Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Stadionowa muzyka

strona 1/1

Dziś będzie o wszechobecnym, ale niedocenianym elemencie meczu: MUZYCE! Jest obecna w czasie każdego spotkania Lechii. Pojawia się przed, w przerwie i po meczu. Nie może być lepszej pory na pisanie o niej, jak wciąż trwający karnawał. Zatem zapraszam na przegląd hitów, które w mojej opinii mają związek z naszym klubem. Zapraszam też do zabawy, ale o tym na końcu tekstu.

29 stycznia 2008, 07:27 / wtorek
Bardzo fajny artykulik ale szkoda, że brak słowa o dużej płycie GDAŃSKICH LWÓW (która wyszła w zeszlym roku - 10 utw. o Gdańsku i Lechii) a także o utw. gruby CONTRA BOYS o Lechii z ostaniej ich płyty "Od kołyski aż po grób".

www.gdanskielwy.com - przejrzeć, posłuchac i uzupełnić artykuł i będzie miodzio.
29 stycznia 2008, 07:31 / wtorek
W tym miejscu można wpisywać piosenki, które Waszym zdaniem powinny wypełnić czas przed i po meczu oraz w jego przerwie. Przypominam o jednym WARUNKU: winny mieć one jakikolwiek ZWIĄZEK Z LECHIĄ. Termin zgłaszania propozycji do meczów rundy wiosennej to 15.02.2008 r.
29 stycznia 2008, 07:36 / wtorek
Dago - właśnie o to chodzi abyś zaproponował coś -np. z wymienionych przez siebie płyt. Wrzuć tytuł + uzasadnienie (czemu akurat ten kawałek) i niewykluczone, że w głosowaniu Czytelnicy uznają, że te "numery" powinny być puszczane na Lechii.
Swoja drogą gratuluję refleksu. Jeszcze nie umieściłem na forum wpisu, aby zgłaszać piosenki a ty już dałeś swoją uwagę. Pozdro
29 stycznia 2008, 09:49 / wtorek
Hej ;)

Mi przyszedł do głowy pewien pomysł co do "kawałku", jaki powinien lecieć na stadionie przed, w trakcie lub po meczu Lechii. Celowo używam słowa "kawałek", bo nie jest to raczej piosenka. Mam tu na myśli chyba pierwszy utwór... techno dotyczący Lechii. Stworzył go DJ Aihcel, a zatytuował go po prostu "Lechia". Więcej tam tzw. "łupanki", niż melodii, ale nie jest on jakoś bardzo agresywny i kontrowersyjny, żeby miał kogoś drażnić. Wręcz przeciwnie - lechijni internauci powinni posłuchać go na stadionie raczej z sentymentem. Nawet, jeśli nie są fanami tego typu muzycznej twórczości (ja też nie jestem). Całkiem fajnie są tam wkomponowane okrzyki stadionowe gdańskich kibiców.

Uważam, że tego typu utwór całkiem nadawałby się do puszczenia na stadionie podczas rozgrzewki przedmeczowej. Może pobudziłby piłkarzy, kontrastując z pozostałymi trochę spokojniejszymi piosenkami.
29 stycznia 2008, 10:15 / wtorek
Utwory powinny byc puszczane nie na 15 min. przed meczem a od chwili kiedy pierwsi kibice przyjda... potem w czasie przerwy meczu oraz po meczu... aby robić "fajny" - zawiązał się KLIMAT. Nie jeden nie dawa czy trzy utwory... ale 15-20 utw. na okrętke - w ten sposob się nie znudzą... a bedzie przyjemniej dla wszystkich...

1. Bastion Prawicy - Gdańskie Lwy
2. Przyjdziemy do Was - Gdańskie Lwy i na zmiane z Gdańską Kapelą Podwórkową
3. Lechia - Gdańskie Lwy
4. Zieleń - Biel - Gdańskie Lwy
5. Już stadion pełny - Gdańskie Lwy i na zmiane z Gdańską Kapelą Podwórkową
6. Dni - Gdańskie Lwy i na zmiane z Gdańską Kapelą Podwórkową
7. Biało-zielono zawsze w Gdańsku jest - Contra Boys
8. Kto najlepiej w piłkę gra - Gdańskie Lwy
9. Dzisiaj we Wrzeszczu - Gdańskie Lwy i na zmiane z Gdańską Kapelą Podwórkową
10. Trójmiasto jest Nasze! - Gdańskie Lwy
11. Pokolenia

Dlaczego te - ? poniważ sa inne niz na innych stadionach dyskotekowo hiphopowe kawałki... tutaj są ostzrejsze wersje i to mi się podoba... jest cos innego...oraz argument najwazniejszy - sa to kawałki o naszej LECHII GDAŃSK!
29 stycznia 2008, 10:55 / wtorek
Marcin, dziwne że nie wspomniałeś nic o `Bananowym Songu` grupy Vox, przecież to leci od dawien dawna w przerwie. pozdro!
29 stycznia 2008, 13:13 / wtorek
Podpisuję się pod repertuarem, który zapodał Dago.
29 stycznia 2008, 16:39 / wtorek
Hermes house band - I will survive

Taką melodię można puszczać po bramce dla Lechii. Jest to znana melodia w Europie, można ją np usłyszeć na stadionach Feyenoordu, czy Schalke 04.
29 stycznia 2008, 19:55 / wtorek
fajny artykuł, choć repertuar zawsze bedzie bardzo subiektywną listą, wzbudzającą u inych kontropwersję.

Niemniej tak na szybko akurat mi przychodzą na myśl 2 piosenki:
1) You'll never walk alone - chyba każdy wie czemu. I choć nie ma tu jednego wykonawcy, a sam mam ich pzynajmniej 5 róznych wersji, mi najbardziej pasuje ta spiewana bodajże przez kibiców Liverpoolu.
2) We are the champions - Queen, gdy to słyszę zawsze przechodzi mi dresz po plecach i rozbudzają sie we mnie marzenia. Ale ciąglę wierzę, że kiedyś pełen stadion, kilkadzisiąt tysięcy ludzi będzie mogło i ten kawałek zaspiewać.

to tak na szybko.
pozdrawiam :)
29 stycznia 2008, 20:51 / wtorek
Juz kiedys pisalem,ze mam jedno marzenie,ktorego mam nadzieje dozyc.
Caly,podkreslam,caly stadion spiewa w rownym tempie,powoli :
Ooo Nasz....
Najwspanialszy klub na swiecie.

Mam tez nadzieje,ze kazdy mlody czlowiek bedzie znal piosenke:
Pokolenia Lechii Gdansk.
Moj dziesiecioletni syn zna ''Pokolenia'',a co najwazniejsze,rozumie o co chodzi w tym tekscie.

Pozdrawiam
29 stycznia 2008, 22:09 / wtorek
muzyka jak najbardziej na Tak
30 stycznia 2008, 00:46 / środa
Dobry pomysł z You'll never walk alone. Świetne wykonanie również fanów Celticu.
30 stycznia 2008, 10:20 / środa
oprocz w/w tytulow z meczami (przez to automatycznie z Lechijka) kojarzy mi sie hiszpanskie "Campeone", moznaby rowniez puszczac. nie wiem kto w originale to mial, ale jakis remix jest: E-Type - Campione 2000
30 stycznia 2008, 10:36 / środa
jak moglem zapomniec! oczywiscie jedna z pierwszych piosenek footbolowych, ktore tez automatycznie kojarza mi sie z T29 jest Olé, Olé, Olé (Name of the game) grupy The Fans zdaje sie. kazdy zna.

na nute lechijna moznaby tez zarzucic Dario G - Carnaval De Paris ("Lechioo, Lechioo...") i Ricky Martin - La Copa Da Vida ("Le-chia-Gdansk, ole ole ole...").

pilkarsko, ale bardziej halowo, moze tez byc Bellini - Samba De Janeiro

pozdr
30 stycznia 2008, 15:28 / środa
Wydaje mi się że Marcin wyraźnie napisał że macie umieszczać tytuły jakie się kojarzą Wam z Lechią wraz z uzasadnieniem!!! Wy tymczasem wrzucacie same tytuły. Przecież nie na tym gra polega bo niedługo zacznie się w tym wątku koncert życzeń...
30 stycznia 2008, 18:33 / środa
nic nie mam do DeJota Aichela, ale osobiscie uwazam, ze kawalek jest slaby... chyba nie to pokolenie...
30 stycznia 2008, 22:26 / środa
niom, mniejsza o to

do rzeczy
" . . . zachęcam do zgłaszania propozycji . . . "

serdeczne pozdrowienia dla spikera który się trochę . . . zagapił :)

każdemu sie kojarzy co mu się chce :) wolny kraj
ale brak w zestawieniu poniższego megahitu nie można inaczej tłumaczyc jak "zagapieniem się" ;-)

Steam - Na Na Hey Hey Kiss Them Goodbye

jeśli wogóle o jakiejś piosence można powiedzieć że przez lata całe nie odbył się bez niej na Traugutta żaden mecz to właśnie o tym kawałku,
jego bezapelacyjne królowanie na T29 przypada na lata (przynajmniej jak ja pamiętam) 83-88/89
czyli . . . na to co w Lechii najlepsze
rzecz jasna refren doczekał sie również rodzimej porzerobki, bardzo swego czasu popularnej

odnośnik
30 stycznia 2008, 22:50 / środa
Spiker przyznaje, że.... piosenkę grupy Steam kojarzy - faktycznie to oldschoolowy hicior stadionu T29, ale zwyczajnie nie wiedziałem kto popełnił tę piosenkę. Czuję, że ma spore szanse powrócić do repertuaru. Zreszta idea tego artykułu jest między innymi taka aby odkurzyć stare pieśni, a młyn śpiewający "na na na na.... eeee Lechia Gdańsk" - to by dopiero było. Tylko kto ich tego nauczy??? Dzięki za Waszą aktywność i czekam na kolejne tytuły! Swoją drogą ciekawe, czy piłkarscy DJ'e tj. "Pęki" lub "Heniek" (zdrowia życzę) zaproponują coś???
31 stycznia 2008, 15:43 / czwartek
Prosił Bym O Tytuł Piosenki...
Może Ktoś Skojarzy Często jest w przerwie puszczana...
Pewnie se uroiłem ale wydaje mi sie ze idzie to tak

I Got the power ooo cos tam cos tam

słowa mogą sie niezgadzac ale piosenka jest spiewana komputerowym " Cieniutkim Głosem" może ktoś skojarzy z góry Dziekówa...
3 lutego 2008, 17:52 / niedziela
o ile, jak już napisałem wyzej, w mym subiektywnym odczuciu " Na Na Hey Hey Kiss Them Goodbye " to absolutne numero uno
to ta o której tu teraz, jesliby zliczyć wszystkie wykonania każdej z piosennek osobno, najprawdopodobniej . . . Wygrałaby ! ! !

tak sobie myslę że i ta pioseneczka nie zasłuzyła sobie na taką krzywdę ze strony spikera zeby jej nie wymienić
jeśli mowa o tym czym nas i nasze uszy "katowano" przez lata, wypada tu ją zapodać dla samego porządku rzeczy
odnośnik
Bonnie Tyler- I Need A Hero

" . . . Jeśli ktoś ma podobnego typu skojarzenia, niech je opisze - wymagane podanie tytułu, wykonawcy oraz kilka zdań uzasadnienia, czemu dany utwór kojarzy mu się z Lechią. . . "

ja mam pytanie,
jak wybierzemy która metoda mamy głosować ?
furda, żadne tam kilka zdań ;-) . . . ja mam skojarzenia obrazkowe : )))))))))))))))))))))))

odnośnik

odnośnik

muzyka:
odnośnik

swoją szosa, sentymenty sentymentami, skojarzenie skojarzeniami ale po mojemu uważaniu muza przynajminej przed i w przerwie powinna mieć kopa,
ostra, szybka i do przodu - tak by pomóc :D grajkom wejśc w mecz

przypominam sobie, bodaj w pierwszej polowie lat 90 ych (?) zapuszczano podobne klimaty, mozna było usłyszeć Cultów czy The Bates z Billie Jean,
kilka ineśmiałych propozycji
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik

a nawet gdyby nie te, to kawałki z płyty GDAŃSKIE LWY zdecydowane podpadają
pod to o czem się nieśmiało zająknąłem
pod jakze słusznymi słowy co juz popisałem, rytm, tempo pomagajace wejśc w klimat meczu
(faktycznie "przyjdziemy do was Biało-Zieloni" jest moim ulubionym, ale w aranzacji właśnie z tej płyty)

pzdr
8 lutego 2008, 20:41 / piątek
..no i pozamiatane, Verde zgarnął główną nagrodę :)

Co do muzy w przerwach na T29- od kilku lat nie widzę żadnej przypadkowosci w doborze zapodawanych hiciorów. Widac, że spiker wyjątkowo czuje klimat kibicowski, choc (również) nie gustuję w tych kawałkach to nie wyobrażam sobie innego repertuaru na meczu piłkarskim. Za co WIELKIE DZIĘKI!
9 lutego 2008, 13:18 / sobota
a może to
odnośnik
9 lutego 2008, 13:26 / sobota
może hymn Niemiec :)) Była przecież kiedyś śpiewana piosenka na jego melodię.

Chodzi mi też po głowie znana piosenka:
"Śląsk, Śląsk, Śląsk WKS
przyjacielem Lechijki jest"
Na melodię hicioru z lat 80. Niestety nie pamiętam wykonawcy ani tytułu. Pamiętam tylko, że miała swój klimat. Proponuję by ją puszczac podczas przerw bo wersja śpiewana (coprawda rzadko) jest już zupełnie inna. Z drugiej strony przykład "yellow..." nie gwarantuje porządanego efaktu.
9 lutego 2008, 16:31 / sobota
Ja proponuje piosenke z płyty "Pokolenia Lechii Gdańsk" pod tytułem nie zosaniesz sam.

tekst piosenki brzmi:

Poprzez mrok,poprzez sztorm i przeez morza toń
nie czas na strach ,bo tam czeeka nas
piękny dzień znana pieśń i zwycięstwa smak
więc idz poprzez wiatr nie będziesz sam
o nasz klubie nasz Lechio,Lechio Tyś
jest dumą miasta Gdańsk i chlubą
Lechioo Lechioo My tu zawsze Tu
Tyś nadzieją naszych serc w koronieee
po życia kres Lechiooo.

I proponuje żeby piosenka ta puszczana była odrazu po wejściu piłkarzy.
16 lutego 2008, 16:21 / sobota
Kuba_PrG to moja ulubiona piosenka Lechii, oczywiście znam całą na pamięć.
16 lutego 2008, 19:55 / sobota
odnośnik

na tę melodię:
"A na drzewach
zamiast liści...."
22 lutego 2008, 21:15 / piątek
odnośnik
odnosnie starych kawałków na T29
28 lutego 2008, 09:00 / czwartek
Tylko te utwory powinny byc puszczane - argument bo sa o naszej LECHII oraz o naszym miescie. A to ze komus się coś kojarzy to neich sobie puszcza w domu lub w aucie lub gdzie chce...

03 - "Bastion Prawicy" - Gdańskie Lwy
04 - "Biało-zielono zawsze w Gdańsku jest" - Contra Boys
10 - "Dni" - Gdańskie Lwy
11 - "Dzisiaj we Wrzeszczu" - Gdańskie Lwy
17 - "Już stadion pełny" - Gdańskie Lwy
18 - "Kto najlepiej w piłkę gra" - Gdańskie Lwy
21 - "Lechia" - Gdańskie lwy
22 - "Lechia Gdańsk" - DJ Aichel
29 - "Pokolenia Lechii Gdańsk" - Biało - Zieloni
30 - "Przyjdziemy do was Biało-Zieloni" - Gdańska Kapela Podwórkowa
36 - "Trójmiasto jest Nasze!" - Gdańskie Lwy
40 - "Wiatr od morza" - Biało - Zieloni
45 - "Zieleń - Biel" - Gdańskie Lwy

a jak ktoś nagra pod czyją inna muzykę lub stworzy coś nowego z tekstem o LECHII to wtedy dokladać...i już.
6 marca 2008, 18:08 / czwartek
proponuje dodac wspaniały kawałek Zipery-Patriota
odnośnik

wspaniały kawałek
8 marca 2008, 22:32 / sobota
Liber nagrał kawałek o Lechu Poznań, a może w Gdańsku też jest jakiś porządny rapujący kibic?
8 marca 2008, 22:34 / sobota
Jozin z Bazin byłby najlepszy!XD
24 maja 2010, 16:16 / poniedziałek
Wie ktoś jaki tytuł ma piosenka przed rozpoczęciem meczu, najczęściej słychać saksofon . ?
26 lutego 2011, 16:06 / sobota
Mam pytanie..zna ktos moze nazwe numeru ktory jest puszczany przed samym meczem w zasadzie przed samym wyjsciem pilkarzy na boisko..nie ma tam zadnych slow..sama instrumentalna muzyka..chyba jedyny taki numer ktory jest puszczany przy Traugutta takze moze ktos wie o co mi chodzi bo ciezko to opisac..;)
Z gory dziekuje..;]
14 października 2011, 14:13 / piątek
Poprosiłbym o puszczanie od czasu do czasu piękniej polskiej pieśni, najlepiej w wykonaniu zespołu De Press.

Chodzi o kawałek "Bij Bolszewika", tak bardzo potrzebny w obecnych czasach.
odnośnik
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.454