Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2019
FORUM
Podstrony:

Działania OZSK

strona 1/1

1

21 września 2007, 13:34 / piątek
Są pierwsze efekty protestu. Odbyło się spotkanie zarządu OZSK z Panami Rusko, Basałaj, Stefański. Krótkie podsumowanie większości tematów:

I. karty identyfikacyjne dla kibiców: ESA deklaruje, że wprowadzone mogą zostać od następnego sezonu. Sami nad tym pracują od pewnego czasu i poczynili już pewne kroki i ustalenia co do systemu oraz firmy, która ma go wprowadzać (FORTES (?)). Powiedzieliśmy m.in., że karty zaakceptujemy jedynie, jeżeli obowiązywać będą na wszystkich stadionach I (a może nawet II) ligi oraz na kadrze, a także, jeżeli wprowadzanie danych co do zakazów będzie dotyczył jedynie wyroków sądowych, a nie zakazów "klubowych". Zrozumieli.

II. kary zbiorowe: ESA sama jest przeciw. Uważają, że po wprowadzeniu systemu kart identyfikacyjnych, kary zbiorowe mogą zniknąć. Przepisy te jednak wydaje PZPN, dlatego dopiero w takim wypadku, łatwiej będzie wywierać na nich nacisk w tym zakresie.
Zarówno w powyższym, jak i w kwestii innych spraw, leżących w gestii związku, możemy wspólnie (OZSK i ESA) wywierać naciski na PZPN.

III. kwestia organizacji wyjazdów: mamy przygotować listę klubów, które zawarły do tej pory porozumienia ze swoimi stowarzyszeniami kibiców, w zakresie scedowania na nie organizację wyjazdów.
Również w tym zakresie, mamy współpracować co do zmiany przepisów i starać się wymóc albo odgórne scedowanie organizacji wyjazdów na stowarzyszenia poszczególnych klubów, albo chociaż wymóc współpracę klubów ze stowarzyszeniami w tym zakresie. Także ta sprawa, będzie wymagała konsultacji z PZPN;

IV. lobbing w sprawie zmiany ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych lub wprowadzeniu całkiem nowej ustawy dotyczącej stricte piłki nożnej i organizacji meczów: ESA przygotowuje własne projekty. Mamy oddelegować osobę, która z ramienia OZSK będzie nad tym pracowała z nimi i pilnowała, aby znalazły się w projekcie zapisy, które nas interesują;

V. sektory gości: każde stowarzyszenie ma przygotować informację na temat sektora gości na swoim stadionie: pojemność aktualna (zarówno rzeczywista jak i to, ilu jest rzeczywiście wpuszczanych kibiców), jakie jest wyposażenie sektora, jakie są jego największe bolączki, itp.
Każde stowarzyszenie powinno też porozmawiać z własnym klubem i przedstawić informację, co należałoby zrobić, by przyjmować u siebie więcej gości.

VI. zgadzają się na przedstawiciela OZSK w Komisji Ligi

VII. lista haseł i symboli zakazanych: mamy przygotować naszą opinię o obecnej liście "PZPN i Nigdy Więcej".

VIII. ESA ma nam wysłać taryfikator kar, jaki obecnie obowiązuje

IX. mamy dążyć do trójstronnego spotkania (OZSK, ESA, PZPN), na którym poruszone zostaną te sprawy, które leżą także w gestii PZPN.

X. Puchar Ekstraklasy: zależy im na nim, ale sami widzą, że wymaga to zmiany formuły oraz zdecydowanego zwiększenia profitów dla klubów z udziału w nim. Będą nad tym pracować.

Odnośnie punktu V. Stowarzyszenie Lechiści ma prośbę o uwagi kibiców naszych odnośnie poszczególnych stadionów zwłaszcza od kibiców którzy mają w kolekcji wiele wyjazdów. Potrzebne są opinie na temat ochrony,wpuszczania,cateringu,zaplecza sanitarnego. Opinie proszę przesyłać na maila przemyslawc@lechia.org.pl lub pisać w tym temacie na forum.

Stowarzyszenie Lechiści

W MOIM SERCU TYLKO LECHIA
21 września 2007, 13:46 / piątek
o_O czyżby coś się ruszyło w końcu w tym kraju :) <bravo>
21 września 2007, 17:31 / piątek
A sami nic nie widzicie?Porównajcie sobie np.catering i wejście na stadion w Płocku i na Żydzewie.To co się dzieje w łodzi to jest prawie wszędzie więc o czym tu gadać!!!
21 września 2007, 17:45 / piątek
Żuraw nie wszędzie każdy był i nie wszystko widział. Chcemy jak najdokładniej spisać nasze spostrzeżenia odnośnie wymienionych punktów licząc że nasze opinie coś zmienią. Dlatego skierowaliśmy prośbę do kibiców którzy mają dużo większe doświadczenie wyjazdowe i chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Stowarzyszenie Lechiści
21 września 2007, 18:07 / piątek
Najlepiej było w Barcelonie.Dwóch 60-letnich dziadków i to wszystko-tak jak by było wszędzie byłoby super!!!Ale tak naprawdę najbardziej wkurwia to,że prawie wszędzie trzeba stać bo jest zamiast krzesełek sam chodnik (i że to jest jeszcze dopuszczone w XXIw. i to w centrum europy)a jak już są krzesełka to są tak ujebane że lepiej nie siadać(oprócz Radomiaka gdzie ugościli nas w sektorze vip-ów hehe)!!!
21 września 2007, 18:34 / piątek
Mnie interesuje VII punkt-lista hasel i symboli zakazanych.
Wiem,ze nawolywanie do przemocy,ideologie faszystowskie,sa nie zgodne z prawem.
Wywieszanie hasel antypzpn-u,to znowu ich ogrodek i napewno boli,wiec zakaz.
Mnie boli jedno.
Do kurwy nedzy ! Nikt mi nie powie,ze nasze haslo ''Precz z komuna'',jest nie zgodne z prawem ?!
Tych jebanych komuchow z Miodowej ?!
Jak moglo dojsc do takiej sytuacji,ze na T29,zakaze sie wywieszania tego hasla ?!
Jebac pzpn i komune !!!!!!!!!!!

LECHIA PONAD WSZYSTKO !!!!!
21 września 2007, 18:35 / piątek
Tur Turek - sektor tragiczny, zamknięty na łańcuch i kłódkę, 1 toi-toi, catering niezły, ochrona bez identyfikatorów.

Moto Lublin - sektor znośny,ochrona częściowo w kominiarkach i bez identyfikatorów, brak cateringu, 1 toi-toi

Polonia Warszawa ubiegły sezon - skandaliczne wpuszczanie jedną bramką, brak cateringu, ochrona bez identyfikatorów

Prosimy o wpisywanie się w podobnym systemie.

21 września 2007, 19:29 / piątek
Gin zapraszam do mnie do Trondheim, dla gosci do dyspozycji caly parter za bramka, zmiesci sie ok 1 tys ludzi, pod dachem, czyste foteliki i pelen wypas w kateringu i w zakresie WC, i tansze bilety niz na inne sektory ok 120 NKR (godzina pracy ). Moim marzeniem jest przyjazd na Lige Mistrzow Lechii albo Slaska albo Wisly (ale polska ekipa ostatni raz grala w LM chyba w 1997r no nie) , wtedy pierwszy raz zasiade w sektorze gosci, bo jak RBK zlal Legie 5-0 to nie siedzialem (stalem bo to byl jeszcze stary stadion) w sektorze przyjezdnych. Trondheim to taki Torun a srednia meczowa ok 19 tys luda. Pozdrowionka dla wszystkich bialo-zielonych.Do zobaczenia na derbach.
21 września 2007, 20:17 / piątek
Widzę, że wszystko zmierza do normalności. Marzą mi się czasy gdy kluby będą karane finansowo za złe, niekonfortowe traktowanie przyjezdnych.
23 września 2007, 22:01 / niedziela
Gin,mam do Ciebie pytanie.
Czy na tym zebraniu,byly poruszane konkretne hasla na flagach,czy byla gadka ogolna ?
Dzis cwel znowu dojebal sie do flagi ''Precz z komuna'' !!!
Prosze Ciebie,porusz ''niebo i ziemie'',zeby te zbrodnicze wladze pzpn-u odjebaly sie od tego hasla !
Przeciez to haslo mozna wypowiadac na glos .! W miejscach publicznych,przy milicji,a te czerwone swinie z pzpn-u zakazuja nieprawnie !!!
Cos czuje,ze zamiast najebac jakiemus sledziowi na derbach,swa cala frustracje,wyladuje na czerwonym obserwatorze z pzpn-u !
23 września 2007, 22:06 / niedziela
Nie jestem prawnikiem i na prawie znam sie raczej slabo (poza paroma paragrafami :-)) ale czy nie moznaby bylo zaskarzyc pzpnu o ograniczenie wolnosci slowa? Jak pisze czarny nie jest to zabronione haslo wiec czego oni kurwa chca?
23 września 2007, 22:17 / niedziela
Tomek LG-ja sie dowiadywalem w kancelarii prawnej i powiedzieli mi,ze to jest bezprawie i ktos,kto podalby ich do sadu zarobi nie zla kasiure !!!
Nawet zaproponowali mi pociagniecie tej sprawy-niestety jestem zbyt daleko i zajety.
23 września 2007, 22:21 / niedziela
O co chodzi tym czerwonym kutasom ? Az nie moga patrzec na ta flage tak boli.
A przeciez nam chodzi o Komune Paryska - o zryw rewolucyjny plebsu Paryza, ktory nie przypadl nam do gustu i wkurwia Nas po dzis dzien.
23 września 2007, 22:45 / niedziela
Ja co prawda na miejscu Czarny, ale bardzo zalatany. Jednak jezeli ktos podejmie sie pociagniecia sprawy daje z butli 1000 zl na koszty.
23 września 2007, 22:52 / niedziela
Jesli bedzie taka potrzeba,to ja dokladam drugie tyle !
Tej sprawy nie popuszcze !!!
Za lata ponizen,teraz ma byc podobnie ?! O nie !!!
Prosze tylko Gina,zeby w miare swoich mozliwosci,wyjasnil,na najblizszym spotkaniu,o co w tym wszystkim chodzi.
Jesli Gin nic nie wskura,przysiegam,nie podaruje im tego !!!
23 września 2007, 22:56 / niedziela
To ja swoje też dorzuce. Kurwa jebana chołota, spod znaku sierpa i młota nie będzie pluć nam w twarz!!! Pod sąd czerwone kurestwo!!!
23 września 2007, 23:05 / niedziela
Dzialania pzpn-u,przypominaja mi dzialania wladzy ludowej prl.
Oni,po prostu zeruja na ludzkiej niewiedzy !
Mysla,ze jak zaszantazuja spoleczenstwo,to ludzie zmiekkna i podwina ogon w pokorze.
Wymyslaja sobie swoje wewnetrzne paragrafy,nie patrzac na Konstytucje RP !!!
23 września 2007, 23:05 / niedziela
Dzieki Panowie, w sumie wiedzialem ze mozna na Was liczyc. Wiec na start juz mamy. Wezmy sie za skurwysynow holdujacych czerwone scierwo.
24 września 2007, 10:20 / poniedziałek
Dopiero dziś po wekendzie odpaliłem net. W każdym temacie na spotkaniu była na razie ogólna rozmowa. Dopiero mają być potworzone grupy z członków OZSK, Ekstraligi S.A i pzpn do opracowania każdego tematu w tym tematu zakazanych haseł,znaków. Tu zdecydowanie członkowie Stowarzyszenia Lechiści maja pole do popisu aby raz na zawsze pzpn odczepił się od naszych haseł. Postaramy się również poprzez zarząd OZSK zażądać odpowiedzi o co chodziło obserwatorowi tego meczu i na jakiej podstawie żądał zdjęcia flagi.

Stowarzyszenie Lechiści
24 września 2007, 12:16 / poniedziałek
Podpisuje sie pod tym obiema rekami.
PZPN pod sad!!! Precz z komuna!!!

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.232