Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Arka - Lechia [DERBY TRÓJMIASTA] 04.11

strona 13/19

5 listopada 2007, 08:34 / poniedziałek
nikt nie pisze o transmisji na Traugutta

a emocje byly nie mniejsze niz na stadionie, cala kryta zajebisty doping

byl pan Adamowicz, siedzial z panem Turnowieckim wsrod kibicow i widac bylo ze naprawde pasjonuje sie meczem

a jak cala trybuna krzyczala ARKA GDYNIA KURWA SWINIA, to widac bylo delikatny usmiech na jego twarzy:)
5 listopada 2007, 08:45 / poniedziałek
stilon, kim ty kurwa jestes? Jakims autorytetem kibicowskim, czy jak ? Moze ciebie dowartosciowuje ze mozesz sobie w internecie zamieszczac swoje "cenne" uwagi na temat meczy i w ten sposob leczysz swoje kompleksy, ale uwierz ze tutaj nikogo nie obchodza twoje wypociny i oceny. Tak wiec krotka rada wypierdalaj z tego forum i szukaj sobie czytelnikow gdzie indziej, najlepiej u sledzi bo ze swoim niedowartosciowaniem i checia nadrobienia tego w internecie idealnie sie tam wpasujesz. Mowiac krotko poszedl won!
5 listopada 2007, 08:56 / poniedziałek
forum jest od wyrazania opinii ja wyrazilem swoja a ty swoja, ja zachowalem sie normalnie ty jak prostak i to to jest moja subiektywna opinia, nie musisz czytac moich postow
Pozdrawiam
5 listopada 2007, 09:05 / poniedziałek
prosiak to biegal po PRAWIE waszym stadionie, parodia :)
5 listopada 2007, 09:15 / poniedziałek
Torre - "historyku" o siedmiu boleści. Znowu zaczynasz... To jak na imię miał Forster? Przestań już "popisywać się" pseudowiedzą.
5 listopada 2007, 09:18 / poniedziałek
5 listopada 2007, 09:33 / poniedziałek
Zawsze mnie rozbawisz chłopaku...;-)
Troche mi to przypomina dowcip o zajączku i bodajże niedźwiedziu... Zapewne go znasz... Ten drugi, nie mając już żadnych argumentów, wyskakuje z tekstem o czapce...zabawne..
Ok.. Temat się rozmył..
To jak to jest z ideologią większości Was??? Stosunkiem Słynnego Rudolfa H., oraz innych prominentnych działaczy NSDAP, do tematu jaki poruszyłem..??
Brak konsekwencji animagu...
Maria,Maria....
5 listopada 2007, 09:45 / poniedziałek
Miłosz
5 listopada 2007, 00:17 / poniedziałek
odnośnik

Filmik obrazujacy wyprowadzenie kibica Smieciarki. wiesniaki, wiesniaki ......

jesteś ślepy, głupi czy z policji? ta świnia ma na sobie barwy kibiców gości
5 listopada 2007, 09:53 / poniedziałek
Prostaku ta świnia, to debil co ukradł szalik Kapsie. Byłeś tak blisko, a brata nie poznałeś? Widać magiczna ekipa ślepa jest
5 listopada 2007, 10:04 / poniedziałek
Wiecie co ogladam tak te wszystkie zdjecia(tak nie byłem na derbach w gdyni) i widze duzy wpływ Cracovii :) wszystko Anty ilosc transparentow rekwizytow przerosła moje oczekiwania:) w sumie ok jak by byly jeszcze jakies fajne:) Tu nic ciekawego o pederastach chyba przelozenie wlepy paraolimpijskiej... nalepki (inaczej tego nazwac nie moge) ba tablicy swietlnej kontynuacja poprzedniehgo tematu... swinia dla mnie porazka przeciez kazdy wie ze jak po boisku biega swinia to...... :) flaga pisu z kurskim.... rysiu k. i tyle w tym temacie... baloniki porazka:D mi to wyglada jak by sami sobie wrzucali :) mialem do nich jakis szacunek... ale teraz go stracilem....

A POZATYM POWIEM JEDNO!!

WŁADCY POLNOCY I TYLE W TYM TEMACIE :)
5 listopada 2007, 10:14 / poniedziałek
Torre, sam sobie na ten temat odpowiedz.
Myśle, ze jeżeli choć troche jesteś inteligentny, to odpowiedź znasz.
Tylko jakoś bez nas i tego forum żyć nie mozesz.

Podobnie jak widząc przedwyborcze tematy wiesz doskonale, jak mało trafna była ta flaga z Kurskim czy Kaczorem.

No, ale czego sie wiecej po was spodziewać ;)
5 listopada 2007, 10:47 / poniedziałek
torre - to ja ci zadam pytanie o stosunki (widze ze jesteś w tym mocny). Jaki jest twój stosunek do oszutów, łapówkarzy, SB-ków i ex prezesów którzy wylecieli za zorganizowanie grupy dającej łapówki?

Aby nie rozmydlać tematu, wszak jest o derbach, odpuść sobie odpowiedź.
5 listopada 2007, 11:06 / poniedziałek
do wszystkich sledzi nawiedzajacych nasze forum .... zero historii , tradycji i kibice z lapanki , to juz jest zenada , hymn czytali z kartki , parodia zeby hymnu nie znac .... na kolana .

pod koniec filmu widac jak spiewaja hymn z kartek :)

odnośnik
5 listopada 2007, 11:34 / poniedziałek
"A w płomieniach zamiast liści palić będą się lechiści!"

odnośnik
5 listopada 2007, 11:41 / poniedziałek
zajebiscie wyrazny ten transparent, nie ma co, zreszta jak cala rybacka wioska i jej kibice
5 listopada 2007, 11:46 / poniedziałek
Co za młotki hehe żeby rozczytać to coś to trzeba być chyba ze śledziowa...
5 listopada 2007, 11:50 / poniedziałek
Jak trudno zapanować nad kibicami arki.... :) odnośnik
5 listopada 2007, 11:56 / poniedziałek
łechisto, ty cioto jebana w dupę wrzuć jeszcze filmik z sobą jak przed meczem krzyczałeś "rysio krauze rysio" i pokaż swoje zdjęcie jak jesteś taki kozak jaką miałeś na sobie koszulkę-pewnie jak wszyscy niemal na prostej żółtą albo niebieską z napisem rYSZARD kRAUZE-jakby rysio zrobił koszulki z napisem codzień rano marszczę freda też pewnie by wszyscy je brali-wieśniaki!!!

Ps.GRATULACJE ZA SUPER UDANĄ PREENTACJĘ FLAGI NA JUPITERACH-A TEN GOTYK POWALAJĄCY BUAHAHAHA
5 listopada 2007, 12:28 / poniedziałek
Zuraw na szczescie twoja stara była na Cisowej :)

odnośnik
5 listopada 2007, 12:51 / poniedziałek
Takiej wiesniackiej sektorowki jak ta ary jeszcze nigdzie nie prezentowali.
W jakiej szkole podstawowej i jaką ,,techniką,, robiona ? Kredkami swiecowymi, czy mazakami ? Musieliscie z miesiac bazgrolic po plotnie. Projekt Zuzi lat 8 zwyciezyl ? He, he...nie wstydziliscie sie cos takiego pokazywac ? Czy nie wiedzieliscie jakie gowno nad lbami rozwijacie palanty ?
5 listopada 2007, 12:56 / poniedziałek
ten transparencik gdzie jest m.in. Kaczyński z koszulkami rysiu krauze w tle tobardzo ciekawy obrazek :))) do kogo to krazue dzwonił jak mu ABW wpadło do domu ??? :)))) Wkońcu sam rzecznik potwierdził że telefon taki był.
5 listopada 2007, 12:58 / poniedziałek
Lub też do biura, bo się ktoś przyczepi, lecz to akurat mało ważne :)
5 listopada 2007, 13:03 / poniedziałek
marszczyfredy lecza kompleksy u nas na forum
przykre :)
5 listopada 2007, 13:31 / poniedziałek
Banda gdyńskich tempaków-krótkiego tekstu żeby na pamięć się nie nauczyć

odnośnik

malek-a ty masz jakieś kompleksy?Spójrz lepiej na swoją starą która ma na imię rysiek!!!!
5 listopada 2007, 13:42 / poniedziałek
Zuraw twoja stara prosi odbierz ja z Cisowej bo nie wyrabia :)
5 listopada 2007, 13:51 / poniedziałek
Jestem ciekaw jak samopoczucie Łukasza Kowalskiego, gość pochodzi z Gdańska, co prawada nigdy w Lechii nie grał, natomiast jak każdy młody chłopak z Gdańska zapewne kibicował Lechii, a teraz zagrał w derbach po drugiej stronie barykady przeciwko nam ...

Biało-zielone pozdrowienia z UK.
5 listopada 2007, 13:51 / poniedziałek
Malek-co ty pierdolisz?Najpierw piszesz że twoja rysia była na cisowej ,teraz że jest?Nie myśl tyle bo ci się dysk przegrzeje śmierdzący śledziu!!!Może pochwal się lepiej czy też śpiewałeś z kartki tą kaszubską przyśpiewkę "arkapsy arkapsy"?
5 listopada 2007, 13:54 / poniedziałek
Zuraw ale czego tu wymagac od tych debili za miedzy???
brakowalo jeszcze ekipy zatrudnionej na derby od efektow specjalnych co by nam pokazac jaka to oni maja zajebista oprawe
5 listopada 2007, 14:01 / poniedziałek
Kto nie skacze, ten za LECHIĄ!!!Rysio z klanu!!!

Kolejny nasz wyjazd i totalna beka z przeciwnika!!!Szkoda że już koniec z wyjazdami w tym roku!!!!
5 listopada 2007, 14:08 / poniedziałek
Derby , derby i po derbach , podsumowując wątek piłkarski Arka wygrała bo stworzyła sobie więcej sytuacji . Nie ma co się obruszać na wynik bo chłopaki dali z siebie wszystko zostawiając zdrowie na boisku . Nie ma co spekulować czy jakbyśmy grali w pełnym składzie uzyskalibyśmy lepszy wynik . Muszę przyznać , że wczoraj bylem zly na Kapsę i jego zmiennika ale już mi to przeszło bo jestem dumny z tego , że jestem Lechistą i mogę być kibicem klubu , który nie jest umoczony po uszy w aferalnym gównie , sponsor kitra się za granicą , a pseudodziecinnikibice kradną . Odnosząc się do tego co działo się na trybunach to miała być miazga , a o mało co nie byloby fiaska . Dopiero po zdobytym golu można było poczuć , że na stadionie Bałtyku odbywa się jakaś impreza masowa . O tablicy świetlnej , transparentach z PISem czy czworonożnym kibicu klubu z Gdyni nie ma co wspominać . Jakieś ludki z rybackiego miasta wchodziły na nasze forum i srały się , że zobaczymy doping na wysokim pierwszoligowym poziomie bo niby taki jest na Arce . Hmmmm co jak co ale te świnki baloniki , kartoniada żenada , koszulki z patronem klubu (przypomina mi się akcja piłkarzy - Jacek jesteśmu z Tobą :P ) , trudna do odczytania oprawa , którą porwał wiatr , a wcześniej o mało co nie została spalona to jest doping ? Jak już wspomniałem dopiero po bramce doping ruszył ale chyba 10 minut to troszkę mało , żeby pokazać nam gdzie raki zimują :) , a co by było gdyby był remis ? Naszych 300 świetnie się zaprezentowało , nikt nie oczekiwał tego , że przekrzyczą cały stadion choć klika razy im się udało i za caloksztalt należą im się brawa . Ktoś z rybaków pisal wcześniej , że ich kibice na T29 pokazało co to doping , dobry tekst bo ja widziałem tylko bluzy . Kończąc moją przydługą wypowiedż prosiłbym wszystkich biało-zielonych o nie wdawanie się
5 listopada 2007, 14:12 / poniedziałek
w jakieś glupie gadki ze śledziami bo nie mamy im nic do udowodnienia . Jak chcą pogadać to niech założą sobie własne forum . Nie ma co dywagować z ludżmi z klubu bez stadionu , historii , honoru , kibicami złodziejami czytającymi hymn z kartki :) .
Z biało-zielonym pozdrowieniem
5 listopada 2007, 14:20 / poniedziałek
Fuji-było nas 400!!!Zapomniałeś jeszcze dodać o przedmeczowym pijaku który chciał całować śledziowskich kopytkarzy(w sumie nic nowego bo w czasie meczu kilka razy utożsamiali się ze swoją ideologią-PEDAŁY) i o super sprinterze(szybszy od intercity)który ukradł z bramki szalik a później go stracił że szalik wrócił na swoje miejsce(konfidenci)WSTYD,ŻENADA,SMUTEK I NOSTALGIA!!!!
5 listopada 2007, 14:26 / poniedziałek
śledziarka okazało się raz jeszcze, że to prowincjonalny klubik wypowiedż Stawowego o dopingu niczym na San Siro mówi sama za siebie jest takie stare przysłowie: w dupie byłes gówno widziałeś. Mam prawo tak pisać jako kibic z niemałym stażem (rocznik 62) w tym DERBY STULECIA 84 i zdobycie górki. Pomorze do Lechii należy i nik i nic tego nie zmieni bo takich kibiców urodzonych, wychowanych poza Gdanskiem, którzy pokochali Lechię za tradycję honor są tysiące.
5 listopada 2007, 14:28 / poniedziałek
Wiem ilu od nas ludzi było chodziło mi tylko o flagę i jej przekaz , a o kibicach złodziejach już pisałem ale szczerze mówiąc niczego innego jakoś się po nich nie spodziewałem zresztą trudno ich nawet nazwać kibicami ci , którzy mają Arkę w sercu już dawno się od niego odsunęli widząc w jakim kierunku ten kuter zmierza ale ja wolę zajmować się swoim KLUBEM stąd mój apel do wszystkich kibiców LG aby zrobili dokładnie to samo . Jak dla mnie to już chyba wszystko w tym temacie .
Ave Lechia
5 listopada 2007, 14:40 / poniedziałek
Fuji-czyli ten kto się wpisze od teraz w tym temacie ten marszczyfred i konfident!!!

CHWM CHWDP T29 RH+
5 listopada 2007, 14:54 / poniedziałek
Marszczyfredy i konfidenci to żyją wiadomo w jakim mieście (bez obrazy dla normalnych jego obywateli) , a czy ktoś mnie w jakimś stopniu posłucha to zupełnie inna sprawa , ja w to nie wnikam chce ktoś śledziom odpowiadać niech odpowiada ja nie jestem żadnym cenzorem , żeby komuś mówić co ma robić ani tym bardziej nie zamierzam kogoś za to oceniać . Wolny kraj wolny wybór . Chciałbym tylko , żeby każdy w miarę możliwości wykorzystał swoją energię na to aby wspierać NASZĄ LECHIĘ .
Pozdrowienia dla prawdziwych Władców Północy
5 listopada 2007, 15:23 / poniedziałek
podsumowujac wczorajszy mecz i chcac zachowac obiektywizm (obiektywnym probowal byc kolega stilon a ze nie byl prolechijny wiec zostal zmieszany z gnojem), uwazam, ze:

pilkarsko zdecydowana przewaga lechii ktora utrzymywala sie przy pilce, swarzala co chwile sytuacje podbramkowe, niestetyzabraklo jej troche szczescia

grupa przyjezda lechii bardzo dobrze sie zaprezentowala, ekipa typowo chuliganska, tak jak to wczesniej zapowiadali, mimo to byli 18 razy glosniejsi od arki w gdansku

pod wzgledem oprawy arka chuja pokazala, niestety ale w tym elemencie dlugo bedzie za kolegami zza miedzy

podsumowujac mimo nie korzystnego wyniku sportowego dla lechii obiektywnie tzreba przyznac ze lechia jest druzyna lepsza i trojmiasto do niej nalezy
sedzia byl oczywiscie od fryzjera , zostal kupiony i udalo mu sie wydrukowac wynik

do 1 ligi wejdzie slask, lechia i niebawem pomezania z unia tczew i bytovia
5 listopada 2007, 15:45 / poniedziałek
Nie wiem, czy znacie oryginał piosenki, który Arka śpiewa jako swój "hymn" (z kartki :) )

My o tym wiemy / O tym śpiewamy
Ze bierzesz dychę / idziesz do bramy
rozpinasz rozporek / wyciągasz worek
i liżesz kule / a potem worek
Arka psy / Arka psy
Arka psy / Arka psy
...

Co do świni, nawet ten pomysł musieli ukraść :)
odnośnik
-1996r :)
5 listopada 2007, 16:00 / poniedziałek
wojtek arka-a wy sledzie zgnijecie w 5 lidze,grając juniorami z zakazem transferów.
tylko nie mów ze nie wiesz nic o sytuacji swojego pedalskiego klubu i wystraszonego sponsora który musiał wypierdalać z raju
5 listopada 2007, 16:02 / poniedziałek
*wypierdalać z kraju
5 listopada 2007, 16:30 / poniedziałek
Panowie po pierwsze chciałbym się dowiedzieć dlaczego wykrzykujecie hasła o Rudolfie Hessie a potem bijecie brawa dla chorego Dawida. Wiecie co Niemcy robili z ludzmi cieżko chorymi fizycznie i psychicznie?Eksterminowali ich tak samo jak Żydów. Wykrzykujecie hasła jacy to z Was wielcy naziści i co z nami zrobicie. Niektórym z Was przydalaby się lekcja historii.Bo założe się,że połowa z Was jej nie zna. Druga rzecz to sprawa sędziowania.Sędzia gwizdał dobrze bez zadnych korzyści dla nas. Trzecia sprawa to gra waszych piłkarzy.Prawda jest taka,że nie przeprowadziliście żadnej składnej akcji która mogłaby nam zagrozić.ŻADNEJ. I wasze wpisy typu,ze było dobrze, że stawialiście opór, czy że przegraliście z honorem są poprostu śmieszne.Mieliście poprostu duże szczęscie.2 słupki, wybiegnięcie waszego bramkarza za pole karne, te wszystkie sytuacje mogły się skonczyć golem. Naśmiewacie się tak z naszego stadionu,że nie gramy u siebie.Czy to jest nasza wina?Czy to my sprzedaliśmy stadion?Prawda jest taka,ze nikt na tą decyje nie miał wpływu. Wyzywacie nas od złodzieji.To u was w Gdańsku jest najwięcej buractwa.Nosza dresy adidasa i Nike SHOX i udają,że są wielkimi gansterami.Tak tak.W Gdańsku mieszka najwięcej buraków i złodzieji.I to powie każdy kto przyjedzie do waszego miasta i przejdzie się po Stogach,Zaspie, Chełmie czy innych dzielnicach. Moje ostatnie słowa są takie : TROCHE SAMOKRYTYKI
5 listopada 2007, 16:40 / poniedziałek
Coś tam 88, trochę samo krytyki? Pseudo nowoczesne miasto, co było widać przy organizacji wczorajszego meczu. Mieliście pokazać europę a po boisku biegała wasza imienniczka, czyli kurwa świnia złodziejka, rysia prostytutka. Sprzedajne ścierwo.
5 listopada 2007, 16:43 / poniedziałek
laskarka88 - was tez by odstrzelili, bo musicie byc niezle uposledzeni skoro czytacie swoj hymn z kartki
5 listopada 2007, 17:00 / poniedziałek
Hmmm nikt nie miał wpływu na to , że na Ejsmonda są teraz korty , ale to dzięki Rysiowi jest tak a nie inaczej :-) widzę , że wdzięczność sąsiadów zza miedzy co do jego osoby nie zna granic.Niedługo wam Arkę powstałą w 1929 roku przerobi na korty i wtedy będzie :-) Akcję z koszulkami można podsumować krótko: coś niesamowitego !!!

Teraz coś dla kibiców zza miedzy , którzy tak chętnie odwiedzają nasze forum , jednocześnie zamykając swoje dla wybranej rzeszy rysiofanów , coby tam nikt więcej się nie wypowiedział :-)

Wasza oprawa powaliła nie jedną tęgą głowę z nóg.Piękny transparent z mega czytelnym hasłem , który przygniótł każdego Lechistę.Do tej pory jestem pod jego wrażeniem.

a co dopiero okolicznościowe transparenty i flagi !!! Widać tutaj wasz profesjonalizm w podejściu do tematu , zero kompleksu na punkcie Lechii - brawo !!

szczególnie dla mnie bolesnym transparentem było to co umieściliście na zegarze... Apogeum waszego znakomitego talentu w tworzeniu rzeczy , które naprawdę potrafią zdenerwować każdego Biało-zielonego kibica Lechii !!

[ironia]

Ale nie martwcie się- wasze skłonności do marszczyfredowania tudzież szukania pocieszenia u innych osob tej samej płci , które tak bardzo chcieliście przekazać na niedzielnym meczu nie rozejdzie się jak epidemia , bo GDAŃSK z jego tysiącletnią tradycją i historią i Wielki Klub tego Dumnego Miasta nie produkuje takich zachowań :-)
5 listopada 2007, 17:27 / poniedziałek
Obiektywnie-ten mecz widziałem i wczesniejszy...faktycznie rację mają Ci którzy wytkneli te buracki zagrywki ze świnką, z zegarem, antyflagi, zero profesjonalizmu...Gra po Arki stronie, Kibice po Lechii i nie ma oczym mówić nawet...eleganckie szale WP a nie jakieś kombinezony z PSP (lol) -> doping 300tu słyszalny wielokrotnie :) Pozdrawiam
5 listopada 2007, 17:58 / poniedziałek
cieszy mnie tylko jedno.to że to forum jest otwarte dla ludzi bez honoru .niestety z przykrością muszę stwierdzić że próby polemiki w drugą stronę sa beszczelnie z prokomunstyczną zatwardziałością cenzurowane.GDYNIA NIGDY NIE ZROZUMIE CO TO WOLNOŚĆ BO NIGDY TAK JAK GDANSK O NIĄ NIE WALCZYŁA .TO MY KIBICE Z TEGO MIASTA WALCZYLIŚMY Z KOMUNĄ A ŚLEDZIOWNIA SIĘ TEMU PRZYGLĄDAŁA .PYTAM SIĘ GDZIE BYLIŚCIE WIELCY KIBICE JAK ZAMIENIANO WAM STADION NA KORTY.NAWET CRAXA CHOCIAŻ ICH NIE NAWIDZĘ MIAŁA ODWAGĘ STANĄĆ W OBRONIE WŁASNEGO KLUBU I STADIONU.WY JESTEŚCIE TYLKO GRUPĄ LANSERÓW BUJAJĄCĄ SIE PO STADIONIE KAŁTYKU ,KTÓRY WAS PRZYGARNĄŁ.TERAZ WYCHWALACIE RYSIA ,KTORY ODARŁ WAS Z HONORU I HISTORII A TERAZ RZUCA JAK OCHŁAP PANRĘ BANIEK.KUPUJECIE, KRADNIECIE I SPRZEDAJECIE ...................................TO CAŁA ARKA
5 listopada 2007, 18:16 / poniedziałek
do żuraw 23. Na tej fotce na której jak piszesz jest banda gdyńskich tempaków, niestety ja tez sie znalazłem, ale jak widzisz nic czytam,bo kartkę z tym chujowym tekstem wrzuciłem do kibla jak poszedłem sie odlać.To tyle w temacie wyjaśnienia.
W tym sektorze D dość dużo było Lechistów i każdy z nas miał głęboko w dupie ich śpiewki.Najlepsze ,że jak robili napinki na swoim forum, że nas wyłapią i mordy nam obiją, to myśleli że nie wejdziemy do nich na mecz, bo ich sie boimy.I do wszystkich tych jebanych napinaczy z szpArki.Gońcie sie marszczyfrdy i walcie gruchy bo tylko to potraficie.Tylko BKS Lechia!!!
5 listopada 2007, 18:21 / poniedziałek
Podczas ich hymnu (:-)) widac pod krytą dziury (dosyc spore) bez kartek. Czyżby Lechisci? :))
5 listopada 2007, 18:44 / poniedziałek
Chris-ok. ze 3 wyjątki widać.Sorry.

Rozmawiałem dzisiaj ze śledziem,sam przyznał że ich oprawa to totalna klapa i żenada,przyznał że prezentowaliśmy konkretnie, tylko piłkarsko wymiękliśmy w II połowie!!!

WASZYM WZOREM JEST,POLICYJNY PIES!!! +RYSIO!!!
5 listopada 2007, 19:49 / poniedziałek
Prosba do animaga.
Bardzo Ciebie prosze,o nie zadawanie zbyt skomplikowanych pytan,swoim przedmowcom.
Za kazdym razem,jak zadajesz''zbyt uciazliwe''pytania,goscie sie zmywaja.
Jestes bezwzgledny,a idz Ty,wstydz sie :-)
Pozdrawiam.

LECHIA PONAD WSZYSTKO !!!!!
1 ..... 11 12 13 14 15 ..... 19
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026