Gdańsk: środa, 26 lipca 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 4/114

3 marca 2007, 20:12 / sobota
zzz -
z tego co wyczytałem to siedzimy niedaleko siebie więc "młynek" realny ;-))
Pozdro z prostej. . .
3 marca 2007, 20:30 / sobota
jak by wyszlo na Lechii to dobrze,np cala prosta, to adrenalina podniosla , by sie wszystkim.......
TYLKO LECHIA
3 marca 2007, 20:33 / sobota
Masz, Zielony, dziwne pojecie odległości :)) Jak mnie namierzyłeś? :) Zajmuje miejsca "pod zegarem". Dzielą nas tylko kraty :) No rzeczywiscie "młynek" realny.
Wracając do myśli przewodniej wątku proponuję 3 hiciory ("Mury", "Morze..", "Najwspanialszy..") zgrać jak to zrobił Raczek. Czyli melodię z googli + Nasze słowa w fornie napisów na dole.
3 marca 2007, 20:41 / sobota
Dla osób które wskoczyły w wątek:

Green LG
18 lutego 2007, 20:15
Inspired by Jacek Kaczmarski "Mury" (trochę wolniej niż refren) lub coś podobnego tylko musiałby ktoś z weną literacką wspomóc kompletnego laika;-)))

Oni bogowie z Gdańska są ;
My Im dodajmy pieśnią sił ;
Tysiącem gardeł, setkami rac ;
Śpiewajmy razem wszyscy tak....

Wstań Bracie, uderz pieścią w mur ;
I wyrwij z gardła okrzyk nasz ;
A Lechia Pany, Lechia Pany, Lechia Pany ponad świat (cały refren x2)

Wkrótce na pamięć poznasz tę pieśń ;
Poczujesz siłę, wiarę i sens ;
Sam się przekonasz jak wielu nas jest ;
Pamiętaj kto nasz największy wróg...

Wstań Bracie, uderz pieścią w mur ;
I wyrwij z gardła okrzyk nasz ;
A Lechia górą, Lechia górą, Lechia górą ponad świat (cały refren x2)

Podkład muzyczny- odnośnik

Jeśli na pocątek wyjdzie nam chociaż refren będzie zajebiście.
4 marca 2007, 00:22 / niedziela
No tak "Mury" to hicior naprawde az łezka się w oku kręci :D Tylko trzeba to stopniowo wprowadzać myslę że za jakiś czas, bo natłok nowych pieśni też nie zbyt dobry. A co starsi kibice sądza o "Lens" danym przez raczka ??:D Naprawde pieśń jest megazabawowa i znan przeróbka z disco :)
4 marca 2007, 11:04 / niedziela
jest świetna, wesoła, wkreca do zabawy i mozna ją spiewac w nieskońćzonosc poruszając wieksza cześć stadiony
i oto przecież chodzi
Mury ok ale to już zupełnie inna bajka
4 marca 2007, 14:13 / niedziela
Moim zdaniem propozycja raczka to zajebista sprawa, teraz tylko trzeba to wcielić życie, a nie mam wątpliwości że najlepiej wyszłaby na prostej... Tylko jak?
4 marca 2007, 14:39 / niedziela
odnośnik

Nauczmy się tego :-)
4 marca 2007, 17:09 / niedziela
Tylko zamiast "jasne, że gdańska Lechia", proponuje "jasne, że Lechia Gdańsk" bardziej pasuje do taktu.
A tak ogólnie to zajebista propozycja.
4 marca 2007, 17:36 / niedziela
Jak lepiej kibicować? Śpiewając piosenki o Lechii (oczywiście te kulturalne). Problem z tym, że nie można ich jakoś w internecie znaleźć. Proszę - pomóżcie mi. Ewentualnie możecie wysyłać na maila zebro2000@gmail.com W końcu sam śpiewnik kibica to nie wszystko. Trzeba sobie uprzyjemniać czas też w domu :) A pamiętajcie - w następnym sezonie w przerwie zimowej wszyscy chodzimy w piątki i niedziele na mecze Stoczniowca - drużyny, która kocha Lechię.
5 marca 2007, 09:53 / poniedziałek
A co wy na to, żeby po każdej strzelonej bramce przez Lechie leciała ta muzyczka co w Bundeslidze i każdy śpierwa lalalalla

; DDDD

Acha i na necie znalazlem cos takiego odnośnik
5 marca 2007, 16:09 / poniedziałek
T-Mobile...niezle to jest , ale raczej nie przejdzie,bo spora u nas niechec do kopiowania dopingu z Grecji i Turcji..jednak u zadnej rodzimej ekipy tego nie slyszalem, wiec kto wie...no i jeszcze sprawa,zeby to dobrze zgrac,a czasu malo...naszczescie na Janikowie mozna potrenowac....pozdro z DO
5 marca 2007, 16:36 / poniedziałek
moim zdaniem zamiast Gdańska Lechia powinno być BKS. ale to tak na marginesie. chodzi oczywiście o piosenke Raczka
5 marca 2007, 17:16 / poniedziałek
ossa dortmund: ale to spiewaja kibice Rennes
a z tego co wiem to chyba Francja :P Pozdrawiam :D
5 marca 2007, 17:21 / poniedziałek
Nie Rennes tylko Lens :D:D Tak w gwoli ścisłości :) Dla mnie to hicior i tyle :D:D Tylko co zrobić żeby nauczyć tego prosto aby to wyszło z całym stadionem :P
5 marca 2007, 17:38 / poniedziałek
wyglada fajnie, ale czy wyjdzie?
5 marca 2007, 19:10 / poniedziałek
Może ktos napisać jak dokładnie idzie "Czy wygrywasz czy nie..."
Z góy dzięki :)
5 marca 2007, 19:16 / poniedziałek
"czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cie w sercu moim Lechia ,najwspanialszym klubem jest."
pzdr
5 marca 2007, 19:24 / poniedziałek
No właśnie ja mam trochę inną wersje "Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cię bo najlepsza w Polsce jest gdańska Lechia BKS" Pozdrawiam
5 marca 2007, 19:29 / poniedziałek
najprościej kupić pożądny telebim i puszczać te zajebiste kawałki nawet z tekstem na dole!!!
Wtedy kibole raz dwa to chwycą i się nauczą!!!
5 marca 2007, 19:47 / poniedziałek
taka też jest ale wydaje mi się ,że u nas śpiewana jest tylko ta pierwsza
5 marca 2007, 19:55 / poniedziałek
nom, ja znam ver. 1.0 :) karaoke na stadionie to nienajglupszy pomysl ale obiecanego telebimu jakos nie widac :/
5 marca 2007, 21:16 / poniedziałek
Dzieki za poprawke...myslalem,ze to Turcy...ale trzeba przyznac,ze numer jest ok,zwlaszcza jak go ryczy kilka tysiecy ludzi...u nas by zajebiscie wyszlo,gdyby jedna czesc jechal mlyn,a prosta by odpowiadala
5 marca 2007, 21:40 / poniedziałek
"Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cie w moim sercu BKS najwspanialszym klubem jest" ja znam taka wersje i uwazam ze jest ona prawidlowa ta spiewana na stadionie to jakis przekret jest
5 marca 2007, 22:58 / poniedziałek
"czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cie w sercu moim Lechia ,najwspanialszym klubem jest." według mnie ta jest prawidłowa czyli Fajfera
5 marca 2007, 23:03 / poniedziałek
ja proponuje zmiane z Gdanska Lechia na Lechijka...

a moze cos takiego:
odnośnik ... OOOOO Gdańska Lechia, jest najlepsza, to nasz klub lalalalalalalalalalalalala albo mozna cos dalej wymyslic....
5 marca 2007, 23:08 / poniedziałek
Dzisiaj na spotkaniu Stowarzyszenia postanowilismy wziasc wprowadzenie tego projektu na siebie. Ustalilismy rowniez wersje na "lalal" gdyz pod koniec sie mylilo. Oto koncowa wersja, jednak wiadomo, nagrana w barze na telefonie:
odnośnik

Mamy zamiar zanucic to w srode na prezentacji, mamy nadzieje ze kilka osob sie wlaczy.

pozdrawiam
5 marca 2007, 23:12 / poniedziałek
ten odnosnik nie dziala...
5 marca 2007, 23:53 / poniedziałek
ludzie! nic nie dacie sobie wytlumaczyc? przeciez niejedna osoba pisala (i tu i na lechia.net) ze koncowka "gdanska Lechia" nijak pasuje do melodii na ktora spiewa to Lens... w tym nagraniu ktore wrzucil raczek ta koncowka spiewana jest w ogole bez melodii... pomijajac fakt ze i tak widoki na przyjecie sie tej przyspiewki przy Traugutta sa marne (jak kazdej nowej), to w tempie w ktorym ma byc ona spiewana wg Stowarzyszenia bedzie to przypominalo jedno wielkie szczekanie (wole nawet nie myslec jak bedzie ona wygladala w wykonaniu mlyna), mam tu na mysli ta nieszczesna, moim zdaniem, koncowke... warto tez zwrocic uwage na to jak plynnie ostatnie slowo w tekscie spiewanym przez kibicow Lens przechodzi w "lalala...", tego tez brakuje w wykonaniu Stowarzyszenia... krotko mowiac wykonanie tej przyspiewki przez wieksza grupe na Traugutta bedzie przypominalo raczej jeden wielki, pedzacy niewiadomo dokad i dlaczego, belkot...
5 marca 2007, 23:55 / poniedziałek
a właśnie że działa! Wychodzi zajebiście! Brawo!!!
Jeszcze żeby wyszło z podziałem na młyn i prostą to juz bedzie extra!!!!
6 marca 2007, 00:17 / wtorek
to byl spontan, chcemy wprowadzic cos nowego, co bedzie mozna spiewac dluzej niz kilkanascie sekund, wiadomo, ze bedzie wychodzic coraz lepiej, n aprezentacji bedzie proba generalna, a pozniej jajnikowo. Nie robi bledow ten, kto nic nie robi, najlatwiej krytykowac...
6 marca 2007, 01:06 / wtorek
mysle ze wyszlo naprawde fajnie...cos mi nie gra z tym lalala ale moze to przez to ze przedstawiona wersja rozni sie troche od wersji Lens
6 marca 2007, 02:19 / wtorek
smb7272, Wasze zaangazowanie sie chwali, jak najbardziej, ale odnosze wrazenie ze nawet nie bierzecie pod uwage tego co mysla o tej przyspiewce inni (chodzi mi o zdania na temat tego, co ma byc spiewane w odpowiedzi - "gdanska Lechia" czy cos innego)... ktos od Was tak sobie wymyslil i tak ma byc... chyba nie tedy droga...
nie mam nic przeciwko wprowadzaniu czegos nowego (chyba nikt nie ma), tym bardziej jesli wydaje sie to ciekawe, a starsze piesni wychodza jak wychodza, niestety...
wiemy jak wyglada u nas spiewanie dluzej niz kilkanascie sekund - wszyscy zapieprzaja jak wsciekle kroliki i po uplywie tych kilkunastu sekund zaczyna brakowac tchu (przyklad braku tchu - "Slask, Slask, WKS" - max 3 razy, przy czym ostatni na bezdechu)...
z bardziej "skomplikowanych" tylko raz udalo sie dluzej pociagnac "hej nana, hej nanana(...)" (swoja droga ta przyspiewka bardzo nadaje sie do dlugiego, spokojnego spiewania) i, o dziwo, pierwszy raz w wykonaniu mlyna byl najlepszy, kolejnych podejsc do tej przyspiewki wolalbym nie pamietac;)
chyba wlasnie w tym "spokojnie" jest pies pogrzebany... spokojnie = wyraznie, melodyjnie, oddech przed kazda linijka tekstu, a oddech przed kazda linijka = glosniej...
po co sie spieszyc? zeby wypluc pluca po pierwszej polowie, a przez cala druga robic powtorke z rozrywki? mecz trwa 90 minut, a przy obecnym, nota bene - ubogim, repertuarze na Traugutta spokojne (nie mylic z "zamulajace") spiewy sa chyba tym czego potrzeba...

o pospiechu pisze w odniesieniu do tempa, ktore narzuciliscie w nagraniu zamieszczonym przez raczka... nie twierdze ze teraz jest zle, ale kiedy przeniesie sie to na stadion podejrzewam, ze z wersu na wers bedzie coraz szybciej co w efekcie doprowadzi do belkotu...

pzdr
6 marca 2007, 02:53 / wtorek
Ret w tej piosence z zwrotki na zwrotke śpiewa sie coraz głosniej i szybciej plus kombinacje lewa-prawa + młynarz. Jeśli chetni kibice wykażą choć troszke zaangażowania to wyjdzie super a z każdym kolejnym wykonaniem bedzie dużo lepiej.
W środe na prezentacji zaczniemy to śpiewać i liczymy że wszystkie głosy poparcia dołaczą. W czwartek zgramy ten kawałek w naszym gronie i będzie dostepny dla ogółu na necie dla nauki. Liczymy że na Janikowo zaczniemy to śpiewać a na Jagielonie cały staion to już pojedzie. Choć to nie nasza działka checemy troszkę nasz doping podciągnąć. W następnej kolejności są MURY.
Pozdro Stowarzyszenie LECHIŚCI
Gin
W MOIM SERCU TYLKO LECHIA
6 marca 2007, 09:24 / wtorek
Widzę, że nie jestem odosobniony w opini, że "Gdańska Lechia" nie całkiem tam pasuje. Zmienia się rytm w stosunku do oryginału. Mimo wszystko jak na pierwszą próbkę nie jest beznadziejnie. Trochę pracy nad tekstem, dobranie jeszcze ciekawszej melodii i z takim zaangażowaniem na pewno uda się wprowadzic na Lechii nową przyspiewkę.
6 marca 2007, 11:31 / wtorek
Popieram zarówno Reta jak i Matada pomysł jest na prwde fajny ale szkodzi wam spróbować Lechijka albo Lechia Gdańsk zamiast Gdańska Lechia? Może to złapie jakiś rytm
6 marca 2007, 11:40 / wtorek
Gdyby było Lechijka mogło by iśc "jasne że Lechijkalalalalalalalala...." czyli było by tak jak ktoś troche wcześniej napisał ze przehodzi odrazu w lalalalala
6 marca 2007, 11:46 / wtorek
no nie wiem czy te lalalala to dobry pomysł
najlepiej wychodzi nam wciąż "jazda z kurwami...."
6 marca 2007, 11:53 / wtorek
Gin, orientuje sie jak to ma wygladac (coraz szybciej, lewa - prawa itd.) ale w przypadku kiedy chcemy spiewac to dluzej niz kilkanascie sekund trzeba by zaczac spokojniej niz w nagraniu wrzuconym przez Raczka...
wiecie jak jest - ludziom nie wytlumaczysz ze doping nie polega tylko na jak najszybszym "wyartykulowaniu" tekstu jakiejs przyspiewki...
nie wspominajac o tym, ze dla niektorych "coraz szybciej" oznaczac bedzie ze ostatni raz (znajac tempo przy Traugutta podejrzewam ze bedzie to trzecia, max. czwarta odpowiedz) bedzie spiewany na wdechu z oczami na wierzchu;)
wariant z calym stadionem spiewajacym "Lens" na meczu z Jagiellonia wydaje sie byc podejsciem bardzo optymistycznym, ale kto nie probuje ten nie jedzie... na mnie w kazdym badz razie mozecie liczyc, chociaz po cichu licze jeszcze na jakies zmiany w tej nieszczesnej, moim zdaniem, koncowce:)
6 marca 2007, 11:58 / wtorek
Podkladalismy na wczoraj na spotkaniu Stowarzyszenia rozne zwroty np."Lechia Gdańsk"i "gdańska Lechia" wyszlo zdecydowanie najlepiej!!

Osobiście uważam ze ta przyspiewka jest bardzo sympatyczne i nie trzeba nic w niej zmieniać! Pozdro!
6 marca 2007, 12:05 / wtorek
Dokładnie jak pisał Serek. Ale jesteśmy otwarci na wszelki koncepcje. Tylko aby to nie trwało do końca rundy. Podkład był nagrany na szybko i na zasadzie spontanu. Na czwartek postaramy sie nagrać wersje z prawidłowym rytmem i lepszej jakości. A reszta zależy od ilości ludzi co to podchwycą i zaśpiewają. Na poczatek będzie super jesli młyn bedzie intonował i reszta stadionu odpowiadał w rytm. Zabawy na strony to troszke inna bajka. Co do Jazda z Kurwami to najlepiej wychodzi na wyjazdach.
Pozdro
W MOIM SERCU TYLKO LECHIA
6 marca 2007, 13:31 / wtorek
nowa melodia moze sie sprawdzic,fajnie to wyglada u żabojadow, nie jest to az tak trudne a jakby wypalilo to moze to byc zajebista przyspiewka na pare ladnych minut a tego nam brakuje, najwiekszy problem jest z tym zeby to podchwycila prawidlowo reszta stadionu, bedzie potrzebny megafon na meczu z unią zeby to wytlumaczyc porzadnie trybunom, innego wyjscia nie widze na to zeby luki przy zegarze i ewentualnie prosta to podchwycily
6 marca 2007, 13:37 / wtorek
SER:

ret, matad i inni malkontenci, nie pozostaje wam nic innego jak przyjsc jutro na przezentacje i zaintonowac wasza wersje tej przyspiewki

ja nie wiem , moze jestem jakims muzycznym debilem, ale mi anie toche nie pasuje "jasne ze LECHIA GDANSK", zreszta wczoraj na spotkaniu probowalismy to zaintonowac (chyba raczek probowal) i tylko beka byla z niego ;)

umowmy sie ze wszyscy przeciwnicy "naszej" wersji wpadaja na prezentacje i pokazuja jak krzyknac to inaczej, bo ja serio nie mam pojecia o co wam chodzi...

jesli krytykujecie, to za tym powinno isc dzialanie w kierunku poprawy okrzyku

po za tym przeciez matad wczoraj probowales z sylabami i chyba nie wyszlo :P

ret, co do twoich dywagacji na temat tempa i sposobu dopingu na Traugutta-temat przerabiany 1000 razy , kazdy wie na czym stoimy i ze jest z dopingiem marnie.nigdy nie bylismy klubem ultras, ale to nie znaczy ze nie mamy probowac

pozdro

SER
6 marca 2007, 14:51 / wtorek
Tak tylko to nie ma byc tak że Stowarzyszenie ma to dobrze śpiewać tylko cał stadion, czyli My. Napisali ze jeszcze będą zgrywac to a to było na gorąco tak. WIadomo że można jeszcze dopracowąc i nie wiem może jest lepszy wers jakiś niż jasne że gdańska Lechia, ale mi się wydaje że jak narazie wstępnie tak jest najlepiej nie wiem może nie mam słuchu. Zobaczymy ja się tylko obawiam żeby to nie wyszło z Naszym młnem fatalnie. Znamy nasza tendencje do przyspieszania. A w tej piosence przy odpowiadaniu na 2 strony trzeba lekko przyspzieszać co odpowiedź oraz coraz głośniej. Zobaczymy jak to będzie:)
6 marca 2007, 14:56 / wtorek
To ze wczorajsze nasze spontaniczne nagranie bylo w miare szybkie nie znaczy ze musi byc narzucone odrazu szybkie tempo!!!
6 marca 2007, 15:11 / wtorek
ja jestem dobrej mysli i mysle ze wypali
6 marca 2007, 16:56 / wtorek
A będzie wdrażana Nasza pieśń pod melodię YNWA? Bo temat trochę upadł.

Jakby to wypaliło, byśmy miażdżyli, a mp3 jest ogólnie dostępna w dobrej jakości i każdy mógłby się tego nauczyć.
6 marca 2007, 18:16 / wtorek
A może zamiast gdańska Lechia albo Lechijka , nasz BKS albo poprostu BKS ?? wydaje mi sie ze ladniej by wyszlo i glosniej ;)
6 marca 2007, 20:34 / wtorek
to jutro śpiewamy :)))
6 marca 2007, 20:44 / wtorek
wyszło nieźle (nagranie Raczka), rzekłbym dobrze, zważywszy na warunki. Jest tam jeden wysoki głos, który najbardziej kuma o co chodzi.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011