Gdańsk: sobota, 27 maja 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 108/114

27 lutego 2014, 17:47 / czwartek
Zgadzam się z Jordanem Lechia Style jeżeli chodzi o doping skończyło się wraz z opuszczeniem T29. Było to jedyne rozwiązanie i słuszny jak widać sposób byśmy nie rozlezli się po nowym stadionie. Realne jest wszystko , wystarczy chcieć.
Kwestia decyzji robić czy nie. Od tego są LP no i ważne jest zdanie prowadzących doping. Tu można rzucić pomysł i rozważyć czy ma sens. Moim zdaniem ma i w sumie wszystko w temacie :)

pzdr
27 lutego 2014, 21:07 / czwartek
Edwin, napisałeś „oni zaadoptowali nagranie”, a później jeszcze „można by było zaadoptować”
Zaadoptować (przez „o”, zamiast „zaadaptować”) to możesz jedynie dziecko. Język polski być trudna, ale od dziennikarza należy wymagać!

Ale nie o tym.
„Sen o Warszawie” ma powszechnie znany tekst, powolny, równy rytm, krótkie frazy, proste rymy zwrotek, sposób śpiewania dało się uprościć do możliwości stadionu.
„Pokolenia Lechii Gdańsk” to trudna piosenka, bardzo zmienne tempo, a tekst jednej zwrotki to więcej niż cały „Sen…”. Nie mówię, że się nie da, po prostu chciałbym to zobaczyć, o wiele prostsze rzeczy wypadają różnie.
27 lutego 2014, 22:07 / czwartek
Dziennikarzem to ja nie jestem ,nie byłem i być nie mam zamiaru. Jako osoba tak wnikliwie czytająca i punktująca błędy powinieneś wiedzieć ,że nie każdy kto coś napiszę nawet publicznie musi być dziennikarzem. Błąd mój rzeczywiście oczywisty i wynikał z nieuwagi, wypowiedz jednak jak widzę dało się zrozumieć prawidłowo

Co do tematu. Niewątpliwie masz rację ,ze nie jest to rzecz łatwa , ale po odpowiednio długim "osłuchaniu się" ogółu możliwa do zrealizowania według mnie. Mogę się mylić oczywiście. Nie próbując samo nie zrobi się nic
27 lutego 2014, 22:25 / czwartek
Żeby było jasne, nie chciałem Cie urazić. O pisaniu sam wiesz gdzie myślę to co myślę, ale jakiś czas temu nasz wspólny znajomy wyjaśnił mi dodatkowy element tej sprawy więc nic do Ciebie nie mam. Z tym "dziennikarzem" zwykła złośliwość, ale w kategoriach żartu.
A co do pomysłu to starałem się być konstruktywny. Kto by nie chciał tego usłyszeć na 20 tysięcy gardeł? Pozdrawiam
27 lutego 2014, 22:48 / czwartek
Nie ma sprawy , złośliwość chociaż jej nie lubię to cecha ludzi inteligentnych. Wracając do tematu widać ,że chyba wszyscy byśmy chcieli , a wypowiedzi dzielą ludzi na tych , którzy wierzą ,że jest to możliwe i na tych którzy sądzą ,że nie ma większych szans na powodzenie. Sam jestem ciekaw. Pozdro
27 lutego 2014, 23:02 / czwartek
Zamiast zastanawiać się czy damy radę czy tez nie po prostu spróbujmy to zaśpiewać.
Pewnie nie uda się od razu całości ale refren to nie powinien być problem.

Na niektórych śmierć, na niektórych czas
tak, jak kruk na gałęzi siadł
Lecz nie skryje kurz, nie rozwieje wiatr
tych Pokoleń Lechii Gdańsk!
28 lutego 2014, 13:22 / piątek
Spróbujmy, powoli do przodu. Ktoś wspomniał podając dokładny moment filmiku czemu nie śpiewamy tych i tych przyśpiewek- myśle że dobrze byłoby do tych starych przyśpiewek wrócić. Im więcej prostych przyśpiewek tym bardziej ludziom chce się to podłapywać- wiem to - mówię to jako obserwator zachowania ludzi na prostej. Często podłączam się nawet sam do dopingu jak młyn coś zapoda - generalnie im prościej i melodyjniej tym chętniej to ludzie podłapują. Zauważyłem że nikomu nie chce się śpiewać jak katujecie W wooooolnym mieście Gdańsku przez 10 czy 15 minut.
I ważna uwaga do młyna: śpiewajcie równo, niech młynowy zwraca na to uwagę przez mikrofon - na ostatnim meczu z Pogonią było nieźle. Dużo osób śpiewa bardzo impulsywnie i hymn nawet jest zaśpiewany nierówno, choć ostatnio było dużo lepiej.
1 marca 2014, 11:06 / sobota
Dziękuję wszystkim, którzy próbowali śpiewać Pokolenia w przerwie i liczę,, że będzie to nasza tradycja! Nie ukrywam, że "oczka puściły", gdy z każdą sekundą coraz więcej ludzi przyłączało się do śpiewania tak, że w pewnym momencie niosło się to z trybun całego stadionu! Jakby wszyscy to odśpiewali to byłaby mega sprawa. Bezapelacyjny hit do śpiewania na meczu i jedna z najważniejszych pieśni w naszym repertuarze. Kto ma możliwość niech chwyta za tekst i się uczy i na następnym meczu jedziemy jeszcze glośniej!!!!

"Na niektórych śmierć, na niektórych czas
tak, jak kruk na gałęzi siadł...
Lecz nie skryje kurz, nie rozwieje wiatr
tych Pokoleń Lechii Gdańsk!!!"
29 marca 2014, 12:07 / sobota
Na wtorkowym meczu trochę się działo w kwestii dopingu, a tu cisza, więc:
Na plus:
-trening wokalny przed meczem.
-Wielkie, ogromne, niebywałe zaangażowanie młyniarza w doping, który robi to coraz lepiej i idze w dobrym kierunku.
- wprowadzone nowe przyśpiewki, z czego druga zajebista, więc dziwi mnie dlaczego w meczu jej wgl nie zaspiewaliśmy. Naprawde jest MEGA, a pierwsza z dużym potencjałem.
- no i na koniec może bębniarze, którzy kombinują i często fajnie im to wychodzi.

Swoje słabe strony znamy, więc pozostaje nam praca nad nimi. Może przed meczami co by było dobrym pomysłem.
30 marca 2014, 20:10 / niedziela
Jeżeli chodzi o nowe przyśpiewki to jednej rzeczywiście zapomnieliśmy zaśpiewać natomiast druga, której się uczyliśmy wymaga doboru tekstu jeszcze gdyż była to tylko połowa a na treningu wokalnym chciałem zobaczyć jak to może wyjść u nas.
Co więcej, mam jeszcze w zestawie 2 nowe melodie ale cały czas pracujemy nad doborem słów. Lepiej zrobić to wolniej ale z jakością bo tylko wtedy ma to racje bytu.
Będzie dobrze ;)
12 czerwca 2014, 16:57 / czwartek
Nadszedł czas podsumowań.

Serwis World of Ultras wybrał kilkanaście najlepszych opraw oraz pokazów pirotechnicznych z całego świata, które zostały zaprezentowane w sezonie 2013/14. Wśród racowisk wyróżniony został pokaz piro z meczu Śląska. Głosować na najlepsze racowiska można do 15 czerwca.

https://www.youtube.com/watch?v=Ccmw3GlofAM

Wśród najlepszych choreografii minionego sezonu, wyróżniona została również prezentacja WKS-u. W tym przypadku głosowanie potrwa do 18 czerwca.

https://www.youtube.com/watch?v=i9zIlkEsK-8
9 lipca 2014, 21:52 / środa
Panowie sezon się zbliża, od jakiegoś czasu nie tylko ja ale i wiele LUDZI myśli o tym by wprowadzić nowe przyśpiewki i jakąś "świeżość" do naszego dopingu. Od pewnego czasu mam na oku kilka przyśpiewek. Nie każda z nich się każdemu tutaj spodoba ale mam nadzieję, że nie o gustach będziemy dyskutować, a pod tym postem udzielać się będą tylko i wyłącznie Ci, którym na czymś zależy. Liczę, że do tych melodii uda się komuś dobrać jakieś ciekawe teksty lub dać kilka ciekawych propozycji. Przyznam szczerze, że mi to za dobrze nie wychodzi ;)

Do gustu przypadły mi szczególnie przyśpiewki z Bałkanów...

1. https://www.youtube.com/watch?v=UgTQG8h1Hgs

2. https://www.youtube.com/watch?v=vA1PlM2UrQQ
https://www.youtube.com/watch?v=MYWVuz2zBbM

W tym widzę mega potencjał!

3. https://www.youtube.com/watch?v=GrnjdN1c5OY

To już w okrojonej wersji próbowaliśmy na PP z Jagą u siebie ale tylko i wyłącznie na krótkim treningu przed spotkaniem. Także i w tym widzę mega potencjał.

4. https://www.youtube.com/watch?v=lrywI69zviE

5. https://www.youtube.com/watch?v=AzLx9UgGxME

6. https://www.youtube.com/watch?v=xsD73y7rsI4

Jest w czym kombinować. Głównie zależy mi na ułożeniu czegoś pod nr 2 i 3.

Sezon blisko więc zachęcam do działania!
Pozdro!
10 lipca 2014, 00:08 / czwartek
nr 3: odnośnik

Hej Lechio ma
Jesteś jedna jedyna
Barwy Twoje to rzecz święta
Kto nie wierzy wpierdol ma
10 lipca 2014, 11:43 / czwartek
nr 2: https://www.youtube.com/watch?v=vA1PlM2UrQQ

Niech patrzy świat, jesteśmy tu
Siejemy terror jak chciał Bóg
Nie straszny nam jest żaden wróg
Bo gdańska Lechia to nasz klub
ole, ole, ole, ole ole, oleoleoleole
ole, ole, ole, ole, ole, oleoleoleole

super przyśpiewka, szkoda, że całkowicie z niej zrezygnowaliśmy w ubiegłym sezonie
10 lipca 2014, 12:07 / czwartek
ten link co wkleiłeś, to od razu mi się skojarzyło z "było ich sześciu"
11 lipca 2014, 07:29 / piątek
Jak temat opanowali Grobari, to jeszcze jedna propozycja:

https://www.youtube.com/watch?v=Eah-VaR_sBM
11 lipca 2014, 14:42 / piątek
Nr 3.

1. Gdańska Lechiooo
Ty jesteś naszą drużyną !
Czy u siebie, czy na wyjeździe
Będziemy zawsze wspierać cię.

2. BeeeKaaaeeSieee !
Nasza dumo trójmiasta,
Za każdym dniem rośniesz w siłę,
U wrogów twych wzbudzasz strach
11 lipca 2014, 15:16 / piątek
Moglibyśmy częściej śpiewać: gdziekolwiek Lechia będzie grać...
11 lipca 2014, 16:15 / piątek
Dla mnie świetna była "Jesteśmy tu by wspierać Cię, zieleń biel, Gdańska Lechia moim życiem jest....." trzeba to powtórzyć, mimo że za pierwszym razem nie zatrybiło fajnie to brzmi
11 lipca 2014, 16:33 / piątek
Zgadzam się to też jest dobra przyśpiewka,można też sobie przypomnieć stare przyśpiewki
13 lipca 2014, 11:03 / niedziela
Najwspanialszy ,klub na świecie,to jest Lechia kochana ,kazdy kibic wie że Przecież to jest Lechia Kochana,
A teraz "słuchaj Jezu jak Cię błaga lud,zrób z Lechijki Mistrza Polski zrób
My czekamy już (.......)70 lat a w historii mistrza Polski brak"
p.s.Bawmy się
13 lipca 2014, 14:37 / niedziela
My czekamy już (.......)70 lat a w historii klubu, mistrza Polski brak"
13 lipca 2014, 15:24 / niedziela
Szykuje się oprawa na jakiś mecz ligowy? Może na Lecha?
Taki tam byle jaki projekt:
odnośnik
16 lipca 2014, 14:42 / środa
1945bks, nie zapowiada się byśmy w najbliższych latach grali jakikolwiek mecz z Lechem.

Tak patrząc na ilość volksdojczy i ich zaangażowanie w wątku "Mundial" (swoją drogą - wątek powinien być raczej w luźnych gadkach, burdel coś ostatnio) to całkiem gromko mogło by wyjść:

B, K, BKS, Heimwehr Danzig SS!
16 lipca 2014, 20:10 / środa
Fałszywy proroku, w wątku o mundialu nikt się od 2 dni nie aktywnił, a z samym zawołaniem się spóźniłeś jakieś 20 lat, wtedy to by furorę zrobiło myślę... :)))

szalom
16 lipca 2014, 20:11 / środa
Jeszcze dziesięć lat temu znalazłoby uznanie ;)
16 lipca 2014, 20:57 / środa
a dziś nie może być uznania?:)

Biała rasa, biały kraj,
Wolne Miasto, Ku Klux Klan!

Terroryści i Faszyści
Lechia Gdańsk!
16 lipca 2014, 21:00 / środa
Dziś NigdyWięcej razem z GazWybem i E-klasą by nas zjadły...
A i trybuny chyba by nie podchwyciły, trybuny też się zmieniają...
16 lipca 2014, 21:29 / środa
E tam .Nigdy Więcej ma bana od Bońka ,GayWybiórcza to już nie to co kiedyś , ale gadzina dalej sączy jad, no może Ekstraklapa coś by poszumiała . No chyba żeby przy okazji pojawiła się replika takiej flagi odnośnik
22 lipca 2014, 00:02 / wtorek
@false prophet
"nie zapowiada się byśmy w najbliższych latach grali jakikolwiek mecz z Lechem."
o czym ty mówisz?
jakby co mecz z lechem jest 10.08
22 lipca 2014, 00:15 / wtorek
@up

nie załapałeś...
22 lipca 2014, 00:15 / wtorek
z Lechem Rypin? swoją drogą, strasznie szybko ten PP rozlosowali i chyba coś po łebkach, jak my w tym terminie gramy ligę... :))))

szalom
22 lipca 2014, 04:55 / wtorek
Kulega z Kłeścierzyny na forum od dni jedynastu... jeszcze nie łogarnięty.
22 lipca 2014, 16:32 / wtorek
Dzień przed najbliższym meczem jest święto.
Okolicznościowe życzenia, pozdrowienia?
odnośnik
22 lipca 2014, 17:20 / wtorek
Do meczu 3 dni może ktoś jeszcze wymyśli teksty do zaproponowanych przyśpiewek? Byłoby fajnie.
22 lipca 2014, 18:04 / wtorek
Ja wymyśle zaraz i powysyłam meilem żeby się każdy na pamięć nauczył.
22 lipca 2014, 18:28 / wtorek
Mi wyślij na pager bo jestem w podróży.
22 lipca 2014, 18:40 / wtorek
https://www.youtube.com/watch?v=MYWVuz2zBbM

Pełne trybuny , słychać głośne śpiewy! //// Pune tribine ružnih navijača,
Szaliki w górze, odpalone race! //// nemamo baklje, prskalice gore,
Głośno grają bębny, pieśni mamy wiele! //// bubnjevi bušni, pesme su nam ružne,
Śląsk i Wisełka nasi przyjaciele! //// jer mi smo stoka sa tribine JUŽNE!
ale ale ale ale....

Jako tako sylaby się zgadzają, po kilku piwek w gronie znajomych byliśmy głośniejsi niż cały młyn Grobarich heh.
22 lipca 2014, 20:01 / wtorek
Pewnie zaraz posypią się zjeby ale proponuje mniej kur... zwłaszcza gdy więcej jest rodzin z dzieciakami tak jak to było na sparingu z grekami przy T29. Słabe to było. Rozumiem gdy jest ciśnienie, albo przeciwnik podnosi ciśnienie ale samo bluzganie dla zabawy tego nie rozumiem. Większość ma to w d. bo rodziny jeszcze nie ma albo na stadion nie przyprowadza ale są inni którzy to robią.
Ot taka mała sugestia.
22 lipca 2014, 22:41 / wtorek
hehehe tak a propo amiki Borek na cwierkaczu:

Obserwuj

Mateusz Borek
‏@BorekMati
@mrozik89 @WojtowiczG @wlodar85 Przyszła inna firma, wzięła nazwę, Masiota zrobił papiery i już są Lechem. Tzn. W PZPN licencja Amiki.
23 lipca 2014, 13:36 / środa
"KarolekFSD

Do meczu 3 dni może ktoś jeszcze wymyśli teksty do zaproponowanych przyśpiewek? Byłoby fajnie."

Dla mnie to jest bomba!

https://www.youtube.com/watch?v=4gnFF2D0ks0

Gold45 :)
23 lipca 2014, 19:32 / środa
kastapianistów pianistówkasta , ach te ciągotki bałkańskie . Pozdro kolego (no kto jak nie Ty mógł mieć taki nick).
24 lipca 2014, 00:32 / czwartek
Picnick

Masz rację. Nie obędzie się jednak zapewne bez motywujących do dopingu słów ;)

kastapianistow

Dla mnie też bomba! Tylko jeśli o nowości chodzi (a propozycji to jest już dobre kilka) to ja osobiście nie wprowadzę niczego dopóki słowa idealnie się nie zejdą.

Zachęcam do kombinowania.
24 lipca 2014, 11:07 / czwartek
odnośnik

Słowa proste i konkretne: Gdańska Lechiaa! Lalalalala!!
30 lipca 2014, 21:36 / środa
Nie mam żadnej propozycji , to znaczy mam antypropozycję. Nigdy "Tańczymy labada" jak to dziś miało miejsce w Warszawie. Jak usłyszę że ktoś u nas to zarzuca to oddaję karnet.
31 lipca 2014, 00:57 / czwartek
No i dodaj do tego:
"Róg,róg,róg- go,gol,goll"
P.S. Najbardziej hanysowska piosenka jaką słyszałem
31 lipca 2014, 01:03 / czwartek
OCZYWIŚCIE miało być"gol,gol,gol"

Wojtuś trzymaj się,nadciągamy!
31 lipca 2014, 15:52 / czwartek
Czemu nie ma "Literka B"? " Zieleń trawy oraz biel"? Dobre, stare przyśpiewki, których brakuje.
4 sierpnia 2014, 14:42 / poniedziałek
specjalnie na niedzielny mecz powinno sie zmodyfikowac jedna przyspiewke z dedykacja dla gosci co lubia biegac po lesie jak dzieci we mgle

tu pelna agresja NIECH PATRZY SWIAT JESTESMY TU...

i nowy refren pelna zabawa, machanie szalikami jak ktos nie ma to koszulkami

OLE OLE OLEOLA AMICA KURWA W DUPE JEBANA

i ciagniemy piosenke przez 10-15 minut przynajmniej

jak tego ci dwaj lysi nie zapodadza to odstawie talerz z jedzeniem na vipowskiej (na chwile tylko oczywiscie) i przyjde sprzedac jednemu i drugiemu po lisciu
4 sierpnia 2014, 15:05 / poniedziałek
A ten dalej z siebie idiotę robi..
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.342