Gdańsk: środa, 23 sierpnia 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 49/114

12 listopada 2008, 22:55 / środa
BRAWO KRYTA!!! Zajebście dziś ryknęłą. Wsłuchując się w głos z krytej wnioskuję, że nie iedzą tam bynajmiej dziadki a całkiem wyrobione towarzystwo :))
13 listopada 2008, 00:49 / czwartek
JOHN- "nie odpuszczę" Ja też :)) Miejmy nadzieję szybciej niż później.
Nie ma klimatu bo albo jest stypa (0-3 z Amicą) albo spontan.

Na Legii nie bedzie pewnie też klimatu więc może Piast???
13 listopada 2008, 00:51 / czwartek
teraz musicie darzyc do calkowitej doskonalosci widac ze mozna sie bawic i poderwac nawet zgredow:)

duze brava i szacune za dzisiejsze podejscie i doping aby z meczu na mecz bylo jeszcze lepiej
13 listopada 2008, 09:47 / czwartek
może jakiś szalig zgodowy? Chodzi oczywiście o nową zgodę, jaka się wczoraj narodziła, czyli oczywiscie... Młyn i Kryta :)
13 listopada 2008, 09:56 / czwartek
a Ty Wajs zamiast kpić sobie z ludzi przyznaj się lepiej czy dopingowałeś zza tego swojego aparata?? ;)
To co wczoraj pokazała Kryta mnie rozwaliło!! Oby tak dalej!
Pozdro
13 listopada 2008, 10:04 / czwartek
Na krytej jakas taka dziwna akustyka jest, dzwiek odbija sie od sklepienia i szukajac ujscia wychodzi w strone boiska :D

Trzeba jakos przekonac kryta ze jak krzyczymy caly stadion odpowiada to chodzi tez o nich moze cos w stylu "CALY STADION LACZNIE Z KRYTA ODPOWIADA!"
16 listopada 2008, 13:06 / niedziela
Na forum Wisły same pozytywne opinie o naszych, wiele z nich dotyczy także naszego gniazdowego czyżby chodziło o Limaka :)!??
17 listopada 2008, 19:39 / poniedziałek
odnośnik

"Jesteśmy władcami Trójmiasta!!!
A nasze imię(a w naszych sercach) LECHIA /z/ GDAŃSKA!!!
I nawet jeśli będzie źle...
My nigdy nie poddamy się!!!!!

oleoleoleoleeee... Lechijko moja kocham Cię..."
17 listopada 2008, 22:06 / poniedziałek
zajebisty pomysł. Chociaż "bombersi" są lepsi:))
18 listopada 2008, 13:18 / wtorek
Zgadzam się z przedmówcą :)) Pozdro
18 listopada 2008, 13:38 / wtorek
Dzisiaj jest idelna okazja na debiut BOMBERSÓW!!! Na stadionie powinno być sporo kibiców - brak kibiców gości - to można uczyć, próbować itp. Mam nadzieję, że dominujacym kawałkiem nie będą jedynie bluzgi na Arkę, a własnie piesni o Lechii ( w tym Bombersi).
18 listopada 2008, 14:26 / wtorek
John, jeśli będę to od 2 połowy. Miejsce-prosta na prawo od balkonu, czyli między balkonem a "zegarem".
18 listopada 2008, 16:13 / wtorek
Wariat My wymysleliśmy swoją wersję również tej wspaniałej pisoenki Wisły. Zapadła nam w pamięci :)

Jesteśmy dumą Wolnego Miasta
a w naszych sercach Lechia gdańska!!
i nawet jeśli bedzie źle
My nigdy nie poddamy sie........

Zajebisty kawałek tak jak zapożyczyliśmy na obecną chwilę

Tylko gdańska Lechia BKS
Tylko gdańska Lechia BKS
WOLNE MIASTO GDAŃSK
WOLNE MIASTO GDAŃSK
Tylko gdanska Lechia BKS

Ci co byli w Krakowie tez to słyszeli. Chciałbym usłsyzeć Wasze opinie na temat tych piosenek. I nie wiem może za duzo zpaożyczamy od Wisły. Chdoź gadałem z gniazdowym Wisły mówił "to co nasze jest i wasze" :)

Co do dopingu i "Bombersów" zobaczymy ile przyjdzie ludzi i jak to wyjdzie w praniu :) Pozdroo
18 listopada 2008, 16:21 / wtorek
Dla mnie "Jesteśmy dumą" obowiązkowe !
18 listopada 2008, 16:27 / wtorek
na derby powinniśmy mieć specjalną maskotkę - jakąś fokę i niech w przerwie zeżre wiadro śledzi.
18 listopada 2008, 16:46 / wtorek
Limak, ale zwróć uwagę, że wersji którą napisałeś nie zgadza się ilość sylab i trzeba nienaturalnie przeciągnąć, natomiast w mojej pasuje idealnie. ;)

JESTEŚMY DU - MĄ - TE - GO - MIA - STA x6
JESTEŚMY WŁA - DCA - MI - TRÓJ - MIA - STA x6
JESTEŚMY DU - MĄ - WOL - NE - GO - MIA - STA x7

Można też śpiewać na 2 zwrotki. :) A nawet 3, bo chociaż wersji którą napisałeś nie słyszałem na meczu, albo nie dosłyszałem, to przed meczem gniazdowy z Wisły chyba(?) zarzucił jeszcze coś takiego: "Władcy Północy dumą miasta..." i dalej tak jak szło.
18 listopada 2008, 17:03 / wtorek
podobnież szparka reaktywuje swoją flagę, która ma mieć napis:

"WŁADCY (od 23.55 do) PÓŁNOCY"
18 listopada 2008, 21:17 / wtorek
Wynik nie ten ... :(
Ale doping na poziomie !!! Brawa dla Limaka i jeszcze dla jednego kolesia za przypomnienie dawnej przyśpiewki :) I oczywiście za :
,,Bo ja jestem zakochany w Lechii Gdańsk'' Moim zdaniem miazga !!!

CAŁA LECHIA ZAWSZE RAZEM !!!
18 listopada 2008, 22:56 / wtorek
czemu na gniezdzie nie bylo tego drugiego tworcy piosenek co probowal zablysnac w Krakowie??
18 listopada 2008, 23:04 / wtorek
Limak muszę to napisać, masz dzisiaj od ludzi z prostej dużego minusa. Zapraszałeś ludzi z prostej do młyna, wstaliśmy, byłem chyba jedyny który walił w płot i darł mordę do taurusa, żeby otworzyli bramkę na zegar i w końcu otworzyli. Wszystko fajnie, ale jak już tam byliśmy męczyłeś jedną i tą samą piosenkę, chociaż z 20 osobami krzyczeliśmy do Ciebie i próbowaliśmy pociągnąć "Jesteśmy dumą tego miasta" na najróżniejsze wersje, a Ty jak w transie jechałeś dalej jedną swoją piosenkę w kółko, naprawdę nudziło się to już wkońcu, aż nikt już z "naszej" części młyna nie śpiewał bo miał dość...
18 listopada 2008, 23:13 / wtorek
No niestety takie obyczaje panują na młynie jak już wchodzi nowa przyśpiewka to wałkuje się ją przez 10 - 15min :D
18 listopada 2008, 23:45 / wtorek
No na Młynie źle nie było,a i nowa przyśpiewka była super byle teraz w Niedziele było z 10 000 kibiców i młyn taki jak dzis pod koniec 1 połowy i bedzie wszystko pięknie.
18 listopada 2008, 23:47 / wtorek
Ok wariat spoko przyjmuje minusa :) Niestety nie słyszałem tego jak śpiewaliście. W każdym bądź razie chyba nie ja nawoływałem do młyna ale bodajże, sami sie z łuku odpalili Ale nie wazne pozdroo dla Nich :) Ogólnie jednak tak myslałem, ze jak zebrało się tyle ludzi wyjdzie z tego wielkie średnio. Raz to to że sporo osób przyszło tylko po to aby przyjść "bo coś sie dzieje" ale przyszło też sporo co naprawde chciało dopingowac. A poza tym to tylko PE gdzie możemy poszlifowac rózne rzeczy lecz nie za dużo tego bo ludziom sie popierdoli. Druga sprawa to ta pogoda no cóź..... rozumiem również to, że częsci ludziom nie chciało sie dopingować nikt nie jest Robocopem też a ja sam już z kolegą nie wytrzymywałem na tym gnieździe. Sami jesteśmy przemarznięci, z zjechanymi głosami a na górze tam naprawde pizgało jeszcze bardziej.

Fajnie, ze spróbowaliśmy Forze tylko hm.... to za bary jakoś mi nie pasuje. Nie nasz styl takie....cóż powiedzmy że zimno było :) No i byli "Bombersi" mam nadzieje, że z meczu na emcz coraz lepiej bedzie wychodziłi. Razem z D. Pozdrawiamy z zimnej Grenlandii :)
18 listopada 2008, 23:53 / wtorek
Limak każdy styl trzeba szlifować. U nas na te podskoki jest mały dystans, ale mecz u Braci pokazał, że można się i przy tym zajebiście bawić. A dojebać do tego jeszcze bęben i będzie niezły wypizd.
19 listopada 2008, 00:01 / środa
No to fakt Trawa masz rację. Fantastycznie to wyglądało jak w Krakowie cała trybuna skakała. Piękne to było w każdym bądź razie dzięki za dziś Trawa :P W niedziele na PIąscie musi byc doping dobry aby pomóć piłkarzom ten mecz musimy wygrac !!
19 listopada 2008, 00:10 / środa
Limak mam do ciebie proźbe wiem że już pewnie z milion razy cię o to proszono ale spróbójmy tą przyśpiewke zaśpiewać! odnośnik
Moim zdaniem będzie niedo wy******* !!!
19 listopada 2008, 09:24 / środa
Kto NIE SKACZE ten za Lechią !!! - to cały komentarz do pomysłu o podskakiwaniu. Starsza (czytaj: po 30-stce) część publiki tego nie kupi - najwyżej skomentuje starym "Muppet Show".

Szacunek za Bombersów - na ligowym meczu, jeśli publika to załapie - to powinien być hit.

"Forza Lechia" - to moja prywatna opinia: Lepiej niż Forza BKS wychodzi: Forza Lechia Gdańsk, Forza Lechia Gdańsk, Forza Lechia, Forza Lechia Gdańsk. Przynajmniej w latach 90-tych tak to na T29 śpiewano. Ale to już kwestia co zapoda Limak z załogą.
19 listopada 2008, 10:46 / środa
Kto nie skacze ten za Lechią pokazało 300-stu w zeszłym roku w Gdyni, kiedy to śledzie, nerwowo rozglądając między sobą, nie wiedzieli co robić. Więc z tym skakaniem u nas na T29 był bym ostrożny...
Bombersi - głośno i wyraźnie !!! Jeden z najlepszych debiutów..., ale ! Ale zapytam nie śmiało ? Jaka to melodia...?! Jeśli wychodzi nam melodyczne wykonanie kolędy to tym bardziej powinni wyjść "bombersi", a moim zdaniem melodii zabrakło już od "...bo zostałem tak stworzony" No i przede wszystkim więcej luzu/spontanu w wykonaniu - to mam nadzieje przyjdzie z czasem.
Proszę żeby post nie był odebrany jako "czepianie się", usiłowałem przekazać tylko swoje sugestie.
Jeszcze raz powtórzę - jak na debiut rewelacja !!! Wierzę, że "bombersi" na stałe wpiszą się do repertuaru przy T29.
19 listopada 2008, 11:08 / środa
dokładnie, przy "Bombersach" zabrakło melodii...próbowaliście to wykrzyczeć a ta piosenka wychodzi świetnie tylko wtedy gdy jest ładnie melodycznie śpiewana...moim zdaniem końcówki wersów i drugi wers zupełnie nie melodycznie. Zwróćcie na to uwagę. Pozdrawiam
19 listopada 2008, 11:19 / środa
"kto nie skacze"- mapet szoł, jak powiedział Animag. "Forca Lechia Gdańsk" to oryginał i tego się powinniśmy trzymac (Animag).

"Jestesmy Władcami ...." zdecydowanie lepiej. Limak owo "Wolnego" niepotrzebnie wydłuża.

Limak co Twej 2 propozycji to przypomina mi pewna piosenke Amici. Śmiejemy sie z nich że kseruja a sami.....?? Z lekkim niesmakiem (choc kawałek zajebisty)przyjąłem propozycję Wariata "Jesteśmy dumą....." ale to zaporzyczone od Braci więc ujdzie w tłoku. Ale kserowac Amicę???

Co do "bombersów" duży szacunek, że się wreszcie pojawili!!! Jak na pierwszy raz było bardzo dobrze. Ktoś napisał "miazga". Hmm... niech dokładnie przesłucha oryginał. Moim zdaniem 3 wers do poprawienia melodyjnie ("bo zostałem tak stworzony, biały i zielony")

odnośnik

Nie to żebym narzekał. Jak juz cos robimy róbmy to najlepiej. Powtarzam, jak na pierwszy raz było super.
19 listopada 2008, 11:22 / środa
otóż to Jordan, to zostało wykrzyczane nie zaspiewane. Cos mi właśnie nie pasiło, ale przyznasz że jak na debiut było dobrze?

Mysle że dobrze by było by każdy spiewajacy to wysłuchał w oryginale by poczuc klimat piosenki.

Na lidze z pewnościa będzie wsparcie z prostej:)))
19 listopada 2008, 12:52 / środa
"Limak co Twej 2 propozycji to przypomina mi pewna piosenkę Amici. Śmiejemy sie z nich że kserują a sami.....?? Z lekkim niesmakiem (choć kawałek zajebisty)przyjąłem propozycję Wariata "Jesteśmy dumą....." ale to zapożyczone od Braci więc ujdzie w tłoku. Ale kserować Amicę???"

Hmm, jeżeli chodzi Ci zzz o "Tylko Gdańska Lechia BKS" to ten kawałek zaśpiewano pierwszy raz na Wiśle, na meczu z gdyńską Arką.Nie kojarzę, żeby Amicowcy też to śpiewali.Ja to tylko znam w wersji Wisły: "Tylko Wisła Kraków nasz TS....". A jako, że Wisła chcący, czy nie chcący ;) zaproponowała nam bardzo fajną melodyjną przyśpiewkę, to czemu nie można jej u nas zaśpiewać.

"Jesteśmy Władcami Trójmiasta"- też fajna propozycja, jej autor chyba nie będzie miał nam za złe, że trochę ją zmienimy i zaśpiewamy u nas ;) jednak ostatnie dwa wersy także dałbym do zmiany.

Ja przypominam o mojej propozycji sprzed roku ( teraz kilka ekip to śpiewa, ale to nie umniejsza faktu, że my jako pierwsi to zaśpiewaliśmy :-) )

W Gdańsku mieście mym
Lechia dzisiaj gra
Jej dałem serce swe
Będę z nią zawsze
Na dobre i na złe

Ref.:
Naprzód BKS....

Na Wisła-Lechia poleciał refren tej przyśpiewki, w trochę zmienionej wersji: " Wisłaaa i Lechiaa, Lechia i Wisłaaa.. ".
19 listopada 2008, 14:17 / środa
Limak!! Jesteś facet od słowa!! Nie sądziłem ,że debiutem ,,Bombersów" będzie ten mecz!! Bardzo dziękuję. W ramach rewanżu na Piaście stoję pod zegarem w młynie! ZZZ ! Też Ciebie tam widzę!! Co do propozycji SilveR LG , to greckie przyśpiewki są owszem , fajne ale mamy w kraju specjalistę od ich powielania. Myślę o Jagiellonii ( Amice). Tę piosenkę z odnośnika śpiewali na II lidze w Gdańsku. Jaga ole! Jaga ole! Jaga ole ole ole!!! I tytul jej brzmi bodajże ,,Nasz cały świat" czy jakoś tak. Oczywiście jeśli ogoł nie ma nic na przeciw ( wręcz przeciwnie :))) to mogę spróbować swych sił i ułożyć słowa. Nie byloby to jednak nic typu-Lechia ole! Tylko , np. Zieleń i biel! Zieleń i biel! Zieleń i biel , zielen i biel!!! No i coś o historii , kolebka Solidarności ,o liściach i komuni ( ściach :) stach. Jeśli coś ma zabrzmieć na Lechii, to musi być naprawdę dobre. Pozdro
19 listopada 2008, 14:30 / środa
ale popatrzcie jak to robi Panathinaikos (biało - zieloni) :-))

odnośnik
19 listopada 2008, 16:27 / środa
jasne, że jak na pierwszy raz wyszło dobrze tylko od samego początku musimy uczyć się poprawnie :)) będzie dobrze
19 listopada 2008, 16:37 / środa
JOHN 3-16 :

To wtedy spróbój ułożyć coś do tej przyśpiewki greckiej :)
Czekam ;)
19 listopada 2008, 16:51 / środa
JOHN 3-16
O ile jak mnie pamięć nie zawodzi pisałeś ze stoisz na Prostej ......
I teraz rodzi sie pytanie kupujesz bilety czy masz karnet na prostą ???
19 listopada 2008, 16:59 / środa
Musicie zrezygnowac z piosenek takich powolnych np Marsz , marsz... bo kompletnie lipnie wychodzi i przede wszystkim cicho. Wiecej jakis energicznych z pierdolnieciem np : To my kibice z Gdanska.. albo cos takiego odnośnik
19 listopada 2008, 17:20 / środa
Ta przyśpiewka jest fajna .........gorzej ułożyć do niej słowa ......
19 listopada 2008, 17:21 / środa
fifarafa za trudne.Kiedyś było w temacie odnośnik proste, skoczne, wpadające w ucho i można długo śpiewać (nie krzyczeć) i przy tym się dobrze bawić.Od 4 sek do 18 a po tych oleolaa "ooooo tylko Gdańska Lechia lalalalala" i tak w kółko :)
Zaśpiewać sobie.Limak liczę na Ciebie :P
AVE Lechia
19 listopada 2008, 17:23 / środa
Haaaaaa ta tez jest niezła
19 listopada 2008, 17:23 / środa
Ten link z Panathinaikosem krazyl juz na forum bardzo bardzo dawno temu. Ja sam mam go w ulubionych na youtube od ponad półtora roku. Na stadiony Polskie przenoszonybył już przez inne ekpy (np.jaga) dlatego odpuściłbym sobie horto magiko.
Ale fakt, że atmosfera na tym linku przekozacka...prawie jak na T29 :)
19 listopada 2008, 17:29 / środa
zajebiste jest to, że najpierw jadą na "pół gwizdka" a potem jest coraz mocniej i głośniej. jak takie coś poszłoby na legii to ja pierdolę... krawaty zbaranieją!!
19 listopada 2008, 17:37 / środa
A więc zzz chodzi Ci zapewne o propozycje "Jesteśmy dumą tego miasta" i to jest ta melodia odnośnik a Tobie
chodzi o tą melodie odnośnik i tutaj jest wers "Dumą Polski jesteśmy od lat"
prawdopdobnie sugerowałęś się tym ze wers jest podobny, ale to dwie różne melodie :) A co do mojej propozycji wiem, że jak bedzie "Jesteśmy
dumą Wolnego Miasta" to będzie jedna sylaba za dużo ale jeśli się zmodyfikuje ciut ale zarzekam ciut melodię można to fajnie zaśpiewać. Ale zzz to dwie różne piosenki.

Co do Forzy jak wyżej napisałem zgadzam się że za bary to nie jest to jednak u nas. Wiadomo pomyslałem sobie wczoraj najpierw ciśniemy Amice
muppet show a potem sami to robimy. Ale cóź załóźmy że wczoraj było zimno i być może jakoś się rozgrzaliśmy :) Ale co do tekstu zgadzam się
że ja również znam ją w wersji "Forza Lechia Gdańsk". Ale padła propozycja, ze pośpiewajmy i BKS i Wolne Miasto itp. Zamiast za bary myślę, ze bedziemy ją śpiewać wolno coraz szybciej z klaskaniem i dojdzie bęben plus klaskanie 2x razy w przerwach czyli klaskanie i lalalal i Forza Lechia Gdańsk klask klask Forza Lechia Gdańsk klask klask Forza Lechia Forza Lechia Gdańsk.
Co do "Bombersów" sam się nie spodziewałem, ze to tak wyjdzie. Nawet nieźle to brzmiało, ale faktycznie bez melodii i tak sztywno. Ale Panowie
z czasem. Animag, zz, John i wiele innych entuzjastów jeszcze banan na twarzy wam się pojawi jak to będzie zaspiewane z bębnem i na meczu :)
Tylko fajnie jakby się reszta z czasem włączała ale cóź zobaczymy. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że sztywno bo obydwum nam z D. wysiadło
gardło po tym jak megafon nam lekko mówiąc "odpłynął" a pogoda też dała we znaki z czego mało kto mnie słyszał i ludzie niektórzy sami "dorobili" melodie
Z czego nie było słychać tej melodi w 2 wersach ale nadal twierdze, ze wersy "bo zostałem tak stworzony, biały i zielony" powinny byc z pauzą i zaspiewane
głośniej niż reszta nawet minimalnie kosztem melodii :) Ale fakt faktem piosenka jest jakże różna od tych wszystkich "zachodnich skserowanych hitów z jutuba"
bez żadnych lalalallala a tekst jest świetny i mówi o miłości do Naszego ukochanego klubu.
Ogólnie chcielibyśmy wprowadzić piosenki które były śpiewane kiedyś ale na to nie ma też zbytnio czasu i jest to trudne. Zauważmy, ze jest sobie mecz i teraz
kiedy uczymy piosenek to nie ma jak w sumie, bo jak uczymy się to po kilku minutach stadion "zdenerwowany" nieporadnoscia młyna gdyż się uczymy zapodaje coś innego i teraz tyle zostaje z tego uczenia ! Druga sprawa że na meczu nie ma kiedy, bo z drugiej strony doping musi byc pełną parą na lidze aby pomóc piłkarzom wygrac. W lidze każdy mecz walczymy o złoto, a jeśli jest nowa piosenka wiadomo trzeba poznać melodie pouczyć się pośpiewać parę razy z różnym skutkiem. Wiadomo dlatego zrozumcie tez sytuacje.
Chcielibyśmy na Piaście wprowadzić jedną z moich ulubionych pieśni i sztandarowych hitów "Wczoraj obiecałaś mi napewno" ale pozwólcie, ze zaspiewamy ją w wersji takiej jak na lechia.net
w śpiewniku czyli :

Wczoraj obiecałaś mi na pewno,
ze trzy punkty dzisiaj będą.
Więc wygraj Lechio mecz.

Nasza, nasza wiara niezachwiana,
W gdańskiej Lechii zakochana,
I my ufamy Ci.

Hej, Hej Lechijko,
Ukochana ma drużyno,
Wygrałabyś ten mecz,
Ten ważny mecz.

Wiem że wiele osó zna różne wersję i zna to z autopsji, ale trzeba się czegoś trzymac więc tak będzie najprościej.
Jeszcze chciałbym przypomnieć piosenke

We Wrocławiu i w Gdańsku jest wiara,
Która łączy kibiców obu miast,
We Wrocławiu Śląsk Lecha nap...dala,
A w Trójmieście Lechijka Arkę gna,
Hej Lechijko, Lechijko, Lechijko,
Ty najwspanialszych kibiców masz,
Hej Lechijko, Lechijko, Lechijko,
Pokaż wszystkim jak pięknie w pilkę grasz.

Napewno tekst zna każdy, ale już z melodią gorzej a melodia taka odnośnik
Wiem, ze to z kosza, ale na piłće też to Wisła śpiewa i na meczu z nami też to śpiewali a jak pięknie i cudownie to wyszło.

Jeszcze co do tych greckich Panathy i Olmypiakosu. Dajmy sobie spokój oklepane wiele ekip to śpiewa a wiele ekip się mierzyło z tym Horto Magiko a wiadomo nikt jak Oni tak energicznie tego nie wykonają. Przykłąd naszego "Kto dzisiaj wygra" gFajna pieśń rywalizacja jak pytanko i odpowiedź jest ale przy tym lalalla kompletnie wszystko sie gubi. A "Marsz,"Marsz.." będzie śpiewane bo to tradycja a My jesteśmy tradycyjne chopoki jak się nie pdooba to niech ktoś inny prowadzi :)

Sorry za długiego posta. Mam nadzieje, że ktoś przeczyta pozdroo :)
19 listopada 2008, 17:53 / środa
przeczytałem :-)) no szkoda, brzmi nieźle w oryginale - u Greków. może faktycznie - kwestia języka i im się ładnie układa i jadą z koksem. ale skoro uważasz, że trudne to szukajmy dalej fajnych pioseneczek na mecze.
19 listopada 2008, 18:06 / środa
Według mnie przyśpiewki z dużą ilością słów nie zmobilizują całego stadionu do wspólnej zabawy ( a chyba o to chodzi)."Wczoraj obiecałaś..."Jest mega kozak !!! ale co z tego?? Młyn sobie zaśpiewa i to wszystko.Prosta a tym bardziej kryta zanim załapią o co chodzi to musztarda po obiedzie będzie. Ja siedząc na prostej chcę się bawić (zapewne takich jest dużo więcej) Powinno być szybko, melodyjnie i co najważniejsze wpadające w ucho.Masz przykład "Hej Lechia gol, hej Lechia gol..." cały stadion śpiewa, klaszcze i się bawi a nie zastanawia się "Co oni śpiewają ??" "Jak to leciało??"
odnośnik proste, skoczne, wpadające w ucho i można długo śpiewać (nie krzyczeć) i przy tym się dobrze bawić.Od 4 sek do 18 po tych oleolaa "ooooo tylko Gdańska Lechia lalalalalalalala" i tak w kółko :)

AVE Lechia
19 listopada 2008, 18:14 / środa
Popieram, to musi byc takie patriotyczne, mobilizujace takie cos do czego chce sie skakac...
19 listopada 2008, 18:17 / środa
np "Roze Roze sa" nie napawa chęcią do mocnego pierdolnięcia, a już z cala pewnością zęby stadion to załapał! Krótkie lecz treściwe, jakość ponad ilość.
19 listopada 2008, 18:29 / środa
Limak-"A więc zzz chodzi Ci zapewne o propozycje "Jesteśmy dumą tego miasta" i to jest ta melodia odnośnik a Tobie
chodzi o tą melodie odnośnik i tutaj jest wers "Dumą Polski jesteśmy od lat"
prawdopdobnie sugerowałęś się tym ze wers jest podobny, ale to dwie różne melodie :) A co do mojej propozycji wiem, że jak bedzie "Jesteśmy
dumą Wolnego Miasta" to będzie jedna sylaba za dużo ale jeśli się zmodyfikuje ciut ale zarzekam ciut melodię można to fajnie zaśpiewać. Ale zzz to dwie różne piosenki"

Mylisz się Limak chodziło mi o dobrą melodię, ale, jak zauważyłeś sylabówka się nie zgadza. Dlatego "Jesteśmy władcami Trójmiasta" brzmi o wiele lepiej.

"Obiecałaś mi na pewno" w przeciwieństwie do Ciebie nie widzę tego na T29. Czemu? Żeby wyszło zajebiście musi spiewac duża częśc publiki. A stadion tego nie pochwyci. To raz. Druga sprawa to rytm piosenki. Chodzi o to, ze jest za wolna, za spokojna jak na temperament ludzi z młynu. Dlatego młody wiek (temperament) plus mała liczebnosc.....no nie widzę tego.

Jeszce co do "bombersów" cieszy Wasza samokrytyka. Znaczy było dobrze jak na debiut, ale fajnie że sami widzicie niedociągnięcia :)) Prosta Was wesprze!!!!
19 listopada 2008, 18:35 / środa
Wiktor nie zgodze się do końca z Tobą. Nie przez 90 minut cały stadion śpiewa. A w repertuarz muszą być piosenki i takie i takie. Młyn sobie zaspiewa i co ?? To po co również śpiewamy "Bombersów" np. uczymy się itp. Po to aby reszta stadionu też załapała. Powoli, a powoli będzie okej. A poza tym to są stare pieśni a ja jestem konsekwentny w tym, ze młodzież nie może zapominać o starszych pieśniach. Nie może byc tylko lalallaa ole ole itp. i klaskanie skakanie itp. A co do Twojej propozycji równiez fajna piesn ale również pare ekip się z nią zmierzyło i co najlepsze Arka Gdynia ją śpiewa :)

Jeszcze 2 prośby ode mnie i od D.
D. chciałby abyśmy wprowadzili coś na 2 strony innego. Spodobało mu się coś a mianowicie :
młyn: Leeeeeeeeeeeechiiiiiiiiiiiia
cały stadion: Leeeeeeeeeeeeeechiiiiiiiiiia
młyn:Leeeeeeeeeeeeeeeeeechiiiiiiiiiiiiiia
cały stadion:Leeeeeeeeeeeechiiiiiiiiiiia

Reszta stadionu nie odpowiada gdańska ani nic z tych rzeczy to tylko jedziemy przy Twierdza, gdańska, biała gwiazda, i wolne maisto itp. wtedy jest gdaaaaaaanska Leeechia. Zobaczymy jak to wyjdzie jest do skumania :)
Druga sprawa oczywiście to zero bluzg na Piasta jeśli komuś przyjdzie do głowy !! TYLKO LECHIA !!!!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.371