Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2019
FORUM
Podstrony:

Przebudowa (...)Traugutta

strona 1/1

1

16 września 2007, 12:09 / niedziela
Chodzi oczywiście o przebudowę stadionu przy Traugutta. Wiadomo, zanim nam wybudują tą Baltic Arene trzeba gdzieś grać, a poza tym tak czy inaczej klubowi i miastu taki obiekt bedzie potrzebny...
W tym wątku chcę jednak poruszyć sprawę przebudowy trybun, która w obecnie planowanych etapach modernizacji stadionu nie została przewidziana.
Przy okazji czytania na stronce o instalacji oświetlenia na Naszym stadionie dowiedziałem sie, że Stowarzyszenie Kibiców zabiegało o takie umiejscowienie słupów oświetlających, by nie było konieczności ich demontażu w przypadku przebudowy trybun...
.... i tu chciałbym poznać Wasze opinie/koncepcje a moze informacje ktore macie odnosnie przebudowy stadionu. Wiadomo ze ew modernizacja, przy archaicznej 'konstrukcji' obecnych trybun nie bedzie łatwym zadaniem.
16 września 2007, 12:12 / niedziela
Z tego co wiem, to trybuny będą przebudowane. Całkowicie mają zniknąć łuki, a stadion będzie podzielony na 4 sektory. To wszystko podobno ma być w okresie 3-4 lat.

Pożyjemy zobaczymy.
16 września 2007, 12:19 / niedziela
Moze dodam jeszcze ze słyszałem, iz w przypadku zmiany konstrukcjii trynun z lekkoatletycznych na 'typowo pilkarskie' stosuje sie poglebienie plyty stadionu w celu 'przyblizenia' trybun do boiska...
A w przypadku Naszego stadionu moze tez nieglupim rozwiazaniem byloby 'podwyzszenie' obecnych trybun, ktore moglyby miec konstrukcje zelbetonowa wsparta na filarach, powyzej obecnych trybun z walow ziemnych(tak zeby obecne alejki znajdowaly sie pod ta dobudowana czescia trybun).... ale to tylko taka moja wizja :P
16 września 2007, 12:25 / niedziela
Przebudowa trybun miałaby sens, gdyby nie powstała Baltic Arena.
Mam nadzieję, że Baltic Arena jednak powstanie, a w takim przypadku przebudowa trubun na T29 byłaby tylko marnotrastwem kasy.
16 września 2007, 12:26 / niedziela
jesli miasto ma "marnowac" kase na przebudowe stadiomu to ja jestem jak najbardziej za jej marnowaniem :)
16 września 2007, 13:06 / niedziela
Grucha604 - gdyby Baltic Arene miałby być meczowym obiektem Lechii, to boiska na T29 spełniałyby tylko funkcje treningowe, a głowna płyta służyłaby jako meczowa dla rezerw i juniorów. Czy w takim przypadku warto inwestować kasę, czy może przeznaczyć ją na inne cele?

Ale to tylko moje skromne zdanie.
16 września 2007, 13:14 / niedziela
pozadnych obiektow nigdy za wiele... a co do wykorzystania BA to tez zobaczymy co z tego wyjdzie.
16 września 2007, 13:21 / niedziela
O przebudowie i remoncie gada sie od kilku lat,w tym czasie powstal nowy stadion w Kielcacha i inne kluby maja sie pod tym wzgledem co raz lepiej.U nas wszystko sie slimaczy jak skurwysyn,bo te pare krzeselek nie mozna nazwac remontem.Nawet cholernego oswietenia nie mamy,a trawka tez kiepsciutka niestety...cos slabo to widze ...oby w koncu ktos to wszystko wzial za ryj i zrobil stadion jak nalezy,bo narazie to jest lipa ze az boli.
16 września 2007, 16:36 / niedziela
Do ossa dortmund: Jeżeli wszystkie zaplanowane inwestycje zostaną wykonane w terminie to w przyszłym roku nie bedziesz miał powodów do narzekań na braki jakie wymieniłeś... Chodzi jednak o to, że nawet jak wszystkie te inwestycje zostaną wykorzystane to pozostanie problem tych archaicznych trybun...
I nie zgodze się tutaj, że budowa BA pozwala nam zaniechać przebudowy T29. Wiadomo że nie musi to być już wypasiony stadion, ale powinien byc nowoczesny i funkcjonalny... tak jak w przypadku innych wielkich klubów(vide Real,Barcelona,Arsenal....)
17 września 2007, 22:30 / poniedziałek
Obys DanieLLL mial racje

pozdro z DO
18 września 2007, 00:00 / wtorek
Kraków, Poznań, Kielce tam potrafili zrobić stadiony. U nas władze sprawuje leń adamowicz, który tylko obiecuje. Wstyd powiedzieć, ale lepszą murawę ma Unia Tczew, Bytovia czy chociażby V ligowy GOSiR Kolbudy!!!
18 września 2007, 00:28 / wtorek
Kontratak, no bez przesady, mozna nie lubic Adamowicza, ale zrzucac na niego wine za bog wie co, to przesada. Ma chlopak swoje wady i mial potkniecia, ale podejrzewam, ze gdybysmy mieli innego prezydenta miasta, to raczej moglibysmy zapomniec o jakimkolwiek wsparciu ze strony miasta - przeciez przerabialismy to juz wiele lat, sytuacje, ze miasto lalo na Lechie cieplym moczem. Teraz moze nie jest to taka pomoc, jakiej bysmy oczekiwali, ale oceniajac z perspektywy lat uwazam, ze nie jest tez tak zle, jak przedstawiasz to w swoich postach na ten temat.
18 września 2007, 07:55 / wtorek
M.P. to że miasta angażują się w sport, jest stosunkowo młodym trendem. Jeszcze 6-7 lat temu, kluby bezskutecznie zabiegały o pomoc swoich miast. Patrząc na osiągnięcia innych jesteśmy 100 lat za murzynami. Zresztą czy w tym co napisałem, jest gdzieś nieprawda?
18 września 2007, 11:03 / wtorek
Kontratak piszesz bzdury!

Powolujesz sie jedynie na trzy miasta,tymczasem tylko w jednym z nich stadion jest ukonczony i minie jescze kilka lat zanim skoncza (kto wie moze i ta BA bedzie szbciej bo od podstaw latwiej budowac)
To moze popatrzsz na inwestycje w innych miastach takich jak Katowice,Szczecin,Lublin,Olsztyn,Radom,Sosnowiec,B ytom,Chorzow,Bialystok,Koszalin itd
W wiekszosci stoja ruiny i nic sie nie robi.

Na dodatek na Traugutta wnet beda dwa nowe boiska,oswietlenie a Ty piszesz ze jestesmy 100 lat za kims?
Obecne tempo jak na 3 lata jest naprawde spore, (oczywiscie jesli ktos chodzi na Lechie troche wiecej jak 4 lata). Jesli barc pod uwage ze od 1983 do 2003 tylko malowano´to nie jest malo.
18 września 2007, 11:32 / wtorek
Pilsner!! Przyłączam sie do Twojego zgania.

Panowie naprawdę nie narzekajmy !! Przykłady Lecha i Wisły sa nie na miejscy, bo zobaczmy gdzie oni sa a gdzie my jesteśmy i jakich mają oni za sobą sponsorów !! Poza tym narzekanie, że za późno to się zaczęlo i wolno idzie jest nie na mniejscu. Zachowajmy zdrowy rozsądek !!!! Co Adamowicz miał ładować 10 mln złotych czy nawet więcej dla drużyny 4-to czy 5-to ligowej? z kibicami w liczbie 500 szt. ? ja też bym chiał, żeby w 2 lata T29 wyglądało jak OLD TRAFORD ale drodzy bracia troszkę rozsądku i tzreźwej oceny sytuacji proponuję zachować.

Życzył bym sobie żeby każdego roku tyle się zmieniało na Lechii ile w ostanich latach.
18 września 2007, 11:49 / wtorek
Pilsner i ja się z tobą zgadzam przez kolegów negujących obecny stan na T29 przemawia jedynie niechęć do Adamowicza a ja się cieszę, że można w końcu trenować na sztucznej a nie na żużlu.
I nie piszcie ile ta inwestycja kosztowała, że niby dwa takie boiska można by wybudować, bo sztuczna na T 29 jest jedna z najlepszych w Polsce.
Aż dziwne, że wśród krytyków obecnej sytuacji na T29 jest kilku naprawdę starych kibiców, którzy pamiętają czasy, kiedy na naszym stadionie jedyne zmiany to było pomalowanie obiektu przez świadków Jahwe chyba tak się to pisze.
Panowie więcej optymizmu a niektórym i więcej pokory nie zaszkodzi.
Pozdrawiam
18 września 2007, 17:06 / wtorek
To że u nas nie jest najgorzej, nie znaczy że jak na możliwości miasta jest dobrze. Zawsze możemy porównać się do Wąchocka- niby miasto a nie ma ani boiska, ani hali sportowej. :-) Wocławek, Wronki, Grodzisk, Wodzisław są mniejsze niż wiele dzielnic Gdańska. Mimo to, mają stadiony spełniające wymogi OE!! U nas zwykłą klatkę dla gości robi się 3 miesiące.
18 września 2007, 21:00 / wtorek
Kontratak- w Twoich przykladach tj. Poznan i Krakow od trzech/czterch latach remontuja i nie doszli jeszcze do polowy.
Wez jeszcze pod uwage ze oni robia jeden stadion,natomiast w Gdansku remontuje sie jeden, a kolejny ma byc budowany!!!

Czaisz to?
Jestes w stanie ogarnac roznice w skali przedsiewziecia (juz nie wspominam ze BA bedzie o 20 lat nowoczesniejsza od tamtych)?
Przestan marudzic bo grzeszysz.
18 września 2007, 23:27 / wtorek
Ja zawsze byłem patrzyłem realnie, ale rzeczywiście przez ostanie lata coś się ruszyło i widać efekty. Wydaje mi się że za jakiś czas będzie naprawde dobrze.

Co do wizji przebudowy, to ja bym miał pomysł na przebudowe sektora "zegar". Za zaegarem jest przecież wielki naturalny wał. Trochę szkoda drzew, ale można by tam zrobić gigantyczną trybunę na kilka tysięcy kibiców. Kozacki widok z góry każdy pamięta z ostatnich "bananowych" zakazów.

Proste że Prosta

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.249