Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Reprezentacja Polski

strona 5/9

11 września 2009, 09:59 / piątek
oszolom nie jestem pewny ale chyba go na mundialu 06 nie bylo ;]
11 września 2009, 10:06 / piątek
Byl. Byl trenerem Trinidat i cos tam. Nie wiem jak to sie nazywa. Zdobyl 1 punkt. Dokladnie jak z nami na Euro 2008. Chodzilo mi o porownanie bo my na MS 2006 zdobylismy ich 3. On nie osiagnal z nami praktycznie nic
11 września 2009, 10:19 / piątek
a no tak, masz racje... zwracam honor ;]
11 września 2009, 11:27 / piątek
W starej i ciemnej szafie
Biało-czerwony szal chowam
Najlepiej jak tylko potrafię
Wyprałem go z pyłów Chorzowa

Dziekuję Ci panie Beenhakker,
Że robiąc nadzieję nam wielkie
Bezczelnie zgarnąłeś kasę
Nas nabijając w butelkę

I jeszcze jedno don Leo
To powie kazdy cep
To koniec już twej kariery
Metodą ,, step by step "

Przypomnę jeszcze przez chwilkę
W sposób mozliwie najprostszy
O klatwie na polska piłkę
Rzuconą przez Zbycha z Bydgoszczy

Klątwa lat trwała szesnascie
I kto chce niech uwierzy
Nie zblizylismy się wtedy
Do zadnej piłkarskiej imprezy

Co to takiego ta klatwa?
Zapytaj wujka lub taty
Bo teraz czeka nas taka
Z rąk pana Grzegorza Laty!

Ktoś powie-Mamy siatkarzy!
Nauczył ich grac Lozano!
Tak! Lecz nie mamy piłkarzy,
A to przeciez nie to samo!

Już za 3 lata niespełna
Znowu na Euro zagramy
Wtedy znów z szafy pełnej
Wygrzebię szal ukochany

Lecz skąd mogę wiedziec czy wtedy
Ten najparszywszy klub z Gdyni
Nie skorumpuje się z biedy?
I weźmie nam Euro Platini!
11 września 2009, 11:50 / piątek
Najlepszy trener najgorszych piłkarzy. Dzięki Leo za Euro, Portugalię i Czechy. Dałeś nam nadzieję i momentami wierzyliśmy, że żaby mogą podskoczyć do gwiazd. Lecz dla tych beztalenci bez ambicji Majewski będzie lepszym rozwiązaniem - nie będzie odstawał poziomem ani od swoich podopiecznych ani od swoich pryncypałów (Lat, Kolatorów i innych listkoludów).
11 września 2009, 11:54 / piątek
i laczkiem go castorp laczkiem
11 września 2009, 12:35 / piątek
Po ostatnich meczach reprezentacji,siedze całymi dniami w swoim drewnianym dokmu,i pije od rana wóde,LEOOOOOOO LEOOOOO LEOOOOO
11 września 2009, 16:25 / piątek
no i kurwa wybrali:
Kto zastąpi Leo Beenhakkera w roli selekcjonera reprezentacji Polski na dwa ostatnie mecze eliminacji mistrzostw świata 2010? Stefan Majewski - prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato potwierdził tę informację.
- To wariant tymczasowy. Będziemy mieli trochę czasu, by porozmawiać z kandydatami, wysłuchać ich wizji rozwoju reprezentacji. Kandydatów jest wielu: Smuda, Skorża, Kasperczak, może z kadrą zostanie Majewski. Janas? Ciekawa propozycja - stwierdził prezes PZPN.
Zdaniem mediów największe szanse na przejęcie kadry po eliminacjach MŚ 2010 ma Franciszek Smuda. Za nim opowiada się też najwięcej kibiców.
Majewski jest obecnie trenerem reprezentacji U-23. W swojej karierze szkoleniowej nie ma na koncie w zasadzie żadnych sukcesów. Prowadził m.in. Polonię Warszawa, Amikę Wronki, Cracovię Kraków i rezerwy 1.FC Kaiserslautern.

ciekawe stronki :)
odnośnik
odnośnik
11 września 2009, 17:07 / piątek
odnośnik

Amen.
12 września 2009, 19:42 / sobota
myslę, że do tej pzpenowskiej propagandy jawnie i otwarcie przyłącza się Szpakowski, ktory ostatnie 10min jednym ciągiem czyta z kartki recytując tzw."wariant pesymistyczny"..On sZczepłek i Engel robia za propagandowo-medialne ramię pzpnu, kopiac Benhakera kopia w nas wszystkich..jedno jeszcze powiem otóż kiedy w przerwie meczu Szczęsny powiedział że do wymiany jest jedenastu zawodników, Engel natychmiast kulturalnie go poprawił, ze wystarczą trzy zmiany i "nie żartujmy"..otóż nie jest nam do żartów i nie mącimy jak to prawie wywrzeszczał do Szczęsnego Szaranowicz, niby miły wesoły człowieczek..mącicie, bo porażka reprezentacji to klęska dla pzpnu, bo trudno wam wydukać że ci co wyszli przeciwko Słowenii i Irlandii(nie wszyscy, ci najważniejsi) nie zasługuja już żeby zakladac koszulke z Białym Orłem i słuchać polskiego hymnu..
13 września 2009, 21:40 / niedziela
1 raz w historii, mistrzostwo Europy w siatkówce męskiej, pięknie.
15 września 2009, 13:00 / wtorek
szkoda ze na mistrzostwach ruskich po drodze nie pokonalismy,to bylo by symboliczne wrzesniowe zwyciestwo
16 września 2009, 09:03 / środa
Ciekawe rzeczy.
Choć nie byłem i nie jestem fanem Leo i jego ekipy, ale w to co jest tutaj jestem w stanie uwierzyć.
odnośnik
16 września 2009, 09:09 / środa
Bojmy sie, niedlugo żydek zostanie trenerem Reprezentacji....
16 września 2009, 09:13 / środa
biedny Mysona:))
16 września 2009, 09:33 / środa
cienio- No cóż, działacze chleją, piłkarze chleją, a kibice na stadionie nawaleni. Niech ten kto nigdy przed meczem nie wypił rzuci pierwszy kamieniem:D
16 września 2009, 10:04 / środa
..daj kamieeeeeniaaaa!!
16 września 2009, 10:37 / środa
może żydek, ale za to jego ojciec pochodzi spod Mławy. Lato chciał mieć polskiego trenera i słowa nie złamie, jak to on...

a tak serio to wolę Granta, niż wąsa Engela, a wszystko wskazuje, że grubas taksiarz sprytnie przejdzie na drugą stronę stołu i zamiast egzaminującym kandydatów sam stanie się kandydatem.
16 września 2009, 13:15 / środa
kuba- jeśli to prowokacja, to marna.
A jeśli to co napisałeś jest prawdą i poważnie tak myślisz, to żal mi Ciebie.

Jest jednak subtelna różnica między pijaństwem Kibica a piłkarza przed meczem. Szczególnie kadry narodowej. Łapiesz?
16 września 2009, 20:15 / środa
16 września 2009, 21:28 / środa
Ciekawi mnie,czy on te słowa mówi od siebie czy w porozumieniu z benhałerem,może byc też opcja taka,że razem z leo odsuwaja od siebie wine za porażke z reprezentacją.Najpierw leo skrytykował działaczy pzpn i obwinił ich za porażke w eliminacjach(tutaj trafił do serc kibiców,wiedział że pzpn jest znienawidzony przez społeczeństwo Polskie).A teraz jego asystent udziela wywiadu w którym pośrednio wini naszych piłkarzy za brak wyników,poprzez brak profesjonalizmu,czyli wyjście na dyskoteke po meczu z irlandią,i żekomą libacje przed meczem w Słowenii.MOJE ZDANIE JEST TAKIE,ŻE JEST TO ZRECZNA I PRZEMYŚLANA POLITYKA OBYDWU HOLENDRÓW
16 września 2009, 21:31 / środa
naiwnością byłoby w 100% wierzyć Holenrom. Coś jednak bylo na rzeczy. Na miejscu Benhakera po absencji w RPA wyjebałbym połowę składu.
16 września 2009, 21:33 / środa
ja tam jestem do cna Lechia : ) lubie może jeszcze z jeden, dwa polski ekluby a na reprę zawsze, programowo konsekwentnie miałem jeden wielki zieeeeeew

al e jak czytam cos takiego, cytat z byłego dyro repry: " . . . . Wszystko wskazuje na to, że na zgrupowaniach biało-czerwonych suto zakrapiane imprezy to chleb powszedni....."

wszystko wskazuje ? ?
się kurwa śpiacy królewicz obudził
dojrzały, poważny mężczyzna jak się czegoś podejmuje to bierze za tą pełną odpowiedzialność
jakie kurwa wskazuje
albo typ o tym wiedział i był za chudy w uszach i za miętki w majtach by się z problemem zmierzyć i sobie z nim poradzić,
albo o tym nie miał pojęcia

W KAŻDYM z dwóch wypadków każda złotówka wypłacona na jego pensję była złotówką wyrzucona w błoto
17 września 2009, 17:38 / czwartek
odnośnik

Mam nadzieje, że repra przepierdoli oba następne mecze.......
17 września 2009, 17:53 / czwartek
lato jest hartkorem i bardzo podobało mi się rozpoczęcie meczu z wisełką gromkim: lato !!! co??? ...
17 września 2009, 17:57 / czwartek
a ja mysle ze nawet jak reprezentacja przegra to Stefek zostanie na kolejne 3 lata. Towarzystwo wzajemnej adoracji(zwane dalej PZPN) nie potrzebuje kogos kto glosno mowi(jak np. Smuda), a jesli(o zgrozo!) ktos mialby miec racje w tym co mowi... Stefek, a za trzy lata(po przegranym euro) zmiana na kolejną gwiazdę tego samego pokroju
18 września 2009, 15:08 / piątek
PZPN nie obniży cen biletów na mecz ze Słowacją
odnośnik

bojkot i tyle
21 września 2009, 11:43 / poniedziałek
cos jakby mialo sie zmieniac ?
odnośnik

no i jest kolejny bezrobotny, szukająy schronienia ;]
odnośnik
23 września 2009, 08:27 / środa
odnośnik
"... Prezes PZPN chce zatrzeć złe wrażenie po tym jak w Mariborze zwolnił holenderskiego szkoleniowca przed kamerami telewizyjnymi. - Podamy sobie na koniec ręce jak BIALI LUDZIE - stwierdził. "
no i mamy prawdziwy obraz rasisty w pzpn :) trzeba go ukarać !!!
23 września 2009, 12:51 / środa
Ale Grzesiu zaswiecil przykladem :)
Wykopmy rasism z pezetpeenow !
Wedlug nowej ustawy o odpowiedzialnosci podczas udzielania wywiadow dotyczacych polskiej pilki noznej, powinni dac lacie 5 lat pozbawienia wolnosci w zawieszeniu, do poprowadzenia jedne czwartkowe obrady bez publicznosci i 5 tysiecy zlotych grzywny.
2 października 2009, 12:52 / piątek
onet.pl
Długo zapowiadana przez polskich kibiców akcja "Pusty Stadion" przynosi efekty. Sprzedaż biletów na mecz Polska - Słowacja za pośrednictwem internetu była wyjątkowo słaba.
Polski Związek Piłki Nożnej deklarował, że bojkotu się nie boi. Trudno jednak wierzyć w te zapewnienia. Do internetu trafiło bowiem niewiele ponad 5 000 wejściówek. Przy okazji wcześniejszych meczów liczba ta była zawsze o wiele większa.
Mimo i tak mizernej ilości biletów w sieci, nie udało się sprzedać nawet połowy z nich. O ile na najtańszy sektor za 40 zł sprzedały się niemal wszystkie, o tyle na droższe niemal nie było chętnych. Wejściówki za 130 zł, które znalazły nabywców, można liczyć w dziesiątkach, a nie w setkach, czy tysiącach.

Bilety w internecie można było zamawiać od soboty do środy. Przed protestem znacznie większa ilość rozchodziła się przeciętnie w dwa dni, a gdy przeciwnik był mocny lub mecz wyjątkowo ważny - w kilka godzin. Tym razem sprzedaż okazała się kompletną klapą.

To jednak nie koniec dystrybucji wejściówek na mecz ze Słowacją. W czwartek 1 października rozpoczęła się sprzedaż biletów podmiotom prawnym, a od 6 października bilety będzie można kupić na terenie województwa Śląskiego.

Mimo tych problemów, PZPN nie obawia się bojkotu.

- Jeżeli faktycznie dojdzie do jakiegokolwiek bojkotu, to nie będzie to sprawa PZPN. Wierzymy, że jednak nic takiego nie będzie miało miejsca, a te wszystkie informacje o nie kupowaniu biletów to sprawka jakiejś grupki chuliganów. PZPN wierzy, że będzie pełny stadion. Trzeba pamiętać też o tym, że przed meczem ze Słowacją w Chorzowie, Polska zagra w Pradze z Czechami. Brak kibiców na stadionie będzie zrozumiały tylko wtedy, jeśli to spotkanie skończy się klęską. Nie będę jednak teraz gdybał - powiedział nam w czwartek Janusz Atlas, który obecnie pełni obowiązki rzecznika PZPN. - W całej historii futbolu nigdy nie doszło do żadnego bojkotu ze strony kibiców - dodał.
Kiedy przypomnieliśmy rzecznikowi, iż do podobnego bojkotu doszło całkiem niedawno, bo w meczu Serbia - Polska podczas eliminacji do Euro 2008 (stadion w Belgradzie świecił wówczas pustkami), Atlas stwierdził, że tych spraw nie można ze sobą porównywać.
- Nie wiem, o co chodziło wówczas serbskim kibicom. Prawda jest jednak taka, że Serbia nie dostała od UEFA prawa do organizowania takiej imprezy, jak mistrzostwa Europy. A przez takie inicjatywy, jak bojkotowanie meczu ze Słowacją, Polska może nawet stracić Euro 2012 - grozi.
Kibice zapewniają, że ich protest nie jest wymierzony w reprezentację, a we władze PZPN. Fani domagają się ustąpienia ze stanowisk Grzegorza Laty, Antoniego Piechniczka, Jerzego Engela, Stefana Majewskiego i Zdzisława Kręciny.
Mecz Polska - Słowacja odbędzie się 14 października w Chorzowie.
2 października 2009, 15:18 / piątek
"A przez takie inicjatywy, jak bojkotowanie meczu ze Słowacją, Polska może nawet stracić Euro 2012" buahahaha... napewno.

Niech dalej udają, że nic się nie dzieje, ale to struganie przez nich pawianów dobiegnie końca. Warunkiem jest tylko zdecydowane działanie kibiców. Chyba wystarczająco juz ostrzegaliśmy, czas zacząć działać!
2 października 2009, 16:00 / piątek
"Jeżeli faktycznie dojdzie do jakiegokolwiek bojkotu, to nie będzie to sprawa PZPN. Wierzymy, że jednak nic takiego nie będzie miało miejsca, a te wszystkie informacje o nie kupowaniu biletów to sprawka jakiejś grupki chuliganów."
I jeszcze ten tekst o odebraniu Euro...........qrva!!!
Oni są jednak z innej planety!
Tak! to sprawka grupki chuliganów i to przez nich odbiorą nam Euro ale to nie jest sprawa PZPN.
Buhaha
2 października 2009, 16:03 / piątek
dziwisz sie, ze tak mowi? malysze lykna to jak mlode pelikany i kaska za bilety sie posypie. przy okazji wszystkich bioracych udzial w protescie sprowadzil do poziomu chuliganow i narodowych sabotazystow... maja dobre sbckie metody
2 października 2009, 16:04 / piątek
ja tam juz lubie tego rzecznika widac ze pzpn dobral sobie idealnego czlowieka ;]
6 października 2009, 18:38 / wtorek
onet.pl
Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej są zaniepokojone zapowiadanym przez kibiców bojkotem meczu eliminacji mistrzostw świata ze Słowacją (14 października w Chorzowie). Akcja protestacyjna fanów była jednym z punktów wtorkowych obrad zarządu PZPN.
W internecie od dłuższego czasu trwa kampania nawołująca do bojkotu meczu ze Słowakami, co ma być wyrazem niezadowolenia kibiców z funkcjonowania PZPN, a także bardzo słabej postawy kadry narodowej w eliminacjach MŚ 2010.
"Zarząd PZPN wyraził we wtorek zaniepokojenie negatywną kampanią w internecie i nawoływaniem do bojkotu. To nikomu nie służy. Kadra narodowa potrzebuje wsparcia kibiców, a nie protestów" - powiedział rzecznik prasowy PZPN Janusz Atlas, który dodał, że podczas wtorkowych obrad poruszono w sumie ponad 40 spraw, głównie o charakterze roboczym.
Co ciekawe, Atlas zaledwie kilka dni wcześniej uważał, że bojkot raczej nie jest realny, gdyż to sprawka "grupki chuliganów". O sprawie pisaliśmy tutaj.

Jak na razie bilety na mecz ze Słowacją cieszą się nikłym zainteresowaniem. We wtorek dystrybucja zaczęła się w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Do południa po wejściówki przyszło kilka osób.

Kiedy ruszała w Katowicach sprzedaż wejściówek na poprzednie eliminacyjne spotkanie Polaków w Chorzowie - z Irlandią Północną, pierwszego dnia przed związkową kasą stała przez wiele godzin ogromna kolejka. Na pojedynek z Irlandczykami zamówiono zbiorowo 10 tysięcy biletów, teraz tysiąc. Ceny w obu przypadkach są takie same.
Do niedzieli można było rezerwować bilety w internecie. Szczegółowych danych sprzedaży nie ujawniono, jednak jak przyznał Marcin Krysiński, szef serwisu Kupbilet.pl, nie można porównywać zainteresowania kibiców meczem ze Słowakami i Irlandią Północną. Pełną przysługującą im pulę (ok. 4 tysięcy biletów) - wykorzystają na pewno Słowacy.

---------------------------
leśne dziady i rzecznik flaszka już inaczej śpiewają..czerwona banda z przepicia i przekonań
;-)
6 października 2009, 18:45 / wtorek
powinno być tak jak w pamiętnym meczu Polski z Holandia w Poznaniu, wtedy przyjechało 10tys Holendrów i 5 tys naszych:) było pięknie..pomarańczowo i baty:) kilka takich numerów i prasa sama zrobi porządek i z pzpn i z min. sportu...a propos min. sportu, ten nienagannych manier gentelmen ze stanowczym wyrazem twarzy, który pozwalał sobie wytykac palcami pzpn i umoralniac pół ligi w imię łaski dla klubów łódzkich(łks) odszedł cichcem bo wziął w łapę..brawo!teraz zapanuje taka moda, najpierw do koryta, potem łapówa i honorowa dymisja! coś pięknego! i z jaką klasą zrobione...
6 października 2009, 23:44 / wtorek
A ty byś nie wział jakbys miał okazje?? gwarantuje ci że byś wział łape i jeszcze ładnie bys podziekował,jakbyś miał taka okazje dobrze zarobic.Bo to Polska nie elegancja francja:).Kosiarz nie zachowuj sie jak pies ogrodnika
7 października 2009, 14:39 / środa
12.04.1987 Polska-Cypr 35 000 widzów. Trochę już latek minęło. Przez 22 lata czerwona zaraza nie widziała potrzeby rozegrania w Gdańsku meczów reprezentacji, a mój prywatny protest trwa. Dali nam wtedy mecz na otarcie łez, a przeciwnika wybrali specjalnie tak (wtedy) słabego, aby nam pokazać gdzie mają Gdańsk. Nie spodziewali się tylko, że słabeusz wykorzysta malutkie wtedy boisko Lechii, do "Obrony Częstochowy" i wywiezie szczęśliwy dla nas remis. (sytuacja Cypryjczyków sam na sam z ostatnich minut gry).

Mówiąc krótko, w dalszym ciągu, jebać PZPN !!!
7 października 2009, 15:01 / środa
trampi
Zgadzam się, że leśne ludki z PZPN nas nienawidzą, ale twierdzenie, że u nas nie było meczu to spisek, to lekka przesada.
Tutaj przez całe lata był brud, syf i dziadostwo. Byłeś może kiedyś w szatni gości przed remontem? (który wykonano chyba nie dalej niż 2 lata temu)

A propos Cypru, to ten mecz dostaliśmy tylko dzięki Łazarkowi, który wtedy był trenerem.
7 października 2009, 15:06 / środa
Ale nawet młodzieżówkę by nam mogli dać z jakimś atrakcyjnym rywalem ..
8 października 2009, 14:31 / czwartek
cienio

Jestem 100% pewny, że gdyby ktoś z OZPN, kiedykolwiek i cokolwiek miał do gadania w PZPN, nie byłoby żadnych przeszkód w rozegraniu u nas jakiegoś międzynarodowego spotkania. W tej chwili są limity bezpieczeństwa, ale policz ile kiedyś możnabyło skasować za taki meczyk, 35000 biletów. Myślę że naprędce zrobiliby remoncik i jeszcze sporo kaski by zostało.
Lider tabeli wszechczasów 1 ligi, nie wziął się z nikąd.

pozdo.

PS.W innej kwesti, też ciągle bez zmian. JEBAĆ PZPN.
8 października 2009, 20:32 / czwartek
BOJKOT!!! pzpn juz placze bo zadne zyski z biletow!!!

Polska - Czechy - 40 widzow i jest na pansje dla ciecia.
8 października 2009, 20:59 / czwartek
Czeskie media od kilku dni żyją zagrożeniem, jakie mają stanowić dla miejscowych kibiców fani z Polski. Według informacji uzyskanych od policji, do Pragi na sobotni mecz eliminacji mistrzostw świata wybiera się 4000 Polaków, mimo iż tylko 2500 z nich posiada bilety na spotkanie. - Policja na szeroką skalę przygotowuje środki bezpieczeństwa, aby zapobiec bitwie - mówi rzeczniczka praskiej policji, Andrea Zoulova.
Bezpieczeństwo na ulicach kibicom mają zapewnić organy ścigania karnego i służby ruchu oraz policja na koniach.
Czeskie media informują także, że nawet FIFA uznała mecz Czechy - Polska za spotkanie podwyższonego ryzyka. Dlatego też zdecydowano się wcześniej zakończyć sprzedaż biletów. W dniu meczu nie będzie już możliwości na kupienie wejściówki.
"Polscy fani mają jedną z najgorszych opinii na świecie. Dokonują często aktów przemocy zarówno na krajowych, jak i zagranicznych stadionach. Z tego powodu polski rząd przyjął ustawę zabraniająca kibicom zakrywania twarzy na stadionach oraz wnoszenia na nie materiałów pirotechnicznych. Za złamanie zakazów grozi w Polsce sześcioletni zakaz wchodzenia na stadiony. Polscy chuligani pokazali się jednak z jak najgorszej strony w wyjazdowych meczach w Irlandii Północnej i wcześniej na Słowacji, gdzie było wielu rannych, a policja aresztowała szesnastu pseudokibiców. FIFA po tych dwóch incydentach zagroziła Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, że w przypadku powtarzających się incydentów z udziałem polskich fanów, wykluczy biało-czerwoną reprezentację z eliminacji do mundialu" - czytamy w portalu sport.cz.
Większość polskich kibiców wybiera się do Pragi samochodami. Policja przestrzega, że w okolicy samego stadionu jest niewielka ilość miejsc parkingowych i lepiej zostawić samochód z dala od obiektu i przybyć na niego komunikacją miejską.
11 października 2009, 19:18 / niedziela
odnośnik

lewandowski :

przed Słowacją jest "smaczek", oni muszą zdobyć punkt, żeby wyprzedzili Słoweńców. Czekamy więc na motywację ze strony Słoweńców. Jeśli chcą byśmy zagrali z jeszcze większym charakterem niż zamierzamy, niech dzwonią do naszej federacji i złożą jakąś ofertę. Może to będzie dodatkowy bodziec dla młodych piłkarzy? - powiedział (sport.pl).

co za cwel ;]
11 października 2009, 19:39 / niedziela
odnośnik

i tyle w temacie! pzpn pzpn jebac jebac pzpn
11 października 2009, 20:18 / niedziela
co za burak z tego lewandowskiego. Nigdy już mam nadzieję, że nie założy koszulki z orzełkiem na piersi.
11 października 2009, 20:56 / niedziela
Lewandowski Ty szmato za takie wypowiedzi to rozgrzana lutownica w dupe!
11 października 2009, 21:05 / niedziela
Wydaje mi sie ze w środe Olo się zawiedziesz... troszke smutne, chociaz z drugiej strony raz nasza repra jest szczera
11 października 2009, 21:50 / niedziela
jak to mówią słowacy"do piczy" z taką reprezentacją złodzieji i niedoszłych Anonimowych Alkoholików
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.460