Gdańsk: środa, 17 kwietnia 2024

Budowa nowej drużyny na nowy sezon

strona 5/8

13 czerwca 2007, 14:01 / środa
Moim zdaniem Zuka i Dziengiewicza powinnismy zostawic i wypozyczyc do nizszej ligi ale rostawać się z nimi niepowinnismy bo to są mlodzi zawodnicy którzy przy odrobinie szczęscia mogą się jeszcze rozwinąc.

Kiedy ta konferencja prasowa?? Ktoś moze wie??
13 czerwca 2007, 14:17 / środa
Konfa zaczęła się o godzinie 14 w hotelu Szydłowski we Wrzeszczu
13 czerwca 2007, 14:19 / środa
W rundzie jesiennej nie obejrzymy w barwach Lechii następujących zawodników:

Piotr Cetnarowicz
Sebastian Fechner
Roland Kazubowski
Dariusz Łożyński
Marcin Szulik
Damian Trzebiński
Sławomir Wojciechowski
Paweł Żuk

Z Cetnarem się chyba troche pospieszyli moze niejest to jakiś wirtuoz gry ale 12 bramek dla Lechi strzelil, o Trzebińskiego mogli by troche bardziej powalczyć a Zuka wypożyczyc ale to nie ja decyduje o tym
13 czerwca 2007, 14:38 / środa
Paweł Adamiec (Zdrój Ciechocinek),
Maciej Dąbrowski (Victoria Koronowo),
Jakub Feter (UKS/SMS Bałucz),
Jakub Szałek (KP Police),

Między innymi ci zawodnicy zostali powolani na finaly mistrzostw swiata U20.
Jak widac są to zawodnicy z niższych lig który mozna by się bylo przyjżeć.
13 czerwca 2007, 14:43 / środa
Info jest przekłamane, bo Szulo nie będzie grał przez kontuzję- kontrakt ma do czerwca 2008. Z reszty tylko Cetnar był w podstawowym składzie. Pozostali to "szeroka kadra". Jak widać w klubie nikt wniosków nie wyciąga i patałachy Rogalski, Szałęga, Buzała zostają!!!!
13 czerwca 2007, 14:47 / środa
Ja sie nie zdziwilem ze Cetnar odchodzi. Piotrek strzelil 12 bramek ale gra jak drewno...<RASIAK>. Szkoda ze kupił sobie dom w Gdańsku na kredyt :)
13 czerwca 2007, 14:50 / środa
:) w 85% moje typy i oczekiwania się sprawdziły, te 15 % to niestety Seba i Kosznik, uważam, że powinno być na odwrót Seba zostaje, Kosznik out, całe szczęście, że tylko na wypożyczenie. Mam nadzieję, że tych co się kończą kontrakty uda się zatrzymać(Miklosik, Cygan, Pęki). Teraz pozostaje zakontraktować porządnych grajków na zwolnione miejsca.

z biało-zielonymi pozdrowieniami
13 czerwca 2007, 14:51 / środa
Cetnar spokojnie znajdzie sobie klub. Z tego co pamiętam, w każdym klubie strzelał sporo bramek. Jeszcze za nim zatęsknimy.
13 czerwca 2007, 15:01 / środa
Wielkie brawa dla sztabu szkoleniowego i zarządu za to, iż mimo ogromnej presji kibiców postanowili zostawić Szałęge, Rogalskiego i Buzałe, myślę, że w przyszłym sezonie będą grać pierwsze skrzypce. Natomiast jeżeli chodzi o piłkarzy którzy ewentualnie mieliby zając zwolnione miejsca proponuje przyjrzeć się wychowankom, mam tu na myśli przede wszystkim Wojtkiewicza, Lode, Gacka, Kawę i im dawać szansę i dawać profesjonalne kontrakty niz sprowadzać takich Łożyńskich(z całym szacunkiem).

z biało-zielonymi pozdrowieniami
13 czerwca 2007, 15:18 / środa
Glowa - dodalbym jeszcze Lukasza Pietronia o ile sie niemyle jest wypożyczony do Rodla
13 czerwca 2007, 15:28 / środa
Masz racje Pietroniowi też bym się przyjżał. A mnie zastanawia jeszcze co z Urbańskim, czy nadal jest na wypożyczeniu do Czarnych Pruszcz, czy może już sobie odpuścili Przemka i definitywnie się go pozbyli??
I jeszcze mam nadzieję, że mimo również dziwnej presji kibiców zarząd odpuści sobie Garucha, gość zagrał dobre kilkadziesiąt minut, a już wszyscy by go chcieli w biało-zielonym trykocie, dla mnie jest to niezrozumiałe.

z biało-zielonymi pozdrowieniami
13 czerwca 2007, 15:32 / środa
A mi szkoda Szulika, bo ten chłopak ma serce do gry. Gdyby nie te cholerne kontuzje ... Dlaczego pozostali Buzała, Rogalski i Szałęga ? A Cetnar nie jest mistrzem techniki ale bramki strzelał. Może to proste myślenie ale w piłce bramki liczą się najbardziej :)
13 czerwca 2007, 15:34 / środa
Glowa- "fenomen" Garucha to najlepszy przykład grupowej hipnozy. Lechia wiosną grała tak słabo, że wystarczył jeden rajd, jedno dobre wejście w piłkę i mega ambicja, aby wzbudzić podziw Lechistów.

Co do Rogala, Szałęgi i Buzały, to jestem w stanie założyć się o dobrą wódkę, że w listopadzie opinia forumowiczów o nich będzie taka sama jak teraz, a joby na włodarzy klubu, że ich zostawili dużo większe. Z chuja bata nie ukręcisz.
13 czerwca 2007, 15:41 / środa
Dulli- Szulo ma kontrakt do czerwca 2008 i kontuzję, która wyklucza go z gry przynajmniej przez 2-3 miesiące.

Co do reszty grajków, to zamiast spodziewanej czystki, wytarto tylko lekko kurz. Przecież Kazubowski, Łożyński, Trzebiński, Żuk czy nawet Fechner nie byli podstawowymi zawodnikami. Wojciech sam ogłosił swoje odejście. Szulo jest wyeliminowany przez kontuzję.

Więc jak widać, wg trenera i zarządu awans zaprzepaścił nam najlepszy strzelec, Piotr Centarowicz.

Reszta spisała się na miarę oczekiwań.

Moim zdaniem to kpina z kibiców.
13 czerwca 2007, 15:55 / środa
Wpisy kilku osób na forum, że chętnie widziałyby w Lechii Garucha, to moim zdaniem trochę za mało, by mówić o wywieraniu presji na zarząd. A co do wspomnianego Garucha, to wątpię żeby udało mu się wybić ponad 2 ligę (o ile w ogóle w niej zaistnieje).

Dyskusję toczącą się w tym wątku należy traktować z przyprużeniem oka, choć jak mniemam część wpisów ma charakter śmiertelnie poważny. Osobiście przeraziłbym się nie na żarty, gdyby zarząd zasugerował się sugestiami co niektórych domorosłych menedżerów i zdecydował się sprowadzić do Lechii rekomendowanych przez nich graczy :)

Dajmy się wykazać Sierpikowi i trenerom, oni są od tego, by znaleźć odpowiednich piłkarzy. A dyskusja na forum niech ma wymiar hipotetyczny.
13 czerwca 2007, 16:01 / środa
co do trzebika chcialbym zeby u nas zostal ale nie za 200 tysiecy troche sms przesadza
13 czerwca 2007, 16:10 / środa
Zeto a ja sadze ze Szalega jezeli sie znowu nie popsuje to cos moze jeszcze pokazac:)
zobaczymy po nastepnej rundzie i obys sie mylil
13 czerwca 2007, 16:16 / środa
Cwaniak Szalony już jest popsuty i jesienią raczej nie zagra. Może dlatego nie ma go na liście odpalonych.
13 czerwca 2007, 16:18 / środa
Maciej Dąbrowski (Victoria Koronowo) dla mnie jego powinniśmy sciagnać Nim interesowała się Wisła czy to cos znaczy.

Strycha z Górnika Łeczna <Napastnik> też bym go brał!
13 czerwca 2007, 16:29 / środa
Zeto- Co do wymienionej trójki się przekonamy. Dziwi mnie natomiast, że Ty jak i większość forumowiczów oczekiwała totalnej rewolucji, ja uważam, że nie awansowaliśmy głównie przez dwie rzeczy:
1. dublerów( zostali w większości pożegnani)
2. Złe przygotowanie do rundy wiosennej(z niecierpliwością oczekuje ruchów zarządu, bo ktoś za to musi beknąć).

Natomiast co do podstawowego składu nie mam większych pretensji i jestem ciekaw kogo byś Ty Zeto jeszcze odstrzelił, bo wg mnie tacy piłkarze jak: Bąk, Pęki, ManU, Brede, Pawlak, Kalka, Miklosik, Wiśnia to jest niezła paka, poza wymienionymi w wyjściowej jedenastce(naogół) grali jeszcze Wojciech, Cetnar ,Kosznik i Rogalski, Buzała, pierwszych dwóch pożegnano(Wojciech jak sam mówił czeka na decyzje Lechii, także sam nie odszedł), Kosznika to ja bym faktycznie pożeganał, natomiast co do Rogala i Buziego wiadomo mamy odmienne zdanie.

Z zawodników nie mieszczących się w składzie zostali:

Sobański - byłem za tym, aby go pożegnać, aczkolwiek w kontekście tego, iż zarząd się upierał, aby Bączek miał konkurencje, wolę aby został On niż miałby przyjść jakiś Kapsa i Bączka wku..iać.

Wojtkiewicz, Gacek, Pietrowski, Hirsz, Dzięgielewicz - juniorzy w tym sezonie dopiero się ogrywali z drużyną seniorską, myśle, że to jest nadzieja Lechii, także wg mnie całkiem słusznie zostali.

Piatek, Szałęga - praktycznie całą rundę kontuzjowani, o wartości pierwszego chyba wszyscy jesteśmy przekonani, natomiast na drugim nie mieliśmy okazji się poznać, także szansa się należy.

Teraz wystarczy npozyskać 4-ech solidnych zawodników(2 obrońców, pomocnik i napastnika) oraz dać większe szansę naszej młodzieży.

z biało-zielonymi pozdrowieniami
13 czerwca 2007, 16:29 / środa
Njawiększa głupota zarządu to wyp***dolić Centka!!! On kurwa strzelił 12 bramek!! kurwa ile razy nam dupe uratował. Z Królem było tak samo wyje**li go a teraz jest królem strzelców w tej Austri. No kuźwa i pewnie kupią Pete z Bałtyku gdzie strzelił ze 6 bramek w IV lidze. Centkowi sie nalezało miejsce w składnie Lechii nawet na ławce teraz to niemamy zadnego napastnika. Sorry Rogalski który ma dwie lewe nogi albo Buzała gdzie najpierw musi zmarnować 15 100% okazji zeby strzelił jedną bramke! JESTEŚMY Z TOBĄ EJJJ CENTEK JESTEŚMY Z TOBĄ!!!!!!!!!! Gdyby nie centek to teraz byśmy czekali na losowanie barażów!!
13 czerwca 2007, 16:53 / środa
Niewiem czemu wszyscy skreslają Kosznika, moim zdaniem to dobry zawodni, ma sporo ofensywnych akcji czasem zapomni sie wrócić ale moze by trzeba bylo spróbowac go w pomocy bo chlopaka ciągnie do przodu.
Teraz z niecierpliwoscią czekam na ruchy transwerowe Lechi ( 2 obronców, pomocniki 2 napastników)
13 czerwca 2007, 17:06 / środa
Szkoda Dziengielewicza, Żuka i Szulika. Jeśli nie w drugiej lidze to z pewnością mogliby się przydać w 4-ligowej drużynie rezerw. Poza Wojciechowskim resztę żegnam bez żalu. Tak jak przedmówcy liczę na powrót Lody, Kawy, Pietronia a także Rusinka. Powinien dostać swoją szansę i udowodnić swoją wyższość nad Buzałą.
13 czerwca 2007, 17:12 / środa
Z tego co widze nie popelnili jakis bledow transferowych,bo kazdy nie gral zbyt dobrze albo wogole nie gral.Jedynie wiemy ze musza byc kupienie lepsi (lepsi od sprzedanych)zawodnicy bo bedziemy walczyc o awans!!Co do rogala i buziego to nie sa az taki zli.Z miesiac na miesiac nabiora doswiadczenie i niedlugo ujrzymy buziego co ma glowe ktora sie rozglada po boisku,moze i rogala co wykorzystuje sytacje 1/1(warto pomarzyc ale czemu tak nie moze sie stac-Wystarczy dobry trener)
13 czerwca 2007, 19:08 / środa
Ja bym też nie szukał winnych braku awansu, bo 5 miejsce naprawdę nie jest złe. Ekipa grała to co najlepszego mogła. Full kontuzji oraz zniżki formy zadecydowały o tym, że choć była szansa, nie weszliśmy.
Czy składem z obecnego sezonu mielibyśmy szanse na ewentualny awans? Moim zdaniem: bez szans. Dlatego znajduję zrozumienie dla ruchów kadrowych, choć muszę przyznać, że przynajmniej 2 wydają mi sie bardzo wątpliwe...
pozdro all
13 czerwca 2007, 20:03 / środa
Wynika z tego że cała wina za brak awansu to Wojciechowski , Szulik, bo tak naprawdę tylko oni i to stosunkowo mało grali w pierwszej jedenasce.
A ja się pytam co wielkiego w tej rundzie grał Brede co wielkiego pokazał Kalkowski (zasłaby na II ligę po 15 min odycha rekawami) wirtuozi futbolu Rogalski , Buzała i wiecznie połamany Szałęga.
Wspaniał duet trenerów z bilansem siedem meczów bez wygranej którym nagle nawet murawy przeszkadzały.
Jak Borkowski zbuduje perspektywiczny zespół to świnie zaczną latać.
Gołym okie widać u zarządzających brak profesjonalizmu lub totalną nieznajomość piłki
13 czerwca 2007, 20:04 / środa
W tym sezonie mielismy duze szanse o awans. Wyszlo jak wyszlo ale wydaje mi sie to wina kontuzji i spadku formy,organizacyjnie tez chyba bylibysmy nieprzygotowani do konca. Co do pozegnan to zaskoczony jestem Cetnarowiczem. Szulik miał kilka dobrych meczy ,ale to nie wystarczy. Szkoda Seby bo bardzo go polubiłem od czasów III ligi, niestety w II lidze jakos nie pokazał za duzo, mam nadzieje ze wroci w lepszej formie. No i co do tych dwóch wyżej (Szulo i Seba) decyzja wydaje mi sie odpowiednia. Nasz popularny Misiu to dla mnie gwiazda a nie grajek z którym moglibysmy awansowa do OE. Na pewno nalezą mu sie podziekowania za wkład który włożył w poprzednie awanse. Licze na Karola Piątka w nowym sezonie oby było juz bez kontuzji. Widac zarzad obdarzył wielkim zaufaniem Sząłege... Trudno mi go oceniac bo chyba jednak nie ma czego oceniac. Moze w przyszłym sezonie. Ciesze się ze zostaje Miklosik, Manu, Wiśnia, Bąk, Pawlak, Kalka... Buzała - fajnie ze strzelił kilka brameczek ale czasem mnie irytował swoim drewniactwem. Sezon zapowiada sie niezwykle ciekawie: Katowice, Gdynia,Lublin, Płock ( choc moze ktos nie dostanie licencji), Szczecin... Wierze ze zarząd dobrze postąpił. Pozdro dla Biało-Zielonych
13 czerwca 2007, 20:08 / środa
Dlaczego moja ocena jest tak surowa patrz. Polonia Bytom ( bez pieniędzy, stadionu bez wielkich kopaczy )
13 czerwca 2007, 20:23 / środa
Piterek dokladnie Brede i Kalka grali w rundzie wiosennej beznadziejnie Kalka juz jest za stary i za slaby niestety, a Brede czasem ledwo człapał po boisku i jak sie na niego wydarlo pare osob to dopiero wtedy przyspieszyl swoje ruchy chwilowo hehe, no ale niestety dopoki nie pojawia sie porzadne pieniadze w Lechii to mozemy sobie pomarzyc o awansie. Wystarczy czytac miedzy wierszami wypowiedzi dzialaczy zeby zobaczyc ze awans to bedzie najwczesniej za 3 lata tak akurat na Baltic Arene, chyba ze wczesniej pojawia sie mozni sponsorzy, bo jak narazie to pewnie bedzie znowu korekta skladu zawodnikami ktorzy nie powala nas na kolana, no chyba ze na farcie uda sie pozyskac ludzi, ktorzy okaza sie strzalami w 10 i przykladowo zagraja taki sezon jak nowy beniaminek 1 ligi Polonia Bytom ;) tylko pamietajmy ze w tym roku wchodza 2 druzyny a nie 4, wiec szkoda zmarnowanej szansy, ale niestety realnie oceniajac mozliwosci na dzisiaj Lechii to wszystko jest kwestia nie wystarczajacego budzetu, ktory nieznacznie zostal wzmocniony przez Energe ( oby w przyszlosci dali wiecej pieniedzy). Widac, ze znowu nie ma kasy na porzadnych pilkarzy i na trenera ktory by to wszystko ogarnal. Borek z Kafarem mogli by pracowac np Borek jako drugi trener, Kafar jako trener rezerw czy jakis tam inny. Do tego porzadny dyrektor sportowy skauci itp itd. Wiele jest do zrobienia, slychac glosy o zajechaniu pilkarzy przez fizjologa Jastrzebskiego. Generalnie wiele pracy, zebysmy mieli wreszcie klub z prawdziwego zdarzenia, ale wierze, tak jak Wy wszyscy, ze jak nie teraz to w ciagu kilku najblizszych sezonow uda sie spelnic oczekiwania nas kibicow i na stale zagoscic w Ekstraklasie. Pozdrawiam :)
13 czerwca 2007, 20:31 / środa
Wielu tutaj narzekało na złe przygotowanie motoryczne drużyny przez "Borka", ale widać jednak, że w klubie nie są ślepi i sam Borek poprosił o zatrudnienie trenera od przygotowania motorycznego. Wprawdzie to miałoby działać przy powracaniu po kontuzjach, ale może coś poprawi w kwestii ogólnej wydolności. Nasi trenerzy będą się starali o licencję FIFA Pro, a takiej nie dostają leszcze.

Dodatkowo dyrektor sportowy może wreszcie podniesie średnią udanych transferów do chociaż co drugiego :)
13 czerwca 2007, 20:41 / środa
Niestety Borkowski w dalszym ciągu będzie pierwszym trenerem - przyznam szczerze, że jestem zdegustowany taką decyzją, co jeszcze gorsze działacze oceniają prace szkoleniowców pozytywnie - to po co były zapowiedzi walki o awans, zwiększanie budżetu, transfery Miklosika i Rogalskiego?

Czy nie jest zastanawiające, że Rogalski w KSZO miał 4 asysty, a w Lechii 1, a Miklosik w Hydro 9 a u nas ... 1?

Czy przez rok jego pracy Lechia wypracowała sobie jakiś styl? Czy ostatnie mecze różniły się czymś od tych za Kaczmarka, gdy kadra była zdecydowanie słabsza?

Najbardziej drażni mnie to, że trener nie potrafi się przyznać do błędu - jak powiedział w TVP3 - 'drużyna została dobrze przygotowana' -> nawet laik, który oglądał nasze spotkania zauważyłby, że w końcówce sporo z naszych graczy nie ma już byt wiele sił.
13 czerwca 2007, 21:36 / środa
Glowa
"13 czerwca 2007, 16:29 / środa
Zeto- Co do wymienionej trójki się przekonamy. Dziwi mnie natomiast, że Ty jak i większość forumowiczów oczekiwała totalnej rewolucji, ja uważam, że nie awansowaliśmy głównie przez dwie rzeczy:
1. dublerów( zostali w większości pożegnani)
2. Złe przygotowanie do rundy wiosennej(z niecierpliwością oczekuje ruchów zarządu, bo ktoś za to musi beknąć)."

Tak, oczekiwałem rewolucji, ponieważ Zarząd i trener obiecywali I-szą ligą, a tą dawały dwa pierwsze miejsca. Lechia zajęła dopiero 5, więc sezon trzeba traktować jako przegrany.
Sezon przegraliśmy dlatego, że trener dobrał sobie takich, a nie innych piłkarzy. Jednym dawał szansę (Buzała, Rogalski, Kosznik, Szałęga, Hirsz, Sobański) a ci ją marnowali. W ocenie trenera spełnili pokładane w nich nadzieje i w nagrodę zostają na następny sezon.
Inni szansy nie dostali i od nich zaczyna się czystkę.
W drużynie brakowało lidera, więc zawodnicy którzy mogliby pełnić tę rolę powinni być odpaleni. Tak więc jesień powinniśmy zacząć bez Wojciecha (sam się skreślił) i Pawlaka, bo oni najbardziej moim zdaniem zawiedli.
Przez całą wiosnę pisaliśmy o błedach w transferach, ale poza Łożyńskim nie żegnamy nikogo. Po co nam Rogal i Buzała ?????

Skoro zespół został źle przygotowany do wiosny, to dlaczego zostawiamy trenerów, a żegnamy zawodnika, który wprost to powiedział trenerom na obozie w Chorzowie ???

Madian
13 czerwca 2007, 16:29 / środa
"Njawiększa głupota zarządu to wyp***dolić Centka!!! On kurwa strzelił 12 bramek!! kurwa ile razy nam dupe uratował. Z Królem było tak samo wyje**li go a teraz jest królem strzelców w tej Austri."

Gratuluję znajomosci tematu. Centek odchodzi, bo się nie dogadał w sprawie kontraktu. Nikt go nie odpalił. A Król w Austrii strzelał bramki tylko przez miesiąc, potem, wrócił do Gdańska i strzela kolejki w "Mieście Aniołów". Bodajże od meczu z KSZO, regularnie skacowany zasiada na krytej.

konri
13 czerwca 2007, 20:41 / środa
"Niestety Borkowski w dalszym ciągu będzie pierwszym trenerem"

Zgadzam się z tymi słowami w 1945%
13 czerwca 2007, 22:01 / środa
k*** mac.szkoda ze do tej 9 nie dolaczyl borek i czesc zarzadu.znow mamy sezon na budowe druzyny?ktory to juz raz.co ten zarzad wyprawia?16 doswiadczonych + 8 juniorow -wspaniala mysl na stworzenie druzyny.ludzie nie macie treningowego bioska z trawa i chcecie opierac duzyne,ktora ma o cos walczyc na wychowankach?pojdzcie w koncu po rozum do glowy.lechia to niestety nie ajax.16"wyjadaczy"? w tym sezonie brak dwoch paralizowal gre a co potrafia mlodsi pokazali w stalowej woli. ztakim trenerem,koncepcja i zarzadem to nam sie wkrotce wyjazdy skroca.kartuzy koscierzyna turek i... budowa druzyny od nowa
13 czerwca 2007, 22:09 / środa
W sumie to racja. Niech z tej 16 kontuzje złapie 2-3 nie daj Boże 4 graczy i już drużyna się nam posypała bo bo wątpie żeby którys z tych młodych zawpodników mógł godnie zastąpić doświadczonego piłkarza. Sukces drużyny to szeroka ławka. W każdym sporcie zespołowym tak jest.
13 czerwca 2007, 22:20 / środa
16+8
tylko kto w tej ósemce ???

Pietrowski, Dębowski, Wojtkiewicz....

a dalej ???

Dziengiel odpalony, Gacek już nie junior i jak znam zycie pół szansy nie dostanie, a za rok dowie się że zawiódł, Hirsz może w końcu trafi do serie A (Delta Miłoradz, Mewa Gniew itp)

Widać trener ma wizję ;-)))
13 czerwca 2007, 22:22 / środa
Zanim nasz zarząd podejmnie jakieś kroki transferowe wszyscy ciekawi gracze już znajdą sobie kluby.

Jako ciekawostke podam, że Górnik Zabrze prawdopodobnie pozyska na wypożyczenie takich zawodników jak : Zahorski z Groclinu, Cantoro i Gołoś z Wisełki - informacje o prowadzeniu rozmów transferowych potwierdził dyrektor Wisły.

Wiadomo, że o takich zawodnikach jak Cantoro moglibyśmy pomażyć, ale o zawodników typu Zahorski czy Gołoś i tym podobnych z innych klubów już teraz trzeba się starać a nie za 2-3 tygodnie.
13 czerwca 2007, 22:31 / środa
Powraca temat Łukasza Kłosa. Bardzo dobrze pokazał się zminą gdy byliśmy nim zainteresowani. Jednak zarząd i trener postawili na Rogalskiego i Łożyńskiego. Efekty widzimy. Myślę że Sierpi też sprawdzi tego zawodnika bo to chyba najlepsza lewa noga na pomorzu.
13 czerwca 2007, 23:00 / środa
to sa jakieś kpiny!!!!!!odnośnik
juniorzy? powroty z wypożyczeń???????,czy my naprawdę mamy budżet 6 baniek czy to są bańki mydlane??????
13 czerwca 2007, 23:18 / środa
Piotr Cetnarowicz
Łukasz Dziengielewicz
Sebastian Fechner
Roland Kazubowski
Dariusz Łożyński
Marcin Szulik
Damian Trzebiński
Sławomir Wojciechowski
Paweł Żuk

Borek sam się mógł wpisać na tą liste!

BORKOWSKI DO ZWOLNIENIA!
13 czerwca 2007, 23:23 / środa
Zeto - kpina to jest to ze Borkowski to trener Lechii Gdańsk!

Szczerze: zaczełem tęsknić za Kaczmarkiem, bo wtedy przynajmniej oni gryźli trawe jak teraz Cygan i Kalka!
13 czerwca 2007, 23:39 / środa
budowe druzyny zaczyna sie od trenera. Dobrego trenera a tego niestety nie mamy i wydaje mi sie ze pierwszy kto powinien poleciec to Borek! Co do Rogalskiego jestem przekonany ze to dobry zawodnik tylko trener nie potrafi go tak ustawic na boisku zeby wykorzystal w pelni swoje umiejetnosci. I wlasnie na tym sztuka trenerska zeby z kazdego zawodnika wykorzystywac to co najlepsze w nim. Rogal ma dobry drybling (chociaz Zeto zaraz mnie zjebie :)) i potrfi dobrze zagrac pilke. Wiec nie zgodze sie z tymi co mowie ze on jest slaby. Fajnie ze niema Wojciecha bo wedlug mnie to on wogule niepasowal tutaj. No i te jego fenomenalne zuty wolne z ktorych jest tak znany :). Szkoda tylko Cetnara bo moze i drewno ale zawsze potrafil sie znalezc i cos strzelic. Co do Henka to moze tan sezon nie byl najlepszy ale w tamtym sezonie gral na poziomie 1ligowym i gdyby nie kilkanascie jego interwencji gral bysmy w conejmniej barazach w tamtym sezonie. po prostu teraz jak przydazyl mu sie blad to mial pecha bo czesto to zostalo wykorzysane przez przeciwnikow. Taki los obroncy. Ale to dobry zawodnik bo sledze jego poczynania od poczatku i najgorszy sezon(ten) ma juz za soba. reasumujas do odstrzalu powinien isc przede wszystki Borek no i nasz wspanieay fizjolog!
13 czerwca 2007, 23:43 / środa
teraz dopiero czyam ile napisalem bledow :)
13 czerwca 2007, 23:47 / środa
ogan nie martw sie kazdy patrzy na tresc a nie na bledy interpunkcyjne czy zle napisany wyraz.
14 czerwca 2007, 01:29 / czwartek
Czytajac to co tu wszyscy pisza zastasnawiam sie jak to jest że z jednej strony mówi sie że wszystko było cudownie i dali z siebie wszystko! mecz w bytomiu 1-0, ja sie pytam który trener walczac o wszystko tyle przegrywa? jest 1-1 lub 2,3-0 bo sie idzie na calego do przodu i to mnie najbardziej boli.tam strasznie to przezyłem i wiedziałem ze nie ma borkowski jaj!!
to oczywiście na marginesie bo chce napisać o zupełnie innym aspekcie o -wizji bo nie do końca jestem przekonany czy Panowie prezes i trener wiedza gdzie aplikuja???
Piłkarzy trzeba kupic 5 i to za kazde pieniadze bo nie wierze i jastem przekonany że młodzierz wywalczy awans z 3 i4 ligi jak to planuja. a jak nie maja pieniedzy to niech nie gadaja ze walcza o najwyzsze cele bo oni wiedza(tak )mysle) że to sie nie uda.
dlatego też jestem rozczarowany tym co robia i WIEM że bedzie srodek Tabeli bo na to ich stać.
troche to smutne z nasza odwiedzalnoscia bo kazdy klub zazdraosci ale kibice Lechii tez czasami powinni wziac sprawy w swoje rece i powiedziec jasno że to my pLacimy 2mln zł i jak kiedys kibice lazio pogrozic paluszkiem bo tego cisnienia na drodze kibice -lechia nie widze. inaczej patrzcie srodek tabeli i totalna nuda na która nie zasługujemy.
z pozdrowieniami dla wszystkich o bialo-zielonych sercach!
14 czerwca 2007, 02:30 / czwartek
Wiele sie mowi ze kalka nie ma sil ze buzala rownierz nie ma sil ze szalega sie ciagle lamie szulo tez nie ma sil ? i co niosek jest jeden trener dostaje rozpiske jak m przygotowac zawodnikow do sezon. Chodzi tu o motoryke i kondycje j stwierdzam jedno my bylismy duzo wolniejsi od rywali patrz lomza co kalka nie wiedzial jak sie biega, nie mowiac juz o jego kondycji. Peczak rownierz wysiadl po kilku spotkaniach. Wielki bum nastapil na pocztaku 3 pierwsze mecze pozniej siadlo wszystko tak to jest jezeli zle jest rozplanowany mikrocykl treningowy. Druga sprawa to taktyka i dobor odpowiednich grajkow i tu bym sie czepil borka bo co do kondycji to w Lechii odpowiada Jastrzebski i on jest wg mnie 1 osoba do dostrzalu, bo skoro zawodnik na obozie mowi trenerowi prosto w oczy ze jest zle przygotowany do sezonu to cos na mysli musi byc. Niestety Borek nie zareagowal w pore ale nie wiem czy by sie dalo jeszcze cos naprawic mysle ze jeszcze dalo by sie jakos odswiezyc pilkarzy, na tyle aby podjeli walke bo jak sie zajedzie pilkarza to pozniej forma spada dramatycznie i cos wiem o tym bo sam gram "bawie" sie w pilke o tak powiem i mialem sam taki przypadek kiedy na poczatku bylo fajnie checi o gry a pozniej dramat im dalej do konca sezonu tym gorzej. Jastrzebski musial zajechac pilkarzy i w tym momenci nie mieli nic do gadania bo po prostu nie dali rady nawet jak by chcieli. Jednak kazdy sygnal powininen dac trenerowi do zrozumienia ze cos jest nie tak. Omowmy teraz sprawe taktyki i transferow ? Bo za to do borka mam najwieksze pretensje. Lozynski przyszedl z mecz testu i przyszedl za darmo z karta na reku o ile sie nie myle wiec jeszcze nie miejmy pretensji przesiedzial cala runde na trybunach a jak nie mial kto grac to musial wyjsc na boisko i sam sie skreslil, dlatego dziekujemy mu juz defninitywnie. Rogalski grajac w kszo pamietam tego zawodnika ze cos potrafil jednak u nas jest tak ze jak jakis zawodnik zagra przeciw nam super spotkanie to juz go chcemy. W 3 lidze byly glosy wezmy tego murzynaz Uni Janikowo nie wiem jak on sie nazywal strzelil nam 2 bramki i juz bierzemy teraz pape samba ba swietny mecz przeciw lechii i juz kupmy go nastepny garuch o maly jest super kreci wojciecha dajmy spokoj i na trzezwo pomyslmy bo garuch nie da rady po prostu zagrac w 1 lidze i to ni ebylo by zadne wzmocnienie po prostu jest za niski szacunek dla niego ze sie tak wybil ale to nie to co ma byc. Jezeli jest mowa o rogalu to Lechia sie go nie pozbedzie chocby z czystej ekonomii on kosztowal 100 tysiecy zlotych i ma jeden z najwyzszych kontraktow a jest jednen z najgorszych jezeli chodzi o wyniki z tej rundy. Nikt by go teraz nie kupil za takie pieniadze by ta inwestycja zwrocila sie chociaz w kilkudziesieciu procentach. Ja lidze ze rogal odzyje przy innym fizjologu. Buzala powinien dostac szanse od klubu i ja dostal dajmy mu jeszcze jeden sezon mimo wszystko on niekoniecznie musi grac w 1 skladzie. Jezeli bedzie ktos lepszy to bedzie gral a Buzala siedzial. Zuk Pawel idzie na wypozyczenie z tego co sie mowi i to jest sluszna opcja miejmy nadzieje ze nie pojdzie do 4 ligi bo ta mialby na miejscu jako rezerwy Lechii. On musi grac w 2 ligowym klubie bo tam tylko ma szanse sie rozwinac w 3 i 4 lidze po prostu zgnije i nic z niego nie bedzie a nie jest jzu taki mlody ma 22 lata to normalny wiek dla pilkrza. Mlody to jest zawodnik ktory ma 17-18 lat. Trzebik chlopak ma niezly odbior pilki ale gorzej jest u niego kiedy trzeba pilka pograc bo tu juz jest troche w tyle wiec za takie pieniadze jakie zada sms lodz to my mozemy miec lepszego obronce wiec nie ma co sie dziwic ze trenerzy z niego zrezygnowali chociaz sam trzebik chcialby grac u nas. Troche dziwne jest jednak to ze Lechia chyba podpisala umowe od razu ze w przypadku wykupienia bedzie musiala doplacic te 200 tysiecy to juz ich blad ale nie wiem czy to prawda.
14 czerwca 2007, 02:43 / czwartek
Koniec o zawodnikach teraz kilka slow o trenerach. Jasne ze chcialo by sie w Lechii trenera pokroju Michniewicza czy Lenczyka. Jednak na to potrzebne sa fundusze a czy my je mamy? Bo zastapic ich innym mlodym to totalny bezsens. Jesli jednak fundusze sie znajda to nalezalo by zatrudnic dobrego trenera borka dac jako asystenta i kafara rownierz a moze kafara jako trenera rezerw i asystenta 1 trenera co wzmocnilo by wiezi miedzy 1 a 2 zespolem i wprowadzilo jakas plynnosc w szkoleniu i przekazywaniu zawodnikow. Ja glowna wina bym obarczyl wlasnie Jastrzebskiego a pozniej Borka. Czy Borek nie potrafil wprowadzic stylu gry i taktyki ? tu nie do konca sie zgodze bo przeciez ja jeseni byl tak chwalony zajelismy niezle miejsce na koniec rundy bo 6 lokata zla nie byla a wtedy sie nie mowilo o awansie tak glosno jak przed ta runda i mysle ze mowa o awansie zaczlea sie wtedy kiedy zarzad dowiedzial sie ze beda kary w postaci zdegradowanych klubow i wyczul swoja szanse bo watpie by lechia bylaby wstanie walczyc o 1 lige kiedy mialby by wejsc 2 pierwsze zespoly. Borek sie zupelnie pogubil po meczu z Polkowicami. Od tego momentu Lechia nie miala taktyki i grala na cetnarowicza. Robila to tak nie umiejetnie ze on z siebie robil kozla ofiarnego. Bo nie wiedzial co z pilka zrobic bo nie mial komu jej oddac. Duzo sie mowi o dryblingach Wisni on czasem nie wiedzial komu podac bo wszyscy stali sie przygladali jak wisnia czaruje a on biedak sie krecil pozniej sam wokol siebie. Jednak czasem pewnie przesadzal ale to jest dobra cecha napastnika gorzej u niego ze skutecznoscia i nie tylko u niego. Lechia majaca jeden z lepszych srodkow w lidze jak nie najlepszy malo nim grala po prostu uciekala na skrzydla ktore nie byly zbyt mocne slabsza forma kalki i beznadziejna rogala do tego zgubiony pod koniec rundy peczak i kosznik bez formy kiedy w srodku szulik kiedy byl zdrowy prezentowal sie calkiem niezle, czy tez misiu i te jego jedno podanie cygan powinien grac na stoperze od razu zastapic bredego ktory tez nie byl w najlepszej formie a miklosik zagrac z pietrowskim w srodku albo dac misia na ofensywnego kreatora gry i odciazyc go z zadan defenywnych kilka wariantow bylo a trener wybral taki i jest taki efekt jednak w w rundzie jeseinnej jakos to funkcjonowalo dlatego nie wiem dlaczego taktycznie borek sie zgubil. Ofensywny pomocnik bedzie priorytetem bo z Buzaly i rogala go nie zrobimy to sa wg mnie nominalni napastnicy, poniewaz maja za slaby przeglad pola. Widac ze ogral sie juz Pietrucha i gra coraz odwazniej i z miejmy nadzieje ze niedlugo stanie sie mocnym silnym punktem zespolu.
Boczny i srodkowy obronca, ofensywny i boczny pomocnik oraz napastnik na te pozycje powinnismy szukac wzmocnien boczny pomconik nalpiej obunozny uniwersalny potrafiacy grac na obu stronach i napastnik z prawdziwego zdazenia, bo jezeli ma byc to surdyk to niestety nie damy rady surdyk musi byc ale on na wymiane za hirsza badz dziengeila a procz tego ktos naprawde ograny i solidny. Dalbym szanse gry w ataku Rogalowi. Wiele sie mowi o tym komu sie skonczyl kontrakt i Lechia sie mogla by zaintereswac. Dlaczego Lechia nie moze kupic kogos kogo sobie wypatrzy np pilkarza z waznym kontraktem a naprawde dobrym kogos za ktorego trzeba wylozyc pieniadze. Przeciez Wisla czy Legia i inne kluby nie czekaja na wygansiecie kontraktow a skladaja oferte i tocza batalie o zawodnikow. Wiadmo ze chodzi o fundusze ale czy nie lepiej kupic jedna osobe a konretna niz 5 a chuja wartych bo to teraz wychodzi jak to sie konczy z lapanki ciezko cos ukrecic.
Trzeba sie wziac w garsc i dzialacze do roboty. Rozliczyc borka ze wszystkiego ale motoryki nie mozna zwalic na niego owszem ponosi rownierz wine ze nie zareagowal ale glownie to jastrzebski. Bron boze wywalic go z klubu to lechista z krwi i kosci i on sie musi u nas uczyc od lepszych i w przyszlosci to zaprocentuje. Jednak za sklad i taktyke odpowiada on i kafar.

Pozdrawiam
14 czerwca 2007, 02:46 / czwartek
kurwa zezarlo mi srodkowa czesc wpisu przez to ze zacial sie komputer :(
14 czerwca 2007, 11:04 / czwartek
Zadajmy sobie dwa pytania:
1. Czy chcemy już za rok odlądać mecze w OE?
2. Czy chcemy oglądać mecze widowiskowe, a marzenia o OE odłożyć na 2-3, a może na 4 lata?
Odp. 1 - Prawie każdy powie: ZDECYDOWANIE TAK !!!
Ale ... nie jesteśmy do tego przygotowani zarówno organizacyjnie, jak i piłkarsko. Czyli marzenia o OE w przyszłym sezonie możemy odłożyć do lamusa. Będą drużyny znacznie lepsze od naszej Lechijki i to pod każdym względem.
Odp. 2 - (moje zdanie) TAK
Zmiany w klubie idą w dobrym kierunku. Modernizacja stadionu, zaplecza, wymiana piłkarzy (tutaj brakuje mi jeszcze przesunięcia Borka na drugiego, a zatrudnienie I trenera). Drużyna była stanowczo za "stara" do gry w OE. Grała schemat - długa piłka do Cetnara, z przepaścią pomiędzy nim, a resztą drużyny. Zero gry kombinacyjnej, ziemią, z polotem, miłej dla oka, a w konsekwencji skutecznej. Odmłodzenie drużyny (z pozostawieniem paru "starszych" filarów) w perspektywie powinno przynieść efekty. Należałby urozmaicić taktykę. W domu grać ofensywnie, systemem 1-3-4-3, a na wyjazdach 1-4-4-2. Moja propozycja wykonawców tych systemów:

1-3-4-3
Bąk
Pęczak - Manuszewski - Wojtkiewicz
Piątek - Pawlak - Miklosik - Kosznik
Wiśniewski - Hirsz - Buzała

1-4-4-2
Bąk
Pęczak - Pawlak - Manuszewski - Wojtkiewicz
Piątek - Szałęga - Miklosik - Kosznik
Wiśniewski - Buzała

Reszta zawodników to zmiennicy.
14 czerwca 2007, 11:21 / czwartek
A ja wam mowie ze zaczna majstrowac i spierdola sprawe, ze bedziemy sie bronic przed spadkiem. Borek nie jest na tyle rozeznany jako trener aby robic rewolucje w skladzie. obym sie mylil.
14 czerwca 2007, 11:58 / czwartek
nie robcie z kosznika pomocnika ? z chujowego drewna domu nie zbudujesz
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.485