Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Bracia ze Śląska a wóz Drzymały

strona 1/2

3 marca 2008, 01:47 / poniedziałek
ja sie obawiam zeby z tego sponsorowania nie wyszedl taki twor jak lech z amika? co wy na to?
3 marca 2008, 09:28 / poniedziałek
odnośnik
Kontrowersje dotyczą tego
„Jak powiedział w piątek Drzymała swoim piłkarzom przed wyjazdem na mecz do Bełchatowa - w ich życiu niewiele się zmieni. Nawet mieszkać i trenować nadal mają w Grodzisku, Wrocław odwiedzając jedynie na kilka godzin co dwa tygodnie”
oraz
„Najprawdopodobniej z tego powodu, że forma fuzji, którą wymyślono w Grodzisku, oznacza, że piłkarze Śląska, którzy za dwa miesiące mogą wywalczyć awans do OE - od jesieni zostaną przeniesieni do czwartoligowych rezerw. Raczej bardzo nieliczni mają szansę na znalezienie się w kadrze Groclinu.”
Jeśli w takiej formie to miałoby się odbyć, wywoła pewnie duży sprzeciw. Jestem ciekaw komentarzy z Wrocławia.
3 marca 2008, 10:11 / poniedziałek
odnośnik info z interii
3 marca 2008, 10:40 / poniedziałek
Brac braci ze Slaska do Lechii :) kilku zawodnikow maja dobrych :)
3 marca 2008, 10:52 / poniedziałek
Oby nie potwierdziły się informacje że Sląsk zacznie grać na licencji Dyskobolii
a miejsce awansującego Sląska w OE za dużą kase wykupi zdegradowane Zagłebie Lubin.
Kurwa robi sie nieciekawie w tym temacie
3 marca 2008, 11:35 / poniedziałek
Mam nadzieję że leśne dziadki na to nie pozwolą. To byłaby jedna wielka kpina WDPZPN
3 marca 2008, 12:55 / poniedziałek
odnośnik - z tego arta wydawać by się mogło, że żadnego Groclinu Wrocław nie powinno być... We Wrocławiu tylko ŚLĄSK!!!
3 marca 2008, 12:57 / poniedziałek
Dam pod rozwagę tylko jedno- za pół roku, Lechię przejmie miasto, tworząc spółkę akcyjną. Żebyśmy tylko nie czytali za pół roku, że Lechia fuzjuje się za jakimiś chujami!!!
3 marca 2008, 12:58 / poniedziałek
z tego co przeczytałem na stronie Śląska, wynika że Śląsk będzie grał na licencji Dyskoboli w OE. Natomiast Lubin w osobie niejakiego kutasa Pietryszyna czyni starania o zakup miejsca promującego awans do OE w przypadku zajęcia takiego miejsca przez Śląsk.Dają porządną kasę za taka mozliwość. Co prawda kibice obu drużyn za soba nie przepadają i ciężko bedzie taka operacje przeprowadzić, ale wiadomo że jak pojawiają się szmal, to animozje i wrogość odchodzą na drugi plan.Oby tak sie nie stało.
Tylko BKS Lechia!!!!
3 marca 2008, 14:11 / poniedziałek
Że jak? Animozje na drugi plan? ulala :))))
3 marca 2008, 14:39 / poniedziałek
I dobrze się stało. Śląsk już awansował, w nowym sezonie będzie występował w OE i rośną dzięki temu szanse Lechii. A to dlatego że piłkarze Śląska wiedzą, iż po zakończeniu sezonu większość z nich pójdzie w odstawkę, nie znajdzie miejsca w nowym groclinowskim Śląsku, zasila rezerwy, albo w najlepszym razie będa grzec ławę. Tak więc na pewno nie będą na tyle zmotywowani, by grać tak dobrze w rundzie wiosennej jak w jesiennej. Biorąc pod uwagę, że awansują z II ligi prawdopodobnie 4 pierwsze drużyny i że Śląsk chyba mentalnie odpuści, przed Lechią otwiera się kapitalna szansa. Przed rozpoczęciem rundu uwazam, iż głównym faworytem do awansu jest Polonia W-wa, w dalszej kolejności Wisła Płock, Lechia, Piast.
3 marca 2008, 14:55 / poniedziałek
Dziś w samo południe w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w której prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, oraz prezes Dyskobolii - Zbigniew Drzymała podpisali wstępną umowę na mocy której, po zakończeniu sezonu 2007/08 dojdzie do połączenia Śląska Wrocław i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

W następnym sezonie klub będzie grać w ekstraklasie jako Śląsk Wrocław. Dyskobolia podzieli los Amiki Wronki i przestanie istnieć. Piłkarze obecnego Groclinu wzmocnią "nowy" Ślask, a obiekty w Grodzisku zostaną bazą treningową, która służyć będzie wrocławskiemu klubowi.

W nowej spółce 80% udziałów przypadnie gminie Wrocław, natomiast Drzymała będzie dysponował pakietem mniejszościowym. Nowy Śląsk, którego nazwa nie zmieni się nawet w najdrobniejszym szczególe, wystąpi o licencje do PZPN najprawdopodobniej na podstawie licencji Dyskobolii.

Uzależnione jest to od wywalczenia przez Dyskobolię (bądź nie wywalczenia) miejsca premiowanego udziałem w europejskich pucharach. Kadrę zespołu stanowić będą zawodnicy obu klubów a końcowym jej kształcie zadecyduje nowy trener, którego nazwisko poznamy po zakończeniu sezonu. Nie jest wykluczone, że będzie nim dalej Ryszard Tarasiewicz.

Umowa wstępna zakłada powstanie jednego klubu. Jak powiedział Dutkiewicz: "Ten byt, którego powstanie deklarujemy, zachowa nazwę, barwy i tradycję klubu Śląsk Wrocław".

Podpisanie umowy ostatecznej nastąpi najprawdopodobniej w czerwcu. Zgodnie z zapisami preumowy, Drzymała zostanie nowym prezesem Śląska Wrocław.

Na koszulkach piłkarzy ma reklamować się firma Groclin Altax, zaś Zbigniew Drzymała będzie prezesem klubu. Finalizacja całej operacji nastąpi w czerwcu, po zakończeniu sezonu. Zespół będzie mecze rozgrywać we Wrocławiu, do dyspozycji będzie baza treningowa w Grodzisku, gdzie swoje mecze ma rozgrywać zespół Młodej Ekstraklasy.

Niewykluczona jest współpraca z Zygmuntem Solorzem, jak stwierdził prezydent Dutkiewicz, fuzja nie jest przeszkodą w rozmowach z biznesmenem. W przypadku możliwości gry w europejskich pucharach zespół ma wystąpić we Wrocławiu. – Mam zapewnienie od władz miasta, że stadion przy Oporowskiej będzie spełniać normy, ale zawsze w rezerwie jest obiekt w Grodzisku – stwierdził Drzymała, który przez trzy miesiące będzie przygotowywać się do przejęcia sterów w nowym Śląsku.
3 marca 2008, 15:16 / poniedziałek
Dobry opis sytłacji:
odnośnik
3 marca 2008, 15:26 / poniedziałek
ty kastrat to jednak debil jestes
za mozliwosc awansu dupy bys dal nawet jakiemus czarnuchowi
awans na sile i kosztem braci mnie nie kreci,nie wszystko mozna przelozyc na kase...
sa kur.wa tez zasady dla ktorych takie dupki jak ty potrafia sie sprzedac
3 marca 2008, 15:39 / poniedziałek
Prowokator, ciebie pewnie kręcą chłopaki z ustami umorusanymi szminką i podkreślonymi kredką oczyma. Lechia, k..., jest najważniejsza. Zakonotuj to sobie, łachmyto.
Nie ciszy mnie, że się Śląsk sprzedaje takiej k... z Wielkopolski, ale skoro już tak jest, to trzeba się spokojnie rozpatrzyć w zaistniałej sytuacji. A tak na chłodno kalkulując wcale nie jest dla Lechii źle z punktu widzenie jej szans na awans, że się działacze Śląska złajdaczeli.
3 marca 2008, 15:45 / poniedziałek
kastracie jak mowisz do mnie to stoj na bacznosc i kly wymyj
debilem byles,jestes i pozostaniesz
kazdy normalny czlowiek na twoim miejscu spalilby sie ze wstydu po wszystkich twoich pomyslach tych dawnych(laczki)jak i obecnych.zmienilby nick i zaczal NOWE ZYCIE a ty jestes niereformowalny glupcze
bez odzewu
3 marca 2008, 15:45 / poniedziałek
Łudziłem się że Drzymała przyjdzie jako sponsor do Śląska... do Śląska, który sam o własnych siłach awansował do OE i przystąpi do nowego sezonu OE na licencji Śląska a nie żadnych Groclinowych wynalazkach... ale z tego co widać tak nie będzie. Tak jak napisał Romek Zieliński w odnośniku który ktoś zapodał, największą winę ponoszą jak zwykle leśnie dziadki z Miodowej że pozwalają na tego typu wałki. Podsumowując, całe podejście do korupcji, jakis dziwnych fuzji, śmiesznych zakazów i nakazów nakładanych na kibiców ze strony leśnych dziadków, nie może dziwić że polska piłka wygląda tak jak wygląda. I żadne większe i mniejsze sukcesy reprezentacji, organizacja Euro 2012 itd. tego nie zamydlą. Póki nie wypier... się ich wszystkich z tych stołków na Miodowej to nic sie nie zmieni.

A MY SWOJE...
3 marca 2008, 16:13 / poniedziałek
Najsmutniejsze w tym wszystkin jest to, że najważniejsi, czyli kibice, nie mają nic do powiedzenia, że o sprawie decyduje podejrzanego pochodzenia prezydent Wrocka. Jak powiedział Kontratak nim się obejrzymy i Nas to samo może spotkac. I kilkuletnia odbudowa klubu pójdzie się j...c.
3 marca 2008, 16:15 / poniedziałek
prowokator dobrze prawi
kastrop milcz
3 marca 2008, 18:06 / poniedziałek
Najbardziej żal kibiców Śląska...Znowu wzorem Pogoni Ptaka będą widzieli swoich zawodników raz w tygodniu na meczach. Nawet niewiem czy "swoich" bo pewnie 99% kadry to będą piłkarze Dyskobolii...
3 marca 2008, 18:16 / poniedziałek
" . . . Nowy Śląsk, którego nazwa nie zmieni się nawet w najdrobniejszym szczególe, wystąpi o licencje do PZPN najprawdopodobniej na PODSTAWIE LICENCJI Dyskobolii . . . "

dzisiaj we Wrocku prezentacja drużyny
3 marca 2008, 18:42 / poniedziałek
" . . . Fuzja Groclinu i Śląska jest niemal kopią ubiegłorocznego połączenia Lecha Poznań i Amiki Wronki.

- Nie jest to klasyczna inwestycja w Śląsk, ale raczej przeniesienie kapitału do Wrocławia - mówi Jerzy Pięta, rzecznik Groclinu. Czyli od przyszłego sezonu dotychczasowy Groclin (ale pod nazwą Śląsk) będzie grał swoje mecze we Wrocławiu. Jeśli więc klub z Grodziska awansuje tej wiosny do europejskich pucharów (ma szanse w lidze i Pucharze Polski) - jesienią do Wrocławia zawita Puchar UEFA! . . . "
3 marca 2008, 19:29 / poniedziałek
Czarny scenariusz: ....Rysiu Krauze postanawia przenieść swoje interesy do Gdańska... - i dalej analogicznie jak Śląsk -Groclin .....NIE!!! takie rzeczy nie mogą sie dziać ....co bysmy zrobili ???
3 marca 2008, 19:43 / poniedziałek
NIe podoba mi się to wszystko. Mam nadzieję ze da się to jeszcze odkręcić. Zawodnicy to zawodnicy zawsze znajdą sobie gdzieś zatrudnienie ale pomyślcie co będzie z kibicami!? Co bedę spiewać na meczach "WKS Śląsk.... ??? Czy co? Kogo bedą dopingować?

pozdro dla Brci ze Śląska

www.jurand.yoyo.pl

pzdr.
3 marca 2008, 20:00 / poniedziałek
Wydaje mi się, że jakoś nie bardzo Wrocławianie będą tolerować i godzić się na takie "coś" i po prostu przestaną przychodzić na mecze. A przecież jednym z głównym jeśli nie najważniejszym powodem przeniesieniu groclinu do Wrocławia jest mała frekwencja w grodzisku. I w takiej sytuacji nie widzę jakoś sensu przenoszenia zespołu bo wyszłoby na to samo co ma teraz... pozdrawiam
3 marca 2008, 20:18 / poniedziałek
Ja myślę, że Drzymała nie jest taki głupi i spodziewa się pustek na trybunach, jednak ze "Śląskiem" było by jak z Hydro, zaczęliby chodzić pikniki, a za kilka lat stadion by się wypełniał. Mam nadzieję, że nie dojdzie do tego scenariuszu.
3 marca 2008, 20:27 / poniedziałek
..Drzymała to jeden z niewielu filantropow w polskim futbolu.. od wielu lat wyrzuca swoja kase zarobiona w legalny sposob...rozumiem wszystkich ,którzy mają pewne obiekcje bo przetestowaliśmy to na własnej skórze..nie kocham i nawet nie sympatyzuje z Drzymała ale uważam,że dramatyzujmy w temacie naszych przyjaciół z Śląska..to będzie klub z jednym z największych,żeby nie powiedzieć z największym budżetem.. o to chyba w końcu chodzi,żeby bić się o najwyższe cele a nie kurwa zawsze być jebanymi średniakami... wierze,że bedzie to klub który bedzie bił sie o Mistrza Polski..więc wierzmy w to a nie tylko pierdolmy głupoty i cieszmy sie,że naszymi przyjaciółmi będa dwa najpotęzniejsze kluby w Polsce.. Śląsk-Wisełka-Lechia.... pozdr...
3 marca 2008, 20:39 / poniedziałek
Ananas palancie , bić się o najwyższe cele Śląsk może własnymi siłami , a nie kurwa na licencji Dyskoboli , przy okazji pozbawiając kibiców drużyny w Grodzisku i chuj w tym momencie ,że jest ich tam trzy tysiące a nie trzydzieści !

kurwa druga Amica Poznań się szykuje a Ty jeszcze pierdolisz , że to będzie klub , który będzie walczył o mistrza ? z castorpem na łby się chyba pozamieniałeś, ogarnij !

Jebać takie fuzje , mam nadzieję , że kibice Śląska odpowiednio zareagują na tą sytuację

Ludzie Zasad ! WKS Śląsk Wrocław
3 marca 2008, 20:50 / poniedziałek
ty Sroritas przypomne ci kiedyś,żebyś napisał przepraszam bo ja napewno ci to napisze jak się pomyliłem..pozdr
3 marca 2008, 20:52 / poniedziałek
ananas pojebie cyt.
"zawsze być jebanymi średniakami..."
i ty sie lajzo nazywasz kibicem????????????
3 marca 2008, 20:58 / poniedziałek
ananas więc rozumiem, że masz w dupie tradycję, historię, honor. Jesteś po prostu jebanym kibicem sukcesu których niestety nie mało na Lechii.
3 marca 2008, 20:59 / poniedziałek
Kiedyś były bary mleczne,teraz są mc-kfc.Jednym smakuja kotlety jajeczne drugim wieś-maki.Osobiście nie oglądam LM i nie jadam na dworcu.
3 marca 2008, 21:12 / poniedziałek
Pierdolić groclin i zagłębie. Zajmijmy jedno z pierwszych dwóch miejsc i nie musimy się martwić o fuzje.
3 marca 2008, 21:58 / poniedziałek
A ja mysle ze trzeba uszanowac wole kibicow Ślaska, to ich sprawa i ich klub. jezeli beda za fuzja to nic nam do tego. osobiscie nie chcialbym zebysmy kiedykolwiek to przerabiali na Lechii, nawet jezeli mielibysmy polaczyc sie z Juventusem :)
3 marca 2008, 22:37 / poniedziałek
ananas
3 marca 2008, 20:27 / poniedziałek

...to będzie klub z jednym z największych,żeby nie powiedzieć z największym budżetem.. o to chyba w końcu chodzi,żeby bić się o najwyższe cele a nie kurwa zawsze być jebanymi średniakami...

Trzeba być jebanym debilem, żeby takie cuś napisać!!!!!!!!!!!!

Zadzwoń do vodafone, może znudził im się ManUtd i przeniosą go do Gdańska.
3 marca 2008, 22:51 / poniedziałek
ananas
Gdyby taki wpis popelnil kibic Prokomu Drukarki Gdynia sprawa byla by prosta, ale jak kibic Lechii moze napisac takie brednie ???!!! Ludziku niemadry zrozum, ze w zyciu prawdziwego i oddanego kibica sa wazniejsze rzeczy niz sukces sportowy odniesiony za wszelka cene !!! Zapamietaj gamoniu, ze lepszy jest Slask w II lidze niz Groclin w LM !!!
3 marca 2008, 22:51 / poniedziałek
@defender 90% kibiców Śląska zaakceptuje tą sytuację pod warunkiem Wywalczenia przez Śląsk awansu na boisku i nie niezakwalifikowanie się Groclinu do Europejskich Pucharów, wtedy graliby na swojej licencji.
3 marca 2008, 23:16 / poniedziałek
W każdym bądź razie,jebał pies entuzjastów takich sukcesów.
4 marca 2008, 02:17 / wtorek
"a nie kurwa zawsze być jebanymi średniakami..."
nosz kurwa mać....

wiem, nic nie wnoszę do tematu

żałuj chłopie, że nigdy już nie poczujesz jak to być 'jebanym średniakiem' w V lidze...
4 marca 2008, 12:20 / wtorek
Dla tego biznesmena z izraela liczą się tylko pieniądze...

Nie liczą się dla niego kibice Dyskobolii, którzy zostaną na lodzie oraz Ci z Wrocławia, któzy tego tworu nie chcą...
4 marca 2008, 12:54 / wtorek
Ananas- "cieszmy sie,że naszymi przyjaciółmi będa dwa najpotęzniejsze kluby w Polsce.. "....."a do Lechii przychodzi r.krauze i wraz z Naszymi Bracmi trzęsiemy OE" -tak chyba lepiej? :))) Widzisz do czego prowadzi Twa logika?
4 marca 2008, 13:01 / wtorek
i mamy klops...
ja właśnie dlatego nie byłem nigdy PRZECIW klubom z małych miast, miejscowości...dla mnie to sól piłki nożnej, tak samo jak kiedyś szlachetny system pucharowy, umożliwiający,choć dający maluczkim szansę na zagranie z jakimś uznanym klubem..i jeszcze czasami można było sprawić jakąś niespodziankę; chyba tylko ktoś kto nie kocha piłki, nie żył nią, nie potrafi tego zrozumieć...
tak dzieję się..co mają powiedzieć kibice, nawet niech to jest tylko trzy tysięczna rzesza fanów DYSKOBOLII? Ich klub to już nie ich klub...(długo to dla mnie było jakieś nieporozumienie..przyklejono łatkę sponsora Groclin i z czasem już mało kto pamiętał ,że to była Dyskobolia..tylko Dyskobol się ostał)
a teraz co... Groclin Dyskobolia Śląsk Wrocław...jakoś tak bez sensu...
nie znam jeszcze opinii kibiców ŚW...ale chyba nie o to chodziło...
4 marca 2008, 14:10 / wtorek
kto to jest ten ananas bo pisze takie pierdoly ze bol bani albo kac to pikus
4 marca 2008, 14:21 / wtorek
Pyra z PO sprzedała Śląsk, ale co sie dziwic plafusom

Dutkiewicz k **** choc liberlany zwie sie ja i tak wiem skad tyś.
4 marca 2008, 14:22 / wtorek
prowokarzorze, dawniej żurawiu, szmaciarzu jeden, ty zmnieniasz nicki, bo się twoje zużywają tak brzydko jak papier toaletowy.
I wiedź, że jak przemawiasz do castorpa to z szacunkiem pochylaj głowę... niżej łachmyto, jeszcze niżej! Tylko zebyś tępy łbie nie zarysował monitora, bo cię pani nauczycielka wytarga za twe przydługie uszy.
4 marca 2008, 14:26 / wtorek
castorp do kogo ten wpis
4 marca 2008, 14:45 / wtorek
castrop ale sie usmialem z twojego wpisu:))))pozdro hehe
4 marca 2008, 19:22 / wtorek
okey wygłupiłem się może do końca nie przemyślałem sałej akcji i nie chciałem urazić nikogo..
4 marca 2008, 19:59 / wtorek
ananas - ostatnie otrzeżenie.Za pokute ustawiasz 4 jupiter własnoręcznie.
5 marca 2008, 06:29 / środa
denerwuje mnie strasznie takie amerykanskie podejscie do sportu, tam nie ma sentymentow, druzyny przenosi sie z jednego wybrzeza na drugie, bo liczy sie tylko kasa, szybki sukces, a kibice to tylko konsumenci co maja przyniesc kase, proponuje polskim "biznesom" aby wybraly angielski system budowy przedsiebiorstw sportowych, niech inwestuja w istniejace druzyny ale nie na skroty, np Fulam ( gdzie na pod koniec lat 90 zainwestowano ogromna kase ) pielo sie od trzeciej ligi, podobnie sprawa wyglada w Wigan ( tam jeszcze niedawno nikt na pilke nie chodzil, bo cale miasto emocjonowalo sie gra w jajo), na wyspach nikomu nie przyszlo do glowy przenosic druzyne z miasta do miasta, jak Drzymala chce inwestowac w druzyne, ktora w przyszlym roku bedzie grala w UEFA to niech wybierze sobie dryzyne z czuba tabeli a nie przenosi swoja do innego miasta, bo zabija pilke w dwoch miastach w Grodzisku i Wroclawiu
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.503