Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Komu kibicuje Tusk

strona 1/1

23 kwietnia 2007, 17:37 / poniedziałek
Tak jako ciekawostkę wklejam artykuł z dzisiejszego DB.

Komu kibicuje Tusk

Tak się jakoś złożyło, że spotkałem wczoraj Marka Jurka. I jako ludzie poważni, rozmawialiśmy oczywiście nie o polityce, a o futbolu (na przykład, że on jest z rocznika Maradony, niezły to był zatem rocznik!). I przyszło mi na myśl, że za tymi wszystkimi ważnymi personami, albo raczej gdzieś w ich środku kryją się zwyczajni kibice, szczerzy, wierni, oddani, kochający polski futbol (Jurek uwielbia Polonię, tę warszawską), kibice nie odarci nigdy z chłopięcych marzeń.

I gdy tak się miło rozmawiało. Ciekawą i całkowicie nieznaną historię opowiedział Tomasz Wołek, znawca i świata politycznego, i futbolowego. Że wieki temu organizował w Lechii Gdańsk Klub Kibica (tej drużynie z kolei kibicował Lech Wałęsa). I że do pracy w tymże klubie zgłosił się siedemnastoletni blondynek Donald Tusk. - Mimo młodzieńczego wieku - opowiadał Wołek - błyskawicznie zdobył sobie uznanie fanów. Bo kiedy pojechali całą grupą na drugoligowy mecz do Bydgoszczy, otoczyli ich tam na dworcu miejscowi chuligani. I wówczas Tusk, wywijając jakimś gumowym wężem niczym Longinus Podbipięta Zerwikapturem, uratował kolegów i umożliwił im ewakuację. Szkoda tylko - podsumował Wołek - że Donald zdał zaraz na studia, bo Lechia miałaby fantastycznego szefa kibiców. (...)

PAWEŁ ZARZECZNY
23 kwietnia 2007, 17:49 / poniedziałek
Kibcowac kibicował ale w decydujacych chwilach chyba zawiódł
23 kwietnia 2007, 17:52 / poniedziałek
No tak.widac ze zblizaja sie przyspieszone wybory
23 kwietnia 2007, 18:23 / poniedziałek
Może ktoś potwierdzić to zdarzenie ? Bo zarzeczny czasami takie bzdury wypisuje że tragedia .

Jeżeli to prawda to szacunek dla niego :).
23 kwietnia 2007, 18:28 / poniedziałek
jak można mieć szacunek do kogoś kto nazywa kibicow Lechii bandytami
23 kwietnia 2007, 18:38 / poniedziałek
Ja nie pamietam Tuska,a bylem na tym meczu.
Teraz to kazda swinia pancerna(POLITYK) bedzie sie podpinac pod cos,
co jest na topie.
Tak powaznie,to nie pamietam Donalda w mlynie.
Miedzy nami jest mala roznica wieku ale jego nie pamietam.
Podejzewam,ze to byl kibol w stylu castropa !!!

LECHIA PONAD WSZYSTKO !!!!!
23 kwietnia 2007, 19:08 / poniedziałek
A ja pamiętam, jak w 2003 roku, kibice poprosili tuska o pomoc w odrodzeniu Lechii, ten powiedział, że z "bandytami nie chce mieć nic wspólnego."
23 kwietnia 2007, 20:13 / poniedziałek
A moze sie ktos dowie komu kibicuje Łyżwiński albo Roman G.

A my swoje.................

...................Arka gnoje !!!!!!!!!!!
23 kwietnia 2007, 20:41 / poniedziałek
Moze zrobimy zgode z klubem Leppera "HWDP FC Stowięcino"
23 kwietnia 2007, 20:45 / poniedziałek
Łyżwiński jest kibicem Kokonu Łódź ;-))))

a Giertych Piasta Gliwice, Chrobrego Głogów i Orła Białego Wałcz :-)
23 kwietnia 2007, 20:46 / poniedziałek
Lechia powinna trzymać się jak najdalej od polityki. Politycy mają to do siebie, że dużo obiecują :) Nie ma znaczenia jaka frakcja. Lewica, prawice nie ma różnicy. W wyborach parlamentarnych nikt nie będzie zabiegał o tak małe grono wyborców jak kibice Lechii. Na skale całej Polski jest to bardzo znikomy procent. Politycy uśmiechną się do Lechii, kibiców GKSu Wybrzeża, Trefla Sopotu, Stoczniowca w momencie wyboru prezydenta Gdańska lub wyborów samorządowych. Z resztą ilu jest wyborców, którzy oddadzą głos na Tuska z powodu tego , że jest kibicem Lechii i strzelił komuś w morde. Jeżeli będą kolejne wybory zaglosuje na mniejsze zło, dla mnie PO.
23 kwietnia 2007, 20:51 / poniedziałek
Komu kibicują to raczej proste, ale z jakimi klubami nasi politycy mają kosy ????

Giertych na 100 % nienawidzi widzewka i krakowii (za wyznanie), oraz Pogoni- Piotrcovii za skład Z zagranicznych napewno ma kosę z Maccabi Telawiw
;-)
25 kwietnia 2007, 09:24 / środa
jo, a Kaczyńscy mają kose z całą Bundesligą...
28 kwietnia 2007, 12:20 / sobota
Śląsk Wrocław głosuje na Ligę Polskich Rodzin. Wiceminister sportu, członek LPR Radek Parda był na meczu Lechia - Śląsk, zresztą często jest na meczach Śląska. Także na wyjazdach. I to nie w loży VIP-ów, lecz na sektorze kibiców WKS. Także podczas pojedynków wyjazdowych.
W Gdańsku został poproszony o zamianę szalika przez kilkunastoletniego chłopaka z Gdańska. Bez wahania się wymienił. Uśmiałem się, bo spytałem się młodzieżowca, czy wie, z kim się zamienił szalikiem. Chyba bie uwierzył, gdy usłyszł, że poprzednim właścicielem jego nowej własności był wiceminster.
O Platformie we Wrocławiu wszyscy wiedzą, że bandytów nie lubią, ale złodziei uwielbiają. Bo swój ciągnie do swego. Przy czym nie chodzi o złodziei, którzy ryzykują kradnąc po nocach. Takimi się brzydzą. Oni lubią złodziei w białych kołnierzykach.
29 kwietnia 2007, 10:36 / niedziela
Tusk kibicuje Castropowi
Info 100% pewne
1 maja 2007, 12:35 / wtorek
Do WKS1979: stuknij się w głowe i pomyśl zanim coś napiszesz: "Śląsk Wrocław głosuje na LPR" :-)
Co za pierdoły i tylko robisz siare ziomkom z Wrocławia.Jak już to wypowiadaj się za siebie.Mogłeś do tego jeszcze dopisać że są wiernymi słuchaczami Rydzyka i Radia Maryja
2 maja 2007, 12:34 / środa
Parda dorzucił się do organizowania meczu Śląsk Lechia we Wrocławiu i to nie małą sumę!
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.478