Gdańsk: poniedziałek, 28 września 2020
FORUM
Podstrony:

Afera korupcyjna w polskiej piłce

strona 6/14

2 kwietnia 2008, 22:18 / środa
A prezesen zaglebia lubin jest szmata z pisu.
2 kwietnia 2008, 22:22 / środa
Akto rzadzi?
PIS czy po?
za rzadow Pis zaglebie lecialo z ligi ,nie bylo ,ze boli nawet przekonal sie o tym byly minister sportu!!
Precz ze sprzdawczykami z po!!!!!!!!!!!!!!!
2 kwietnia 2008, 22:31 / środa
Decyzja o zdegradowaniu zaglebia zapadla pod koniec stycznia czyli rzadzilo juz wtedy PO.
2 kwietnia 2008, 22:37 / środa
Widzew polecial a zaglebie, w ktorym rzadzi piso-komuch nie. Widać szmata ma jakies powiązania w PZPN. Kamiński działaj !!
3 kwietnia 2008, 00:03 / czwartek
lechia75: to ze w usa kryzys gospodarczy to tez wina po? lecz sie idioto
3 kwietnia 2008, 00:15 / czwartek
ty keype23 czytaj ze zrozumieniem. zaglebie poleci, ale zapewnie dostanie mniejsza kare
3 kwietnia 2008, 00:16 / czwartek
prawie zgadles ci sami ludzie rzadza w ameryce co i w polsce ale to do ciebie szybko nie dojdze bo za glupi jestes na to!!!!!!!!!!!
Jak poczytasz czym zajmuje sie komisja trojstronna czy tez rada politeki zagraicznej
jaki wchodzi sklad jej czlnkow(kim jest zalozyciel i jego rola w swiecie polityki) to bedziesz mial odpowiedz na tak interesujace pytania!!Od rewolucjii Francuskiej swiat zmienil sie na zawsze i tego juz nikt nie zmieni.
3 kwietnia 2008, 00:29 / czwartek
Wyemigruj najlepiej na marsa z cala ta swoja shizofrenia. To jest temat o pilce noznej. Sio na forum radia maryja.
3 kwietnia 2008, 00:49 / czwartek
jak ccesz to sie mozemy spotkac to ci pokaze swoja shizofrenie!
no dalej daj mi swoj email i pogadamy w dowolnym miejscu i godzinie!!
pajacu !!!
3 kwietnia 2008, 04:11 / czwartek
lechia75 to nie usa gdzie wszyscy maja schizo anty zydowskie, wiem jak sie zyje w usa, to kraj wielkich idealow, niestety kosztem wielu milonow naiwnych ludzi, nie badz zaslepiony tym co mowia na temat polski bo w wielu rzeczach sie myla poniewaz ich tu nie ma...nie zyja tu i wegetuja jak wielu z nas,zza oceanu tak latwo sie mowi i przekonuje, chodz do nas ,pozyj troche z nami i po roku lub dwoch powiesz nam co na prawde myslisz...

pozdrawiam

Tylko Lechia Gdansk ! ! !
3 kwietnia 2008, 06:16 / czwartek
Arku dla Twojej wiadomosci to wracam za 2 tygodnie!!(po kilkunast latach
bo wlasnie mam dosyc tego zydostwa i czanych malp!!!!!!!!
Polska to jest moj kraj i nigdy wiecej go nie opuszcze!!!!!!!!!!!
A Gdansk to moje miasto i tu jest moja pierwsza milosc Lechia Gdansk!!!!!!!!!!!
3 kwietnia 2008, 09:23 / czwartek
lechia75: "Kolejny cud donalda-fryzier na wolnosci ,krauze wrocil do Polski a zaglebie lubin zostaje w oe !!!! Mordo ty nasza!!!!!!!!!!!!!!!"

ty Tomisław czytaj ze zrozumieniem, bo o tym ze zagłebie zostaje napisał pierwszy lechia75, a ja sie odnisłem do jego wypowiedzi.
3 kwietnia 2008, 09:39 / czwartek
odnośnik

@Tomislaw kara zagłebia dotycząca degradacji została uchylona i cofnieta do ponownego rozpatrzenia przez WD. Na razie nie wiadomo czy polacą, czy nie, wiec sam sie naucz czytać ze zrozumieniem.
3 kwietnia 2008, 09:52 / czwartek
lechia75: nie ccem, szkoda czasu marnowac :)
3 kwietnia 2008, 13:58 / czwartek
Trener bramkarzy lecha Poznań, Andrzej Woźniak został dzisiaj przed południem zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne! Jego zatrzymanie związane jest z ostatnimi aresztowaniami w Koronie Kielce, w której "Książę Paryża" był asystentem Dariusza Wdowczyka - informuje seriws "GOOOL.pl".
3 kwietnia 2008, 18:10 / czwartek
Wydział Dyscypliny PZPN po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego postanowił wobec trenera Dariusza W, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne, zastosować środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w prawach szkoleniowca.

Dariusz W. od tego momentu nie może prowadzić drużyn ligowych.
4 kwietnia 2008, 10:19 / piątek
Wielki biznes zrezygnuje z futbolu?
odnośnik
5 kwietnia 2008, 12:15 / sobota
Ekstraklasa od lipca bez sponsora?
odnośnik
8 kwietnia 2008, 08:01 / wtorek
Rysiek nie dość że meczów juz nie kupuje to dodatkowo na dzieci sknerzy
odnośnik

Nie żebym sie czepiał, ale Potargowicz ze Stawowym chyba przestali panować nad tym całym bałaganem :D Ciekawe, czy teraz pensje piłkarzy (wirtualne) pójdą na organizację turnieju?
8 kwietnia 2008, 08:58 / wtorek
rysiu krauze, rysiu ;-))

jaka "szkoda", że tak zasłużona drukarka teraz wyrzucana jest na śmietnik ;-))
8 kwietnia 2008, 10:08 / wtorek
odnośnik

Normalnie bagno :/
8 kwietnia 2008, 10:19 / wtorek
Ja pierdykam! Szkoda słów!Mają ludzi za debili.
8 kwietnia 2008, 10:45 / wtorek
a to dzięki kolporterowi Kielce... Nie ma co ukrywać że pan Klicki ma szerokie wpływy i jego wycofanie jest tylko gierką.... bo nikt o zdrowych zmyslach nie wyrzuca 40 mln w "błoto"...
9 kwietnia 2008, 00:16 / środa
odnośnik

Arce grozi kolejna grzywna, odjęcie punktów, a nawet degradacja. Nie pozwolimy na takie lekceważenie naszych postanowień

Robert Zawłocki, wiceprzewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN

--------------------------------

reszta tekstu w odnośniku, żal mi śledzi ... :)))
9 kwietnia 2008, 00:23 / środa
gedania, a czytałaś odnośnik animaga? Bardzo podobny chyba :-)
9 kwietnia 2008, 00:37 / środa
Daj spokój kontratak - przecież gedania to nocni łowcy. Oni budza się wieczorem i ruszaja na polowanie. A ty takie wrzuty walisz w strone tej ekipy! Lepiej z nimi nie zadzierać.
9 kwietnia 2008, 00:40 / środa
No tak. Że też nie pomyślałem, że napinam się przed ekipą :-)
9 kwietnia 2008, 00:43 / środa
odnośnik

A mi się bardziej wydaje, że Ekstraklasa SA chce abolicji, bo w jej skład wchodzą zdaje się prezesi/przedstawiciele klubów 1 ligi(jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi), a wiadomo, że dobierają się do coraz "mocniejszych" klubów. Przykład - Korona, Legia. A Kanałowi+ to zwisa, czy pokażą mecz ustawiony, czy nie, bo i tak ludzie będą go oglądać. Natomiast napewno nie zwisa im to jakie mecze pokazują, jakich drużyn, bo napewno większą oglądalnośc będzie mieć Legia - Lech, czy Piast Gliwice - Znicz Pruszków. Tak więc takim "uzdrowicielom" polskiej piłki dziękujemy.
9 kwietnia 2008, 09:10 / środa
To juz ochraniają przekręciarzy!!!!

- Jeżeli zdegradujecie jeszcze jedną drużynę z ligi, zakończymy współpracę! - usłyszeli wczoraj działacze PZPN od przedstawicieli Canal Plus, łożącego na rozgrywki ekstraklasy duże pieniądze.

odnośnik
11 kwietnia 2008, 09:11 / piątek
Listkiewicz: zrobię zjazd... i odchodzę...
odnośnik

Ktora to juz zapowiedz odejscia????? :)))
11 kwietnia 2008, 13:58 / piątek
NA SPORTOWYCH FAKTACH MIN DRZEWIECKI PODAJE ŻE 29 KLUBÓW JEST UMOCZONYCH.MAM TYLKO NADZIEJE ŻE NA TEJ LIŚCIE NIE MA NASZEJ LECHIJKI BO TO BYŁ BY DRAMAT.
11 kwietnia 2008, 14:06 / piątek
Nie,na tej liście nie ma Lechii Gdańsk na 1945% :))))
12 kwietnia 2008, 20:43 / sobota
Pan Filipiak, znany rowniez jako wlasciciel Cracovii zostal powieziony do Wroclawia
12 kwietnia 2008, 20:58 / sobota
tzn, do prokuratury w Krakowie :)
12 kwietnia 2008, 21:04 / sobota
Pieprzyć aferę korupcyjną
Pieprzyć golibrodę ("Fryzjera")
Lechia jest liderem i to jest najważniejsze!!!
Tyle lat na to czekałem, a wy roztrząsacie jakieś afery
Ja pier... afery
... przynajmiej dzisiaj...
13 kwietnia 2008, 00:10 / niedziela
interia.pl:

Sobota, 12 kwietnia zostanie zapamiętana jako najgorszy dzień w historii Cracovii od momentu spadku do III ligi. Krakowska prokuratura zatrzymała cały zarząd klubu, co się nie zdarzyło nawet w klubach wyrzuconych z ligi za korupcję (np. Arka, Górnik Łęczna, Zagłębie Sosnowiec).
13 kwietnia 2008, 12:49 / niedziela
W południe w Warszawie rozpoczął się Nadzwyczajny Zjazd PZPN poświęcony problemowi korupcji w polskim futbolu. Głównym tematem obrad ma być uchwała regulująca zasady karania klubów zamieszanych w tzw. aferę korupcyjną i związana z tym zmiana systemu rozgrywek ligowych.

Jednym z gości zjazdu jest Mirosław Drzewiecki. Minister sportu i turystyki w ostatnich dniach kilkakrotnie apelował do kierownictwa PZPN, by podało się do dymisji i wyznaczyło termin Walnego Zgromadzenia, podczas którego możliwy byłby wybór nowych władz.

REKLAMA Czytaj dalej

Minister Drzewiecki może się zdziwić. Członkowie zarządu PZPN w nocy z soboty na niedzielę ustalili strategię na dzisiejszy zjazd.

1) Żadnego podawania się do dymisji! Nawet żadnych obietnic czy deklaracji!

2) Jeśli nadal będą trwać naciski na wyborczy zjazd PZPN, to na pewno nie odbędzie się w sierpniu; najwcześniej w połowie września.

3) Dalsze kary za korupcję mają nie skutkować degradacją z danej ligi, bo to kompletnie zdezorganizowałoby rozgrywki, lecz drakońskimi karami finansowymi. Porównywalnymi z wielkością co najmniej transzy za jeden sezon z telewizji Canal+, bo wtedy byłoby to faktycznie dotkliwe dla klubów. Tym bardziej że od nowego sezonu transze te wydatnie wzrosną.

Tylko jeden członek zarządu PZPN opowiadał się za dymisją.

Afera korupcyjna w polskim futbolu wybuchła niemal trzy lata temu. Do tej pory w związku ze śledztwem prowadzonym przez wrocławską prokuraturę zatrzymanych zostało i zarzuty korupcyjne usłyszało prawie 120 osób. Wśród nich znaleźli się sędziowie, obserwatorzy, zawodnicy i działacze piłkarscy, m.in. dwóch członków zarządu PZPN Wit Ż. i Kazimierz F. PZPN zdegradował do niższych lig sześć klubów, a jeden został ukarany ujemnymi punktami.
13 kwietnia 2008, 12:54 / niedziela
3) Dalsze kary za korupcję mają nie skutkować degradacją z danej ligi, bo to kompletnie zdezorganizowałoby rozgrywki, lecz drakońskimi karami finansowymi. Porównywalnymi z wielkością co najmniej transzy za jeden sezon z telewizji Canal+, bo wtedy byłoby to faktycznie dotkliwe dla klubów. Tym bardziej że od nowego sezonu transze te wydatnie wzrosną.

Proste. Kluby niech klepią biedę, ważne żeby pzpn żył godnie ;-)
Kurwa co jest lepsze dla ligi?? Wyjabany za korupcję klub, czy klub który sam się wyjebie, bo nie będzie miał siana na dokończenie rozgrywek ??

JEBAĆ ozpn
18 kwietnia 2008, 11:12 / piątek
18 kwietnia 2008, 14:13 / piątek
Ciekawe co na to Drzymała? A swoją drogą to z tego co jest napisane wynika ,że grali z Lechem Zielona Góra ,czyli są czyści bo takiej drużyny po prostu brak :))))
18 kwietnia 2008, 15:07 / piątek
Czy Śląsk Wrocław też ustawiał mecze?

Mieli to robić trenerzy Grzegorz Kowalski i Janusz Jedynak, w czasie gdy zespół grał w III lidze. Klubem zarządzała wtedy koszykarska spółka należąca do Grzegorza Schetyny, dziś wicepremiera i szefa MSWiA.
Schetyna: Czas oczyścić piłkę z brudów

W prokuratorskich aktach znajdują się materiały dokumentujące ustawienie kilku meczów Śląska. Znamy szczegóły jednego. Chodzi o wyjazdowe spotkanie Śląska z Lechem Zielona Góra rozegrane 25 października 2003 roku. Kowalski i Jedynak mieli skorumpować prowadzącego to spotkanie opolskiego sędziego Mariusza Sicińskiego. Informacje o tym podczas przesłuchania ujawnił śledczym sam arbiter. Potwierdził je także "Gazecie": - Przed meczem zadzwonił do mnie trener Kowalski i zaproponował łapówkę za sprzyjanie Śląskowi. Na przekazanie pieniędzy umówiliśmy się przed jedną z restauracji w Polkowicach, na kilka godzin przed meczem. Miałem być tam w dniu meczu o 10.30, ale się spóźniłem. Autokar z ekipą Śląska odjechał, a na miejscu został Janusz Jedynak, asystent pierwszego trenera. To on wręczył mi cztery tysiące złotych.

Trener Grzegorz Kowalski: - Odmawiam komentarza w tej sprawie.

Janusz Jedynak (dziś pracuje w Jagiellonii Białystok): - To nieprawda. Nie znam Sicińskiego, nigdy się z nim nie widziałem i nie wręczałem żadnej łapówki.

Siciński twardo podtrzymuje jednak zarzuty: - W Polkowicach Jedynak wsiadł do mojego samochodu i wspólnie pojechaliśmy na mecz do Zielonej Góry. W aucie przekazał mi kopertę z pieniędzmi. Co z tego, że zaprzecza, jeśli ja mam świadków. Oprócz mnie i Jedynaka w samochodzie było jeszcze dwóch sędziów asystentów, którzy w prokuraturze potwierdzili moją wersję.

W Zielonej Górze po dramatycznym meczu Śląsk wygrał 4:3. Zwycięską bramkę zdobył już w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Gospodarze mieli pretensje do arbitra o sprzyjanie wrocławianom.

Piłkarskim Śląskiem zarządzała wtedy koszykarska spółka, której właścicielem był Grzegorz Schetyna, dzisiejszy wicepremier i szef MSWiA. Schetyna nie chce rozmawiać o sprawie: - Prezesem koszykarskiej spółki był wtedy Piotr Waśniewski - odsyła.

A Waśniewski nie ukrywa zaskoczenia: - Dla mnie to szokujące informacje. Przyszliśmy do piłki z innego środowiska, a w koszykówce z ustawianiem spotkań nigdy nie mieliśmy nic wspólnego. Byliśmy przekonani, że mamy mocny zespół i byliśmy pewni, że awansujemy do II ligi po sportowej walce.

Od ubiegłego roku właścicielem spółki jest gmina Wrocław. - Nie mamy oficjalnych informacji, że Śląsk był zamieszany w korupcję, jednak nie wykluczamy tego. Zdajemy sobie sprawę, że zespół może zostać ukarany - przyznaje Michał Janicki, dyrektor wydziału spraw społecznych urzędu miejskiego. - Jeśli kiedyś w Śląsku dochodziło do przestępstw, to miasto słusznie zrobiło, przejmując zespół piłkarski. Teraz jest profesjonalnie zarządzany, a jego działalność transparentna.

Środowisko piłkarskie jest przekonane, że zapowiadana fuzja Śląska z Groclinem, do której ma dojść po sezonie na licencji klubu z Grodziska, to wybieg mający uchronić wrocławski klub przed ewentualnymi karami. Ale Janicki zaprzecza: - O licencję będzie występować nowa spółka. Poza tym nadal będziemy Śląskiem, więc dziedziczymy nie tylko tradycję i sukcesy, ale również przewinienia klubu.

W prowadzonym przez wrocławską prokuraturę śledztwie zatrzymano i postawiono zarzuty korupcji już 117 osobom. Osiem drużyn zdegradowano z ekstraklasy. Kilka dni temu minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski ujawnił, że w aferę zamieszanych jest w sumie 29 klubów.

Komentarz Mirosława Maciorowskiego: Karać bezwzględnie

Na temat walki z korupcją "Gazeta" jest od początku tego samego zdania. Uważamy, że jeśli ma ona być skuteczna, kara za sprzedawanie meczów powinna być nieuchronna, surowa i taka sama dla wszystkich. Bez względu na to, czy klub ustawił jeden, czy kilkadziesiąt meczów, musi być zdegradowany. Jeśli korupcja była i we wrocławskim Śląsku, on także. Dla samego klubu, a przede wszystkim dla dobra kibiców, których przecież oszukano. Bo odtąd każdy jego działacz, trener i zawodnik będzie miał pewność, że ustawiając mecz, naraża klub na katastrofę.

Pojawiające się od kilku miesięcy propozycje abolicji dla skorumpowanych klubów to sygnał dla piłkarskich przestępców, że winę za korupcję można rozmydlić. Że od sprawiedliwego potraktowania sprawców największego przestępstwa w sporcie, jakim jest nieuczciwe wpływanie na wynik, ważniejsze jest uchronienie przed stratami finansowymi PZPN, spółki Ekstraklasa SA, klubów czy pokazującą mecze telewizję. To myślenie krótkowzroczne. Po abolicji skorumpowani teraz bez przeszkód będą brać i dawać łapówki także później. I straty wszystkich będą jeszcze większe.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

A podobno byli czyści...na Was tez przyjdzie kolej....
18 kwietnia 2008, 15:09 / piątek
Widac ze sledz i to glupi. Masz downie linka 2 posty wyzej.
18 kwietnia 2008, 15:20 / piątek
Ty śledziu pod płetwę jebany, powiedz lepiej kto pozbawił Śląska I ligi, kupując mecz barażowy.
18 kwietnia 2008, 15:42 / piątek
Silnoreki/ odpowiadam: skorumpowana Arka Gdynia za 43 tys.zł. i co dalej?
18 kwietnia 2008, 15:50 / piątek
Dalej chuj ci w płetwy, jebany ikrorobie!!! Czy twoja matka, stara flądra nie uczyła, że cham na salonach ma mieć mordę w kubeł?
18 kwietnia 2008, 15:52 / piątek
I dalej jesteście bez charakteru i honoru!!!
18 kwietnia 2008, 15:53 / piątek
kontratak/ tylko tyle?? to słabo....

rada dla Ciebie: zejdz ze mnie! - ja z Twojej matki zlazłem wczoraj.
18 kwietnia 2008, 15:57 / piątek
yellow-blue
18 kwietnia 2008, 15:42 / piątek
Silnoreki/ odpowiadam: skorumpowana Arka Gdynia za 43 tys.zł. i co dalej?

I dalej.... wszyscy was mają w DUPIE....i w dupy was walą!! :))))))

Śląsk&Wisełka&Lechia Gdańsk!!!
18 kwietnia 2008, 15:57 / piątek
Dobrze robaczku, trafiłeś w dychę, a dalej to rób co chcesz, najlepiej pierdol się skorumpowany śledziu. Po kupieniu przez waszego nędznego prezesinę 30 meczy śmiesz jeszcze otwierać paszczę ? Po co w ogóle piłkarze wybiegali w tych meczach na boisko ? Nie można było tego załatwić z sędzią w szatni albo przez telefon ?
18 kwietnia 2008, 16:01 / piątek
yellow-blue na twoja stara nie wchodzimy bo to gej z adidasem i chodzący WÓR na SPERMĘ! to koledzy z gdyni ja (czyt. jego) wala.... pomyliles forum....
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.370