Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Herb i nazwa Lechii prawnie chronione

strona 1/1

22 stycznia 2008, 13:41 / wtorek
Najwyzsza pora bo dla mnie ktory zbiera pamiatki zwiazane z Lechia skonczy sie moze samorobstwo i uzywanie naszego swietego logo np. na takich badziewiach odnośnik
22 stycznia 2008, 14:08 / wtorek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
22 stycznia 2008, 14:20 / wtorek
hehehehe
22 stycznia 2008, 20:38 / wtorek
Mam takie pytanie...Czy nadal mogę używać jako opis na gg <LECHIA>??

Pozdro
22 stycznia 2008, 20:49 / wtorek
Pozwalam :-)
22 stycznia 2008, 21:01 / wtorek
2 lata temu urodzily sie funflowi blizniaczki, jedną z nich po 2 dniach picia nazwalismy ,,Tradycja,, a drugą ,,Lechia,,.
Co robic ?

Ile kosztuje nowa metryka urodzenia i czy nie da sie jej zalatwic bez stania od 4 w nocy przed Urzedem ?
22 stycznia 2008, 21:09 / wtorek
Starszy nie martw się prawo nie działa wstecz "Lex retro non agit"
22 stycznia 2008, 21:21 / wtorek
StarszyLechisto,mysle,ze nie masz sie co martwic,co do kosztow za nowa metryke.
Oczywiscie,pod warunkiem,ze oddadza wam samolot..........:-)
22 stycznia 2008, 21:57 / wtorek
Dziekuje za porady i slowa otuchy Panom Wyspiarzom...
Wam to latwo prawic jak jedziecie na rudej wodce robionej na myszach...

O cholera, ktos puka mi do drzwi....funfla musze obudzic...
,,Staszek, milicja do Ciebie !,,

P.S przejebane maja na poludniu Polski, bo taka Lechia Zielona Gora bedzie musiala sobie wymyslic inna nazwe.
22 stycznia 2008, 22:54 / wtorek
No,no......nie wiedzialem,ze jako funfla,masz szlachcica Pruskiego :-)
Krystyna zapewne tez sie obudzila.

P.S.Dlamnie teraz ta druzyna,moglaby sie nazywac Bialo Zielona Gora :-)
22 stycznia 2008, 23:28 / wtorek
Szkot, wszystko fajnie, tylko czy Ty mnie aby nie robisz pod wlos ?
Ja nie rozumie tego esperanto.

Rex - to dla mnie pies,
retro - kiedys muzyka byla w stylu retro
non - znaczy ,,nie,, bodajze po francusku
agit - to chyba kurna ,,agitowac,, po naszemu

Czyli co : ,,nie agituj mojego muzykalnego psa ?,, Przeciez rozmawialismy o zastrzezeniu nazwy Lechia...a Ty tu z takim tekstem jak opiekun zwierzat z sopockiego azylu po godzinach pracy przy wodce w bramie z kolesiami wyjezdzasz ?

Czarny, co prawda to z bialo-zielona gora jest ,,bardzo dobra koncepcja,, .
Ale Ty wiesz dobrze, ze ,,od koncepcji, to ja tutaj jestem,,.
22 stycznia 2008, 23:49 / wtorek
to jeszcze Dzierzoniow musi cos wymyslec , bo tez maja pecha
22 stycznia 2008, 23:51 / wtorek
i Pollena Lechia.
z 10 lat temu takie szampony były.
22 stycznia 2008, 23:59 / wtorek
W wojsku mylismy zeby pasta Lechia :-)
23 stycznia 2008, 08:07 / środa
PARóWKOWYM SKRYTOżERCOM, MóWIMY STANOWCZE NIE !!!!!
23 stycznia 2008, 11:23 / środa
odnośnik Poznańska korporacja akdemicka Lechia rok zal. 1920
23 stycznia 2008, 12:02 / środa
za dziargi też będa scigac ????
23 stycznia 2008, 12:26 / środa
Przy sprzedaży karnetów, każdy kibic będzie musiał rozebrać się do golasa, a dyrektor będzie sprawdzał dziary. Za każdą dziarę, będzie trzeba zapłacić roczny abonament, w zależności od wielkości dziary, oraz ilości kolorów!!!!
Taka sama procedura, będzie dotyczyła sprzedaży biletów.

Ponieważ nazwa jest teraz prawnie chroniona, nie można wznosić okrzyków (boję się wpisać jakich, żeby nie być ukaranym), zarówno podczas meczu, jak i poza stadionem. Jednym uprawnionym do wypowiadania nazwy klubu podczas meczu jest nasz spiker. Na wyjazdach, gospodarze muszą sobie radzić inaczej, chyba że zapłacą za tzw. winietę, która będzie uprawniała do korzystania z nazwy.

Strona www.L....a.gda.pl oraz www.L....a.net, również muszą zawiesić swoją działalność !!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli ktoś decyduje się na noszenie barw na mieście, zmuszony jest posiadać przy sobie dowód zakupu!!! W innym przypadku barwy będą skrojone, a delikwent dostanie mandat karny!!!!
23 stycznia 2008, 13:07 / środa
Czyli teraz nie nosimy czapek kurtek nic , ja niedlugo dostane pozwolenie na noszenie Rzeczy Z Logiem Lechii I Nazwą :)
23 stycznia 2008, 13:38 / środa
Bardzo dobrze zrobili,teraz kupując jakiś przedmiot np. szalik,kufel itd z logiem Lechii jakiś "grosz" wpadnie do klubowej kasy... Mam nadzieje tylko,że ceny nie będą zaraz "z kosmosu" i nagle szalik nie bedzie kosztował 100zl :))))
23 stycznia 2008, 13:57 / środa
a flage? bedzie mozna zrobić flage? :) np jakis fanklub...? co innego w Gdańsku.. można podczepić sie pod stowarzyszenie,ale jak zrobia chłopaki z XXXX flage z napisem Lechia Gdańsk i herbem to co? bedzie biczowanie i 300 godzin do odrobienia?

Ogolnie to dobrze zrobili tylko kogo ma to wystraszyć? chyba ewntualnie Szulca, bo jesli jakies osiedle zrobi sobie powiedzmy bluzy to kto to bedzie sciagał i jak?
ewentualnie może sklepy i stoiska... ale pewnie nikt nie otwiera czegoś takiego bez uzgodniania z klubem.
Przepis dobry,ale bedzie martwy. Kto bedzie latał po stadionie i sprawdzał czapki czy koszulki.
23 stycznia 2008, 15:08 / środa
"panowi pozwolą, moja żona, ZOFIA"
23 stycznia 2008, 20:29 / środa
LG45
23 stycznia 2008, 08:07 / środa
PARóWKOWYM SKRYTOżERCOM, MóWIMY STANOWCZE NIE !!!!!
-------------------------------------------------- --------------------------
Czy to jakaś aluzja do mnie? ;)
23 stycznia 2008, 21:26 / środa
Ej Starszy w końcu napisałeś, że bliźniaki funfla.

Ja myślałem, że Funfel to tak Twój piesek się nazywa.

Dlatego wyraźnie Ci napisałem:
,,nie agituj mojego muzykalnego psa ?"

Zresztą sam zobacz, że mam rację na tej stronie -> odnośnik.
25 stycznia 2008, 11:02 / piątek
"Przez ponad 60 lat nikt nie zadbał o ochronę tego co jest najcenniejsze dla tysięcy fanów Lechii, co jest cenne dla Gdańska (wpisane do Katalogu Marek Gdańskich). Przedstawiciele OSP Lechia Gdańsk dokonali tego pod koniec ubiegłego roku."
Katalog Marek Gdańskich?? ciekawa instytucja tylko szkoda, że wpis do ww. Katalogu lub jego brak nie powoduje żadnych konsekwencji prawnych. W obrocie handlowym funkcjonuje znak towarowy (czyli np. nazwa, logo, herb) i jeśli "przedstawicielom OSP Lechia Gdańsk" zależy na ochronie herbu i nazwy Lechii to powinni zgłosić je jako znaki towarowe do ochrony w Urzędzie Patentowym.
25 stycznia 2008, 12:02 / piątek
mil- czytaj ze zrozumieniem ;-))

Zastrzeżono logo i nazwę, która m.in. wpisana jest do Marek Gdańskich ;-)
25 stycznia 2008, 12:08 / piątek
Szkot, rzeczywiscie....w odnosniku wszystko sie zgadza, miales racje. Dziekuje za wprowadzenie mnie w arkana sztuki wladania jezykami obcymi.
Po naszej rozmowie czuje sie jakbym wlasnie ukonczyl Akademie Jezykow Obcych ,,Poliglota,,....tyle nowym wyrazow w glowie i taki mętlik jakbym nie pil z tydzien.
30 maja 2010, 18:12 / niedziela
odnośnik

Odkąd ze stadionu, wygoniono stoisko BKS coraz bardziej Kuchar mi śmierdzi iti'jem. Zamiast wpierać finansowo wyjazdy Kibiców ,,oni,, chcą odciąć ruch kibicowski od środków finansowych
30 maja 2010, 18:17 / niedziela
miki. Chyba ostra impra była wczoraj ? :)
30 maja 2010, 20:32 / niedziela
miki - super news. buhaha! pojechałeś ostro.
Jestem zszokowany ze Kuchar zastrzegł logo juz w 2008, podejrzewam ze za pół roku zarzucisz nam link o kupnie akcji Lechii przez biznesmena z Wrocławia.

Pozdro i mnie alkoholizacji życzę.

TYLKO LECHIA!
17 czerwca 2010, 22:30 / czwartek
odnośnik
czy ktoś lepiej zorientowany mógłby mi napisać kto jest upoważniony do używania nazwy i herbu ? Czy jest to tylko klub, czy są to FC czy może jeszcze stowarzyszenie ?
17 czerwca 2010, 23:23 / czwartek
"Oznacza to m. in., że nikt nie może wprowadzać do obrotu towarów z nazwą bądź herbem klubu, nie tylko identycznym, ale nawet zaledwie podobnym do oryginału"

W sobotę w Łodzi Mistrzem Polski zostanie RC Gdańsk. ;-)
17 czerwca 2010, 23:38 / czwartek
Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale to wychodzi, że piłkarska Lechia zastrzegła herb i nazwe "Lechia" i na przykład jeśli lekkoatletyczna po dziś dzień Lechia będzie chciała dalej istnieć jako KL Lechia Gdańsk, czy też jak kolega wyżej wspomniał RC Lechia Gdańsk jako Lechia to będą musieli wykupić od piłkarskiej Lechii prawa do używania nazwy "Lechia"? Jeśli tak to ładnie Kuchar sobie obmyślił zbieranie kasy do skarbonki...
17 czerwca 2010, 23:47 / czwartek
koleżanka ;-)
17 czerwca 2010, 23:58 / czwartek
oj najmocniej przepraszam :)
18 czerwca 2010, 07:24 / piątek
Akurat R.C. Lechia Gdańsk 1956 Rugby tez jest zastrzeżonym znakiem towarowym już od kilku lat i wyłącznym dysponentem tego patentu jest Rugby Club Lechia Gdańsk

Co zaś do zastrzeżenia nazwy "Lechia Gdańsk" oraz naszego herbu to wydaje się że jedynym dysponentem będzie KS Lechia Gdańsk Spółka Akcyjna. Przynajmniej tak by wynikało z publikacji na stronie Urzędu Patentowego.
18 czerwca 2010, 09:02 / piątek
W Urzędzie Patentowym zostały zgłoszone trzy znaki towarowe:
odnośnik
odnośnik
odnośnik
Uprawnionym do wszystkich jest Lechia Gdańsk S.A.
Z baz danych Urzędu Patentowego wynika, że ww. znaki towarowe zostały zgłoszone dla różnych towarów i usług m.in. usługi finansowe, reklama, organizacja imprez sportowych, transport, usługi hotelarskie, plakaty, odzież, żywność w tym .... śledzie?!

Z tych baz wynika także, że RUGBY CLUB LECHIA GDAŃSK nie dostało ochrony na swoje znaki towarowe - jeden dostał odmowę a wobec drugiego nastąpiło umorzeniu postępowania.
18 czerwca 2010, 09:36 / piątek
Herb klubu może i został zastrzeżony, ale nazwa Lechia???? Moje wątpliwości:

1. Wydaje mi się, że według załączonych odnośników zastrzeżona została nazwa Lechia Gdańsk ale tylko ta pisana dynamiczną czcionką.
2. Nazwa Lechia nie mogła być zastrzeżona. W takim razie Lechia Zielona Góra musi zmienić nazwę, a Pollena Lechia w pizdu pozamykać produkcję.
3. Gdańsk. Czyli teraz klub idzie do Adamowicza i mówi, że zastrzegli nazwę miasta i miasto ma jej nie używać??? Albo chcą kasę bo herb miasta jest w herbie klubu???

Tak więc mogli zastrzec herb klubu ale sam herb miasta nie jest zastrzeżony. Nazwy GDAŃSK pod żadnym pozorem nie da rady zastrzec.
Klub dał po prostu oświadczenie w formie straszaka. Pierwszym herbem klubu jest herb BKS a nie KS. Klub był wielosekcyjny i Lechia Gdańsk SA nie ma prawa pozbawić prawa do używania herbu jakiejkolwiek sekcji.
Powtórzę raz jeszcze. Zastrzegli tylko i wyłącznie nazwe pisaną czcionką dynamiczną co widać na odnośnikach powyżej.
18 czerwca 2010, 09:51 / piątek
Po primo zastrzeżona została nazwa "Lechia Gdańsk", dla konkretnych towarów i usług i nikt inny, bez zgody S.A. nie może użyć tej nazwy dla tych towarów i usług (bez względu na czcionkę). Po drugie primo aby uzyskać ochronę na znak zawierający nazwę miasta należy uzyskać zgodę Rady danego miasta na używanie tej nazwy.
18 czerwca 2010, 09:59 / piątek
odnośnik

Albo dane na stronie Urzędu Patentowego są nieaktualne, albo ktoś nas znów nabija w butelkę.
18 czerwca 2010, 12:07 / piątek
pierw musisz zaznaczyć baze danych w jakiej chcesz szukać a później wpisz w wyszukiwaniu prostym "Lechia" i wyskoczą Ci nazwy zastrzeżone dla "Lechia" jest tam KS Lechia i R.C. LECHIA GDAŃSK 1956 RUGBY.
18 czerwca 2010, 17:25 / piątek
Zeto
18 czerwca 2010, 09:59 / piątek
odnośnik

"Albo dane na stronie Urzędu Patentowego są nieaktualne, albo ktoś nas znów nabija w butelkę."

Albo ktoś nie umie znaleźć ; )
18 czerwca 2010, 17:42 / piątek
Nazwa dla konkretnych towarów ale pisana tylko i wyłącznie tą czcionką
18 czerwca 2010, 21:43 / piątek
odnośnik

Może nie potrafię znaleźć, ale potrafię odróżnić nr zgłoszenia, od nr prawa wyłącznego. :-)

Jest tak jak napisała prawda, klub zgłosił wzór herbu i dwa napisy Lechia Gdańsk pisane czcionką dynamiczną. Na chwilę obecną, żaden ze znaków nie jest jeszcze zastrzeżony. Patrząc na to, że wnioski zostały złożone w 2007 roku, można się domyślać że prawo do znaku nie jest takie oczywiste, jak się niektórym osobą wydawało.
8 lutego 2012, 22:14 / środa
odnośnik

Praca domowa dla kogoś z klubu, totalnie bezprawne wykorzystywanie herbu.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022