Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

BRACI SIĘ NIE TRACI, czyli co słychać u naszych zgód?

strona 25/56

20 marca 2010, 16:23 / sobota
Legia Warszawa 1 - 1 Śląsk Wrocław

Śląsk wyrównuje :)
5 minut do końca!
21 marca 2010, 02:18 / niedziela
Pieprzyć wyniki. Nie one najważniejsze. Jeszcze o wyjeździe do Wrocławia:
odnośnik
21 marca 2010, 08:49 / niedziela
Doping z Wisła&Lechia odnośnik
21 marca 2010, 13:05 / niedziela
Do Gryfina wybieramy się na różne sposoby i z różnych miejsc północnej Polski. Najwcześniej podróż rozpoczęli fani Pomezanii Malbork, którzy wsparli nas w tym dniu w 5 osób, za co wielkie dzięki. Ze Słupska ruszamy już przepełnionym autokarem plus trzy auta. Po drodze dosiadają się jeszcze fani Gryfa ze Sławna, a także kibice przebywający w Koszalinie i Szczecinie. W Gryfinie nasza łączna liczba to 78 osób.
Danie dnia: paprykarz szczeciński z frytkami.
odnośnik
23 marca 2010, 21:20 / wtorek
Magazyn 4-4-2 po meczu w Gryfinie:
odnośnik

W sobotę gramy u siebie z Kaszubią Kościerzyna:
odnośnik
23 marca 2010, 21:35 / wtorek
PS: w 4-4-2 w końcówce nasza grupa w Gryfinie.

a tu zapowiedź na sobotę:
odnośnik
i jeszcze jedno, to będzie historyczny, bo ostatni mecz SKP Gryf 95 Słupsk, na nasze prośby w końcu przystał klub. 30 marca będziemy mieli już w statucie KS Gryf Słupsk z herbem i barwami czerwono - biało - niebieskimi i biało - zielonymi wyjazdowymi. Wszystko to nawiązanie do historii i tradycji.
25 marca 2010, 10:33 / czwartek
odnośnik

mam nadzieję, że nasz "inwestor" nigdy nie wpadnie na taki pomysł
25 marca 2010, 11:00 / czwartek
A to niby dlaczego Lowca? Caly swiat kreci sie na kredytach. Przy dobrej polityce transferowej taki mini kredycik zwraca sie w kilka lat. Kilka meczy w LM i po placzu. To jest kapitalizm:)
25 marca 2010, 11:28 / czwartek
Dlatego że taki "mini kredycik" może być początkiem końca dla klubu.

Zdarzyło się już, że kilka klubów, którym wydawało się że są bogate dziś grają kilka lig niżej. Chociażby Leeds United.

Inwestor naobiecywał gruszek na wierzbie, a teraz na te gruszki chce wziąć kredyt.
25 marca 2010, 11:35 / czwartek
tylko, ze to kredyt na budowe galerii handlowej, ktora ma na siebie zarabiac. nie na transfery czyli "przejadanie" tak jak to robi np. real... zabezpieczeniem zapewne bedzie albo sama galeria albo majatek solorza. nikt niedalby 150 mln euro kredytu zabezpieczonego majatkiem polskich klubow, razem wzietych nawet :D
25 marca 2010, 12:10 / czwartek
jako pracownik banku popieram Lowce Skor. Jak najdalej sie trzymac od jakichkolwiek kredytow. pozdrawiam
25 marca 2010, 12:33 / czwartek
Caly swiat sie kreci na kredytach to znaczy ze jest ok? To wlasnie przez ten swiat, kredyty itp mamy teraz kryzys.
Wszystkie muchy tego swiata wpierdalaja gowno - to my tez mamy zaczac?

Dla mnie ta inwestycja jest mocno ryzykowna. Skonczyly sie zlote czasy galerii. Teraz kazda firma zanim zwiaze sie umowa na min 3 lata mysli dwa razy. Juz byly przypadki (chociazby w Centrum Osowa) ze najemca spierdalal w nocy z wartosciowym towarem i tyle go widzieli. Z 5 mln zysku nagle moze sie zrobic ledwo wegetacja i dokladnanie na raty kredytu ze srodkow wypracowanych gdzie indziej, np. na klubie.
25 marca 2010, 13:02 / czwartek
głupoty piszecie. to nie jest kredyt mieszkaniowy ze wezmiesz 300tys a oddasz 600. inwestujesz te pieniadze jak dobrze je zainwestujesz to kredyt splacisz bardzo szybko i zarobisz na tym w huj monety. cały swiat siedzi po uszy w kredytach i niektórym kredyt służy ...a niektórym nie ale to jest biznes :) ta galeria jest dobra inwestycja ale...u nas Galeria Bałtycka jest dobra inwesytcja natomiast u mnie na Chełmie galeria Tesco to jakas masakra i Leqlerkue tez na Przymymorzu. takze trzeba byc pewnym swego bo inaczej mozna przeinwestoac...
25 marca 2010, 14:32 / czwartek
Misiek głupoty to piszesz ty. W Gdańsku tylko Galeria Bałtycka i Medison prosperują tak, jak powinny. Wszystkie inne galerie, w tym Manhattan umierają. Budując galerię, nie masz pewności, czy zarobi ona na siebie, nie wspominając kredytu.
25 marca 2010, 14:57 / czwartek
Polska juz dawno wpadła w łapy lichwiarzy
odnośnik
teraz czas na Śląsk he
25 marca 2010, 15:12 / czwartek
Dziękuję za takiego inwestora. Jeżeli w taki sposób wygląda budowa Śląska pod patronatem Solorza to życzę powodzenia... Co ryzykuje inwestor? Gdzie wykłada kasę? Nie zdziwiłbym się, gdyby kredytu udzielał Invest Bank, a więc w pewnym sensie sam Solorz. 150 mln euro to powiedzmy 600 mln zł. Spłata samego kapitału kredytu w ciągu 25 lat to 24 mln zł rocznie, do tego dochodzą ogromne odsetki. Ile miesięcznie będzie osiągał Śląsk z Galerii tego nie wiadomo. Ile lat będzie się w stanie Galeria utrzymać? 25 lat? Nie pojawi się konkurencja, nowa Galeria? Mówimy tylko o budowie, a potem remonty, utrzymanie, bieżące zarządzanie...
25 marca 2010, 15:57 / czwartek
solorz na biznesie sie zna, galeria bedzie 2 x wieksza niz baltycka, do tego przy stadionie i autostradzie, w 800 000 miescie. mysle, ze bedzie niezle i jak pisze po raz kolejny, zabezpieczeniem na bank nie jest Slask bo kto by dal polskiemu klubowi 150 mln euro? ;]
25 marca 2010, 16:57 / czwartek
Nie wiem co macie przeciw kredytom. Sam kilka lat temu wziąłem dosyć pokaźny. Na rozkręcenie firmy. Dziś już spłaciłem ale... zastanawiam się nad kolejnym. Wymyśliłem biznes na to lato i go zrealizuje. Liznąłem trochę w tym temacie w poprzednie. I zrobię to właśnie z pomocą kredytu. Miedzy innymi dlatego, że bez kredytów fiskus pyta się skąd masz siano na rozruch. Poza tym pokażcie mi jedną, jedyną osobę dziś bez jakiegokolwiek kredytu. Mądrze wzięty i zainwestowany kredyt to polowa sukcesu. Zgadza się, niektórzy wywalili się z tym na ryj ale to ryzyko biznesu. Na to nie ma mocnych.
25 marca 2010, 17:38 / czwartek
dla przykładu podam że Portsmouth ma kredyt do 2035 roku na 170 mln zł, sa jeszcze 2 jeden na 35 do 2024 i na 17 do 2013... obecnie klub nie ma z czego tych pieniędzy spłacić, a ten szejk co tam był dał noge i klub prawdopodobnie przestanie istniec od przyszlego sezonu... fajne te kredyty nie?
25 marca 2010, 18:36 / czwartek
Dla przykładu podam , że firmy MC Donald s, Woolworths, Burger King, Universal, Ford, GMC, Adidas, Puma, BP, Siemens, Krupp, Nike, Bata, albo może bardziej rodzime Lotos, Orlen, Ryłko itd itd itd powstały na kredytach. Fajne te kredyty nie Simek? Ciach bajera bo zaczyna się to robić żenujące i nie w tym wątku.
25 marca 2010, 18:45 / czwartek
tak Simek, właśnie Portsmouth idzie na dno
odnośnik

Pan_Dudzik_Shn jest mała różnica, Ty bierzesz kredyt na swoje konto, w razie (odpukać) niepowodzenia, to Ty i Twoja rodzina będzie wykopana na bruk a Ty będziesz przed meczem Lechii zbierał puszki i butelki z pomocą swoich dzieci.
W przypadku klubu jest troche innaczej

DALI napisał:
Nie zdziwiłbym się, gdyby kredytu udzielał Invest Bank, a więc w pewnym sensie sam Solorz.

miałby kase za odsetki gratis
przypominam ze Solorz 4 razy zmieniał nazwisko
25 marca 2010, 18:46 / czwartek
Panie Dudzik firmy Lotos Orlen zostaływ latach 90 przekrztałcone z komunistycznych molochów w SA. z udziałem skarbu panstwa.
25 marca 2010, 18:48 / czwartek
Podałem przyklad zeby pokazac roznice miedzy tym co Ty piszesz a tym co moze wyniknac w przypadku Śląska. Polskie kluby nie są majętne a zaciąganie kredytów przez ich właścicieli może ostatecznie mieć zły skutek na sam klub w przypadku nie wywiązania sie z takiej umowy przez inwestora... zawsze jest to ryzyko a ja bym wolal nie ryzykowac w przypadku Śląska czy tez moze i kiedys tam naszym...
25 marca 2010, 18:58 / czwartek
Mirekgd zanim zostały przekształcone korzystały z kredytów i na tym powstała baza. A czy uważasz , ze Orlen kupił 501 stacji benzynowych w Niemczech z zaoszczędzonych zaskórniaków? Opanuj się. Mówiłem ciach bajera.
25 marca 2010, 18:58 / czwartek
Dokladnie. Klub nie jest tak preznym przedsiebiorstwem mogacym pozwolic sobie na ryzykowanie o ktorym pisze Pan Dudzik. Zaryzykujesz istnienie Lechii bo taki jest biznes?
Poza tym z Woolworths nie trafiles. Zbankrutowali ponad rok temu.
I tak ze szczerej troski... Chcesz brac kredyt na biznes sezonowy? W dwa miesiace chcesz zarobic na jego splate i jeszcze ma zostac? I bedzie to przynosic kase niezaleznie od pogody?

Ja szczerze powiem, ze z podziwem patrze na ludzi idacych w kredyt za kredytem. Choc nasladowac nie bede.
25 marca 2010, 19:05 / czwartek
Kolego bialo zielony, w tamtym roku zarobilem przez 2 miesiace prawie 80 tys. Blagam cie nie pouczaj mnie na co i kiedy mam brac kredyt.
25 marca 2010, 19:08 / czwartek
O Wordsworth poważnie mówisz? Niesamowite hehehe i to po ponad stu letniej działalności. Naiwni jesteście więrząc w "plajtowanie" hehe.
25 marca 2010, 19:12 / czwartek
Ciesze sie twoim szczesciem.
Kredyty bierzesz zeby sie skarbowka nie dojebala, a na lewo i prawo (na otwartym forum) opowiadasz ile zarobiles :D
25 marca 2010, 19:13 / czwartek
Lichwiarski system pierdolnie to innaczej będziesz śpiewał : )
25 marca 2010, 19:14 / czwartek
No. A teraz powodzenia w "namierzeniu". A może ty jeden z tych "pomagających"?
25 marca 2010, 19:16 / czwartek
Sluchaj ja do ciebie pisze normalnie i bez zlosliwosci a ty sie spinasz bo argumentow ci brakuje? Konfidentow wypierdalaj szukac miedzy rodziny albo swoich ziomkow.
25 marca 2010, 19:18 / czwartek
tak Pinochet, system pierdolnie. Ale dopiero jak się Adolf za władzę weźmie. Na razie śpię spokojnie. I skończcie już to pierdolenie bo zachowujecie się jak bęcwały . Z ręką na sercu, który z was nie ma ani złotówki zadłużenia???. Pytam pełnoletnich żyjących na swoim garnuszku??? Admin wyrzuć wszystko począwszy od wpisu Łowcy o kredycie Sląska.
25 marca 2010, 19:22 / czwartek
Ty , wypierdalaj to ty do swoich koleżków możesz zarzucać.
25 marca 2010, 19:24 / czwartek
Pan_Dudzik_Shn każdy z Polaków jes zadłuzony chociaż mógł nigdy w zyciu żadnego kredytu wziąść hehe
odnośnik
25 marca 2010, 19:30 / czwartek
Dobra, sorry biało-zielony. Ale z tą rodziną to przesadziłeś. Ja też z "pomagającym" dlatego sorry. Admin wypierdol te wątki.
25 marca 2010, 19:44 / czwartek
"Poza tym pokażcie mi jedną, jedyną osobę dziś bez jakiegokolwiek kredytu"

JA. Studiuje, pracuje i calkiem dobrze zarabiam.
Ale to wszystko ma sie chuj do tematu.
25 marca 2010, 20:03 / czwartek
A masz karte kredytowa panie student?
25 marca 2010, 20:06 / czwartek
A jak juz skonczysz studia i zalozysz rodzine to pobiegniesz po kredycik na chate. Wiec daruj sobie bzdetne wpisy.,
25 marca 2010, 20:21 / czwartek
Nie bylo tematu Panie Dudzik.
Pozdro.
25 marca 2010, 21:23 / czwartek
Panie Dudzik- nie pobiegne, mam swoje mieszkanie. A kart z odroczona platnoscia nie potrzebuje. Pozdro.
25 marca 2010, 21:51 / czwartek
To ty w ogóle chodzący ideał jesteś tt. Gdzieś ty był jak ja Bolka na prezydenta wybierałem? Nadałbyś się. Tylko po co bajki zmyślasz ( w sumie przez bajki to jeszcze bardziej byś się nadal:P) Pozdro i ciach bajera.
25 marca 2010, 22:20 / czwartek
Lata mi to czy mi wierzysz. Mieszkanie dostalem po rodzicach. I styka bo juz nie na temat w chuj sie rozpisalismy.
25 marca 2010, 22:31 / czwartek
25 marca 2010, 22:38 / czwartek
hmmm ciekawa dyskusja.

chodzi o sprawę zupełnie zasadniczą.

zadłużać trzeba się z głową, zresztą żaden bank nie sfinansuje ryzykownych przedsiewzięć, które nie mają szans funkcjonować.

prawda jest taka, że Porstmouth czy Leeds to przykłady zupełnie skrajne, właściciele ukrywali stan faktyczny i skończyło się jak skończyło.

piłka to dziś biznes jak każdy inny. a najczęściej jest tak, że bez kredytu biznes nie ruszy z miejsca. jak napisałem wyżej trzeba to robić z głową. nie może być tak, że los klubu zależy od jednego celnego czy niecelnego kopnięcia do pustej bramki, że cały biznes plan jest uzależniony od wyników sportowych, od tego czy druzyna zagra w pucharach europejskich itd

wielu z Was krzyczało, że zemści się skąpstwo zarządu w przerwie zimowej (ci co najbardziej panikowali wiedzą, ze to o nich mowa) i że już w pierwszej potyczce z Odrą mocno dostaniemy po piździe. jak było wszyscy wiemy.

no ale dajmy na to, że wzmocnienia byłyby jedynie możliwe do sfinansowania przez zaciągnięcie kredytów...te same osoby dziś krzyczą, ze nie chca aby Lechia tak jak Śląsk cokolwiek robiła na kredyt. prawda jest taka, ze w pewnym momencie będzie to konieczne, żeby przyszły lepsze wyniki, zeby zapełnić nowy stadion itd

mówiąc łopatolgicznie: czasem aby wyjąć, trzeba włożyć.

poruszona została kwestia kredytów mieszkaniowych, czasem kredyt jest najlepszą formą oszczędzania. że niby jak? mieszkanie dziś kosztujące 100, jutro będzie kosztować 200. a ktoś zwlekający z kupnem na kredyt będzie 100 w plecy...
25 marca 2010, 22:47 / czwartek
Nie chcecie się przenieść na jakieś forum finansowe? :)
26 marca 2010, 07:44 / piątek
haha mi sie podoba. moze cos o dotacji z unii europejskiej bo chce wziac na rozwiniecie nowo otwartej dzialanosci. mowcie slucham z uwaga :) czekam z niecierpliwoscia pozdro
26 marca 2010, 10:44 / piątek
Oklepane od lat finansowanie Polskich klubów w oparciu o sponsoring; w polskich realiach nie ma - moim zdaniem - racji bytu. Środki przekazywane przez najmożniejszych naszej ligi są żałośnie śmieszne w porównaniu do - chociażby europejskich średniaków. Ma to bezpośrednie przełożenie na klubowe budżety. To z kolei przekłada się na mizerne wyniki sportowe.
We Wrocławiu przeprowadzony zostanie pewnego rodzaju eksperyment. Czy skuteczny? Czas pokaże. Szczerze powiedziawszy wolę takie rozwiązanie, niż liczenie przez kolejne sezony na cud "samospełnienia". Pozdrawiam z Wrocławia!
27 marca 2010, 18:06 / sobota
Kto ma ochotę to zapraszamy:

odnośnik
27 marca 2010, 18:32 / sobota
Dziala wam Wiselki na SopCast?
27 marca 2010, 18:35 / sobota
*mecz
1 ..... 23 24 25 26 27 ..... 56
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.517