Gdańsk: wtorek, 23 maja 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 57/114

3 stycznia 2009, 23:24 / sobota
Chciałbym zapodać jeszcze jeden wątek, związany z dopingiem.

Wykorzystanie naturalnych znaków, na cele organizacyjne dopingu.

1.„ My wierzymy” – Śpiewanie tradycyjne przed pierwszą i drugą połową.
Przed pierwszą połową.- Początek zapodawany przez młynarza i młyn „ Oooooo nasz…., rozpoczęty dokładnie w momencie, gdy ostatni zawodnik Lechii stanie i ustawi się w pozycji przodem do trybuny, reszta stadionu dołącza do śpiewania hymnu już od słów … My wierzymy.
Przed drugą połową.- Początek zapodawany przez młynarza i młyn „ Oooooo nasz…., rozpoczęty dokładnie w momencie, gdy zawodnik dotyka piłki, na rozpoczęcie drugiej połowy.
(Bez znaczenia, jaka drużyna rozpoczyna)

2.Punkt pierwszy to mój pomysł, obecny to podejrzane na w meczu jakiejś zagranicznej ligi.
W momencie przyznania przez sędziego autu bramkowego dla Lechii, kibice wstają (leniwi niech siedzą) unosząc w górę pięści i wydając coraz głośniejsze Ooooooooooo…. Nasz bramkarz idzie po piłkę, ustawia ją i w momencie wykopu, cały stadion na maksymalnym głosie, krzyczy np., LECHIA; LECHIA; LECHIA GDAŃSK. Można to zaakcentować wymachem pięści lub szalika.
PS. W oglądanym meczu, naprawdę zajefajnie to się słuchało i oglądało.
4 stycznia 2009, 00:04 / niedziela
Panowie, przede wszystkim chciałbym zaproponować pewien układ. Każdy z nas który coś w tym wątku proponuje, jestem pewien, że proponuje to z dobrego serca i ma "jakąś swoją" wizję dopingu. Są osoby odpowiedzialne za doping i one uznają co się da zrobić, a co nie z pomysłami. Panie Marku z całym szacunkiem dla Pana ale nie każdy może wyrazić (z różnych względów) swoje opinie na spotkaniach dopingowych (patrz-np. moja skromna osoba)
Czemu nie potraktować forum jako skarbnicy pomysłów. I tak, od takich jak ja nie wiele zależy co będzie w repertuarze a czego zabraknie. Całkiem niedawno JOHN zaproponował "Bombersów" - zaproponował na forum i... i coś w tym kierunku zostało zrobione... a może wśród kilkuset pomysłów znajdzie się perełka. Którą tylko trzeba będzie dopieścić na spotkaniach dopingowych ?!
Poniżej zamieszczam na prędce stworzony teks do jednej z bardziej robiącej mi "nie kibicowskiej" piosenki.
Nie liczę na śpiewanie tego przy Traugutta ale chcę pokazać, że każdy może mieć swój pomysł..., a to czy zostanie on zaakceptowany czy też nie to już inna para kaloszy... ;)
4 stycznia 2009, 00:06 / niedziela
Muzyka:
odnośnik
Tekst:
Wiosną zieleń rozkwita
Chmury białe na niebie
Zda się słychać jak w Gdańsku
Z zimy budzi się Lechia
W Gdańsku grodzie Neptuna
Dumnym od tysiącleci
Ziemia pęka nadzieją
Budzi się moja Lechia

Barwy jej biało-zielone
Wznoszę dumnie ponad stadion
Bez znaczenia która liga
Jesteś przecież moją Panią

Wiem jak trudne losy
Miała w latach minionych
Kilka pokoleń za nią
Bo to tradycja nasza
Idzie dalej wciąż dalej
Gdzieś na chwilę przystanie
Kibic racę tam pali
Nasze to fetowanie

Barwy jej biało-zielone
Bez znaczenia która liga
Przyjdzie do mnie gdy trzeba
Za chwil ile – sam nie wiem
Przyjdzie stanie przede mną
Powie – czas już na Ciebie
Dzieci szalem obdzielę
Żonę pożegnam czule
I w pachnącą niedzielę
Pójdę za moją Lechią !
4 stycznia 2009, 07:00 / niedziela
Witajcie Panowie!
Bardzo mnie osobiście cieszy fakt ,że każda nowa propozycja ( niech ich będzie 150 nawet ) jest drobiazgowo rozkminiana , albo wogóle ignorowana. Jeśli jest ignorowana to znaczy ,że jest do dupy i się nie nadaje . A to oznacza ,że na T29 chały się nie śpiewa!!!! I o to chodzi ! Wiadomo ,że kto nie idzie z duchem czasu , ten stoi w miejscu. To jest sprawa oczywista , dlatego nie powinno dziwic tworzenie nowych pieśni. Cieszyc powinno ,że tyle lat przetrwał hymn ( rzecz święta) , że choc sporadycznie to śpiewa się te przeboje lat 80-tych. Lechia to przecież nie muzeum. Na stronie internetowej każdego szanującego się klubu jest tzw. śpiewnik , gdzie mozna znaleźc stare przykurzone przyśpiewki i tam jest ich miejsce. Tego co śpiewamy na Lechii teraz , też wiecznie nie będziemy śpiewac i w końcu teksty trafią do lamusa. Nasze dzieci też wymyślą coś nowego!! Na bank!! W końcu utworów Leed Zeppelin , Pink Floyd czy Black Sabbath też nie puszczają w radiu na okrągło tylko sporadycznie. I to jest właśnie istotą ( słowami Szpakowskiego -kwintesencją ) poruszanej tu dyskusji uwazam. Pozdro kumatym
4 stycznia 2009, 10:13 / niedziela
Reginis, super text. Tyle że za długi i melodia raczej mało znana. Więc pewnie nie wypali, choć gdyby wypaliło byłoby zajebiście:))
4 stycznia 2009, 11:23 / niedziela
zzz - dziękuję za słowa uznania...
Wiem, że długie pieśni nie wychodzą nam za dobrze i nawet nie liczyłem, że ktoś się tym tekstem zainteresuje. Chciałem tylko pokazać, że inspiracji może być wiele.... a gdyby w podobnym klimacie udało by się stworzyć "ideał" bylibyśmy jedyni na świecie i nie było by problemu czy to ksero czy też nie...

P.S. Osobiście jestem zwolennikiem odkurzenia starych pieśni...!
4 stycznia 2009, 12:00 / niedziela
"...nawet nie liczyłem, że ktoś się tym tekstem zainteresuje"

Zainteresowanie jest i naprawdę wrażenie i wyzwanie jest spore, jednak pytanie czy nauczenie tego nie przerasta naszych możliwości.

Po 2 JOHN 3-16 dobrze rozumuje :) nie sadze aby w dzisiejszych czasach przyjelo sie zeby w radiu non stop lecieli przykladowo The Beatles itp :) świat sie zmienia wiec my tez powinnismy :)
4 stycznia 2009, 12:44 / niedziela
Zdrowe ryby płyną pod prąd.
4 stycznia 2009, 14:22 / niedziela
Dodam jeszcze jako ciekawostkę, wykonanie tej ludowej piosenki przez grupę z miasta Lwowa, miasta pewnej drużyny piłkarskiej, która była pierwszym w historii zespołem piłkarskim utworzonym przez Polaków na ziemiach polskich....

odnośnik
4 stycznia 2009, 14:56 / niedziela
taka mala uwaga co do tekstu

"Budzi się moja Lechia"
"Pójdę za moją Lechią !"

nie "moja/moją, a "nasza/naszą" jak już, klub nie jest Twoja wlasnoscia, a piesn spiewana w zamysle jest przez wieksza grupe ludzi wiec "nasza/naszą" tu jednak sa wymaganymi slowami
4 stycznia 2009, 15:40 / niedziela
Siemek, nigdzie nie wspomniałem, że prawa autorskie są zastrzeżone ;)

Ale mam odmienne zdanie co do moja/nasza. Słowa napisane są w tonacji osobistej więc mojej, Twojej kolegi stojącejego obok i każdego z osobna.
Jest tam więcej podobnych sformuowań...

Patrząc dziś trzeźwym okiem poprawiłbym całą drugą zwrotkę.
4 stycznia 2009, 16:41 / niedziela
"moja" lepiej, bardziej osobiście. Wpasowuje się w klimat piosenki. Jeśli masz lepszy pomysł na 2 zwrotkę to dawaj:))
4 stycznia 2009, 16:46 / niedziela
Witam wszystkich zapaleńców.
Kilka stron wstecz była propozycja Murów Kaczmarskiego, zgłoszona przez zzz.
Czy były już jakieś próby związane z tą pieśnią?
Według mnie gdyby to wypaliło, byłaby to najwspanialsza rzecz śpiewana na polskich stadionach
Może to zabrzmi to trochę pompatycznie ale: Zróbcie wszystko aby zagościło to na stałe naT29
Pozdrawiam
4 stycznia 2009, 16:58 / niedziela
zzz hymn tez uwazasz ze lepiej spiewac "O moj" niz "O nasz" bo tak bardziej osobiscie? :)

piesni sie nie spiewa dla siebie czyli dla nas kibicow tylko dla Lechii, a to jest diametralna roznica, wiec jak dla mnie to moj/moja/moją Lechie zupelnie odpada Lechia to NASZ klub a nie jednego czy drugiego, LECHIA TO MY, a nie poszczegolne jednostki! Moze ten sposob tlumaczenia wyjasni wam o co mi chodzi, bo juz nie wiem jak to wam przekazac :)

I w zaden sposob nie chodzi mi o jakies prawa autorskie ani nic w ten desen, poprostu powinnismy sie trzymac twierdzenia ze CAŁA LECHIA ZAWSZE RAZEM!! :) Dlatego wlasnie "nasz" a nie "moj" :)
4 stycznia 2009, 17:01 / niedziela
Raginis i nie Siemek tylko Simek ;)

Pozdrawiam
4 stycznia 2009, 17:49 / niedziela
Simek przepraszam za literówkę.
Porównaj sam:
Pójdę za moją Lechią
Pójdę za naszą Lechią
Pójdziemy za naszą Lechią

Starałem się aby tekst który napisałem był jak najbardziej zbliżony do oryginału (łatwiej zapamiętać) a w oryginale jest on bardzo osobisty. Nie chce żeby to było odebrane, że "to co napisałem jest najlepsze" i wara od zmian, NIE ! Tak jak wcześniej napisałem - nie sadziłem, że tekst ten (mówię poważnie) wzbudzi zainteresowanie. Moja/moją - bardziej pasuje do całości.
4 stycznia 2009, 21:03 / niedziela
Simek - hymn jest Lechii, czyli NASZ.

Co do piosenki Ranigisa - zgodzisz się ze mną - nigdy nie zaistnieje jako pieśń śpiewana przez stadion. W naszej rzeczywiatości jest to nierealne. Za długa, za trudna melodia. I z tego względu jest (będzie?) piosenką raczej indywidualną, śpiewaną solo (ewentualnie w małej grupce), czyli MOJĄ.
Ale pomyślałem sobie, że fajnie byłoby, gdyby ktoś tą piosenkę nagrał, w miarę możliwości - profesjonalnie. Myślę, że można byłoby ją wykorzystać.

Ranigis - czyja jest muzyka? - chodzi o prawa autorskie.
Skoro jesteś spoza Gdańska, bo tak odebrałem Twoją niemożność uczestnictwa w spotkaniach, rozumiem, że forum jest dla Ciebie jedyną możliwością przedstawienia Swoich propozycji repertuarowych.
4 stycznia 2009, 21:09 / niedziela
Simek text jest ma osobisty charakter stąd bardziej pasuje "mój". Nie odniosłem wrażenia by ktoś uzurpował sobie prawa do klubu, przeciwnie, podoba mi się osobistośc kawałka.

Czy Czesiu Niemen przywłaszczał sobie prawa do miasta spiewajac "mam tak jak ty moje miasto a w nim"??? Wydaje mi sie, że kawałek nie miałby swej dramaturgii zaspiewany a liczbie mnogiej.
4 stycznia 2009, 21:15 / niedziela
Marek, też o tym pomyślałem kilka godzin temu:))) by to nagrac w grupie bądz solo w Lechijnej wersji. Chetnie bym sobie to nucił (chociazby w aucie). Na stadionowy występ nie ma szans ale nie mozna zmarnowac tego kawałka.
4 stycznia 2009, 21:30 / niedziela
Zdaję sobie sprawę, że to nie jest pieśń na naszą rzeczywistość, czego od początku nie ukrywałem. Ale nigdy nie mów nigdy ! Fakt, gdyby udało się to nagrać i "osłuchać" to..., to może kiedyś... ;)
Panie Marku, z tego co wiem to muzyka i słowa Kazimierz Grześkowiak.

Moje miejsce urodzenia i zamieszkania to Gdańsk i żadne znaki na ziemi i niebie nie wskazują na zmianę... są jeszcze inne powody.
Mimo wszystko mam nadzieję, że kiedyś zawitam na spotkaniu...
5 stycznia 2009, 18:53 / poniedziałek
zzz - udało się poprawić drugą zwrotkę. Okazało się, że wystarczy drobna zmiana. Wprowadziłem jeszcze parę drobnych zmian w tekście. Myślę, że teraz lepiej pasuje...

Ponawiam zapytanie xawier'a - jakie są losy "murów" ?

Muzyka:
odnośnik

Tekst:
Wiosną zieleń rozkwita
Chmury białe na niebie
Zda się słychać jak w Gdańsku
Z zimy budzi się Lechia
W Gdańsku grodzie Neptuna
Dumnym od tysiącleci
Ziemia pęka nadzieją
Wzywa mnie moja Lechia

Barwy jej biało-zielone
Bez znaczenia która liga

Mimo, że trudne chwile
Miała w latach minionych
Kilka pokoleń za nią
Bo to - tradycja nasza
Idzie dalej wciąż dalej
Gdzieś na chwilę przystanie
Kibic racę tam pali
Nasze to fetowanie

Barwy jej biało-zielone
Bez znaczenia która liga

Przyjdzie do mnie gdy pora
Za chwil ile – sam nie wiem
Przyjdzie stanie przede mną
Powie – czas już na Ciebie
Dzieci szalem obdzielę
Żonę pożegnam jeszcze
I w pachnącą niedzielę
Pójdę za moją Lechią !
5 stycznia 2009, 18:55 / poniedziałek
kurde a ja wczoraj poswiecilem godzine zeby sie calego na pamiec nauczyc :D
5 stycznia 2009, 19:14 / poniedziałek
ja ostatnio jeszcze raz zobaczylem filmik na youtube "hajda na juve" i naprawde moznaby bylo troche starszych piesni sprobowac zaspiewac o naprawde one sa rytmiczne i fajnie wtedy wychodzily:)
5 stycznia 2009, 19:41 / poniedziałek
w 1 zwrotce nie lepiej dac "ziemia tętni nadzieją"?
5 stycznia 2009, 20:33 / poniedziałek
"Ziemia pęka nadzieją" - ma sugestywną dramaturgię, ale dla lata.
Wiosną (a o tym mowa w I zwrotce) należało by śpiewać "Ziemia tętni nadzieją"
Dobry pomysł ;)
Pomału, pomału a będzie doskonale :)
5 stycznia 2009, 21:27 / poniedziałek
fajnie, że tworzycie panowie. Zawsze miałem szacunek dla takich jak Wy. Moze dlatego że mi Bozia poskąpiła literackich talentów:))
Pytanie o "Mury" proszę kierowac do Pana Marka. On, jak mniemam, jest dowodzącym jeśli chodzi o w prowadzanie nowych pieśni.
5 stycznia 2009, 21:39 / poniedziałek
same tworzenie to nic, zadowolenie jest dopiero wtedy z tworzenia gdy daje to efekt, czyli w tym przypadku dobry i glosny doping :)
5 stycznia 2009, 21:55 / poniedziałek
Zajebiście, że coś się dzieje i są ludzie którzy chcą tworzyć ! Trzeba koniecznie spróbować z "Murami" bo naprawdę może być warto. Proponuję zorganizować kolejne spotkanie dopingowe nie ma co się obijać Panowie !
5 stycznia 2009, 22:26 / poniedziałek
Reginis szacun stary ,próbowałem to sobie zaśpiewać i powiem szczerze ,że Bombersi się chowają nie ma co piepszyć nauczymy si ę tego niema bata!!!
5 stycznia 2009, 22:49 / poniedziałek
Super to pasuje do KaeNŻetu.
Troche długie ale co tam
6 stycznia 2009, 00:14 / wtorek
a teraz uwaga cos specjalnego hihi :)
6 stycznia 2009, 00:20 / wtorek
Na prośbę Braci po szalu - Simek i MarekM przedstawiają:

Ona ostoją naszą jest, nas nie policzyłby nikt
Ona z A-klasy wzniosła się, my pomogliśmy jej w tym
Śpiew, tysiące natchnionych słów, znad głów, wynosił się krzyk,
Dla tej jedynej, w braterską więź, jedności łączył się.

Więc weź bracie sztandar jej
Biało-zielony w górę wznieś
I śpiewaj Pany, Lechia Pany
Lechia ponad cały świat
Lechia ponad cały świat

Dziś o tradycji pamięta się, i o historii walk też
Lata komuny odeszły w cień, dzisiaj wolności jest dzień.
Już wkrótce zapamiętasz piesń, poczujesz siłę i sens.
Gdy oni w imię święte jej, oddali życie swe

Lechia ponad cały świat
Lechia ponad cały świat

Reszta zależy od Waszej chęci nauczenia się tej pieśni.
6 stycznia 2009, 00:30 / wtorek
raczej nie wyda, ciezko zeby stadion to pociagnal... ale calkiem ciekawe :)
6 stycznia 2009, 00:43 / wtorek
ja nie wierzę w to że się nie uda tej pieśni wprowadzić, oryginał tej pieśni za wiele znaczy dla ludzi. Poza tym bez przesady bo długie to nie jest i spokojnie można się tego nauczyć.
6 stycznia 2009, 13:12 / wtorek
jasne że nie wyda. Ehhhhh, jak bardzo chciałbym sie mylic :)) Mury zajebiste, Kazik przekozacki. A gdyby się udało???? Zamykam oczy i widze jak na T29 obie rozbrzmiewają. Pomarzyc można:)) Żadne bałkany i turki tylko Nasze swojskie "Traugutta production". DZIĘKI PANOWIE
6 stycznia 2009, 13:15 / wtorek
póki co zaczynam się uczyc:))
6 stycznia 2009, 13:36 / wtorek
"Mury" wypalą szybciej od bombersów. W końcu pieśń-hymn stworzony do śpiewania na wiele gardeł. Pieśń historyczna, wielka idealnie pasująca do historii Lechii. Czekałem aż się pojawi na T29. No i brawa dla osób układających tekst. Jest dumny, wyniosły - pasuje klimatem idealnie.
6 stycznia 2009, 17:32 / wtorek
Co do ''Murow'',to mysle,ze uda sie wtedy,gdy mlyn bedzie spiewal cala piesn,a caly stadion spiewal by refren-to moze wyjsc,nawet z jeszcze lepszym skutkiem.
Oczywiscie jest to wylacznie pomysl starego zgreda,choc bez ''Relaxow''. :-)
6 stycznia 2009, 17:34 / wtorek
Panowie i panie!!! Chcialbym zauwazyc ze majac podejscie odrazu na starcie ze sie nie uda, to nawet nie macie co sie uczyc tego. Kuzwa to nie jest byle jaka piesn przeciez!!! Ma naprawde szanse byc jedna z naszych sztandarowych piesni, ktora bedzie swiadczyc o naszych tradycjach i naszej historii, a przeciez wszyscy z tym sie utozsamiamy i identyfikujemy!!! Do roboty! nauczyc sie kazdy tego! Do startu ligi pozostaly 53 dni!!! Ludzie troche wiary i ambicji na nowy rok wam zycze przy okazji! Darmy rade!
6 stycznia 2009, 18:07 / wtorek
Nie jesteśmy tępymi blondynkami 15minut dziennie i za tydzień każdy to umie .
6 stycznia 2009, 20:03 / wtorek
Ktoś kiedyś wspomniał o Lechia „stajl”…
A mnie się marzy właśnie takie śpiewanie tak jak napisał zzz-„Traugutta production”. Niech to będzie nasz styl ! Ten kto myśli, że jest to krok do tyłu to się myli. Dlaczego ? A no dlatego, że nikt tego nie robi….
Zobaczycie, że nie jedna ekipa weźmie z nas przykład. Choć prawdę mówiąc wolałbym z ich strony szydere, że nie mamy w repertuarze np. uuuuu klask klask padnij powstań uuuuuu klask klask przysiad lalalala itp.
Osobom które kręcą nosem na „Mury” chciałbym zadedykować jeden z wersów:

„Już wkrótce zapamiętasz pieśń, poczujesz siłę i sens”
6 stycznia 2009, 22:01 / wtorek
Pieśń masakryczna. Trzeba to będzie wprowadzić. I moim zdaniem powinno to być nowym priorytetem.
6 stycznia 2009, 22:38 / wtorek
Czarny - i tak nie wyobrażałem sobie tej pieśni śpiewanej przez cały stadion, a tylko w formie, o której wspomniałeś.

Jeżeli młyn będzie w stanie nauczyć się poprawnie ją śpiewać, to będzie sukces, a jeżeli do refrenu dołączy się stadion, to dopiero będzie odjazd...
7 stycznia 2009, 01:39 / środa
hmm. nie żebym marudził, ale nam śpiewanie czegokolwiek dłuższego ciężko idzie. Już pod koniec "OOOO NAAAAAASZSZ" ludzie gubią rytm...Jeżeli piosenka jest za długa jakaś część stadionu zaczyna krzyczeć LECHIA GDAŃSK, a z drugiej strony słychać jebać szpArke. Takie pieśni są dobre ale do śpiewania przy piwku, a nie na meczu bo po prostu wychodzi to szczerze mówiąc średnio. No ale to tylko moje zdanie na podstawie meczy oglądanych w tv zza oceanu także jeżeli jest inaczej to tak trzymać :)
7 stycznia 2009, 07:15 / środa
Brawo Brawo!!! Świetny tekst i na pewno uda sie stopniowo wprowadzic ta piekna piesn. Ze swojej strony chcialbym zarzucic pomyslem, aby zamienic pierwsza i druga zwrotke. Pierwsza nawiazywalaby do odległej tradycji a druga do wspolczesnej historii klubu. Chronologia po prostu. Pozdro i jeszcze raz wielkie brawa panowie!!
7 stycznia 2009, 07:48 / środa
Raginis tez swietnie do ułożyłeś. Co do zamiany zwrotek wycofuje sie, po kilkukrotnym przeczytaniu i odspiewaniu. Jest super w obu przypadkach BRAWO!!!!
7 stycznia 2009, 15:42 / środa
Co do piosenek to dostałem od kumpla(skina) fajne zyczenia i troche je przerobiłem:
Ile pyrek padło z głodu
Ile wśrod arkowców smrodu
Ilu żydów gaz zajebał
Ilu jeszcze zabić trzeba
Tyle mamy nienawiści do tych skur******w wszystkich!
7 stycznia 2009, 17:40 / środa
chyba nie liczysz ze bedziemy tego ludzi z mlyna uczyc spiewac?
7 stycznia 2009, 19:38 / środa
123 może to jakoś przerobić i zrobić jako szydere na meczach z arka cracovia lechem??
może tak:
Ile pyrek padło z głodu
Ile wśrod arkowców smrodu
Ilu żydów gaz zajebał
Ilu jeszcze zabić trzeba
Tyle Lechia goli strzeli
coś takiego szybkiego bo jestem zmęczony jak coś macie lepszego to zapodajcie
8 stycznia 2009, 10:27 / czwartek
czy wasze dopingowanie opiera się tylko na rzucaniu kurwami?? Weźcie się ogarnijcie!! Mecz to dopingowanie Lechii i ewentualnie jakie 5 minut wrzut na przeciwnika a nie tak jak na Legii było że najlepiej to wam wychodziło Legia to stara kurwa a na doping dla Lechii praktycznie wyjebane mieliście! Mamy tworzyć doping dla Lechii a nie go rozpierdalać na części!!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026