Gdańsk: sobota, 27 maja 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 89/114

12 sierpnia 2011, 20:06 / piątek
@LP czyżby znowu komplikacje kibice-klub, albo bardziej prawdopodobne coś z matołami;)
12 sierpnia 2011, 20:52 / piątek
I bez gniazda i naglosnienia damy rade... My wierzymy tylko w BKS !!!!
12 sierpnia 2011, 21:28 / piątek
Nie ma co marudzić tylko wziąć się do roboty. Każdy z Nas daje z siebie 100 % , co będzie dalej zobaczymy :)
12 sierpnia 2011, 21:57 / piątek
Widzę, że w szybkim tempie zaczęły zapełniać się sektory dopingowe. Zaczęło się tam robić gęsto jednak dopiero wtedy, jak cała prosta została już zajęta. Przypadek?

Ciekawe ile przypadkowych osób znajdzie się na sektorach za bramką (chciałoby się powiedzieć "pod zegarem" :) i na ile będzie chciało im się rzeczywiście dopingować. Oby tam jednak faktycznie zasiedli najzagorzalsi.
12 sierpnia 2011, 22:48 / piątek
corney nic w tym dziwnego że sektor się zapełnia jak już wcześniej powiedziano nasze FC dopiero nadesłały zamówienia na bilety i jak widać nie przyjedzie ich mało:) wiadomo że jakieś pikniki się znajdą na sektorze ale miejmy nadzieję że szybko się zaaklimatyzują! Oby tylko prowadzący doping dobre przyśpiewki zaczynał i ludzie mieli chęć do tego żeby dać z siebie wszystko a będzie lepiej niż wszystkim nam tutaj obecnym się wydaje, z biało-zielonym pozdrowieniem do zobaczenie na PGE:)
13 sierpnia 2011, 00:25 / sobota
Po Hymnie i Trojmiasto jest nasze wszyscy jedziemy:

HEJA DANUTA TO MY BANDYCI Z TRAUGUTTA
13 sierpnia 2011, 09:35 / sobota
Mowilem ze wiem jak to leci, dlatego w domu zaczynamy spiewac od "Nie dla nas jest porazki smak" i po tym brakuje 2 lub jak wola inni 3 zwrotki a na wyjazdach od "Gdziekolwiek..."
14 sierpnia 2011, 19:30 / niedziela
Po dzisiejszym meczu nasuwa mi się taka skromna sugestia. Zanim ktoś napisze coś o słabym zaangażowaniu ludzi w młynie niech wpierw się zastanowi jaki jest sens klepania przez bite 1/3 meczu "w wolnym mieście Gdańsku...".

I jeszcze mam pytanie - czemu zaprzestaliśmy zupełnie śpiewać HSV? Przed meczem jakaś grupa z wyższych sektorów zarzuciła to i młynarz ich uciszył mówiąc by oszczędzali siły na mecz - tymczasem w czasie meczu tej przyśpiewki nie było... Aż się prosiło - prosty tekst - może prosta by odpowiedziała, a do tego w jakiś tam sposób kojarzy się z Wisłą, której wrogiem jest Cracovia.
14 sierpnia 2011, 22:49 / niedziela
Moje subiektywne wrażenie - wyrażone słowami osoby niezwiązanej z Lechią - po przerobionym "W Wolnym Mieście Gdańsku..."

Widzewiak - 14 sierpnia 2011, 18:50:43 - ip-89-174-123-79.multimo.pl
"...natomiast co do kibiców Lechii to miałem wrażenie że oglądam mecz Lecha..."

Najstarszej śpiewanej pieśni nie zmienia się...
14 sierpnia 2011, 23:08 / niedziela
Mam nadzieję , że bd lepsze nagłośnienie bo ogóry na młynie nic nie było słychać , a tak poza tym wszyscy na LECHIA - ŁKS!!!
Nie było jeszcze pieśni w Gdańsku się urodziłem .. ...
14 sierpnia 2011, 23:26 / niedziela
zajebisty doping! nigdy takiego na Lechii nie bylo, bedzie coraz lepiej. Ave!
14 sierpnia 2011, 23:30 / niedziela
Będzie lepiej jak się wypierdoli na żółtą tych emerytów z Kaszub
15 sierpnia 2011, 00:21 / poniedziałek
tylko kurwa a zuważcie ten wpis !!! Dzisij mŁYN ma u mnieMAXa , ZA Wszystkim Ultrasom dzięki ,dzięki Zejer ,Koza ,Klimek itd -pamiętam i wesprzę . Jal\k zawsze!!
15 sierpnia 2011, 00:35 / poniedziałek
hoho ktoś chyba za bardzo świętował meczy inauguracyjny w Gdańsku:)
15 sierpnia 2011, 00:43 / poniedziałek
1. po co zmieniać "W wolnym miescie" (tradycja)??

2. na koniec piosenka o literkach. Czy przypadkiem to nie jest stara przyśpiewka kadłubow?? Mamy swoją starą przyśpiewkę na tę melodię- "BKSss, BKSss ukochany klubie nasz...."

3. Ten mapet szoł plecami do płyty.......niedawno przecież sami kręcilismy z ziemniaków bekę.

Generalnie było dziś piorunująco, a bedzie jeszcze lepiej!!!
15 sierpnia 2011, 00:55 / poniedziałek
Historia historią, ale ta "nowa" wersja jest o niebo lepsza i jest mega pierdolnięcie przy tej przyśpiewce.
15 sierpnia 2011, 01:29 / poniedziałek
To znaczy, że dla celów komercyjnych należy zmieniać historię?
15 sierpnia 2011, 01:38 / poniedziałek
Też wolę orginalną wersję, na bokach młyna chwilę trwało skumanie tej opcji.Poza tym nowy stadion(oddać trzeba wrażenie robi) nowym stadionem, ale jak już na ten temat to miło dla ucha byłoby pośpiewać...o starym
15 sierpnia 2011, 01:40 / poniedziałek
Pokłosie nowego stadionu już zaczyna dawać znać o sobie.

Nie, nie mam nic przeciwko nowemu stadionowi, ale zmienianie i zachwycanie się zmianą historii (kserowaniem bez potrzeby, bo przecież na T29 radziliśmy sobie z "alleluja") uważam za zbędne kompletnie.
15 sierpnia 2011, 04:08 / poniedziałek
MrLayzzz:

Taki jest sens klepania, że Ta przyśpiewka jak nigdy - dziś wyszła znakomicie - niestety w zmienionej wersji - ale znakomicie i lepiej ciągnąć ją niż przy skakaniu za barki miało być ''lalalalala Gdańska Lechia", a połowa śpiewała "lalalalala Hej Lechia Gol", więc jeśli jest problem coś tak prostego ogarnąć to jak można chcieć więcej (dobrze, było kiepskie nagłośnienie - ale nie uwierzę, że nikt się nie zorientował, że coś jest nie tak)... . To co leci zależy też od Nas, nie tylko od Młyniarza. Poza tym ehh... chłopaki, którzy się zajmują dopingiem przecież na złość jej nie zapodają. Robią co w ich mocy, starają się, kombinują jak by tu ubarwić Nasz doping, żeby to wszystko wychodziło tak jak byśmy wszyscy chcieli. Już nie raz były próby zmodernizowania "W Wolnym Mieście Gdańsku". Z barwami w górze, bez barw, z klaskaniem, bez klaskania, z bębnem, bez bębna i myślę, że to co wczoraj zaintonowali to właśnie to, co chcieli osiągnąć względem tej przyśpiewki, która notabene de facto jest jedną z niewielu w Naszym repertuarze, gdzie w tej wersji można ją śpiewać dość długo, a o to między innymi chodzi. Nic oczywiście nie przebije ''W Gdańsku mieście mym'', ale tego się chyba nigdy nie doczekam. Druga sprawa, że Ta przyśpiewka ma w sobie wszystko to co mieć powinna.
Co do HSV. Ogólnie zaprzestaliśmy śpiewać dużo przyśpiewek. Dobrze by było jak by HSV powróciło, ale też bardzo dobrze by było jak by w końcu każdy przy śpiewaniu opanował te bezsensowne machanie rękoma, które przy obecności gości i w ich kierunku wygląda dwuznacznie.

MarekM:

Ma Pan całkowitą rację. Lecz cofnijmy się do ostatnich kolejek poprzedniego sezonu jeszcze na Traugutta, gdzie ówczesna wersja ''W Wolnym Mieście Gdańsku'' w połączeniu z tym bębnem, który między kolejnymi wersami zupełnie wybijał z rytmu była tragiczna. To było i zmienione, i się tego nie dało śpiewać. Teraz była wersja zmieniona jeszcze bardziej, ale przynajmniej dało się śpiewać i myślę, że w takiej postaci i w Naszym wykonaniu może zarazić nie jednego :)

Bo co przyciągnie nowych kibiców jak nie piękny doping ? Przecież nie zarząd bo wstrzymali sprzedaż karnetów i nie ci co za piłką biegają bo ciężko im to wychodzi, a sam Wania meczu nie wygra chociaż z całego serca mu tego życzę :)

Czy Wygrywasz czy nie, ja i tak kocham Cię, w sercu moim Lechia najwspanialszym klubem jest. Czy Wygrywasz czy nie, ja i tak kocham Cię, bo najlepsza w Polsce jest - Gdańska Lechia BKS. Lechio ! Lechio ! Lechio Lechio Lechio !!! lalalalalalala... .
15 sierpnia 2011, 08:43 / poniedziałek
Eylence - nie zrozum mnie źle - pieśń jest fajna i dobrze wychodzi - ale gdy się ją śpiewa w rozsądnej ilości czasu. Już pisałem w innym wątku, i temu chyba nie da się zaprzeczyć, że za każdym kolejnym razem entuzjazm w śpiewaniu spadał.

Najlepiej to wyjaśnić na przykładzie. Masz na pewno jakiś swój ulubiony utwór muzyczny. Wytnij z niego refren i skopiuj go tyle razy by całość trwała 30 minut. A potem świadomie przesłuchaj. Jestem pewien, że już po jakimś kwadransie będziesz miał go dość. :)

Wspominałeś jeszcze coś o "lalalala Gdańska Lechia" w czasie skakania - czy chodziło co coś takiego jak w tym filmiku 3:30? odnośnik - przepraszam, że podaję na przykładzie niezbyt lubianej przez nas ekipy, ale po tym jak napisałeś to mi się skojarzył ten fragment ich dopingu. Jeżeli chodziło o coś podobnego to jestem zdecydowanie za. Świetnie by to zabrzmiało.
15 sierpnia 2011, 09:05 / poniedziałek
teraz wiiem kto od kogo skopiowal "o nasz..." w zyciu sie nie podlacze do tej waszej wersji "w wolnym miescie" nie dosc ze bebniaz uderza w ten sam rytm co pyry to wy jeszcze na sile wciskacie podobne do nich slowa, gratuluje pomyslu !
15 sierpnia 2011, 09:06 / poniedziałek
Stałem na "W" i do tej pory nie wiem, co jest w ostatnim wersie "W wolnym mieście Gdańsku".

Lechio, Lechio, Lechio
Ukochany klubie nasz.
Lechie, Lechio, Lechio
..........................?
15 sierpnia 2011, 09:30 / poniedziałek
Lechio, Lechio, Lechio
Ukochany klubie nasz.
Lechio, Lechio, Lechio
W Wolnym Mieście fanów masz.
15 sierpnia 2011, 09:46 / poniedziałek
Ja słyszałem inną wersję.

Lechio, Lechio, Lechio
Najwspanialszy klubie nasz
Lechio Lechio Lechio
Dziś zwycięstwo czeka nas.
15 sierpnia 2011, 10:05 / poniedziałek
Najwierniejszych fanów masz ?
15 sierpnia 2011, 10:08 / poniedziałek
A co do "W wolnym mieście Gdańsku" to jest to nasza piosenka i mamy prawo ja przerabiac jak nam sie podoba, a to ze pyry ja od nas bezczelnie skserowaly (z reszta inne tez) to juz jest ich problem nie nasz.
15 sierpnia 2011, 10:09 / poniedziałek
Dokladnie -najwierniejszych fanow masz.
15 sierpnia 2011, 10:18 / poniedziałek
nie dość, że zmieniacie historię to jeszcze kserujecie od pyr. "Duch T29 nigdy nie zaginie" brzmi jak farmazon.
15 sierpnia 2011, 10:18 / poniedziałek
Slaba ta wersja "W Wolnym Miescie". Spiewalismy po swojemy i raptem ni z gruszki nie z pietruszki zaczynami spiewac jak pyry. Pomijam juz temat bebna. Postawili 3 bebny i kazdy z tych bebniarzy wybijal rytm na swoje tempo.

Kombinajca na T29 wychodzila ostatnio fajnie wczoraj widac bylo ile osob bylo pierwszy raz:)
15 sierpnia 2011, 10:26 / poniedziałek
Końcówka brzmi najwierniejszych fanów masz. Panowie i panie aby ustalić co i jak bedzie z dopingiem zebrało się grubo ponad 20 osób, którym na tym zależy. Chłopacy sobie porobili ustalenia i wyszło wg mnie bardzo dobrze. A w wolnym mieście Gdańsku mi się przykładowo nie nudziło wcale i mógłbym to śpiewać i 90 minut. Osobiście dużo bardziej obawiałem się tego pierwszego i uważam, że wyszło naprawdę super. Ludzie szukający swojego miejsca w młynie zdarzają się w całej Polsce. Rozmawiałem wczoraj z Wiślakami, którzy mają znacznie mniejszy sektor dopingowy, a problemów z pikolami mieli jednak znacznie więcej. To, że są pikole na prostej mnie przykładowo wogóle nie interesuje. Tam niech sobie siedzą. Na poczatek wg mnie nauczyć trzeba dopingu całą naszą trybunę "Traugutta 29", a potem zająć się włączanie całego stadionu. Na siłę nikt ich nie nauczy, muszą chcieć sami. Natomiast młyn to już inna bajka i tam zapierdalać trzeba.
Co do kserowania od Lecha...Mi się wydaje, że to oni od nas skserowali w wolnym mieście oraz o nasz!!! Mi też stara wersja podoba się znacznie bardziej, ale każdy stary kibic wie, że spiewana przez więcej niż 500 osób wychodzi delikatnie mówiąc nie najlepeij i na 100% ta wersja nie pociągnie całej publiki do dopingu. Najlepszym tego przykładem jest marsz marsz marsz, który jest cudowną pieśnią a chuj wie z jakiego powodu w wiekszej liczbie po prostu nie idzie.
A HSV obiecuję wam, że na ŁKŚ bezie, gdyż tu się przymirzaliśmy z 5 razy a jednak nam umknęło. Pozdrawiam wszystkich którzy pomogli w dopingu oraz wszystkich którzy wczoraj zdzierali gardło.
15 sierpnia 2011, 10:36 / poniedziałek
Mi też się w ogóle nie nudziło a z każdą kolejną minutą ludzie coraz bardziej się wkręcali, problemem jest komunikacja młynarza z pozostałymi częściami młyna, gdyby ktoś z osób kompetentnych co znał słowa nowej wersji w Wolnym Mieście poszedł i zapodał nowy tekst to bokom i górze wyszło by dużo lepiej.
15 sierpnia 2011, 10:41 / poniedziałek
Nagłośnienie zostało przeniesione z T29. Nowe kosztuje kupę kasy ale nie ma rzeczy niemozliwych.
15 sierpnia 2011, 10:45 / poniedziałek
Dlatego ze względu na słabą jakość nagłośnienia młynarz miał swoich "emisariuszy"( znających nowy tekst) na inne części młyna
15 sierpnia 2011, 10:47 / poniedziałek
ale i tak "W Wolnym Mieście..." jak na pierwszy raz dobrze wyszło, a bedzie juz tylko lepiej mam nadzieje. I nie piszcie o ksero bo to kuchenki od nas zerżneły a nie my od nich :)
15 sierpnia 2011, 10:49 / poniedziałek
Tzn . miało być młynarz powinien mieć emisariuszy....
15 sierpnia 2011, 10:52 / poniedziałek
I ci emisariusze tak zapalili sie do zachecania do dopingu dajac innym przyklad ze az mi sie smiac chce. Idzie jeden z drugim: spiewaj czumu nie spiewasz itd. po czym staje wyciaga papierosa i zaczyna gadac z pewna Wislaczka. Faktycznie jego autorytet u innych wczesniej zacheconych do spiewania wzrosl.
15 sierpnia 2011, 10:58 / poniedziałek
Do czego to doszlo zeby chodzic po mlynie i ludzi o wsparcie dopingu prosic, nie chcesz dopingowac to ni dopinguj ,a jak masz uwagi dotyczace jego prowadzenia to na dole staly osoby , z ktorymi mogles o tym porozmawiac i wymienic swoje uwagi i spostrzezenia. Jak na pierwszy mecz w tych warunkach bylo bardzo dobrze, z czasem jak sie sytuacje ogarnie to bedzie jeszcze lepiej ,a tak za wczoraj wielki plus bo sam myslalem ,ze bedzie slabiutko.
15 sierpnia 2011, 11:03 / poniedziałek
Rozmawialem i przekazalem emisariuszowi tez powiedzialem co mysle o jego postawie. Pisze to po to zeby inni tez nie stali bez reakcji na takie akcje.
15 sierpnia 2011, 11:07 / poniedziałek
To byli jacyś emisariusze?? no to jak byli to raczej mało aktywni skoro ich nie spostrzegłem
15 sierpnia 2011, 11:08 / poniedziałek
Aby połączyć tradycję z nowymi czasami proponuję:

W Wolnym Mieście Gdańsku - gdzie korona w herbie jest
Mamy swą drużynę - która zwie się BKS
Alleluja, alleluja - alleluja BKS

Nad Motławą pragnę marzyć - nad Motławą pragnę żyć
Gdańskiej Lechii kibicować - po wsze czasy przy niej być
Lechio, Lechio, Lechio - ukochany klubie nasz
Lechio Lechio, Lechio - najwierniejszych fanów masz

Lechio, Lechio, Lechio - tyś na zawsze w sercu mym
Lechio pokaż wszystkim - kto dziś w Polsce wiedzie prym
Lechio, Lechio , Lechio - tyś strzeliła bramek sto
Lechio proszę Ciebie - strzel dziś jeszcze jeden gol

Oczywiście na dwa głosy. A czy bebny do tego? Trzeba byłoby sprawdzić.
Wczoraj podczas kombinacji bębny zlewały się i wychodziła kaszana (tak to odbierałem na granicy W i X).
15 sierpnia 2011, 11:09 / poniedziałek
No i gitara rower, chyba kazdy z nas chce zeby cala otoczka kibicowska szla do przodu ,a niestety niektorzy zamiast prosto w oczy powiedziec co im na watrobie lezy wola pzed kompem sie napinac dlatego szacunek za takie zalatwienie sprawy.
15 sierpnia 2011, 11:13 / poniedziałek
Panie Marku to byloby piekne ale chyba wiemy ,ze przez najblizsze pare lat w takiej wersji tego nie zaspiewamy.
15 sierpnia 2011, 11:19 / poniedziałek
Kiedyś śpiewało się troszkę inaczej refren i moim zdaniem pikantniej:
Lechia wygra nie ma chuja
Alleluja BKS
15 sierpnia 2011, 11:20 / poniedziałek
Lechio, Lechio , Lechio - tyś strzeliła bramek sto
Lechio proszę Ciebie - strzel dziś jeszcze jeden gol

===========

powiało latami 70:))

Zajebisty pomysl, w czasie kiedy pół Polski to śpiewa warto ubogacić repertuar
15 sierpnia 2011, 11:23 / poniedziałek
po wsze czasy przy niej być
=========
nie da się zmienić "wsze czasy"?? Pytam bo szcz-enie kiepsko wychodzi podczas dopingu
15 sierpnia 2011, 11:27 / poniedziałek
@MarekM
Tekst OK, ale czy damy radę nauczyć tego chociaż zieloną trybunę?
Taki długi tekst można by było długo i długo ciągnąc. Może rozdać karteczki chociaż co piątemu, albo niech każdy sobie wydrukuje :).

Patrząc na trybuny byłem przerażony, połowa to nie wiem co tam robiła, bez barw, nie znali tekstu, tylko klaskać potrafili i to też nie do końca. Ale to minie już w następny poniedziałek jak będzie max połowa tego co wczoraj.
15 sierpnia 2011, 11:29 / poniedziałek
Z kartki to sledziuchy swego czasu spiewaly i lepiej niech tak pozostanie.
15 sierpnia 2011, 11:33 / poniedziałek
No jak to, przeciez nie mozna zmieniac historii ...
15 sierpnia 2011, 11:47 / poniedziałek
rikitiki - jeżeli to przemowa do mnie, to pytam się gdzie ją zmieniłem?

1 zwrotka oryginał, pół 2 nieśpiewany oryginał z dołożonym nowym tekstem.

zzz - jasne, że te cztery sylaby można zmienić, na mniej szeleszczące.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.330