Gdańsk: poniedziałek, 21 października 2019
FORUM
Podstrony:

Orlen sponsorem Lechii!!!

strona 1/1

1

4 października 2007, 12:40 / czwartek
Piłkarze drugoligowej Lechii Gdańsk mają nowego sponsora. Od środy jest nim PKN Orlen! Prezes Maciej Turnowiecki spotkał się w Warszawie z Piotrem Kowanckim, prezesem koncernu paliwowego. Biało-zielonych nie zdecydowała się wesprzeć gdańska Grupa Lotos, za to bardziej skory do współpracy okazał się płocki Orlen.
Prezes Turnowiecki był tajemniczy po spotkaniu z prezesem Kownackim, ale do Gdańska wracał w doskonałym nastroju.
- Wracamy z Warszawy z tarczą. Naftowy potentat w Polsce, PKN Orlen, wesprze Lechię Gdańsk - przekazał nam radośnie. - Pierwsze środki wpłyną do nas już w październiku. Prezes Kownacki zapewnił także, że nasza współpraca będzie długofalowa i będzie kontynuowana również w przypadku połączenia Orlenu z Lotosem. Jednocześnie koncern naftowy nie rezygnuje ze wspierania piłkarzy Wisły Płock. Sukces związany z pozyskaniem sponsora w postaci Orlenu to duża zasługa, podobnie jak to miało miejsce z Energą, posła Jacka Kurskiego.
Wczoraj Turnowiecki i Kownacki doszli do porozumienia słownego. Teraz czas na ustalenie szczegółów i podpisanie umowy. Szef gdańskiego klubu nie chciał ujawnić jakie pieniądze wpłyną na konto Lechii. Nie chciał też powiedzieć czy będą to środki mniejsze, większe czy porównywalne do tych, jakie biało-zieloni otrzymują od Saur Neptun Gdański i Energi.
- Prezes Kownacki zastrzegł tajemnicę, więc nie mogę zdradzić o jaką kwotę chodzi. Nie mogę też porównywać do innych sponsorów, bo to byłoby sugerowanie jakiej wysokości będą to środki - przyznał Turnowiecki.
Wczoraj skontaktowaliśmy się także z Grupą Lotos, która najpierw nie chciała finansować Lechii, a potem przedstawiciele gdańskiego koncernu usiedli do rozmów z działaczami biało-zielonych.
- Naprawdę? Orlen wesprze Lechię? - pytał wyraźnie zaskoczony Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupy Lotos. - To super. To takie moje pierwsze emocje. Postaram się później przekazać nasze stanowisko w tej sprawie.
W godzinach wieczornych otrzymaliśmy stanowisko Grupy Lotos: "Grupa Lotos jest pionierem nowoczesnego sponsoringu sportowego w Polsce. Posiłkując się najlepszymi wzorami zagranicznymi oraz wymogami własnej misji korporacyjnej, Grupa doprowadziła do ustanowienia ścisłych reguł takiego sponsoringu, określiła cele, jakie ma przynosić oraz korzyści dla organizacji objętej sponsoringiem i społeczeństwa. Cały proces sponsoringu musi być całkowicie przejrzysty, łatwy do kontroli i publicznej oceny. Jako ważny element społecznej misji Grupy Lotos musi być wzorem rzetelności i uczciwości, ale też jako jedno z narzędzi marketingowych powinien korzystnie wpływać na wizerunek sponsora. Oznacza to budowanie znajomości marki i powodowanie pozytywnych skojarzeń. W ramach realizacji tych celów Grupa Lotos jest zainteresowana możliwością objęcia sponsoringiem programu młodzieżowego dla młodych adeptów piłki nożnej zorganizowanego wzorem realizowanych z ogromnym sukcesem od kilku lat programów "Szukamy następców Mistrza" (skoki narciarskie) i "Graj z Lotosem - Lotos szkołom" (koszykówka dziewcząt). O przygotowanie takiego programu zwróciliśmy się do władz klubu już w sierpniu i oczekujemy na złożenie stosownej oferty. Podkreślenia wymaga również złożona na początku lipca deklaracja poważnego wsparcia przez Grupę Lotos budowy stadionu Baltic Arena w Gdańsku".
4 października 2007, 13:02 / czwartek
coś farmazonem podjeżdża...

ale...jeśli to prawda, to szacunek dla Jacka Kurskiego, gdyby nie on nie byłoby sponsrowania Lechii przez Orlen jak i Energę.

precz z komuną!
4 października 2007, 13:06 / czwartek
Niestety jak widzę dla Ciebie Ciepły Eryku to jest prawda!!!!

Badź sobą,uwierz w Lechię!!!
4 października 2007, 13:06 / czwartek
czytać czytać czytać !! Nie widzisz człowieku że taki temat już istnieje???!!! Nie podbijajcie już tego tematu
4 października 2007, 13:08 / czwartek
ok. już nie podbijam :(
4 października 2007, 13:11 / czwartek
A ja podbijam!!!Kto da więcej???

Kto nam obtarga,
kto nam obtarga,
aaaarka złota warga!!!
4 października 2007, 14:32 / czwartek
qrwa zamiast sie cieszyc to glupoty piszecie! Sledziom musi ladnie wkurw wejsc w zyly bo Krauze sprzedal Prokom a tu Orlen wszedl do Lechii.
4 października 2007, 15:24 / czwartek
odnośnik - artykuł w juden zeitung

może i będzie chleb z tej mąki

ps.
jebać arkę

ps2.
sory, że podbiłem:(
4 października 2007, 16:30 / czwartek
Ja bym był jeszcze ostrożny z tymi wypowiedziami

Dostaliśmy zapewnienie, że już w październiku płocki potentat przeleje na nasze konto pierwsze środki - twierdzi prezes drugoligowej Lechii Gdańsk Maciej Turnowiecki. Do spotkania władz Lechii i Orlenu doszło w środę. - Jak przekazał nam prezes Kownacki, na rozszerzenie współpracy z Orlenem duży wpływ mogłaby mieć ewentualna fuzja tej firmy z Grupą Lotos - dodał Turnowiecki.

Na spotkaniu był też obecny poseł PiS Jacek Kurski. Kilku miesięcy temu Kurski naciskał na prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza, by ta została sponsorem drużyny. Lotos odmówił i wtedy Kurski zwrócił się do konkurencyjnego Orlenu. Odpowiedź przyszła wczoraj - na tydzień przed derbami z Arką Gdynia i mniej niż trzy tygodnie przed wyborami. - Deklaracja Orlenu jest bardzo ważna, ponieważ gwarantuje Lechii sponsoring niezależnie od tego, w jaki sposób przebiegnie fuzja Orlenu z Lotosem. Bez względu na to, gdzie znajdzie się centrala nowego podmiotu, Lechia będzie miała finansowanie - mówi Jacek Kurski.

REKLAMA Czytaj dalej

Dostaliśmy zapewnienie, że już w październiku płocki potentat przeleje na nasze konto pierwsze środki - twierdzi prezes drugoligowej Lechii Gdańsk Maciej Turnowiecki. Do spotkania władz Lechii i Orlenu doszło w środę. - Jak przekazał nam prezes Kownacki, na rozszerzenie współpracy z Orlenem duży wpływ mogłaby mieć ewentualna fuzja tej firmy z Grupą Lotos - dodał Turnowiecki.

Co na to PKN Orlen? Entuzjazm Kurskiego i Turnowieckiego zdaje się studzić Dawid Piekarz. - Owszem, mogę potwierdzić, że było takie spotkanie - przyznaje rzecznik prasowy PKN Orlen. - I rzeczywiście padła z naszej strony deklaracja. Ale tylko taka, że rozważymy wsparcie szkolenia młodzieży w Lechii. Tylko w tej sprawie będziemy procedować i szczegółowo zbadamy, jak miałoby i mogłoby to wyglądać. Tak jak mówiliśmy już dawno temu w Płocku, nie interesuje nas sponsorowanie profesjonalnej, wyczynowej piłki nożnej. Co innego jeśli chodzi o młodzież. Tu w naszym podejściu nic się nie zmieniło. Mimo to nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy będzie przelew na konto Lechii i czy w ogóle jakiś przelew będzie.

Wisła i Lechia to rywale w walce o awans do ekstraklasy. - Ależ kto tu mówi o sponsorowaniu drużyny drugoligowej? Mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że drugoligowy zespół Lechii z jakichkolwiek rozmów jest wykluczony. To absolutnie nie wchodzi w grę i na pewno nie chcemy stwarzać niezręcznej sytuacji między klubami. Poza tym nikt nie mówił o stałym sponsorowaniu. Prezes Turnowiecki powinien chyba uważać na słowa i nie wychodzić przed szereg - kończy Piekarz.
4 października 2007, 16:49 / czwartek
Moim zdaniem czyste pierdolenie z przykrywka wszyscy dobrze wiedza ze Orlen dal kasy ale nie wiadomo ile po to by Wislakich kibicow uspokoic
4 października 2007, 18:21 / czwartek
Do ciepłego kleryka:

kurski już niejedno obiecywał przed wyborami jego stałe hasło to lechia w I lidze;
gazeta wyborcza jest ok
a juden z gdańska dawno wyszli
nie ma co się jarać bo z orlenu pewnie wyjdzie cisowianka :)
4 października 2007, 20:23 / czwartek
Czy wy sie do kurwy nedzy ,nigdy nie nauczycie,ze Lechia,pisze sie z DUZEJ LITERY???!!!!
Czy to jest dla was takie trudne ?
Tak,drazni mnie to,bo tych upomnien bylo tysiace !!!!!
4 października 2007, 20:36 / czwartek
Tak CZARNY masz racje!!! LECHIA z duzej literki BRACIA!!!

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011