Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Mistrzostwa Świata 2010

strona 1/1

23 listopada 2007, 12:44 / piątek
Po opublikowaniu najnowszego rankingu przez Międzynarodową Federację Piłkarską (FIFA) znany jest już podział na koszyki przed losowaniem grup eliminacyjnych do MŚ w Europie. Polacy poznają rywali w niedzielę (25 listopada), kiedy to w Durbanie odbędzie się losowanie el. MŚ.

Drużyny zostaną przydzielone do koszyków właśnie według miejsc zajmowanych w rankingu FIFA. Zgodnie z tą zasadą, Polska, która plasuje się na 23. pozycji, trafi do drugiego koszyka, bowiem spośród europejskich reprezentacji zajmuje 16. miejsce.

W pierwszym koszyku znajdują się: Włochy, Hiszpania, Niemcy, Czechy, Francja, Portugalia, Holandia, Chorwacja i Grecja.

Do eliminacji w strefie europejskiej przystąpią 53 reprezentacje. Zostaną one podzielone na dziewięć grup - osiem z sześcioma drużynami i jedną pięciozespołową. Awans wywalczą bezpośrednio tylko zwycięzcy rywalizacji w poszczególnych grupach, a osiem ekip z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą drugie miejsca, zagra w barażach, które wyłonią pozostałych czterech finalistów ze Starego Kontynentu.

Podział na koszyki przed losowaniem el. MŚ:

Koszyk 1: Włochy, Hiszpania, Niemcy, Czechy, Francja, Portugalia, Holandia, Chorwacja, Grecja.

Koszyk 2: Anglia, Rumunia, Szkocja, Turcja, Bułgaria, Rosja, Polska, Szwecja, Izrael.

Koszyk 3: Norwegia, Ukraina, Serbia, Dania, Irlandia Północna, Irlandia, Finlandia, Szwajcaria, Belgia.

Koszyk 4: Słowacja, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Mołdawia, Walia, Macedonia, Białoruś, Litwa, Cypr.

Koszyk 5: Gruzja, Albania, Słowenia, Łotwa, Islandia, Armenia, Austria, Kazachstan, Azerbejdżan.

Koszyk 6: Liechtenstein, Estonia, Malta, Luksemburg, Czarnogóra, Andora, Wyspy Owcze, San Marino.
23 listopada 2007, 14:13 / piątek
moze tak pobawic sie w typowanie grupy mazen ?? :D

moja sugestia:

-Czechy
-Polska
-Serbia
-Cypr
-Armenia
-Liechtenstein

TYLKO LECHIA !!
23 listopada 2007, 14:25 / piątek
Czechy ? oszalales :)
wydaje mi sie ze Czesci to jedna z najmocniejszych obecnie druzyn w Europie.

1.Wlochy lub Grecja.
2.Polska
3.Irlandia Polnocna.
4.MAcedonia.
5.Kazachstan.
6.San MArino.

z takiej grupy wyszlibysmy z palcem w dupie :) Wlosi sa do ogrania to juz nie jest ta druzyna a niedlugo odejda starsze gwiazdy . Grecja jak to GRecja wyszedl im turniej i to wszystko.
23 listopada 2007, 14:28 / piątek
indywidualne typy...

no ja bym chcial Czechy bo wydaje mi sie ze tak by bylo ok....
23 listopada 2007, 15:04 / piątek
z grupy 2. wolalbym inna druzyne niz Polska, podobno maja zgrany team
23 listopada 2007, 15:40 / piątek
bez względu na to kogo wylosujemy z 1 koszyka nie wyobrażam sobie aby mogło nas zabraknąć na MŚ.
23 listopada 2007, 16:12 / piątek
jeden plus ze znowu na Angoli nie trafimy...

Grecja z 1 grupy :D
23 listopada 2007, 22:53 / piątek
A może i w tym temacie zrobimy jakiś konkursik?Może kogo nie trafimy na pewno do swojej grupy?Ja stawiam na :
Anglia, Rumunia, Szkocja, Turcja, Bułgaria, Rosja, Szwecja, Izrael.

Główna nagroda wąsy i broda,nagroda pocieszenia krem do golenia!!!
23 listopada 2007, 23:01 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 listopada 2007, 23:11 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 listopada 2007, 23:18 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 listopada 2007, 23:22 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 listopada 2007, 23:26 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 listopada 2007, 23:32 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
24 listopada 2007, 08:22 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 16:19 / niedziela
losowania grup eliminacyjnych do piłkarskich mistrzostw świata 2010 na TVP2 losowanie zaczbnie sie kolo 17.00
25 listopada 2007, 16:21 / niedziela
w programie jest napisane ze relacja ma sie niby zaczac o 16.45
25 listopada 2007, 16:23 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 16:25 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 16:43 / niedziela
K.... jak na razie puszczają jakieś spasione murzynki
25 listopada 2007, 17:00 / niedziela
Jest dobrze jak na razie 3 grupa:))
25 listopada 2007, 17:02 / niedziela
Jest dobrze najazd na sąsiadów:)
25 listopada 2007, 17:06 / niedziela
Dobra dla nas grupa ;D
25 listopada 2007, 17:07 / niedziela
Cieżko o słabych przeciwników. Losowanie było dobre. Grupa na pewno jest ciekawa.
25 listopada 2007, 17:10 / niedziela
Piłkarska reprezentacja Polski zagra w grupie 3 strefy europejskiej eliminacji MŚ 2010, które rozegrane zostaną na boiskach Republiki Południowej Afryki.

Rywalami Polski będą Czechy, Irlandia Płn., Słowacja, Słowenia i San Marino.

Grupa marzen?
25 listopada 2007, 17:18 / niedziela
W dupie mam nasz Polski minimalizm !!!!!!!
Powinnismy rozjebac wszystkich ''na stojaco'' !
Jedynie Czesi moga sie postawic,a i ich Polacy powinni rozpier........ w pyl !!!
Zygac mi sie chce,jak juz slysze,ze kazda druzyna w dzisiejszych czasach potrafi grac.
A gowno prawda ! to jest zwykla asekuracja !
Polska,co najwyzej powinna stracic tylko jeden punkt a Pradze i nic wiecej !!!
25 listopada 2007, 17:22 / niedziela
chyba dwa punkty ;) a tak ogolnie to nie jest zle, co do rozpierdalania wszystkich w pyl to pozostawie bez komentarza. przeciez potega nie jestesmy, ostatnie lata to dobre wyniki w eliminacjach i mam nadzieje, ze tak zostanie. ogramy sie w ME i moze w koncu o cos powalczymy na MS. bo na razie to turnieje nam nie szly wyjatkowo... czesi w zasiegu a juz na pewno nie powala naszych sama nazwa co tez nalezy zapisac na plus.
25 listopada 2007, 17:24 / niedziela
Oczywiscie chodzilo mi o strate dwoch punktow :-)
Juz jestes pierwszym minimalista................
25 listopada 2007, 17:26 / niedziela
co mam napisac? hurra, mamy mistrzostwo swiata? ;] bez przesady. na razie jest niezle ale magicznie nie gramy. zobaczymy jak bedzie pod konkretna presja w austrii i szwajcarii... na razie po raz kolejny wygralismy eliminacje do wielkiej imprezy, czas pojsc krok do przodu
25 listopada 2007, 17:29 / niedziela
Mod, czym się różni Rolnik Kolnik, od Hutnika Łęgowo ??

Wpisy kasujesz drogą losowania, czy masz jakiś klucz ??

Ogólnie losowanie na plus. W Bratysławie mamy stare porachunki (1-5), więc będzie okazaj, żeby się zrewanżować. Czesi to już nie to samo, co 5-6 lat temu. Więc nie ma się czego bać.
25 listopada 2007, 17:38 / niedziela
Dokładnie.Ta grupa powinna być wygrana przez nasz zespół!!!!!! Jak znowu coś pójdzie nie tak to zbecze:D

Z Biało-Zielonymi pozdrowieniami
25 listopada 2007, 17:39 / niedziela
patologiczo-alkoholowe wyjazdy ;) trzeba korzystać bo przed ojro 2012 tylko sparingi...
25 listopada 2007, 18:28 / niedziela
jeden wąs już krzyczał, że jedziemy po puchar świata. także bez strachu, ale z rozwagą :)
25 listopada 2007, 18:32 / niedziela
Z jaką rozwagą? Kogo mamy się bać? Praktycznie tylko Czesi w naszej grupie mogą z nami powalczyć. Reszta to chłopcy do bicia! Mod, proszę o odpowiedź. Dlaczego kasujesz wpisy z poczuciem humoru, a zostawiasz wulgarne i obraźliwe?
25 listopada 2007, 18:49 / niedziela
jeszcze dla porzadku skład wszystkich grup el. MŚ w strefie europejskiej:

grupa 1: Portugalia, Szwecja, Dania, Węgry, Albania, Malta

grupa 2: Grecja, Izrael, Szwajcaria, Mołdawia, Łotwa, Luksemburg

grupa 3: Czechy, Polska, Irlandia Płn., Słowacja, Słowenia, San Marino

grupa 4: Niemcy, Rosja, Finlandia, Walia, Azerbejdżan, Liechtenstein

grupa 5: Hiszpania, Turcja, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Armenia, Estonia

grupa 6: Chorwacja, Anglia, Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Andora

grupa 7: Francja, Rumunia, Serbia, Litwa, Austria, Wyspy Owcze

grupa 8: Włochy, Bułgaria, Irlandia, Cypr, Gruzja, Czarnogóra

grupa 9: Holandia, Szkocja, Norwegia, Macedonia, Islandia
25 listopada 2007, 19:01 / niedziela
fan23 napisał: " . . . jedziemy po puchar świata. także bez strachu, ale z rozwagą :) . . "

kontratak: " . . . Z jaką rozwagą? Kogo mamy się bać? . . . . "

:)))))))) hehe, toż stoi: bez strachu

od setek lat: bez strachu ale z rozwagą

odnośnik

pzdr
25 listopada 2007, 19:02 / niedziela
Smialkowi, ktory jako trzysetna osoba wklei zestaw grup na El. MS 2010 w tym temacie, stawiam karnet na runde wiosenna i dwa cieple gdanskie w Maxie na rachunek Kontrataka i Zeto, ktore ja sam moglbym spic ale sie wyrzekam (Castorp).
25 listopada 2007, 19:05 / niedziela
Jest świetna Grupa Dla mnie Tylko Czesi Lepsi
25 listopada 2007, 19:09 / niedziela
Juz sie zaczyna !
Bobo Kaczmarek juz sra ze strachu przed Czechami,a pozostalych grupowych rywali nazwal :EUROPEJSKIMI SREDNIAKAMI !!!
Jak czytam wypowiedzi tego przyglupa,to wstyd mi,ze jest moim rodakiem.
25 listopada 2007, 19:12 / niedziela
no to rozmywam

starszy - hiobowa wieść, gdańskie zesżło z taśm produkcyjnych, teraz schiodzi to co na magazynach i hurtowniach,
ja to nie wiem co teraz będzie ?

nawet bym wkleił, ale wobec powyższego nie chce Cię naciągać

bliskie, bliziutkie wyjazdy,
bodaj czy nie pierwszy ( ? ) raz pula wejsciówek udostępniana przez gospodarzy gościom moze nam nie wystarczyć
co tam może,
nie wystarczy, chyba na pewno ;-) ( Praga, Bratysława)

bobo to baba : ))))) to i płacze o lada co
25 listopada 2007, 19:24 / niedziela
Jak to ?! Nasze ostatnie ,,naciagane,, gdanskie schodzi juz tylko z magazynow ?! Co to kurwa ma znaczyc, a co dalej z nami ? Jak oni sobie wyobrazaja nasza przyszlosc ? W pol milionowym moim miescie nie bede mogl spic browara z napisem Gdanskie na etykietce ? Ja pieeeerrrrdole !

Wracajac do glownego tematu : dobra grupa, Czesi i Slowacy zdziwia sie jak zawita u nich po 40 000 bialo-czerwonych, he, he...ale bedzie jazda...
25 listopada 2007, 21:58 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 listopada 2007, 23:16 / niedziela
Mod opanuj się! Nawet piwo tobie przeszkadza?
2 grudnia 2007, 19:36 / niedziela
Nigdy nie udzielam sie na forum lecz wyniki losowania do MS 2010 i grupa z udziałem Irl Płn sprawiła, że zrodziła się niepowtarzalna szansa do "zintegrowania" się kibiców Lechii z zielonej wyspy( a są nas tu przecież dziesiątki )...pokazania się na tym meczu wspólnie...itd :D Wiem, że do meczu przynajmniej ...10 miesięcy :) ale czemu nie zacząć od zaraz delektować się miejscowym Jameson'em wśród "swoich" ...okolice Cork nr gg 3568805
10 stycznia 2008, 12:48 / czwartek
Hiszpanie i ich rywale nie mogą dogadać się w sprawie terminarza eliminacji mundialu. Grozi im więc to, że kolejność gier ustali ślepy los. To samo może czekać Polaków. Negocjacje w naszej grupie 16 stycznia, a to ostatni dzień, jaki FIFA wyznaczyła na osiągnięcie porozumienia.

odnośnik
16 stycznia 2008, 16:28 / środa
6 września tego roku od meczu ze Słowenią na własnym terenie rozpocznie piłkarska reprezentacja Polski udział w eliminacjach mistrzostw świata 2010 roku. Zakończy je, także w kraju, 14 października 2009 roku spotkaniem ze Słowacją.

Terminarz:

06.09.2008
Polska - Słowenia

10.09.2008
San Marino - Polska

11.10.2008
Polska - Czechy

15.10.2008
Słowacja - Polska

28.03.2009
Irlandia Płn. - Polska

01.04.2009
Polska - San Marino

05.09.2009
Polska - Irlandia Płn.

09.09.2009
Słowenia - Polska

10.10.2009
Czechy - Polska

14.10.2009
Polska - Słowacja

DO BOJU!!!
21 stycznia 2008, 17:28 / poniedziałek
Eliminacje MŚ 2010 w TVP / PAP

Telewizja Polska pozyskała prawa do transmisji meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2010. Stosowane porozumienie zostało zawarte z właścicielem tych praw firmą Sportfive. TVP w dalszym ciągu rozmawia z Polsatem na temat meczów Euro 2008.

Umowa ze Sportfive obejmuje transmisje z wszystkich eliminacyjnych oraz towarzyskich spotkań Polaków w kraju i na wyjeździe. Relacje będzie przeprowadzał program 1 TVP.

- Zawarliśmy porozumienie z firmą Sportfive w sprawie zakupu transmisji meczów eliminacji mistrzostw świata. W ten sposób chcemy realizować misję telewizji publicznej - powiedział członek zarządu TVP Piotr Farfał.

Dyrektor TVP Sport Robert Korzeniowski podkreślił, że mecze narodowej drużyny na pewno będą transmitowane na antenie otwartej. - Od lat jesteśmy partnerem reprezentacji i trudno byłoby sobie wyobrazić telewizję publiczną bez niej. TVP już wcześniej nabyła prawa do transmisji z turnieju finałowego najbliższych mistrzostw świata oraz turnieju, który odbędzie się w 2014 roku. Będziemy również pokazywać Puchar Konfederacji w 2009 roku - oświadczył Korzeniowski.

- Negocjacje z TVP były twarde, ale zakończyły się powodzeniem - dodał prezes Sportfive Andrzej Placzyński. - To bardzo ważne porozumienie dla polskich kibiców, a przecież reprezentacja piłkarska to podstawowy sportowy produkt dla telewizji. TVP powinna być zadowolona z tej umowy.

Piotr Farfał wyjaśnił również, że TVP nadal prowadzi rozmowy z Polsatem w sprawie transmisji z Euro-2008. Właścicielem tych praw jest Polsat, ale telewizja publiczna chciałaby pokazywać wszystkie mecze Polaków i kilka innych. - Nadal trwają negocjacje w tej sprawie, tyle mogę na razie powiedzieć - powiedział członek zarządu TVP. - Gdy rozmowy zakończą się, natychmiast o tym poinformujemy - dodał.

TVP ma również zagwarantowane prawa do transmitowania meczów reprezentacji Polski do lat 21 rozgrywanych w kraju oraz prawo do skrótów, objętych licencją meczów w internecie.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023