Gdańsk: poniedziałek, 28 września 2020
FORUM
Podstrony:


Afera korupcyjna w polskiej piłce

strona 2/14

3 sierpnia 2007, 09:36 / piątek
A je w tym wszystkim mam tylko jedno życzenie
aby p.kolator zatrzyamał sie na cyferce 99 tak jak Wieszczu a p.listkiewicz wstąpiła do klubu 100 , ale jako 99 i 100 osoba zatrzymana przez prokurakure wrocławska
3 sierpnia 2007, 10:01 / piątek
Najlepsze jest to że dostaną 1 milion od Canal+ a kare mają 50 tys.zł. Więc jak nie patrzeć to jeszcze wyjdą na "+" . Kara powinna być chyba adekwatna do tego co jeszcze nieuczciwie zarobią bo ktoś ich przytrzymał w OE! Nie awansując pewnie i tak by ich zdegradowano do III ligi więc przy dobrym układzie jeszcze będą w II.....

Jeb.. pzpn!!!!
3 sierpnia 2007, 10:49 / piątek
teraz dopiero grajki zaglebia moga byc zarobieni moga od samego pocztku mecze puszczac ? komu punkty potrzebne beda zapraszamy do sosnowca na rozmowe !!!

zenada j....pzpn
3 sierpnia 2007, 11:07 / piątek
Sosnowiec i tak obok Polonii Bytom jest najsłabszy w 1 lidze, więc będzie chyba im ciężko teraz walczyć o to by mieli spadek tylko do 2 ligi.
23 sierpnia 2007, 11:41 / czwartek
Bo klub nie spłaca długów
2007-08-23
Widzewowi grozi wyrzucenie z I ligi

Koniec z udawaniem przez działaczy Widzewa, że nie mają nic wspólnego ze starymi długami. Wkrótce Wydział Dyscypliny prawdopodobnie zadecyduje o ukaraniu łodzian ujemnymi punktami za nieprawidłowości związane z uzyskaniem licencji na grę w II lidze w 2004 roku. To może oznaczać degradację.

"Pracujemy nad tym" - potwierdza dla "Faktu" Robert Zawłocki, wiceprzewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN. "Widzew zasłania się tym, że nie naruszył prawa.
Tylko że to, co zrobiono z jego licencją, było po prostu niemoralne i niezgodne z zasadami funkcjonującymi w sporcie. Nie może być tak, że ktoś przejmuje miejsce w rozgrywkach, a nie spłaca długów poprzednika" - dodaje.

Kombinacje wokół Widzewa zaczęły się kilkanaście lat temu, kiedy stowarzyszenie RTS Widzew "tymczasowo użyczyło" drużynę spółce funkcjonującej jako SPN Widzew SSA. Nad tym, co się stanie, jeśli SSA narobi długów i odda drużynę ponownie do RTS, które się do nich nie będzie przyznawało, nikt się w PZPN nie zastanawiał. "Ktoś z centrali, kto pozwolił wtedy na takie rozwiązanie albo wziął w łapę, albo był po prostu głupi i nie powinien pracować w związku" - mówi
anonimowo były działacz PZPN.

W roku 2004 zarządzany przez SPN SSA spadł z ekstraklasy. RTS wypowiedział wtedy zadłużonej na około 15 milionów złotych spółce "umowę o użyczeniu" drużyny. Następnie otrzymał licencję na grę w II lidze, którą przekazał nowemu stowarzyszeniu powołanemu z inicjatywy Zbigniewa Bońka. Długi SPN SSA cudownie wyparowały. Komisja Odwoławcza ds. Licencji patrzyła na to zadziwiająco przychylnie. Na jej czele stał Zbigniew Sadowski, wówczas wiceprezes Łódzkiego ZPN.

Nieoficjalnie "Fakt" ustalił, że kilka osób z PZPN, które miały wgląd do teczek tamtej komisji, zastanawiało się nad zawiadomieniem prokuratury o popełnieniu przez niego przestępstwa. "Mogę potwierdzić tylko, że w tej sprawie Widzew nie będzie jedynym ukaranym. Chcemy pociągnąć do odpowiedzialności także osoby z PZPN" - mówi Zawłocki.

Działacze Widzewa nie mają sobie nic do zarzucenia. "Przez ostatnie cztery lata dostawaliśmy bezwarunkowo licencję. Audyty nie wykazały długów. Mamy prawną ekspertyzę, z której wynika, że nie jesteśmy następcą prawnym naszych poprzedników" - zapewnia Władysław Puchalski, prezes Widzewa.
23 sierpnia 2007, 12:07 / czwartek
"Zastanawialo sie.........."
Kurewski pzpn !!!
23 sierpnia 2007, 12:14 / czwartek
Skoro nie mają nic wspólnego ze spółką żydzew i jej miejscem w lidze i długami to dlaczego nie zaczęli od B klasy?
23 sierpnia 2007, 12:29 / czwartek
A jak by to wyglądało?Rudy chuj boniek ze swoim żydzewem w B-klasie?Układy i układziki-jebać pzpn
23 sierpnia 2007, 16:43 / czwartek
Podobny numer ze swoimi wierzycielami zrobił Lech.
Sprzedał Amice barwy logo herb i gra nalicencji Amiki a wierzycielezostali z kwitami bez pokrycia.
6 września 2007, 17:49 / czwartek
Członek zarządu klubu piłkarskiego Arka Gdynia Krzysztof S. został zatrzymany w czwartek przez dolnośląskich policjantów. Zatrzymanie ma związek z toczącym się śledztwem dotyczącym korupcji sportowej. Do tej pory zarzuty postawiono około 100 osobom.
Jak powiedziała PAP w czwartek kom. Beata Tobiasz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, policjanci zajmujący się sprawą korupcji w polskiej piłce nożnej zatrzymali rano, w miejscu pracy, w Gdyni członka zarządu klubu piłkarskiego Arka Gdynia, 45- letniego Krzysztofa S. Mężczyzna w czwartek po południu przewieziony będzie do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej trwa od maja 2005 r. Prowadzi je obecnie wrocławska prokuratura apelacyjna. Dotychczas zarzuty postawiono blisko 100 osobom: sędziom, zawodnikom oraz działaczom piłkarskim, w tym członkom zarządu PZPN Witowi Ż. i Kazimierzowi F.
Najwięcej zarzutów, ponad 60, postawiono Ryszardowi F. ps. Fryzjer, w tym m.in. kierowania grupą przestępczą, ustawiania meczów piłkarskich. Ryszard F. został zatrzymany w czerwcu 2006 r. i wciąż przebywa w areszcie.
6 września 2007, 19:34 / czwartek
buhahahaha!!! Rybacy zza miedzy powinni sprzedać wszystkich zawodników, oddać stadion Bałtykowi, wynająć hangar i wstawić maszyny drukujące. Może to taka nowa strategia marketingowa Ryśka K.? Kto jeszcze w Polsce nie słyszał o najbardziej znanej Drukarni na północy kraju??
6 września 2007, 19:52 / czwartek
pierdola w Polsce o ukladzie gdanskim a to jest kurwa UKLAD GDYNSKI!!!!!!!! jebal ich pies ja jestem z GDANSKA KOCHANEGO i to mnie wkurwia!! a was?
6 września 2007, 20:21 / czwartek
A na meczu ze Śląskiem śpiewali rysiu krauze, rysiu...
Kurwa co to są za frajerzy!!!!!!!!
6 września 2007, 21:33 / czwartek
Co za pech :-) Ledwo zamknięto w komplecie poprzednią ekipę działaczy, ledwo znaleziono ich następców, a tu już ich zamykają. Krzysztof S. - w zarządzie "dobrze zorganizowanego klubu" (tak przynajmniej twierdzi Gall Anonim z Dziennika Bałtyckiego) był mniej więcej rok. Nie zazdroszczę członkom zarządu Arki - być tam działaczem brzmi jak nadanie piętna... :-)
6 września 2007, 21:43 / czwartek
ciekawe czy niedlugo wybudują wienzienie dla byłych i obecnych pracownikow Arki BYłaby to nie lada gratka dla developmerów hehe...
6 września 2007, 22:07 / czwartek
zdefiniuj slowo wieNzienie
6 września 2007, 22:14 / czwartek
A pan,dlaczego zaczyna zdanie z malej litery ?! :-)))
6 września 2007, 22:22 / czwartek
Jestem prawie przekonany, że tym "skryto-pismakiem" był sam obleśny Janusz W. Wielki kibic "największego płatnika", Jacka M i dziś zatrzymanego Sampławskiego. Ciekawi mnie jaki kolejny pean napisze ten "naczelny wieszcz złodziei północy !!!
6 września 2007, 22:27 / czwartek
A może by tak dobrze poinformowany redaktor paweł, zacznie pisać relacje z dobrze zorganizowanego aresztu we Wrocławiu? :-)
6 września 2007, 22:32 / czwartek
Jacek M., Grzegorz P., Ryszard K., Przekrętarka G.
6 września 2007, 22:39 / czwartek
bo to nie bylo zdanie :P....zdanie konczy sie kropka :P
6 września 2007, 22:56 / czwartek
Fiu,fiu,mysle sobie..........:)
6 września 2007, 23:06 / czwartek
Czarny, a co zaprząta twoje myśli? :-)
8 września 2007, 19:20 / sobota
No coż zatrzymanie kolejnego gościa związanego z szpArką ( to już 8 osoba w tym klubie) spowoduje duże kłopoty w nie dalekiej przyszłosći. W związku z problemami jakie ma pan Rysio Wielki Płatnik:))) obecność tego pana wśród osób korupujących, i łamiących prawo nie będzie zapewne pożądana.Dlatego tez przypuszczam że specjaliści od wizerunku firmy i pana Rysia, podpowiedzą mu aby w delikatny i cichy sposób zaprzestał sponsorowania zlodziejArki.Sądzę że do końca sezonu, sledzie jeszcze będą dostawać kasę, i nawet awans do OE nie zmieni tej decyzji. Tak więc w ten dość bolesny sposób skończy się działalność tego złodziejArskiego klubu.Wstydu dla 3-miasta.a bezdomni zostaną tym razem już naprawdę bezdomnymi.
8 września 2007, 20:46 / sobota
Czarna owca - Jarzębak

Negatywnym bohaterem tego sobotniego widowiska był na pewno arbiter Sebastian Jarzębak z Bytomia. Sędzia co rusz mylił się na korzyść gości. Kibice kilkakrotnie proponowali sędziemu udanie się w odwiedziny do Wrocławia, czy też proponowali wizytę "u fryzjera". Apogeum nastąpiło w 60. minucie, kiedy to w sytuacji jeden na jeden faulowany był Nakoulme. Winowajcą był Tomasz Mazurkiewicz, który na koncie miał już żółty kartonik. Sędzia był już przygotowany na pokazaniu zawodnikowi z Gdyni kartki, lecz po zerknięciu do notesu zrezygnował z tego zamiaru. - Uważam, że była to sytuacja jeden na jeden i Mazurkiewicz powinien dostał żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną - tak całą tą sytuację skomentował szkoleniowiec Stali. Dziesięć minut później cały stadion nie wytrzymał i z ust kibiców poleciały "pozdrowienia" dla PZPN-u oraz okrzyki "Złodzieje".

odnośnik

A podobno miało być normalnie ;-) a normalnie jest jak było.
8 września 2007, 21:36 / sobota
Normalnie będzie jak sprawa trafi do sądu i wtedy zobaczymy co wyjdzie na światło dzienne i jakie kary dostanie klub i działacze. Bo chyba sąd może nakazać np olbrzymie odszkodowanie albo nałożyć inne kary na klub prawda?
9 września 2007, 19:15 / niedziela
Mylisz się. Normalnie bedzie jak ten skorumpowany klub zdegradują do B klasy! Przecież to śmiech co ta przektętArka wyprawia! I na dodatek przekręty robią dalej bo dostali śmieszną karę i dalej tak będzie...
15 września 2007, 15:00 / sobota
34 oskarżonych w procesie złodziejarki.
ALARM Z WIĘZIENIA

"Fryzjer" został przyłapany na próbie przesyłania ważnych wiadomości do jego wspólników na wolności podaje Przeg.Sportowy.

Az 33 przestępstwa popełnił Ryszard F. ale rekordzisą jest prezes drukarki :))) 42 przestępstwa!!
Tylko w sprawie złodziejarki wydano ponad pół miliona zł! - (niech śmiecie oddaja teraz)
Jacek M. i Rysiu F. nadal utrzymują że są niewinni. :))))

Oskarżony też jest piłkarz złodziejarki Krzysztof S.,zasłynął z tego,że podczas jednego z meczów biegał za arbitrem z pytaniem
-" Panie sędzio to kiedy ten karny dla nas" :))
15 września 2007, 15:25 / sobota
Tom 30. Myślę że jednak nie będa dalej robić przekrętów!!!
Bo po prostu ich nie będzie!!!!
Najlepszy płatnik Rysio jakoś nie chce wracać do kraju a sponsorowanie szmaciarzy z dalekiego kazachstanu czy skądkolwiek gdzie przebywa nie leży w jego strategicznym interesie. Ma teraz inne problemy na głowie.
Poza tym Rysio za 700 mln zl sprzedaje Prokom firmie Asseco a jej nowy właściciel raczej nie będzie zainteresowany w sponsorowaniu złodzieji. Nazwa nowej połączonej firmy też ulegnie zmianie.
Tak że jest niemal pewne że dni szmaciarzy są już policzone zwłaszcza że dodatkowo mają sąd na karku.
Wielkie derby będą więc pierwszymi od bardzo dawna ale chyba też ostatnimi!!!
I bardzo dobrze! Ja tam po tych kurwach nie będę płakał!
15 września 2007, 16:06 / sobota
zeusik1- święte słowa. Ja też po lodziarce płakał nie będę.

;-)
15 września 2007, 16:37 / sobota
Amen.
15 września 2007, 16:53 / sobota
A tutaj jakbyscie nie wierzyli. Widać wyrażnie że decyzja już zapadla:

Zdaniem prezesa Prokomu Software Ryszarda Krauze potencjalna fuzja Asseco Poland i Prokomu Software pozwoli stworzyć największą firmę informatyczną w Europie Środkowo- Wschodniej - wynika z listu wysłanego przez Krauzego do pracowników Prokomu.
Krauze informuje, że Asseco Poland złożyło jemu i Prokomowi Investment propozycję odkupienia udziałów w Prokom Software.
"Obecnie oferta ta jest przedmiotem wnikliwej analizy. Głównymi przesłankami przy podejmowaniu decyzji będzie interes akcjonariuszy, klientów i oczywiście Wasz - Pracowników Prokom Software. (...)" - napisano w liście do pracowników Prokomu.
"Ewentualna fuzja, byłaby naturalnym krokiem, pozwalającym na stworzenie największej firmy informatycznej w Europie Środkowej, mogącej podjąć najśmielsze wyzwania informatyczne" - dodano.
Krauze uważa, że potencjalna fuzja jest wielką szansą, a wszelkie decyzje będą miały na celu rozwój firmy.
"Wszelkie podejmowane decyzje będą miały na celu dalszy pomyślny rozwój firmy, z uwzględnieniem najistotniejszych kwestii pracowniczych. Owoce tej fuzji muszą być udziałem wszystkich jej uczestników" - napisał Krauze w liście do pracowników Prokomu.
W środę Asseco Poland poinformowało, że złożyło Prokomowi Investments i Ryszardowi Krauze ofertę kupna wszystkich należących do nich akcji Prokomu Software za 700 mln zł.
15 września 2007, 17:02 / sobota
Nie ma co się podniecać. Czytając pomiędzy wierszami: oferta kupna dotyczy tylko Prokom Software. Zostaje Prokom Investment, który kontroluje inne spółki pana Krauze: PolAqua, Petrolinvest (znaleźli złoża ropy w Kazachstanie), Polnord, jakieś udziały w Polpharmie itd. itd. Obawiam się, że na koniec imperium pana Krauze trzeba będzie jeszcze długo poczekać.
15 września 2007, 17:32 / sobota
Chyba niestety masz rację. Nie pomyslałem że to tylko jeden z elementów jego imperium.
A co do niobecności w kraju to niestety firma można zarządzać nawet siedząc w więżniu czy gdziekolwiek indziej na swiecie!
niepotrzebnie sie podpalilem.
15 września 2007, 21:58 / sobota
No i powoli już staje się tradycją, że przekupiarka strzela bramkę w ostatnich minutach... Czy ku... pzpn jest ślepy? Won z tym tworem korupcji!
18 września 2007, 10:36 / wtorek
odnośnik smiech na sali...to co sie dzieje w polskiej pilce przerasta ludzkie pojecie...
18 września 2007, 10:51 / wtorek
odnośnik

szacunek. żona milewskiego odbiera pod pomnikiem kasę od sędziego, bo nie dał rady przekręcić meczu :)))

no i wyjaśniło się, co w towarzystwie robi sekretarka.

każdemu co mu się należy (od mafii).
18 września 2007, 11:30 / wtorek
Wypisz wymaluj jak kadry z filmu "Piłkarski poker" Zaorskiego.
Laguna, Łapówka, prezes Kmita, Bolo łącznik ...
18 września 2007, 16:53 / wtorek
kazdy to powie ze wszyscy kupowali a wy akurat graliscie w nizszych ligach stawki byly inne. np. krata piwa oraz obiad w baze mlecznym.trojmiato jest nasze ARKA GDYNIA.
18 września 2007, 17:01 / wtorek
Ty marszczyfred Trójmiasto może tak, ale małe kaszubskie(Wejherowo Rumia Reda)
i to pod warunkiem że wam Bałtyk nie napierdoli:-))
18 września 2007, 17:10 / wtorek
Rudolf88 od razu widać że kaszubskiego nie znasz :-) Ten głupi, śmierdzący śledź napisał trojmiato, a tzn że razem z kolegą w sumie mają trzy zęby. Resztę im Bałtyk wybił z głowy :-)
18 września 2007, 18:20 / wtorek
marszczyfredy to wy jestescie tak zakompleksieni w sobie .jestescie naprawde bardzo extremalnie prosci i tepi.TROJMIASTO DONAS NALEZY ARKA GDYNIA....
18 września 2007, 18:55 / wtorek
Ten Donas to na Ukrainie gdzieś ????
18 września 2007, 19:13 / wtorek
antywisla SMIECIU przeczytaj odnosnik KOSKI-ego !! i zamilcz!
18 września 2007, 19:36 / wtorek
Won na swoje forum smieciu
18 września 2007, 20:23 / wtorek
W Gdyni zawsze kupowalo sie mecze czy to robila Gorka czy dzialacze jak widac w Gdansku same spoleczniaki az wstyd czytac to konfidenckie forum oby to byly jakies zarty.
21 września 2007, 12:03 / piątek
odnośnik

Biało-zielone pozdrowienia z UK.
11 października 2007, 23:26 / czwartek
odnośnik
I bardzo dobrze
16 listopada 2007, 14:13 / piątek
16 listopada 2007, 14:47 / piątek
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.358