Gdańsk: niedziela, 22 września 2019
FORUM
Podstrony:

Do Prezesa, Dyrektora i Trenera w swoim imieniu!

strona 1/1

1

14 czerwca 2007, 15:07 / czwartek
Witam!
Po zapoznaniu się z wypowiedziami prezesa, dyrektora i trenera dotyczącymi podsumowania minionego sezonu i planami na przyszłość a także na tematy personalne w klubie, odniosłem wrażenie, że u tych panów nastąpiło samozadowolenie i brak krytycyzmu do swojej pracy, a szczególności do wcześniejszych pierwszoligowych deklaracji. Są one (wypowiedzi) irytujące w porównaniu z rozbudzonymi nadziejami. Nie wiem czy jest w klubie rada nadzorcza, która ich rozliczy z wcześniejszych transferów, i z ;walki o OE którą zapowiadali.
Chwaląc się (chyba trzecim w II lidze) budżetem, który uprawniał w rundzie wiosennej walkę o OE ten cel powinien być zrealizowany i nie wystarczy Panowie bić się tylko w pierś.
Panowie tymi wypowiedziami obrażacie mnie jako kibica (mój staż na T29 + - 45 lat), przemawia przez Was buta. Nie doczytałem się:"Przepraszamy kibiców, że zawiedliśmy".

Maciej Turnowiecki, prezes Lechii: "Nie był to sezon marzeń, bo nasze marzenia o ekstraklasie się nie spełniły. Zajęliśmy ostatecznie 5. miejsce i nie udało nam się awansować. Za to bijemy się w piersi".
Marzyć to Pan może o Lidze Mistrzów! Na tym stanowisku trzeba realizować wytyczone cele, na bieżąco monitorować pracę dyrektora, sztabu szkoleniowego i innych podmiotów, które są zależne od Pana. Dla mnie 5 miejsce nie jest sukcesem, ponieważ zapowiadany był na wiosnę atak na OE. Raczej o sukcesie może mówić prezes Polonii Warszawa oceniając miniony sezon.

Jeżeli czytam, że: "Zespół nie zrealizował postawionego celu i wspólnie ze sztabem trenerskim przeanalizowaliśmy słabe punkty naszej drużyny", to muszę zadać następujące pytanie:
Zespół to, kto? Uważam, że to zarówno zawodnicy, kadra trenerska i działacze. Wychodzi na to, że nie, ponieważ nie ma awansu to winni są zawodnicy, natomiast jak byłby awans to byłaby zasługa wszystkich wyżej wymienionych.

"Rozstajemy się z piłkarzami, którzy w naszej wspólnej ocenie nie gwarantują postępów".
Pytam się, kto tych piłkarzy sprowadził do klubu, kto tych piłkarzy przygotował do sezonu, kto ich trenował? Czy ich postawa nie wydaje świadectwa trenerom?
"Wymieniamy tych piłkarzy na lepszych i bardziej perspektywicznych".
Oby rzeczywiście nowi zawodnicy okazali się autentycznym wzmocnieniem!

Rozbawiła mnie ta wypowiedź: "...udziałowcem zostałoby miasto, ale musimy sprawdzić czy takie coś może być dokonane legalnie".
To, co zarząd robił do tej pory? Wstydziłbym się publicznie takie zdania głosić.

Prezes mówi:" Konkretny cel ogłosimy na przedsezonowej prezentacji zespołu. Będą to ambitne plany. Chcemy, aby z roku na rok był progres".
Moim zdaniem pierw określa się cel i pod ten wytyczony cel buduje się zespół. To jest czyste asekuranctwo ze strony prezesa. Chyba, że celem 4 miejsce (progresja). Tym bardziej, że budżet ma być większy o 700tys.zł. Uważam, że jeszcze podczas trwania rundy wiosennej i po rozeznaniu sytuacji formalno-prawnej kandydatów do gry w naszym klubie oraz przedstawieniu im i akceptacji wstępnych warunków umowy można byłoby określić cel na nadchodzący sezon. To jest zadanie dla prezesa i dyrektora.

Wśród priorytetów władz Lechii znajduje się szkolenie młodzieży.
Co z tego wynika dla klubu, pierwszej drużyny?
Pamiętam, że trener Kostka pracując krótko przy Traugutta wypromował więcej młodych naszych piłkarzy niż wszyscy inni trenerzy przez następne lata. To był prawdziwy fachowiec w moim przekonaniu.

W świetle powyższego, oraz zapowiedzi wprowadzenia modelu "16 + 8" zostałem pozbawiony złudzeń, że w sezonie 2007/08 klub będzie walczył o OE.
Przecież w 16 nie da się zagrać całego sezonu o pierwszą ligę! Zdarzają się kontuzje, kartki, choroby i z tego względu zalecana jest szersza kadra pierwszego zespołu. Zawodnik wchodzący z ławki na boisko musi być równorzędnym zmiennikiem. Czy taką gwarancje daje młodzieżowiec? Jeżeli wynik meczu jest bezpieczny, to wpuścić młodzieżowca na 15-20 minut, ale przy tych planach (16 seniorów) i wypadnięciu ze składu seniora z powyższych przyczyn od początku meczu będzie musiał grać jeden lub więcej młodych piłkarzy.
Chyba, że zostaną sprowadzone super talenty, czego życzę sobie i klubowi.
Osoba trenera - w mojej subiektywnej ocenie - nie gwarantuje końcowego sukcesu.
Jego wypowiedź w telewizji była żenująca. Na pytanie, które mniej więcej tak brzmiało:, Dlaczego w środku rundy było tyle meczy bez zwycięstwa? Trener odpowiada: eeeuuu nie wiem. To, kto mato wiedzieć? Dlaczego całe odium za brak awansu spada na zawodników?
Nie wykonał postawionego zadania i w związku z tym powinien złożyć rezygnację, a czy zostałaby przyjęta to inna sprawa, tak postępują ludzie honoru. To jest klasyczne bmw.
Konkludując:
1. Niektóre wypowiedzi władz i trenera są demagogiczne.
2. Kadra pierwszego zespołu musi być szeroka i wyrównana.
3. Rozliczyć kadrę szkoleniową nie tylko piłkarzy.
4. Dużym plusem jest transparentność finansów i brak długu.
Życzę sobie, żebym się mylił, co do polityki kadrowej i trenera po sezonie 2007/08
14 czerwca 2007, 21:37 / czwartek
Zgadzam sie z Januszem w 100%. Na zawodnikow, ktorzy pomogli bym nam w awansie nas po protsu nie stac ... Ogladajac juniorow, chyba kazdy widzi, ze tylko Pietrowski jest gotowy do gry w podstawowej 11, z calym szacunkiem ale dla Hirsza to nie ten poziom, a juz o reszcie nie bede sie wypowiadal... Ostanio na forum Lechii przeczytalem wypowiedz kibica, ktory pisal, ze Lechia najwczesniej awansuje do OE w 2010roku.. mam nadzieje, ze sie myslil...
14 czerwca 2007, 22:54 / czwartek
Paru z Was koledzy zna moje zdanie na temat, co jest potrzebne Lechii i swoje zdanie podtrzymuje:

Lechii potrzebni są ludzie, którzy pomogą jeszcze bardziej wzmocnić strukturę klubu, dotychczas mówiło się, że jest super , są odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach, ale dziś to nie wystarczy. Nie mówię tui o zmianie zarządu o zmianie dyrektora, poprostu uważam, że potrzeba nam w Lechii nowej siły.

Po pierwsze dyrektor sportowy, były przebłyski o Trzeciaku i spełzło to na niczym. Oczywiście wpływ na taki nie inny obrót sprawy mogły mieć m.in. wymagania finansowe. Wiadomo nie ma pieniędzy to nie ma profesjonalisty (nie mówię tu tylko o Trzeciaku), jednak klub, który ma, że tak powiem mocne postanowienia powinien twardo postawić sprawę, w jakim kierunku mają one być realizowane.

Druga sprawa, pieniądze. No tu można napisać poemat. Jednak moim zdaniem obecne działania są, określę to na zasadzie: Kurski z Adamowiczem nie załatwią to jebać sponsorów. Nie w tą stronę panowie, w klubie powinien działać człowiek, nazwijmy go specjalista ds. rozwoju klubu i marketingu. Jednym z głównych zadań takiej osoby byłoby poruszanie się po możnych (i nie tylko) firmach, instytucjach z ofertami sponsoringu. Dziś cały rynek działa na tej zasadzie i co ciekawe jest to działanie współcześnie skuteczne. Potocznie mówiąc wyrzucą cie drzwiami to wpierdol się oknem (nawet z inną ofertą, ale aż do skutku). Dlaczego tak piszę? Nie można liczyć tylko na polityków, patrzeć jak rada miasta żre się na sesji o to, jakie pismo wystosować czy do jednostki, czy do ogółu. To nie tylko i wyłącznie ma być gra polityków, to ma być działanie ogółu. Podejrzewam zresztą, że w dniu dzisiejszym w klubie działa to w ten sposób, że jest na stronie oficjalnej jest oferta dla sponsorów i to wszystko (jeśli się mylę to przepraszam), no wliczając jeszcze aktywnych kibiców-biznesmenów, którzy dają ile mogą. Zresztą sam usiłowałem coś zrobić w tym kierunku nawet ja, ale "afera bananowa" skończyła dialog na linii ja-szefostwo. I tu ciekawa sprawa dziś w radiu oficjalnie podano, że LOTOS wspomoże Lechię, ale jak będzie to "czysty krystalicznie" klub, nie ukrywając, że chodzi o ostatni incydent z R. CH.

Trzecia sprawa SSA, już dwa i pół roku mówi się o stworzeniu spółki i co dalej?
Dla zaistnienia takiego podmiotu potrzeba pieniędzy, słyszy się, że miasto jest zainteresowane, ale ile da miasto? Milion, dwa? Taki podmiot musi funkcjonować ze znacznie większa kasą? A jak to zrobić? Patrz m.in. "Druga sprawa"

Na temat kadry szkoleniowej oraz polityki transferowej klubu pozwolę się nie wypowiadać, ponieważ nie od dziś jest to jeden z podstawowych wątków tego forum, zresztą pisałem już na ten temat w wątku odnośnik jeszcze przed zakończeniem sezonu i swojego zdania i w tym przypadku nie zmienię..

Są to tylko moje spostrzeżenia. Wszystkim Biało-Zielonym życzę optymizmu przed zbliżającym się sezonem. Mam nadzieję, że zmieni się on w pewność. Lecz to już nie zależy tylko od nas.

P.S. Jak zwykle bez napinki.
16 czerwca 2007, 07:17 / sobota
prawda. spierdolili sprawę. taka sytuacja jak awans bezpośredni czterech zespołów nie powtórzy się pewnie za mojego życia. a oni to spierdolili.

i na dodatek kontrakt z trenerem przedłuzyli na kilka kolejek przed końcem rundy. ciekawe dlaczego ? bali się że odejdzie ?
16 czerwca 2007, 10:26 / sobota
Powiem krotko, osoby ktore tymczasowo prowadza Lechia nie maja zadnego pojecia o tym co robia bo nie sa na to szkoleni, i tyle! W k...a mnie to ze znow jestesmy zajacem do nauki.
16 czerwca 2007, 12:40 / sobota
Po prostu w Gdańsku nie ma woli ,środków ,ani zaplecza na 1 pierwszą ligę niestety
.ale zarząd powinien to nam ,kibicom powiedzieć wprost uczciwie ze walczymy o środkowa część tabeli , wybudujemy przez ten sezon zaplecze ,zmodernizujemy boisko ,przeciesz kibice to zrozumieją!!! , poco kręcić i mówić nieprawdę????
22 czerwca 2007, 20:39 / piątek
Ten,kto sie ludzi,ze dopiero teraz nastapi przelom i wypala bomby transferowe
jest bledzie.
Dlatego ja juz teraz niestety przyjmuje do wiadomosci,ze przyszly sezon,
bedzie gra o spokojne utrzymanie.
Czekam teraz na potwierdzenie moich domyslow i spostrzezen.
Chyba zarzad stac bedzie na powiedzenie prawdy bez zadnej sciemy.
Zreszta,tyle lat czekam na I lige (Lechia-Olimpia nigdy nie licze )ze moge
jeszcze troche poczekac.
No Panowie Wlodarze,ale nie za dlugo,bo prawie 40 na karku !

LECHIA PONAD WSZYSTKO !!!!!
22 czerwca 2007, 20:55 / piątek
Czarny zgadzam sie z toba,ten sezon bedzie walka o srodek tabeli,jest duzo mocnych ekip,tylko dziwi mnie fakt ze mamy 3 budzet w 2 lidze i lipa z awansem,wiem ze kluby (jaga,ruch,zagłebie ) grały po kilka lat w 2 lidze i awansowaly dopiero teraz,ale polonia b ma długi ,stadion to dno i budzet 1 mln ( smiech) ruch ma 3 mln dlugi a my,prawda jest taka ze jeszcze bedziemy grali w 2 lidze z 2 sezony az zbuduja bursztynka wtedy moze awansujemy .
23 czerwca 2007, 13:00 / sobota
ja juz od dawna pisze tu i ówdzie ze trener jak i prezes nie maja wizjii i nie dostarczą nam produktu w postaci drużyny która bedzie wygrywać, jak to jest możliwe że trener nie stawia warunków zarządowi że potrzebuje to i tamto a jak nie to nie prowadzi... oni sobie poprostu pograja za nasze 2mln z biletów my bedziemy klaskali i walczyli z cała Polska a oni sobie pograja, jeżeli chca to nie kupia 2 grasczy po 100tys eur bo na to i ch stac i wtedy zobacze.
niewątpliwy jest srodek tabeli i smutek dlatego apeluje ludzie kibice do klubu i żadac konkretów bo ONI to nie Ci ludzie.
walczyć jak kibice.
Biało-zielone pozdrowienia
24 czerwca 2007, 19:55 / niedziela
Niestety ale macie racje.w przyszłym sezonie Lechia bedzie jeszcze niżej niż w tym.Moje postulaty do zarządu jezeli ich oczywiscie interesują?

1)Moim zdaniem bezsensu jest kupować zawodników za klikadziesiąt tysiecy złotych takich mamy w lechii przykład Buzała,Szałęga,Rogalski,KTO KUPUJE SŁABY TOWAR DWA RAZY TRACI!!!
Zarząd powinien zaryzykować i sprowadzić graczy pierwszoligowych minimum za 100 tysięcy euro i to z 3 takich ktorzy rozegrali w zeszłym sezonie minimum 25meczy w pierwszej lidze.
2)Po drugie jakie znowu gry testowe z udziałem trzecioligowców to absurd totalny wszyscy graja na poziomie naszych juniorów!!!
3)Powinnismy sie zastanowić nad afrykańskimi graczami conajmniej jezeli chodzi o atak maja nierzadko lepszą kondycje i lepszy ciąg na bramkę jezeli sami nie strzelą to moze podadzą ,nie mowie tu o całej drużynie ale o 2 graczach
4)zauwazyłem ze w kregu zainteresowania zarzadu jest zawsze jakis zawodnik z przeciwnej druzyny, ktory akurat z nami zagrał dobry mecz jakby nie było innych zawodników,panowie z menadżerką naprawde na bakier!!!!
5)Jezeli Robert Sierpiński jest skautem to na Boga poco on jeździ po 4 ligowych boiskach .Juz widze jak PETA bedzie stzrelał bramki. W Bałtyku to on mógł sobie postrzelac tu nic nie zdziała jest za wątły i za młody !!!!!!!
6)TRENER I ZARZĄD TO TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI ZAUWAŻYŁEM!!!Trener powinien miec swój honor nie ma graczy nie jestem trenerem Niektórzy z Lechii porobili sobie stanowiska pracy
7)Po 7 i najważniejsze do zarzadu-ZAINWESTUJCIE W PIERWSZOLIGOWYCH GRACZY I TO ODKUPIONYCH A NIE ODDANYCH!!!!! DAJCIE IM PO 20TYS PENSJI Niech maja jezeli bedą dobrze grać napewno nikt tego im nie wypomni a wtedy wieksza frekwencja na trybumnach wieksze wpływy z biletów i możliwi nastepni sponsorzy!!!
Pozdrawiam wszystkich ludzi chcących coś wniesc marketingowo do naszej Lechii i czekam na forum na opinie.
Jarek 30lat
26 czerwca 2007, 18:20 / wtorek
tez uwazam ze lepiej kupic 2-3 srednich pierwszoligowcow niz plejade "utalentowanych perspektwicznych"grajkow czwartoligowych.dziwi mnie jeszcze jedno z baltyku wzielismy Pete ktory strzelil 11 goli a nie Kaszube co nawsadzal ponad 20 ??
26 czerwca 2007, 19:20 / wtorek
Trawa- "w radiu oficjalnie podano, że LOTOS wspomoże Lechię, ale jak będzie to "czysty krystalicznie" klub, nie ukrywając, że chodzi o ostatni incydent z R. CH."

A Ty oczywiście w to uwierzyłeś? Lotos nie chce Lechii sponsorować i znalazł sobie wymówkę.

Co do tematu. Pamiętacie nieporadność naszych grajków w pucharowym meczu z, powiedzmy sobie szczerze, kiepskim pierwszoligowcem (Pogoń). Od najlepszych drużyn 2 ligowych dostawaliśmy po dupie aż przykro. Po co niby mielibyśmy wejść do OE? By permamentnie walczyć o utrzymanie?

Dobry sponsor? A pomiętacie ptaka w ŁKSie (teraz Pogoń) albo widzew po rządach grajewkich i pawelców. Przecież gdyby nie pomoc przekrętaczy z pzpn klubu by już nie było. Bogaty wujek ma to do siebie, żę szybko się pojawia i jeszcze szybciej znika.

Dlatego postawa zarządu mi się podoba- STWORZENIE SILNYCH PODSTAW FINANSOWYCH ZAMIAST WYDAWANIA PIENIĘDZY PONAD STAN. Bądzmy najpierw solidnym prężnym 2 ligowcem i potem atakujmy OE.
26 czerwca 2007, 19:32 / wtorek
Mysle ze 3 pierwsze mecze w plecy i Borek poleci
26 czerwca 2007, 20:13 / wtorek
Zzz do czego pijesz? Nie od dzis wiadomo, że lotos za żadne skarby nie wyłoży kasy na Lechię. Dlatego napisałem "I tu ciekawa sprawa" chodziło mi oczywiście o znalezienie błachej wymówki.
26 czerwca 2007, 20:30 / wtorek
No to, Trawa, nie zrozumiałem Twych intencji.
26 czerwca 2007, 20:42 / wtorek
Spoko. Jednak reasumując napisze tak, w Gdańsku nie od dziś były problemy z pozyskaniem możnego sponsora. Inaczej, nikt z grubą kasą nie chciał pchać się w beczkę rochu zwana piłką nożną. Na spotkaniu w DB padło jednoznaczne stwierdzenie największym sponsorem Lechii są kibice. Komentarz jest zbędny.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.202