Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Ciekawostka kibicowska

strona 1/1

30 kwietnia 2007, 11:56 / poniedziałek
Co prawda jest to forum Lechii, ale kibice są obecni wszędzie, taka ciekawostka odnośnie "różowego" TVN:

odnośnik

Swoją drogą, nie wierzę, że nikt z kibiców nie wiedział, jakie są korzenie tego hasła, inna sprawa, że zostało ono sparafrazowane a nie przytoczone dosłownie.
30 kwietnia 2007, 18:00 / poniedziałek
Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura.
Oświadczenie kibiców GKS Wybrzeże pojawi się wieczorem.
Pozdrawiam
30 kwietnia 2007, 18:14 / poniedziałek
A czego się spodziewać po TVN?
30 kwietnia 2007, 21:53 / poniedziałek
A co ty masz do TVN? Przeszkadza Ci,ze obnażają polskie skandale czy,ze moze równo jadą po młodzieży wszechpolskiej? No tak, pewnie Tv trwam jest lepszą stacją :)
30 kwietnia 2007, 22:07 / poniedziałek
Gdańsk- tvn to typowa skandalowa telewizja. Przypierdalają się do byle bzdur, jakchoćby napis Wierność jest istotą honoru. Ciekawe dlaczego nie zrobili sensacji, kiedy na meczu z Jagą obserwator kazał zdjąć flagę z napisem "precz z komuną"?? Moim zdaniem był to dużo większy skandal, niż napis na bluzie
1 maja 2007, 00:43 / wtorek
Ze sporym zdziwieniem obejrzeliśmy wyemitowany przez stację TVN reportaż Jana Błaszkowskiego pt. "Wierność i honor" (w internecie dostępny pod adresem: odnośnik ) traktujący o kibicach klubu żużlowego GKS "Wybrzeże" Gdańsk w kontekście "denazyfikacji" stadionów.

Głównym punktem tego reportażu jest napis na koszulkach noszonych przez fanów brzmiący "Wierność jest istotą naszego honoru" (wydanych w 2005 roku z okazji obchodów 60-cio lecia klubu połączonych zresztą z honorowym odsłonięciem flagi z tym samym napisem przez byłych i obecnych zawodników gdańskiego "Wybrzeża") oraz próby podjęte przez p. Błaszkowskiego by udowodnić iż jest on zaczerpnięty od formacji hitlerowskich (Waffen-SS)...

Jest to dosyć swobodna interpretacja, gdyż nie dość iż autor tego reportażu nie zadał sobie trudu, by znaleźć choćby w internecie dowód na to że cytat jest dużo starszy niż nazizm, to dodatkowo próbuje naginać fakty do swoich celów (kojarzenie hasła akurat z formacją SS, mimo iż jest ono dużo starsze i ma zdecydowanie różne pochodzenie oraz brzmienie).
Kolejnym - chyba najważniejszym - faktem, o jakim Jan Błaszkowski "zapomniał" (lub celowo pominął) jest sytuacja w jakiej znajdował się GKS "Wybrzeże" Gdańsk w ciągu choćby ostatniej dekady, kiedy to klub przechodził pod różne rządy według kluczy partyjnych i każdy z kolejnych prezesów/prezydentów klubu zostawiał go w opłakanym stanie, z długami wobec firm, zawodników, pracowników itd. A także kiedy nie było pewne czy klub wystartuje w ogóle w rozgrywkach żużlowych. Właśnie wtedy kibice demonstrowali swoje przywiązanie do klubu, do historycznej nazwy, barw. Okazywali swoja wierność nie odwracając się w trudnych momentach (jak relegowanie do najniższej klasy rozgrywkowej spowodowane złym prowadzeniem klubu przez poprzednie zarządy). Bo istotą honoru kibica jest właśnie wierność - bycie z klubem na dobre i na złe.

Redaktor Błaszkowski nie przyjmuje nawet tłumaczenia p. Zenona Plecha - wielokrotnego reprezentanta Polski, który nieraz występując w przeszłości na międzynarodowych imprezach potrafi doskonale zrozumieć kontekst w/w wyrażenia. Nawet wtedy próbuje nadinterpretować wszystkie przedstawione materiały kojarząc słowa "honor" oraz "wierność" zapisane m.in. w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej wyłącznie z faszyzmem.

Czy to wszystko spowodowane jest brakiem rzetelności dziennikarskiej, wszechobecną dzisiaj pogonią za tanią sensacją czy może względami osobistymi (pan redaktor nie otrzymał naszej zgody na nakręcenie reportażu o kibicach z obawy o nierzetelne przedstawienie sceny kibicowskiej - czego dowód mamy właśnie w postaci i tak nakręconego reportażu) osądzać nie chcemy. Faktem jednak jest, iż ten materiał obraża tysiące ludzi - kibiców którzy okazując wierność i dopingując drużynę przez wiele lat poświęcili mnóstwo czasu, zdrowia i własnych pieniędzy tylko po to, by teraz zostać porównanymi do formacji nazistowskich. Dla nich właśnie, mających głęboki szacunek do takich wartości jak herb klubu, herb miasta lub godło państwowe jest to szczególnie bolesne.

Materiał wyemitowany przez TVN doczekał się pisma z GKS "Wybrzeże" do stacji z protestem ze strony klubu oraz sponsorów.

Tym samym również my - kibice GKS "Wybrzeże" domagamy się od stacji TVN opublikowania tego listu na stronie internetowej odnośnik oraz informacji w głównym wydaniu FAKTÓW iż "kibice GKS "Wybrzeże" nie zgadzają się na żadne pozasportowe nadinterpretacje bądź konotacje haseł, które użyte zostały tylko i wyłącznie jako wyraz przywiązania do barw i klubu".
Zaskakujące jest dla nas również, że telewizja TVN o gdańskim klubie mówiła tylko wtedy gdy aresztowany został były prezydent klubu oraz w reportażu pełnym chorych insynuacji na temat rzekomo faszystowskich haseł. Ani razu nie wspominając o doskonałej atmosferze panującej w klubie, oprawach meczowych docenianych również na innych stadionach żużlowych, czy też kibicach jeżdżących za swoją drużyną na wszystkie stadiony żużlowe w Polsce i Europie.

Żądamy również od redaktora Jana Błaszkowskiego oficjalnych przeprosin za ten krzywdzący materiał przygotowany całkowicie bez dokładnego zbadania sprawy i niezbędnej rzetelności dziennikarskiej.

Gdańscy kibice zawsze byli mocno związani z historią Polski i miasta Gdańsk i widocznie tylko krótkowzroczność p. Błaszkowskiego sprawia, iż nie potrafi dostrzec że do określenia "Wierność jest istotą naszego honoru" doskonale pasuje obraz wielu wybitnych Polaków na przestrzeni dziejów. Nasze przywiązanie do Ojczyzny będzie można ocenić pod kątem oprawy meczowej na zawodach żużlowych 3-ego maja (data szczególnie zobowiązująca) na które to chcemy prosić wszystkich kibiców speedway'a aby przyszli ubrani w białe lub czerwone koszulki/bluzy oraz przynieśli flagi narodowe.

Ultras Wybrzeże - Wierność Jest Istotą Naszego Honoru
1 maja 2007, 01:06 / wtorek
Brak tematów w długim weekendzie i szukanie sensacji... Choć po prawdzie panowie dziennikarze powinni poszukać lepszych tematów niż te które są kłamliwe i tylko szukają sensacji.
To hasło na koszulkach, flagach,prezentacjach jest już jakiś czas tak więc nie wiem czemu dopiero teraz jest alert...
1 maja 2007, 08:38 / wtorek
kontratak-rozumiem o co Ci chodzi. Tylko, że prawda jest taka, że teraz każda stacja telewizyjna działa na zasadzie poszukiwania skandalu, obojetnie czy to byłby tvn, polsat czy tvp. Każdej stacji możemy coś zarzucić. A z tych wszystkich tvn traktuje jako namniejsze zło, Pozdro
1 maja 2007, 09:43 / wtorek
nie mam nic do TVN ale z tym tematem przesadzili,znizyli sie do poziomu gazety FAKT.to samo slowo honor tez moze jest niewlasciwe bo jacys nazisci uzyli je we wlasnych haslach?paranoja pelna
1 maja 2007, 10:23 / wtorek
Gdańsk, TVN to większy syf niż TRWAM i ten filmik jest tego przykładem. Jedyny obiektywny program w TVN to Taniec z Gwiazdami..
1 maja 2007, 11:23 / wtorek
kraak- akurat ten program, to też jeden wielki skandal. W jedenej z edycji ogłoszono zwyciężscę, kiedy trwało jeszcze głosowanie sms ;-)))
Ludzie nabijali im kapuchę, a oni ich na żywca w chuja wycięli ;-)))
1 maja 2007, 11:50 / wtorek
Karol: zamiast walczyć z TVN zajmij się bananowymi chłopcami, zajmij się tymi którzy skandują naszym wzorem ..., itp itd. Możesz jeszcze udowodnić że sfastyka nie została wymyślona przez Hitlera. To że istnieje grupka idiotów jest problemem ich i wstydem dla nas, ale nie dla TVN.

Każde media wyolbrzymiają problem ale to nie oznacza, że nie istnieje on.
1 maja 2007, 12:59 / wtorek
Zeto,
byłeś, zobaczyłeś i nie skomentowałeś ...? :) Przecież to jest temat o żużlu, sporcie, którego najbardziej nie lubisz :)
Pozdrawiam, to oczywiście żart, ale nie mogłem sobie odmówić :)
1 maja 2007, 13:08 / wtorek
Rombis- temat raczej jest o rzetelności dziennikarskiej. taki paszkwil mogli zrobić na każdym stadionie, chociażby T29- flaga Tczewa ;-))

Zresztą jak zauważyłes, nie podejmowałem tematu żużla, czy Wybrzeża, ale właśnie wypocin kolejnego idioty, który próbuje zrobić z siebie dziennikarza ;-)
1 maja 2007, 13:47 / wtorek
Zeto,
ale skąd taka Twoja niechęć do sportu w którym jeździ sie w lewo ? Czyżby Olo przelał jakies swoje negatywne emocje :) ? Fajny sport, super emocje, a tak szczerze to często dużo lepsze oprawy niż na Lechii... Chodzę na Lechię i na GKS już kilkanaście lat i jakoś nie koliduje mi to ....
Pozdrawiam
1 maja 2007, 13:59 / wtorek
Rombis- niebardzo wiem jaki Olo. Żużla nie lubię, bo to nie mój klimat. A to, że skręty mają tylko w lewo, tym bardziej mnie zniechęca.
A co do kibiców GKS, to kilku z nich jest moimi dobrymi ziomami. Nawet kiedyś chcieli mnie spić i podstępem zabrać na wyjazd do Zielonej Góry ;-)))
1 maja 2007, 14:11 / wtorek
Zeto:
to prawda, że skręty tylko w tę jedną (kurewsko złą stronę :) ) też zniechęcają mnie politycznie, choć sport sam w sobie jest naprawdę zajebisty...
Kiedyś w którymś z @ poszedłeś o mnie i o żużlu więc pomyslałem że może mamy wspólnych znajomych z klubu i tu właśnie myslałem o Olu... :) naszym Lechiście z III drużyny :)
1 maja 2007, 14:31 / wtorek
Rombis- Ola znam, a jakże. Ale nie na tyle, aby jeden na drugiego miał jakikolwiek wpływ ;-)))
4 maja 2007, 20:48 / piątek
TVN to semicki zbiór sprzedawczyków
15 czerwca 2012, 11:36 / piątek
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.510