Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Afera korupcyjna w polskiej piłce

strona 3/14

16 listopada 2007, 21:15 / piątek
Czyli co, z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że Widzew i Bełchatów lecą z ligi.
20 listopada 2007, 20:00 / wtorek
odnośnik

ciekawym jak się z tego skręcą
20 listopada 2007, 20:14 / wtorek
Verde a po co mają się wykręcać? Przecież klocek jest krystalicznie czysty. No chyba że ktoś zatruł się starym piwem, wtedy klocek strasznie śmierdzi. W aferze korupcyjnej nic się już nie wydarzy. Co najwyżej marszczyfredom oddadzą punkty
21 listopada 2007, 09:17 / środa
21 listopada 2007, 22:06 / środa
Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Henryk Klocek miał ułatwiać działaczom Arki Gdynia kontakty z sędziami, którzy prowadzili ustawiane mecze tej drużyny - podał wtorkowy "Przegląd Sportowy".
Przypomnijmy, że z ustaleń wrocławskiej prokuratury - prowadzącej śledztwo dotyczące korupcji w polskiej piłce - w latach 2003-2006 Arka kupiła 41 meczów. Według kilku osób zeznających w tej sprawie, Klocek miał pomagać działaczom gdyńskiego klubu w kontaktach z sędziami i obserwatorami niektórych z ustawionych meczów. Miał również sugerować arbitrom, aby sędziowali pod Arkę. Mówią o tym m.in. Marian D. (były szef Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN) oraz Józef D. (były obserwator PZPN).

- Nigdy nie byłem uczestnikiem korupcji w polskiej piłce nożnej - mówi "Gazecie" Klocek. - Zresztą sam fakt, że nie byłem w tej sprawie przesłuchiwany przez prokuraturę czy policję, mówi wiele - podkreśla prezes POZPN, który równocześnie jest członkiem zarządu PZPN. Jak pisze "PS" numer telefonu Klocka pojawia się w billingach sędziów, którzy ustawiali mecze Arki.

- Czasami z nimi rozmawiałem, ale w żadnym przypadku niczego im nie sugerowałem. Po prostu życzyłem, aby dobrze sędziowali spotkanie - wyjaśnia prezes POZPN. Udział Klocka w aferze korupcyjnej podobno sugerował także Ryszard F. pseudonim "Fryzjer", główny podejrzany w całej sprawie. Według Mariana D. "Fryzjer" mawiał o Klocku, że "ten pieniek ma dużo za uszami". - Nawet nie wiem, jak to skomentować. Oczywiście z racji kontaktów zawodowych znałem Ryszarda F., w końcu swego czasu był on członkiem zarządu Wielkopolskiego ZPN, ale nie była to bliska zażyłość. Ot, kurtuazyjna wymiana zdań na jakimś zebraniu czy spotkaniu, to wszystko. Nie wiem na jakiej podstawie ten pan sugerował, że "mam coś za uszami". To niedorzeczne - dodaje Klocek, który póki co nie zastanawiał się, czy w związku z pojawieniem się tych informacji podejmie jakieś kroki. - Mam za dużo innych problemów na głowie, a tutaj sprawa jest jasna: jestem niewinny! - kończy prezes POZPN.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
odnośnik
22 listopada 2007, 11:14 / czwartek
oj klocek, klocek
23 listopada 2007, 10:28 / piątek
22 oskarżonych, którzy przyznali się do ustawiania meczów Arki Gdynia, dobrowolnie poddało się karze. W procesie, który ruszy 6 grudnia, prokuratorzy wniosą o wyroki więzienia w zawieszeniu i ponad pół miliona złotych grzywien.

zrodlo: koszerna
odnośnik
23 listopada 2007, 11:30 / piątek
Szkoda że Śląsk nie poda śledzi do sądu, za przegrane baraże i spadek do III ligi. Marszczyfredy straciły milion za jeden mecz w pucharze Polski, Śląsk przez nich w tym samym pucharze musiał walczyć w wojewódzkich eliminacjach. Poza tym gra w III lidze, zamiast II też przynosi klubowi mniejsze zyski.
24 listopada 2007, 09:21 / sobota
odnośnik

Biorą się za kolejny frajerski klub?
24 listopada 2007, 09:26 / sobota
Jeszcze tylko kolejorz zostal i bedzie dobrze
24 listopada 2007, 09:32 / sobota
Jak tylko?Oprócz kolejorza rawicz usunąłbym jeszcze wodzisław żeby jak awansujemy nie jechać tak daleko!!!
24 listopada 2007, 21:35 / sobota
no i groklin, bo u nich taki dyskobol sztachetami rzuca:-)
29 listopada 2007, 18:34 / czwartek
odnośnik

Prokuratura udowadnia winy co raz wiekszej liczbie klubów, ale PZPN chyba się zawiesił. Z ich strony sprawa już ucichła i nie wygląda na to, żeby mieli zamiar ukarać kolejne zespoły. Fałszywe pedały deklaruja cheć oczyszczenia Polskiej piłki i tylko na gadaniu się kończy. A najgorsze, że normalni ludzie się temu przyglądają, pukają się w głowe i nic nie mogą z tym zrobić. Wyjebać ten PZPN.
1 grudnia 2007, 21:59 / sobota
Czyżby zatrzymany dziś ex-prezes Jagiellonii był nr 100??? Wszyscy się już chyba pogubili ilu złodzieji zatrzymano...

Jeśli PZPN chce naprawde walczyc z korupcją (tak oficjalnie ogłosił Michał L.) to Widzew i Jagiellonia leca do II ligi :-)
1 grudnia 2007, 22:12 / sobota
Nie wiem czy ktoś pamięta, ale niejaki Zeto o wałkach w Jadze pisał dobry rok temu. Prorok, czy co?
1 grudnia 2007, 22:25 / sobota
Gdyby zatrzymanym nr 102 był Zbigniew Boniek to byłoby to piękne zwieńczenie historii Czterech pancernych i psa: RUDY 102
4 grudnia 2007, 11:24 / wtorek
odnośnik

Ha, ha, ha... przepowiednia się sprawdza ! :-D

A MY SWOJE : L E C H I A _ G D A Ń S K !!!
4 grudnia 2007, 12:57 / wtorek
Nie łudźmy się,że wszystkich dosięgnie sprawiedliwość. Na przykład taki Lubin jest ,wg.mnie,póki co nie do ruszenia.Wtedy to całe barachło z pzpn-u musiało zacząć się martwić o swoje własne dupy.Kurwy mają na dzień dzisiejszy za duże plecy.
Kozłów ofiarnych (jakkolwiek winnych) wytypowano już znacznie wcześniej.
Ale w naszym kraju to jakoś dziwnie normalne. Najbardziej wkurwia to,że prawdziwi korupcyjni przestępcy cieszą się wolnością i mają się całkiem dobrze,a najbardziej pokrzywdzonymi są najmniej winni,tj. kibice bez reszty oddani swoim klubom. Jednak jak to mówią: co nas nie zabije to nas wzmocni. Jeden,wielki chuj w dupe największym złodziejom z pzpn-u !!!
6 grudnia 2007, 23:04 / czwartek
Wrocławski sąd skazał w czwartek dwóch działaczy futbolowych Arki Gdynia. Według prokuratorów, nikt nie ustawił tylu meczów co "żółto-niebiescy". Proces b. prezesa klubu Jacka M. ma ruszyć w grudniu.

Główny oskarżony - były trener i dyrektor sportowy Arki, Wojciech W. - dostał trzy i pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 7 lat. W czasie rozprawy wstał i powiedział: - Przyznaję się do winy. Jest mi przykro, ale to dobra nauczka dla mnie. Były kierownik klubu, Wiesław K.: 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć. Także przyznał się do winy: - Jest mi żal i wstyd

odnośnik
7 grudnia 2007, 10:23 / piątek
8 grudnia 2007, 10:20 / sobota
12 grudnia 2007, 18:45 / środa
To żeby było śmieszniej....

"Bez litości dla korupcji" :)))) na podst.Przeg.Sportowego

Boniek uważa,że zamiast karać degradacja (żydzew zagrożony) należy odbierać klubą tylko pkt. i nakaza płacenie grzywien lecz nie degradować już zespołów... :))))))
Wkrótce Wydział Dyscypliny ma zająć się Zagłębiem Lubin,żydzewem Łódz a nast. jagą i cracovią W związku z tym,że duża liczba klubów jest zamieszana w afere korupcyjną Z.Boniek jest za abolicją dla klubów i żeby "nie grzebać" już w przeszłości, twierdzi też że żydzew jest "czysty jak łza" :)))))
Oczywiście do jego zdania przychyla się "zawsze o niczym nie wiedzący" prezes Listkiewicz....

No ich tam już naprawde pop........!!!!!!!!!!!!!
13 grudnia 2007, 08:16 / czwartek
Wypierdoilić wszystkich do ósmej ligi a Rudy niech do tefałpe zasuwa reklamować Lech Premium Sport.
14 grudnia 2007, 00:09 / piątek
No i ''Misiek'' juz zaczyna kombinacje alpejskie !
Juz mysli o jakiejs abolicji..................:-)
Tej kurwy,jak nie zastrzele,to chyba nigdy sie nie ogarnie !!!!
14 grudnia 2007, 12:12 / piątek
Już dawno mówiłem, że więcej kar nie będzie. Prędzej ukaranym dadzą jakąś rekompensatę, niż kogoś ukarają. Będzie to precedens- złodzieje powiedzą że już nic nie ukradną, po czym wrócą do zawodu. Głupi kibic to kupi, bo nie ucierpi na tym jego klub. Nic się nie zmieni, ale wszyscy pomyślą że idzie nowe.
14 grudnia 2007, 13:11 / piątek
W"PS" Milewski oskarża kibiców Arki o zastraszanie i wyłudzanie od niego pieniędzy na ustawianie wyników meczy. :) Próbuje się teraz wybielić jebaniec i wyruchać Arkowców w dupe :D:D:D Pamiętacie koszulki "Jacek jesteśmy z Tobą" ?? Pierdolony klub, działacze i kibice
14 grudnia 2007, 13:18 / piątek
Wiktorg- tylko co nas to obchodzi. To ich bagno. A z tego co pamiętam, "kibice" nic nie wiedzieli, i błagali żeby kara była niska, bo niby czemu za grzechy m. mieliby odpowiadać oni.

Jebać frajerów.
14 grudnia 2007, 23:09 / piątek
No to trzeba będzie zmienić napis na koszulkach. Po jacku i rysiu przyjdzie pora na zbyszka. :-)
15 grudnia 2007, 00:24 / sobota
odnośnik

Oby tej historii był ciąg dalszy!!
15 grudnia 2007, 04:56 / sobota
Duchu prowadzący BMW- Gienio K. to tylko jedna czarna owca, w krystalicznie czystym pzpn-ie.
15 grudnia 2007, 10:20 / sobota
hahahah dobre.A to nie jest problem, od czego są farby do farbowania??!! I już sie znajdzie więcej takich owiec.
15 grudnia 2007, 11:22 / sobota
Zastanawiam sie,kiedy i czy kiedykolwiek zakryja marde,temu po prawej stronie ?
Mysle,ze tylko wtedy,ze sprawiedliwosci,stalaby sie zadosc.
15 grudnia 2007, 14:08 / sobota
Kontrataku mysle ze twoj sposub przetlumaczenia ksywki Ghostriderbmw2 jest bledny ja rozumiem ja jakos tak duchowny kierowca drugiego bmw
15 grudnia 2007, 14:10 / sobota
Aha i sorry za to ze nie w temacie
15 grudnia 2007, 15:58 / sobota
Wiosną czaka nas ligowa apokoalipsa. O utrzymanie będą walczyć ŁKS Łódź, Polonia Bytom, Widzew Łódź, Cracovia, Ruch Chorzów i Odra Wodzisław. Dodatkowo aż pięć klubów może zostać zdegradowanych za korupcję. Nieoficjalnie mówi się, że w pierwszej kolejności z ekstraklasą pożegnają się Widzew Łódź i Zagłębie Lubin. Na wyrok czekają też GKS Bełchatów, Cracovia i Jagiellonia Białystok. Szczęśliwcy, którzy przetrwają wiosenną burzę w przyszłym sezonie dostaną trzy razy więcej pieniędzy z tytułu praw medialnych i błogosławieństwo abolicji.

Gdyby rok temu wszystko odbyło się zgodnie z planem do drugiej ligi spadłyby Pogoń Szczecin i Wisła Płock, a w barażach Górnik Zabrze zagrałby z Polonią Bytom. Rzeczywistość jednak płata figle. Aresztowanie "Fryzjera" i afera korupcyjna sprawiła, ze polska liga przeżyła małe trzęsienie ziemi. Wydział Dyscypliny PZPN wydał pierwsze wyroki w sprawie korupcyjnej degradując do niższych lig Arkę Gdynia i Górnika Łęczna. Ekstraklasa SA i PZPN wspólnie postanowiły, że w wyniku tych wyjątkowych okoliczności nie zostanie rozegrany baraż, a skład ligi zostanie uzupełniony o dodatkowe kluby z 2. ligi. W ten sposób do ligowej elity bocznymi drzwiami trafiły Polonia Bytom i Zagłębie Sosnowiec. Pierwszy paradoks pojawił się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Okazało się bowiem, że beniaminek z Sosnowca również brał udział w korupcyjnym procederze i zanim zdążył rozegrać pierwszy mecz w lidze, już było wiadomo, że za rok będzie grać o klasę rozgrywkową niżej... Dodatkowe zamieszanie powstało wokół licencji. Niemal do ostatniej chwili nie wiadomo było, kto zagra w ekstraklasie. Ruch Chorzów, czy Wisła Płock. Kibice Niebieskich na pierwszym meczu w sezonie krzyczeli do dziennikarzy "a miało nas tu nie być" i wymachiwali biletami, na których wydrukowano, że rywalem Dyskobolii jest... Wisła Płock.

REKLAMA Czytaj dalej

Od początku tego sezonu wiadomo było, że do PZPN trafią dokumenty obciążające kolejne kluby. Na jak najszybszym rozliczeniu afery zaczęło zależeć nie tylko kibicom, ale również Ekstraklasie SA. Na koniec bieżącego roku zaplanowano bowiem przetarg na prawa medialne do piłkarskiej ekstraklasy na najbliższe trzy lata. Spółce, która zrzesza kluby grające w ekstraklasie zależało przed przetargiem, aby liga jako produkt była jak najbardziej atrakcyjna marketingowo, oznaczało to bowiem większe pieniądze dla klubów. Przede wszystkim chodziło jednak, aby nie była ona obarczona wadami prawnymi, a do takich z pewnością neleży zaliczyć nierozliczoną i ślimaczącą się aferę korupcyjną. - Liczyliśmy, że dostaniemy od PZPN zapewnienie, że od sezonu 2008/2009 wszelkie sprawy związane z procederem korupcji zostaną rozliczone tak, abyśmy w ofercie przetargowej mogli zapewnić, że nadawcy nie zaskoczą już sytuacje, kiedy dwa kluby zostają degradowane i całe rozgrywki są postawione na głowie. Niestety się tego nie doczekaliśmy - mówi prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko.

Jeszcze we wrześniu Ekstraklasa zaproponowała, aby czerwiec 2008 był ostatecznym terminem, do którego za stare sprawy korupcyjne karano by degradacją, a od nowego sezonu obowiązywałaby abolicja. Kluby, które przetrwają wiosenną czystkę i utrzymają się w ekstraklasie nie tylko skorzystają z jej błogosławieństwa, ale też dostaną konkretny zastrzyk finansowy. Od sponsora tytularnego i nadawcy telewizyjnego liga ma otrzymać nawet trzy razy większą sumę pieniędzy niż dotychczas. Słowem na tych którzy przetrwają wiosenny Armageddon w nowym sezonie czekać będzie biblijna Nowa Jerozolima. Stawka jest wysoka. cdn......
15 grudnia 2007, 16:06 / sobota
część II....Wcześniej jednak czeka nas gorąca wiosna. - Jeżeli dojdzie do podobnych sytuacji, jak przed rokiem, będziemy korzystać z wypracowanego w poprzednim sezonie modelu działania - zapowiada Andrzej Rusko. W PZPN obecnie znajdują się materiały obciążające pięć klubów. Zagłębie Lubin, Widzewa Łódź, GKS Bełchatów, Jagiellonię Białystok i Cracovię Kraków. Związek chce zamknąć tę sprawę do końca maja. Później najprawdopodobniej nastąpi zapowiadana abolicja. Wymienione zespoły mogą być ostatnimi, które odpowiedzą za grzechy przeszłości karą degradacji. Czy to sprawiedliwe? Ostrej odpowiedzi na to pytanie udzielił współwłaściciel Widzewa Zbigniew Boniek – Z nami spadnie 15 klubów, bo wszyscy kupowali mecze.

Do takiego scenariusza z całą pewnością nie dojdzie. Zagrożone kluby będą się starać, aby degradację zastąpiono karami finansowymi, lub odjęciem punktów. Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, aby wszystkie uniknęły najsurowszej kary. Pozostaje więc pytanie ile drużyn zostanie zdegradowanych do niższej ligi.

Teoretycznie z ekstraklasy może w tym sezonie spaść siedem zespołów. To czarny scenariusz i mało kto w niego wierzy. – Stoimy na stanowisku, że jeżeli jakiś klub awansował dzięki działaniom korupcyjnym do wyższej ligi, to powinien zostać ukarany degradacją. W pozostałych przypadkach należy nakładać kary finansowe, lub odejmować punkty – tłumaczy Andrzej Rusko. Nieoficjalnie mówi się, że drużyny, którym degradacja grozi w pierwszej kolejności to Widzew Łódź i Zagłębie Lubin. Ale w kontekście słów prezesa Ruski na tym nie powinno się skończyć. Tylko na podstawie listy kupionych meczów opublikowanej przez dziennik „POLSKA The Times” do drugiej ligi powinien zostać zdegradowany na przykład GKS Bełchatów, który w sezonie 2004/05 awansował do ekstraklasy kupując cztery mecze (4:1 z Widzewem, 2:1 z Jagiellonią, 1:0 z MKS Mławą i 4:1 ze Świtem Nowy Dwór).

Jeżeli z Orange Ekstraklasy zdegradowano by trzy zespoły, awans do wyższej ligi gwarantowałoby nawet piąte miejsce w 2. lidze. Ekstraklasa SA już w tej chwili rozmawia z czołowymi drużynami zaplecza ekstraklasy i uczula je, aby były przygotowane na ewentualny awans. - W tym przejściowym okresie, kiedy liga oczyszcza się z grzechu korupcji, proponowaliśmy, aby zmniejszyć ligę do 14 zespołów, ale nie zgodził się na to PZPN. Przed tym sezonem doszło do dziwnej sytuacji, że Polonia Bytom i Zagłębie Sosnowiec zostały awansem do ekstraklasy bardziej ukarane, niż nagrodzone. Przez pół sezonu oba zespoły grały na cudzych stadionach, na ich mecze przychodziła mała liczba kibiców, przez co traciły nie tylko te kluby, ale i sama liga. Oczywiście awans większej liczby zespołów z drugiej ligi wcale nie musi oznaczać strat. Wręcz przeciwnie może być korzystny - zastrzega Rusko - W tej chwili drużyny o takim potencjale jak Arka Gdynia, czy Śląsk Wrocław niewątpliwie byłyby dla ligi wzmocnieniem.cdn.....
15 grudnia 2007, 16:10 / sobota
część III...Do gry w pierwszej lidze gotowe są również dwie inne czołowe drużyny zaplecza ekstraklasy; Lechia Gdańsk i Polonia Warszawa. Szczególnie obecność tej pierwszej i perspektywa pierwszoligowych derbów Trójmiasta byłaby atrakcyjna dla kibiców. W sondzie przeprowadzonej przez serwis ekstraklasa.wp.pl, w której pytaliśmy internautów który z drugoligowych zespołów najchętniej widzieliby w ekstraklasie wymienione cztery zespoły – Arka, Śląsk, Lechia i Polonia zgromadziły w sumie 69 procent głosów. To właśnie te cztery kluby mogą najbardziej skorzystać na zamieszaniu w ekstraklasie. Pozostałe już niekoniecznie.

Na wicelidera Piasta Gliwice głosowało w naszej sondzie tylko 3 procent internautów. Śląski klub ma jednak inne zmartwienia. W Gliwicach mają tylko pół roku, aby dostosować stadion do wymogów licencyjnych obowiązujących w ekstraklasie. Tymczasem na internetowej stronie kibiców Piasta wieje pesymizmem "W Gliwicach widzimy obraz nędzy i rozpaczy. Wielu optymistów traci nadzieję. Sprawa stadionu wciąż jest nie rozwiązana, są tylko słowa o czynach nie ma prawa nikt mówić. Wśród decydentów nie widać woli, chęci, zaangażowania. Nie ma pompy, przetargów - zero konkretów, a fani czekają".

Prawdziwe problemy zaczną się, jeżeli spełni się najczarniejszy scenariusz. Gdyby do 2. ligi zdegradowano całą piątkę oskarżonych o korupcję klubów, szansę na grę w ekstraklasie mogłyby otrzymać kolejne w tabeli Znicz Pruszków i GKS Jastrzębie. Dla tych drużyn awans mógłby być równie kłopotliwy, co dla Polonii Bytom, czy Zagłębia Sosnowiec. Wniosek, jaki z tego płynie jest prosty. Zdegradowanie za korupcję więcej niż trzech zespołów byłoby z czysto pragmatycznego punktu widzenia kłopotliwe i nieopłacalne.

O tym kto przetrwa ligowy Armageddon prawdopodobnie okaże się dopiero w 25. czerwca, kiedy przyznane zostaną licencje na grę w ekstraklasie w sezonie 2008/09. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie to już ostatnia wiosna, kiedy o kolejności w tabeli i spadku decyduje zielony stolik. Niezależnie czy znajduje się pod nim walizka pieniędzy, czy leży na nim sędziowski młotek.

No coż ja i tak wierzę, że bez żadnych trudności będziemy świętować awans naszej Lechii pod koniec maja 2008.Tylko BKS Lechia!!!
19 grudnia 2007, 23:19 / środa
20 grudnia 2007, 16:35 / czwartek
odnośnik 12 i 9? To chyba jakaś kpina...
20 grudnia 2007, 19:59 / czwartek
Mi z dzisiejszej enuncjacji koszernej na temat rozprawy "Ojca" vel "Fryzjera" najbardziej przypadł do gustu ten dotyczący kolocków lego. Zawsze uważałem, że klocki lego są fałszywe i plastikowe.
2 stycznia 2008, 21:17 / środa
odnośnik

I daj Boże żeby tak było:)))

TYLKO BKS
3 stycznia 2008, 10:38 / czwartek
Bo co,bo Lechia bedzie miala wieksze szanse na awans ???!!!
Sram na to !(za przeproszeniem)
Mnie najgorzej ''losowanie''klubow nominowanych do degradacji !
Skoro taki Lubin bedzie mial UDOWODNIONY przekret,to moim zdaniem powinien byc odebrany tytul mistrza !
I co ? Tylko Lubin i Widzew ?!
Gdzie reszta ?!
Wiecej byc nie moze,bo okazalo by sie,ze nie bedzie wogole ligi,tak ?
Co za tym idzie,pzpn nie panuje nad tym wszystkim,a Tomczak sam kreci na nich samych bata,przyznajac,ze ludzie zwiazani z futbolem(patrz pzpn),musieli wiedziec o korupcji,tylko na roznym poziomie konkretnosci !
Dlatego ich odpowiedzialnosc jest zroznicowana.
Mowilem juz kiedys,to tylko ochlapy !

Lechia,jak ma awansowac,to i tak awansuje,bo ja tak mowie !!!
3 stycznia 2008, 10:58 / czwartek
Czarny - "Lechia,jak ma awansowac,to i tak awansuje,bo ja tak mowie !!!"

ŚWIĘTE SŁOWA - AMEN.

Pozdrawiam
3 stycznia 2008, 20:03 / czwartek
Dopiero w przyszłym tygodniu w czwartek dowiemy się jakie wyroki zapadną na dwa pierwszoligowe kluby – Widzew Łódź i Zagłębie Lubin. Na dzisiejszym posiedzeniu Wydziału Dyscypliny przedstawiciele klubów usłyszeli zarzuty. Obie drużyny co najważniejsze poddały się dobrowolnie karze. Oznaczać może to, że kluby nie zostaną ukarane kara degradacji.

Michał Tomczak, szef WD PZPN powiedział jednak , że kluby muszą być ukarane surowo i adekwatnie do winy . Na tym mogą skorzystać drużyny II ligowe gdyż, w najlepszym wypadku do Orange Ekstraklasy może awansować nawet pięć drużyn.

źródło : lechia-gdansk.pl
4 stycznia 2008, 11:26 / piątek
Niech Zagłebie Sosnowiec wyjdzie za spadkowego do 5 drużyn awansuje Lechia już takiej szansy drógi raz nie przepuści!!
4 stycznia 2008, 15:54 / piątek
Cos mi się zdaje,że tylko Lubin z tej dwójki zostanie zdegradowany do II ligi.Widzew dostanie jakieś marne - 12 pkt i karę finansową, później się odwoła coś mu tam zmniejszą i będzie po ptokach. To tak chyba będzie, jeżeli wierzyć temu co mówi ten Tomczak cały.Jeżeli klub załatwił sobie awans do OE, kupując mecze, to musi tam wrócić skąd awansował.To by dotyczyło Lubina, bo Widzewowi to akurat nie pomogło i chyba dlatego dostanie też mniejszą karę.
Jedno jest pewne, nie ma co sie oglądać na innych tylko zająć najlepiej od razu premiowane miejsce do awansu do OE, tak żeby inni nie gadali , że weszlismy do OE kosztem innych drużyn.Tylko BKS Lechia!!!!
5 stycznia 2008, 13:38 / sobota
-20 punktow i kara pieniezna ?!
Takie kary mialyby otrzymac Widzew i Lubin.
Obiecalem sobie,ze juz wiecej nie bede sie przejmowal walkami pzpnu,ale nie moge przejsc obojetnie kolo tej sprawy.
Co z :Belchatowem,Cracovia,Jaga ?
Tym druzynom,to chyba zaplaca jakies odszkodowanie,za to,ze ich nazwy pojawily sie w gronie podejrzanych o korupcje !
Sprawdzaja sie moje przypuszczenia,ze wszystko to,co sie dzieje w pzpn,to wielki chuj !
5 stycznia 2008, 14:09 / sobota
Czarny68 znając życie tymi klubami zajmą się w przyszłym sezonie.Przecież nie mogą ukarać wszystkich klubów naraz bo OE składała by się wtedy w 3/4 z II ligi.Zapewne "władze" nie chcą zaniżać ligi, która jest i tak słaba w porównaniu z innymi klubami europejskimi i nie tylko.Takie jest pewnie rozumowanie przestępczego związku.Ja jestem za ukaraniem winnych w jak najszybszym terminie bez względu na skutki.Przecież kluby nieukarane będą mogły przez następny sezon bogacić się mimo iż ich awanse były kupione.Powinni im doje*ać takie kary finansowe żeby musieli zapi**dalać jak murzyni przez następnych 20 lat żeby to odrobić.
5 stycznia 2008, 14:43 / sobota
Ghost przecież w II lidze gra kilka zespołów, które mają wyższy poziom piłkarski od kilku z OE. Mam tu na myśli: LECHIĘ, szparke, polonie w. i ŚLĄSK, które miażdżą takie Górniki Żebrze, cracovie czy inne dyskobolie.
5 stycznia 2008, 14:50 / sobota
Tylko,ze przewidziane kary,to DO 500 tys. !!!
A ile klub zarabia ? Co najmniej banke ! Wiec,gdzie tu jest logika ?!

Kiedys w wojsku bylo takie powiedzenie :
Tam,gdzie konczy sie logika,tam zaczyna sie wojsko !
Teraz mozna powiedziec :
Tam,gdzie konczy sie logika,tam zaczyna sie ............pzpn !

Mowisz :w przyszlym sezonie sie nimi zajma........
Smiem w to watpic,bo za pol roku,bedzie abolicja,lub jeszcze inny wynalazek.

Co mi pozostalo ? Aaaa pokurwowac sobie,chociaz tego mi nie odbiora !!!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.028