Gdańsk: poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 9/114

26 marca 2007, 21:41 / poniedziałek
No powiem, ArekLG całkiem zajebiście to wymyśliłeś. Ale młyn musiałby ostro poćwiczyć, żeby to załapać. Moim zdaniem zajebiście by to wyszło. Szczególnie pasuje z tym klaskaniem.
26 marca 2007, 21:45 / poniedziałek
Dzieki, a co do klaskania to bez tego wogole sobie tego nie wyobrazam,samo klaskanie przyjdzie latwo bo pasuje pod tekst, troche wyczucia rytmu i powinno byc niezle
26 marca 2007, 21:46 / poniedziałek
A na czwartą zwrotę dałbym:

Krzyczmy Lechia Gdansk, krzyczmy Lechia az uslysza nas
Więc do boju ruszaj Lechio Gdańsk, bo to tylko dla nas dzisiaj grasz.
26 marca 2007, 21:48 / poniedziałek
Poprawka "bo Ty tylko dla nas dzisiaj grasz."
26 marca 2007, 21:59 / poniedziałek
bez ,,ruszaj'', jedno slowko za duzo i trudno byloby to wykrzyczec jednym tchem :)
26 marca 2007, 22:02 / poniedziałek
przepraszam, dobrze jest, zamotalem sie :D (za duzo piwska )
26 marca 2007, 22:03 / poniedziałek
13 sylab Arek wychodzi jak nic w drugim wersie, 4 zwroty. Spróbuj mi wyszło.
27 marca 2007, 00:34 / wtorek
Powiem tobie Kamil1301 ze spotkanie jest konkretnym pomyslem , lecz czy to wypali ??
27 marca 2007, 08:36 / wtorek
Dajcie nam ostateczna wersje River Plate bo mi jednak w ucho weszlo :) moze byc hit bez kitu...

Z Bialo Zielonymi Pozdrowieniami
Greengos 88
27 marca 2007, 09:10 / wtorek
do lewy1984: Właśnie w tym jest problem, zapewne większości się nie będzie chciało przyjść, ale zawsze można spróbować, Trzeba by było ustalić date, miejsce, godzine
i opublikowac na stronkach Lechii.

Pozdrawiam.
27 marca 2007, 09:59 / wtorek
Do kolegów którzy ostatnio dołączyli do forum:
Takie spotkanie w celu doskonalenia pieśni miało juz miejsce i z tego co pamiętam niewiele z tego wyszło. Koledzy z Greegos mieli dużo zapału ale jak zwykle zainteresowanie bylo nikłe. Proponuje uważnie czytać forum i wyciągać wnioski z tego co jest napisane wcześniej. FORUM nie ogranicza się tylko do pierwszej strony!!! Jeśli dalej chcecie pisać o spotkaniach to polecam wątek odnośnik

pozdrawiam
27 marca 2007, 17:15 / wtorek
Dyzio ma rację było spotkanie byłem obecny mało osób z 30 i klapa :) River rządzi hehe :D Dobrze jakby to w sumie było bo rytm tej piosenki zapda w pamięć. Chicałbym żebyśmy wprowadzili kiedyś Broendby i Mury i to by starczyło na tyle :) Ale konflikt pokolen będzie starszym nie będą się podobać pieśni nowe młodym stare. A najlepiej jakbysmy śpiewali i te i te !!
27 marca 2007, 17:32 / wtorek
Ostateczna wersja River? Śpiewałam sobie różne kilkanaście razy i to brzmi najlepiej (; A z tymi przerwami co ktoś u góry wspomniał: przecież to i tak nie wyjdzie identycznie dlatego tekst pasuje idealnie (;

Przynajmniej wg mnie.

W całości:

Tylko Lechia !
Ta jedyna !
Ukochana!
Ma drużyna!
Tylko Lechia!
Całym światem !
Śląsk i Wisła!
Naszym bratem !
BKS! BKS! BKS! BKS! BKS! BKS BKS ...

I zwortki dla Wisełki i Śląska ;)

W Twierdzy Wrocław!
Wychowany!
W WuKaeSie!
Zakochany!
Spojrz na te barwy!
Ich własnie bronie!
Czy na ulicy!
Czy na stadonie!
WKS! WKS! WKS ! WKS ! WKS !

Moja Wisełka
Moja kochana
w krakowskim grodzie
niepokonana
My w Białą Gwiazdę
100 lat wierzymy
to nasza wierność
i jej bronimy
Nasz TS, Nasz TS, Nasz TS, Nasz TS, Nasz TS, Nasz TS...

odnośnik
27 marca 2007, 19:04 / wtorek
K.... to co zapodales jest wyj...... zanucilem sobie to do linka podanego przez Ciebie i wychodzi idealnie. Jak by to sie udalo zaspiewac w 500 typa to bedzie petarda.
27 marca 2007, 19:12 / wtorek
Tak se myślałem i wpadłem na pomysł nowej piosenki xD
Śpiewa ją Stoczniowiec Gdańsk tylko tekst troche zmieniony:

W tramwaju jest tłok,
W kolejce jest tłok,
Kibice na Lechie jadą,
W tym nagle ktoś wstał,
Zaśpiewam ja wam o Lechii mej ukochanej:
Hej BKS! , do boju Gdańska Lechia,
Dwie bramki Wiśniewski, Dwie bramki Rogalski i Lechia jest mistrzem Polski ! ,
Hej BKS! , do boju Gdańska Lechia,
Dwie bramki Kalkowski, Dwie bramki Rogalski i Lechia jest mistrzem Polski !

odnośnik

Pozdrawiam.
27 marca 2007, 19:15 / wtorek
Ale River i tak wymiata xD

nagrałem se na kome i tylko jak jest okazja to se puszczam :D
27 marca 2007, 19:19 / wtorek
W River jak spiewam sobie

Ta jedyna
Tylko Lecha ( to mi zaraz wpada) ma dziewczyna

Dlatego proponuje bardziej męską wersje:

Tylko Lecha
Biało zielona
Nasza Lechia
Niezwycięzona
Dla nas Lechia
Jest całym światem
Śląski i Wisła
Naszym bratem
BKS! BKS! BKS...
27 marca 2007, 20:10 / wtorek
TTommekk: przecież słowa "ukochana" "jedyna" rozpatrujemy w stosunku do drużyny a nie dziewczyny (;

wezmy na przyklad: "Ole Śląsku kocham Cie ! Tobie dałem serce swe !" -> wiele ekip w przyśpiewkach eksponuje swoją "miłość" do drużyny , bo chyba w takich kategoriach można uznać tą sympatię czy samo bycie kibicem (: więc nie widze nic złego w tym , że akurat w przyśpiewce beda takie słowa a nie inne.Mi bardziej pasuje pierwotna wersja (:
27 marca 2007, 20:34 / wtorek
Do River można także wprowadzić machanie szalikami, ale nie takie jak przy Ole! Super Lechia Gdańsk! tylko takie powolne, jakie prezentowała Argentyna na Mistrzostwach Świata. Efekt jest super, a nie męczy to tak bardzo jak szybkie machanie szalem przy Ole! ...

odnośnik

Na tym filmiku widać machanie flagami, i właśnie o coś takiego mi chodzi, tylko jeszcze trochę wolniej.

Co do tekstu River, to moim zdaniem tekst Tulsika zdecydowanie lepszy.

A wracając do odsyłacza kilka wersów wyżej, to całkiem fajna przyśpiewka ;] Wolna, i można ją ciągnąć w nieskonczoność, czyli taka jakiej nam brakuje. Kiedyś na forum ktoś to proponował, i tekst miał brzmieć miej więcej tak:

ole ole ole leo leo leo la!
ole ole ole Gdańska Lechia dzisiaj gra!
ooooooooooo Nasza Lechia!
Ta Jedyna!
Niepokonaaaaa-na

Piszcie co myślicie o machaniu szalami przy River, nowej latynoskiej przyśpiewce;)
27 marca 2007, 21:00 / wtorek
Kurcze... coś sie nie chce otworzyc ta piosenka w moim wpisie.
27 marca 2007, 21:20 / wtorek
Machanie szalikami też by wyszło super.
Zresztą, pomysł jest świetny, przyśpiewka jest świetna.

No i mam nadzieję, że w niedzielę na stadionie wybrzmi . ;)
27 marca 2007, 21:52 / wtorek
bez machania szalikami tylko beben i klaskanie... tak mi w glowe weszla ze w pracy non stop nucilem :)
28 marca 2007, 17:56 / środa
lespsze bylo :
oleole!! oleola!! Najlepsza w Polsce Jeeeeest Lechiaaaaa

Czy wygrywa!! Czy przegrywa!! Nasza jedenastka jest Jedyyyna!!
Czy wygrywa!! Czy przegrywa!! Nasza jedenastka jest Jedyyyna!!

przy "oleole oleola..." wali będen i mozna machac szalikami w chaotyczny sposob i skakac klaskac itp...

a przy "Czy wygrywa..." bęben ustaje i tylko sam czysty doping na pelnej qur...

a potem przy kolejnym "oleole oleola..." znow wali bęben skaczemy i się bawimy :P
28 marca 2007, 18:01 / środa
Nie wiem czy się Yaneq orientujesz ale to jest piosenka Legii no ale nie wiem jakoś tak nie przyjeła się chyba na Traugutta swoją drogą !!
28 marca 2007, 23:49 / środa
Hue hue hue.

Widzę, że zapodany przeze mnie link River robi furorę.

A dlaczego na końcu BKS, a nie Lechia Gdańsk?
Tyle samo sylab.
29 marca 2007, 01:30 / czwartek
OK Tulsik - zgadzam się z Tobą. Ale chciałbym aby nowa pieśń była zagrzewaniem do boju a nie wyznaniem miłości. Dlatego zwroty biało zielona, niezwycięzona wydaja mi się lepsze, bardziej twarde i konkretne niż moja jedyna , ukochana . Być może ktoś tak już śpiewa ale co z tego.

Nie zmienia to faktu ,że zapropowana przez Ciebie melodia wydaje mi się najbardziej trafiona i warta spróbowania.
29 marca 2007, 08:55 / czwartek
TTommeekk: Nie widze problemu aby Twoje słowa tez były śpiewane (: Na pewno brzmią one poważnie i konkretnie ( szczególnie podoba mi się "niezwyciężona" ) no ale w moim mniemianiu ( zaznaczam ze to jest moje subiektywne odczucie ) pierwotna wersja jest lepsza.Nie wiem jak inni sądzą , ale wydaje mi się , że jakoś ta wersja moja bardziej pod melodię pasuje- co nie zmienia faktu , iż Twoje rvier mozna z powodzeniem nucić na stadionie !

Moja propozycja co do zwrotki Wiślackiej, wiem że dobrze będzie jeśli na początek wyjdzie nam zwrotka o Biało-zielonych no ale może z biegiem czasu (: :

Na Reymonta !
Wychowani!
Białą Gwiazdą !
Opętani!
My w Białą Gwiazdę
100 lat wierzymy
to nasza wierność
i jej bronimy
Nasz TS, Nasz TS, Nasz TS, Nasz TS, Nasz TS, Nasz TS...

Jak widać zmieniłem tylko kilka pierwszych wersów- oceniajcie .
pozdrawiam !!
29 marca 2007, 17:15 / czwartek
Tulsik!!! Zapodaj w końcu ostateczny tekst do River i jedziemy w niedziele z tematem,ale Lens też ćwiczymy!!!
29 marca 2007, 17:27 / czwartek
I jedźmy ze starszymi piosenkami !!! Och jakbym se pośpiewał Wczoraj obiecałas mi napewno..... :) Rozpierdolmy im dopingiem mikrofony niech TVP poniesie jakieś koszty za tą przerwaną transmisję Stoczni :)
29 marca 2007, 19:55 / czwartek
Jeśli mogę dorzucić swoje 5 groszy.
Ogólnie to przyśpiewki zaporzyczone są ostanio bardzo modne. Ale czy to znaczy, że lepsze? Cała Polska się nagle zajarała jak Lech wyskoczył z porzeróbką Olimpiakosu czy potam Korona czy ostanio Widze no i My. Nie powiem brzmi to fajnie, ale czy przypadkiem nie tracimy naszego specyficzniego Polskiego stylu kibicowania?? U Nas od zawsze wiecej się krzyczało niż śpiewało. Zawsze ten huk obezwładniał przeciwnika[Przykładowo dla mnie dalej najlepsze jest LECHIA GDAŃSK!! po strzelonym golu takie spontaniczne i nie równe - piękny hałaś ;-]. Wiadomo, że zaśpiewać taką czy inną piosenkę równo i głośno jest trudno, ale Panowie to nie jest chór kościelny. Najpierw niech młym nauczy się "śpiewać" porządnie starych piosenki a potem niech uczy się nowych, bo nie wiem jak wy ale ja uważam, że np "Zielono-Biało-Zieloni...boi się nas cały swiat.." nie dość, że zostało zmienione w porównaniu do orginału, to do tego jest śpiewane co najmniej dostatecznie. Mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem. Ale takie są moje odczucia .....człowiek z prostej ;-)
29 marca 2007, 22:06 / czwartek
Wydaje mi się, że rozpatrywanie nowych i starych pieśni w kwesti lepsze czy gorsze nie ma sensu. Starsze pieśni też są oparte na obcych patentach. Nasze pieśni wszystkie są lepsze, jak nie najlepsze, tak jak nasza Lechijka ;). Sam bym chciał żeby wiara ryknęła "Przy kasach tłum, biletów brak...", ale najwyraźniej nie wszyscy młodsi kibice znają tekst, a starszyźnie nie zawsze chce się śpiewać niestety ;(. Szacunek dla starych pieśni, ale z drugiej strony trzeba urozmaicać repertuar, nie zapominając o oldschoolach :D!
Z magią chaotycznego i głośnego "Lechia Gdańsk!!!" w momentach uniesienia i nie tylko, trudno się nie zgodzić! Pozdro, aejaejao!
30 marca 2007, 12:05 / piątek
mimo ze to sprofanowana legijna wersja ;) to przepieknie przeciagana. posluchajcie jak wspaniale zaspiewane MY WIERZYMY odnośnik
wlasnie tak nalezy to ciagnac, efekt fantastyczny
30 marca 2007, 13:18 / piątek
odnośnik

zobaczcie na to ale dopiero od 1 minuty niech te techna przeleca !!! jaki rytm jaka melodia aha a co oni chca zrobic z arka chyba czegos tam zabraklo 6minuta 40 sekunda na reklamy patrzczie :)
30 marca 2007, 15:26 / piątek
Tulsik daj ostateczny tekst, na polkowicach lecimy z tematem :)
30 marca 2007, 19:26 / piątek
niesledze tematu ale wrzuce moim zdaniem jeden z lepszych dopingów...

odnośnik
30 marca 2007, 19:58 / piątek
W sumie myślę, że moglibyśmy na razie zaśpiewać tylko jedną zwrotkę tego "sos cagona" na Polkowicach, bo lepiej jedną się naumieć porządnie, niż żeby pozostałe śpiewały 2 osoby. ;) A jeżeli chodzi o to, która zwrotka o Lechii ma być śpiewana, gdy już to będziemy umieć, myślę, że mogą być obie - jedna na początku, potem dwie o Śląsku i Wiśle, a druga na końcu. :D
30 marca 2007, 20:12 / piątek
mam nadzieje, ze z tych 9 stron an forum bedzie jakies przelozenie na niedzielny doping
30 marca 2007, 21:07 / piątek
Może będzie przłożenie,ale najpierw niech ktoś w końcu zapoda ostateczny tekst. Prośba głównie do Tulsika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zwrotki tylko o Lechii na początek.
30 marca 2007, 21:51 / piątek
Tulsik podał już tekst ;

Tylko Lechia !
Ta jedyna !
Ukochana!
Ma drużyna!
Tylko Lechia!
Całym światem !
Śląsk i Wisła!
Naszym bratem !

Jest też alternatywna propozycja w zasadzie tez Tulsika (z niewielkimi poprawkami mojego autorstwa):

Tylko Lechia
Biało zielona
Nasza Lechia niezwycięzona
Dla nas Lechia
Jest całym światem
Śląsk i Wisła
Naszym bratem
Wybór nalezy do Was. I jedziemy z tematem w niedziele.
31 marca 2007, 03:19 / sobota
jacaraca - tu się w pełni z Tobą zgodzę, jeżeli chodzi o "Przy kasach tłum biletów brak..." Bo ta przyśpiewka jest kozacka. Ale niestety młyn jej nie śpiewa a krzyczy,[ jest to chyba jedyna ze starych piosenek gdzie powinno się śpiewć] nie wiem czy ktoś z was pamięta ale to powinno się śpiewać do "yellow submarine" a wychodzi zupełnie coś innego. Wiadomo, Nasz świat kibicowaski idzie do przodu, ale w tym całym pędzie nie można zapomnieć o Naszych Polskich tradycjach. Poprostu moim skromnym zdaniem, My jako Lechia powinniśmy zostać przy Naszym starym i szeroko cenionym "A My swoje..." ....człowiek z prostej.
31 marca 2007, 11:43 / sobota
Hej czy ktoś zna melodię tej piesni ?? Szczególnie pytanie do starych kibiców :)

Nad Motlawą pragnę marzyć
Nad Motlawą pragnę żyć
Gdańskiej Lechii kibicować
z Śląskiem Wrocław w zgodzie żyć!
31 marca 2007, 14:44 / sobota
moim zdaniem nie powinnismy kombinowac z ,,tylko ty" bo to nie jest nasza piesn tylko... sami wiecie kogo
1 kwietnia 2007, 12:31 / niedziela
Moze przypomniec sobie stara piosenke,ktora brzmi
Lechia dzisiaj z gornikiem gra
LEchia dzisiaj 3 punkty ma
Lechia Lechia wkolo zieleni biel
TO jest na melodie Czerwonych gitar
Wiosna cieplejszy wieje wiatr
1 kwietnia 2007, 18:47 / niedziela
no tak trzeba sie jeszcze duzo uczyc !!!!!!
przedewszystkim jesli ktos bierze sie za prowadzenie dopingu to niech to robi cały czas !!!!!
dzis była TV a tu klapa ciezko było sie dzis zmobilizowac ?? ??
a nie by trzeba było go wołać, jak musi czesto do lasu biegac to niech go ktos zastapi !!!!!!!
dwóch młynarzy to podstawa !!!!
1 kwietnia 2007, 19:49 / niedziela
"My wierzymy" w tv- tragedia :(
1 kwietnia 2007, 19:59 / niedziela
Nawet dobrze naszemu młynowi dzisiaj szło ale bez przesady to skakanie tyłem do boiska to tragedia i żenada.
1 kwietnia 2007, 20:09 / niedziela
Żenada to jest ta piosenka: czy wygrywasz czy nie, przy stanie 0-0 wtedy kiedy powinno sie dopingowac druzyne, żeby KURWA strzeliła bramke...

Mam pytanie. Czy dzieci w młynie mogłyby świewać o kilka tonów głosniej?? Bo to jest jakaś zgroza.
1 kwietnia 2007, 20:34 / niedziela
myyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy wierzyyyyyyyyyymy rzeznik by tego nauczyl wszystkicg ciezko jest tak to pociagnac ??? cy tylko odbebnic te slowa...
1 kwietnia 2007, 20:47 / niedziela
Skakanie dupskiem do boiska to był przypal sezonu ! ! !
jak dla mnie "młyn" do kasacji. . .
Z prostej.
1 kwietnia 2007, 20:58 / niedziela
mlynarz znowu zalapal focha i polazl gdzies po drugiej polowie? o ile dobrze slyszalem to go wolali :) hehe , doping dzis nawet nawet tylko dobor piosenek niektorych niebardzo, nie wspomne juz ze River Plate zenada(mialo byc dzis na prostej,szkoda ze nikt nie pociagnal pewnie wyszloby lepiej niz w mlynie),a bebniarz na nauke rytmiki

pozdrawiam

Tylko Lechia Gdansk ! ! !
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011