Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Kto zostanie trenerem??

strona 2/3

28 sierpnia 2007, 22:53 / wtorek
W takim razie także mogę napisać:

//Jednym z kandydatów chętnie widzianych przez kibiców jest Jacek Gmoch. Tak przynajmniej wynika z szeroko zakrojonych badań, przeprowadzonych wśród kibiców. Kandydaturę tą popiera aż trzech kibiców gdańskiego klubu. Pod petycją do Zarzadu klubu Lechia Gdańsk, żądającą zatrudnienia słynnego asystenta nieodżałowanego Kazimierza "Wielkiego" Górskiego, gotowi są złożyć podpisy Głowa, Zeto oraz koski. Kampania na rzecz tej kandydatury doskonale wpisuje się w trwający obecnie Ogólnoświatowy Miesiąc Walki ze Stresem Wśród Kibiców Klubów Grających o Ligę Niżej Niż Powinny. Jest także wyraźnym sygnałem do włodarzy klubu, że jeśli nie da się wśród innych kandydatur odszukać człowieka zdolnego poprawić jakość gry zespołu, to choć niech poprawie ulegnie jakość konferencji prasowych. Kibice sugerują rezygnację ze sprzedaży biletów na mecze oraz wprowadzenie sprzedaży karnetów oraz biletów (także w przedsprzedaży) na wspomniane konferencje i wystąpienia z udziałem Trenera.
Decyzje mają zapaść do końca tygodnia, po zakończeniu negocjacji ze sponsorami gotowymi sfinansować drogi międzynarodowy telefon do Grecji.//
28 sierpnia 2007, 22:56 / wtorek
Gmoch jest jedmak troche za stary , a może ktoś agranicy????
28 sierpnia 2007, 22:58 / wtorek
Czterech - też podpisuję się pod tą PETYCJĄ
28 sierpnia 2007, 23:03 / wtorek
Lazarek-mam nadzieje ze nie,pamietam jak kiedys wygladala gra pod jego opieka,Rzepka-zawsze zwiazany ze szparka,wiec zdecydowanie nie!!to bylby policzek! Bialas,Jablonski-nie widze przeszkód,dobry warsztat,Wlecialowski-ma chlop nosa,przydalby sie.Marzy mi sie Globisz,ale moze w tej chwili potrzeba kogos nie zwiazanego z regionem,o silnej charakterze,nie bojacego sie podejmowac odwaznych decyzji i...nie przepadajcego za ustawieniem 4-5-1!

pozdro dla bialo-zielonych serc!
28 sierpnia 2007, 23:19 / wtorek
Koski, może wszystko za nas załatwi Stankiewicz, On jest dobry w wyłuskiwaniu informacji, ulegających oczywiście pewnym modyfikacją podczas nasłuchu ale dla naszej sprawy to dobrze, zamiast 4-ech kibiców wystosowało petycje napisze, 9996 kibiców wystosowało petycję, przy okazji sam pewnie do Niego zadzwoni albo nie po co On ma dzwonić, z Turnowieckim też nie rozmawiał, a wywiad się ukazał, także i to załatwi szum się zrobi i szansa jest ;)

Z biało-zielonymi pozdrowieniami.
28 sierpnia 2007, 23:22 / wtorek
stankiewicz stanie sobie koło budki telefonicznej i podsłucha jak ktoś gada. A w jutrzejszym dzienniku napisze, że Gmoch został trenerem Lechii, i oczywiście zamieści obszerny wywiad ;-))
28 sierpnia 2007, 23:25 / wtorek
Piłkarze Lechii dzisiaj rozegrają kolejny mecz. Tym razem nie o ligowe punkty, a w ramach Pucharu Polski. W pierwszej rundzie tych rozgrywek biało-zieloni zmierzą się w Jarocinie z trzecioligową Jarotą. Początek tego spotkania w środę o godzinie 17.
W tym meczu zespół Lechii poprowadzi dotychczasowy drugi trener Tomasz Kafarski, ale wciąż trwa poszukiwanie nowego szkoleniowca.
- Nazwisk nie ujawnię. Spodziewam się jednak, że w Lublinie będziemy mieć już nowego trenera - powiedział Maciej Turnowiecki, prezes Lechii.
Pojawiają się różne nazwiska. Mirosław Jabłoński, Dariusz Wdowczyk, Dariusz Kubicki czy Dariusz Wójtowicz - to podobno kandydaci na następcę Tomasza Borkowskiego. Ze wszystkimi się wczoraj skontaktowaliśmy i wszyscy zaprzeczyli.
- Od pana się o tym dowiaduję. Nikt się ze mną z Lechii nie kontaktował, ale to miłe, że moje nazwisko nie zostało zapomniane. Jeśli otrzymam taką propozycję to można, a nawet trzeba, usiąść do rozmów. Mnie interesuje praca w klubie z ambicjami. Czy jestem drogim trenerem? Nie, są w lidze drożsi ode mnie - powiedział Jabłoński.
Pozostali także zaprzeczyli, że prowadzili jakiekolwiek rozmowy z gdańskim klubem.
- Nikt z Gdańska ze mną nie rozmawiał. Jeśli otrzymam ofertę to usiądę do rozmów. Nie mówię tak, nie mówię nie - usłyszeliśmy od Wdowczyka.
- Z gazet dowiedziałem się, że jestem kandydatem na trenera Lechii - przyznał Wójtowicz, który jest obecnie trenerem koordynatorem w Kmicie Zabierzów. - Nikt się ze mną w tej sprawie nie kontaktował. Pochodzę z Gdańska i prędzej czy później wrócę do tego miasta. Nie wiem jednak czy to nastąpi dzisiaj, jutro czy za kilka lat.
- Już kilka telefonów odebrałem z pytaniem czy będę trenerem Lechii i tylko ja o tym nic nie wiem. Jeśli pojawi się taka propozycja to usiądę do rozmów, bo Lechia to znany klub i ma fantastycznych kibiców - powiedział Dariusz Kubicki, który - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - jest najpoważniejszym kandydatem na trenera Lechii.
Lechia szuka też wzmocnień. Kontrakt podpisał Ukrainiec Serhij Woronin, ale wrócił na razie do Kijowa po certyfikat. Ma wrócić na mecz z Motorem. Biało-zieloni interesują się też środkowym obrońcą Marcinem Kiczyńskim.
- Nie wiem czy temat jest aktualny. Tego piłkarza chciał trener Borkowski, ale nie wiem co powie nowy szkoleniowiec - przyznał Turnowiecki.
W Jarocinie w roli pierwszego trenera Lechii zadebiutuje Tomasz Kafarski. W tym meczu nie zagrają Mateusz Bąk, Jacek Manuszewski, Paweł Pęczak, Piotr Cetnarowicz, Arkadiusz Miklosik, Rafał Kosznik, Artur Andruszczak i Andrzej Rybski. Pojedzie za to z drużyną Karol Piątek.
- Chcemy wygrać i awansować do kolejnej rundy, bo potem będzie szansa zmierzyć się z atrakcyjnym rywalem. Jaroty nie lekceważymy. Zagramy dwójką napastników, którzy będą ustawieni bardzo ofensywnie - powiedział Kafarski.

No proszę, nawet Wdowczyk by usiadł do rozmów.
28 sierpnia 2007, 23:33 / wtorek
Ad1- ciekawe, czy ci panowie wiedzą, że ich nazwiska są wymieniane w pomorskiej prasie ;-))) pewnie znów jakiś dziennikarz "niby" rozmawiał :)
28 sierpnia 2007, 23:33 / wtorek
Zapowiada sie bardzo ciekawie
28 sierpnia 2007, 23:34 / wtorek
Mam nadzieje,ze bedziemy miec dobrego trenera,bo bez takiego nie mozna myslec o 1 lidze.Ciesze sie ,ze padły takie nazwiska.Ja osobiście chciał bym miec jako trenera Jabłońskiego;-)
28 sierpnia 2007, 23:35 / wtorek
Zeto - jeśli 'ten dziennikarz' rozmawiał z nimi, to nic nadal nie wiemy ;)
28 sierpnia 2007, 23:48 / wtorek
Z takim składem to w pizdę będzie bardziej niż w turku!!!Super!!!Kolejny rok i znów puchar mamy w dupie!!!
28 sierpnia 2007, 23:54 / wtorek
Zuraw23 I tak ich rozwalimy,nawet takim składem:D
29 sierpnia 2007, 00:00 / środa
29 sierpnia 2007, 00:02 / środa
Żuraw23 będzie 2-0 dla Lechii. Heniek strzeli obie z karnych!!!
29 sierpnia 2007, 08:17 / środa
Wdowczyk ma sukcesy, ale też kojarzy mi się z nieudolnością Korony Kielce w III lidze (właśnie wtedy mówiono o klubie z Kielc per 'Korupter')i ze 'znakomitymi' transferami do Legii. Poza tym to zwykła plotka dziennikarska, bo on mógłby rozmawiać z działaczami jedynie gdyby Lechię sponsorował Orlen.

Dariusz Kubicki - mam nadzieję, że ktoś sobie żartuje z tą kandydaturą.

Ja chciałbym z wymienionych nazwisk Stefana Białasa, przedstawiciela francuskiej myśli szkoleniowej.

Co do Gmocha - to skwituję to krótko słynnym HE HE HE Jacka ;-).
29 sierpnia 2007, 08:26 / środa
Dlaczego z Kubickim to niby mialby byc zart?
29 sierpnia 2007, 08:31 / środa
Pamiętam jak ostatnio szybciutko wyleciał z Polonii Warszawa, potem słabo poszło mu również w Łęcznej.
29 sierpnia 2007, 08:37 / środa
Lechio_moja- może dlatego, że Kubicki w Polsce cieszy się nienajlepszą sławą. Wszędzie tam, gdzie pracował jako trener zostawiał po sobie drużynę rozbitą i skonfliktowaną. Drużyny które prowadził, grały tak ciekawą piłkę, że kibice odsypiali na trybunach kończący się tydzień. Do tego całkowity brak wyników.

Jedno co jest pocieszające, to fakt, że nigdy nie trenował dużyny spoza ekstraklasy. Może uda mu się utemperować nasze gwiazdy i coś poskładać. Bo doświadczenie ma dość spore.

Pożyjemy, zobaczymy.
29 sierpnia 2007, 09:24 / środa
Ufff.... Kubicki?
A co on takiego w tym zawodzie osiągnął?? NIC!!! Pracował w trzech klubach i z trzech poleciał! To jest nasz TRENER Z NAZWISKIEM?

Zaczynam mieć wrażenie, że Zarząd w ogóle nie brał pod uwagę porażki z Odrą i żadnego scenariusza na tą okoliczność nie miał (podobnie było przy "schyłkowym" KAczmarku). Aktualne szukanie SUPERTRENERA to jakaś paranoiczna łapanka, aby tylko nazwisko było znane. W gazetach napiszą dużą czcionką, ludożerka będzie zadowolona. A co jak się nie powiedzie? Będziemy się martwić później...?

Chciałbym się mylić, będę kibicował także Kubickiemu całym sercem i liczył na jego sukces w Lechii, ale nie sądzę, aby było to dobre posunięcie.
Jeszcze będziemy się w pas Borkowi kłaniać?
Zobaczymy.
29 sierpnia 2007, 09:38 / środa
Ja chciałbym naszego Rycha Polaka (bo jak wszyscy wiedzą doskonale, wszystkie Ryśki to porządne chłopaki).
Mógłby też być któryś z poniższych kandydatów: Zdzisław Podedworny, Bogusław Baniak, Mieczysław Broniszewski, Adam Topolski.
29 sierpnia 2007, 09:42 / środa
również wg mnie Kubicki to nie jest dobre rozwiązanie,
mam również nadzieję, że nie zostaną spełnione nadzieje niektórych i z dala od Lechii będzie się trzymał M. Globisz, który jest kompletnym dyletantem, nie mającym najmniejszego pojęcia o nowoczesnej piłce, który powinien wziąć się za trenowanie kobiet a nie profesjonalnych piłkarzy.
Moim zdaniem nie warto na gwałt szukać trenera i pozostawić T. Kafarskiego do końca rundy albo chociaż na kilka meczów. Przy okazji sfinalizowałbym w końcu sprawę dyrektora sportowego.
29 sierpnia 2007, 09:45 / środa
A poza tym stawiam na Tolka Banana
29 sierpnia 2007, 09:50 / środa
koski- co do Kubickiego, w 100% się z tobą zgadzam. To że jest jedynym kandydatem, to jednak zupełna nieprawda. Ma kilka plusów, ale jak to mówił Ryszard (więc chłop pożądny) Ochódzki- "Chodzi oto, aby plusy nie przysłoniły nam minusów" ;-))

mil- o ile wiem, Globisz nawet nie jest brany pod uwagę, więc głowa spokojna. Co do Kafarskiego, to czytając wypowiedzi naszych działaczy, między wierszami można wyczytać, że za nim nie przepadają. Moim skromnym zdaniem, gdyby Borek odpalił go pół roku temu, dziś Lechia wyglądałaby dużo lepiej. Zastrzegam, że to tylko moje zdanie.
29 sierpnia 2007, 10:00 / środa
notowania na nowego trenera ze źródła bliskiego kierownictwa LEchii:

70% Kubicki
20% Jabłoński
10% Klejndinst

czyli chujowo, sam wybrałbym Jabłońskiego, ten pan coś osiągnął no może nie zawsze to było w klubach które grały całkiem fair. Poza tym jego asystentami byli tak dzisiaj chwaleni szkoleniowcy jak Michniewicz czy Skorża
29 sierpnia 2007, 10:02 / środa
Otóż to! Jabłoński najlepszym kandydatem i chyba nie droższym niż Kubicki..
29 sierpnia 2007, 10:10 / środa
Kubicki ma dzisiaj oglądać mecz PP w Jarocinie. Tylko po co skoro podstawowi zawodnicy są w Gdańsku? Może zobaczy taką nieporadność naszego zespołu, że sobie odpuści.
29 sierpnia 2007, 10:14 / środa
Sonti- a czy to nie wyjdzie nam na plus, jeśli zniechęci sie do Lechii i zarząd zamiast z nim, zacznie rozmawiać z lepszym kandydatem (czyt. np. Jabłoński)?
29 sierpnia 2007, 10:29 / środa
na 99% Kubicki
29 sierpnia 2007, 10:35 / środa
Oby w Lechii sie sprawdzil jesli tak
29 sierpnia 2007, 10:37 / środa
a ty Zeto znawco futbolu i wszystkiego co nas otacza moze poszukasz innego forum bo te wypociny co opisujesz na tym to chyba z nudów bo sensu zadnego nie mają. rozumiem ze forum jest od tego zeby wypowiadac swoje zdanie ale Ty takowego nie masz typowa choragiewka moze na innym forum bedzie lepiej
29 sierpnia 2007, 10:37 / środa
Wczoraj widziany był w okolicach siedziby Klubu Guy Roux.
29 sierpnia 2007, 10:54 / środa
mazi
29 sierpnia 2007, 10:37 / środa
a ty Zeto znawco futbolu i wszystkiego co nas otacza moze poszukasz innego forum bo te wypociny co opisujesz na tym to chyba z nudów bo sensu zadnego nie mają. rozumiem ze forum jest od tego zeby wypowiadac swoje zdanie ale Ty takowego nie masz typowa choragiewka moze na innym forum bedzie lepiej

A powiedz mi szanowny prześmiewco, w których to tematach zawiewa moja chorągiew ????
29 sierpnia 2007, 10:55 / środa
Jezuu tylko nie Edek z fabryki kredek. Jak Edziu do nas przyjdzie to ja się boję o utrzymanie.
29 sierpnia 2007, 11:45 / środa
mil - kretyński wpis
M. Globisz - Lechista z krwi i kości czy tego chcesz czy nie. Mieszkając z Gdynii całe życie zapierdalał skm żebyś kiedyś popatrzeć na takich piłkarzy jak Gręboś, Wujo, Szamo czy Wojciech. Ale ciebie pewnie kiedyś odstrzelił i teraz jest dla ciebie be. Wygrał najwięcej ze wszystkich trenerów Polskich w ostatnich 10 latyach i ty uważasz, że nie zna się na nowoczesnej piłce?
T. Kafarski - czytałeś wywiad z Andruszczakiem? Jesli tak to nie umiesz czytać m-dzy wierszami? Wyraźnie napisał, że razem z Borkiem prowadzili tę drużynę, że Kafar był odpowiedzialny za taktykę !!! - że dla piłkarzy to żadna zmiana - odejście Borka - kurwa zrozum, że Kafarskiego piłkarze nieniawidzą a ty chcesz go do końca sezonu trzymać? Jedyny pozytyw, że Zarząd jest bliski dogadania z prawdziwym trenerem i zawodnicy nie będą chcieli pokazać jak bardzo Kafara mją w dupie bo i tak go zaraz tu nie będzie. Bo jak by chcieli - a wszystko jeszcze możliwe to dzisiaj mielibyśmy 2-0 w dupkę.

Do wszystkich:
Byle nie Kubicki - sam siebie uważa za wielką gwiazdę, jest pizda nie trener. Edek - bez komentarza
Jabłoński - jestem za.
29 sierpnia 2007, 11:53 / środa
Co do Kubickiego też nie jestem przekonany wg. mnie że tak powiem jest to trener "bez jaj" i nie bede tłumaczył dla czego. Globisz bodajże chce młodzież poprowadzić jeszcze troche. Narazie jest Kafarski, czyli mamy powtórke z rozrywki gdy trenerem był Kaczmarek i treneiro został jego asystent Borek. Oby to się nie powtórzyło i zatrudnili naprawde jakiegoś fachowca. Jabłoński to juz lepsza opcja. Podobał mi się jako trener nie pamiętam bodajże Amiki bądź Zagłębia Lubin. Zobaczymy ja mam paru kandydatów.
29 sierpnia 2007, 12:15 / środa
Ja chcę być trenerem!
29 sierpnia 2007, 12:17 / środa
Nie mogę odżałować Wleciałowskiego, pewnie gdybyśmy się na niego zdecydowali w przerwie letniej to by chętnie się zgodził.
Kubicki? mam nadzieję, że to żart, ale niestety Przegląd Sportowy pisze o nim jako o głównym kandydacie, a ta gazeta rzadko sie myli...
Jabłoński-godny zastanowienia
29 sierpnia 2007, 12:21 / środa
Globisz nie nadaje sie do pilki seniorskiej,sam to wielokrotnie podkreslal.
Inna sprawa ze mial juz epizod lub dwa prowadzac Lechie w spotkaniach ligowych i nie za bardzo sie odnajdywal.

Ja stawiam na Zenka Plecha !
Chlop z regionu i na pewno nie bedzie drogi.
Kafarski bedzie sie zajmowal taktyka, a Zenek mobilizowal.
29 sierpnia 2007, 12:25 / środa
To, że Globisz nie będzie chciał prowadzić seniorów to wiadome. Jedynie co to w przyszłości będzie w naszym klubie jako dyrektor czy jakiś koordynator - ale to dopiero jak skończy z PZPN-em
Co do Zenka Plecha ciekawa propozycja razem z Romkiem Łosiem stworzyli by najszybszy duet trenerski w II lidze.
29 sierpnia 2007, 12:32 / środa
Trochę złośliwie powiem, że sytuacja opisana przez Andruszczaka (Kafar jest od taktyki, a Borek od motywowania) przypomina mi doskonale znany dowcip ('dlaczego policjanci chodzą parami?') ;-).
29 sierpnia 2007, 14:00 / środa
no i wszytsko jasne:

odnośnik
29 sierpnia 2007, 14:08 / środa
U nas Kubicki pechowy był. Wizualnie gra szła przyzwoicie, ale bramki nie chciały wpadać. No ale mieliśmy między innymi piątą kolumnę w osobie Włodara, więc sami rozumiecie…

Mając w pamięci II połowę Waszego meczu z Jastrzębiem - myślę, że dla Lechii będzie to znaczący krok do przodu – za co tradycyjnie trzymam kciuki.

;)
29 sierpnia 2007, 14:11 / środa
Ale co jasne?Takie info to każdy zna od wczoraj!!!Najważniejsze to jest to,żeby podpisać kontrakt z jakimś dobrym trenerem.W turku był na meczu Tomaszewski ale jakoś nie podpisał nic.
29 sierpnia 2007, 14:13 / środa
No to teraz wypada trzymac kciuki i wziasc sie wkoncu za kibicowanie !
29 sierpnia 2007, 14:38 / środa
Moim zdaniem Kubicki to zla kandydatura na trenera,z tych wszystkich,ktorych
Andruszczak by wyciagal z worka losowo ten akurat nie ma farta.
29 sierpnia 2007, 15:13 / środa
do kibiccc’a:
Zastanawia mnie to kiedy w Polsce przestaniemy przykładać wagę do sukcesów w piłce juniorskiej a zaczniemy szkolić piłkarzy. Piszesz „Wygrał najwięcej ze wszystkich trenerów Polskich w ostatnich 10 latyach i ty uważasz, że nie zna się na nowoczesnej piłce?” tak uważam go za cymbała nie mającego bladego pojęcia o piłce nożnej XXI wieku. Zapewne oglądałeś MŚ w Kanadzie i co podobało Ci się jak grała Polska? bo mnie wcale. Facet miał ich pod sobą kilka lat, parę tygodni na zgrupowaniu przed MŚ a oni nie mieli żadnego pomysłu na rozegranie akcji. A miał piłkarzy wyszkolonych przede wszystkim w Europie, który ominęła polska myśl szkoleniowa. Sukcesy w piłce juniorskiej a jakże tylko jakim kosztem – sam Pan Globisz wielokrotnie powtarzał (kiedy zdobywał juniorskie złoto), że nie zabiera najlepszych piłkarzy tylko tych z którymi jest szansa coś osiągnąć czyt. drwale, którzy stają się później filarami drużyn drugo- trzecio- ligowych. I dlatego straciłem do niego cały szacunek a że wywodzi się on z Trójmiasta, no cóż po Gdańskiej ziemi chodzi nie jeden cymbał. Co do Kafarskiego napisałem, aby przemyśleć pozostawienie go do końca rundy (nie sezonu) tak aby wybór nowego trenera był decyzja roztropną a nie pochopna
Teraz w temacie jeśli zostanie Kubicki to należy mu życzyć aby w końcu mu się powiodło i kibicować.
Z przedstawionych kandydatów wybrałbym Jabłońskiego
29 sierpnia 2007, 15:17 / środa
Mysle, ze zarzad tez wolalby Jablonskiego, ale on (zarzad) ma wieksze pojecie o finansach Lechii od nas (kibicow). Z tego co gdzies kiedys wyczytalem Jablonski chce 20tys miesiecznie. A na to nas raczej n ie stac, skoro pilkarze nie dostaja pensji na czas.
29 sierpnia 2007, 16:15 / środa
jak zwykle chodzi o pieniadze :/ ja tez jestem zdecydowanie przeciwko zatrudnianiu Kubickiego. 100 razy lepiej siegnac po Makra Chojnackiego, to bylby bardzo dobry trener, albo chociaz po tego Mirka Jabłońskiego. Ale wiadomo dopoki nie przyjdzie do nas Orlen czy Lotos czy obie firmy razem, oby tak bylo ;) , dopoty bedzie bida z nedza jak jest teraz. Z Kubickim to czarno widze nasze pozostanie w lidze, obysmy sie doczekali jakis konkretow po tych rozmowach z Orlenem i Lotosem.
29 sierpnia 2007, 16:42 / środa
Dla Lechii sezon w drugiej lidze to wydatek ok. 4 milionów złotych.
Brak awansu w tym sezonie to będą kolejne 4 miliony.

Pensja dla trenera to przez 12 miesięcy po 20 tys. 240 tys.
To chyba lepiej zatrudnić dobrego trenera z wynikami niż przez następne sezony
z trudem dopinać budżet na drugą ligę.
Dlatego uważam, że Lechii nie stać na kolejne próby z trenerami, którym może się uda.
Trener z nazwiskiem i osiągnięciami to także magnes dla piłkarzy i kolejnych sponsorów, których można łatwiej przekonać do Lechii.
A o budżet w OE jest łatwiej ze względu na kasę z C+ i wpływy z reklam, biletów, pamiątek itp.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.482