Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Afera korupcyjna w polskiej piłce

strona 4/14

5 stycznia 2008, 16:26 / sobota
Tak panowie my wiemy, że są lepsze zespoły, ale nie dziadki z Miodowej!!Trzeba przyznać wprost, że w Polsce wszędzie jest korupcja nawet w urzędach państwowych, o których się często i gęsto mówi.Jest lepiej niż kilka lat temu, ale co poniektórzy i tak biorą i brać nie przestaną.A to z maksymalnymi karami finansowymi to kolejna kpina.Weźmy taką szparke.Ile wydała na kupowanie meczy, a ile zarobiła przez te sezony spędzone w OE!!Są do przodu i to gruboo!!Transmisje, reklamy, sponsorzy!! Czarny zobaczysz, że niedługo i nawet pokurwować Ci nie pozwolą.Od razu będzie wjazd jak ktoś się odważy ich wyśmiać.I z tego będą dumni, że walczą z prawdziwymi kibicami, którzy cenią sobie czystą piłkę.

Pozdro.
6 stycznia 2008, 11:39 / niedziela
Wydaje mi się że Widzew i Zagłębie Lubin nie spadną.
Dlaczego:
Widzew to rudy Boniek i jego wpływy (i taki mały szef WD nic mu nie podskoczy)
A zagłębie Lubin jest przecież sponsorwane przez potężną spółkę skarbu państwa,
więc nikt nie będzie tu chciał się wychylić żeby utracic ciepłą posadkę.

Kurwa polska rzeczywistosc.
Chcac miec pierwszą ligę liczmy tylko na siebie!
6 stycznia 2008, 20:29 / niedziela
Można spojrzeć na to z innej strony. Jeżeli zagłębie i widzew dostaną po - 20 pkt od nowego sezony to łatwiej będzie się utrzymać w lidze.
A awans trzeba wywalczyć sobie samemu.
7 stycznia 2008, 17:15 / poniedziałek
Defender napisal:

Wydaje mi się że Widzew i Zagłębie Lubin nie spadną.
Dlaczego:
... zagłębie Lubin jest przecież sponsorwane przez potężną spółkę skarbu państwa,
więc nikt nie będzie tu chciał się wychylić żeby utracic ciepłą posadkę.

Jezeli chodzi o cieple posadki to i tak po nich bo po zmianie wladzy w KGHM tez beda zmiany. Ludzi PIS-u zastapia ludzie z PO na czele prawdopodobnie stanie byly wiceprezydend Wrocławia i juz sie mowi o sponsorowaniu Slaska Wroclaw przez KGHM. Tym bardziej ze firma ta chce sie wycofac ze sponsorowania Zaglebia o czym pisza juz gazety. Nikt nie chce byc kojarzony z korupcja a panstwowej firmie to juz wrecz nie wypada

z Bialo - Zielonym pozdrowieniem
8 stycznia 2008, 07:02 / wtorek
no to niech ida do Slaska, tam przynajmniej sa kibice, wielki popyt na pilke, a Lubin do widzenia tam gdzie ich miejsce czyli do 3 ligi najwyzej
8 stycznia 2008, 07:05 / wtorek
chociaz pewnie latwiej bedzie zeby znalezli sie w 3 lidze przez wycofanie sponsora niz przez decyzje WD chocby za rok w 2 bo to chyba oczywiste ze Pan Tomczak "wybitny" znawca futbolu ich nie wyrzuci tylko beda ujemne co jest SKANDALEM, ale w takim kraju zyjemy, gdzie do zwyklej normalnosci bardzo daleko
8 stycznia 2008, 13:28 / wtorek
odnośnik

śmiech ku*wa...
14 stycznia 2008, 22:20 / poniedziałek
Zadowolony z "promocji" miasta przez Arkę prezydent Szczurek rzucił troche grosza: odnośnik
To jest dopiero korupcja i marnotrawienie publicznych pieniędzy! Mam nadzieję, że Prokuratura (nie wrocławska a gdańska) zbada temat. "Promocja po gdyńsku..."
14 stycznia 2008, 23:01 / poniedziałek
To będą pieniądze na realizację nowych celów, które zostaną wkrótce określone - odpowiada Joanna Grajter.

piekne slowa:D
14 stycznia 2008, 23:10 / poniedziałek
Haha, po jakiego grzyba ciężko harować na zgrupowaniu zimowym, skoro z taką kasą awans mają zapewniony !!!
Starczy na kupienie paru meczy pod koniec wiosny (to te przyszłe cele, o których mówiła rzeczniczka) !!!
14 stycznia 2008, 23:42 / poniedziałek
Szkoda że miasto Gdańsk, nie może podpisać umowy o promocję z Lechią. A przecież prezydent, to taki oddany kibic.
15 stycznia 2008, 16:19 / wtorek
News z Onetu:

W środę Wydział Dyscypliny PZPN zdegraduje do drugiej ligi za ustawianie spotkań Zagłębie Lubin i Widzew Łódź - informuje "Przegląd Sportowy".
Działacze obu drużyn liczyli, że uda im się pozostać w ekstraklasie i dostaną tylko ujemne punkty oraz kary finansowe. Nic z tego. Będą bezwzględnie ukarani, tak jak Arka Gdynia, która za korumpowanie sędziów i obserwatorów została zdegradowana z ekstraklasy o jedną klasę rozgrywkową.

Kolejnymi klubami uwikłanymi w kupowanie spotkań, którymi zajmie się Wydział Dyscypliny, będą Cracovia i Jagiellonia Białystok.
Więcej w "Przeglądzie Sportowym"
15 stycznia 2008, 16:57 / wtorek
Ciekawy news, ale co on zmienia?

NIC !!!

MAMY AWANSOWAĆ Z 1, LUB 2 MIEJSCA !!!!!!!

Ewentualne zwolnione miejsca zostawmy SŁABEUSZOM.
15 stycznia 2008, 23:28 / wtorek
Mamy wygrać ligę!!! Inna opcja jest nie do przyjęcia. O miejsca zwolnione przez kupców, nich biją się słabi. LECHIA TO POTĘGA!
15 stycznia 2008, 23:45 / wtorek
LECHIA TO POTĘGA.
16 stycznia 2008, 12:42 / środa
nie ma co patrzec na decyzje lesnych dziadkow wygrywamy lige i wchodzimy bez pomocy zielonych stolikow
16 stycznia 2008, 18:13 / środa
No i po Widzewie...jeszcze niech Lubin poleci i awans stoi otworem przed Lechia:) A MY SWOJE!
16 stycznia 2008, 18:29 / środa
odnośnik Żydzew w 2 lidze
16 stycznia 2008, 18:36 / środa
Lecą w dół!
Ps-jak spadną w tym sezonie to lecą do 3 ligi?
16 stycznia 2008, 18:37 / środa
ta
16 stycznia 2008, 19:56 / środa
No to zydki spadaja.I znow wyjazd bedzie ciekawy do lodzi
16 stycznia 2008, 19:59 / środa
Axel-mylisz sie !
My w OE,a Widzew w II lidze !
16 stycznia 2008, 20:03 / środa
Axel chyba miał na myśli, że Łks zdoła się utrzymac:-)
16 stycznia 2008, 20:04 / środa
Widzew zdegradowany !
16 stycznia 2008, 20:10 / środa
W 1 czy 2 lidze wyjazdy do zydkow zawsze sa ciekawe
16 stycznia 2008, 20:43 / środa
Axel czy Ty uważasz ze ŁKS to "zydki"? Bo z twojej wypowiedzi na to wychodzi. Bo chyba nie sądzisz, że Lechia nie awansuje.
16 stycznia 2008, 22:20 / środa
Chcialbym by awansowala.Ale do awansu dluga droga.A zydki w 2 lidze czekaja
16 stycznia 2008, 22:30 / środa
ja tak to widze :}

1.Slask Wroclaw
2.Lechia Gdansk
3.Polonia Warszawa
4.Szparka
5.Piast
.....
16 stycznia 2008, 22:35 / środa
Ale z taką grą żydzewa to może nawet 3 liga się ukłoni jak będą w strefie spadkowej!!!
16 stycznia 2008, 22:40 / środa
Lechia wygra ligę. Drugi będzie Śląsk. A dalej mnie nie obchodzi. Żydy mogą sobie nawet do IV ligi spaść. Mam ich w dupie.
17 stycznia 2008, 14:03 / czwartek
axel..Ja Ciebie nie kumam!!!Niech sobie Widzew gra w 2 lidze...Ale nie z Nami bo dla Nas musi być OE!!! I nie kumam po jakiego chugona piszesz że oni na Nas czekają w 2!!!

TYLKO BKS
17 stycznia 2008, 14:07 / czwartek
może axel jest obrzezany?
17 stycznia 2008, 20:49 / czwartek
A moze zly porucznik to pies?
Elo
18 stycznia 2008, 07:27 / piątek
moRZe
18 stycznia 2008, 08:18 / piątek
Morze to jest Bałtyckie !
18 stycznia 2008, 10:33 / piątek
może
19 stycznia 2008, 13:02 / sobota
23 stycznia 2008, 15:16 / środa
Pietryszyn (Z.L): nie zgodzi się na degradację :)))))))

odnośnik

ciekawy jestem jak to się skończy....
23 stycznia 2008, 19:30 / środa
24 stycznia 2008, 09:20 / czwartek
Ja oczywiście w sprawie PIASTA. Dostaliśmy w 2006 r. -10 pkt. za - jak to ujął wydział dyscypliny - "doprowadzenie podczas meczu z KSZO do sytuacji w której możliwe stały się działania korupcyjne". Podobnej wagi zarzuty postawiono wówczas bodajże Koronie, Lubinowi i Arce. Wszystkim udało się kary uniknąć i odwołać od wyroku z wyjątkiem Piasta. Gdyby nie te -10 pkt. mielibyśmy w końcowej tabeli tyle samo punktów co drugi w tabeli ŁKS i zagralibyśmy w barażach. Ale trudno, czekamy na OE w Gliwicach przeszło pół wieku, więc trzeba było dalej czekać. I co się dzieje teraz? Stare i wy.ebane kur.wy z PZPN przypomniały sobie o Piaście w 2008 r., bo znowu jest wielka szansa na OE w Gliwicach. Tylko gdzie tu jest kur.a sprawiedliwość? Przecież tak na raty można karać praktycznie każdego, kiedy jest to potrzebne. Teraz zdegradują Widzew, a jak w przyszłym sezonie okaże się, że komuś tam u góry powrót Widzewa nie pasi, to znowu się znajdą jakieś papiery i znowu się dowali jakąś karę. Podkreślam - dumny nie jestem z tego, że Piast był umoczony, ale wkur.ia mnie sytuacja kiedy w imię uczciwości i walki z machlojami wykorzystuje się nieuczciwe metody i robi się dziwaczne machloje.
24 stycznia 2008, 13:01 / czwartek
Zagłębie najpierw wyraziło skruchę, ale prezes Pietryszyn poprosił zarazem o przysługę. Że w sobotę KGHM podpisuje jakiś ważny kontrakt i informacja o karze mogłaby zaszkodzić interesom. I czy nie moglibyśmy zaczekać - ujawnia Michał Tomczak.

Czego spodziewać się po czwartkowym posiedzeniu Wydziału Dyscypliny?
Sprawa jest oczywista. Na pewno zdegradujemy Zagłębie Lubin za korupcję.

Nie można było tego zrobić przed tygodniem, razem z Widzewem?
Ujawnię coś, czego wcześniej nie mówiłem. Zagłębie najpierw wyraziło skruchę, ale prezes Pietryszyn poprosił zarazem o przysługę. Że w sobotę KGHM podpisuje jakiś ważny kontrakt i informacja o karze mogłaby zaszkodzić interesom. I czy nie moglibyśmy zaczekać. Zgodziliśmy się, zwłaszcza że istniała realna szansa na wynegocjowanie kary. Na przykład degradacja, ale z niższą liczbą karnych punktów, co dałoby Zagłębiu szansę na szybki powrót do elity. Tyle że ta nasza umowa o lojalności i poufności została zerwana. Prezes udziela wszędzie wywiadów, a teraz nawet dostałem zadziwiający faks, pełen prawniczego pieniactwa i ściemniactwa. Tylko żeby się wykręcić.
24 stycznia 2008, 13:30 / czwartek
Wygląda na to, że w tym roku awansuje tyle, ile w poprzednim. Czyli w chwili, gdy zdegradowane będzie Zagłębie L. nawet Arka będzie zajmowała miejsce, dające awans.
24 stycznia 2008, 15:41 / czwartek
i znowu Piast Gliwice..
odnośnik
24 stycznia 2008, 16:20 / czwartek
odnośnik Zdegradowani
24 stycznia 2008, 16:22 / czwartek
No i Zagłebie poleciało. Ciekawe co ich prezesina teraz zacznie odpierdalać ?
24 stycznia 2008, 16:24 / czwartek
No i dobrze że polecieli kibicowsko to jest druga liga tam ich miejsce
24 stycznia 2008, 16:33 / czwartek
a nawet w trzeciej ich miejsce
26 stycznia 2008, 09:36 / sobota
26 stycznia 2008, 10:52 / sobota
odnośnik no to sie robi ciekawie :)
26 stycznia 2008, 11:21 / sobota
Czy to znaczy że za rok gramy o puchary ??
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.419