Gdańsk: sobota, 23 listopada 2019
FORUM
Podstrony:

Lechia - Ruch /03.06.07, g.17:00

strona 15/18

4 czerwca 2007, 20:07 / poniedziałek
nie wiem po co tacy ludzie są potrzebni naszemu klubowi?? i co jak macie barwe to jej nie bronicie?? pewnie większość z tych co wrzuca na "ekipe" to zazwyczaj wyjazdowe mecze w internecie ogląda... zastanówcie się co piszecie i co robicie i mecze domowe też zacznijcie w internecie oglądać!!

P.S. Zawsze można iśc na krytą, na sektory centralne tam jest i komfort i nic się nie dzieje... kto wam broni? że tak narzekacie?
4 czerwca 2007, 20:07 / poniedziałek
co to był dzisiaj kurwa za forbridden na stronie? jebana w dupe milicja
4 czerwca 2007, 20:13 / poniedziałek
ciekawe czy ktos zadal sobie pytanie ile osob jezdzilo by na wyjazdy gdyby nie ChWM i 100% pewnosci ze beda dymy po drodze ?
4 czerwca 2007, 20:26 / poniedziałek
100 czy 500? Po meczu została połowa publiki i bynajmniej nie po to by grajkom podziękowac (którzy długo, długo wcześnij zniknęli w szatni). Z różnych powodów nie angażowali się w starcia. Ale poparcie dla chłopaków było.
4 czerwca 2007, 20:29 / poniedziałek
Krisblu2
widać że na wyjeżdzie nigdy nie byles jeżeli według ciebie na każdym jest dym
kup se helikopter i lataj do woli wtedy będziesz bezpieczny
4 czerwca 2007, 20:34 / poniedziałek
byles kiedys na Ejsmonta z Lechia? bo ja bylem wiele razy
4 czerwca 2007, 20:41 / poniedziałek
LICYTUJECIE SIE JAK DZIECIAKI TYM GDZIE KTO BYL LECHISCI CO Z WAMI KURWA!!!!
4 czerwca 2007, 20:52 / poniedziałek
Na meczu nie byłem więc nie wypowiadam się odnośnie tego co się działo wczoraj.

Tylko mała riposta odnośnie wypowiedzi:
"macie zerowy iloraz inteligencji. Ilu was jest? 100? 500?
na meczu było około 9000 głów więc to wy wypier..lajcie ze stadionu."

Czasy A klasy - gdzie było te 9000? Ja pamiętam że po 500 chodziło i jeździło. I właśnie tych 500, o których mowa. Tych 500 co łożyli pieniądze na klub, zatrudniali w pizzeriach lub innych przedsiębiorstwach młodych piłkarzy. I gdzie było wtedy te 9000? Zwiedzali Dwór Artusa, oglądali Familiadę, czy jechali na Hel na wycieczkę. Gdzieście byli? Co mnie obchodzi, że na 20 lat ktoś na Lechie zapierdala. Mnie obchodzi, kto jeździł po wioskach i nieodwrócił się dupą od klubu w czasach kryzysu. Łatwo jest kibicem II ligowego klubu, gdzie przyjeżdżają znane marki. Widać te 9000 ma w dupię Lechię, bo gdzie oni będą kiedy znów nam przyjdzie grać z Huraganem Nowe Polaszki. Widać wasz charakter krwiopijcy - wy tylko żadącie (dyktatorzy zajeb.ni) i to jeszcze pod przykrywką (nick forumowy).

Pozdrowienia z biało-zielonego Glasgow.
4 czerwca 2007, 21:04 / poniedziałek
Demol napisał:
"4 czerwca 2007, 18:25 / poniedziałek
Przed chwilą Panorama podała ,że Lechia bedzie się odwoływać w spawie bramki dla Ruchu. I słusznie."

Pewnie. Jedna ze śląskich gazet napisała że:
"W związku z kontrowersyjną bramką podczas meczu Ruch Chorzów-Lechia Gdańsk, dającą remis liderowi II ligi, WG i D oraz Kolegium Sędziowskie przy PZPN postanowiły na prośbę Zarządu Lechii Gdańsk nie uznać tej bramki, a tym samym zweryfikować wynik tego meczu na 1:0 dla Lechii Gdańsk.
W związku z tym awans Zagłębia Sosnowiec do OE odroczony został o tydzień.
W uzasadnieniu tej decyzji w/w organy PZPN-u stwierdziły, że w 2 ostatnich meczach bramki samobójcze zdobyte przez bramkarzy nie będą brane pod uwagę."
4 czerwca 2007, 21:07 / poniedziałek
stan: skad takie info? nie zdazylo sie jeszcze w historii pilki noznej zeby zmieniono wynik mimo bledu sedziego, albo nadchodza nowe czasy albo to jakies sience fiction
4 czerwca 2007, 21:09 / poniedziałek
stan POTWIERDZ TO ALBO ZAMILCZ
4 czerwca 2007, 21:10 / poniedziałek
Krisblu2- tak byłem i to nie raz. Byłem nawet wtedy, kiedy większość biegała na Lechię- olimpię. Tylko że jakieś 20-30 lta temu, nie mówiło się o tym wyjazd. Jak mi wyjedziesz z Olimpiską, to napiszę że też byłem. Za Lechią i za Śląskiem.

slg- dużo lepszy klimat jest z "prawdziwkami", a nie z "pikolami"- to wie każdy. Sam uważam, że pikoli jest za dużo na Lechii. Mało tego, wielu z nich ma chore pomysły. Ale możesz mi wierzyć, że ci co wczoraj wariowali, mają Lechię jeszcze bardziej w dupie, niż ci, którym ciężko wsiąść w pociąg i pojechać na wyjazd.
Świat się troszkę zmienił i nikt przy zdrowych zmysłach nie robi awantury u siebie!!!!!! Skoro megachuliganów jest tak wielu, dlaczego jesienią w Chorzowie była taka mierna liczba ???? Dlaczego rok temu na widzewku było nas tylko 300 ??? Czemu w Ostrowcu, czy Bytomiu zaliczyliśmy 0 ???? Ilu was chuligani pojedzie do Stalowej Woli ??
Jeśli wy wszyscy wielcy chuligani jesteście tacy mocni, to dlaczego czekaliście aż Ruch przyjedzie do Gdańska ????
4 czerwca 2007, 21:11 / poniedziałek
nie widzicie w tym ironii???

Samobójcze bramki bramkarzy vide Lechia - Ruch z Jojko
4 czerwca 2007, 21:15 / poniedziałek
stan- jesteś chyba w stanie upojenia alkoholowego.

Dla wszystkich co już uwierzyli. WD zbiera się w czwartki. W ten napewno będą rozmawiać o Lechii, ale nie będą poruszać prawidłowości bramki zdobytej przez Ruch.
4 czerwca 2007, 21:23 / poniedziałek
PO CICHU WIERZE ZE IM TA BRAMKE WYJEBIA W KOSMOS!! OBYM MIAL RACJE.
4 czerwca 2007, 21:24 / poniedziałek
SZKODA ZE SZPIL SIE SKONCZYL JAK SIE SKONCZYL MOZNA BY POWIEDZIEC ZE DAWNYCH DWOCH BRACI ALE TO HISTORIA JUZ CO BYLO PARE LAT WSTECZ A SZKODA DALEJ MOM DO WOS SZACU. I BYDA ZAWSZE MIOL POZDRO DLA WSZYSTKICH NIEBIESKICH RTS-U I ELANOWCU ......
ZAWSZE WIERNI I ODDANI POKRES ZYCIA PSYCHO FANI ....żaluja ze nie mogłech byc ale nie stety robota :( a co do sedziow hmm bes sesu odwolanie unos zawsze na cichej ujebali Ruch z bramami chuje sedziowie ...nie ma co narzekac mieliscie akcja som na som a i mogliscie szpil wygrac jakis ze slabszom druzynom to byscie mogli sie dalej liczyc wololbych wos niz syfnowiecale trodno moze Poloni B. odejmna -3 ktore nadnimi wisza to bydziecie sie liczyc w ostatniej kolejce jescze .....KROPKA ZA UCHEM TO SZTAMA WIDZEWA Z RUCHEM...
4 czerwca 2007, 21:34 / poniedziałek
GRATULUJĘ po waszych ostatnich występach sponsorzy będą walić drzwiami i oknami!! Kto będzie wydawał kasę na taki wizerunek i pseudo reklamę. Ciekaw jestem czy któryś z was psełdo kibiców u siebie w domu też rzuca mebelkami jak go mamusia zdenerwuje. Ciekaw jestem czy któryś z was bęcwały wełoży kasę gdy przyjdzie płacić kary za wasze występy? Mówicie że broniliście BARW HONORU to róbcie to na ustawkach a nie na stadionie. Cały wizerunek klubu budowany od 6-tej ligi powoli szlak trafia. Praca zarządu i grupy tych którzy szukają kasy na wzmocnienia na to aby LECHIA BYŁA WIELKA marnotrawiona jest przez was bęcwały. Znów będzie was chodziła garstka na mecze bo ludzie będą się bali isć na stadion. A wy będziecie się licytować na forum kto jest wierniejszym kibicem. POZDRAWIAM
4 czerwca 2007, 21:41 / poniedziałek
A.C.A.B. tylko LECHIA
4 czerwca 2007, 21:43 / poniedziałek
Jak juz napisał Zeto T29 to nasz dom miejsce kultu ukochanego klubu.
Będziesz dymił jeden z drugim w swoim domu,rozpierdalał sprzety i narażał
swoich najbliższych?W ogóle to juz taki trend i moda, że jak ktoś jeżdzi na wyjazdy,chodził na A klasowa Lechie to może wsio!Komu Wy chcecie zaimponować tym?Kiedys na wyjazdy jezdzilismy tysiacami i nikt nie kozaczył z tego powodu.To była normalka.I jeszcze jedno to tak naprawde wozicie sie na marce i renomie wyrobionej przed wieloma laty przez stara ekipę.Troche po9jeżdziliście po wioskach,troche wyjazdów na 3 i 2 lige.Dećko pokory panowie:-)Nikt normalny dzis juz nie dymi na swoim stadionie(czyt, w swoim domu)tym bardziej naraża najbardziej tych bezbronnych,których niby ma bronić.
Walić te kary chociaż szkoda by było derbów ze sledziami,ale dzieje sie rzecz najgorsza- coraz bardziej podzieleni są kibice Lechii, świadczą chocby wpisy na forum.Kiedys byliśmy monolitem,jeden za drugim stanął by murem.A dzis jakies chore podziały na pikników i lepszych.A kurwa ten piknik też nosi białozielony szalik,chodzi na mecze i co wyjebać go ze stadionu,bo nie chce sie lać?
ps stan śledziu dowcip Ci sie wyostrzył widze na stare lata,czyżbys na trojmieście dostał bana?;-))
4 czerwca 2007, 21:50 / poniedziałek
Borysek... z tego co mi mój stary zawsze powtarzał (też chodził na Lechie) w swoje gniazdo się nie sra!!! I jak się robi rozpierdol na swoim stadionie to... zostawiam to bez komentarzu...

W ten piękny sposób CHWM "pomaga" naszemu ukochanemu klubowi kładąc mu kłody pod nogi...

nasuwa się tylko jedno na usta...: "Dziękujemy"!!!
4 czerwca 2007, 22:00 / poniedziałek
tak po krotce kom,ent do tego co bylo wczoraj...Ruch pokazal klase (mimo meczu o pietruche przemiezyli caly kraj w niesamowitej liczbie),przede wszystkim mam male ale co do tych pseudo......o Euro mozemy w Gdansku zapomniec,zreszta itak niedalibysmy rady wybudowac stadiony teraz tylko pokazalismy ze nie ma do kogo go budowac......a kto pokazal sie z dobrej strony kibice z jakiego miesta???Reszte dopiszcie sobie sami becwaly!!!!
4 czerwca 2007, 22:06 / poniedziałek
lechia stocznia A TY JEDZIESZ DO STALOWEJ WOLI !!!!becwale
4 czerwca 2007, 22:25 / poniedziałek
powiedz mi jaki ses jest jechac na mecz zespolu ktory jest juz skazany przez palantow na mizerie w 2 lidze??Trzeba bylo myslec wczoraj zanim zrobilo sie to cos??Bo nie wiem cvzy to byl dym czy jakis traening??Policja czy Ruch mieli srac w gacie??No powiedz mi co to mialo znaczyc nigdy nie wybacze tym idiotom tego ze Lechia przez nich nie bedzie sie liczyla przez nastepna 4 lata............
Kiedys jakies 3 czy 4 lata temu na Ruchu byl dym w meczu z Lks Lodz i po tych ekscesach malo co nie spadli do 3 ligi oby z nasz druzyna nie bylo podobnie modl sie za to........
4 czerwca 2007, 22:28 / poniedziałek
A ja mam pytanie jak CHWM pozwolilo tym frajerom przejsc od dworca na T29?
4 czerwca 2007, 22:31 / poniedziałek
SENS JEST JECHAC ,A JAKI KUMAJ MOZE CI SIE UDA
4 czerwca 2007, 22:33 / poniedziałek
a ja z innej beczki.
bardzo ucieszyło mnie, że pojawiła sie replika Polskiego Bastionu Prawicy.
Szacunek dla tych co do tego doprowadzili.
4 czerwca 2007, 22:38 / poniedziałek
U.S. PRAWDA!
4 czerwca 2007, 22:51 / poniedziałek
Zawsze lubiłam to forum za jego specyfikę, ale to co się tutaj dzisiaj dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie..

Ludzie ogarnijcie się, po pierwsze primo - nie bluzgajcie na siebie nawzajem, wszyscy kibicujemy jednemu klubowi. Po drugie primo - WD PZPN zbiera się w czwartek nie ułatwiajcie im roboty z propozycjami kar, bo jak widzę to wg niektórych już nawet z Euro się możemy pożegnać. Po trzecie primo - Lechia była, jest i będzie, nigdy wyniki sportowe nie były naszą domeną (inaczej te pozasportowe). Po czwarte też będzie primo, bo ważne :) dobra akcja Stowarzyszenia z Polskim Bastionem Prawicy.
4 czerwca 2007, 22:52 / poniedziałek
nie chcialem nic pisac bo az szkoda mi czytac wpisy potepiajace akcje z meczu ale mam takie pytanie po co wam derby z Arka zeby pobluzgac (przeciez nie nalezy bo to moze doprowadzic do bojki ) a przeciez Arka to nie jest jakas potega pilkarska wiec po co placzecie ze moze ich nie wpuszcza a moze i nas nie bedzie Przeciez to bedzie dla was mecz jak kazdy inny . A i pisanie o kims kogo sie kompletnie nie zna ze jest tempym kretynem itp to swiadczy o braku inteligencji
4 czerwca 2007, 22:53 / poniedziałek
O TYM BLUZGANIU PISALEM SZKODA SLOW.
4 czerwca 2007, 23:10 / poniedziałek
wszyscy czekaja na mecz z arka ale po co? Przeciez jak bedzie dym to bedziecie znowu plakac 3 dni na forum. A moze wiekszosc z was mysli ze zobaczy piekny futbol bo macie wrazenie ze oni graja jak barca!? Dlatego jest cisnienie przed meczem z arka bo jest pewne ze bedzie gruba afera bo to najgorszy wrog!
I CO NIE CHCECIE NASZYCH CHULIGANOW NA TYM MECZU? to sami bedzie cie musieli spierdalac z wlasnego stadionu! Pomyslcie troche zanim bedziecie wiezdac na nasza ekipe bo wiekszosc z was nie zdaje sobie sprawy ze oni ratuja wasza dupe i honor KIBICOW LECHI! Gdyby nie oni to kazda lepsza ekipa przyjezdajaca do gdanska robila by tu rozpierduche a tak ktos za was walczy jebane pikniki. No chyba ze myslicie ze policja by was uchronila!
4 czerwca 2007, 23:12 / poniedziałek
pizda wyszla i popsuli nam stadion troche, z drugiej strony ploty to mamy konkret, chyba jakas niemiecka technologia. nie bylo to najleopsze zakonczenie rundy bo i wynik niedobry i kary beda. sponsorzy moga sie odwrocic, szczegolnie ta przemila pani z energi, ktora chciala budowac wielka Lechie ;[ mysle, ze teraz troszke sie zastanowi. dobrze, ze rocznik 99 nie dostal z gladkolufowych ;] bronic honoru i barw ok ale nie przez rozpierdol u nas. zreszta to chyba od nas poszedl atak wiec co to za obrona? ;]

BORYSEK : wylacz capsa, jestes dzieckiem neo czy tak zawsze drzesz ryja jak cos mowisz?
4 czerwca 2007, 23:13 / poniedziałek
Mialem nie pisac w tym temacie,bo szkoda pradu !
Jednak nie pozwala mi na to(milczenie)moja ambicja.
Pisze jeden z drugim,ze wlasnie dzieki takim bojowkom Lechia ma
powarzanie w calym kraju.
To teraz ja wam cos powiem;
Jak ja i moi koledzy spiewalismy hymn Lechii,to wczorajszych "bohaterow"
jeszcze nawet w planie nie bylo !
Wy chcecie mi wmowic,ze lechia to WY ?!
Tez nie bylem swiety i tez sie walczylo z innymi ekipami i z milicja.
Jednak to byly inne czasy i nie bylo takich restrykcji dla klubow,a WY
na wlasnym stadionie sracie ?
Zapewne do was nie trawia zadne argumenty ale to byl blad !!!
I niech nie wyskakuje mi jeden z drugim ze znowu jakis piknik sie odezwal.

d.g pelne poparcie !

LECHIA PONAD WSZYSTKO !!!!!
4 czerwca 2007, 23:17 / poniedziałek
ogan- przestań z tym ratowaniem, bo to coraz bardziej przykre się robi.

Odpowiedz mi proszę chuliganie, gdzie byłeś kiedy Lechia grała w Ostrowcu, czy w Bytomiu ?????? Zaspałeś na autokar, nie miałeś kasy na pkp, czy najzwyczajniej w świecie wbiłeś lachę w te wyjazdy ????
Proszę też, powiedz nam, na których to meczach w Gdańsku chroniłeś moją szanowną dupę, że nie musiałem uciekać z T29???? Bo fakt, od 24 lat nigdy z T29 nie uciekłem ;-)

A poprzedni sezon i megaliczby wyjazdowe!!!!!! Ilu was było w Radomiu, Białymstoku, Chorzowie, Ostrowcu, Opolu ?????
4 czerwca 2007, 23:19 / poniedziałek
przestancie juz wkoncu plakac. Chuligani byli sa i beda tak jak dymy na stadionie czy sie komus to podoba czy nie! Zreszta dawno u nas nie bylo zadymy wiec o co tyle halasu? Kiedys zdarzaly sie znacznie czesciej i wszystko bylo ok. A teraz przyszly nowe placzki niby wierni kibice i biadola jak to zle i niedobrze jest na tej Lechii! W kazdym watku na tym forum tylko kurwa narzekacie!
4 czerwca 2007, 23:21 / poniedziałek
kurwa narzekaja bo sa kurwa zakazy i kurwa kary kaza placic i kurwa trzeba z lesnej ogladac a teraz kurwa odwiesza jedna i kurwa druga kurwa dopwala i bedzie kurwa

tak w kurwa skrocie hehe
4 czerwca 2007, 23:21 / poniedziałek
ogan- kolejny błąd myślowy. Nie przyszli- bo BYLI, SĄ I BĘDĄ- czy to się tobie podoba, czy nie.
4 czerwca 2007, 23:22 / poniedziałek
Kurwa Ludzie!! Dla was mecz to tylko obejzec pilkarzy ktorzy biegaja za pilka a to ze kibice przyjezdni wpierdola wam sie na trybune to poczestujecie ich kielobaska a oni podziekuja! heh. Myslicie ze Ruch przyjechal grzecznie ogladnac mecz? Weszli by na prosta i co?? Wszyscy dostali by oklep a jak widac troche ich bylo! Wincie za to psy bo to oni zaczeli strzelac gdzie popadnie! I wy czekacie na derby?? Sledzie przyjada i co tez dacie kielobaske?? Sami wejda nie zwazajac na dziecie kobiety czy psiarnie i rozpierdola nam stadion! Pozdrowienia dla ludzi ktorzy brali udzial w akcji!!
4 czerwca 2007, 23:22 / poniedziałek
No to ja ci odpowiem. Ze niebylem w Bytomiu i gdzie tam jeszcze pytasz. Ba nie bylem nawet na ostatnim meczu z ruchem. pasuje Ci?! BO PO PROSTU NIE MA MNIE W KRAJU! Ale powiem Ci ze ci chuligani sa bardziej potrzebni LECHII niz cala wasza banda piknikow
4 czerwca 2007, 23:25 / poniedziałek
Po co tyle żali na forum ? Przecież i tak NIC od Was (nas) nie zależy. Lechia przeżyła gorsze rzeczy, przeżyje i tą "akcję". Wielkie halo na forum, bo Euro nie będzie :-))))))). Obudźcie się ! Nie mamy wielkich trofeów w kolekcji, nawet taki Lubin czy Groklajn bije nas na głowę. Mamy za to WIELKIE tradycje jako kibice ! Jeżeli się stanie tak, że np. pan Saned będzie rozstrzygał co dobre, a co złe dla Lechii, to juz po nas... Będziemy jak Lubin i Groklajn.

Pozdrawiam
4 czerwca 2007, 23:25 / poniedziałek
to pomysl co by bylo jakby zostali sami chuligani. a potem pomysl co by bylo jakby nie bylo chuliganow. ciekawe ktora opcja wyglada lepiej ;] pomyliles ogladanie pilki noznej z wojnami plemiennymi ;]w anglii sobie poradzili z tym problemem i maja pelno luda na stadionach, dobrych sponsorow, stadiony i graja fajna pilke. no faktycznie przejebane
4 czerwca 2007, 23:28 / poniedziałek
Tczewiak- albo kurwy, albo ludzie ;-))))

To nie Ruch zaczął, to raz. Dwa jakby weszli na prostą, to dostalibyśmy walkowera i dziś mielibyśmy szansę na awans to dwa. Trzy JAKBY jest tu bardzo ważne. To że przyjechało ich trochę, nie znaczy że przebiegliby się po T29. Gdyby byli kozaki, to ruszyliby w Polskę samochodami i gdzieś na drodze doszłoby do spotkania Lechia- Ruch.

A tak nasraliście we własne gniazdo i wmawiacie dwie wersje. Jedni mówią że gówno nam ktoś podrzucił, a drudzy- mniej rozgarnięci- krzyczą że to gówno, to powód do dumy.
A ja w gównie nie widzę nic innego jak okropny smród. Obojętnie do kogo by ono nie należało.
4 czerwca 2007, 23:29 / poniedziałek
nie porownuj Angli do naszej rzeczywistosci!!!!
4 czerwca 2007, 23:32 / poniedziałek
dlaczego nie? tam ladnie dymyli, zreszta to pierwsi hoolsi. rzeczywistosc ksztaltujemy my sami i dopoki najwieksza zajawka dla coponiektorych bedzie skakanie przez ploty i walki z psami na wlasnym stadionie to oe zobaczymy niepredko. trzeba bylo czekac czy sie rusza, zgadzam sie z zeto :) czasem hyhy "co to? gowno blyszczy jak zloto?" :)
4 czerwca 2007, 23:33 / poniedziałek
ale zes zablysnal Zeto nie ma co? JAK BY RUCH WSZEDL NA PROSTA TO DOSTALI BYSMY WALKOWERA HA HA. KURWA CHYBA OD CIEBIE!
4 czerwca 2007, 23:34 / poniedziałek
Zeto kibice innych klubow nie placza. Zobacz derby Krakowa co tam sie dzialo? Pamietasz kiedy na T29 byla zadyma ? hmm Pogon banaby? Jagielonia? jesli to nazwiesz burdami . Pozdro
4 czerwca 2007, 23:35 / poniedziałek
ogan- sam się przyznałeś że wiesz najlepiej ;-))

z daleka naprawdę dużo lepiej widać, co nie ????
4 czerwca 2007, 23:35 / poniedziałek
KTO ODPOWIAD ZA BEZPIECZENSTWO NA STADIONIE ZE DOSTALI BYSMY WALKOWERA? CZEKAM NA KOLEJNA TWOJA INTELIGETNA ODPOWIEDZ
4 czerwca 2007, 23:37 / poniedziałek
Zeto gdyby Ruch wszedl na prosta to zobaczyl bys co robi policja a walkower w snach?
4 czerwca 2007, 23:38 / poniedziałek
ogan- www.pzpn.pl

Za kibiców gości, odpowiadają goście. Stąd są imienne listy i wszystkie te inne pierdoły. Dokształć się troszkę w tym temacie, bo w Polsce kluby są karane za wyjazdy swoich kibiców. Ale ty wiesz lepiej ;-)))))
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.385