Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

BRACI SIĘ NIE TRACI, czyli co słychać u naszych zgód?

strona 51/56

25 sierpnia 2013, 18:31 / niedziela
Źle to w Śląsku załatwiają, bardzo źle. Po jaki ch...j wywlekać jakieś brudy na wierzch zamiast wyjaśnić wszystko wewnętrznie a nie ujawniać podziały (bo tak to widzę, że ekipa Śląska nie jest monolitem i nie są to drobiazgi tylko konkretny spór) ? Komu służą takie artykuły jak podlinkowany przez 007 ? Mam swoją teorię ale nie chcę do pieca dokładać.
25 sierpnia 2013, 20:30 / niedziela
Rewelacyjne zawody rozegrała Wisełka! Pierwsze 45 minut lech na kolanach. Kapitalnie ogląda się mecz gdzie piłkarze jeżdżą na tyłkach za każdą piłką, walka walka i jeszcze raz walka! Ponad to sędzia Marcinak który u mnie ma bardzo niskie notowania stanął na wysokości zadania i naprawdę pozwalał grać w piłkę i walczyć. Brawo Wisełka! Nie da się ukryć, że u nas widać już rękę Probierza i tak samo widać pracę Smudy w Wiśle!
25 sierpnia 2013, 20:58 / niedziela
Nie rozumiem twojej podniety. Wisła, podobnie zresztą jak Amika to rywal Lechii w walce o czołowe lokaty w lidze. Najlepszym wynikiem byłby remis, dlatego zwycięstwo Wisły lekko mnie zasmuciło.
25 sierpnia 2013, 21:03 / niedziela
O czołowe lokaty to walka tak naprawdę zacznie się na wiosnę już po podziale punktów w bezpośrednich pojedynkach. Jesienia trzeba spokojnie awansować do 8.
Lekkiej kontrowersji zawartej w powyzszej wypowiedzi nie chce mi sie komentowac, pewnie zrobią to inni.
Chociaż osobiście też zawsze na pierwszym miejscu stawiam Lechię:)
25 sierpnia 2013, 21:07 / niedziela
Nóż się sam w kieszeni otwiera jak się czyta takiego Kiko...
26 sierpnia 2013, 03:15 / poniedziałek
Jamesbond: nie pierwsza (i nie ostatnia) - przynajmniej dla mnie - taka sytuacja w kibicowskim życiu... jako, że nikt z EKIPY Śląska nie wrzucił żadnej oficjalnej story (ani tym bardziej tłumaczenia) online... proponowałbym zaufać Braciom i uwierzyć, że znów będą w stanie udowodnić swoją pozycję/zasady w kibicowskim świecie... jak długo by im to miało nie zająć. A my im tylko powinniśmy próbować pomagać!

Na tym własnie polega braterstwo... BSNT to nie tylko statusiki na fejsbuczkach itp.
26 sierpnia 2013, 22:53 / poniedziałek
Zajebiście to napisałeś. Bardzo bolesne dla Śląska wydarzenie. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić. Na inną rzecz chciałbym zwrócić uwagę. Mianowicie na zdarzenia na trybunach i "bohaterską" akcje policji. Według mnie takie zachowania zagranicznej psiarni wynikają ze strachu i histerii przed polskimi kibicami i pora by ludzie , którzy za sianie tej histerii odpowiadają wreszcie się ogarneli. Atrakcje na kibicowskim szlaku to rzecz normalna dla każdego kibica, bezpodstawne ataki policji , której jak oddasz ... No właśnie

ps.prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych chwilach , trzymaj się Śląsku
27 sierpnia 2013, 00:14 / wtorek
I jeszce jedna kwestia , która chodzi po głowie odnośnie tej sytuacji. Zaraz ktoś będzie jechał i usłyszę ,że celebryta i inne takie pierdzenie :). Trudno , jak miało się tyle razy gębe szytą to naprawdę mało robi...:) Chodzi mi o co innego. Utopia pewnie. Nie ma sensu się rozwijać , ale bardzo szanuję ludzi , którzy nie wartosciują kibiców i innych traktują z szacunkiem. Sam pamiętam jak na pierwszych swoich wyjazdach dzisiejsi starzy mnie traktowali. Stąd pozostał ogromny szacunek do pewnych ludzi , także z tego forum , którzy nawet nie mają pojęcia ,że o nich mówię, bo byłem anonimowym gnojkiem ,który kibicował Lechii. Generalnie rzecz w tym ,że jak ktoś myśli ,że "Lechia to ja to" powinien się uczyć , że innych warto traktować z szacunkiem. Bardzo zazdroszczę dzisiejszej Starej Gwardii , gdy opowiadają , że kiedyś wszyscy to była jedna banda.

ps.kiedyś po Wisła vs Real , pub w pobliżu stadionu i pełno Baby Jagi wokół, my w pięciu nas trzech żółtodziobów- małolatów i Was dwóch weteranów.:) .Rusinek Rusinek łowca koniczynek :D.A ja do dziś nie jestem pewien kto to był(domyślam się) , ale szacunek mój zyskaliście wtedy. I dla ciekawskich , nic się wtedy nie wydarzyło . Mówię o podejsciu starych do młodych , chociaż pewnie oni tego nawet nie pamiętają:)

pzdr dla Wszystkich biało-zielonych
27 sierpnia 2013, 13:15 / wtorek
Edwin- "Według mnie takie zachowania zagranicznej psiarni wynikają ze strachu i histerii przed polskimi kibicami i pora by ludzie , którzy za sianie tej histerii odpowiadają wreszcie się ogarneli"

oni przecież teraz zacierają ręce z radości

Edwin, traktowanie hiszpańskiej psiarni to też efekt słabego państwa. Czy coś takiego mogłoby spotkać ruskich albo niemców?
27 sierpnia 2013, 13:20 / wtorek
James

a dla mnie w publikacjach Fana wszystko jest jak być powinno. Niewiedza prowokuje do snucia plot, farmazonów.
27 sierpnia 2013, 16:01 / wtorek
Edwin, traktowanie hiszpańskiej psiarni to też efekt słabego państwa. Czy coś takiego mogłoby spotkać ruskich albo niemców?

Niestety, ale nie sposób się nie zgodzić...
28 sierpnia 2013, 13:31 / środa
"W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce podczas wyjazdu do Sewilli informujemy, że z dniem wczorajszym tj. 27.08.2013r została zawieszona działalność Stowarzyszenia Wielki Śląsk...
Wiele spraw związanych z kibicowaniem Śląskowi wymaga gruntownej przebudowy, dlatego też działając w dobrej wierze chcemy już teraz podjąć się trudnego zadania jakim jest stworzenie nowych, trwałych fundamentów organizacji, która będzie w przyszłości reprezentowała całe środowisko kibiców wrocławskiego Śląska. Zadanie to wymaga od nas wiele wysiłku i trudu, lecz nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że wypełnimy je z powodzeniem.
Mając poczucie obowiązku wobec wszystkich spraw dotyczących bieżącej organizacji życia kibicowskiego (prowadzenie dopingu, tworzenie opraw meczowych) informujemy, że odpowiedzialnymi za te jakże ważne sprawy, będą grupy Ultravaganza, Ultras Silesia oraz sekcja patriotyczna, która przygotowała min. takie oprawy jak „Powstanie Warszawskie” czy „ Rotmistrz Pilecki”. Już teraz możemy zdradzić, że tuż po spotkaniu grupa Ultravaganza wraz z sekcją patriotyczną dostały zadanie przygotowania oprawy meczowej na najbliższy mecz z Sevilla FC. Widząc zapał obu ekip, wierzymy, że oprawa pojawi się na meczu i godnie podkreśli tak ważne wydarzenie jakim jest mecz naszego Śląska w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Podczas meczu zostanie przeprowadzona również zbiórka pieniędzy mająca na celu sfinansowanie kolejnych opraw meczowych.
Jako kibice Śląska mamy za sobą kilkudziesięcioletnią tradycję kibicowską. Jesteśmy w gronie Ekip, które rozpoczynały coś, co dziś wszyscy znamy pod nazwą – polska scena kibicowska. W całej naszej historii napotkaliśmy wiele trudności i przeszkód. Za każdym jednak razem pokonywaliśmy przeciwności losu i wychodziliśmy z nich obronną ręką – tak będzie i tym razem. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że praca jaką teraz wykonujemy sprawi, że wrócimy jeszcze silniejsi. O kolejnych krokach jakie zostaną podjęte będziemy informować w stosownym czasie.
Siła w jedności."

Źródło: wielkislask.pl
28 sierpnia 2013, 13:56 / środa
Wisła vs Lech
odnośnik
29 sierpnia 2013, 22:39 / czwartek
Śląsk właśnie zebrał bęcki 5-0 od lewaków... Bardzo widoczny był brak Paixao i Dudu. To co zrobili Gavish i Gikiewicz przy 4 i 5 bramce woła o pomstę do nieba.
29 sierpnia 2013, 22:52 / czwartek
I to co zrobil Gikiewicz przy pierwszej bramce. No coz, tylko najwieksi optymisci mogli wierzyc w awans z mocna druzyna najlepszej ligi swiata, chociaz pierwszy mecz nawet mimo wyniku nie zapowiadal takiej deklasacji. No, ale wlasnie takie detale jak spieprzone setki Slaska i skutecznosc Sevilli decyduja o roznicy klas. I tak wielkie brawa! Slask mial wyjatkowo pechowe losowanie i juz w 3 rundzie skazywany byl na pozarcie, a dal rade. Sevilla to jednak Sevilla.
29 sierpnia 2013, 22:59 / czwartek
Ten mecz był jak nick kolegi powyżej.
29 sierpnia 2013, 23:08 / czwartek
No i po LE, teraz Śląsk będzie łoił innych jak wcześniej Club "B".
Powodzenia.
29 sierpnia 2013, 23:28 / czwartek
Szkoda, że nie był taki jak Twój nick :/
30 sierpnia 2013, 08:01 / piątek
Panowie nie zapominajcie że jeszcze jest nadzieja, dzisiaj o 9 jest losowanie spośród 30 drużyn za wykluczone Fenerbace. ;)
30 sierpnia 2013, 09:53 / piątek
APOEL Nikozja lucy looserem UEFA...
31 sierpnia 2013, 20:57 / sobota
13 września 2013, 22:41 / piątek
Prawdziwy Mistrz wrócił na swoje miejsce.
14 września 2013, 10:05 / sobota
Prawdziwy mistrz dopiero jutro bedzie na swoim miejscu
14 września 2013, 12:37 / sobota
Nie, nie . Właśnie teraz jest :)
14 września 2013, 14:27 / sobota
nie prawdziwy vice mistrz jest teraz na miejscu prawdziwego mistrza :)
14 września 2013, 22:04 / sobota
@Ludwiczek, nikt nie potrafiłby chyba tego lepiej ująć. Prawdziwy mistrz abstrakcji ale dla wtajemniczonych w temat niezwykle czytelne przesłanie. Doprawdy, bajeczne :)
17 września 2013, 13:08 / wtorek
17 września 2013, 13:21 / wtorek
To nic nie znaczy. To zwykła próba nacisku przez Śląsk na Solorza i miasto.
Ciekawe tylko, czy przemyśleli to na tyle, że wiedzą iż w takim trybie nie można się zakwalifikować do LM czy LE.
17 września 2013, 14:00 / wtorek
Też jestem przekonany, że to tylko próba wywarcia nacisku na Solorza. Niestety jak to przejdzie to PZPN będzie musiał nałożyć na klub kilka ograniczeń i wykluczyć z europejskich pucharów. Mam nadzieje, że to tylko chwilowe zagranie i Śląsk się w porę z tego wycofa.
17 września 2013, 14:09 / wtorek
Mały off top, ale chyba warty odnotowania bo nie pamiętam, żeby jakaś drużyna w ekstraklasie była tak zdziesiątkowana. Dziś z treningu Amici z poważnym urazem kolana zszedł Ubiparip, a z kontuzją łydki Hamalainen. Oprócz tego kontuzje mają Murawski , Cessay, Kaminski, Buric, Pawłowski, Douglas, Możdżeń.
Tak więc trzeba walić punkty dopóki można bo jak ta cała ekipa będzie do dyspozycji to ciężko będzie jakiejkolwiek drużynie w Polsce im punkty skubać.
17 września 2013, 14:13 / wtorek
sorry post miał być w wątku ekstraklasa
17 września 2013, 14:15 / wtorek
Tak na pewno. Kogo jak kogo ale akurat Amici bać się nie musimy nawet jak będą grali w komplecie. Ludzie, w naszej lidze nigdy nazwiska nie grały i grać nie będą, zresztą jak wrócą po kontuzji to za nim wejdą w sezon to już będzie pół-liga i chuja ugrają w dolnej połowie tabeli.
17 września 2013, 14:18 / wtorek
No tylko, że te nazwiska od kilku lat są w ścisłej czołówce naszej ligii, więc nie wiem czy nie grają, a my od kilku lat nie możemy przebić się nawet do czołówki. Przy tylu kontuzjach i tak ich drugi skład na papierze nie wygląda gorzej niż nasz.
17 września 2013, 18:34 / wtorek
Chyba nie do końca jest to próba wywarcia nacisku, to wniosek do sądu, a w takim razie sprawa jest poważna i w momencie gdy sąd się tym zajmie, to może albo taki wniosek odrzucić, albo przyjąć wniosek, albo zarządzić upadłość likwidacyjną.

Teraz gdy kluby działają jak zwykłe firmy w dwóch ostatnich przypadkach do klubu wchodzi urzędnik państwowy, komisarz sądowy lub syndyk. W to drugie nie wierzę, bo jednak dużym kapitałem są piłkarze, ale układowa to też nic dobrego, wtedy pod młotek idzie wszystko co tylko mozliwe, szereg ograniczeń, pewnie zakazy transeferów, nie mówiąc już o tym, że jak nie uwiną się ze spłacaniem do nowego sezonu to brak licencji.
17 września 2013, 18:44 / wtorek
Jak by nie patrzeć jest lipa. Śląsk ma ostatnio złą passę...
17 września 2013, 23:13 / wtorek
18 września 2013, 10:34 / środa
Śląsk jest niestety sam sobie winien. Życie na kredycie musiało się tak skończyć, i tak długo jadą na pomocy od miasta. I to gigantycznymi kwotami w skali innych miast i drużyn.
A jeszcze jakiś czas temu jak mówiłem tutaj, że Śląsk to kolos na glinianych nogach to część jechała po mnie i wymagała od Lechii też takiej polityki..
19 września 2013, 07:52 / czwartek
20 września 2013, 13:52 / piątek
20 września 2013, 13:55 / piątek
Sorry, ze post pod postem, ale teraz doszło wideo :-)
odnośnik
21 września 2013, 09:28 / sobota
Śląsk zacznie od IV ligi
Jeszcze całkiem niedawno można było mieć wątpliwości, jakie plany wobec Śląska ma Zygmunt Solorz. Mimo rozbieżności między nim i władzami Wrocławia nic nie było definitywnie przesądzone. Pojawiały się przecież wypowiedzi samego biznesmen czy jego najbliższego współpracownika Józefa Birki sugerujące, że Polsat zainteresowany jest wybudowaniem hali widowiskowej na działce obok Stadionu Miejskiego. Taka inwestycja oznaczałaby, że Solorz nie tylko buduje halę, ale i zostaje w Śląsku.

Teraz wszelkie wątpliwości dotyczące planów Solorza wobec Śląska zostały rozwiane. Przesłane do mediów oświadczenie należącej do Solorza firmy Bithell Holdings, która jest większościowym właścicielem Śląska, przesądza sprawę. Czytamy w nim m.in.:
"Pragniemy przypomnieć, że to z inicjatywy Pana Prezydenta Rafała Dutkiewicza zostaliśmy zaproszeni do stołu i przystaliśmy na współpracę w sprawie Klubu i dlatego uważamy, że również rozstanie powinno odbyć się przy stole, w drodze rokowań i w cywilizowany sposób, a nie na drodze sądowej".

Sformułowanie "rozstanie powinno odbyć się przy stole, w drodze rokowań i w cywilizowany sposób" jest jednoznaczne - Solorz odchodzi ze Śląska. Oficjalnie - to pierwsza tak jasna i zdecydowana deklaracja. Solorz podkreśla: - Śląsk już mnie nie interesuje. Żegnam Wrocław i futbolowy biznes.

I oczywiście dodaje, że zamierza odzyskać miliony złotych zainwestowane w prace przygotowawcze pod niedoszłą galerię.

Jeśli biznesmen chce usiąść z władzami miasta do rokowań o formie rozstania w Śląsku, a nie o możliwości kompromisu i wyjściu z pata, to rozwiewa wszelkie nadzieje, że porozumienie skłóconych stron jest realne. Oświadczenie zamyka drogę do zgody.

Dziś, w natłoku kolejnych informacji o sądowo-prawnych posunięciach każdej ze stron konfliktu, prawie nikt już nie pamięta, od czego ów spór się rozpoczął. A było tak, że Solorz nie postawił galerii handlowej, ale oddał miastu grunt przy Stadionie Miejskim. Z zastrzeżeniem, że otrzyma zwrot poniesionych nakładów. Wtedy rada nadzorcza Śląska, w której większość zawsze miał Solorz, jednogłośnie głosowała za zwrotem terenu do miasta. Bo tak kazał Solorz. Kolejnym posunięciem miały być rozliczenia za prace na tym terenie. Solorz miał odzyskać te pieniądze. Nigdy to tego nie doszło.

Ten fakt oraz złożenie w tajemnicy przez władze Wrocławia wniosku do sądu o zlicytowanie Śląska za długi, spowodowały że Solorz poczuł się oszukany przez prezydenta Rafała Dutkiewicz. I nie zapomni mu tego. Wszelkie działania biznesmena mają teraz doprowadzić do odzyskania przynajmniej części pieniędzy przekazanych w piłkarski interes. Śląsk i jego przyszłość już go nie interesuje.

To, że klub może upaść, nie robi na miliarderze wielkiego wrażenia. Mimo że jest jednym z najbogatszych Polaków, żal mu będzie straconych tu pieniędzy. Ale pewnie potraktuje to jako wpadkę w interesach, która nawet wytrawnemu biznesmenowi może się raz w życiu przytrafić.

Jeśli Śląsk upadnie i zacznie nowy byt od czwartej czy trzeciej ligi, prawie całe odium krytyki spadnie pewnie na Solorza. Ale biznesmen nie jest teraz związany z Wrocławiem, mieszka we Francji i frustracja kibiców klubu specjalnie go nie zaboli. Jest dosłownie i w przenośni daleko od Wrocławia i Śląska.

Tu zostanie Rafał Dutkiewicz. Prezydent całą winę za krach Śląska zrzuci oczywiście na Solorza. Jednak on też zostanie z piętnem tego, który współuczestniczył w klęsce kultowego klubu we Wrocławiu. Jemu też na zawsze zostanie zapamiętane, że pośrednio doprowadził do śmierci piłkarskiego Śląska.

Paradoksalnie część wrocławian może krytykować prezydenta za - ewentualny - krach Śląska, a inni będą mu wypominać miliony miejskich pieniędzy utopionych w piłkarskim interesie. Miliony złotych dotacji, pożyczek z miasta czy MPWiK. Wreszcie miliard złotych wpakowany w monumentalny stadion, na którym za rok Śląsk może zagra z Foto-Higieną Gać, a może z Sokołem Wielka Lipa.

To będzie duża i bolesna skaza na wizerunku prezydenta Rafała Dutkiewicza.
24 września 2013, 02:14 / wtorek
odnośnik

Kolejna psiarska prowokacja, no ale jak wiemy Państwo Ma Monopol Na Przestępstwa.

ACAB!
1 października 2013, 21:55 / wtorek
1 października 2013, 22:04 / wtorek
Wisła to potęga.Mam nadzieję ,że w tym roku Mistrza Polski zgarnie właśnie Wisła .
2 października 2013, 08:49 / środa
Może i potęga ale ja mam nadzieję , że to Lechia zostanie w tym roku mistrzem Polski .
2 października 2013, 11:34 / środa
Też bardzo bym chciał,a by to Lechia była mistrza, ale myślmy obiektywnie jeśli nie wygrywamy z 16-tym zespołem w tabeli, który nie punktuje na wyjeździe to ciężko myśleć o mistrzu.
8 października 2013, 11:37 / wtorek
Wisła vs Legia
odnośnik
odnośnik

Wyjazd do Bydgoszczy ;-)
odnośnik
9 października 2013, 11:27 / środa
Jeszcze 3 grosze o meczu z Legią :-)
odnośnik
10 października 2013, 14:46 / czwartek
No to Śląsk uratowany.
odnośnik
13 października 2013, 17:43 / niedziela
odnośnik

przy tej nucie wychodzilo 3 chlopakow z WSH do ringu podczas wczorajszej gali sportow walki w hali Wisly
1 ..... 49 50 51 52 53 ..... 56
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.569