Gdańsk: wtorek, 28 marca 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 15/114

30 maja 2007, 21:18 / środa
dla fanow BHF wersja audio
odnośnik
30 maja 2007, 21:48 / środa
panowie...wiem ze juz tekst do river jest...ale...z calym szacunkiem niezbyt dobrze wychodzi spiewanie go miedzy innymi dlatego ze slowa nie sa dobrane w odpowiedniej ilosci do melodi...nie wymadrzam sie.prosze tylko zebyscie na spokojnie przeanalizowali sobie wersje ktora obecnie spiewamy do tego co chcialbym zaproponowac....z gory przepraszam jesli sie nie przyjmie i stwierdzicie ze jest to niepotrzebne.bez napinki:)
zauwazcie ze zdecydowanie lepiej i latwiej spiewaloby sie ta wersje.......

LECHIO KOCHANA
LECHIO WIELBIONA
ODDAM CI ZYCIE
ODDAM CI DUME
ODDAM I HONOR
W ZAMIAN NIC NIE CHCE
TYLKO CIE PROSZE
ZYJ DLA MNIE WIECZNIE....
BKS...BKS....BKS...BKS...

odnośnik

jeszcze raz przepraszam ze sie wychylam....ale zaspiewajcie to sobie sami....
jakby co to zrzekam sie tantiem:-)
30 maja 2007, 21:59 / środa
hmmm A moze ktos zapodac ostateczny tekst BHF bo kurde szukam i szukam i jakos nie moge znalesc!!!!
30 maja 2007, 22:25 / środa
Ma może ktoś oryginalny tekt (BHF-Nas stav (light)), bo szukałem w sieci ale jakoś ciężko z tym... ??
30 maja 2007, 22:34 / środa
Ljiljani zlatni, opet smo s'Vama,
Ponovo nebo, ce gor't nad nama.
Jaki k'o kamen, staroga mosta,
na nas je majka, Bosna ponosna.

Be Ha eF, Be Ha eF, Be Ha eF, Be Ha eF, Be Ha eF, Be Ha eF, Be Ha eF

Neka se trese, neka sve ori,
stadion cijeli, ima da gori.
Od Viliniusa, do marakane,
imamo muda, idemo svuda.

Jebemo savez, jebemo vladu,
ginemo za njih, a oni nas kradu,
jer izdaja to je, njihova furka,
hajmo ih rusit, dize se buka.

Gazi sve cetnike, sve su to pickice,
gazi sve cetnike, sve su to pickice.

Zastave Bosne, neka se viju,
ljiljani nasi, bitku sada biju.
Najjaci mi smo, pjesma nas nosi,
sinovi Bosne, FANATICOSI.

Vase bakljade, sve slabije gore,
trenutak se ceka, igraci se bore.
Suze vam teske, i svi ste vi mali,
kada vam Sergej, mrezu zapali.

Tribine sve gorit ce, stadion planut ce.
Svako srce pucat ce, punim glasom pjevat ce.

Be Ha eF, Be Ha eF, Be Ha eF, Be Ha eF, Be Ha eF, Be Ha eF, Be Ha eF.
30 maja 2007, 22:57 / środa
davidg75 - zajebiście... jeśli sam to wymyśliłeś to gratuluje... na serio bomba...
30 maja 2007, 23:03 / środa
thx...jesli sie przyjmie to nastepne 4 zwrotki tez moge ulozyc...:-)
30 maja 2007, 23:19 / środa
Chlopie "zapierdalaj" bo to jest wlasnie to !
davidg75-OGROMNY SZACUNEK dla Ciebie !!!
Panowie jakby TO nie przyjelo sie na Lechii,to ja juz kurcze nie wiem co ?!
Za kazdym razem jak tego slucham na caly paler na sluchawkach.to az
mi ciary po plecach przechodza ! A jeszcze z takimi slowami to KOSMOS !

LECHIA PONAD WSZYSTKO !!!!!
30 maja 2007, 23:38 / środa
chlopaki nakrecacie mnie...:-)

WIELE PRZESZEDLEM
WIELE PRZEDEMNA
NIE PATRZE ZA SIEBIE
DAZE DO CELU
Z PIERSIA DO PRZODU
BEZ STRACHU W OCZACH
WALCZE DO KONCA
A CEL MOJ OSIAGNE....
BKS...BKS...BKS...BKS...
30 maja 2007, 23:48 / środa
o i to jest włąśnie to niech narazie nikt nie zapodaje nowych piosenek póki to nie zabrzmi u nas na stadionie....brawo dla pomysłodawcy, świetne!!!!!
30 maja 2007, 23:58 / środa
Co tu duzo pisac...text bajera.Zaden inny nie wchodzi w gre.Pozdro
31 maja 2007, 00:11 / czwartek
3 zwrotka...

DAJESZ MI WIARE
WIARE W ZWYCIESTWO
CZASEM ZAWODZISZ
JEST WTEDY CIEZKO
SERCE MI KRWAWI
ALE TO MIJA
BO JA NAPRAWDE
TAK KOCHAM CIEBIE.....
BKS...BKS...BKS...BKS...
31 maja 2007, 00:38 / czwartek
4 ...

BÓG NASZYM OJCEM
TYŚ NASZĄ MATKĄ
JEDNĄ JEDYNĄ
NAD WSZYSTKO WARTĄ
A JAK JUZ UMRE
SPOJRZĘ Z NIEBIOSÓW
ZAKRZYKNĘ GŁOSNO
LECHIO DO BOJU....
BKS...BKS...BKS...BKS....

AMEN
31 maja 2007, 00:44 / czwartek
LECHIO KOCHANA
LECHIO WIELBIONA
ODDAM CI ZYCIE
ODDAM CI DUME
ODDAM I HONOR
W ZAMIAN NIC NIE CHCE
TYLKO CIE PROSZE
ZYJ DLA MNIE WIECZNIE....

BKS...BKS....BKS...BKS...

WIELE PRZESZEDLEM
WIELE PRZEDEMNA
NIE PATRZE ZA SIEBIE
DAZE DO CELU
Z PIERSIA DO PRZODU
BEZ STRACHU W OCZACH
WALCZE DO KONCA
A CEL MOJ OSIAGNE....

BKS...BKS...BKS...BKS...

DAJESZ MI WIARE
WIARE W ZWYCIESTWO
CZASEM ZAWODZISZ
JEST WTEDY CIEZKO
SERCE MI KRWAWI
ALE TO MIJA
BO JA NAPRAWDE
TAK KOCHAM CIEBIE.....

BKS...BKS...BKS...BKS...

BÓG NASZYM OJCEM
TYŚ NASZĄ MATKĄ
JEDNĄ JEDYNĄ
NAD WSZYSTKO WARTĄ
A JAK JUZ UMRE
SPOJRZĘ Z NIEBIOSÓW
ZAKRZYKNĘ GŁOSNO
LECHIO DO BOJU....

BKS...BKS...BKS...BKS....

AMEN...
31 maja 2007, 09:48 / czwartek
a jakiś plan jak go wprowadzić w życie....??
na stadionie ... może to być cholernie trudne...
31 maja 2007, 09:50 / czwartek
Jaki repertuar na mecz, lider mlyna daj znac, zeby wiedziec co do powtorki.
31 maja 2007, 10:20 / czwartek
4 zwrotka mi się nie podoba szczególnie 4 pierwsze wersy, moze lepiej poprzestać na trzech pierwszych zwrotkach.....
31 maja 2007, 11:04 / czwartek
No w sumie 4 zwrotka nie jest aż tak trafiona jak pozostałe.... 3 wystarczą...
31 maja 2007, 11:23 / czwartek
Mi się wydaje , że nijak te słowa mają do Lechii.Zbyt mało odniesień do naszej Biało-zielonej drużyny. Jakoś za bardzo patetyczne to wszystko i do tego tyle zwrotek-jak u nas nie da rady nauczyć się jednej zwrotki , to co dopiero 4 ;)

po za tym już tamte słowa sa wałkowane trochę i znowu je zmieniając to mija się z celem ;)

Oczywiście słowa jak najbardziej mi się podobają i słowa uznania dla autora ! Aczkolwiek jak sobie to śpiewam , czuje się jakbym szedł na wojnę jakąś a nie dopingował Lechijkę ;)
31 maja 2007, 15:20 / czwartek
rzeczywiscie w naszej sytuacji 4 zwrotki to zdecydowanie za duzo...sam to teraz widze...obawiam sie ze gawiedz nawet 2 sie nie nauczy...chcialem dobrze...wszystko pisane "na kolanie" z glowy bez zadnych wiekszych przygotowan....pisalem to co czulem...a jeszcze to wino...hmm...dalem projekt...nie jest powiedziane ze tak musi zostac...zawsze mozna cos zmienic...troche inicjatywy...marzy mi sie taka jedna dluzsza piesn ktora spiewalby caly stadion i z ktora by sie identyfikowal...ale widze ze jak zwykle doping zatrzyma sie na kilku glosnych i krotkich haslach jak do tej pory....zawsze mozna pozostac przy 1 zwrotce i chociaz sprobowac jak to wyjdzie...tylko trzeba CHCIEC....chciec cos zmieniac na lepsze...
pozdr
31 maja 2007, 19:11 / czwartek
davidg75 - pierwsze trzy zwrotki fantastyczne!! ostatnią bym sobie odpuścił... kurwa mieć takie coś i tego nie śpiewać... dla mnie ogólnie to jest tragedia to co się dzieje, naprawde podziwiam kibiców z temperamentem którzy zajebiście potrafią śpiewać, dopingować i bawić się, niestety u nas nie od końca tak jest... a szkoda...
31 maja 2007, 19:32 / czwartek
O ile sie nie myle z całym szacunkiem dla autora tego tekstu ale tekst już jest ułozony i chyba raczej nie bedziemy Go zmieniac i ludzie się rpzywyczaili do tego. Fakt, że River wychodzi Nam mizernie albo raczej wogóle nie wychodzi :) Ale teraz mam nadzieje to się zmieni i z bębnami to pojedziemy a w nowym sezonie będzie to Nasza wizytówka :)
31 maja 2007, 21:21 / czwartek
Davidg75.
Nie zniechecaj sie kolego !
To co stworzyles,jest na prawde super !
Zawsze sie znajda tacy,co im pszecinek przeszkadza,za malo ooooo
tam niema tego,a tam tamtego.
Ciesze sie, ze wpadles na taki pomysl i oby Ci dalszego zapalu nie zabraklo.
Tak trzymaj BIALO-ZIELONY BRACIE !
Szacunek.

LECHIA PONAD WSZYSTKO !!!!!
31 maja 2007, 22:27 / czwartek
JA NAPISZE TYLE-PEŁNY WYPAS!!!!I POWINY BYC 4 ZWROTKI !!!PETARDA!
1 czerwca 2007, 00:26 / piątek
Nie mówię , ze słowa Davidg75 są złe-wręcz przeciwne! Są W Y K U R W I ST E ! Napisałem tylko , co o nich sądze jeżeli chodzi o realia naszego stadionu.

Pozdrawiam Davida i życze jeszcze bardziej owocnych pomysłów ! :) i to samo liczy się reszty BIAŁO-ZIELONEJ RODZINY !!!

PS.Limak ! Przed meczem w maxie ,przy Gdańskim ( lub Specjalu ;) ) nie widzę innej opcji jak zaintonowanie "W Gdańsku mieście mym " pzdr :]
1 czerwca 2007, 00:52 / piątek
Zgadza sie Tulsik. Trzeba realnie oceniać mozliwości naszego młyna. A jak juz myślimy o całym stadionie (tak jak w przypadku hymnu) to juz wogóle możemy zapomnieć o wiekszej liczbie zwrotek niż jedna. Dlatego przypominam;

Tylko Lechia
Biało - zielona.
Nasza Lechia
Niezwyciężona
Dla nas Lechia
Jest całym światem
Śląsk i Wisła
Naszym bratem.
BKS BKS BKS BKS... - to Twój tekst z moimi poprawkami. Epopeja Dawida - powinna istnieć jako wersja ekskluzywna wykonywana może w nieco węższym gronie , bo trudno mi uwierzyć ,że stadion się tego nauczy. Poprostu widziałem jak wychodziło wdrażanie krótszych wersji. Jedno jest pewne próbowac trzeba bo melodia jest petarda.
1 czerwca 2007, 00:52 / piątek
Limak ale propozycja podana przez Dawida jest lepsza od starego river, wiec nie widzę problemu ze pare osób nauczyło się starej wersji, to się oduczą i tyle..... chyba kurwa stać nas na zaśpiewanie tych 3 zwrotek....
1 czerwca 2007, 07:05 / piątek
Powiem krótko: W tym momencie którym jesteśmy, nie stać nas na zaśpiewanie chodź jednej zwrotki a Wy marzycie o większej ilości...
1 czerwca 2007, 14:42 / piątek
Czechu nie mówie że słowa Davida są złe wręcz przeciwnie ale tekst już został wdrążony i teraz od nowa ludzi uczyć itp. ?? Poczekajcie aż nauczymy się River z tymi już słowami zoabczycie petarda a davidowi móie stary masz dobrą wenę możemy wymyśleć jeszcze coś :) Tak jak Dime napisał problem 1 zwrotki zaspiewac co dopiero 4 ?? Słowa River są takie jak są i chyba nie zostana już zmienione tak mi sie wydaje :
Tylko Lechiaaaaa !!
Ta jedynaaaaa !!
Ukochaanaaaa !!
Ma druzynaaaa !!
Tylko Lechiaaaa !!
Całym świateeeem !!
Śląsk i Wisłaaaa !!
Naszym bratreeeem !!

BKS BKS BKS BKS BKS BKS BKS BeeeeeKaaaaEssss !!

Bębna nie będę Wam tłumaczył bo usłyszycie :)
1 czerwca 2007, 19:32 / piątek
skoro "stary tekst" się jeszce nie przyjął na dobre to cemu nie wprowadzić nowego, o niebo lepszego (delikatnie oceniajac)?
Na początek choc jedna zwrotka. Można wydrukować kartki z textem jeśli ktoś ma problemy z zapamiętaniem.
1 czerwca 2007, 19:37 / piątek
Po przyjrzeniu się "starej" wersji już wiem skąd tak zrąbane wykonanie. Tego tekstu nie da się lepiej zaśpiewać. Przyczyna- przeciaganie samogłosek. Poza tym tekst Dawida oddaje klimat kawałka.
1 czerwca 2007, 20:15 / piątek
Nie powinniśmy zmieniać tekstu River, bo jest świetny, i był już śpiewany. Może lepiej tekst Davida wykorzystać do innej melodii? Słowa są dobre, tylko trzeba by przerobić żeby pasowała liczba sylab:

esta es la banda loca del gallineeerooo [12 sylab]
la que lo sigue a RIVER donde jugueeemooo [13 sylab]
la que deja la vida por los coloooreees [12 sylab]
la que le pide huevo a los jugadoooreees [13 sylab]
para ser campeoooneeees [6 sylab]

odnośnik
1 czerwca 2007, 22:25 / piątek
Po przyjrzeniu się "starej" wersji już wiem skąd tak zrąbane wykonanie. Tego tekstu nie da się lepiej zaśpiewać. Przyczyna- przeciaganie samogłosek. Poza tym tekst Dawida oddaje klimat kawałka.

otoz to...do tego dazylem i staralem sie Wam uswiadomic gdzie tkwi problem.nie da sie tej starej oficjalnej wersji zaspiewac NATURALNIE trzeba "przeciagac".
i byc moze dlatego wiekszosc nie wie jak to spiewac i nie potrafi nadazyc za melodia.trzeba to poprostu ulatwic i jesli moje wypociny Wam nie pasuja to chociaz zmiencie stara wersje by lepiej pasowala i nie "meczyla"...wystarczy przeciez dodac po jednym wyrazie w linijce....
pozdr
1 czerwca 2007, 22:30 / piątek
aha...ktos tu powiedzial ze moj tekxt mu sie to kojarzy z wojna...a czym jest dla nas mecz,wyjazd,doping,i cala ta kibicowska otoczka????...czyz nie jest swego rodzaju ...wojna???
1 czerwca 2007, 22:58 / piątek
A co myślisz o mojej propozycji (tak ze 3 posty do góry)? Może uda Ci się ułożyć tekst pod tamtą melodie/ Jest ona przekozacka, i chyba łatwiejsza do wykonania niż Sos Cagon.
1 czerwca 2007, 22:59 / piątek
no przeciez jak mozna załować tamtego tekstu jak ma sie pod nosem dużo lepszy i do tego pasujacy idealnie sylabowo, można chociaż dwie pierwsze zaspiewać..ludzie tu naprawde nie ma czego załować szczególnie że dotychczasowe próby tamtego river były załosne...
1 czerwca 2007, 23:49 / piątek
sorry Piter ale nie czuje tego kawalka....i nie sadze zeby melodia byla latwiejsza do wykonania....bo "nasz"river i jego melodia to jest dopiero "łopatologia"...jak sie nie potrafimy nauczyc dobrze od kilku spotkan takiej prostej melodii jaka jest "river" no to o czym my mowimy i do czego zmierzamy....texty mozna ulozyc ..co za problem...ale po co...zeby lezaly w szufladzie?zżółkły na papierze...po co???kazdy z Nas moze ulozyc tekst do dowolnej melodii tylko po co sie pytam??????dla wlasnej satysfakcji to ja wiersze moge pisac dla zony albo dziecka-w koncu dzisiaj ich swieto...
2 czerwca 2007, 00:04 / sobota
Nie czujesz tego ?? A ja czuje dobrze, bo jest to prosta melodia P. Didyy'ego lub jak kto woli mietek ciągle chlał :):) I myslę że powinnismy się nauczyć River w dobrym tempem bębnem tak jak jest ze starym tesktem i nie negujcie tego poczekajcie trochę !! Najpiewr River potem "Naprzód BKS" + stare pieśni bo tez nie mozna o tym zapominać, bo ok wporwadźmy 20 piosenek ale co dalej ?? Zobaczymy jak to będzie.Pozdrawiam
2 czerwca 2007, 01:10 / sobota
ok...tak na szybko....
WSTANCIE WSZYSCY I ZAKLASZCZMY W DLONIE
GDANSKA LECHIA LSNI W ZLOTEJ KORONIE
NASZE BARWY SA BIALO ZIELONE
PONAD WSZYSTKO NIEZWYCIEZONE
I TAK ZOSTANIE...
odnośnik

I tak przez 45 minut jak Radomiak u Nas :)
2 czerwca 2007, 09:47 / sobota
argument, że się śpiewa starą wersję na mnie nie działa. Jestem na każdym meczu i ledwo ja kojarzę (piosenkę). Gdyby nie słowa bym nie skojarzyl w ogole. Poza tym na ilu meczach to śpiewano 2,3? Co to jest w porównaniu do kilkudziesięcioletniej tradycji? Dlatego lepiej od razu ruszyć z (o wiele lepszą) wersją.
Mi sie nie kojarzy z żadną wojną tylko wyznaniem bezgranicznej miłości (przynajmniej pierwsza zwrotka) i o to chyba chodzi. Text Dawida niespotykany na naszych stadionach można porównać do oryginału "YNWA" Liverpoolu.
2 czerwca 2007, 11:18 / sobota
A mi się jednak wydaje ze river w każdej wersji byłby za trudny dla naszego młyna i każde próby wprowadzenia takiej czy innej kombinacji słów spełzną na niczym.

Wracam do mojej propozycji którą podałem kilka stron wcześniej:

Możnabyłoby sprobować z łatwiejszą , moim zdaniem , do wprowadzenia przyśpiewką.Limak już o niej wspominał, melodię powinni wszyscy kojarzyć , podaje niżej link w wykonaniu Crveny Zvezdy.

odnośnik

W Gdańsku mieście mym !
Lechia dzisiaj gra!
Jej dałem serce swe !
Bedę z nią zawsze !
Na dobre i na złe !

Naprzód BKS ! Naprzód BKS ! Naprzód BKS ! Naprzód BKS !!

Limak potwierdzi ze przed meczem przy pifku dobrze to wychodzi ;)

to byłaby petarda.Tego jeszcze nikt nie wprowadził w Polsce o ile się nie mylę.
2 czerwca 2007, 15:10 / sobota
Mis sie podoba taka pisoenka! Widzew ,Jaga i Gks Bełchatów ją śpiewa;/ <OLYMPIAKOS>

GDAŃSKA LECHIA !
Kochamy ją!
Biało-zielone nasze serca są
Śpiewamy Ci!
będziemy z Toba do konca dni
LECHIA ole
LECHIA ole
LECHIA ole ole ole (x2)

melodia odnośnik
u NAS to zajebiscie wyjdzie!!
2 czerwca 2007, 15:39 / sobota
Piosenka świetna ale chyba spiewają Jaga i Błęchatów, ale po co śpiewac coś kto juz inny śpiewa ??
zzz nie przekonują agrumenty Cie i innych tez a zauważ też, że nauczyłem się bić rytm na bębnie właśnie do starych słów. Oczywiście powiecie co to za problem ok jak uwazacie nie ja jestem odpowiedzialny w kazdym bądź razie jaki tekst będziemy śpiewać :)

David posioenka i słowa świetne heheh kiedyś być może i to spróbujemy i widze, że lubujesz się w piosenkach River Plate których temperament napewno jest inny od Naszego :)
2 czerwca 2007, 17:54 / sobota
DaRk słowa dobre tylko brakuje jednego wersu między śpiewamy Ci, a będziemy...
Proponuje

GDAŃSKA LECHIA !
Kochamy ją!
Biało-zielone nasze serca są
Śpiewamy jej!
Ze wszystkich sił!
będziemy z Toba aż do konca dni
LECHIA ole
LECHIA ole
LECHIA ole ole ole (x2)
2 czerwca 2007, 21:26 / sobota
Doceniam, Limak, Twoje zaangażowanie w bębnienie. Myślę, że byłbyś w stanie nauczyć się udeżeń w rytmie nowych słów, ale skoro Ty nie masz wpływu na decyzje to ja tym bardziej :)) Taka była tylko moja sugestia.
2 czerwca 2007, 21:39 / sobota
Do kibiców starszych niz ja.
Czy kiedys byl mecz reprezentacyjny w Gdańsku na T29(podobno był),a jak był to z jaka druzyna
2 czerwca 2007, 21:41 / sobota
z Cyprem
2 czerwca 2007, 22:25 / sobota
Ja do przyśpiewki BHF dałem te słowa:

Tu melodia: odnośnik

ZAWSZE TA JEDNA,
BIAŁO-ZIELONA,
MA UKOCHANA,
NIEZWYCIĘŻONA.

PÓJDĘ ZA TOBĄ
NA KONIEC ŚWIATA
NIE BĘDZIESZ SAMA
LECHIO KOCHANA

BKS… BKS… BKS… BKS…
BKS… BKS… BKS… BKS…

TYLKO DLA CIEBIE
SERCE ME BIJE
TYLKO DLA CIEBIE
WCIĄŻ JESZCZE ŻYJE

DLA CIEBIE ŚPIEWAM
DLA CIEBIE KRZYCZĘ
WYGRASZ MECZ LECHIO
TEGO CI ŻYCZĘ
LECHIA GDAŃSK… LECHIA GDAŃSK… LECHIA GDAŃSK… LECHIA GDAŃSK…
LECHIA GDAŃSK… LECHIA GDAŃSK…LECHIA GDAŃSK… LECHIA GDAŃSK…

A ogólnie to wykonanie BHF debeściarskie
3 czerwca 2007, 11:16 / niedziela
Trawa słowa wchodza w melodie idealnie :D . Panowie jedziemy dzisiaj na meczu z ta pieśnia !!! Musimy dzis sprobowac !!!! bo kiedy?
3 czerwca 2007, 11:21 / niedziela
@Trawa

Świetnie to brzmi!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011