Gdańsk: niedziela, 17 listopada 2019
FORUM
Podstrony:

OE dla Lechii??

strona 5/5

26 lipca 2007, 16:06 / czwartek
ludzkie gówno..

JEBAĆ KURWY I STARYCH DZIADKÓW Z MIODOWEJ.
26 lipca 2007, 16:07 / czwartek
PZPN podejmuje decyzje w Polsce a gra na czas.
to jest NIENORMALANE !!!!!!!!!!!

za tydzien powiedza ze za pozno na zmiany....
kurwa. jak zespol ktory kupowal moze grac w najwyzszej klasie rozgrywkowej w Polsce ???????????????????????

TaKI serial TYLKO w tej idiotycznej POLSCE
26 lipca 2007, 16:08 / czwartek
Kiko7 - 100% poparcia. Ja tez blisko 20 lat czekam na awans Lechii do ekstraklasy wywalczony po sportowej walce i chce go swietowac w czerwcu na Dlugiej :)
26 lipca 2007, 16:09 / czwartek
Jest jeszcze jeden scenariusz:

A) Zawieszenie Sosnowca
B) Decyzja za tydzeń
C) Lechia za tydzień w OE (muszą to przeanalizować, czyli kolejna wizytacja, itp.)
26 lipca 2007, 16:10 / czwartek
Co oni robią!!!Przecież to jest pojebane liga rusza za 2 dni,a oni chcą karać klub za tydzień!!!TYLKO W POLSCE MOŻE BYĆ COŚ TAKIEGO!!!Zostańmy w tej 2 lidze i wywalczmy awans na boisku!!Chociaż uważam,że byśmy sie utrzymali w OE!!

POZDRO JAREK:D
26 lipca 2007, 16:11 / czwartek
Wydział Dyscypliny PZPN nie podjął dziś decyzji w sprawie zarzutów korupcyjnych wobec beniaminka Orange Ekstraklasy, Zagłębia Sosnowiec. Decyzja w sprawie ewentualnych kar zapadnie za tydzień.
26 lipca 2007, 16:27 / czwartek
26 lipca 2007, 16:28 / czwartek
Górnik który ma mniejsze zarzuty niż Zagłębie wyjebali do 3ligi,a im pozwolą grac do końca sezonu.

chore ,kur.. chore.
26 lipca 2007, 16:31 / czwartek
Śmieją się społeczeństwu w oczy- "widzicie, zrobimy co chcemy a wy chuja możecie" to przeslanie pzpn do narodu, rządu RP. I tak jest.
Pani minister od zadań specjalnych, panie Kurski zróbcie coś z tym szambem.
26 lipca 2007, 16:39 / czwartek
KURWA TRZEBA WYPOWIEDZIEC LISTKIEWICZOWI WOJNE ! PROPONUJE PORWAC MU CORKE I SILA ZMUSIC DO WYSADZENIA PZPN !
26 lipca 2007, 17:14 / czwartek
dobra piosenka o starych zgredach czerwonych z pzpn odnośnik
26 lipca 2007, 17:49 / czwartek
To też do nich pasuje;)

odnośnik
26 lipca 2007, 18:23 / czwartek
Czyli co, zamiast na oprawy zbierajmy na kupno meczy, to jawne przyzwolenie na korupcje, kurwa mać, kupili ok. 30-tu meczy, czyli prawie cały sezon, a PZPN im wpierdoli pewnie - 10 pkt i kare finansową albo degradacje po sezonie i kaska z C+ wpłynie i z Orange wpłynie i za rok Zagłębie będzie przystępowało do II Ligi z takim samym budżetem jak szpArka i prawie awansem w kieszeni!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdzie tu kurwa logika, rozgrzana lokówa w dupę tym leśnym piernikom z Miodowej!!!!!!!!!!

z biało-zielonymi pozdrowieniami
26 lipca 2007, 18:27 / czwartek
uklady i ukladziki, echhh..
26 lipca 2007, 18:32 / czwartek
Pewnie się hanysy dogadali i co miesiąc będą koperte na miodowa wysyłać.Każdy chce zarobić.Już lepiej nie wchodzić na razie do tego zasmieconego bagna jakim jest teraz OE . Za rok po sportowemu.Bez zielonych stolikow,tylko na zielonej trawie.
26 lipca 2007, 19:08 / czwartek
odnośnik

Wciąż nie wiadomo, czy Zagłębie Sosnowiec zostanie karnie zdegradowane z Orange Ekstraklasy za przestępstwa korupcyjne. Jeśli tak się stanie, jego miejsce może zająć Lechia Gdańsk
Biało-zieloni zajęli w II lidze najwyższe miejsce pośród drużyn, które nie awansowały do Orange Ekstraklasy. Jeśli w wyniku afery korupcyjnej jakikolwiek klub ukarany zostanie degradacją z OE, zgodnie z przepisami jego miejsce powinna zająć właśnie Lechia. Oczywiście, jeśli spełni wszystkie wymogi PZPN.

W czwartek wydział dyscypliny PZPN miał wydać ostateczną decyzję w sprawie Zagłębia, nad którym ciąży zarzut kupienia aż 30 meczów.

- Musieliśmy przesunąć ją o tydzień, gdyż działacze klubu z Sosnowca chcieli zmienić nasze poprzednie ustalenia dotyczące wysokości i rodzaju kar - mówi "Gazecie" wiceprzewodniczący WD Robert Zawłocki. - Naszą propozycją jest karna degradacja, ujemne punkty i kara finansowa. Zagłębie godzi się na dobrowolne poddanie karze, ale nie godzi się na degradację. Działacze z Sosnowca swoją propozycję przedstawili we wniosku, który musimy dokładnie przeanalizować. Stąd tydzień zwłoki - dodaje Zawłocki. Problem polega na tym, że już w sobotę ruszają rozgrywki Orange Ekstraklasy. Zagłębie na wyjeździe zmierzy się z Lechem Poznań. - Ten mecz się odbędzie, ale to w niczym nie przeszkadza, żeby w czwartek wydać decyzję dotyczącą kar dla Zagłębia. Chciałbym dodać, że moje stanowisko jest niezmienne. Nie wyobrażam sobie, aby klub, któremu udowodniono kupienie 30 meczów, nie został ukarany degradacją, ujemnymi punktami i karą finansową. To są niepodważalne zarzuty - podkreśla Zawłocki.

Degradacja Zagłębia do II ligi wydaje się więc przesądzona, kwestią pozostaje tylko, kiedy to nastąpi. Są dwie opcje: albo wydział dyscypliny wyda decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności i zespół z Sosnowca już w tym sezonie znajdzie się w II lidze, albo kara zacznie obowiązywać dopiero po sezonie 2007/2008. W tym pierwszym przypadku miejsce Zagłębia może zająć gdańska Lechia.

- Jesteśmy gotowi w każdej chwili podjąć wyzwanie i nawet zaraz rozpocząć grę w ekstraklasie - odważnie deklaruje prezes Lechii Maciej Turnowiecki. - Według mnie potencjał naszej drużyny spokojnie pozwoliłby nam walczyć o miejsca 12-13 w ekstraklasie, co dałoby nam utrzymanie bez gry w barażach - dodaje Turnowiecki.

W związku z ewentualnością gry Lechii w Orange Ekstraklasie stadion przy ul. Traugutta wizytowali w czwartek przedstawiciele firmy Multi Production, która realizuje transmisje meczów dla telewizji Canal+. Poza drobnymi uwagami ich podstawowe zastrzeżenie było tylko jedno: brak oświetlenia. - Zapewniliśmy naszych gości, że jeśli zajdzie taka potrzeba, do końca października na naszym stadionie staną słupy z jupiterami. Myślę, że to rozwiązuje sprawę - podkreśla Turnowiecki. Teraz pozostaje czekać na czwartkową decyzję wydziału dyscypliny. Jeśli byłaby korzystna dla Lechii (czyli natychmiastowa degradacja Zagłębia), od gry w ekstraklasie dzieliłoby ją tylko otrzymanie licencji od PZPN.
26 lipca 2007, 21:25 / czwartek
co wy sie tak oburzacie tak mocno.Jebac taki awans Zaglebie bylo lepsze od nas i powinni grac w tej wymarzonej orange ekstraklasie:d.W osttanim sezonie z tego co wiem nie maja podejrzenia o kupione mecze czyli okazali sie lepsi od nas na boisku.Po za tym co my mamy za sklad przypomnijcie sobie nasza gre z poprzedniego sezonu i pomyslcie co bysmy musieli prezywac w meczach z lepszymi zespolami o jedna klase:(.Bylo by zajebiscie jakby Lechia awansowala ale jeszcze nie teraz!!
ps.zapite mordy z pzpn pokazuja ze moga w tym kraju zrobic wszystko co im sie tylko podoba najpierw twierdzili ze w naszej pilce nie ma korupcji a jak psy im sami powylapywali winnych i dali przed nosem to nie wiedza nawet jak sobie z tym poradzic zrobili taki burdel z naszej ligi ze tydzien przed rozpoczeciem sezonu nie znamy skladow 1 i 2
LISTEK POJEBIE BANANY BYLY DLA CIEBIE!! :P
27 lipca 2007, 03:01 / piątek
CZYLI SPRAWA JEST PROSTA ..... JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI ?? TO CHODZI O KASĘ KTO DO WIĘCEJ??? ..LECHIA ???CZY .. ZAGŁEBIE ???

.... PROPONUJĘ DZIAŁACZOM LECHII..WYCOFAJCIE SIE Z TEJ ROZGRYWKI .. ZA ROK WEJDZIEMY Z GRY I BREDZIE OK.
27 lipca 2007, 07:30 / piątek
k..wa,zagłębie zostaje,nie do wiary!!!!
27 lipca 2007, 08:18 / piątek
Słaba ta nasza Lechia jest. Jak się utrzymamy bez baraży w II lidze to będzie sukces. Do OE nie ma się co pchać, bo to kompromitacja byłaby. A ja nie po to przychodzę na mecze, aby oglądać porażki i bezradność mojej drużyny. Z taką grą, jaką prezentowali w poprzedniej rundzie, np. ze Śląskiem czy Odrą, po prostu nie zasługują na awans. Prawdopodobnie poczekamy na ewentualny awans jeszcze z 5-6 lat minimum. Może przy okazji EURO jacyś poważni sponsorzy zainteresują się Lechią i wyasygnują kaskę niezbędną na zakontraktowanie wartościowych graczy, zdolnych wywalczyć awans. Z tymi co teraz są (skład gorszy od z poprzedniego sezonu) możemy co najwyżej święcić triumfy, ale w III lidze. Z bólem serca to piszę, ale takie są niestety realia.
A poza tym jest też plus z tej sytuacji z brakiem awansu w tym roku. Przynajmniej derby ze złodziejami będą i nasza Lechia na pewno im wpierdoli, przynajmniej w Gdańsku. Inaczej być nie może.
27 lipca 2007, 09:02 / piątek
Moim zdaniem wszystko rozstrzygnie się najpóźniej jutro późnym popołudniem!!!
Czemu??? Jeśli sprawa jest rzeczywiście możliwa do realizacji (chodzi o natychmiastowa degradację Zagłębia) to mecz I kolejki Lech-Zagłębie nie może się odbyć. Gdyby jednak został rozegrany to przecież nikt go nie uniewazni!!! Zatem najpóźniej jutro wieczorem wszystko powinno być jasne...
27 lipca 2007, 09:13 / piątek
Chciałbym sie mylić ale wydaje mi się, że przesunięcie decyzji było zagraniem taktycznym. W czwartek będzie za późno by wszystko odkręcić więc degradacja za rok.
Papiery na Zagłebie miali juz od poniedziałku a tłumaczyli się nieznajomoscią rzeczy.
27 lipca 2007, 09:25 / piątek
Odpowiem na pytanie postawione w temacie wątku.
Tak, OE dla Lechii ale od następnego sezonu. Trzeba się skupić na wygrywaniu meczy (szczególnie ze śledziami) i walczyć w każdym meczy ambitnie jak Pęki. O innych możliwościach zapomnijmy i zamknijmy już ten wątek, który aktualny był jeszcze wczoraj ale dziś pozostaje już tylko pseudonaukową dywagacją...
27 lipca 2007, 10:04 / piątek
27 lipca 2007, 10:31 / piątek
Castrop o czym ty piszesz. Myślę że po awansie za Sosnowiec Lechia spokojnie mogla by powalczy o punkty z Jagielonią, Bytomiem ,Wodzisławiem, Łksem a kto wie czy przy sprzyjających okolicznościach nie urwac punktów faworytom. W zimie była by szansa na wzmocnienia i walka o utrzymanie OE. Jak już wcześniej ktoś pisał że trudniej jest wejśc niż się później utrzymac. Do tego dochodzi aspekt pozyskania sponsora na OE plus kasa z Orange i C+ która nawet po jedno sezonowej przygodzie z OE pozwoliła by nam na stworzenie budżetu na 2 ligą z najwyższej półki i walkę o powrót. Ostatnim aspektem jest to że w ciągu roku mielibyśmy na T 29 światło i murawę i temat przyznania licencji w przyszłości by był zamknięty. A w ty momencie patrząc na zawirowanie z przetargiem na remont płotu słabo widzę wykonanie prac (światło , murawa) na T29 w przypadku tego sezonu w 2 lidze.

W MOIM SERCU TYLKO LECHIA
27 lipca 2007, 10:34 / piątek
Castorp przepraszam za literówkę w moim poście twojego nicka.

W MOIM SERCU TYLKO LECHIA
27 lipca 2007, 10:38 / piątek
"...Po wcześniejszych deklaracjach mecenasa Tomczaka w korytarzach na Miodowej otwarcie spekulowano, która ewentualnie drużyna zastąpi Zagłębie w lidze – Lechia Gdańsk czy warszawska Polonia..."
27 lipca 2007, 10:46 / piątek
Weźmy poprawkę na tytuł gazety...

odnośnik

"Lechia zagra jednak w ekstraklasie?
Fakt, mh / dziś, 07:26

Być może Lechia Gdańsk zajmie miejsce Zagłębia Sosnowiec w piłkarskiej ekstraklasie. Taką decyzję może dziś podjąć komisja ds. nagłych PZPN pod przewodnictwem Michała Listkiewicza.
Lechię zobligowano do dostarczenia dziś stosownej umowy z gdyńskim OSiR na wynajem obiektu, z którego na co dzień korzystają piłkarze Arki. Wczoraj stadion Lechii wizytowali przedstawiciele Canal+, którzy sprawdzali, czy stadion nadaje się do transmisji telewizyjnych."

Więcej w "Fakcie"
27 lipca 2007, 10:58 / piątek
RECE opadaja paranoja to tylko u nas sie moga takie cuda dziac.PZPN chce ukarac zagłebie za rok!!!!

cuda na kiju co za rok ktos da nam awans -zart?
27 lipca 2007, 10:58 / piątek
No to już chyba koniec tych dywagacji o OE w tym roku.
Myślę, że trzeba się skupić na obecnym sezonie. Wiadomo, że z pierwszą trójką (Polonia, Wisła, Arka) teoretycznie mamy małe szanse, aby powalczyć o awans (maja zdecydowanie więcej pieniędzy i lepszych piłkarzy). Trzeba się skupić na wygrywaniu wszystkich meczów u siebie i zdobywaniu wszystkich możliwych punktów ze słabszymi zespołami. A w kolejnym sezonie musi przyjść awans. Nie ma, co liczyć na innych trzeba walczyć o każdy punkt, tylko ambicją piłkarze mogą nadrobić braki wobec czołówki.
A kolejny sezon może być jeszcze bardziej pokręcony. Prawdopodobne jest spuszczenie Sosnowca a może jeszcze kilku drużyn.
Więc musimy awansować i być do tego przygotowani (boisko, oświetlenie, SSA). Wiadomo, że gra w OE jest znacznie łatwiejsza niż awansowanie do niej. A Lechia musi to zrobić jak najszybciej, bo brak postępu sportowego musiałby doprowadzić do stagnacji i regresu. Bądźmy dobrej myśli piłkarze muszą uwierzyć, że awans jest możliwy i wznieść się na wyżyny swych umiejętności, a my musimy im w tym pomóc jako 12 zawodnik.
27 lipca 2007, 11:56 / piątek
Sorry, ale niektórzy z was prezentują typowo polskie kombinowanie i myślenie stricte życzeniowe – zrobi się coś ewentualnie, jak nas sytuacja postawi pod murem, na zasadzie akcji, improwizacji, partyzantki. Ja najbardziej ze wszystkich czekam na upragniony awans mojej Lechii do ekstraklasy i pragnę ją widzieć wielką, opromienioną chwałą wspaniałych zwycięstw. A na dziś, powiadam wam, niech najpierw zrobią to oświetlenie i podgrzewaną płytę, znajdą poważnych sponsorów, zakontraktują dobrych piłkarzy, a wtedy z sukcesem powalczymy o awans bez niczyjej łaski i nie oglądając się na nikogo. Niestety na razie to marzenie ściętej głowy. A takie pieprzenie kotka za pomocą młotka, że niby jak będzie teraz awans teraz to w październiku zrobią (może zrobią) oświetlenie, a w lutym może zrobią podgrzewaną murawę, nie jest nic warte. Takie deklaracje ze strony Miasta śmieszne są i gówno tak naprawdę warte. Na co Miasto czeka i zwleka nie od dziś przecież, lecz od wielu wielu lat - aż ich sytuacja (PZPN) postawi pod murem. Tu są zaniedbania sięgające dziesięcioleci. A minimum od połowy lat 80-tych ciągnie się ten marazm organizacyjny, związany z inwestycjami w bazę klubu. Karmiono nas wielokrotnie obiecankami. I co? Dlaczego do tej pory nie prawie zrobiono. Nawet z licencją na II ligę był problem. Kto włodarzom Miasta-właścicielom obiektu wzbraniał modernizacji T29. Co robili radni, prezydenci poprzednich kadencji w tym temacie? Gówno. A w małych, biednych Kielcach można było, jaki m cudem?
Dlatego też taki wyciągany za uszy awans kosztem Zagłębia nikomu niczego dobrego nie przyniesie: kibice po początkowej euforii rozczarują się, po kilku wysoko przegranych meczach gwałtownie zacznie spadać frekwencja, sponsorzy się zniechęcą, bo nie będą chcieli łożyć na kopaninę i być kojarzonymi (ich firmy) z miernotą, ze słabizną, z porażkami. A Miasto zajęte i zaangażowane finansowo w inwestycje związane z EURO2012 oczywiście nie wywiąże się z obietnic modernizacyjnych T29. Jak zwykle wypnie się na Lechie, nie weźmie odpowiedzialności – teraz przynajmniej będzie miała alibi (ME20012). Wyglądać to będzie tak – przeciąganie procedur przetargowych, opóźnienia, potem tłumaczenia się, zwalanie winy i, jak to zwykle w naszej Polsce bywa, gówno z tego będzie.
A już kombinowanie, że w trakcie przerwy zimowej znajdą się sponsorzy, którzy dokonają wzmocnień składu i uratują Lechię, to myślenie czysto życzeniowe (chyba że nagle spadną z nieba jak manna lub ich Adamowicz wyczaruje z kapelusza – podobno ma zdolności magiczne).
Jak pokazują doświadczenia ubiegłego sezonu nie zrobiono niczego, by wzmocnić realnie skład w trakcie przerwy zimowej, kiedy to szansa awansu była przeolbrzymia, dosłownie na wyciągnięcie reki (wycofanie się hydrobudowy, perspektywa degradacji arki i Łęcznej). Spartaczono sprawę i teraz dupa blada. W tej przerwie rozgrywkowej też nie zdziałano cudów. Skład jest słabszy od ubiegłorocznego. Więc nie wierzmy w cuda ani teraz, ani tym bardziej w mglistej przyszłości. Nic takiego jak wzmocnienia, nowi sponsorzy nie stałoby się.
To co stało się w poprzednim sezonie. Ku..., nie mogę tego przeboleć, to tak jakby piłkarz, nieatakowany przez rywali, nie trafił do pustej bramki z 2 metrów stojącej piłki w 90 min przy stanie 0:0.
Ale to i tak próżne dywagacje, bo jasnym jest, że dziadki miodowe z premedytacją opóźniły o tydzień wydanie decyzji w sprawie Zagłębią, aby już później powiedzieć z fałszywym żalem, że w tym sezonie ze względów różnych różnistych , srakich i owakich degradacja Zagłębia nie będzie możliwa. Więc na dzień dzisiejszy wznoszenie modłów do dziadków miodowych i liczenie na ich wspaniałomyślność dla Lechii jest... co najmniej żenujące.
27 lipca 2007, 13:15 / piątek
do fan-Lechii
Skontaktuj się z lekarzem bądź farmceutą , PILNIE !!!!!!!!!
27 lipca 2007, 15:57 / piątek
Moim marzeniem byłoby gdyby na wystwione przez pzp(r)n "zaproszenie" do ekstraklasy, włodarze naszego klubu powiedzieli " Fakap, kartofle zapiździałe " !!!!
Na specjalnej konferencji prasowej pan Turnowiecki & Jenek, krótko uargumentowali by swoją decyzje której meritum brzmiałoby tak : "Mamy was i taki awans głęboko w dupie. Mamy swój honor i ambicje, które każą nam położyć na was antenę. Z taką propozycją zwróćcie sie do Prokomu-Drukarki albo Brudnych Koszul oni wam jeszcze za to zapłacą !!!
Z głebokim poważaniem T & J & kibice Lechii !!!
27 lipca 2007, 16:22 / piątek
castrop a jak sie maja sprawy z tym gosciem z prostej?? nadal zaslania widok???
27 lipca 2007, 16:42 / piątek
na dobra sprawe jesli Lechia by awansowala i gdyby glebiej przeanalizowac problem to ten awans nie byl by przy zielonym stoliku...Lechia nie kupowala raczej meczy i we wszystkich grala uczciwie...za to zostala pozbawiona szans na awans wlasnie przez tych co kupowali i byc moze placi teraz za to ze inni grali nieuczciwie...
tak to Lechia moze nigdy nie awansowac ...jesli co lige bedzie kilka druzyn ktore kupuja mecze to traca tylko uczciwi tak wiec tamtym kara sie nalezy a uczciwym nalezy sie sprawiedliwosc
z drugiej strony gdyby nie kilka slabszych meczy u siebie(raczej z tymi co nie kupowali) nie bylo by problemu
27 lipca 2007, 17:33 / piątek
Castorp napisał: "Ja najbardziej ze wszystkich czekam na upragniony awans mojej Lechii do ekstraklasy i pragnę ją widzieć wielką, opromienioną chwałą wspaniałych zwycięstw."
Wszystko można o tobie kolego napisać, ale najważniejsze chyba jest to jaki z ciebie skromny człowiek. Teraz przynajmniej wiem kto jest NAJWIĘKSZYM KIBICEM na T29!!! Chcę ciebie tylko słuchać, bo to jest po prostu prawda objawiona i jedyna!!! O wielki... :D
pozdro
29 lipca 2007, 02:28 / niedziela
castrop bedziesz bral laczki ze soba na mecze Lechii??
30 lipca 2007, 08:37 / poniedziałek
Ja na tę rundę mam karnet na trybunę centralną, gdzie będę siedział ze starymi zgredami, więc laczki raczej niepotrzebne będą. Ale kiedyś na prostą jeszcze wrócę, trzymajcie mi miejsce.
30 lipca 2007, 10:39 / poniedziałek
Motyla noga ! Castorp masz karnet na krytą ?! Nie slyszales, ze St. Parasol tez kupil sobie karnet na krytą, bo juz nie chcial ludziom z prostej zaslaniac boiska i calego stadionu ?
30 lipca 2007, 11:02 / poniedziałek
Nie gadaj, poważnie? Ja ze strachu, żeby mnie Parasol i jego zwolennicy nie pobili, skombinowałem karnet na krytą, a tu taki ambaras.
30 lipca 2007, 11:13 / poniedziałek
Castrop, ty i strach??? I tak się do tego przyznajesz??? Boże, co oni z tobą na tym Srebrzysku zrobili!!!
30 lipca 2007, 11:37 / poniedziałek
Mylisz się Kontratak. Właśnie na tym polega siła Castorpa, że nie wstydzi się przyznać do strachu :))
30 lipca 2007, 11:39 / poniedziałek
No to wreszcie kryta będie żyła :))
30 lipca 2007, 13:41 / poniedziałek
To ja też kupuję karnet na krytą , przynajmniej tam zapowiada się bezpiecznie :-)
30 lipca 2007, 13:51 / poniedziałek
wrecz przeciwnie, zamiast bananow z krytej beda leciec laczki... ja sie zamkne w klatce chyba... lepiej walczyc ze sledziami niz od laczkomastera wyhaczyc laczkiem
1 sierpnia 2007, 12:24 / środa
P TOMASZEWSKI POWIEDZIAŁ KTO WON ZA KORUPCJĘ A P TOMCZAK TYLKO

ZAGŁĘBIE S . I CZESKI FILM 29.07.07.-TVP3 TVN
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.259