Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Sponsor?Może Orlen?

strona 1/4

16 marca 2007, 12:23 / piątek
Od dawna wiadomo ze Grupa Lotos nie jest zainteresowana sponsorowaniem naszego ukochanego klubu.Moze trzeba spróbowac złożyc oferte Orlenowi.Np w Poznaniu Kompania Piwowarska nie była zainteresowana sponsorowaniem(nie chciała dawac duzych pieniedzy na klub) lecha i sytuacje tą wykorzystała Grupa Żywiec która obecnie sponsoruje lecha.Dla Orlenu była by to dobra kampania reklamowa.
16 marca 2007, 12:33 / piątek
dobre, też o tym myślałem ale Orlenowi zawsze bliżej do Wisły Płock, a ostatnio mieli ochotę zupełnie wycofac się ze spinsoringu ale jakąś kasę mogliby dać i byłby to prztyczek dla Lotosu :))
16 marca 2007, 13:56 / piątek
nie ma szans ... po tych ekscesach z pogonią nie bedzie latwo o porzadnego sponsora
16 marca 2007, 19:24 / piątek
napewno trzeba sprawic by na meczu z jaga nie było zadnych niedezwolonych incydentów !!!

to jest bardzo wazny mecz dla nas !!!

a wiadomo ze listek i reszta tylko czeka by tym razem nie 2 mecze a wiecej bez publiki było !!!

jezeli wszystkim zalezy na awansie to ten mecz jak wiadomo jest kluczowy i nasi zawodnicy musza dac z siebie 110 % ale i my sprawmy bysmy dopingowali na 110 % bez zadnych ekscesów podczas meczu !!!!

tylko dobra gra naszych i odpowiednie zachowanie nasze pomoze klubowi - i moze uda sie pozyskiwac coraz wiecej sponsorów !!!

LECHIA GDAŃSK !!!
16 marca 2007, 21:02 / piątek
musi być kulturalnie. Znam piosenkę na tę okoliczność- "Pszczólka maja, sobie lata, zbiera nektar gdzieś po kwiatach, a tam gucio......"
16 marca 2007, 21:23 / piątek
Co do tematu- w lotosie nie tankuje od lat. Odradzam też znajomym.
16 marca 2007, 23:04 / piątek
bolo800.

Po pierwsze Orlen wycofuje się całkowicie ze sponsorowania piłki nożnej. Zarząd orlenu postanowił postawić na piłkę ręczną.

Po drugie to firma proponuje sponsoring klubowi, a nie odwrotnie.

Po trzecie żadna poważna firma (Lotos, Orlen itp.) nie będzie sponsorować drużyny drugoligowej. Dla nas zaplecze ekstraklasy jest czymś ważnym lecz takim firmom nie daje perspektywy wypromowania się. Ekstraklasa ma Canal+, relecja fotograficzne na wszystkich portalach internetowych i magazyn w TVN i TVN24 jest to niewątpliwie jakaś odskocznia do pokazania swojej firmy

Po czwarte żadna firma chcąca mieć dobrą renomę nie będzie sponsorować klubu, którego kibice rzucają bananami na płytę boiska.
16 marca 2007, 23:13 / piątek
chiquita
17 marca 2007, 02:50 / sobota
z bananami to przesada. na Wisle rzucano nozem a jakos sponsorzy byli :] to po prostu 2. liga. ale tylko jeszcze 5 miechow :)
17 marca 2007, 08:55 / sobota
QL- ostatnia część mija się z prawdą. Zagłębie L. KGHM, a banany latały tam jeszcze niedawno. Wisła K. i Telefonica, pomimo noża w Baggio. Korona i Kolporter, pomimo 'zadymy' o Hermesa. ITI w Legii pomimo ostrej wojny z kibicami, protestem meczowym i biciem swoich pod kasami. Daj na Boże takie słabe firmy do sponsorowania.
17 marca 2007, 11:39 / sobota
"QL- ostatnia część mija się z prawdą. Zagłębie L. KGHM, a banany latały tam jeszcze niedawno. Wisła K. i Telefonica, pomimo noża w Baggio. Korona i Kolporter, pomimo 'zadymy' o Hermesa. ITI w Legii pomimo ostrej wojny z kibicami, protestem meczowym i biciem swoich pod kasami. Daj na Boże takie słabe firmy do sponsorowania. "

Wszystkie wyżej wymienione zdarzenia miały miejsce już w trakcie sponsorowania klubu. Nie porównujmy się do Legii , ponieważ na ten klub zawsze będą pieniądze (stolica itp.). Dodam jeszcze, że firmy które wymieniłeś od razu odcięły się od popisów swoich kibiców i naciskały na duże kary dla nich.
17 marca 2007, 11:52 / sobota
Zostają jeszcze lokalne firmy tj. siarkopol, fosfory itp.
17 marca 2007, 11:56 / sobota
A Lazio Rzym? Kibice i pilkarze faszyści na dodatek jest silny lokalny rywal. Tam są spieniądze na funkcjonowanie silnego klubu.

Ql twoja pseudomarketingowa teoryjka nie zakłada jednego, najwazniejszego zalożenia. Ludzie lgną tam gdzie są emocje. A tam gdzie są ludzie sa i sponsorzy. Ot i coła prawda.
17 marca 2007, 13:13 / sobota
QL ja tylko podłem kontrargumenty na twoje wypociny. Fosfory już sponsorują drużynę w II lidze. Dają całkiem niezłe pieniądze na ónię jajnikowo, jako grupa Ciech.
17 marca 2007, 15:12 / sobota
zzz
Przypominam, że Lazio jest najstarszym włoskim klubem. Poza tym jest ulokowany w stolicy. Przy całym szacunku dla naszej Lechijki porównywanie jej do Lazio jest nie ma miejscu. We Włoszech są większe tradycje piłkarskie, poza tym Lazio występuje w SERIE A, a to troche różni się od zaplecza Orange Ekstraklasy.
Moja "pseudomarketingowa" teoria zakłada:
Sponsor pędzi :
1. tam gdzie może się wypromować
2. Tam gdzie tradycje są duże
3. tam gdzie nie straci swojej reputacji.

Z tym że gdy zostanei spełniony pierwszy punkt, dwa ostatnie nie mają dla włodarzy firm priorytetowego znaczenia. Dlatego też Telefonika nie wycofała się ze sponsorowania Wisły. Klub, który wspierała finansowo osiągnął już pewnien pułap który pozwalał patrzeć w przyszłość z nadziejami.

Mój wpis ma na celu uświadomienie ludziom na jakim poziomie jest Lechia. Dla nas jest to powód do dumy, ale możliwości wypromowania firmy są ograniczone. Dlatego pieniądze dostarczają nam przede wszystkim rodzine pomorskie firmy. Mam nadzieje, że po wejściu do I Ligii to się zmieni. Zakładanie, że w drugiej lidze dostaniemy potężnego sponsora są nieco utopijne. Ważne, żeby klub wchodząc do pierwszej ligii miał stabilny budżet i poparcie władz miasta. Tak teraz się dzieje i jesteśmy na dobrej drodze do pozyskania mocnego sponsora, ale jeszcze nie w tej sytuacji.
17 marca 2007, 18:34 / sobota
Ql, jak sam zauważyłeś w klubie z tradycjami faszystowskie poglądy kibiców wcale nie odstraszają sponsorów :) Myślę że Lechię śmiało można nazwać "klub z tradycjami".

Nie czarujmy się nazwa firmy jest tam gdzie są ludzie- potencjalni klienci.
Ludzie zaś walą tam gdzie są emocje (nie zawse sportowe :)

Główną przycyną braku potężnego sponsora jest poziom rozgrywek i co za tym idzie brak dostępu do szerszej publiki.
17 marca 2007, 19:33 / sobota
"Ql, jak sam zauważyłeś w klubie z tradycjami faszystowskie poglądy kibiców wcale nie odstraszają sponsorów :) Myślę że Lechię śmiało można nazwać "klub z tradycjami"."

Chyba mamy na myśli inne tradycje. Ja mówie o tradycjach sportowych - 16 sezonów w pierwszej lidze, puchar polski, mecz z juventusem to za mało, żeby mówić o wielkich sportowych tradycjach.

"Nie czarujmy się nazwa firmy jest tam gdzie są ludzie- potencjalni klienci.
Ludzie zaś walą tam gdzie są emocje (nie zawse sportowe :)"

Mam nadzieje, że na każdym następnym meczu będzie jakaś zadyma. Zwiększy to poziom emocji, a co za tym idzie łatwiej będzie o sponsora.

"Główną przycyną braku potężnego sponsora jest poziom rozgrywek i co za tym idzie brak dostępu do szerszej publiki. "

Tu się zgodze
17 marca 2007, 19:55 / sobota
ZZZ chyba mówisz o jakimś innym klubie. Na Lechii pierwszy raz byłem w latach 80-tych i wybacz ale idiotów wychwalających faszystów nie było.
17 marca 2007, 20:22 / sobota
Ql. Przychodzi mi do głowy tylko: "gadaj z dupą to cię osra". Nie wiem czy jesteś ignorantem czy dyletantem może po trosze jednym i drugim.

Ale niech tam. Po kolei.
Tradycja- to dla mnie posiadanie kilkudziesięciotysięcznej rzeszy fanów, którzy nie biorą sie z nikąd. To wynik przekazywanej miłości do klubu z pokolenia na pokolenie. Tak pojmowana tradycja stawia Nas w pierwszej 5 w kraju.

Emocje- było to pod koniec lat 90. Polonia Gd. gra w 2 lidze i wygrywa każdy mecz u siebie. Lechia w 3 lidze w dole tabeli. Na Lechii bywa kilka tys. Na Polonii góra 200 kibiców (głównie działaczy:). Na Lechii fajna zabawa na Polonii, mimo zwycięstw, wielka stypa.
Zadymy? Zbytnie uproszczenie tematu (śmierdzi wybiórczą :) Emocje na widowisku sportowym to szersze, bardziej złożone zagadnienie.
17 marca 2007, 20:24 / sobota
QL.- Puchar Polski, Finał Pucharu Polski, 3 miejsce w MP, medale juniorskie, 16 sezonów w najwyższej lidze, lider tabeli wszechczasów w II lidze, kibice którzy mają znaczący wkład w obaleniu komuny, lwowskie korzenie- masz racje, to nie są tradycje.

;-))
17 marca 2007, 20:27 / sobota
zzz- Lechia nigdy w III lidze nie była w dole tabeli. o Ile dobrze pamiętam, tych sezonów w sumie było 6-7, a każdy conajmniej 5 miejsce- chociaż tutaj trzeba się uśmiechnąć do Hydro lub Tangensa
17 marca 2007, 20:29 / sobota
Kongo, nie twierdzę że Lechia to faszystowski klub.
Faszyzm nie przeszkadza Lazio by być potęgą we Włoszech.
Twierdzę jedynie iż banany nie powinny Nam przeszkadzać w szukaniu sponsora.
Poza tym nie pamiętasz zielono-pomarańczowych szwedek?
17 marca 2007, 20:38 / sobota
Kontratak- chodzi mi o okres przed fuzją Lechia/Polonia. Nie miałem na myśli klasyfikacjii końcowej ale środek sezonu. Nie będę się spierał. Statystyki, wątki historyczne nie dla mnie :)
17 marca 2007, 20:44 / sobota
zzz- no właśnie ten okres to derbowe zwycięstwo na aidsmonda 2-1, podczas którego pieski po raz pierwszy w Polsce strzelali z gładkiej lufy. Sezon od którego na rybaków z północy mówimy "marszczyfredy". Lechia po słabym początku 0-1 w Starogardzie (śmierć Ciapka), z meczu na mecz się rozkręcała. Gdyby nie pozaboiskowe układy, spokojnie byśmy wygrali ligę- co wtedy i tak nie dawało awansu. Wogóle, był to jeden z najlepszych kibicowsko sezonów ;-)))
17 marca 2007, 21:02 / sobota
Kontratak, i nawet przez moment nie dołowaliśmy? Dobra masz racje, pewności nie mam.
17 marca 2007, 21:35 / sobota
Ql. Przychodzi mi do głowy tylko: "gadaj z dupą to cię osra". Nie wiem czy jesteś ignorantem czy dyletantem może po trosze jednym i drugim.

zzz
Może jednak stonujesz język. To, że mam inne zdanie niż ty nie upoważnia Ciebie do nazywania mnie ignorantem, dyletantem i pesudomarketingowcem.

Nie neguje tradycji kibicowskich naszego klubu. W żadnym wersie tego nie podważałem.

Co ma znaczny wkład w obaleniu komuny do sponsoringu ? Jest to powód do dumy, ale przypominam wam, że ciągle rozmawiamy o firmie, która miałaby sponsorować nasz klub.

Postaw się na miejscu szefa Orlenu lub Lotosu :). Jakie kożyści osiągniesz ze sponsorowania II Logowej drużyny.

Jeszcze raz podkreślam, ze moje wpisy mają na celu wyeliminowanie bezsensownych tematów w stylu "sponsor - orlen". Stąpajmy twardo po ziemi. Forum po takich wątkach schodzi na psy. Czy mam założyć temat "vodafone - sponsor" i pod tym zobacze 100 wpisów mówiących "tak, super pomysł!". Litości
18 marca 2007, 01:02 / niedziela
QL.- co ma obalenie komuny ??? Chłopie, Stocznia Gdańska dzięki temu jest sławna na całym świecie, a sala BHP ma być miejscem dziedzictwa narodowego !!!!! Tak samo tradycje kibicowskie Lechii, w tym m.in mecz z Juventusem, nadawany przez tvp "na żywo", z 15 min opóźnieniem. To słynny bojkot referendum 13.X. To wyjazdy do Elbląga i Poznania. To zadymy z zomo pod Kościołem Św. Brygidy. Takich przykładów można mnożyć tysiące, a co najważniejsze, NIKT nam tego nie odbierze.
Niewiele polskich klubów, może równać się z Lechią, ze względu na bogatą tradycję.

Co do samego tematu o sponsorach to masz rację. Co jakiś czas jakiś "wynalazek" wpada na świety pomysł, jakaby to firma nie mogłaby sponsorować Lechii. Ma to tyle wspólnego z rzeczywistością,co atak kosmitów na ziemię zaplanowany na 1 kwietnia 2007 ;-)
18 marca 2007, 11:18 / niedziela
QL
Jeśli ktoś pisze o tradycji i podaje suche fakty sportowe, a w emocjach widzi tylko zadymy to albo brak mu wiedzy albo pewnych rzeczy nie chce widzieć. Stąd ignorant i dyletant. Wystarczy?
1 kwietnia 2007, 09:04 / niedziela
Już przeszło miesiąc Zarząd OSP Lechia prowadzi negocjacje w sprawie objęcia sponsoringiem drużyny seniorów Lechii przez BZWBK. Negocjacje zgodnie z życzeniem Banku były prowadzone w tajemnicy przed mediami. Wczoraj jeden z członków Zarządu Lechii przekazał nam jednak kilka nieoficjalnych informacji. BZWBK zamierza przeznaczyć na promocję swojego sztandarowego funduszu powierniczego 12 milionów rocznie przez okres najbliższych trzech lat. Pierwotnie umowa miała dotyczyć innego trójmiejskiego klubu, ale z powodu afery korupcyjnej bank zerwał negocjacje, a ofertę skierował do gdańskiej Lechii. Obecnie największym problemem dla Zarządu Lechii są warunki stawiane przez Bank, który życzy sobie umieszczenie nazwy swojego funduszu w nazwie klubu. Przedstawiciele Lechii odrzucają taką możliwość, zgadzają się jedynie na umieszczenie napisu "Polacy wybrali Arkę" na froncie koszulek piłkarzy na czas trwania umowy. Gdyby podpisanie umowy doszło do skutku, już w najbliższym sezonie Lechia mogłaby włączyć się w walkę o występ w pucharach UEFA.

źródło: lechia.net
1 kwietnia 2007, 09:08 / niedziela
lol... co za nazwa na koszulkach... i nazwa lepsze by bylo HWDP Lechia Gdańsk...

PS; ale 12 milionow kusi :>
1 kwietnia 2007, 09:10 / niedziela
;-)
1 kwietnia 2007, 09:12 / niedziela
Normalnie padłem
primaaprilisowy majstersztyk.
Największe brawa dla tego co wymyślił napis na koszulkach
1 kwietnia 2007, 09:13 / niedziela
Super ;)

Ale ja bym się zgodził na zmiane nazwy Lechia Arka Gdańsk, fajnie to brzmi.

Pzdr.
1 kwietnia 2007, 09:14 / niedziela
bobi- po jaki chuj zabawę psujesz ???? Musiałeś od razu wyjebać z prima apirilis ??
1 kwietnia 2007, 09:40 / niedziela
fakt, mea culpa
może jeszcze paru by łyknęło
ale i tak napis mnie rozwalił
pozdro
1 kwietnia 2007, 11:50 / niedziela
Właśnie Bobi po co ;)

Chciałbym zobaczyć dzieci wkur***** się i wrzucające na zarząd Lechii ;D
1 kwietnia 2007, 13:11 / niedziela
bobi...dales ciala
moze moderator wykasuje niektore posty :) nie wszyscy jeszcze to pewnie czytali
12 lipca 2007, 17:36 / czwartek
Miałem ten pomysł juz w tamtym roku i mam jeszcze wiecej pomysłów kto może zostac sponsorem.Czekam na objęcie stanowiska menagera w klubie:)
12 lipca 2007, 19:15 / czwartek
A moze Polmos z jego brandem Sobieski? Firma sponsoruje sporty typu show jumping to moze zainteresuja sie szerszą grupą odbiorców (kibice :). Pozatym firma rozwojowa (bo kto z nas nie pije :) z pomorza oraz z kapitałem zagranicznym. Moze warto tez wyslac oferte i tam.

Ps. "Król jest tylko jeden..." Lechia Gdańsk !!!
12 lipca 2007, 20:57 / czwartek
ciekawy pomysł z tym Orlenem. Ostatnio w tzw. kręgach mówi się o 2 próbie - koncepcji - wchłonięcia Lotosu przez Orlen i stworzenia jednej narodowej firmy, którą będzie łatwiej bronić przed próbą wrogiego przejęcia przez Rosjan. Oczywiście Orlen w Lechię nie wejdzie, ostatnio ledwo co Płock wyżebrał pieniądze na Wisłę. Może jednak Orlen wchłonie Lotos i wtedy centrala w Płocku rzuci nam (tzn. Gdańskowi) jakieś ochłapy na odczepne.
12 lipca 2007, 22:07 / czwartek
Wg mnie pomysł super! Ja juz od dłuzszego czasu stacje lotosu omijam szerokim łukiem ! Natomiast mysle ze moze to nie wypalic bo od strony marketingowej Orlenu moze wydawac sie ze dwa podobne produkty (dwie druzyny na tym samym szczeblu rozgrywek) nie sa potrzebne!

Swoja droga fajne słowa : ... niewielki sponsoring .. tylko 3mln na runde :)

Fajnie by było i wysrane na lotos !
12 lipca 2007, 22:33 / czwartek
Tylko 3 mln:)Ciekawe co z tego będzie!!Czy mogą grać 2 drużyny sponsorowane przez tą sama firmę??
PS:Może ta nowa telefonia komórkowa PLAY??Oni na pewno by sponsorowali bo dopiero co weszli na rynek i chcieli by rozgłosu!!
13 lipca 2007, 00:48 / piątek
Serwus Ty to masz łeb!!! Wtedy nawet można dać nazwę firmy do nazwy drużyny, od razu motywacja dla piłkarzy by była:P PLAY LECHIA GDAŃSK!!!
13 lipca 2007, 00:52 / piątek
Nazwa firmy nie wchodzi w grę!!!Dałem tylko przykład firmy!!Polpharma(chyba tak sie pisze) kolejna firma.Jak sie lOtos i Orlen nie zgodzą to można przekonać kilku sponsorów ale mniejszych!!!
13 lipca 2007, 12:42 / piątek
Jak sie nie uda z Lotosem ani Orlenem to może rozesłać oferty sponsoringu naszego klubu do kilku osób z tej listy ? odnośnik
13 lipca 2007, 16:07 / piątek
To co robi Kurski jest tylko i wylacznie pod publiczke. Nie mam nic do niego jestem wdzieczny za ENERGE, ale kto w dzisiejszych czasach robi konferencje i podaje do publicznej wiadomosci mozliwych nowych sponsorow. Koles sam sobie pali grunt, a pozniej narzeka , ze nikt nie chce sponsorowac Lechii. O Lotosie narobil szumu i chuj z tego wyszedl, z energa zalatwil na boku i prosze bardzo! Z Orlenen bedzie to samo co z Lotosem...
14 lipca 2007, 18:28 / sobota
odnośnik
Kurwa Lechijke mogliby sponsorować!!Żuzel ma sponsorów!!
Tam sponsora mogą załatwić,a u nas nie!!
19 lipca 2007, 08:51 / czwartek
Będzie dobrze zobaczycie , je..ć Lotos nie tankujcie tam .
20 lipca 2007, 00:59 / piątek
Serwus u nich na meczach sie nie napierdalaja.. i wszystko jasne. W calej polsce to zrozumieli, zeby sie nie lac na meczach, tylko jeszcze nie w Gdansku...
20 lipca 2007, 01:23 / piątek
123...może kiedyś i na nas przyjdzie taka pora, że zrozumiemy.Narazie jest tak jak jest i b. dobrze:)
 
1 2 3 4
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.021