Gdańsk: wtorek, 31 marca 2020
FORUM
Podstrony:

Afera korupcyjna w polskiej piłce

strona 9/14

22 października 2008, 20:16 / środa
he he he, ale utopia :)))

Moim zdaniem zaczęło się kreowanie Bońka na prezesa.
22 października 2008, 20:38 / środa
Lee dosłownie jakbym czytał siebie :))).
Gołym okiem widać,że wzmożona w ostatnich dniach działalność prokuratury ma związek,po części a może przede wszystkim, z "wyborami" w pzpn. Bardziej wygląda mi to na odgórne (czyt.rządowe) ustalenia aniżeli dalszy,logiczny ciąg zdarzeń.Choć z boku tak to może wyglądać. Platforma przegrała jedną bitwę w obliczu szantażu fifa,ale wojenki jak widać nie. Kręcina (nomen omen) już się stawił w prokuraturze,a coś mi się wydaje,że następnym będzie Lato. I faktycznie w ten sposób wywindują ryżego chuja na stołek.Zresztą to i tak bez różnicy,bo to jedna banda pierdolonych złodzieji.
22 października 2008, 21:15 / środa
No właśnie! Chodzi o to, że ja i każdy z was drodzy kibice nie chce kolejnego listiewicza. Bo kolejny listkiewicz to nic innego jak ten sam beton w tym związku a ten związek to nie tylko nowy prezes i Miodowa, ich macki sięgają nawet Sparty Sycewice grającej w X lidze. Cała Polska mówi o wyborach na nowego prezesa. Ja się pytam was co to zmieni? - to jest pytanie retoryczne, kazdy z was wie że NIC! Mój poprzedni wpis na pierwszy rzut oka to utopia. A ja zapytam jeszcze: ktoś już tego spróbował? NIE! Mamy coś do stracenia? NIE! Komuś udało się oczyścić naszą piłkę? NIE! Nie wiem tylko co by się działo z naszymi rozgrywkami, tz. pewnie wiele klubów zakwestionowało by obecny stan tabeli - kto gra w której lidzie itp. może ktoś mądrzejszy odemnie znajdzie rozwiązanie.
22 października 2008, 21:29 / środa
Lee dobrze prawisz tylko nie podajesz rozwiązania, bo wywiezienie do lasu.......wybacz.

Jak wybrac nowy zarząd? Kto ma to uczynic? Prezydent? Nie. Premier? też. Referendum? Nie. Ci ludzie zostali wybrani przez środowisko piłkarskie i tak powinno byc. Tylko, że całe środowisko jest zrąbane. Jedynym rozwiązaniem jest zmiana środowiska i tu wpadamy na ścianę. No niestety jesteśmy w impasie.
22 października 2008, 21:40 / środa
Lee- pomysł z najazdem na pzpn, nie jest twój. Od ponad dwóch lat, na tym forum pomysł ten pada co kilka tygodni. Był nawet pomysł (kwiecień 2008) aby zorganizować do Wa-wy speca. pzpn obradował wtedy o abolicji dla złodzieji w hotelu Sobieski. Był nawet sponsor, który tego speca chciał w znacznej części opłacić.

Ja od zawsze jestem za. Zacząć od Al Zwycięstwa w Gdańsku, skończyć na Miodowej!!

zzz- moim zdaniem jest to rozprowadzenie, ale zupełnie innego kandydata. rudy to taki komuszek, niekoniecznie lubiany przez rządowych (co akurat u nich cenię). Myślę, że aresztowanie kręciny w związku z 350 tys dla żydzewka, zamiast komornika, ma tutaj bardzo wymowne znaczenie.

Nie chcę krakać, ale moim zdaniem prezesem pzpn zostanie Robert Zawłocki.

Dlaczego??

1. Jest z peło
2. Pomoże schetynie wprowadzić ustawę o imprezach masowych, której o dziwo sprzeciwia się pzpn
3. euro to zbyt wielka kasa, aby peło dzieliło się z komuszkami
22 października 2008, 22:13 / środa
Szkoda, że nie rządzi PiS, oni by ta kasę oddali na biedne dzieci...
22 października 2008, 22:30 / środa
Korupcja, to kurwa zacznijmy ad Al. Zwycięstwa w Gdańsku, może inni w Polsce pójdą za nami jak w 80. Nie ważne czyj to pomysł jest, ważne żeby z tym walczyć. Niech Gdańsk, to rozpocznie. Niech zapłonie siedziba pomorskiego związku a reszta Polski sie obudzi i świat otworzy oczy.
22 października 2008, 22:42 / środa
Z T29 do Al.Zwyciestwa 51 jest jakies 10 minut z buta...
22 października 2008, 22:50 / środa
Nie ma szans. Wtedy bylibyśmy bohaterami, niestety teraz do władzy doszła wyborcza i tvn i na następny dzień byś czytał, że dilerzy i gangsterzy napadli na biednych, porządnych działaczy, którzy walczą z bandytyzmem i nietolerancją w Polsce.

Stec by wkleił fotke z Lazio, podpisałby "Gdańscy Naziści" i pozamiatane.
22 października 2008, 22:57 / środa
a polsat wyemitowałby wywiad z nagiętąramą z warty, jak mu przykro było
22 października 2008, 22:58 / środa
A wtedy co czytałeś w gazetach?
23 października 2008, 07:38 / czwartek
odnośnik

przypadek??
23 października 2008, 08:53 / czwartek
gdzie kurator nie może tam prokuratora pośle :>>>
23 października 2008, 12:56 / czwartek
Korupcja- rudego kojarzę z peło. Występował kiedyś w ich spocie wyborczym. Nie pamiętam tylko czy nie chodziło o unie wolności? Gdyby to przyjąc za pewnik to mamy rację oboje:)) Jest tylko jedno "ale"- czy można to przyjąc za pewnik???:))
23 października 2008, 15:43 / czwartek
odnośnik

ta wypowiedź to też pewnie przypadek.

peło chce to rozdanie zrobić po swojemu.
23 października 2008, 19:29 / czwartek
Taka ciekawostka z przesłuchań we Wrocławiu:

Janusz Kupcewicz: woziłem koperty od działaczy Arki Gdynia

Janusz Kupcewicz, 19 krotny reprezentant Polski przyznaje się do wożenia łapówek. Jedna z nich miała trafić m.in. do Ryszarda F. pseudonim „Fryzjer”.

Janusz Kupcewicz pracował w Arce Gdynia jako konsultant sportowy w latach 2001-2003. Dzisiaj we wrocławskim sądzie okręgowym opowiadał, że 2-3 razy woził koperty, w których mogły być łapówki (w śledztwie powiedział, że tych przypadków były 3-4). Jedna z takich koperty trafiła do „Fryzjera”, ale jak sam Kupcewicz (który na spotkanie pojechał z Wiesławem K. - byłym kierownikiem Arki) opowiadał był wówczas pijany i niewiele pamięta. Były reprezentant nie pamięta czy przekazywał koperty z pieniędzmi Henrykowi Klockowi – prezesowi Pomorskiego OZPN, członkowi zarządu PZPN. W śledztwie jednak Janusz Kupcewicz mówił, że Klocek, który nie ma żadnych zarzutów, miał pośredniczyć w kontaktach między sędziami a działaczami Arki. Były reprezentant nie ma zarzutów. Czyny, których się dopuścił pochodzą sprzed 1 lipca 2003 roku, kiedy weszła w życie ustawa o korupcji w sporcie – powiedział mi prokurator Robert Tomankiewicz. Przyznał, że zdarzają się opowieści o korupcji z wcześniejszych lat.
2 grudnia 2008, 14:39 / wtorek
3 grudnia 2008, 15:16 / środa
Ciekawy jestem czy Pan Robert tez podpisywał tan "papierek" przez który musiał odejść pan Darek Kubicki...Bo jeśi tak to jest(powinien być) w wielkich opałach...Pan Darek sie tłumaczył ze nie móg podpisać bo jakby sie sąd pomylił na jego niekozyść to musiałby płacić jakieś kosmiczne siano...wiec jak podpisał to wtopa..:/ ALE jeśli nie podpisywał tego to tylko oznacza ze "KUBA" wyleciał bo ktoś chciał zielka (celowo z małej) koniecznie w to imejsce wcisnąć...i Kubickiemu celowo podłozył ktoś świnie...
tyle z mojej strony..
3 grudnia 2008, 20:00 / środa
zdzis, odstaw maryche.
3 grudnia 2008, 20:09 / środa
Wariat chciales powiedziec 'odstaw dopalacze' na maryche jest za młody :)
3 grudnia 2008, 20:37 / środa
Czy ktoś pomyślał, że może to być zarzut utrudniania śledztwa?

Jeśli nie stawiał się na wezwania prokuratury, a także we Wrocławiu zeznawał że nic nie pamięta, taki zarzut jest jak najbardziej realny.
3 grudnia 2008, 20:55 / środa
zdziś dziecko wytrzeźwiej! czas wziąść na wstrzymanie - gość pracujący w Lechii ma nie ciekawą przeszłość - najprawdopodobniej czasy Unii Janikowo i Zawiszy - musi to wyjaśnić przed prokuraturą z Wrocka. Jeśli okaże się że jest w coś zamieszany wtedy oczywiście nwypad z Lechii. Na razie nic nie wskazuje że chodzi o nasz klub więc nie ma oczym pisać!! Chyba że zmienimy nazwę forum z Lechia na np. pan Robert!
I tyle w temacie!
3 grudnia 2008, 21:01 / środa
pio, chodzi o przeszłość z Lecha Poznań (niestety klub już nie istnieje). Razem z Robertem Dominiakiem, pojechał była zawodnik Poznańskiego Lecha Zbigniew Wójcik (obecnie Śląsk Wrocław). Pan Zbigniew usłyszał 3 zarzuty i po wpłaceniu 40 tys kaucji wyszedł z aresztu.

Ciekawe czy ukarają Amicę, jako spadkobiercę Lecha?
3 grudnia 2008, 23:36 / środa
Jebać,karać nie wyróżniać :)
odnośnik

AVE Lechia
4 grudnia 2008, 08:16 / czwartek
wszystkie drogi prowadzą do śledziowa... odnośnik
4 grudnia 2008, 08:23 / czwartek
"Poznanianie"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

hahahahahahaha

chyba poznaniacy??????

Ciekawe, czy Zagłębie Lubin też beknie za MP z Czesiem?
4 grudnia 2008, 09:42 / czwartek
Zagadka!!!

Co łączy Roberta Dominiaka i Czesława Michniewicza vel Mourinhio???

Chodzili do tego samego Fryzjera:)))

Aejaejao!!!
4 grudnia 2008, 10:20 / czwartek
Może i smiesza mnie czasem bzdury autorstwa Grzegorza Kubickiego, ale widzę, że kolegów z redakcji ma również nie od parady. Redaktor Sarzało sugeruje, że Lecha ukarać nie można bo.... sprzedawał mecze - TYLKO sprzedawał!!!
Takie artykuły powinny ukazywac się na www.zal.pl a nie na łamach portalu firmowanego przez dziennik, który ma ambicje byc opiniotwórczym...
Dla fanów współpracowników Wyborczej pełen tekst odnośnik
4 grudnia 2008, 17:43 / czwartek
W Galerii Baltyckiej odbedzie sie losowanie gadzetow zwiazanych z Lechijka na ktorych widnieja autografy naszych grajkow i sztabu. Ciekaw jestem czy widnieje tam tez podpis pana Roberta D.? Wtedy ten gadzet bedzie mogl miec wyjatkowa wartosc; jeden z ostatnich podpisow...
8 grudnia 2008, 12:29 / poniedziałek
Kiedys,na meczu pucharowym z Wisla Plock,nie wytrzymalem nerwowo i z bliskiej odleglosci oznajmilem sedziemu Zyro,ze przyjdzie czas na niego,jesli chodzi o afere ''Fryzjerska''.
Od razu,schodzacego z boiska na przerwe sedziego,otoczyla ochrona :)
Wtedy,uf siedzacy kolo mnie kolega,kiwal glowa i sie smial (nie wiem,czy ze mnie ?)
I co kolego ?
Moja przepowiednia sie sprawdzila ? :-)))
8 grudnia 2008, 15:29 / poniedziałek
Taak, sędzia Żyro. A taki był cwaniak.
Koniec problemów z czerwoną farbą (w XXI wieku) panie sędzio. Chyba, że myślimy o malowaniu ławek w parku przy ZK, do którego pan trafi.
8 grudnia 2008, 16:02 / poniedziałek
To nie ten, co drukował rok temu bodaj w Iławie? Gdzie wywalił z boiska chyba 4 Jeziorowców, a kibice chcieli go zlinczować?
8 grudnia 2008, 16:08 / poniedziałek
ale wstyd międzynarodowy sędzia...
8 grudnia 2008, 16:59 / poniedziałek
Konri napisał: "To nie ten, co drukował rok temu bodaj w Iławie? Gdzie wywalił z boiska chyba 4 Jeziorowców, a kibice chcieli go zlinczować?"

to właśnie ten ;)
8 grudnia 2008, 22:07 / poniedziałek
odnośnik "Żeby było jasne, nie kwestionuję zapisu, który mówi, że nie miałem nic wspólnego z korupcją. To jest bezdyskusyjne." Buahahaha
9 grudnia 2008, 12:49 / wtorek
Po Jarosławie Ż. przyszła kolej na Grzegorza G. odnośnik Ciekawe kiedy zabiorą się za Michała "jedna czarna owca" L.??
9 grudnia 2008, 23:45 / wtorek
nigdy wszyscy sie go boja ale dlaczego?, cos w tym musi byc
10 grudnia 2008, 14:31 / środa
Jeżeli byli piłkarze Amiki Wronki zostaną skazani za sprzedawanie meczów z jej udziałem, pozwę ich do sądu i będę się domagał zadośćuczynienia - zapowiada prawnik lecha Poznań Jacek Masiota

Dla obecnego Lecha dalszy rozwój sprawy Świtu może mieć znaczenie.

- Ta sprawa uderza w nasz klub(…) Jeśli okaże się, że byli piłkarze Amiki Wronki zostaną skazani za sprzedawanie meczów z jej udziałem, pozwę ich do sądu i będę się domagał zadośćuczynienia. Jako lech, który jest następcą prawnym Amiki. – mówi Masiota.
odnośnik
10 grudnia 2008, 14:49 / środa
i stary kolejorz, i amica kupowali wiec tak czy siak licze, ze dobiora sie do pyrusow ;]
10 grudnia 2008, 21:47 / środa
nie ma takiej opcji, ich zarzad pomyslal o tym wczesniej i dzieki umowie zawartej przy robieniu fuzji unikneli kary zbiorowej (karania klubu)
18 grudnia 2008, 09:35 / czwartek
Członek zarządu PZPN Henryk K. został zatrzymany - dowiedziało się Radio Wrocław.
Szefa Pomorskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej zatrzymano w Gdańsku. Na razie śledczy nie udzielają żadnych informacji.

Henryk K. prawdopodobnie będzie miał postawione zarzuty w śledztwie, dotyczącym korupcji w polskim futbolu.
18 grudnia 2008, 11:09 / czwartek
Należało się tego spodziewać, szkoda tylko że tak późno :)
18 grudnia 2008, 11:12 / czwartek
Gdy pojedzie Heniu do Wrocka ze strachu w prokuraturze postawi klocka.
18 grudnia 2008, 11:15 / czwartek
heniu klocek heniu ;-))

szkoda chłopa, taki poczciwy skurwysyn był z niego!
18 grudnia 2008, 12:04 / czwartek
Ku**a nareszcie i na niego przyszedl czas!! Juz powoli myslalem ze onim zapomna!!!
18 grudnia 2008, 13:16 / czwartek
Nareszcie.
18 grudnia 2008, 13:34 / czwartek
A pamiętacie słynny transparent? Nie powiem dokładnie, który to był mecz z Nordcopem, czy z Bałtykiem.

"Spuścić Klocka do sracza"

:):)
18 grudnia 2008, 22:01 / czwartek
Heniek z takim nazwiskiem powinien być prezesem PZPN-u. Pasowałoby idealnie;)))
19 grudnia 2008, 16:35 / piątek
Klocek podejrzany jest o przyjęcie łapówek o łącznej wysokości 50 tysięcy złotych. Przestępstw dopuścić się miał w latach 2003-2004

odnośnik

Nadszedł czas na Gedanie :)
19 grudnia 2008, 18:53 / piątek
Wyszedł za kaucją :

Zatrzymany w czwartek przez policję członek zarządu PZPN i szef Pomorskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Henryk Klocek został w piątek zawieszony w obowiązkach do czasu wyjaśnienia sprawy - poinformował wiceprezes OZPN Andrzej Szczepański, który przejął obowiązki Klocka.

- Fakt zatrzymania prezesa przyjęliśmy z ubolewaniem, gdyż cieszy się on u nas dużym poważaniem i ma opinię dobrego działacza - powiedział Andrzej Szczepański.

Prokuratura Krajowa we Wrocławiu postawiła w piątek Klockowi siedem zarzutów o charakterze korupcyjnym. Jednocześnie wyznaczono mu kaucję w wysokości 70 tys. złotych. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznał się do zarzucanych czynów.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 180 osobom: sędziom, m.in. najbardziej znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., i trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi reprezentacji Januszowi W. oraz byłemu reprezentantowi Dariuszowi W.

Zarzuty usłyszeli też m.in. dwaj byli członkowie zarządu PZPN Wit Ż. i Kazimierz F. W grudniu ub. roku przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F., pseud. Fryzjer - domniemany organizator całego procederu.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.296