Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Donbas

strona 1/2

19 listopada 2007, 23:47 / poniedziałek
Ktos pamietam ostatnio wspominał, ze Donbas bedzie sponsorował Lechie.

Teraz cos pojawiło sie w Gazecie.pl

Donbas będzie sponsorem Lechii

Kiedy ukraińska spółka przejmie kontrolę nad Stocznią Gdańsk, będzie sponsorować Lechię - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta". - Tam, gdzie inwestujemy, wspieramy społeczność lokalną, dotyczy to także sportu - mówią przedstawiciele Donbasu

Do końca listopada ma zakończyć się prywatyzacja Stoczni Gdańsk. Kontrolę nad kolebką Solidarności przejmie ISD Polska, spółka córka ukraińskiego Związku Przemysłowego Donbasu - potentata w dziedzinie metalurgii.

Ustępujący rząd PiS wysyłał ostatnio sprzeczne sygnały co do zgody na prywatyzację (minister skarbu państwa zaalarmował CBA, że mogło dojść do przestępstwa). Jednak w poniedziałek, podczas spotkania rady nadzorczej, która mogła zdecydować o wstrzymaniu sprzedaży firmy, nic takiego się nie stało.

- Jestem przekonany, że wszystko jest już na dobrej drodze - mówi Andrzej Jaworski, prezes Stoczni Gdańsk (PiS).

Z takiego obrotu sprawy mogą cieszyć się nie tylko domagający się pilnej prywatyzacji pracownicy SG, ale także - co ustaliła "Gazeta" - kibice Lechii Gdańsk.

- Jeśli ISD Polska przejmie stocznię, to zaangażuje się finansowo we wsparcie Lechii - mówi nasz informator, znający kulisy negocjacji z Ukraińcami. - To będzie przede wszystkim efekt pracy działaczy Lechii Gdańsk. Przedstawili Ukraińcom ofertę, w momencie, gdy stało się jasne, że będą oni chcieli przejąć kontrolę nad stocznią. Kwota wsparcia nie jest znana, ale już wiadomo, że Ukraińcy staliby się jednym ze strategicznych sponsorów.

Wiadomość o tym, że rozmowy w sprawie sponsorowania Lechii są zaawansowane, potwierdziliśmy w kilku niezależnych źródłach. Zaangażowane w tę sprawę osoby nie chcą jednak o tym oficjalnie mówić.

- Powiem tyle: prowadzimy poważne rozmowy z dwoma firmami, jedną z Polski, drugą z zagranicy. Czy to Ukraińcy? Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - odpowiada Maciej Turnowiecki, prezes Lechii Gdańsk.

- Dla dobra sprawy nie będę komentował tych informacji - mówi prezes stoczni Andrzej Jaworski.

- O tej sprawie wiem od paru miesięcy - twierdzi Jacek Kurski, poseł PiS. - Celowo wszyscy trzymali to w tajemnicy. Doświadczenie nauczyło mnie bowiem, by o takich rzeczach publicznie nie mówić, dopóki nie zapadną ostateczne decyzje.

Na Ukrainie grupa Donbas jest właścicielem grającego w tamtejszej ekstraklasie klubu FC Metalurg Donieck. Jego budżet wynosi kilkanaście milionów euro. Dwa lata temu Donbas kupił Hutę Częstochowa. Raków Częstochowa - grający w III lidze - dostaje od ukraińskiej spółki ok. 700 tys. zł rocznie.

- Regułą jest to, że grupa Donbas w miejscach, w których prowadzi działalność, wspiera finansowo społeczności lokalne. Dotyczy to także sportu - mówi Jacek Łęski, rzecznik ISD Polska. - Jeśli dojdzie do przejęcia Stoczni Gdańsk, będziemy w miarę możliwości wspierać także waszą społeczność. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy, jednak na ostateczne deklaracje jest za wcześnie.

Lechia Gdańsk - po zakończeniu rundy jesiennej - znajduje się na trzecim miejscu II-ligowej tabeli. Na wiosnę jej piłkarze walczyć będą o awans do ekstraklasy. Niewątpliwie wymagać to będzie wsparcia klubu, który na razie dysponuje budżetem w wysokości ok. 5 mln zł. Głównymi sponsorami są Energa i Saur Neptun Gdańsk (dają po ok. 1 mln zł). Dla porównania Arka Gdynia - także grająca w II lidze - ma do dyspozycji ok. 10 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

odnośnik
20 listopada 2007, 00:04 / wtorek
anie mowiłem że bedzie temacik i to nie jakies minimalne srodki , z tego co wiem to na wejscie ma być 11 mln , i konkretna drużyna w 1 lidze!!!!
pozdrawiam cierpliwych, a mialo być w piatek wiem......
tylko Lechia!!!
20 listopada 2007, 00:18 / wtorek
pozyjemy, zobaczymy;]
nie ma co sie napalac
jak dojdzie do jakis konkretow[umowa] to bedzie mozna sie cieszyc;D
20 listopada 2007, 07:03 / wtorek
LOL 11 BANIEK! ZA TO MOZNA ZROBIC TEAM NA LIGE MISTRZOW :P
20 listopada 2007, 08:15 / wtorek
tylko 11 mln? Nie ma mowy! Mniej niż 20 mln nie bierzemy!
20 listopada 2007, 08:32 / wtorek
11 baniek, ale liczonych w euro nie w złotówkach ;-)
20 listopada 2007, 09:01 / wtorek
Wole ta kase w Funtach XD!

No to moze zacznijmy myslec o transferach... moze do bramki Kuszczak a do napadu Saha :P? Man U by nam ich sprzedal za 11 banieczek.
20 listopada 2007, 09:11 / wtorek
Zły kierunek transferów wybrałeś. Dobre kontakty z Donbasem, zaowocowały sprowadzeniem Voronina ;-)). Teraz czas na Rebrova i Szewczenkę ;-)
20 listopada 2007, 09:23 / wtorek
Ukraincy wiedza co robia.O tym czy Stocznia bedzie w rekach Donbasu zadecyduje obecny rzad,ktorego premier byl (jest) kibicem Lechii.Tylko slepy nie zauwazy o co tutaj chodzi...
20 listopada 2007, 13:00 / wtorek
nasz budżet ma wynosić 11mln czy Donbas ma dawać 11mln ? jeśli to drugie to ogółem będziemy mieli ok 15mln czyli tyle albo nawet więcej niż Arka
20 listopada 2007, 14:55 / wtorek
poczekajmy, pare opcji, ktore nie wypalily juz bylo. fajnie jakby na zachete rzucili banke, dwie na transfery w przerwie :] sponsor ogolnie konkretny, maja pelno siana, nie do konca legalnego ;) ale wiadomo, ze nie ogladaja kazdej zlotowki z dwoch stron przed wydaniem. moze byc milo jesli dojdzie do podpisania umowy
20 listopada 2007, 15:10 / wtorek
Grucha dokladnie to samo chcialem napisac :) niektorzy juz licza budzet a to jeszcze nie wiadomo co z tego wyniknie. Owszem wspolpraca z takim Donbasem to byloby cos. Jakos nie wierze w pomoc Orlenu jako sponsora strategicznego mimo ze w Plocku zle sie dzieje. Poczekajmy . Lepiej dmuchac na zimne . Poki co w Lechii naprawde dzieje sie lepiej. I wierze ze wkoncu nasza Lechijka zagosci na salonach 1 ligi !
20 listopada 2007, 17:49 / wtorek
I gazeta podala jeszcze ze Don Wasyl zagra pare hiciorow
20 listopada 2007, 18:24 / wtorek
adwokat chyba DonBasyl ;-)))
20 listopada 2007, 23:15 / wtorek
w gwoli rozwiania watpliwosci wchodza w temat z kwotą 11mln pln na samo wejscie , czy inne tematy beda obowiazywac jak poprzednio nie wiem .
11 skonstruuje stabilne wsparcie i 1 lige no bo innego już scenariusza nie ma.
Temat jest na 11 i tyle jest w kwitach .
tylko Lechia
20 listopada 2007, 23:27 / wtorek
11 na sezon? 5,5 na wiosenna? kiedy moze zostac podpisana umowa kupna przez nich stoczni?
20 listopada 2007, 23:28 / wtorek
Kurde aż za dobrze to wygląda.Gdzie jest haczyk?
20 listopada 2007, 23:34 / wtorek
temat jest na poziomie urzedu ochrony konkurencji i jak to przejdzie a ma jakis czas decyzyjnej karencji to w pakiecie wpada 11 na Lesie, ale wiadomo trzeba czekac , jak media sie wyświetliły to juz blisko.nie na sezon 11 tylko na wejście do tematu.
a haczyk ?? igrzyska na Baltic musza miec swój wymiar.
sa nas tysiące!!!
20 listopada 2007, 23:38 / wtorek
no to ladna sumka, oby wypalilo. trzymam kciuki
20 listopada 2007, 23:40 / wtorek
decyzja juz jest :) odnośnik
21 listopada 2007, 00:01 / środa
decyzja uokik jest ale ponoć jaworski jakiś przekręt mógł zrobic i przed sprzedaniem stoczni ma być kontrola wiec jeszcze nic pewnego, poczekamy- zobaczymy
21 listopada 2007, 00:07 / środa
Prawde mowiac,to zastanawiam sie nad jednym.
Kiedy przyjdzie czas,w ktorym juz nie bedzie,co sprzedawac ?!
Po malu zakoncza swoj zywot wszystkie nasze dobra,z gwarancja rzadowa.
Panikuje ? Moze..........
Co do sponsoringu Lechii,to nie zabardzo sie ciesze,raczej zastanawiam,co dalej ?
Wiem,ze jestesmy w europie,ale ja mam watpliwosci.
Oczywiscie to sa tylko mysli,ale niestety niepokojace.....
Jakie dobro narodowe bedzie nastepne ?
21 listopada 2007, 00:18 / środa
Sprzedajesz dobro narodowe ,ale wspomagasz tym ruchem inne dobro narodowe-Lechie:)
21 listopada 2007, 00:23 / środa
Czy to jest wytlumaczenie ?
Nie jestem tego do konca przekonany,z reszta nie mnie to osadzac,historia osadzi.
Ja poprostu tylko glosno mysle.
21 listopada 2007, 00:42 / środa
Czarny a widziałeś kiedyś gruszki na wierzbie? Na chwilę obecną 11 baniek od dombasu, to takie gruszki. Nie dość że na wierzbie, to od razu w syropie
21 listopada 2007, 01:02 / środa
hmm, no powiedzmy ;) mam nadzieje, ze to nie beda gruszki w dupie... we'll see
21 listopada 2007, 01:45 / środa
kolejne rządy sobie z tym 'dobrem narodowym' nie mogły poradzić więc zrobią to Ukraińcy
nie ma co się podniecać dopóki nie zobaczymy tych pieniędzy
25 listopada 2007, 00:01 / niedziela
Prywatyzacja Stoczni & ewentualnie mocny sponsor Lechii jest coraz blizej. Dzisiejsza wypowiedz premira Tuska za PAP:
---
W swoim wystąpieniu Tusk zapewniał także,że intencją jego rządu nie jest blokowanie prywatyzacji Stoczni Gdańsk.

Pod koniec października, po wygranych przez PO wyborach, kilkuset pracowników Stoczni Gdańsk S.A. manifestowało na terenie zakładu i pod Pomorskim Urzędem Marszałkowskim; powodem protestu były obawy stoczniowców, że nowa ekipa rządowa wstrzyma bądź opóźni proces prywatyzacyjny zakładu.

"PO i PSL wygrały wybory ale nie objęły jeszcze rządu a związek zawodowy +Solidarność+ Stoczni Gdańskiej uznał za stosowne wyjść na ulicę i protestować przeciwko domniemanej blokady dla prywatyzacji ze strony Tuska czy PO" - mówił Tusk.

"Nie mamy intencji zatrzymania tej prywatyzacji" - zapewniał. Jak dodał, "jeśli jest tak, że prezes stoczni nadany przez PiS i miejscowa komisja zakładowa NSZZ +Solidarność+ są gotowe organizować demonstracje po to by ukraiński Donbas przejął Stocznie Gdańską, to może jest to rzeczywiście najbardziej przemyślana, opłacalna prywatyzacja stoczni".

"Być może dojdziemy do porozumienia, moją intencją nie jest blokowanie tej prywatyzacji" - podkreślił premier.
---

Trzeba trzymac za slowo.
25 listopada 2007, 00:24 / niedziela
Jasne.Nasz Wielki Przywódca Donald-Castro mówił ostatnio długo choć to nie znaczy że z sensem.Proponuje poczekać na faktyczne posuniecia tej pożal sie boże ekipy
i nie podniecać się za bardzo
25 listopada 2007, 00:35 / niedziela
rudolf spoko ja czekałem 2 lata na Kurskiego i jego ekipei na szczęście się nie doczekałem. wokol Lechii zaczął sie krecic w momencie kampanii nie widziałeś tego ? teraz nawet to ze trawa jest zielona bedzie jego zasługa :)
25 listopada 2007, 00:50 / niedziela
Spoko Lucius .Powiedz mi kolego ile czekasz czasu na działania dla dobra Lechii ze strony tuska?
Ups sorry zapomniałem że on nie ma w zwyczaju na Lechie chodzić.Kurskiemu zawdzieczamy sponsorowanie przez Energe może mało a może duzo zależy jak na to patrzeć.
25 listopada 2007, 10:37 / niedziela
nie chodzi mi o to co zawdzięczamy komu. jesli by ktos to robił dla dobra naszej ukochanej Lechii to nie afiszowałby sie z tym na kazdym kroku. jak robi Jacuś. pamiętam jak dzis jak jeszcze w Gdańsku mieszkałem i program Lechia w pierwszej lidze a skończyło się w A klasie... a potem gdzie był Jacuś przez kolejne lata?? sukces ma wielu ojców ale porazka jest sierotą. generalnie mam w dupie kto jest w jakiej partii jeśli pomaga klubowi ale wkurwia mnie na maxa robienie czegoś pod publike zeby zdobyc pare kresek na wyniku w wyborach a tak sie niestety dzieje i to jest niezaprzeczalny fakt.
25 listopada 2007, 10:59 / niedziela
Lechia A-klasę zawdzięcza Popielarzowi i Borowczakowi. To oni zrobili fuzję. To oni rządzili spółką Lechia- Polonia. To oni zwąchali się z Ptakiem. To oni nasprowadzali "sprzedawczyków"- Moskala, Florka, Zezulę czy Kugiela. Także oni zatrudnili super fachowca Szukiełowicza. Może się mylę, ale hasło Kurskiego pojawiło się w tych samych wyborach, w których startował KW Naprzód Lechio.
25 listopada 2007, 11:11 / niedziela
hmm...
jak bedziecie woleli...Lechia Donbas Gdansk...czy...Donbas Lechia Gdansk...??? :-((
teraz o tym nie myslicie ale i na to przyjdzie czas i lamenty...
mam nadzieje ze sie myle.
25 listopada 2007, 11:14 / niedziela
Wydaje mi sie ze Kontratak sie mylisz, Kurski był wczesniej. poza tym nie jestem pewny wiec tez moge sie mylic :)
25 listopada 2007, 11:21 / niedziela
Misiek dlatego napisałem, że mogę się mylić. Pamięć jest zawodna. W każdym razie, on przynajmniej próbował. Inni woleli nazwać nas bandytami, a teraz przychodzą na gotowe.
25 listopada 2007, 11:36 / niedziela
Tak, zgadzam sie z Toba Kontratak. Ale z drugiej strony medalu mozna zauwazyc ze dał nam nadzieje tymi swoimi plakatami. nie udalo mu sie, ale swoj cel osiagnał. Mozna powiedziec ze wykorzystał kibiców w jakiś sposob do swojej kariery. Kurski jak pamietam przyznał sie ze było to błędem ( plakat Lechia w I lidze ), zaznaczając ze wszystko co mógł w tamtych czasach zrobić , to zrobił. Ja tam nie jestem jego przeciwnikiem.

Ostatnio moze w innym temacie:
"Tomal
23 listopada 2007, 23:47 / piątek
Rykosz 1, artykuł który wkleiłeś jest z "Piłki Nożnej Plus" Nr 7, 1992.

A dla poszerzenia horyzontów:

odnośnik

odnośnik

"
Jednym z realizujacych te reportaze był Jacek Kurski. Dla mnie naprawde poszerzaja horyzonty.

Pozdrawiam. dla Biało-Zielonych
25 listopada 2007, 20:35 / niedziela
Kurski z hasłem startował w 98 roku a Naprzód Lechio w 2002 jak dobrze pamiętam, ja głosowałem na Jacusia i nie jestem z tego dumny. w kilka tygodni pozniej został prezesem Lechii i chyba wsio co przez ten czas robił to podpisywał odbiór wypłaty i rzeczywiscie nic wiecej sie mu nie udało zrobic bo nie miał czasu toczac swe polityczne wojny :)
25 listopada 2007, 21:22 / niedziela
niespodziewanie decyzja o prywatyzacji stoczni przesunieta na luty , strasznie jestem rozczarowany i temu musze dać swój wyraz.....
są nas tysiace.......
25 listopada 2007, 21:25 / niedziela
......polityka..............
25 listopada 2007, 21:45 / niedziela
Nie polityka tylko POlityka
25 listopada 2007, 21:52 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 21:52 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 22:04 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 22:09 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 22:20 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 22:31 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 22:57 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 23:00 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 23:11 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.428