Gdańsk: wtorek, 19 września 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 90/114

15 sierpnia 2011, 11:47 / poniedziałek
Do Pana Spikera:
dobry pomysł z YNWA w Lechijnej wersji przed meczem, z tekstem na telebimach. Dwie propozycje:
1. by puszczać to trochę wcześniej, bo coniektórzy mogą to z Hymnem pomylić
2. by w podobny sposób potraktować "Pokolenia". Może "Pokolenia" umieścić między YNWA a Hymnem?
15 sierpnia 2011, 11:56 / poniedziałek
asoka - wziąłeś dwa wersy z dwóch różnych "kawałków".

Fuji - z kartki też parę razy w przeszłości zdarzało się nam śpiewać, hihi, więc żaden problem. Będzie zapotrzebowanie, będzie tekścik leżał na krzesełku na młynie.
15 sierpnia 2011, 12:01 / poniedziałek
Uważam, że POKOLENIA powinny być ostatnim puszczanym kawałkiem przed wejściem kopaczy (może nawet z tekstem na telebimie, lub wykorzystaniem wersji filmowej z YT).
15 sierpnia 2011, 12:03 / poniedziałek
Oj tam oj tam kto chce to sie nauczy :D.
15 sierpnia 2011, 12:04 / poniedziałek
np. ten odnośnik
15 sierpnia 2011, 12:13 / poniedziałek
niby z koniem sie nie kopie ... ale czy my naprawde nie mam czegos lepszego na wejscie pilkarzy niz kompletnie niemelodyczne, spiewane nierowno i w roznych tempach "o nasz" ??
15 sierpnia 2011, 12:17 / poniedziałek
Nie mamy, chcesz cos lepszego zapodac to przed meczem podejdz do mlynarza i mu zaproponuj zmiane tego co spiewamy od X lat i stalo sie symbolem naszego klubu.
15 sierpnia 2011, 18:49 / poniedziałek
Czyli jednak mozna zmieniac(modyfikowac) historyczne przyspiewki ?

Pytam bo zaczynam sie gubić.
15 sierpnia 2011, 19:13 / poniedziałek
Chciałabym podziękować wszystkim ogarniającym doping, wyszło świetnie, trzeba jeszcze trochę popracować nad koordynacją ale jak na pierwszy raz w naszym nowym domu to było super.

Będąc na prostej musiałam się wsłuchiwać, czasami co nadaje młynarz, przez co pół meczu nie zobaczyłam, ale patrzeć na naszą trybunę kibicowską sama przyjemność. Oby tak dalej !
16 sierpnia 2011, 11:43 / wtorek
MarekM 1945% poparcia. Pokolenia Lechii Gdańsk powinny być ostatnim puszczanym kawałkiem przed wejściem kopaczy.
16 sierpnia 2011, 12:07 / wtorek
Nie pomylę sie dużo jesli napiszę że "Oo nasz" na weście śpiewane jest od 5, 6 lat.
W 90tych za hymn uważałem "W Wolnym Mieście Gdańsku".
No ale to już taka nowa tradycja :)
16 sierpnia 2011, 12:11 / wtorek
Na pewno więcej niż 5 lat :)
16 sierpnia 2011, 12:18 / wtorek
"Pokolenia" to mega pomysł, bo ta piosenka jest taka nasza, a nie uniwersalna jak "ooo nasz". Zwłaszcza przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk ;) Gdyby tekst był wyświetlany i ryknęłoby to chociaż 15-20k ludzi, efekt byłby zajebisty!
16 sierpnia 2011, 12:22 / wtorek
Nigdy więcej nie obejrzę tego materiału z przemowy generała Ścibora-Rylskiego.
Nie mam zamiaru znowu tłumaczyć córce dlaczego tacie przy komputerze łzy spływają po policzkach.
Szkoda,że takich ludzi jest co raz mniej.
16 sierpnia 2011, 12:24 / wtorek
Sorki to nie miało być w tym temacie.
16 sierpnia 2011, 13:02 / wtorek
Spokojnie, to dopiero 1szy mecz na nowym stadionie.
Z czasem wszyscy nauczą się co to jest młyn i kto powinien tam zasiadać. Fajnym pomysłem by było wspólne ustalenie jakiegoś sektora na prostej, gdzie mogliby zasiąść że tak powien aktywni kibice. Odpowiednio to rozpropagować. Uniknelibyśmy i nieporozumień że ktoś komuś przeszkadza, a jednocześnie skumulowalibyśmy siłę ognia! :D

Moje dwie uwagi:
"Bary" czy jak to sie tam nazywa mimo iż może w pewnym sensie efektowne nie powinny mieć miejsca na stadionie Lechii.
Przyśpiewka "W wolnym mieście Gdańsku" powinna być w pierwotnej wersji. Nowa mimo że bardziej melodyjna i zdecydowanie łatwiejsza w zaśpiewaniu, kojarzy mi się jednoznacznie z ...

Mimo uwag, jestem naprawde pod wrażeniem dopingu. Gratulacje dla chłopaków za ogarnięciem tematu w niełatwym warunkach i w bądz co bądz niedługim czasie jaki otrzymali.
AAAAa no i pozdro dla bębniarzy. Nie wiem jak to opisac ale podobał mi się jeszcze motyw z podkręceniem hmm braw poprzez walenie w bębny. Nie wiem jak to nazwać :D

Pozdro
16 sierpnia 2011, 13:11 / wtorek
popieram pomysł wyznaczenia sektora dopingowego na prostej, np R,S i 17,18
16 sierpnia 2011, 13:15 / wtorek
Wiesz, to nawet nie musi być sektor dopingowy w stylu młyna. Poprostu sektor gdzie zbierałaby się wiara która lubi sobie pokrzyczeć, pośpiewać i chyba przede wszystkim postać.
Bo z jednej strony rozumiem specyfikę kibicowania i jestem jak najbardziej ZA, ale z drugiej rozumiem też niektórych, w szczególności starszych ludzi którzy chcieliby mimo wszystko obejrzeć na siedząco drużynę której kibicują. Przypadkowych ludzi tu wogóle pomijam bo niedługo ich nie będzie.
16 sierpnia 2011, 13:22 / wtorek
Marku M. czy Ty naprawdę chcesz z trybun zrobić spotkanie chóru parafialnego? Jak ktoś chce to się nauczy i jezioro łabędzie zatańczyć, a jak nie zechce to mu żaden tekst nie pomoże.
16 sierpnia 2011, 13:25 / wtorek
no to jest jasne ze nie ma to byc młyn , ale gdyby określić takie sektory to moze skonczyły by sie teksty w stylu "jak chcesz dopingowac to do mlyna, ja juz sie nastałem na T29 i teraz chce posiedziec a ty mi zaslaniasz ...." , w nastepnych meczach problem bedzei mniejszy , frekwencja siadzie wiec bedzie mozna zmienic miejsce zeby nie zaslaniac, ale jakby wlasnie stworzyły się grupy dopingujących na prostej to mozna byloby i poogladac i pokrzyczec...
16 sierpnia 2011, 13:25 / wtorek
samo zlo , nic dodać , nic ująć . Zgadzam się z dwoma sugestiami : ,,bary" NIE , podkręcanie braw bębnami TAK! Co do ,,Wolnego Miasta" dostosuję się .
16 sierpnia 2011, 13:28 / wtorek
tez sądze, że "za bary" na Lechii nie pasują. Najpierw śmiejemy się ze śledzi i krzyczymy do nich "muppet show" a teraz sami skaczemy.
16 sierpnia 2011, 13:30 / wtorek
Na sektorze R można bylo podrzeć japę i nie było problemów.
Na S raczej podobnie było.
16 sierpnia 2011, 13:34 / wtorek
buziek - czego dotyczyło pytanie?

Z resztą wsio ryba... w jednym i w drugim przypadku chyba nie zrozumiałeś słowa pisanego, lub po swojemu jej zinterpretowałeś.
16 sierpnia 2011, 13:44 / wtorek
Pytanie dotyczy wyświetlania tekstu dowolnej pieśni na telebimach.
16 sierpnia 2011, 13:57 / wtorek
Na Q jak z chłopakami wstaliśmy i chcieliśmy pośpiewać to już od razu były lamenty.. Tak więc jestem za tym pomysłem, żeby się zbierać np. na R czy S i nie mieć problemu z małyszami
16 sierpnia 2011, 14:13 / wtorek
na R było ok... co do Pokoleń, to dobry pomysł, tylko trzeba by śpiewać ją wolniej i nie w całości...
16 sierpnia 2011, 14:33 / wtorek
buziek - tekst jako ciekawostka, dlatego dopisałem o filmiku z YT.

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie na siłę uczył młyna śpiewać Pokoleń. Kto będzie miał ochotę to zanuci pod nosem.

Jeżeli M. przystałby na koncepcję Pokoleń jako ostatniego kawałka przed wejściem kopaczy to warto byłoby pomyśleć nad nowym filmikiem puszczanym na trelebimach, ogarniającym naszą historię.
16 sierpnia 2011, 16:23 / wtorek
Chyba jestem za stary, ale nie wiem jak można pomysleć o zmianie i nie śpiewać "O NASZ" na wejście. Uważam że nie powinnismy tego nadużywać, to jest to co mamy najświętsze.
Młynarz i jego koledzy chyba czasami zbyt komplikują doping, nie myślą że to potrafi zmylić kolegów z sektora i stadionu, zwłaszcza przy słabym nagłośnieniu, ale to chyba normalne że reszta robi to co młyn zaczyna. Pod warumkiem, że to zna czyli doping jest powtarzalny.
Uważam, że powinniśmy opanować z 10 dobrych, mocnych kawałków i rundę na nich pojechać. Zwłaszcza teraz gdy jest tylu nowych kolegów.
Może sondaż co to powinno być?
Zaczynamy: O nasz!!!!!!!!
16 sierpnia 2011, 16:34 / wtorek
1. O Nasz
2. Po hymnie młyn mógłby ryknąć "a my swoje!" i pociągnąć ze stadionem Lechia Gdańsk tak jak kiedyś. Ciekawe czy dało by rade za pierwszym razem...
3. W Wolnym Mieście Gdańsku
4. HSV
5. To my kibice z Gdańska
6. Lechia Biało-Zieloni
7. Biało-Zieloni heja hej zieloni...
8. Trójmiasto - obowiązek oczywiście :)
Jest wiele przyśpiewek, pieśni które wymagają potrenowania, praca, praca i bedzie dobrze. Czasem można by ryknąć "heja Danuta to my bandyci z Traugutta" żeby przypomnieć skąd jesteśmy.
16 sierpnia 2011, 16:38 / wtorek
misio_3sto - ale nikt tu nie pisze że " oooooooo nasz " ma być nie śpiewany
A co do repertuaru to może jeszcze audio tele zrobimy co ?
Ręce opadają czasem z bezsilności
16 sierpnia 2011, 16:42 / wtorek
I jeszcze taka uwaga do ludzi ogarniających temat dopingu: jeżeli wprowadzacie takie jakieś istotne zmiany, typu w Wolnym Mieście.. to przydałoby się jakieś info na forum przynajmniej do większej liczby osób to dotrze. Część ludzi która była w młynie na ostatnim meczu do dziś nie wie jak jest nowa wersja w Wolnym Mieście np. kolega który był w młynie po lewej stroni od młynarza dziś mnie pytał jak leciał refren.
16 sierpnia 2011, 18:51 / wtorek
czesiulku , kopnij się stronkę wstecz ,a zobaczysz refren. Ja też miałem problem czy leci alleluja , alleluja , alleluja BKS , czy Lechio , Lechio, Lechio. Teraz już wiem , ale na meczu to chyba spontan był i wszystkie wersje się zlały w jedną nie bardzo zrozumiałą. Hymn BEZAPELACYJNIE ,, O Naaaaaaaasz !!! " Podczas wejścia grajków na murawę. Tak jak zawsze ! Ave Lechia
16 sierpnia 2011, 19:32 / wtorek
Nie rozumiem czemu wprowadzamy jakies nowe przyśpiewki , robimy ksera innych , jakies muppet showy itp. BĄDŹMY TACY JAK NA TRAUGUTTA!
16 sierpnia 2011, 19:44 / wtorek
Na Traugutta, to byliśmy zajebiście ciency
16 sierpnia 2011, 19:44 / wtorek
skakać za bary już mam nadzieję, że więcej nie będziemy, to jest totalnie popierdolone.. nie wiem kto na to wpadł
16 sierpnia 2011, 19:52 / wtorek
z muppet show dajmy sobie spokoj to jest zenada, cala reszta ok, hymn wyszedl zajebiscie, kilka meczy i bedzie petarda
16 sierpnia 2011, 19:55 / wtorek
za bary było zajebiste....
16 sierpnia 2011, 20:04 / wtorek
co do "Pokoleń" to refren chyba spokojnie jest do oganięcia
16 sierpnia 2011, 20:04 / wtorek
Ponieważ gościliśmy siostry i braci z Krakowa i Wrocławia ( w dość dużej liczbie ) uważam , że tzw. ,, za bary " musiał zapodać ktoś z krakowskiej ekipy. Oczywiście nie ujmuje to szacunku dla nikogo , ale w Grodzie Wisełki widzieliśmy już tą formę dopingu. Ponieważ Wisła Kraków to Wisła Kraków , a Śląsk Wrocław to Śląsk Wrocław uważam , ze powinniśmy pozostać przy Lechia Style , gdzie nie było tego typu jumpingu ,itp. A my swojeeeeeee!
16 sierpnia 2011, 20:09 / wtorek
nigdy nie będę skakał odwrócony dupą do piłkarzy objęty z jakimś typem żenada i wstyd !
16 sierpnia 2011, 20:14 / wtorek
Mysle, ze muppet show juz raczej nie bedzie kontynuowane bo to nie jest dla nas zabawa. Widocznie ktos chcial cos nowego na otwarcie stadionu wprowadzic ale poszedl troche nie w tym kierunku i tyle. Troche czasu jeszcze minie zanim ogarnie sie caly sektor dopingowy i przetestuje przyspiewki ,ktore beda potem podstawa naszego dopingu i pociagna za soba wiecej ludzi niz tylko tych z zegara.
16 sierpnia 2011, 20:34 / wtorek
Ja bym jeszcze dodał ze swojej strony, że "A MY SWOJE" najlepiej brzmi krzyczane spontanicznie przez cały stadion w odpowiedzi na dobre akcje naszych grajków (plus oczywiście jako mobilizacja naszych przed rozpoczęciem meczu).

Inna sprawa, że z każdym meczem tych akcji jest coraz mniej...
16 sierpnia 2011, 22:22 / wtorek
Dlaczego nie możemy wrócić do chocby takiej przyśpiewki jak "W Gdańsku mieście mym, Lechia dzisiaj gra, oddałem jej serce swe, będę z nią zawsze na dobre i na złe." jest to przyśpiewka po pierwsze krótka po drugie śpiewając w jednym rytmie wychodzi bardzo efektywnie. Można uruchomić też "W mieście starym jak świat..." na melodie Jak rozpętałem II wojnę światową. Też nie jest to długa pieśń a nawet łatwa do nauczenia się. Kwestia tylko chęci wprowadzenia tego bo chetnych do śpiewania widać nie mało jest. A już w kwestii marzeń chocby 1 zwrotka przerobionej wersji murów "Ona ostoją naszą jest, nas nie policzyłby nikt..."
16 sierpnia 2011, 22:43 / wtorek
1. akustyka stadionu musi być brana pod uwagę,
2. doping by wyzwolić presję na grajkach od początku rozgrzewki i w trakcie meczu jak cieniują, by wiedzieli że żartów nie ma
3. trochę zabawy dla całego stadionu (małyszy, pikoli, pikników i jak im tam) w końcu płacą za bilet i by wracali na stadion może się budżet zrównoważy i kasa na transfery się znajdzie z prawdziwego zdarzenia
4. A do tego trzeba gościa, który to ogarnie i wczuje się w atmosferę meczu i będzie potrafił pociągnąć trybuny
pozdro
16 sierpnia 2011, 23:22 / wtorek
No to może na mlynowych Magiera i Kulaga,jak z pikolami zapiedola "małego rycerza" to się Arena zawali;)
16 sierpnia 2011, 23:37 / wtorek
zróbmy HSV na meczu z ŁKS

odnośnik
17 sierpnia 2011, 10:53 / środa
doping by wyzwolić presję na grajkach od początku rozgrzewki
=========

jeśli chodzi o presję na rywalu to przeciwnie, na rozgrzece cisza.
17 sierpnia 2011, 11:01 / środa
co wy gadacie , że bary do dupy .
Bardzo fajnie to wyglądało jak ktoś na nas patrzył z innej trybuny ., albo na zdjęciach .
17 sierpnia 2011, 11:05 / środa
To nie jest rewia mody, by każdy na nas patrzył z zachwytem.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.268