Gdańsk: środa, 28 października 2020
FORUM
Podstrony:


BRACI SIĘ NIE TRACI, czyli co słychać u naszych zgód?

strona 3/56

27 maja 2008, 17:39 / wtorek
27 maja 2008, 17:50 / wtorek
Wywiad z Tarasiewiczem.
odnośnik
27 maja 2008, 19:55 / wtorek
To, ze Śląsk wystąpił o licencję jeszcze nic nie znaczy, bo prezes Śląska wyraźnie powiedział, że występuje o licencję z tego powodu, że do fuzji jeszcze nie doszło a więc nie wiedząc czy do fuzji dojdzie, musiał o licencję na wszelki wypadek wystąpić.

Ale oliwy do ognia mocno dodało to:

odnośnik
odnośnik

"(...)Połączenie klubów nastąpi w drodze przeniesienia całego przedsiębiorstwa spółki WKS Śląsk Wrocław S.A. do spółki Groclin-Dyskobolia S.S.A. (przeniesienie całości aktywów i pasywów) w zamian za objęcie pakietu większościowego akcji przez Miasto Wrocław(...)"

O ile jeszcze dziś rano byłem tej fuzji pewny, to dziś nie wiem, czy jest na nią jakaś szansa :)
27 maja 2008, 21:00 / wtorek
26.05.2008(17:35): Gorzki smak awansu
Wrocław, 26 maja 2008
List otwarty do Prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza
Szanowny Panie Prezydencie!
Okradł nas Pan. Okradł Pan wszystkich kibiców Śląska. Okradł Pan z radości, jaka towarzyszy sukcesowi. Okradł nas Pan z tego, co tydzień temu stało się udziałem kibiców Lechii Gdańsk. Miałem tę przyjemność być 18 maja w Gdańsku i cieszyć się wraz z naszymi przyjaciółmi z ich powrotu po 20 latach do ekstraklasy. Niestety we Wrocławiu tej radości nie było i uważam, że jest Pan jednoosobowo odpowiedzialny za gorzki smak tego awansu. [ więcej ]

autor : Filip Podolski
27 maja 2008, 22:17 / wtorek
z witryny: slasknet.com:

odnośnik

O polityce słów kilka
Według informacji jakie do nas dotarły, dzisiejsze krytyczne wystąpienie Michała Jarosa i Macieja Zielińskiego oraz prezentacja dokumentu dotyczącego fuzji, który wyciekł do mediów, spowodowało sporo zamieszania wśród osób zaangażowanych w operację „fuzja”. Strona grodziska broni się, że pismo (zaprezentowane w naszym serwisie) to dokument stary, nieaktualny i zawierający błędy. Po negatywnej opinii DZPN wycofano się z pomysłu rozgrywania meczów Młodej Ekstraklasy w Grodzisku Wielkopolskim, Śląsk nie może także przekazać prawa własności do stadionu przy ul. Oporowskiej, bo go nie posiada. W dodatku opisany tam sposób przekształceń nie jest pełny, bowiem jest tam mowa o przeniesieniu do spółki Groclin przedsiębiorstwa spółki WKS Śląsk Wrocław SA, a to nie jest tożsame z całą spółką, która potem odkupiłaby udziały od Grodziszczan. Jak wiadomo język prawniczy jest niezwykle zawiły, w dodatku gdy do czynienia mamy ze spółką giełdową, jaką jest Groclin, komplikacje narastają.
Abstrahując jednak od faktu czy dokument jest pełny i czy odpowiada rzeczywistym planom, to jaki ten plan połączeń spółek by nie był, powinien być podany do publicznej wiadomości, debaty i dyskusji już dawno. Niestety po raz kolejny czkawką odbija się całkowity brak polityki informacyjnej ze strony miasta. I choć nie raz pojawiały się na ten temat krytyczne głosy ze strony kibiców i mediów, to wygląda na to, że władze miasta je zupełnie lekceważą, co prowadzi do piętrzenia się spekulacji. A przecież Śląsk nie dość, że formalnie jest miejski, to jest to dobro wrocławskiej, dolnośląskiej i całej polskiej piłki. A jeśli nawet w meandry fuzji nie jest wprowadzony Maciej Zieliński, przewodniczący komisji ds. sportu, to można nabrać coraz więcej podejrzeń, że wąskie grono osób wtajemniczonych nie jest przypadkowe…
autor : guardian
28 maja 2008, 12:29 / środa
Dziś na specjalnej konferencji prasowej, poseł Michał Jaros i radny Maciek Zieliński przedstawili kilka warunków dotyczących fuzji Śląska z Groclinem. Nas najbardziej zainteresowały dwa:

- Rezygnacja z udziału w Pucharze UEFA

- Pozostawienie na stanowisku trenera Śląska Ryszarda Tarasiewicza

Czekamy na odpowiedź władz miejskich.

W najbliższy czwartek podamy na Fanie komunikat na temat decyzji jakie podejmą kibice Śląska odnośnie fuzji.

odnośnik
28 maja 2008, 21:17 / środa
niestety władze Wrocławia najprawdopodobniej oszukają ( oszukali?) kibiców Śląska!! Do fuzji dojdzie w sobotę - a władze nabiją sobie kasę sprzedając licencje Śląska tfu! Polonii W-wa!! Dla naszych przyjaciół z Wrocka to nie najlepszy obrót sprawy - nie dość że nie zagrają na własnej( tylko Drzymały) licencji, to ominie ich Uefa na rzecz tfu! Amici! .
To jest niestety najbardziej prawdopodobny, ale na szczęście jeszcze nie przesądzony scenariusz więc trzymać za Śląsk!!!!
28 maja 2008, 21:20 / środa
Rezygnacja z Pucharu UEFA
Napisał Roman Zieliński

Do szczegółów jeszcze wrócimy, ale na dziś można stwierdzić iż niemal na pewno we Wrocławiu nie będzie Pucharu UEFA. Taką decyzję podjął po rozmowie z ponad dwudziestoosobową reprezentacją fanatyków Śląska. Łatwo mu to nie przyszło, lecz prawdę powiedziawszy z taką decyzją liczył się idąc na rozmowę. Dyskusja trwała półtora godziny i były momenty, w których zdawało się, ze jej koniec nastąpi przedwcześnie. ...

Ostatecznie ustalono, że Drzymała o grę w Pucharze UEFA nie wystąpi, choć wiąże się to z brakiem dochodów na poziomie 4 milionów złotych. Jakie były argumenty obu stron – to zostanie już tajemnicą, jednak nić porozumienia została osiągnięta.

*

W rozmowie z prezydentem Dutkiewiczem, która postaram się przeprowadzić jeszcze dzisiaj, przedstawię wasz pogląd. Jestem skłonny zrezygnować z występów w Pucharze UEFA, skoro jest to nie do przyjęcia – stwierdził. Oprócz tego poruszano kwestię kontynuacji historii klubu, co również rozstrzygnięto po myśli fanów.

Teraz to, jaki będzie miał kształt nasz Śląsk są w rekach samego Drzymały, Dutkiewicza i radnych Wrocławia. Oraz niby nieobecnego w tych rozmowach ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Nasze komentarze po tym wydarzeniu – już wkrótce na Fanie.
28 maja 2008, 21:21 / środa
28 maja 2008, 21:21 / środa
pio, o licencję wystąpi nowy połączony klub, to nie będzie licencja "dla Groclinu", bo Groclinu po tej fuzji już nie będzie (bo mam nadzieję, że po wczorajszej aferze zmienią sposób przeprowadzenia fuzji i nie będzie tak, że Groclin przejmuje wszystko a potem przyjmuje nazwę WKS Śląsk)

natomiast jeśli chodzi o start w P. UEFA to wielu kibiców cieszy się, że Śląsk w nim nie zagra bo Śląsk nie wywalczył startu w pucharach na boisku
28 maja 2008, 21:33 / środa
to tylko mydlenie oczu i gra słów - jak by na to nie patrzeć to "nowy" Śląsk bedzie grał na licencji Grodziska ponieważ z tego jest większa kasa!!! Trzecia drużyna sezonu otrzymuje zdecydowanie większe pieniądze od sponsora tytularnego ligi ( jaki by on nie był) i od C+., a z tego Drzymała nie zrezygnował. A prawo do gry w ekstraklasie wywalczone przez Śląsk będzie najprawdopodobniej konsumowane w Warszawie i de facto (niestety) tak jak my wyśmiewamy się z Lecha nazywając go Amicą inni będą nazywać Polonie W-wa - Śląskiem, a Śląsk - Dyskobolią!! Pokręcone to jak tampon w piździe, niestety możliwe tylko w takim piłkarskim trzecim świecie jak polska
28 maja 2008, 21:36 / środa
piszesz od płota do płota

olo.gda 27 maja 2008, 19:55 / wtorek napisał :

"(...)Połączenie klubów nastąpi w drodze przeniesienia całego przedsiębiorstwa spółki WKS Śląsk Wrocław S.A. do spółki Groclin-Dyskobolia S.S.A. (przeniesienie całości aktywów i pasywów) w zamian za objęcie pakietu większościowego akcji przez Miasto Wrocław(...)"

odnośnik

otóż to co sam wyłuskałeś z odnośnika . . . te całe awanse, gry lub nie-gry w pucharach, lokalizacja zaplecza treningowego, personalia to wszystko drobiazgi wobec meritum:

czy Śląsk zostaje rozwiązany a jego aktywa i pasywa przejmuje spółka Groclin

i TYLKO TO się liczy,

a poza tym przeciekiem który na nieszczęście Drzymały ujawniony został przed podpisaniem umowy, nikt (?) z kibiców nie widział innego projektu umowy

niestety wygląda na to że to koniec Śląska

i odstąpienie od pucharów czy inne ruchy pod publiczkę tego nie odmienią
niestety
28 maja 2008, 21:41 / środa
verde, dlatego napisałem trzy posty wyżej: "bo mam nadzieję, że po wczorajszej aferze zmienią sposób przeprowadzenia fuzji i nie będzie tak, że Groclin przejmuje wszystko a potem przyjmuje nazwę WKS Śląsk"

Bo nie wydaje mi się, aby Wrocek pozwolił na to co napisałem w cytowanym przez Ciebie wczorajszym wpisie.
Wiesz, wychodzę z założenia, że radni wrocławia pamiętają, że są WYBIERANI przez społeczeństwo a skoro społeczeństwo już wie i się nie godzi to na pewno ewentualny wyłom zostanie im zapamiętany. PR prezydenta Dutkiewicza też mocno ucierpi na tej sprawie.
28 maja 2008, 21:50 / środa
pio - ok, ale można to zrobić tak, że Groclin wnosi do spółki 3 miejsce zajęte w lidze i z tego tytułu połączony klub dostaje kasę od C + (który nomen omen będzie miał większą oglądalność na pewno we Wrocku a nie w Grodzisku) i nie ma to nic wspólnego z licencją, o którą wystąpi "nowy" klub (ten po fuzji) - licencja będzie przyznana nowemu klubowi a nie dzisiejszemu Śląskowi albo Groclinowi. Licencje za zakończony sezon wygasły, teraz trzeba uzyskać nowe.

druga część posta - zgoda.

Ważne, że Śląsk sam awansował do ekstraklasy i nie jest to wejście do ekstraklasy kuchennymi drzwiami, dramat polega na tym, że to rzeczywiście nie będzie WKS Śląsk - to połączenie dwóch klubów które można by nazwać Śląsk - Groclin SSA, zupełnie inaczej by było, gdyby Drzymała został po prostu inwestorem w Śląsku wnosząc do spółki kapitał i nawet kontrakty zawodników, ale bez spółki z Grodziska. No ale on ma w Grodzisku świetnie zorganizowane przedsiębiorstwo piłkarskie i nie chce go ot tak zlikwidować...
28 maja 2008, 21:56 / środa
heh,
nadzieję masz ? ? ?

to co wyłuszczyłeś, co jednoznacznie wskazuje na koniec Śląska zostało zamieszczone w piśmie do DOZPN

dosłownie dwa zdania przed meritum które jakoś udało Ci się wyłuskac stoi

" . . . Działając w imieniu WKS Śląsk Wrocław . . . n a podstawie udzielonych mi pełnomocnictw, mając na uwadze treść ZAWARTEJ pomiędzy miastem, Ślaskiem a Groclinem ! ! ! ! ! UMOWY o wspólnym przedsięwzięciu . . . "

tego nie pisze jakaś pierdolona kurwa stec czy kubicki ktróry ma popierdolone we łbie
to pisze człowiek który ma pełnomocnictwa do reprezentowania WSZYSTKICH stron
a to co wyłuszczyłeś nie jest żadną tam dywagacją tylko esencją, konsekwencją zawartej już umowy, przywołanymi z niej ustaleniami

niestety
28 maja 2008, 22:07 / środa
Dla mnie wczoraj sytuacja się zmieniła,
do wczoraj chcieli to zrobić po cichu, pod stołem, nie ujawniając jaki będzie przebieg fuzji
teraz, MOIM ZDANIEM, nie mogą.

Ale:
- pismo jest sprzed miesiąca, teraz rzecznik Groclinu twierdzi, że projekt fuzji już został zmieniony - można podejrzwać, że mija się z prawdą
- pełnomocnictwo do wystąpienia o WYDANIE OPINII to jeszcze nic groźnego
- umowa z 3 marca to jakieś porozumienie o współpracy, pewnie trochę mocniejsze od listu intencyjnego, ale na pewno nie obligujące żadnej ze stron do zawarcia transakcji (pewnie jestem naiwny)
- umowa finalizująca fuzję nie jest podpisana a Radni Wrocławia muszą podjąć uchwałę w tej sprawie, dlatego mam nadzieję, że w związku z wypływem na jaw wczorajszych informacji konieczna będzie zmiana sposobu przeprowadzenia fuzji. Maciej Zieliński, radny, były koszykarz Śląska i ikona tego klubu, powiedział, że nie ma kompletnie żadnych informacji o tym jak ta fuzja ma przebiegać, Rada MIasta nie przegłosuje przecież niczego, o czym nie ma bladego pojęcia - będą żądali ujawnienia dokuemntów.

Inaczej sobie tego nie wyobrażam, oni są "rozliczani" przez społeczeństwo Wrocka
28 maja 2008, 22:19 / środa
jeżeli dla Ciebie Umowa o wspólnym przedsięwzięciu które ma polegać na rozwiązaniu jednej strony i przejęciu aktywów i pasywów przez druga jest jakims tam porozumieniem o współpracy to . . . mhm, chciejstwo i przepraszam naiwność przez Ciebie przemawia

wiele bym dał by się mylić,
niestety,
najprawdopodobniej za cenę odstępstwa od pucharu i jeszcze jakiegoś medialnego ustępstwa, Groclin przejmie to co pozostanie po rozwiązanym Ślasku, włącznie z nazwą
28 maja 2008, 22:24 / środa
verde- nie bój żaby. drzymała ma już chyba inne plany, a kolor zielony zmienia na inny ;-)
28 maja 2008, 23:22 / środa
verde:
W moim przekonaniu "Umowa o wspólnym przedsięwzięciu" to umowa wskazująca intencje obu stron, umowa o współpracy, która ma doprowadzić do jakiegoś wspólnego przedsięwzięcia, które jednak nie może być na mocy samej tej umowy zrealizowane a więc to jeszcznie nie jest to cyrograf.

Chciejstwo??
29 maja 2008, 08:13 / czwartek
za Przeglądem Sportowym:

"Śląsk, mimo fuzji z Dyskobolią Grodzisk, nie wystąpi w Pucharze UEFA! Wczoraj przyszly prezes wrocławskiego klubu Zbigniew Drzymała spotkał sie z kibicami Śląska, ktorzy twardo stali na stanowisku, że ich zespół nie powinien startować w rozgrywkach, do których sie sam nie zakfalikował"

oby tak było..
29 maja 2008, 11:44 / czwartek
za piłka nożna.pl

Nie dojdzie do połączenia Śląska Wrocław z Groclinem Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, jak dowiedziało się ASInfo. Władze dolnośląskiego miasta nie osiągnęły porozumienia z prezesem trzeciego klubu I ligi zakończonego sezonu, Zbigniewem Drzymałą.

Oznacza to, że Śląsk wystąpi o licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej jako samodzielny zespół, gdyż uzyskał awans. W tej sytuacji w barażach o I ligę wystąpi nie Arka Gdynia, a Piast Gliwice.

Spotkania drugiego z wymienionych zespołów z Jagiellonią Białystok odbędą się 7 i 11 czerwca zamiast 28 i 31 maja.

oby było tak Lapa ;)
29 maja 2008, 12:12 / czwartek
29 maja 2008, 11:15:58 - maciejko
Śląsk Wrocław nie zagra w Pucharze UEFA
Klub Zbigniewa Drzymały rezygnuje z prawa gry w Pucharze UEFA - taka deklaracja padła w czwartek podczas wspólnej konferencji prezydenta Wrocławia i właściciela Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Nieoficjalnie wiadomo, że takie stanowisko to efekt kompromisu z kibicami wrocławskiego klubu.

Jednocześnie prezydent Rafał Dutkiewicz i Zbigniew Drzymała potwierdzili, że fuzja klubów jest aktualna - żadne wiążące decyzje nie mogą jednak zapaść przed 12 czerwca. Tego dnia ma posiedzenie Rada Miasta Wrocławia, której zgoda jest wymagana do potwierdzenia fuzji.

Nie wiadomo kto w takim razie będzie reprezentował Polskę w Pucharze UEFA - już w poniedziałek, 2 czerwca upływa termin zgłaszania zespołów do europejskich pucharów.

źródło: własne / Radio Wrocław

90minut.pl
29 maja 2008, 15:51 / czwartek
29.05.2008(13:29): Wreszcie oficjalne informacje
W czwartek w Ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli Prezydent Rafał Dutkiewicz, Zbigniew Drzymała, Michał Janicki, Jerzy Pięta (rzecznik Groclinu) oraz Marcin Garcarz (rzecznik prezydenta). Oczywiście konferencja związana była z planowaną fuzją Śląska i Groclinu. Zgodnie ze środowymi informacjami nastąpi rezygnacja z przysługującego prawa występów zespołu w Pucharze UEFA. - Zobaczcie, że Zbyszek został nawet kibicem Śląska – mówił Dutkiewicz, który podkreślał gest biznesmena i rezygnację z kilku milionów złotych, które można by uzyskać z gry w pucharach. Zaś Drzymała stwierdził: - Ja jestem takim prezesem, który nie boi się zapachu stajni, skoro wchodzę do szatni piłkarzy, to nie mogę się bać kibiców. Potrzebuję jedności kibiców. To jest konieczne, bo niedługo będę musiał zapełnić czterdziestotysięczny stadion.
W trakcie konferencji poinformowano także, że plan połączenia klubów jest już prawie gotowy, ale ostateczna decyzja zapadnie dopiero 12 czerwca, gdy wniosek zostanie poddany pod głosowanie rady miejskiej. Stwierdzono także, że będzie to naprawdę fuzja, której efektem będzie powstanie nowej spółki, która będzie kontynuatorem tradycji i historii Śląska Wrocław. Symbolem jest to, że puchary i trofea Dyskobolii pozostaną w Grodzisku. Opóźnienia nie powinny sprawić kłopotu dla PZPN-u. - Bardziej się boję radnych, niż ludzi w PZPN, bo oni na pewno nie będą przeciwko temu, żeby był silny klub – mówił Drzymała. Prawdopodobnie w związku z tym, że decyzja zapadnie 12 czerwca, nastąpi przesunięcie barażu na termin późniejszy, by uniknąć kolejnego zamieszania.
Cały czas trwa wycena obu spółek, ale pewne jest, że w związku z dużo większą wartością Groclinu, na początku większość udziałów posiadać będzie Drzymała (ponad 90%). W umowie mają jednak znaleźć się zapisy, które pozwolą miastu na skuteczne kierowanie losami spółką, a z biegiem czasu gmina obejmie pakiet kontrolny. Nie mówiono o sprawach personalnych, poinformowano jednak, że w przypadku akceptacji operacji przez rajców, decyzje w tych sprawach podejmować będzie zarząd spółki. Drzymała stwierdził jedynie, że widzi miejsce w klubie dla Ryszarda Tarasiewicza.
Klub w sezonie 2008/2009 ma dysponować budżetem rzędu 30 milionów złotych, a połowa z tej sumy jest już zagwarantowana wpływami z różnych źródeł.

autor : mkvsk
Źródło: własne

slasknet.com
29 maja 2008, 21:40 / czwartek
odnośnik
to się nazywa honor
29 maja 2008, 21:58 / czwartek
Wczorajszy "kompromis" jest trochę dziwny, z jednej strony rozumiem doskonale dlaczego kibice nie chcą, aby to ŚLĄSK grał w pucharach a z drugiej – kompromis przynosi obu stronom straty: Drzymała stracił możliwość startu w Pucharze UEFA i zarobienia na tym kilku baniek, kibice Śląska wyrazili wstępnie zgodę na fuzję na którą niespecjalnie mają ochotę, bo jakieś nowe "ciało" przejmie ich klub, tradycję i historię. Bo już nikt nie ukrywa, że w wyniku fuzji na bazie dwóch klubów powstanie nowy i będzie kontynuacją Śląska Wrocław. A z jeszcze innej beczki: przekształcenia nie są czymś zupełnie nienormalnym, przecież Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław, też już dawno nie ma bo w grudniu 1997 r. powstała Sportowa Spółka Akcyjna Wrocławski Klub Sportowy Śląsk.

Niby kompromis to po obu stronach straty, ale może być tak, że już za rok nowy klub zrekompensuje to sobie z nawiązką.
29 maja 2008, 22:09 / czwartek
Kibice kontra Drzymała
Napisał RZ
Thursday, 29 May 2008

- Że też nie bał się przyjść – pokręcił głową z uznaniem jeden z redaktorów dopytujący się o szczegóły, gdy dowiedział się w jakich okolicznościach był przyjmowany Zbigniew Drzymała przez kibiców Śląska.

A było się czego obawiać, gdyż ostatnio relacje na linii kibice – Drzymała nie należały do wzorowych. Że tak delikatnie to ujmiemy.

Gdzie się owe spotkanie odbyło? W jednym z wrocławskich lokali. Bardzo blisko centrum, lecz na uboczu. Tak, aby nie robić wrażenia rozmów na odludziu, z drugiej strony tak, by zapewnić sobie dyskrecję. Zawsze może się napatoczyć jakiś dziennikarz lub ktoś zbyt ciekawski.

Początkowo to Drzymała miał wskazać miejsce w którym dojdzie do spotkania, lecz uznał, że wrocławianie znacznie lepiej znają swoje miasto.

W czasie rozmów było trochę wzajemnych złośliwości, lecz dyskusja toczyła się w sposób cywilizowany. Bez krzyków, a wzajemne pretensje tłumaczono.

Warunkiem kibiców od początku było zachowanie tożsamości klubu, a w konsekwencji nie występowanie zespołu w Pucharze UEFA oraz gra w Pucharze Polski od rundy wstępnej, a nie od 1/16, co ma zagwarantowany Groclin.

Drzymała długo się upierał przy grze w Pucharze UEFA. Dlaczego? Bo doskonale liczy pieniądze. Wyszło mu, że ten start daje około 4 milionów złotych wpływu do kasy. Według posiadanych przez nas informacji mecz Groclin – Crvena Zvezda Belgrad oglądało, mimo niekorzystnej pory nadawania (czwartek po południu, zamiast godzin wczesnowieczornych) 3 miliony 200 tysięcy widzów. To kapitał, który do potrafiących liczyć złotówki dociera. Stąd kwota 4 milionów, gdyż przy takiej oglądalności łatwo o reklamodawców i to takich z dużymi rezerwami finansowymi przeznaczonymi na wydatki marketingowe.

- Nasz honor jest cenniejszy od kilku milionów. Nie ma ceny – zripostowano, choć oczywiście nie honor był głównym argumentem przetargowym fanatyków.

Po analizie tychże argumentów Drzymała poprosił o kilkuminutową przerwę podczas której skontaktował się z prawnikami.

- W papierach PZPN-u Śląsk będzie figurował jako klub założony w 1947 roku. W KRS-ie będzie inaczej, gdyż formalnie zmieni się właściciel. Obecny KRS Śląska ma datę 2006 roku. W Pucharze UEFA nie wystąpimy. Jednak jeśli to ma być kompromis, to co uzyskam z waszej strony? – stwierdził Drzymała. Uzyskał odpowiedź, że będziemy dążyć do tego, by wrocławska publiczność była jak najliczniejsza, co w przypadku „zgroclinienia” byłoby nie tylko niemożliwe, ale wręcz torpedowane. Ponadto ma to być publika żywiołowa a nie milcząca, jak na Legii.

Sprawy piłkarzy nie poruszano zbyt natarczywie.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w większości są najemnikami. Grają za pieniądze. Chodzi o to, żeby w klubie grali najlepsi – stwierdzili kibice. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że zawodnicy Śląska zrobili sobie złą opinię podczas meczu w Łowiczu, gdy w konflikcie Imeh – fanatycy stanęli gremialnie za Imehem. Tym samym, z którym ostatnio się pobili w autokarze wracającym z jednego z wyjazdów.

Zasugerowano natomiast pozostanie trenera Ryszarda Tarasiewicza. Bo jest rodowitym wrocławianinem, bo jest jednoznacznie kojarzony ze Śląskiem, bo też jest jakimś wodzem. Co zresztą udowodnił podczas rundy wiosennej, gdy w skrajnie niekorzystnych warunkach potrafił tak skonsolidować drużynę, by ta wywalczyła samodzielnie awans do ekstraklasy. Jednak sprawy personalne nie były warunkiem, lecz jedynie sugestią ze strony kibiców.

Generalnie – porozumienie osiągnięto.

O tym jaki będzie ostateczny kształt umowy i czy w ogóle do niej dojdzie, zadecydują radni Wrocławia.

RZ

fanslask.aha.pl
29 maja 2008, 22:15 / czwartek
O jakiej ty nawiazce wspominasz ?
O materialnej ?
Czlowieku,czy dla ciebie sie liczy tylko kasa i zaspokojenie oka ladnymi meczami (derbami) ?!
Prawdziwi kibice Slaska sa zalamani i maja wyjebane na ta fuzje.
Jest takie piekne uczucie,co zwie sie miloscia do SWOJEGO klubu,ale z kad ty mozesz znac te uczucie,skoro taki dramat przeliczasz na korzysci materialne,lub zaspokojenie swojego oka ladnym(?) meczem derbowym.
Prosze,olo,nie odpisuj mi,bo to nie ma sensu.
29 maja 2008, 22:21 / czwartek
Kibice wczoraj wstępnie zgodzili się na tę fuzję.... Można być fanatykiem i realniej patrzeć na rzeczywistość, bo takie są czasy - bez inwestora Śląsk ligi pewnie by nie podbił.

OK, nie odpisuję nic więcej, pogadamy o tym za rok.
29 maja 2008, 22:38 / czwartek
''Ksiadz swoje-organista swoje'' !
''Kibice wczoraj wstepnie zgodzili sie na te fuzje...''
To ja sie pytam,jacy kurwa kibice ?!
Tacy,jak ty ?!
Znasz ktoregos z prawdziwych kibicow Slaska ?
Bo ja znam wielu ! A ty dalej czytaj ta propagande i zyj w swoim przekonaniu.
Mowisz,takie sa teraz czasy...........
W dzisiejszych czasach jest ''modne'' pedofilstwo,zamiany malzonkow w seksie,w Holandii jebane pedaly i lizbijki moga adoptowac dzieci......
Co jest kurwa ? To dla ciebie jest niemoralne,prawda ?!Ale przeciez powiadasz,ze takie mamy dzisiaj czasy........
Tylko ja sie pytam do chuja,czy mamy sie na to wszystko zgadzac,bo takie sa dzis czasy ???!!!
Nie !!!
Trzeba jeszcze zatrzymac w sobie troche przyzwoitosci,zeby........za rok,nie musialbym do ciebie sie zwracac per ola.gda
KUMASZ teraz o co chodzi ?!
30 maja 2008, 00:32 / piątek
Mysle, ze trzeba uszanowac wole naszych braci. Ci z ktorymi ja rozmawialem, twierdza ze osiagneli co chcieli. Ale nie wiem czy oni cos znacza we Wroclawiu wiec moze, wazniejsi od nich sa przeciw.
30 maja 2008, 02:02 / piątek
"To ja sie pytam,jacy kurwa kibice ?!
Tacy,jak ty ?!
Znasz ktoregos z prawdziwych kibicow Slaska ?"

Ja nawet nie wiem co tu jest do kumania, zobacz na swojego powyższego posta jak zareagowałeś na zdanie "Niby kompromis to po obu stronach straty, ale może być tak, że już za rok nowy klub zrekompensuje to sobie z nawiązką." Rozpatruję sobie możliwości co może być w przyszłości, co w tym zdaniu jest takiego prowokującego? Nic.

To już jest naprawdę tylko twój problem, że sobie dzielisz kibiców na prawdziwych i nieprawdziwych.

Można kochać swój klub i zauważyć, że świat poszedł do przodu, niekoniecznie tylko w kierunku zalegalizowania związków gejów czy lesbijek. No ale wtedy się jest tym "nieprawdziwym", tak?

Nie wiem czemu się tak gorączkujesz, ale nie odpisuj, nie dogadamy się.
To forum daje bardzo ograniczone pole do jakiejkolwiek wymiany opinii, większość mówi jednym głosem i chorobliwie nie toleruje tego, że ktoś może mieć trochę inne zdanie, zaraz lecą bluzgi i przywoływanie heretyka do porządku - nich się otrząśnie i zacznie gadać tym samym głosem.
30 maja 2008, 10:33 / piątek
Niech nas nienawidzą...byle się nas bali!
Napisał Guli
Friday, 30 May 2008
Tytuł zapożyczony z hasła fanatyków motoru. Artykuł ten jest próbą (czy udaną, to sami oceńcie) odpowiedzi na tekst p. Pawła Majchera – Dyrektora Radia Wrocław. Na stronie www.prw.pl pojawił się komentarz „Kibole - Śląsk 1:0. Czy będzie walkower?”. Już na wstępie mamy jawne zakłamanie:

„Rozstrzygnięcie sporu o to, czy Śląsk Wrocław grać będzie w pucharze UEFA pokazuje kto tak naprawdę rządzi i rządzić będzie klubem. Są to kibole, których piłka nożna bardzo często nie interesuje. Dla nich najważniejsze są bójki z kolegami z innych miast lub z policją. To oni od samego początku kontestowali fuzję Śląska z Groclinem śpiewając „Wrocław cały bez Drzymały”.

Oczywiście. Jeździmy tylko po to, żeby za przeproszeniem się napierdalać. Przy okazji mordujemy wszystkich, których spotkamy na swojej drodze. Palimy, gwałcimy i rabujemy wszystkie napotkane po drodze sklepy. Ja i moi koledzy to istne nasienie zła. Piłką się w ogóle nie interesujemy, nie potrafimy wymienić nazwisk zawodników, nie wiemy kto jest trenerem Śląska. Naszym życiem są zadymy i zrobimy wszystko, żeby zniszczyć własny klub!

więcej : odnośnik
30 maja 2008, 17:01 / piątek
Nowe vlepki Wisły

odnośnik

Pzdr.
8 czerwca 2008, 03:09 / niedziela
Gryf dziś (tzn wczoraj) wskoczył do nowej III ligi
8 czerwca 2008, 12:35 / niedziela
Brawo Gryf Słupsk, zajebiście !

Gryf & Lechia ooOoo
11 czerwca 2008, 20:44 / środa
Nie będzie fuzji piłkarzy Śląska i Groclinu, a Zbigniew Drzymała nie zainwestuje we wrocławski klub. - To moja decyzja, wszystko biorę na siebie - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia

odnośnik
11 czerwca 2008, 20:44 / środa
prosze, prosze, co za news. a myslalem, ze juz w miare przyklepane
11 czerwca 2008, 21:08 / środa
grucha604,jestes zawiedziony ?
Wydajesz sie byc zmartwiony ta wiadomoscia,czy sie myle ?:-)
11 czerwca 2008, 21:24 / środa
A to ci niespodzianka :-) Nie ma fuzji!!! A moim zdaniem fuzja będzie- groclin jw konstrukcje Warszawa. Będą derby w ekstraklasie!!!
11 czerwca 2008, 21:44 / środa
Wraca NORMALNOŚĆ !!!

Jeszcze tylko wysłać w kosmos PZPN.
11 czerwca 2008, 21:51 / środa
czarny68 : wrecz przeciwnie, to sa, mam nadzieje, 2 pieczenie na jednym ogniu. wszystko wyszlo tak jak powinno, awansujemy razem bez tasowanek przy zielonym stoliku. ŚWL!
11 czerwca 2008, 22:43 / środa
I gitara. Jedyne normalne posunięcie. Teraz tylko spokojne utrzymanie w środku tabeli, a za dwa lata, Śląsk i Lechia w pucharach:) no i Wisła ofc:P
11 czerwca 2008, 23:08 / środa
no to w sobotę do Słupska :)
11 czerwca 2008, 23:48 / środa
Ciekawa sprawa, ostateczna decyzja tym bardziej zaskakująca że Drzymała wycofał się z Pucharu UEFA, ja właśnie po tym myślałem, że to właściwie pewne.

No i 4 bańki poszły się ... kochać :)
12 czerwca 2008, 09:04 / czwartek
No i rodzi się pytanie, czy teraz sponsorzy będą do Śląska walili drzwiami i oknami, z jednej strony dziwi mnie, że miasto miało zainwestować w klub 25 mln zł (to po co im drzymała?) a z drugiej.... bez drzymały tego nie zrobią. Jak na razie, dla potencjalnych przyszłych sponsorów miasto okazało się bardzo mało wiarygodnym partnerem
12 czerwca 2008, 10:22 / czwartek
Czyli derby zależą od Lubina.
12 czerwca 2008, 11:43 / czwartek
sa spekulacje, ze odwolanie RTSu bedzie skuteczne wiec nie wiadomo jeszcze ;] a sledziuchy powinny zostac w I lidze
13 czerwca 2008, 18:52 / piątek
grucha - w nowej I lidze rozumiem .

Pozdrawim B-Z
13 czerwca 2008, 23:48 / piątek
mówi się już o nowym sponsorze Solorz / Polsat

odnośnik

jeśli tak to spekulacje nt Lechii upadają :(
13 czerwca 2008, 23:55 / piątek
BeKSa59 : jes ser
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026