Gdańsk: środa, 21 października 2020
FORUM
Podstrony:

Afera korupcyjna w polskiej piłce

strona 14/14

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

3 czerwca 2011, 16:44 / piątek
verde, Twój odnośnik nie działa

Mam nadzieję, że macie rację, czekam aż klub pozwie Fryzjera o pomówienie i wygra sprawę.
3 czerwca 2011, 17:02 / piątek
Olo - tu masz poprawiony link: odnośnik
3 czerwca 2011, 17:12 / piątek
Swoja drogą analizując blog na którym bazował Dziennik Bałtycki warto zwrócić uwagę na parę spraw.

Źródło:
odnośnik

1. Dziennik Bałtycki chyba przeoczył bardzo ważne słowa z wpisu na blogu: "Prokuratura uważa, że część tego co mówił [Fryzjer] to próba obciążenia innych osób. Proponuję więc nie traktowanie wyjaśnień Fryzjera jako fakty, a subiektywne przedstawienie swojej wersji korupcji w polskim futbolu i stawianych mu zarzutów"

Dziennik Bałtycki nie zauważył tej informacji na blogu czy dziennikarzowi wydała się ona nieistotna? :)

słowa cytowane z przesłuchania Fryzjera:

2. "Nie wiem czy mówiłem ale Lechia Gdańsk także kupiła sobie awans do II ligi. Lechia kupowała mecze (...)"

słusznie byłoby złożyć pozew sądowy w sprawie pomówienia o kupowaniu meczów (liczba mnoga) z prośbą o udowodnienie tych słów.

3. "(...) Po meczu spotkałem się z nim i on powiedział mi, że Unia Janikowo finansowo podpierała ten mecz i oferowała więcej pieniędzy za wygranie tego meczu niż Lechia. Mówił, że G. załatwiał sprawę z zawodnikami Lechii i na jego konto lub adres domowy wysłana została kwota 8-10 tys. zł. Taką kwotę podał G., ale tych pieniędzy mogło być więcej. To był ważny mecz dla Lechii bo decydował o awansie do II ligi. Część zawodników została wtajemniczona w ten układ przez G. i oni odpuścili ten mecz."

słusznie byłoby złożyć pozew sądowy w sprawie pomówienia o kupienie meczu z prośbą o udowodnienie tych słów. faktem jest, że meczu Lechia-Kotwica nie ma na liście meczów o których ustawienie podejrzana była Unia Janikowo odnośnik

4. "Kto wie czy Henryk K. nie maczał w tym paluchów. Zadzwonił do mnie i prosił bym pogadał z zawodnikami bądź prezesem Kotwicy aby ten mecz odpuścili."

słowa "kto wie" świadczą o czystym dywagowaniu a nie stwierdzeniu faktów. Dalej są podane szczegóły co niby Henryk K. zrobił a wcześniej jest "kto wie" !!! :)
3 czerwca 2011, 17:15 / piątek
Einherjer, dzięki

nie należę do zwolenników teorii spiskowych o zaplanowanych z premedytacją wielkich akcjach medialnych w których zaangażowany jest rząd więc związku między tematami, o których verde napisał z 01.06 i 02.06 za bardzo nie widzę :)
4 czerwca 2011, 17:55 / sobota
to wierzę, że nie widzisz : )

związek jest tylko i wyłącznie taki że jednego dnia Lechia szczypie medialnie podstawiańca,
a zaraz następnego sama jest medialnie podszczypywana,

napisałem: taki zbieg okoliczności,
choć i z takich zbieów okolczności "nauka" wysówa się sama

o jakim zaangażowaniu rządu piszesz ?
4 czerwca 2011, 17:57 / sobota
hehe, pomijając literówki, wysuwa rzecz jasna, przepr
6 czerwca 2011, 11:45 / poniedziałek
"Cien afery korupcyjnej",dalszy ciag echa po wypocinach bałtyckiego. Tym razem bardziej sprzyjajacy Lechii.

odnośnik
6 czerwca 2011, 21:19 / poniedziałek
Verde, to off topik więc bardzo krótko i proponuję nie ciągnąć tematu: sugerujesz związek między artykułem z 01.06 i akcją medialną 02.06 a ja tego związku nie widzę i tyle - różnica zdań.
Zaangażowanie rządu? No zrozumiałem, że jakieś gremium z otoczenia premiera (właściwie nie wiem czy z samego rządu, czy z PO) ma wpływ na to podszczypywanie Lechii w mediach i stąd "zbieg okoliczności" 01-02.06?
Jeśli nadinterpretowałem, to przepraszam.
2 stycznia 2012, 14:16 / poniedziałek
odnośnik

z jednej strony chciałbym mieć nadzieję, że to nieprawda, z drugiej: wszyscy wiemy jakie to były czasy.
"Sprawa ujrzała światło dzienne tuż przed końcem ubiegłego roku. Prokuratura postawiła siedem zarzutów korupcyjnych byłemu trenerowi Śląska Grzegorzowi K. Chodzi o mecze rozgrywane przez wrocławski klub w sezonie 2003/04, gdy Śląsk występował w III lidze. Dzięki ustawionym spotkaniom drużyna awansowała wówczas do barażów o II ligę, ale przegrała w nich z Arką Gdynia"

a Arka była później ukarana między innymi za ustawienie tych meczów. Gdzie podziewa się Janusz Zaorski?
2 stycznia 2012, 18:42 / poniedziałek
to dopiero jaja:) Ślask kupił mecze, żeby znaleźć się w barażach, które i tak później kupiła arka i odprawiła Ślaska. koperty były nierówne:)
5 kwietnia 2013, 13:59 / piątek
odnośnik
A drukarka znowu ma przypał :).
5 kwietnia 2013, 14:05 / piątek
Można domyślać się, że chodzi o nich. Zawisza fawory, więc kursy nie były by zbyt atrakcyjne. Zapewne poszła kasa na zwycięstwo arki np 3:0, gdzie kursy były by pewnie w okolicach 15zł.

no cóż.. oni to mają we krwi
5 kwietnia 2013, 14:49 / piątek
"Zawisza miał wygrać mecz różnicą dwóch goli. Kurs - około 3.20. Do wyjęcia miało być około miliona złotych, co oznacza, że kwota dokonanych zakładów doszła do około 300 tysięcy złotych na takie konkretnie zdarzenie. Teraz niech każdy się zastanowi, czy można dokonać aż takich wpłat, bez ustaleń pomiędzy dwiema stronami."
5 kwietnia 2013, 15:39 / piątek
Ktoś już chciał na tej informacji zarobić albo ma lepsze kontakty bo mecz sprzedawany przez pewnego greka jako fix za 400 euro.
5 kwietnia 2013, 16:48 / piątek
Dręczyciel mylisz sie jesli chodzi o to na kogo był zakład.
Jeśli ja miałbym postawić sie na miejscu goscia który chce przekrecić buków, zapukałbym do szatni klubu z Gdyni. Powszechnie wiadomo, ze to "firma" o ugruntowanej renomie w tej "branży". Wieloletnie doświadczenie w dodatku udokumentowane. W swoich szeregach arka posiada "doświadczonych" pracowników, choćby kopacz o ksywie "Panie sędzio kiedy ten karny!?". Nie wlaczą kompletnie o nic, wiekszosci kończą im sie kontrakty, kibice ich klubu to nierozgarnięci "fantaści", wiec przegrana z Zawiszą nie bedzie żadną niespodzianką. Ot wystarczy uruchomic kontakty z kopaczami Zawiszy, dogadać sie, bydgoszczanie za darmo bez wysiłku wygrają 3 punkty potrzebne do walki o awans, tylko wynik musi być taki a nie inny.

Wszyscy bedą zadowoleni, kasa bedzie w kieszeni.
Jedyne tylko co ich zgubiło to pazerność i nieuwaga.

TYLKO LECHIA!
5 kwietnia 2013, 16:52 / piątek
sorki za literówki :) ehhh prędzej doczekamy sie śledziuchów w extraklasie (sic!) niż możliwosci edycji na tym forum.

TYLKO LECHIA!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.261