Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Ginter GraSS

strona 1/1

4 października 2007, 12:08 / czwartek
Czy ten pan powinien być przyjmowany w Gdańsku z takimi chonorami. Czy Wałęsa i władze Gdanka zamiast świętować jego urodziny nie powinny zawięźć go na Zaspę, na cmentarz zamordowanych polskich pocztowców, których wyśmiał w "blasznym ... " i zapytać dlaczego bronił w sądzie RFN gościa, który zkazał pocztowców na rozstrzelanie za obronę poczty a który do lat 70 był ważną postacią w niemieckim sądownictwie? Jeśli temat nie ciekawy lub był już dyskutowany proszę go wykasować. Sie rozpisałem.
Tylko Lechia i Gdańsk
4 października 2007, 12:20 / czwartek
Naszym wzorem jest Rudolf HeSS!!!!
4 października 2007, 12:26 / czwartek
Jestes z PiSu???Co ma Grass wspolnego z Lechia???W ogole ta idiotyczna nagonka na Niemcow zaczyna byc meczaca.Wojna sie skonczyla 62 lata temu!!!Ale czego to nie zrobi nasz rzad zeby poszczuc ciemny lud.A to dziadek z Wehrmachtu,a to Grass itd...Zastanawiajace jest tylko dlaczego nie szczuja tak na Rusow???Swoja droga postawa taka jest sprzeczna w wielowiekowa tradycja Rzeczypospolitej,ktora byla jednym z najbardziej tolerancyjnych obszarow Europy.Polska jednego narodu to "dorobek"ostatnich 62 lat.Na tle tolerancyjnej Rzeczypospolitej,Gdańsk wybijal sie jeszcze wyzej.Panstwo-miasto o duzej autonomii,wielonarodowe,wpolne dziedzictwo Europejczykow.Mam nadzieje,ze dumni ze swojej przeszlosci,my Gdanszczanie nie damy sie podjudzic do jakis niemadrych manifestow,ktore przekreslalyby wspaniala historie tego miasta.Jesli macie jeszcze watpliwosci,czy mozna wybaczyc Niemcom,to popatrzcie na Francuzow...
4 października 2007, 13:05 / czwartek
jak świat światem
NIGDY
niemiec nie będzie
Polaka bratem
4 października 2007, 13:48 / czwartek
Co to jest, że wszędzie wszyscy mówią o PiS, nie nie jestem z PiS, a Ty jesteś Tusk?Trzeba wykasować temat, ponieważ koleg zaraz zarzuci mi, że prowadzę kampanię wyborczą, szkoda. Saruman pozdrów Gintera dziś na imprezie i Donalda też.
4 października 2007, 13:51 / czwartek
Żuraw, jełopie, chyba twoim idolem jest Hess, antypolski, wściekły pies, moim jest Roman Dmowski, a twoim, jak przyznałeś śmieć Hess, i pewnie marszałek Rokossowski.
A co do GraSSa, to Saurmanie, promują go właśnie Adamowicz i inne POkraki i POpierdówki, a także, o zgrodzo POpieracz i POdpieracz obecny pseudoliberałow, a kiedyś lewej nogi, Wałęsa alias Bolek.
PiS i Polacy prawdziwi bojkotują tego essesmana, który w swoich książkach kpi z gdańskich Polaków, opluwa ich i ośmiesza.
Kładę lachę na te urodziny i całe te obchody obchodzą mnie jak psie odchody.
4 października 2007, 13:59 / czwartek
Zgrabny bon-mot.Tylko dlaczego napisales Niemiec z malej litery?Zastanawiales sie po co ci ta nienawisc?Myslisz,ze to wroci zycie ofiarom 2 wojen swiatowych?Myslisz,ze to zlagodzi bol mojego ojca sieroty ktorego rodzicow zabili Niemcy?Tylko ze on juz nie psioczy na Niemcow.Poznal kilku z nich.Sa mlodsi.Lubi ich,bo sa przemilymi ludzmi.Nie pamietaja wojny.Nie mozna winic dzieci za grzechy ich ojcow.Ponadto nie mozna wszystkich oceniac po rowno.To niesprawiedliwe i glupie.Wojna to straszna rzecz,raj dla kanalii,ktore daja wtedy upust swojej chorej duszy.Byli tez ludzie poczciwi,wyobraz sobie ze nawet wsrod Niemcow.Takie byly czasy.Wcielali ich do wojska i co mieli zrobic?Moj pradziadek byl wcielony do wehrmachtu,a drugi walczyl w AK.Takie to juz byly czasy.Chcialbym ci rowniez zwrocic uwage,ze Niemcy rozliczyli sie juz ze swoja przeszloscia.Trwalo to troche,ale w koncu dzieci zolnierzy 2 wojny swiatowej zadaly pytanie swoim ojcom.Co wyscie zrobili???I dlaczego???W koncu Willy Brandt Kanclerz Niemiec w grudniu 1971r. kleka przed pomnikiem Bohaterow Getta.Było to oddanie hołdu ofiarom okupacji niemieckiej przez polityka, który choć był przeciwnikiem nazistów, uważał, że jako Niemiec musi nieść część odpowiedzialności za zło wojny.Prozno szukac podobnych gestow ze strony wladz rosyjskich.Reasumujac,nie musimy byc bracmi,za czesto klocimy sie we wlasnym gronie i zyja jeszcze ostatni z tych co walczyli o Polske,ale dlaczego mamy nienawidzic?
4 października 2007, 14:15 / czwartek
Dokładnie dajmy spokoj historiom sprzed 3 pokoleń? JA nie poczuwam sie odpowiedzialny z to co robili moi przodkowie, a te czy inne sprawy zostały juz formalnie w wiekszosci załatwione. Można nie lubić Niemców za to i owo ale odpuścmy już sobie 2 Wojne bo ile można grzebać sie w tym na co juz nie mamy wpływu.
A mamy wpływ na to co teraz...już niedługo możemy podziekować ludziom co zagrażają demokracji tak nie dawno wywalczonej jak i po prostu ośmieszają nas na arenie miedzynarodowej i na tym lepiej sie skupić a nie na zaszłosciach i Bitwie pod Grunwaldem
4 października 2007, 14:34 / czwartek
Zgłaszam temat do zamknięcia lub likwidacji jako zupełnie nie związany z Lechią. Od tego są inne fora.
4 października 2007, 14:34 / czwartek
Saruman, gdzie w wątku jest o młodych, przemiłych i niepamiętających wojny Niemcach? Temat jest o starym, niemiłym i pamiętającym wojne Niemcu, który w swoich książkach drwi z Polaków. Przeczytaj jego wcześniej wymienioną książkę ( szczególnie wątek o obronie poczty )bo wydaje mi się, że słabo zrozumiałeś temat. Urodził się w Gdańsku więc niech przyjeżdza sobie kiedy chce, niech zwiedza znajome zakątki, ale po co te obchody. To z moje strony wszystko, zachowajmy siły na 10.10 bo sporo złodziei będzie w pobliżu.
Tylko Lechia i Gdańsk
4 października 2007, 14:39 / czwartek
Mazi 76 100% poparcia.nie powinien byc on przyjmowany z honarami przez Adamowicza
4 października 2007, 14:42 / czwartek
Naród, który zapomina o własnych korzeniach i historii skazany jest na zagładę – tak mówił kiedyś Jan Paweł II. Ja Niemcom mogę wybaczyć, bo tak Kościół Święty naucza, ale... problem w tym, że dla niektórych wybaczenie
oznacza zapominanie lub przemilczywanie prawdy, albo gorzej – zgodę na
przeinaczenie lub wręcz sfałszowanie historii w świadomości naszego pokolenia. W imię poprawności politycznej lub w próbie przypodobania się
na siłę dokonuje się dziwnych zabiegów z historią. Wczorajsze ofiary dziś
okazują się być katami, a ich kaci ofiarami.
A tego wybaczyć nie można.
Niech sobie Niemcy spokojnie żyją, nikt rozumny tego prawa im nie
odbiera. Ale niech sobie nie myślą, że mogą nam-Polakom wejść na głowę i
narobić. A my będziemy siedzieć cicho lub jeszcze gorzej – cieszyć się z tego w
imię np. pojednania, wybaczenia, budowania przyszłości czy dobrosąsiedzkich
stosunków. Nareszcie mamy rząd, który nie musi wstydzić się przed własnym narodem, a zagranicą nie pada na kolana, broni własnych interesów, nie robi z Polski pomiatanego i traktowanego z przymrużeniem oka przez wszystkich moznych petenta. Rozumiem młodych Niemców, iż wolą nie znać historii własnych ojców i
dziadów, że wolą ją wyprzeć ze świadomości. Wybaczam im to, nie mam o to do
nich pretensji. Nie oczekuje też od nich żadnej doskonałości, szlachetności itp.
Kiedy patrzę na moich bezrozumnych rodaków, którzy szermują hasłami pojednania lub gorzej klękają przed swoimi katami
i proszą ich o wybaczenie, sami łaskawie swoje bezcenne wybaczenie oferując
(nieproszeni i nieupoważnieni) lub gdy ronią bezwstydu i jakiejkolwiek
refleksji łzy po swoich ciemięzcach, to krew mnie zalewa.
Niemcy..., cóż w większości żałują tylko jednego, że
przegrali II wojnę światową. Nie ma wiec skruchy prawdziwej, nie może być mowa o pojednaniu i wybaczeniu prawdziwym. Nie bądźmy naiwni, Niemcy się wiele nie zmienili od czasów wojny. Dostali łupnia, ale i tak nadal żywią wrogość i niechęć połączoną z pogardą i poczuciem wyższości wobec Polaków , choć perfidnie tego nie uzewnętrzniają, chcąc nas zwieść.

A „Blaszany bębenek” to ewidentnie antypolska powieść. Aż dziw bierze, że w naszym kraju znalazło się tylu idiotów i dyletantów, którzy tym PO-tworem pseudoliterackim zachwycają się i są gotowi przyklasnąć temu jak się opluwa Polaków.
4 października 2007, 14:47 / czwartek
castorp- A ty jesteś PiSdeczka?
4 października 2007, 14:51 / czwartek
Mimo skomplikowanej,ze tak napisze osobowosci Grassa,byl on jednak przyjacielem Polski i Polakow.Nie bede sie tutaj rozwodzil nad historia i chociaz nie za bardzo odpowiadaja mi lewackie poglady G.Grassa,to nalezy pamietac ze jest to laureat Nagrody Nobla.Niewielu takich mamy z Gdanska.Gdyby byl taki antypolski to po co by tutaj ciagle wracal?Ksiazka jest ciezka.Nie kazdy ja widze zrozumial.Grass tez dlugo nie mogl sie pogodzic z utrata Gdanska,ale czyz nie jest to ludzki odruch?Ilu z Polakow nie moglo pogodzic sie z utrata Wilna i Lwowa?Temat do zamkniecia.
4 października 2007, 15:09 / czwartek
"Mimo skomplikowanej,ze tak napisze osobowosci Grassa,byl on jednak przyjacielem Polski"

Takim samym jak Hitler i Stalin tylko, że nie miał takiej władzy jak oni. Mówisz zapomnieć o 2 wojnie światowej... zaraz znajdą się następni pajace, którzy napiszą zapomnieć o komunie.... Wstyd mi, że takie rzeczy pisze ktoś na forum Lechii....
4 października 2007, 15:19 / czwartek
Dzis widzialem tego kolka jak w Gdansku na starowce szedl pajacujac ze smieszna fajka i tlumem dziennikarzy. Rozumiem zeby Buzala podpisywal nowy kontrakt :) albo Rogal ale on i dziennikarze smiechu warte :) hehe. Zreszta na Wybickiego przy tym jego bebenku tez tvn 24 bylo. Dajmy spokoj gdybym go nie zobaczyl to nawet nie wiedzial ze sa jakies obchodzy.
4 października 2007, 15:24 / czwartek
O słodki panie.... a tak się cieszyłem że temat o pośle Kurskim poleciał w dół... to teraz następny temat założony dla kłótni i sporów wśród biało-zielonej braci. To jest forum Lechii a nie Hyde Park.

A MY SWOJE...
4 października 2007, 15:25 / czwartek
castorp
4 października 2007, 13:51 / czwartek

PiS i Polacy prawdziwi bojkotują tego essesmana, który w swoich książkach kpi z gdańskich Polaków, opluwa ich i ośmiesza.
-------------------------------------------------- --

Pomijajc juz zasadnosc dyskusji,oraz osobiste zdanie na ten temat.

Castrop-przeczytales chocby jedna ksiazke tego autora?
Heh, po tym co napisales jestem pewny ze jednak nie:)
4 października 2007, 15:27 / czwartek
Pamiętaj synu mój, tak mówił ojciec mi,
Że każdy niemiec żądny jest naszej polskiej krwi
On zabrał Pomorze on zabrał nam Gdańsk,
A Grunwald pokazał, że Polak to Pan.
4 października 2007, 15:27 / czwartek
123 podales argumenty subtelne jak kilof sztygara.Nie ma to jak podyskutowac na poziomie co?Mniemam ze zyciorys,tworczosc i poglady Grassa masz w malutkim paluszku.Jeszcze mi tu z komunizmem wyjezdzasz.Kibicowanie Lechii nie zwalnia od refleksji i przemysleń troche glebszych niz przedstawione przez kolege 123.Na koniec tej jalowej dyskusji przytocze pewien cytat "Gdzie nienawiść kują,tam demagog przy miechu,a diabeł przy miocie".
4 października 2007, 15:30 / czwartek
Saruman, wytłumacz mi dlaczego Rudolf HeSS jest zły, a Ginter GraSS jest dobry ?? Według jakiego klucza ich oceniasz??
4 października 2007, 15:32 / czwartek
" jest przyjacielem Polski " ,pewnie i do tego jeszcze kibicem złodziei.
Ide się napić Specjala ( podobno Ginter go uwielbia )i jeszcze raz przeczytam książkę ,Saruman Tobie też polecam , ale tym razem w polskim tłumaczeniu.
Tylko Lechia i Gdańsk
4 października 2007, 15:38 / czwartek
Rudolf Hess jak zapewne dobrze wiesz byl drugim zastepca Hitlera,jednym z glownych architektow nieszczescia ktore spadlo w 1939r na Polske i Europe.Byl tez jednym z pomyslodawcow powstania obozow koncentracyjnych.Od 1924 roku praktycznie caly czas u boku Hitlera.To ze byl on wielkim wrogiem komunizmu (jak i Hitler zreszta) nie zwalnia go z odpowiedzialnosci za tragedie 2 wojny swiatowej.Porownywanie go do szeregowych zolnierzy Wehrmachtu jest w ogole nie na miejscu.
4 października 2007, 15:40 / czwartek
"Saruman, wytłumacz mi dlaczego Rudolf HeSS jest zły, a Ginter GraSS jest dobry ?? Według jakiego klucza ich oceniasz??"

Zeto nie ośmieszaj się, proszę ! Klucz jest mniej więcej taki: Stalin był zły, a Dostojewski dobry. Jak nie widzisz różnicy to sorry Batory. Coś czuję, że dyskusja znowu zejdzie na faszystę Hessa. Jebać Hessa, jak wszystkich faszystów mu kibicujących. A Grass miał pecha, że żył w czasach kiedy nie do końca był wiadomo jak to jest z naszym Gdańskiem. Ogólne Grassa też mam w dupie. Ktoś mądrze kiedyś tu napisał: "Naszym wzorem jest Papa Dance" :)
4 października 2007, 15:47 / czwartek
Pytanie było."Czy ten pan powinien być przyjmowany w Gdańsku z takimi chonorami?" Moim zdanie nie i tyle, nie kłoćmy się między sobą, każdy przedstawił już swoje racje i szacun.
Tylko Lechia i Gdańsk
4 października 2007, 16:09 / czwartek
Racja. Jak dla mnie to Grassa można przyjąć z Chonorami zamiast Honorami :)
4 października 2007, 16:13 / czwartek
Mój babol.
4 października 2007, 16:30 / czwartek
LOL porównywanie psychopaty Hessa do Guntera Grassa -- brawo!
4 października 2007, 16:42 / czwartek
odnośnik W obronie dzielnicy Güntera Grassa
4 października 2007, 17:15 / czwartek
Dulli- proszę nie komentuj czegoś, czego nie rozumiesz. Już od dawna wiem, że jesteś zwykłym przygłupem, który na samą myśl o tym, że coś napisałem na forum robi się czerwony ze złości. Jakbyś czytał uważnie, nigdy byłem wielbicielem Hessa, ani faszystów. A moje pytanie jak zwykle było ironią.

Otóż jeden i drugi razem służyli w niemieckiej armii, która w 1939 roku najechała na naszą Ojczyznę. Tak więc mając w ddupie z jakich pobudek to zrobili, ani jeden, ani drugi nie zasługuje na szacunek Polaków.

Porównywanie starego dziada, który przez całe życie nie miał odwagi powiedzieć prawdy, do młodego pokolenia to lekka pomyłka. 20-30 letni niemiec nie wie czym była II- ga wojna światowa. Czytając książki Grassa, dalej nie będzie miał o tym pojęcia. Za to będzie wiedział, że Danzing to niemieckie miasto, zabrane Rzeszy przez Polaków.
4 października 2007, 17:25 / czwartek
Oi i znów będzie 10 stron wpisów jaki to RH był zły…Rh zastępcą AH? No nie przesadzajmy były osoby ważniejsze od RH…a tak pyzatym jeśli chce się na
coś lub kogoś wrzucać to wypadało by się dowiedzieć czegoś więcej
o danej osobie a nie tylko opierać się na tym co powiedzieli w szkole czy usłyszeliście
w TV:D

PS..Dulli przyjdz na stadion i powiedz to takiej osobie co krzyczy o RH w twarz „Jebać Hessa, jak wszystkich faszystów mu kibicujących”a nie na necie się napinasz
4 października 2007, 18:09 / czwartek
Dawid pisz sobie co tam chcesz, ale historii nie falszuj .

"Odbywając siedmiomiesięczną karę więzienia w twierdzy Landsberg, poznał Adolfa Hitlera, a od 1925 był jego osobistym sekretarzem. W 1932 został przewodniczącym Centralnej Komisji Politycznej NSDAP, zaś od kwietnia 1933 zastępcą Führera w NSDAP. W tym samym roku wszedł w skład rządu jako minister bez teki. W 1939 wyznaczony drugim (po Hermanie Göringu) następcą Hitlera. "

To kim byl jak nie zastepca? Co prawda drugim, ale jednak.
4 października 2007, 18:19 / czwartek
Zeto
4 października 2007, 17:15 / czwartek

Porównywanie starego dziada, który przez całe życie nie miał odwagi powiedzieć prawdy, do młodego pokolenia to lekka pomyłka. 20-30 letni niemiec nie wie czym była II- ga wojna światowa. Czytając książki Grassa, dalej nie będzie miał o tym pojęcia. Za to będzie wiedział, że Danzing to niemieckie miasto, zabrane Rzeszy przez Polaków.
-------------------------------------------------

Zeto bylo dokladnie jak piszesz.
Gdansk byl niemiecko jezycznym miastem odebranym III Rzeszy przez Polakow.
Inna sprawa ze do III Rzeszy zostal przyloczony w 1939, bo wczsniej byl Frei Stadt Danzig.
Jaki jest problem bo nie kumam?

Trzeba pisac ze to nie prawda, czy moze wszystkim co pamietaja tamte czasy wmowic ze sa pierdolnieci?
4 października 2007, 18:33 / czwartek
Bym zapomnial.

Wszyscy autorzy powojennej Polski jacy pisali swoje powiesci osadzone we Lwowie poinni zostac wyszydzeni w Kijowie?

Jesli wspomniec ze jakis autor nalezal do AK (dla wiekszosci ukraincow to zbrodnicza organizacja) to jak powinni go traktowac?

Heh ostatnio w TV lecial program ze wladze Szczecinka szukaly patrona i wybraly Czarneckiego jaki odwiedzal tamte strony w okresie potopu szweckiego.
Okazalo sie ze jego zaloga jedynie grabila,zabijala wiesniakow i kradla bydlo:))
Odeszli od tego pomyslu.
4 października 2007, 19:37 / czwartek
Dlaczego Gunther Grass jest z honorami przyjmowany w Gdańsku?

Bo jest HONOROWYM OBYWATELEM GDAŃSKA.

Poza tym, kto nie zna jego twórczości, proponuję wsadzić m...ę w kubeł, bo tylko ośmiesza się Swoją niewiedzą. Tryptyk Gdański - Psie lata, Kot i mysz, Blaszany bębenek - powinien być lekturą obowiązkową dla młodzieży gdańskiej.

Może młodzież trochę więcej dowiedziałaby się o dwudziestoleciu międzywojennym na naszym terenie.
4 października 2007, 19:49 / czwartek
MarekM, z kolei jak ty byś chciał się dowiedzieć czego więcej o młodzieży, to byś wiedział, że np. Blaszany Bębenek jest lekturą w większości szkół średnich.
4 października 2007, 19:53 / czwartek
Najpierw na meczach śpiewacie (ja też)" W Wolnym Mieście Gdańsku ....."a tu taki temat i co gorsza takie wypowiedzi .Zastanów się jeden z drugim kim jesteś :młodym spadkobiercą wspaniałej historii niezwykłego Miasta ???czy ogarniętym nienawiścią i szukającym dziury w całym oszołomem z pod znaku Mocheru....Dodam jeszcze za innymi ...temat do kasacji
4 października 2007, 20:07 / czwartek
123 - pisałem o Tryptyku Gdańskim, a nie samym Blaszanym bębenku. To, że Blaszany... znajduje sie repertuarze niektórych szkół jest mi wiadome. Starszy syn jest na tym etapie.
Pozdro
4 października 2007, 20:12 / czwartek
Pilsner
Zeto bylo dokladnie jak piszesz.
Gdansk byl niemiecko jezycznym miastem odebranym III Rzeszy przez Polakow.
Inna sprawa ze do III Rzeszy zostal przyloczony w 1939, bo wczsniej byl Frei Stadt Danzig.
Jaki jest problem bo nie kumam?

Gdańsk ma trochę dłuższą historię, niż 1939r. czy lata międzywojenne.

A co do honorowych obywateli Miasta Gdańska, to jest tam jeszcze kilka innych osób lekko mówiąc źle trafionych. GraSS jest jedną z nich.
4 października 2007, 20:30 / czwartek
PANOWIE powiem tak:KURWA konczcie ten watek !!!!
4 października 2007, 21:03 / czwartek
POPIERAM WYPIERDOLIC TEMAT
4 października 2007, 21:47 / czwartek
dawid, nie jestem samobójcą więc nie będę jakimś przygłupom na stadionie tłumaczył, że składając hołd faszyście plują w twarz wszystim Polakom bowiem każdy z nas stracił kogoś bliskiego podczas II wojny. Oczywiście nazwiesz mnie tchórzem i sieciowym napinaczem ale sram na to. Wdawanie się w dyskusję z debilami to niepotrzebna strata czasu i zębów.

Starając się przekonać Ciebie, że Hess był złym człowiekiem czuję się jakbym musiał Cię przekonać, że barwy LG są biało-zielone.

Pozdro dla Zeto, który jak zwykle głupio stara się wytłumaczyć swoje balansujące na granicy faszyzmu i ksenofobii poglądy, tym razem rzekomą ironią.
5 października 2007, 09:16 / piątek
Dawid a ty powiedz Tysonowi , ze jest czarnuchem :) Staram się ograniczać tylko do czytania bo te forum opanowało kilku nieudaczników , którzy wzajemnie się adorują zakładając przy tym jakieś pojebane tematy. Każde pytanie , pogląd jest za chwile wyśmiewany przez alfe i omege tego forum zaraz za nim przylatują jego pieski. Forum zaczyna bardziej przypominać forum onetu. Każdy kto czyta ta stronke chyba wie o kim pisze.
5 października 2007, 09:29 / piątek
TYSON JESTES PRZEBRZYDLYM CZARNUCHEM !!!!!
5 października 2007, 09:30 / piątek
Tak michalepedale, wszyscy wiedzą że to wina Kurskiego :-)
5 października 2007, 09:31 / piątek
michalpedal od dawna promuje czarne małki na tym forum
5 października 2007, 10:02 / piątek
Ciepły eryku, czy to ostatnie to Deportacja, bo coś mi tak świta... Kapela z Łomży, he, he... Narodowiec, nie faszysta, prawdziwy Polak - NACJONALISTA... To także ich... No tak, jeżeli Waszym wzorem jest Rudolf Hess, to gratuluję. A czy konsultowaliście to z Waszymi dziadkami? A może byli w Wehrmachcie? Czy w SS? Mój był w łączności w Krakowie, potem 6 lat w niewoli. Przypominam "wzorcowym", że Germanie wybijali Słowian począwszy od wieku VII (Frankowie wszak byli germańcami) aż do XX, a więc przez blisko 1400 lat. Czy Waszym wzorem nie może być Towarzystwo Polsko - Serbołużyckie?
Hej Śląsk!
5 października 2007, 14:25 / piątek
Generalnie Grassa z jednej strony i pierdzących PISaków z drugiej mam głęboko w dupie. Ludzie - 60 lat po wojnie a my nadal tyłem do frontu!?
5 października 2007, 17:17 / piątek
"Czy ten pan powinien być przyjmowany w Gdańsku z takimi chonorami"

CHONORAMI? no bez przesady :)
grubo

buk chonor i oiczysna
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.486