Gdańsk: czwartek, 24 sierpnia 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 2/114

17 lutego 2007, 10:19 / sobota
zzz o czym ty piszesz ?? obie piosenki są śpiewane w zupełnie innym rytmie i maja zupełnie inne słowa ( jedyne co je łaczy to słowo oo nasz)
to wogle nie wiem gdzie ty widzisz takie uderzajace podobieństwo , i o jakiej ty wogle profanacji gadasz czy ja napisałem, zastąpmy ' my wierzymy" you 'll never?!
17 lutego 2007, 10:26 / sobota
No rzeczywiście chyba masz rację. "Mazurek Dąbrowskiego" w Korei to też zupelnie inna pieśń :)
17 lutego 2007, 10:30 / sobota
a pozatym napisałeś zebym popytał starszych o równie zajebiste kawałki , jak twierdzisz ze takie są(pewnie są) to czemu nie napiszesz.....
17 lutego 2007, 10:34 / sobota
a pozatym napisałeś zebym popytał starszych o równie zajebiste kawałki , jak twierdzisz ze takie są(pewnie są) to czemu nie napiszesz.....
17 lutego 2007, 10:45 / sobota
proszę bardzo chociażby "W wolnym mieście ..." albo "Najwspanialszy klub na świecie" to tak na gorąco. Obydwie słyszałem ostatnio w młynie ale byly to raczej nieudolne próby z żenującym skutkiem. Jest też śpiewnik.
17 lutego 2007, 12:17 / sobota
a ja bym sie nadal sie upierał przy you'll never ,ale są tez dobre piosenki w śpiewniku np nie pamiętam kiedy ostatnio śpiewana ;

[Na melodie "O mój rozmarynie"]

O moja Lechijko nie zdradzę cie [x2]
Inni cię zdradzili, na ciebie bluźnili, ale ja nie [x2]
Jeśli ktoś mi powie: Ty gdański psie!! [x2]
Ja mu skopa w ryja, zęby powybijam, Odpier..l Sie!! [x2]

ta na wzór hymnu niemieckiego tez jest b. dobra tylko no właśnie na wzór nimeckiego):
17 lutego 2007, 12:57 / sobota
kiko:
odnośnik
odnośnik

nie widzisz podobieństw? Nie trzeba być muzykiem by zauważyć że to ta sama melodia.
17 lutego 2007, 13:09 / sobota
w wykonaniu fanów Liverpoolu specjalnie wybrałem tylko refren co by było łatwiej. Jakosciowo nie najlepszy. Bardziej podoba mi się wersja samych kibiców beż podkładu z płyty, wtedy rytm jest szybszy.
17 lutego 2007, 13:27 / sobota
Nie widzę żadnych podobieństw i z żalem stwierdzam, że to nie mi "słoń na ucho nadepnął " ;).
Natomiast twierdzę, zę gdyby zacząć śpiewać te pieśni, które podałem w odnosnikach to z miejsca stały by się hitami na, które reszta Polski mogłaby tylko z zazdrością popatrzeć !!!
17 lutego 2007, 14:49 / sobota
tez nie widze podobienstw. Nie wiem czemu nie spiewa sie piosenki na nute: "Roza czerwono bialo kwitnie bez..." tez w miare dluga melodyjna i dobra
17 lutego 2007, 15:03 / sobota
czechu - hehehe była ale raczej w pociągu w jednym z przedziałów w drodze do Bydgoszczy ale było "Nigdy nie zdradziłem..."

Ja i tak proponuje:

Nie płacz Lechijko ma,
z żalu co serce rwie,
nie płacz Lechijko ma bo cały świat za Tobą jest (lub Gdańsk zamiast świat)
za rok a może dwa,
Lechijka mistrza ma,
za dwa a może trzy puchar europy w rękach Twych!
(ogólnie to też istnieje troche inna wersja)

oraz jeszcze:
Do boju budowlani,
do boju Lechia Gdańsk,
my zawsze razem z Wami,
za Wami cały świat (lub Gdańsk)
17 lutego 2007, 15:09 / sobota
zzuesik sam jesteś debil i po pierwzze nie będziesz mi kazał co mam robić a jak chcesz to se sam wstap do hitlerjugend. I nie obrażaj mnie bo ja tego nie robie jak większość tutaj ludzi wypowiadajacych się jesli ma odmienne zdanie od tego drugiegio. Czy ja powiedziałęm że prosta jest gorsza ode mnie czy od młynu ?? POkaż mi to wręcz przeciwnie, gdyż na prostej i na łuku siedza starsi kibice którzy mogli by pokazać tym młodszym pare fajnych rzeczy. A nie powiedziałem że są gorsi. A co do koszulek jednakowe to znaczy jednakowe biało-zielone koszulki a nie jednakowy kolor !!!!! I to tylko luźna propozycja, bo gdzie ejst napisane że tak będzie ??? A jesli by wszedł w życie to prosze bardzo nawet i cały stadion by mógł byc w tych samych koszulkach z tym że niektóym pewnie by się to nie podobało lub mają odmienne zdanie że powinno byc różnorodnie stąd pomysł z młynem.

Co do sporó o pisoenke są to fakt pododbne pieśni ale nie takie same !!! Ale Onasz napewno tworozna na bazie You'll Never Walk ALone tak mi sie wydaje...
Mamy wiele innych wspaniałych pieśni tylko co z tego ?? I tak nigdy ich nie zaspiewamy tym bardziej "Naszego" You'll Never... a już skończywszy na bardzo długiej "Przyjdziemy do Was ..... "
17 lutego 2007, 15:21 / sobota
Moze mi ktos napisac kiedy npowstalo YWNWA???
17 lutego 2007, 16:07 / sobota
A ja juz bardzo nie slyszalem na Lechijce piosenki : Wczoraj obiecalas mi napewno , ze trzy punkty dzisiaj beda , ze wygrasz Lechio mecz . Nasza nasza wiara niezachwiana w gdanskiej Lechii zakochana i My ufamy jej > Hej hej Lechijko Ukochana ma druzyno Wygralabys ten mecz Ten wazny mecz . Piosenka poprsotu kozacka z szalami uniesionymi w gore
17 lutego 2007, 16:21 / sobota
HelmutLG, dokładnie. Pisałem już o tym jakiś czas temu, ale jakoś zero odzewu. Ta piosenka, gdyby nauczył by się jej cały stadion poprostu by zmiażdzyła.
17 lutego 2007, 16:32 / sobota
To jak panowie robimy trening . Na wiosne mamy wazne mecze u siebie ; Jaga , Ruch i przedewszystkim Slask trzeba sie pokazac z dobrej strony i dodac otuchy naszym zawodnikom w walce o awans o 1 lige
17 lutego 2007, 16:45 / sobota
Ja znam troche inne słowa, nawet pasujace do obecnej sytuacji:) :

Wczoraj... obiecałaś mi napewno...
Że 3 pkt dzisiaj będą... I 1 liga też!
Wiara... Wiara nasza niezachwiana...
W gdańskiej Lechii zakochana...
I my ufamy jej!
17 lutego 2007, 17:22 / sobota
ta piosnka wymiata, chetnie bym ja pospiewal. trzeba by zrobic jakies proby, moze rozdac ten tekst na meczu. wydaje mi sie, ze to naprawde zacnie by moglo wyjsc a sam jej przekaz na maksa podbudowujacy. chcialbym zobaczyc pare tys ludzi spiewajacych to na traugutta :)
17 lutego 2007, 17:25 / sobota
Wariat ja pamiętam wersje Helmuta. Fragment "że wygrasz mecz". Tylko Lechia wtedy grała w 1lidze i może został zmieniony pod istniejącą sytuację.
Cze84- YNWA powstal w latach 60. Była to zwykła piasenka jakiegoś muzyka z Liverpoolu przeniesiona na "Kop" (młyn Liverpoolu). Jesli chodzi o dokładne daty i nazwiska to może ktoś bardziej wtajemniczony.
Kiko, Cze- Co do podobieństwa z Naszym Hymnem to może teraz będzie lepiej
odnośnik
YNWA jest pod koniec (od 1,40min). Według mnie podobieństwo (nawet znaczne) jest.
17 lutego 2007, 18:04 / sobota
Powiem tak pocżątek jest taki sam nawet jak Oonasz druga część jest troche inna :) Co nie zmienia faktu że obie sa powalające i tyle :) Denerwuje mnie jak Lech to śpiewa ehhhhhh :( ......... "Wczoraj obiecałąs mi napewno...." chyba raz leciało w młnie ale niemrawo i wiekszość "dzieci" nie zna niestety.
17 lutego 2007, 18:10 / sobota
Ciekawe kto w Polsce zaczął to pierwszy. Bo widziałem wersję Legii z lat 70- pożegnanie Deyny. Co do Lecha- też mnie to wkurza
17 lutego 2007, 19:31 / sobota
cze1984: "You`ll Never Walk Alone" POWSTALO W 1945r. zreszta tutaj szczegoly odnośnik
17 lutego 2007, 20:52 / sobota
no to w końcu co śpiewamy??(: bo kazdemu podoba się co innego a fajnie było by miec jeszcze jakąs piesń śpiewana przez cały stadion, bo chyba wydrukowanie kartek z textem nie jest takie trudne... dla mnie najlepsze jest You'll never , inni moga to my tez! ale ta "nasza wiara nie zachwiana " tez by mogła byc ......
18 lutego 2007, 14:11 / niedziela
Oby coś z tego co tu zostało napisane zostało wykorzystane... bo coś czuje ża na dyskusji na forum się sprawa zakończy...
18 lutego 2007, 15:34 / niedziela
zzz no racja trzeba być tępym zeby nie zauważyć podobieństw z Walk alone a MY WIERZYMY !
18 lutego 2007, 16:56 / niedziela
Nie kumam po co ta dyskusja - te piesni nie są podobne tylko są takie same, jedna śpiewana na melodie drugiej i tylko polskie słowa tworzą minimalne róznice w melodii. Ale mniejsza o to. Potrzebna nam nowa (obok hymnu oczywiście, który wypada ok) pieśn. Stare - owszem mają wartosć ale raczej historyczną i troche odstają od tego co spiewają inne ekipy. Nie wyobrażam sobie jakoś nowej własnej orginalnej - co, ktoś usiądzie przy pianinie i naszkicuje na pięciolini nuty i umiesci to na forum. Od zawsze powialało sie dobre i spawdzone pomysły, zresztą te nasze stare pieśni też tak powstawały. Daltego raz jeszcze ; uważam że trzeba sie pochylic nad Panatinaikosem. Bo inaczej bedziemy odświeżać "Zielone jabuszko" - dobre ... ale 20 lat temu.
18 lutego 2007, 17:39 / niedziela
Otoz to, zostawmy historię i zacznijmy tworzyć nowe kibicowskie dzieje. Jest tyle piosenek że spokojnie można utworzyć jakąś na potrzeby Lechii (przy pewnym talencie literackim oczywiście:))
18 lutego 2007, 18:03 / niedziela
No to mieliśmy przebłysk talentu- przypominam
Demol:

Bo tylko Gdańsk...
Bo tylko my...
Bo tylko gdańska Lechia- dla nas punkty trzy.
18 lutego 2007, 18:13 / niedziela
Macie rację :) Ale akurat dla mnie nie chciałbym abysmy śpiewali piosenke PAO. Tak btw. to się nazywa "Horto Magico" :) z racji tego że śpiewa to Widzew oraz Jaga no i Wisła próbowałą bodajże. Mnie powala już bardzo długo Widzewskie Broendby można to nawet 90 minut jechac na całej piździe i naprawde cos świetnego. Szkoda ze nie mamy takiej pieśni. Ale jak ktoś słusznie zauważył wszystko skończy się na dyskusjach pewnie:)

PS. Nie podoba mi się piosenka która zaczęliśmy spiewac a mianowicie Legijne Ole Ole Ole Ola....... :) NO ale to już dyskusja na inny temat.
18 lutego 2007, 18:37 / niedziela
myślałem o czymś oryginalnym. Żadnych przeróbek, "coverów". Sami widzicie jak niesmacznie wygląda "ooo nasz" w wykonaniu Lecha. A Wy chcecie śpiewac coś po Jadze, Widzewie.
Może cos na melodię "Morze nasze morze" :)) albo coś w ten deseń, może hymn Angielski, tyle jest ballad, pieśni ludowych, melodii jest zajebiście dużo tylko musi zabrac się za to ktoś kumaty z wyobrażnią.
Zgadzam się z przedmówcą- ostatni wynalazek nietrafiony.
18 lutego 2007, 19:23 / niedziela
zzz masz może jakiś link do wersji jagi lub widzewa?
18 lutego 2007, 19:24 / niedziela
zzz melodia "Morze nasze morze.." to super pomysł.Każdy czlowiek z Wybrzeza ją chyba zna no i ma nasz nadmorski klimat:-))
Takie slowa mi przyszly na myśl:
Lechio nasza Lechio,Tyś jest klubem naszych serc, naszych serc,
Żebyś zawsze zwyciężała,
I wspaniały był Twój kazdy mecz,
Żebyś zawsze zwyciężała i wspaniały był Twoj każdy każdy mecz"

Oczywiście żeby dobrze wyszlo trzeba trzymać sie melodii,bo na inna nutę słowa nie beda pasowaly.Rzucajcie swoje pomysly bo to rzeczywiście naprawde wstyd,zebyśmy nie mieli swojego repertuaru i musieli kopiowac innych.
Kiedyś to inni nam zazdroscili i zrzynali od nas.Tradycja zobowiazuje !
A myśle że rodzimych talentow nam nie brakuje,co potwierdził swiateczny konkurs.I tylko prosze nie na nute szwabskiego hymnu:-))
18 lutego 2007, 20:15 / niedziela
Inspired by Jacek Kaczmarski "Mury" (trochę wolniej niż refren) lub coś podobnego tylko musiałby ktoś z weną literacką wspomóc kompletnego laika;-)))

Oni bogowie z Gdańska są ;
My Im dodajmy pieśnią sił ;
Tysiącem gardeł, setkami rac ;
Śpiewajmy razem wszyscy tak....

Wstań Bracie, uderz pieścią w mur ;
I wyrwij z gardła okrzyk nasz ;
A Lechia Pany, Lechia Pany, Lechia Pany ponad świat (cały refren x2)

Wkrótce na pamięć poznasz tę pieśń ;
Poczujesz siłę, wiarę i sens ;
Sam się przekonasz jak wielu nas jest ;
Pamiętaj kto nasz największy wróg...

Wstań Bracie, uderz pieścią w mur ;
I wyrwij z gardła okrzyk nasz ;
A Lechia górą, Lechia górą, Lechia górą ponad świat (cały refren x2)

Oczywiście te moje wypociny są tylko cienkim przykładem. Uważam że przede wszystkim musi być znana wszystkim melodia bo tekst to raczej no problem.

Z prostej . . .
18 lutego 2007, 21:40 / niedziela
Dg i Green jestem pod wraaaażeniem. Gratuluję weny. Dwie piosenki, moim zdaniem zajebiste, już mamy. Teraz trza wyczaić kogoś kto ma dobry słuch (czuję że obydwoje macie) i zorganizować spotkanie edukacyjne.

TToommeekk- nie interesowało mnie to. Poszukaj w googlach. Albo podaj pierwsze słowa.
18 lutego 2007, 21:46 / niedziela
Tomek może toodnośnik
18 lutego 2007, 22:46 / niedziela
zzz dzieki - no to jest argument , który mnie przekonuje. Tym bardziej ,że nie wychodzi to widzewowi najlepiej. Green i Dg tez mi sie podoba.
18 lutego 2007, 23:15 / niedziela
Bardzo proszę :) (do Tomka)

"Mury" nie dość że fajnie by brzmiały to, przede wszystkim, pasują ideologiczniedo Naszego klubu. Ten pomysl to trzał w "10". Tylko żeby jeszce wypalił.
18 lutego 2007, 23:16 / niedziela
a jak trwała ta słynna pieś...Nadejdzie Wiosna I Lepsze Czasy...
18 lutego 2007, 23:24 / niedziela
Nadejdzie Wiosna I Lepsze Czasy
Powróci Nasza Lechijka w szeregi ekstraklasy :)
18 lutego 2007, 23:36 / niedziela
dzieki zzz:) ale tam jeszcze dalej bylo kilka zwrotek:D
19 lutego 2007, 00:06 / poniedziałek
Te "Mury" to faktycznie nie głupi pomysł- może jak dla mnie zbyt mało dynamiczne na stadion ale ok. Tekst Green LG nie do końca chyba w zgodzie z melodią ale brawo. Ale znając nasze stadionowe realia trzeba prościej i krócej np. refren ( i może tylko przy tym pozostać)

Tyyyyyylkoooooo Lechia liczy się
Lechia jest klubem naszych serc
Tylko Lechia Lechia Lechia
gdańska Lechia BKS
19 lutego 2007, 00:22 / poniedziałek
Green podał swietny tekst!!!
melodia dla wszystkich: odnośnik

Jak sobie tak zanuciłem refren i wyobraziłem jak spiewa cały stadion : A Lechia Pany, Lechia Pany... ah:)

Mi sie bardzo podoba, jestem za!!!
19 lutego 2007, 00:35 / poniedziałek
Moje zdanie jest takie:
Jeżeli porwiecie cały stadion pieśnią na melodię"Murów" to jest MŚ.
Wszak jesteśmy kolebką "S"
Pomysł SUPER
19 lutego 2007, 00:48 / poniedziałek
zadnych durnych przerobek nie bedzie tego balkanskiego syfu, bebny heh idzcie na trefla, kastaniety jeszcze wezcie
niezapomnijcie porozbierac sie do naga
ciapate klimaty sie porobily, niech Lechy i Widzewy sobie spiewaja, my mamy swoj styl NASZYM WZOREM JEST

ps. "Morze, nasze morze..."
to jest cos, zreszta niejednokrotnie spiewane w wezszych gronach
19 lutego 2007, 00:52 / poniedziałek
do bez_ksyw
a jaki jest nasz styl??
19 lutego 2007, 02:23 / poniedziałek
ala romantic
19 lutego 2007, 10:40 / poniedziałek
tak jest popieram to co napisal bez_ksyw po kiego chuja nam przyspiewki takie glupkowate? bo co? bo tak robi wiekszosc ekip? dajcie spokoj nie powazne to conajmniej
19 lutego 2007, 11:26 / poniedziałek
Też się zgadzam. Jak już nasladować (choć lepiej nie) to na pewno nie bałkany ani fanów kosza. Najlepiej tworzyć oryginalny wizerunek. Mamy już 2 super pieśni. Teraz trzeba je jakoś wprowadzić w życie.
19 lutego 2007, 11:30 / poniedziałek
Jeśli chodzi o "Mury" to na początek moze chociaż sam refren.
19 lutego 2007, 11:45 / poniedziałek
TZN. zgadzam się macie rację w sensie jednak Widzewskie Broendby robi na mnie przynajmniej wrażenie ale My mamy swój styl fakt faktem. I dwie świetne piosenki szczególnie Mury. Kurcze naprawde fajny pomysł jeszcze w sensie ideologicznym. Tylko jest jeden problem jak to wcielicie w życie ?? Musielibiście pogadac z Robertem lub z Greengosami bo innej drogi nie ma.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.027