Gdańsk: wtorek, 25 lipca 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

DOPING - przyśpiewki,propozycje,uwagi !

strona 95/114

31 października 2011, 15:37 / poniedziałek
JOHN 3-16 dziękuję za podrzucenie tekstu.
Czyli mamy propozycję forum na mecz z Widzewem. Pięknie byłoby gdyby to zapodał prowadzący. Na pewno warte pociągnięcia przez dłuższy czas, tym bardziej, że na Bałtyckiej te prostsze i dłużej śpiewane rytmy lepiej chwytają.
31 października 2011, 19:41 / poniedziałek
A oto moje propozycje. Dwie z czterech przyśpiewek są na polskie nuty, więc na pewno nigdzie na świecie się na takie melodie nie śpiewa.
------------------------------
1) Lechio Masz Siłę
odnośnik

Młyn: Lechio masz...
Stadion: ... siłę
Młyn: Nie wiesz jak...
Stadion: ... wielką
Młyn: Tyś Pomorza...
Stadion: ... chlubą
Młyn: Gdańska kochanką...
Stadion: ... piękną

Pochodzenie: Varius Manx "Ona ma siłę"

Komentarz: Przyśpiewka dobra do włączenia kibiców z prostej do dopingu. Biorąc pod uwagę fakt, że odpowiedzi są prawie identyczne z oryginałem (zamiast siłę/wielką/długo/lekko jest siłę/wielką/chlubą/piękną), prosta praktycznie nic nie musiałaby się uczyć. A melodię zna każdy.
2) W Mojej Głowie Lechia Gdańsk
odnośnik

W mojej głowie Lechia Gdańsk, Lechia Gdańsk
W mojej głowie Lechia Gdańsk, Lechia Gdaaańsk
Myślę o niej cały czas
W mojej głowie Lechia Gdańsk, Lechia Gdańsk

Pochodzenie: popularna brytyjska piosenka dla dzieci "Head, shoulders, knees and toes"

Komentarz: Fajna i prosta melodia (jak to przy dziecięcych piosenkach), a przez to łatwa do zapamiętania. Łatwo też się jej nauczyć, bo chociaż są aż 4 wersy, to trzy z tych czterech są identyczne.
3) Cały Stadion Śpiewa Pieśń
odnośnik

Cały stadion śpiewa pieśń,
Vivat Lechia, nasz Be Ka Eeeeeees
Z wielkim hukiem napierdala
Biało-zielona fala

Pochodzenie: Majka Jeżowska "Wszystkie dzieci nasze są"

Komentarz: Znana przez wszystkich melodia. "Napierdala" fajnie rymuje się z "fala". Wulgaryzm nadaje przyśpiewce nieco mocy. Gdyby trzeba ją ocenzurować, można byłoby wstawić np. "Z ogromnym hukiem napiera" - sylaby by się zgadzały, rym trochę już mniej
4) Bo W Naszych Sercach Jest Lechia Gdańsk
odnośnik

Bo w naszych sercach jest Lechia Gdańsk,
Lechia Gdańsk, Lechia Gdańsk
Bo w naszych sercach jest Lechia Gdańsk,
cały czas

Pochodzenie: popularna brytyjska piosenka dla dzieci "Wheels on the bus"

Komentarz: Wesoła przyśpiewka - chyba najłatwiejsza ze wszystkich do nauczenia. Dla zabawy można byłoby dorabiać kolejne zwrotki, gdzie zamiast "sercach" byłoby np. "myślach" albo "śpiewach" itd. itp.
31 października 2011, 20:16 / poniedziałek
odnośnik

Jak dla mnie to jest miazga. Co prawda nie mam pomysłu jakby przekształcić słowa, ale myślę, że młyn śpiewający tą pierwszą część i prosta powtarzająca, to byłoby super. Oczywiście najlepiej byłoby, żeby było jak najwięcej naszych przyśpiewek i melodii, ale jak coś jest naprawdę świetne, jak moim zdaniem to, to można pokusić się o kopię. W końcu to przynajmniej kopia z zagranicy, a nie ojczysta ;)
31 października 2011, 20:20 / poniedziałek
Puchar wyślij te przyśpiewki na gdansk@kibice-razem.pl

Adrian horto magiko przerobił już Widzew i nie wyszło to jakoś super fajnie, nawet chyba jest film w necie jak to śpiewają więc możesz poszukać.
31 października 2011, 20:21 / poniedziałek
o cholera, szybki jestem... właśnie znalazłem propozycję tego na pierwszej stronie tematu, i to ze słowami ;)
31 października 2011, 20:33 / poniedziałek
Swoją drogą może pora pomyśleć o spotkaniu dopingowym. Jest kilka nowych pieśni które można by wprowadzić, zamiast chwytać się cudzych...

@puchar Ładne propozycje. Przy podłożeniu pod melodię myślę że szybko by się przyjęło. Ale, bo zawsze jakieś ale jest ;]
Przy numerze 3 ostatni wers łamie rytm, tam potrzeba więcej sylab. Nie wiem "Lechistów wspólna fala" "Lechijnych głosów fala".
31 października 2011, 20:36 / poniedziałek
ps. nr 4 kozak na powrotne postoje z wyjazdów
31 października 2011, 22:21 / poniedziałek
> "Przy numerze 3 ostatni wers łamie rytm, tam potrzeba więcej sylab. Nie wiem
> "Lechistów wspólna fala" "Lechijnych głosów fala"."

buziek, twoje propozycje mają tyle samo sylab, co moja.

a) Le-chi-stów wspól-na fa-la (7 sylab)
b) Le-chij-nych gło-sów fa-la (7 sylab)
c) Bia-ło zie-lo-na fa-la (7 sylab)

7 sylab ma też wers z oryginału, gdzie Jeżowska śpiewa: "U-chyl im ser-ce jak drzwi".

> Puchar wyślij te przyśpiewki na gdansk@kibice-razem.pl

Greenfans, dzięki za info.
Nawet nie wiedziałem, że jest taka akcja.
Poszło!
31 października 2011, 22:58 / poniedziałek
Nie jest to oryginalny pomysł, ale chciałbym usłyszeć to w naszym wykonaniu.

odnośnik

Naprzód BKS,
Naprzód BKS,
Będziemy zawsze tam,
Gdzie nasza Lechia gra.
31 października 2011, 23:15 / poniedziałek
Hehe, nie ma to jak zaawansowana matematyka w moim wykonaniu ;]
Nie wiem może tak ma być, ale mi osobiście się to nie składa. Pozdrawiam
1 listopada 2011, 03:04 / wtorek
Dodam swoja niesmiala propozycje ,ktora moze przypadnie komus do gustu. Nie pogniewam sie na ewentualne poprawki bo tekst jest troche dlugi ,pewnie troche by zajelo nauczenie sie go ale spiewany na dwie strony (podzielony mlyn lub na dwie trybuny) moglby dac calkiem elegancki efekt.

Wolne Miasto Gdańsk, a w nim historia twa,
klubu naszego ,budowlanego,
w Trójmieście władasz ,Północ w garści masz,
teraz nadszedł czas ,Polsce przykład dać,
że najlepszy jest , tylko BKS,
nasi wrogowie ,klękną znów przed lwem,
który budzi strach ,i wprowadzi ład,
że rządzimy MY ,Biało-Zieloni,
Polski zdobywcy ,Władcy Północy!!!
2 listopada 2011, 21:49 / środa
Fuji83,
Moim zdaniem słowa są w porządku. Mam dwa zastrzeżenia:
a) no właśnie, to co mówisz. Jest zdecydowanie za dużo słów jak na przyśpiewkę. Stadion uczyłby się tego pewnie co najmniej z dekadę.
b) słowa słowami, ale jaka jest melodia? Słaba melodia może zabić najlepszy nawet tekst i na odwrót. Gdybym cię spytał, co myślisz o takim tekście: "la la la la la, la la la la la, la la la la la, la la la la la la la Lechia!"? Nie prezentuje się zbyt błyskotliwie, co nie? A jednak, HSV to jeden z najfajniejszych kawałków jakie obecnie śpiewamy (według mnie).

Wymyśliłem jeszcze dwie przyśpiewki.
Wdrożyłem nowy system prezentacji - karaoke! Można sobie pośpiewać w domu. ;)

1) Władcy Północy
odnośnik

Władcy Północy to my
Władcy Północy to my
Naszą siłą Lechia jest
Naszą dumą Be Ka eS
Władcy Północy

Pochodzenie: fragment musicalu "Annie"

Komentarz: Znana melodia, dosyć proste słowa. Przyśpiewka ma, moim zdaniem, fajnego kopa.

2) Co To Za Hałas
odnośnik

Co to za hałas
Pytają ludzie nas
A to jest Lechia Gdańsk
Lechia Gdańsk to my!

Pochodzenie: fragment musicalu "Oliver!"

Komentarz: Cieszy mnie ta przyśpiewka, choć melodia jest pewnie dla wielu mało znana. Myślę, że trzeba posłuchać jej kilka razy, żeby się naprawdę wkręcić.
3 listopada 2011, 23:15 / czwartek
pierwsza przyśpiewka : władcy północy - świetna , na pewno kibice by szybko załapali, brawo za pomysły i dobrą prezentację!
3 listopada 2011, 23:33 / czwartek
Bez urazy, ale moim zdaniem w naszym repertuarze znajdują się świetne, piękne przyśpiewki, śpiewane przez starsze pokolenia i powiem szczerze, żadna z w/w propozycji nie dorasta im do pięt. Zamiast bawić się w umarłych poetów - wróćmy do tradycji i po prostu odświeżmy nasz śpiewnik.

Proszę bardzo: odnośnik

Nr 6., 10., 12., 13., 14., 19., 30., 38. (chociaż jedna zwrotka + refren!!!), 39., 42. (!!!), 44., 45., i 47. ;),

oraz w pełnej wersji nr 15., 23.

Dodajmy do tego to, co śpiewamy teraz. Prawda, że jest tego na prawdę dużo? Nie widzę sensu wymyślania nowych przyśpiewek, skoro mamy ich na prawdę sporo, poza tym śpiewnik podany powyżej nie jest kompletny.
3 listopada 2011, 23:48 / czwartek
Czas przestać kierować się sentymentami i wziąć się za doping. I to porządnie. No nie ma co, pozycja 47. do prawdy zajebista...

Czyś emeryt, czyś małolat,
śpiewaj z nami, Lechia gola!

Potrzebne coś na wzór klimatu greckiego, tureckiego.. takie pierdolnięcie, a jednocześnie coś łatwego, sympatycznego do śpiewania(Nie krzyczenia).
4 listopada 2011, 01:56 / piątek
Jebać klimat grecki i turecki my jesteśmy Lechia Gdańsk from Poland.Klimaty greckie i tureckie zostawcie dla widzewa i jagi
4 listopada 2011, 19:02 / piątek
Witam,
jest to mój pierwszy wpis na forum ;)
Ja proponował bym coś takiego
odnośnik
ze słowami:
OOO Gdańska Lechio,
Tyś największą miłością mą.
w moim sercu Ty, zawsze będziesz tylko Ty
Ciebie będę wielbił aż do końca swoich dni!
4 listopada 2011, 23:10 / piątek
Zdecydowanie warto wracać do starych przyśpiewek i w ten nurt wpisują się moje wcześniejsze przypominacze (zwłaszcza to z rytmem PSG, którego już nie śpiewamy a wpada w ucho od razu).
Z drugiej strony szukanie nowego nie powinno być tematem wyklętym, może pojawi się coś rewelacyjnego? Z propozycji pucharu polski bardzo podoba mi się np. Władcy Północy - naprawdę fajne.
Co do mocnego jebnięcia - chyba wszyscy sobie życzymy żeby nasz doping był jeszcze głośniejszy i bardziej urozmaicony (na pewno brakuje jeszcze trochę przyśpiewek, które chwytają cały stadion "z automatu"). Trzeba utrwalać i iść do przodu.
I wracając do tematu, który dzielił nieco nasze towarzystwo - barwy klubowe w sektorze dopingowym wyglądają wymiatająco. Naprawdę warto się nad tym zastanowić - szaliki są super, ale jak dorzucimy do tego choćby białe i zielone koszulki to robi się po prostu zwarta ekipa. Dla mnie to ewolucja z którą nie należy walczyć. Tworzymy historię i doping też powinien się rozwijać.
5 listopada 2011, 01:06 / sobota
Jestem podobnego zdania co arcbuz. Zamykanie się na wszystko co nowe, to nie jest przywiązanie do tradycji, tylko marazm i stagnacja. I nie piszę tego po to, żeby wychwalać swoje pomysły - wiadomo że to kwestia gustu; jednemu się będzie podobać, innemu nie. Nie mogę jednak zrozumieć argumentacji w stylu: nie wprowadzajmy tego, bo to jest nowe.

Ze starych przyśpiewek moim faworytem jest "Słuchaj Jezu jak Cię błaga lud". Dobra wolna melodia, która nadaje się do śpiewu (zamiast krzyku).
A właśnie - ma ktoś linka z fajnym wykonaniem owej przyśpiewki? Szukałem po youtube'ach, ale nie mogę nic znaleźć.
5 listopada 2011, 15:22 / sobota
u nas wszystkie powinny byc wolniejsze... tak wiec "sluchaj jezu" wypadloby wg mnie dosc kiepsko niestety. niech mlynarze moze staraja sie zwalniac tempo bo u nas zawsze przyspiewki brzmi jakby wszyscy chcieli jak najszybciej skonczyc...
5 listopada 2011, 15:39 / sobota
Fuji83 To co ułożyłeś pod ten rytm można by śpiewać: odnośnik Tylko tekst musiał by być zmieniony bo twój gubi rytm momentami...
Ja podam przez siebie przerobiony twój tekst:
Wolne Miasto Gdańsk, a w nim historia twa!
W Trójmieście Ty władasz, i Ty Północ w garści masz!
Teraz nadszedł czas, Polsce przykład dać!
Że najlepszy jest, Tylko Gdański BKS!
Nasi wrogowie, klękną znów przed lwem,
Który budzi strach, i wprowadzi w Polsce ład!
Że rządzimy MY, Biało-Zieloni!
Polski zdobywcy, Władcy Północy!!!
Oczywiście to tylko moja wersja która nie każdemu musi się podobać!!!
Jeżeli ma ktoś lepszy pomysł na podkład pod który można śpiewać tą pieśń lub na zmianę słów to niech napisze czym więcej pomysłów tym lepiej!!!
5 listopada 2011, 15:45 / sobota
Każdą przyśpiewkę trzeba śpiewać wolniej, a nie zapier.. do przodu jak debil bo wychodzi zamęt..Do tego wyraźnie otwierać buzię i będzie fajnie..
5 listopada 2011, 16:53 / sobota
puchar polski 1 , chyba źle szukałeś ? Łap !
odnośnik
5 listopada 2011, 21:07 / sobota
Doping zajebisty dzisiaj, ale w 2 połowie kolejne ksero Lecha, żenada :-/
5 listopada 2011, 21:08 / sobota
gdzie ty masz kurwa ksero Lecha ?
5 listopada 2011, 21:14 / sobota
Nie wiem czy Młynarz czytał moje przemyślenia po ostatnim meczu, ale wyglądało to tak jakby to zrobił i muszę to napisać - BRAWO! Byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony jego zachowaniem dzisiaj. Tak właśnie powinniśmy to robić - zachęcać ludzi do dopingu a nie ich wyzywać. Nie spękał nawet w sytuacji z tym gościem, który nie chciał usiąść (totalna żenada - może dżentelmen był z Łodzi? Bo nie rozumiem co on chciał udowodnić sobie i innym ostentacyjnie i uparcie nie chcąc położyć dupska na krzesełko.)

Ogólnie można było się spodziewać dzisiaj w miarę przeciętnego dopingu (brak kibiców gości, słaba frekwencja, obrzydliwa atmosfera wokół drużyny, no i gra naszych kopaczy w tym meczu), ale myślę, że nie było tak źle. Niestety wracając z meczu na torach usłyszałem parę razy tekst w stylu "wiesz Zdzisiu ja to sobie do końca rundy odpuszczam".

PS. Brawo dla zarządu! Marketing kurwa pełną gębą. Przez niektóre bramy nie można było wejść bo uprzejmy jegomość oświadczał, że przez nie mogą przejeżdżać tylko samochody. Jakoś w meczu z Kuchenkorzem nie było takich problemów.
5 listopada 2011, 23:07 / sobota
Greenfans: przyśpiewka na melodię: "Niech zwycięża Lech", bo to z Poznania jest najbardziej znana...
5 listopada 2011, 23:13 / sobota
Wedlug mnie powinnismy przestac dopingowac do momentu kiedy Kafarskiego nie zwolnia albo sam sie poda do dymisji co malo realne.

Co do mlynarza to dal dzisiaj plamy przy spiewanym "O Nasz" na koniec meczu... Wybil polowe z rytmu. I po cholere ciagnie przyspiewke, ktora nam nie wychodzi ? Zamiast odrazu zmienic.
5 listopada 2011, 23:22 / sobota
Przyśpiewkę się ciągnie po to, by ludzie w końcu nauczyli się kurwa ich wszystkich. I co to znaczy nie idzie? Ma być śpiewane i koniec. Bez pierdolenia. Jak ktoś nie chce śpiewać niech spierdala na ejsmonda.

Brawa dla młynarza za motywacje. A ten skurwiel co nie chciał usiąść. Chuj Ci w dupę pajacu. Mam nadzieję, że Twojej mordy prędko nie zobaczę na stadionie.

I przestańcie pierdolić, że znowu coś kserujemy. To Amika sobie to zerżnęła, a nie my. No, ale skąd ci wiecznie marudzący na forum mają to wiedzieć, skoro ich wiedza sięga trzech sezonów góra.
5 listopada 2011, 23:23 / sobota
JOHN 3-16, czy ty mi dałeś dobrego linka? :)
5 listopada 2011, 23:24 / sobota
Dobrze, ze spiewany, sam spiewam tyle ile moge i zdrowia mam, ale jesli przyspiewka jest przez 3 minuty spiewana i ludzie nie chca jej spiewac i spiewa tylko garstka to po co ciagnac dalej ?
5 listopada 2011, 23:31 / sobota
"przyśpiewka na melodię: "Niech zwycięża Lech", bo to z Poznania jest najbardziej znana..."

A która niby przyśpiewka była na tę melodię?
Chyba na innych meczach byliśmy.

Od siebie chciałbym tylko młynarzowi podziękować za zajebiste prowadzenie dziś dopingu - nawet jeśli nie był to ideał, to do ideału było bardzo blisko.
5 listopada 2011, 23:35 / sobota
Przyśpiewka na ww. melodię była próbowana dzisiaj, ale że większość jej nie załapała, szybko upadła, ja będąc na sektorze S niestety nie byłem w stanie usłyszeć słów... Bardzo dobrze, że nie wyszła, bo zepsułaby naprawdę dobry dzisiejszy doping.
6 listopada 2011, 00:09 / niedziela
Może ktoś zapodać pełny tekst tej nowej przyśpiewki? Już na U niewiele osób załapało.
6 listopada 2011, 00:31 / niedziela
Matti, chodzi Ci o "W Gdańsku mieście mym"?? Przecież to jest zupełnie inna melodia...
6 listopada 2011, 08:22 / niedziela
Simek: możesz w takim razie wkleić link z YT z melodią owej pieśni? Jeśli w ogóle o tej samej myślimy :-)
6 listopada 2011, 10:27 / niedziela
Normalnie imbecyl muzyczny , siedź tam na S - nie komentuj.
6 listopada 2011, 10:30 / niedziela
Dżihad, czy ja z Tobą rozmawiam? Pieśń wyraźnie miała melodię, o której pisałem i potwierdzały to wszystkie osoby siedzące obok mnie...
6 listopada 2011, 10:34 / niedziela
co do wczorajszego dopingu byl sredni momentami nie zrozumialy (wrzuty na kafara) dlaczego kazdy zasuwa z przyspiewkami jakby chcial szybko zaspiewac i miec spokoj, jest nierowno a po to sa bebniaze, ktorzy nadaja rytm i trzymajcie sie tego bo sie wszystko zlewa i nie mozna nic zrozumiec. I kolejna amikowska przyspiewka dramat pozdrawiam tych co to ukladali.
6 listopada 2011, 11:34 / niedziela
Doping moim zdaniem bardzo sredni ale wplyw na to na pewno mial fakt braku ickow po przeciwnej stronie stadionu. Mi osobiscie brakuje tego co kiedys nazywane bylo "Lechia stajl". Brakuje TEGO dopingu z T29.

PS. hehehe W mlynie Widzew ledwo slyszalny z perspektywy tv nie slychac ich wcale.
6 listopada 2011, 12:21 / niedziela
do zarzadlg:

Już 28 listopada będziesz miał okazję zobaczyć jak dopinguje żydzew. Tak skromnie stawiam, że przyjadą razem z Ruchem w liczbie około 400 osób. Do tego dodać Ruchu 500 i Elany kolejne 300 i masz 1200 osób, a nie zdziwię się jak wszystkich razem będzie komplet.

W przypadku gdy Lechia polegnie na Łazienkowskiej (a jest to bardzo możliwe), to na meczu z Ruchem ilość kibiców będzie gdzieś w granicach 12 tyś. Będziemy musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby nas nie przekrzyczeli. Więc prawdopodobnie 28 listopada będziesz miał okazję ich sobie posłuchać. Zgadzam się z Tobą, iż wczorajszy doping był bardzo przeciętny.
6 listopada 2011, 12:46 / niedziela
Kolego: slowo klucz to ironia!

Co do dopingu to chodzi mi tylko o fakt ze brakuje mi magi dopingowej z T29.

Poczyniony zostal ogromny krok zeby poprawic jakosc dopingu na Lechiii to fakt lecz osobiscie ja mialem troche inne wyobrazenie w tym temacie.
6 listopada 2011, 13:13 / niedziela
Matti masz na myśli Forza BKS?
6 listopada 2011, 14:16 / niedziela
Nie, nie chodzi o Forza BKS, nie jestem w stanie teraz odtworzyć słów, ale uwierzcie lub nie kilkanaście osób wokół mnie to słyszało i melodia była identyczna z "Niech zwycięża Lech" tyle osób nie mogło się przesłyszeć.
Nadal podtrzymuję zdanie, że wczoraj doping stał naprawdę na dobrym poziomie.
6 listopada 2011, 14:17 / niedziela
Najman ta piosenka została ułożona bardzo dawno! i to amika ją skopiowała od nas zresztą nie tylko tą piosenkę! Nie 1 i nie ostatnia! Co do dopingu zabrakło mi tylko jednego, mianowicie po meczu jak piłkarze do nas podeszli pod sektor powinniśmy im zaśpiewać: Po chuj wy gracie? Jak wy ambicji nie macie! Bo to co oni robią na boisku to jest 0 ambicji woli walki że o zostawieniu serducha nie wspomnę!
6 listopada 2011, 16:36 / niedziela
odnośnik

Na ten rytm jest śpiewane "W Gdańsku mieście mym..."

A Zvezda śpiewa to pod tą piosenkę:

odnośnik
7 listopada 2011, 12:19 / poniedziałek
Jeśli ktoś uważa, że melodie z poniższych odnośników

odnośnik
odnośnik

są takie same, to wybaczcie, ale chyba ma uszy w dupie.

Chyba, ze z tym kserem to nie chodzi wam o "Naprzód BKS"
7 listopada 2011, 14:05 / poniedziałek
z tym ksero chyba bardziej chodzi o tą przyspiewke kuchenkorza (od 1:35) odnośnik
7 listopada 2011, 14:22 / poniedziałek
Gadacie tak, jakby od Amiki wszystko się zaczęło... a tak naprawdę to u nich podobnie jak u śledzi to są ksera kser innych kser, więc jak my możemy cokolwiek od nich kopiować skoro to co oni śpiewają to sami pokserowali od innych? M.in. na melodię "W Wolnym Mieście Gdańsku...", które u nas było już dawno dawno temu...
7 listopada 2011, 14:59 / poniedziałek
Witam, chciałbym dodać swoją skromną propozycję (jest to mój 1szy wpis ale mam nadzieję, że zaskoczy)

Generalnie na melodię refrenu z "Murów" Kaczmarskiego (jak się słucha oryginału, to ciary przechodzą - jak zaśpiewa 15-20 tys luda to będzie niezły kop)

Hej Lechio wygraj dzisiaj mecz,
i przeciwników swoich zmieć!
Niech wygra Lechia, Nasza Lechia,
Gdańska Lechia Be-Ka-Es

Słowa można łatwo modyfikować, no i tekst krótki i łatwy do nauczenia.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011