Gdańsk: sobota, 23 września 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 56/114

18 grudnia 2008, 23:35 / czwartek
Simek86
Przecież ja sam nie bede robil selekcji :) niech osoby do tego wyznaczone stworzą jakąś np sekcje która bedzie przed meczem chodzic i wypraszac ludzi '' którzy psują atmosferę (doping) '' Moim zdaniem poszłoby to na lepsze , zmiany by były zauważalne od razu
18 grudnia 2008, 23:37 / czwartek
Niewiem czy jest przyśpiewka w tym rytmie ale może to nawet fajnie wyjść :)
Można by było to zmodernizować bo troche uuu nie pasuje :D
Sami zobaczcie:)
odnośnik

Ma-my swą dru-ży-ne w Gdańskim mieście
śpie-wamy by za-grzać ją do walki lalalalalalalalala uuuuu
(i od 17sek do 21sek piosenki rece w góre i wszyscy ,,uuuu'')
18 grudnia 2008, 23:58 / czwartek
Długi widac ze nie byles na poprzednim spotkaniu albo niesluchales :) przyjdz w sobote, zapytaj sie a bedzie Ci wyjasnione wszystko co i jak :)
19 grudnia 2008, 11:20 / piątek
Trochę nie do tematu ale :

odnośnik
2:22

;/
19 grudnia 2008, 14:39 / piątek
MarekM
18 grudnia 2008, 22:29 / czwartek
zzz - pomyliłeś z Marsylianką.

Otóż muszę Cię zaskoczyc to była "miedzynarodówka". Czytałem wywiad w którym szczycił się autorstwem tekstu do-
"bój to jest nasz ostatni
krwawy skończy się tród
gdy Biało-zieloni
do pierwszej ligi wróc"

starsi kibice zapewne ja pamietają.

Tak wiec Panie Marku taki, k...., z niego liberał :)))
19 grudnia 2008, 16:36 / piątek
zzz - muszę poprawić czwarty wers - "u pierwszej ligi bram".

Wiesz, że zupełnie zapomniałem o tej pieśni, hihi, a przez tyle lat ją śpiewałem na T29. Fakt Międzynarodówka. Ale czy to jest autorstwa liberała? Nie jestem pewien, więc polemizować nie będę.

Pamiętać trzeba, że w zamierzchłych czasach (lata 70-te) nie było dostępu do fajnych melodii, więc wymyślano teksty do ogólnie znanych. A Międzynarodówkę uczono w podstawówkach na muzyce, hihi.

Twój wpis skojarzyłem z inną pieśnią.

Pozdrawiam.
19 grudnia 2008, 16:39 / piątek
Sorki - "u pierwszej ligi wrót", szkoda, że nie można edytować.
19 grudnia 2008, 20:02 / piątek
zzz - o tym artykule wspominałeś odnośnik ... jednak Marsylianka.
19 grudnia 2008, 21:04 / piątek
Marek, nie o ten mi chodziło. Nie zgadzają mi się fakty. Bo wyrecyrwaną piesń na pewno nie śpiewano na Lechii w pierwszej połowie lat 80tych. A wywiad nawiązuje do lat 70tych. Nie chcę nic sugerowac by nie skierowac tematu na tory polityczne. W wywiadzie była mowa o międzynarodówce. Z drugiej strony to co zapodałeś świadczy o czym innym, ale ma pamięc plus fakty........
Tymczasem zwracam honor Panie Marku :))) Może kiedyś dotrę do owego wywiadu.
20 grudnia 2008, 02:30 / sobota
Słuchajcie moja propozycja przyśpiewki

Olee Olee Olee OLaa ..OOOOOO Nasza Lechijkaaa! Wielkaaa Lechijkaa!!Lechijkaaa!!!

odnośnik <--Tu jest muzyka do tego

Albo niech ktoś ułoży lepsze słowa do tej muzyki. "Chłopaki do dzieła!!!!!!!!!"
20 grudnia 2008, 09:47 / sobota
Spotkanie dopingowe dzisiaj o 13.00 na T29!! ZAPRASZAMY! :)
20 grudnia 2008, 10:08 / sobota
Gregorio, nie jest złe ale strasznie Widzew przypomina ;]
20 grudnia 2008, 12:02 / sobota
prawie jak PAOKara
20 grudnia 2008, 12:57 / sobota
Ale zawsze można powrócić do dawno nieużywanych piosenek..

odnośnik
4:55

Taka mała propozycja ;P
20 grudnia 2008, 15:43 / sobota
Gregorio, nie rozumiesz że to śpiewają już śledziuchy !
20 grudnia 2008, 18:11 / sobota
śledzie śpiewają to do innej melodii i to ty tego nie rozumiesz !!!!!!!!!! poza tym oleoleoleola!!!!!!!!!!!! było by tu spiewane jednym tchem a Arka swoje ole ole spiewa z przerwami !!! to taka mała lekcja muzyki dla kolegi któremu słoń nadepnoł na ucho!!!!!!!!!!
20 grudnia 2008, 23:36 / sobota
a co za różnica czy ole czy lalala czy inne gówno !! najważniejsze "ooo Arka Gdynia" śpiewali by tak samo jak my, więc nie wiem gdzie tu masz inną melodie !!! Idź na Lecha przydasz im sie na nowe pieśni
27 grudnia 2008, 22:49 / sobota
Wydobyte ze starych postów na Lechia.net:
odnośnik +
"Nie zapomnij skąd tutaj przybyłem!
Nie zapomnij gdzie się urodziłem!
Bo na Traugutta jest siła zaklęta,
więc pamiętaj bracie mój!

O kolorach: Białym i Zielonym!
O Symbolach Krzyży i Korony!
Bo na Traugutta jest siła zaklęta,
więc pamiętaj bracie mój!"
(ewentualnie za Traugutta Gdańsk- np. w drugiej zwrotce).
Melodia nie do końca pasuje do przyśpiewek stadionowych, ale może ktoś bardziej w tym rozgarnięty coś wykombinuje...
31 grudnia 2008, 20:07 / środa
Może ktoś zapodać tekst : odnośnik
Bo na turnieju sylwestrowym było to śpiewane chyba
,,To jest wolne miasto to jest ...'' No i dalej nie pamiętam może ktoś bardziej ogarnięty będzie wiedział ?
31 grudnia 2008, 21:15 / środa
po 1 podkład :odnośnik
po 2 tekst :
oooooo Gdańsk Lechio tys najwieksza miloscia mąąąą
to jest Wolne Miasto to jest Gdański klub
jemu serce odalismy i spiewamy mu
1 stycznia 2009, 12:30 / czwartek
Nawiązując do powyrzszego textu mi do głowy przychodzi coś takiego
ooooo Lechijko
ma kochana
tyś najwiekszy prawicowy klub
więc z szacynkiem dziś spiewajmy mu
itd.itd.itd
1 stycznia 2009, 13:09 / czwartek
po 1 podkład : odnośnik
po 2 tekst :
oooooo Gdańsk Lechio tys najwieksza miloscia mąąąą
to jest Wolne Miasto to jest WŁAŚNIE Gdański klub
jemu serce odalismy i spiewamy mu

bez tego "właśnie" nie pasuje pod melodie
1 stycznia 2009, 13:38 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
1 stycznia 2009, 14:48 / czwartek
Doping na turnieju sylwestrowym

odnośnik
odnośnik
odnośnik
1 stycznia 2009, 17:38 / czwartek
Uwaga do bębniarza za szybko walisz w ten bęben przy "Naprzód Gdańska Lechijko" wybijasz ludzi z rytmu troche wolniej i będzie gitara
1 stycznia 2009, 20:14 / czwartek
No faktycznie troche za szybko ale wcale tak szybko nie bylo. Może to wina aparatu bębniłem tak jak na spotkaniu dopingowym i było ok. Ale dopiero to dopracowujemy......
3 stycznia 2009, 13:43 / sobota
porównajcie:
odnośnik od 1,10 do 1,48

i

odnośnik od 0,40 do 1,50

nie wstyd Wam panowie????
3 stycznia 2009, 14:28 / sobota
Masz na mysli porównanie dopingu na turnieju towarzyskim stanowiącym zimowy przerywnik z meczem decydującym prawdopodobnie o kierunku rozwoju klubu -gdzie jedzie wyselekcjonowana ekipa?

Jesli o to ci chodzi to daruj sobie. No chyba, że masz zupełnie coś innego na mysli.
3 stycznia 2009, 14:56 / sobota
zzz,Ty porownujesz efekt,czy chodzi Tobie o plagiat ? Bo nie kumam.

Swoja droga,to troche lipa,ze nie sa wdrazane piesni,wymyslone przez Was,nawet na tym forum.
Wiele z nich zapowiadalo sie bardzo atrakcyjnie.
3 stycznia 2009, 15:22 / sobota
Animag i Czarny PLAGIAT, Panowie, PLAGIAT

Animag co do jakosci sie nie wypowiadam bo mam podobne do Twego zdanie wiec po co się powtarzac. Na turnieju nie byłem ale z tego co widze dobrze było.
Bombersi coraz lepiej co mnie najbardziej raduje.

Jeszcze jedno, odnosnie naszego Hymnu. Bliski kolega z dzieciństwa, Lechista od lat 70 potwierdził, że "My wierzymy" śpiewało się na pewno w 77 roku. Źródło raczej wiarygodne. Czekam na kogoś bardziej "otrzaskanego" w klimacie lat 70-tych.
3 stycznia 2009, 15:24 / sobota
Ja tu nie chce nikogo demobilizować czy cokolwiek w ten deseń ale... no właśnie... podsyłacie dużo linków , pomysłów na przyśpiewki... włochy, grecja itp... i faktycznie, to wszystko fajnie wygląda w ich wykonaniu, ale nie oszukujmy się... różnica temperamentów swoje robi. zobaczcie, oni śpiewając bawią się tym jakby na weselu byli czy innej biesiadzie... u nas, szczególnie na Lechii to nigdy nie przejdzie... przykład nie daleko szukać ( przyśpiewka Lens)... dlatego trzeba szukać czegoś, lub mysleć nad czymś co nie wygląda jak piknik country bo nikt nie będzie na stadionie skakał jak pies za kością... mamy własny styl, więc nie kopiujmy czegoś... lepiej stać i zdzierać gardło na pełnej kurwie jakąś konkretną przyspieka niz zmuszać ludzi do robienia czegoś czego nie czują... tak ja to widze... AVE LG45
3 stycznia 2009, 15:47 / sobota
zgadza sie. Nie ma co wzorowac się na południowcach. Jeśli już kserowac to tylko angoli ale w minimalnym zakresie.
Sami potrafimy stworyc coś sensownego. Padły fajne propozycje oparte na rodzimych kawałkach. Może w tym kierunku??
3 stycznia 2009, 16:00 / sobota
Panowie wszystko to co mówicie to prawda. :)
Tylko pisaniem na tym forum nic nie wskóracie! Najlepiej przyjdźcie na spotkanie dopingowe i powiedzcie co wam leży na wątrobie :)

A co do wzorowania swojego stylu.
Tak możemy stworzyć nasz styl tylko wiecie jak to bedzie wyglądać ...
Tak jak na Angielskich stadionach.
A chodzi głównie oto żeby ludzi wkręcić w dopingowanie ci którzy niechcą nie skaczą lecz u nas jest większość tych nie skaczących !

Pozdrawiam :)
3 stycznia 2009, 17:30 / sobota
A wiec zzz odpowiadam Ci nie jestem mi wstyd to nie plagiat !!

To piosenka śpiewana na Turnieju
odnośnik 1,10 do 1,48

to pierwowzór odnośnik
oraz faktycznie obecność tej piosenki jest taka że Wisła ma ją w repertuarze i zaspiewała ją w wersji naszej na meczu z Arką
Całosć oddaje tutaj ten filmik co chce przekazać -> odnośnik od 0,44

Teraz wersja Lecha odnośnik od 0.40 do 1,50

i pierwowzór
<lg p_link url="http://www.youtube.com/watch?v=Gnsspktbnd4"> oraz np. tu

<lg p_link url="http://www.youtube.com/watch?v=NANew2Gm1FA">

A wiec trochę się namęczyłęm ale uświadamiam Cie że to 2 różne piosenki. Skopaliśmy troche rytm ale to całkiem co innego.
I nawiasem mówiąc jebią mnie inne ekipy postaramy sie myśle za coś ambitnego złapac mowa tu o "Murach". Koniec polemiki
3 stycznia 2009, 17:34 / sobota
Coś nie wskoczyło a więc pierwowzór piosenki Lecha odnośnik
i tu odnośnik wiec mi nie wstyd nadal :)

Nie wiem co to wogóle za gadki są zauważyłem we wszystkich klubach ktoś skserował od kogoś to bo ten śpiewa "My wierzymyyy.." bo ten coś ktoś kurcze dajmy na luz i walmy wszystkie jakies rozkminki trzeba isć też z duchem czasu i nie zapominajac i starszych tworzyć nowe.

PS. Spytajcie Roda Stewarta czy sie obrazi na "Najwspanialszy..." cóż może sie wkurzyć :)
3 stycznia 2009, 17:37 / sobota
odnośnik

a mnie sie marzy takie wykonanie u nas, a nie ze po 1 wersie doping umiera bo ludzie maja w dupie spiewanie dalej...
3 stycznia 2009, 18:09 / sobota
Może jeszcze z tego przeróbkę zrobić ?
odnośnik
3 stycznia 2009, 19:46 / sobota
Limak, rzeczywiscie inne są, ale po przesłuchaniu pierwowzorów. (Z szacunku dla Waszej pracy nie umieściłem uśmieszków). Masz racje trzeba zaakcentowac właściwy rytm zwłaszcza, że znana jest wersja antypyrowska i ludziom mogą się 2 pomieszac.

Co do rozkminek o plagiaty. Dla Ciebie nie ma to sensu a dla mnie ma i to zasadniczy. Nie ma sensu używac górnolotnych farmazonów. Powiem tylko, że tak niepowtarzalnej ekipie jak Nasza nie wypada wzorowac się na klubach, w których tradycje kibicowskie to conajwyżej 25 góra 30 lat. (Dumny jestem na przykład, że nie uleglismy kartonikowej modzie, tudziesz pojacykowaniu).

Nie irytuje mnie jak słysze kolejną wersję "My wierzymy". Świadczy to poniekąd o Naszej sile. Podobnie Steward pewnie czuł dumę gdy słyszał swój kawałek na angielskich stadionach:))
3 stycznia 2009, 19:52 / sobota
Ogólnie to powinni wyjebac tego Youtuba nie byłoby codziennie po 20 durnych pomysłów na nową przyśpiewke:) Mamy tyle fajnych pieśni a na siłe chcecie coś wprowadzać. Głupota
3 stycznia 2009, 20:09 / sobota
Limak, nie oglądajcie się na maruderów tylko róbcie swoje !!! Starym zgredom jak się nie podoba to niech sobie stworzą własny młyn i wraz z patologią niech przez cały mecz śpiewają " jazda z kurwami" i "kurwy pokonamy" taki wiecie no...ten... tego.. nasz lechijny styl. "Świat należy do młodzieży" i póki tylko wam zależy na prowadzeniu rozsądnego, normalnego i nie przynoszącemu wstydu poukładanego dopingu, macie pełne prawo do jego ulepszania, a tym co tęsknią za latami 70 i 80-tymi proponuje założyć "Relaxy" bo trochę piździ za oknem ;)

Z Lechią od 1977 roku !!!
3 stycznia 2009, 21:13 / sobota
zzz i fajnie widzisz zasugerowałeś się troche złym naszym wykonaniem więc sie nie dziwie :)Pinochet jak tam same krzaki są :) Jordan coś w tym jest bo już dawno powiedziałęm ze styl kibicowania w Polsce obrał dziwny kierunek że to przypomina zawody kto ma lepsza piosenke kogo jest wiecej kto zdejmie koszulke kto pokaże lepsze kartoniki albo baloniki. I to nie jest tak, ze chcemy zrobić tak, że bierzemy pierwszych 20 piosenek z jutuba wymyslamy teksty i jedziemy nie !!! Zauważcie doping z sylwestra większość znane przeboje. Po prostu pare nowych kawałków, odkurzenie starych doprowadzenie do ładu obecnych , czyli połaczenie nowości nie chce powiedzieć ze starością , ale z dobrze znanymi "hitami". Pozdrawiam biało-zielonego roku !!
3 stycznia 2009, 21:26 / sobota
ja sie nie dziwie starszym ze ich krew zalewa, ja majac dwadziescia pare lat i jak slysze o tych spotkaniach dopingowych (ja pierdole co to wogole jest:))) polowa racy nie umie odpalic, zrobcie spotkanie o tym. kleceniu nowych piosenek, przeciez to jest paranoja. fajnie ze jest ktos aktywny, chce cos robic, ale kurwa. Lechia to nie poligon doswiadczalny dla jakis niespelnionych jankow muzykantow
Lechia to jedna z ostatnich normalnych ekip w tym kraju, dajcie zyc
3 stycznia 2009, 21:51 / sobota
psy szczekają karawana..
Siejmy lament siejmy..

Jeszcze wracając do turnieju, bo pochwaliłem doping, to brawo dla ultrasów za oprawe.
w TV wyglądała całkiem całkiem, chociaż fajnie gdyby była dwu-etapowa.
Czyli np. jedzie sektorówka, schodzi, a potem drzewce - ale to już temat dla Ultrasów, moze czytacie-to byłby kolejny krok w przód.

"Tylko Gdańska Lechia BKS" fajnie wpada w ucho, nawet jak TS to śpiewa.
brawo za okazanie prawicy.
Powiem wam że takie spotkania na hali, sa potrzebne.
Generalnie mala grupa a zajebiscie spiewała i bawiaca sie na calego.
Zresztą efekt podobny jak na ŁKS i innych meczach kiedy było nas mało liczebnie.
Jak widać jest "grupka" osób której zależy..

Jeżeli czytają to osoby z łuku/bądz po drugiej strony hali (pod kamerą), to fajnie że gniazdowi prowadzą z wami doping, ale co za dużo to nie zdrowo.
Po pewnym czasie przeszkadzacie w dopingu !
Oczywiscie tym postem nikogo nie chce uraźić ;-)
Pozdrawiam, Wiosna nasza !:D
3 stycznia 2009, 22:11 / sobota
bez_ksyw - proszę Cię, rozwiń opinię wyrażoną w Twoim ostatnim zdaniu - "Lechia to jedna z ostatnich normalnych ekip w tym kraju...".

Chciałbym wiedzieć co w Twoich oczach jest "normalnością" na Lechii.

Ps. Proszę, nie mów w imieniu starszych, bo ździwiłbyś się, jaką część z nich wyraża opinię na temat młynu.
Jeżeli nie wiesz co to jest spotkanie dopingowe, to zapraszamy.
Jeżeli chcesz nauczyć młodych odpalać race, to przynieś parę i udziel instruktażu. Na pewno będą Ci wdzięczni, a i urozmaici taki pokaz nasze spotkanie. Choć - prawdę powiedziawszy - powinno to leżeć po stronie Grupy Ultras.
3 stycznia 2009, 22:12 / sobota
Ja nie mówie, że nowych pieśni nie można wprowadzać ale czemu za wszelką cene musi być to melodia z Youtuba :) mozna wprowadzić np. jakąś piosenkę z płyty "Pokolenia Lechii Gdańsk" i juz mamy nową...oczywiście jest to nie realne:) ale mamy tyle fajnych krótkich przyśpiewek i one są o wiele lepsze niż "Aeaeaeo Naprzód Gdańska Lechijko"...mówie tu chociażby o "Każdy Kibic wie co to jest..." albo "Do boju Lechia Gdańsk...do boju Biało Zieloni" pozdrawiam
3 stycznia 2009, 22:28 / sobota
Jordan zgodze sie że mamy sporo tych pieśni ale sądzisz że "Do boju Lechia Gdansk.. do boju -biało zieloni..." to porwie publicznosć na Lechii ?? Tak jak "BKS BKS BKS każdy kibic wie co to jest...." sie śpiewało kiedyś było to hitem i może i by było teraz ale sądze że młodzi nie wkręciliby się aż tak bardzo jak kiedyś, a starzy ze swoim zapałem po % wytrzymali by może z 5 minut a co dalej.......??
Nie chce sie popowiadac po niczyjej stronie, ale próbuje zrozumieć tych którzy coś tam próbują zrobić w tym przypadku sa to młodzi. Co ma byc śpiewane żeby odpowiadało wszystkim ??:) Najlepiej jakby full % było na stadionie wtedy by obojętnie czy starym czy młodym wszystko pasowało :):)

LECHIA PANY !!!
3 stycznia 2009, 22:44 / sobota
A czemu nie miałoby to "porwać" publiczności na Lechii? Kiedyś było to hitem a dlaczego dziś ponownie być nim nie może? Młodzi po prostu nie znają tych przyśpiewek a wydaje mi się, że bardziej by się te pieśni im podobały niż melodie z Youtuba... Najpierw wprowadźmy nowo-stare przyśpiewki a później jeśli się nie sprawdzą szukajmy nowych rozwiązań takie jest moje zdanie :)
3 stycznia 2009, 22:49 / sobota
Tzn. no to fakt moze i tak to jest jakieś wyjście. Nie wiem w kazdym badż razie nie krytykuje tam tej młodej hordy z zegara:) Obserwujac z boku stwierdzam, ze mi się tam podobało w tej rundzie jeśli chodzi o doping na T29 a jak wiecie my zgredy to już nie zdziałamy tyle w młodych siła .....
3 stycznia 2009, 22:51 / sobota
i co? sadzicie ze cos co bylo hitem 20 lat temu bedzie hitem teraz? czasy sie zmieniaja a stojac w miejscu nic sie nie osiagnie! fakt faktem nie nalezy uciekac za bardzo od historii nawet w aspekcie dopingu i czesc starszych piesni powinna, a nawet musi zostac zachowana, jednak trzeba sie rozwijac. Trzeba probowac w kazda strone aby znalezc ten zloty srodek, ktory w koncu okaze sie strzalem w dziesiatke.

To samo uwazam tyczy sie zachecenia ludzi do dopingu. Jak moze czesc zauwazyla, to im blizej bylo do konca rundy to na mlynie ubywalo pinkszmat, a zostawali ludzie co chca spiewac. Co za tym idzie sektor pod zegarem coraz bardziej swiecil pustkami. Obecnie chce spiewac tak naprawde 50 osob, wiec szczerze mowiac to wszystko to co wczesniej napisalem moznaby bylo skreslic, bo co wy chcecie osiagnac przez dawanie pomyslow, zeby jest 50 osob spiewalo zamiast paru tysiecy? Inna sprawa jest ze wprowadzanie piosenek na forum to jak dla mnie nieporozumienie jest. Od tego sa te spotkania zeby przyjsc i tam to zaproponowac. To nie lezy tylko w interesie tych 50 osob + garstki osob zaangazowanych w poprawe dopingu. Ci ludzie nie robia tego dla siebie tylko dla Lechii, wiec zamiast wrzucac i posadzac o jakies kserowanie moze lepiej wypadaloby pomoc? Ja wiem ze czesc to jebie czy stadion krzyknie bu me be czy inne takie, bo ich doping nie obchodzi, ale czesci osob zalezy na dopingu, jednak szkoda ze tylko na forum...
3 stycznia 2009, 23:09 / sobota
na spotkania dopingowe chodzę regularnie, a co do "Pinkszmat" :) to było ich coraz mniej im bliżej końca rundy bo coraz ciemniej i zimniej:) na Wiosne bedzie i tak Różowa inwazja hehe:)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034