Gdańsk: czwartek, 22 kwietnia 2021
FORUM
Podstrony:

LG - znak rozpoznawalny

strona 1/1

1

14 marca 2008, 23:55 / piątek
Witam. Tak od jakiegos czasu myslalem co sadze o skrocie LG. Mianowicie chodzi mi o skrot Lechia Gdansk. Wydaje mi sie ze coraz czeciej zastepujemy nazwe klubu i miasta wlasnie inicjalem LG. Czy mamy juz na tyle silna pozycje wsrod spolecznosci, ze wiadomo o co chodzi. Zarzad coraz czesciej w marketingu klubowym rowniez stosuje ten skrot. Warto dodac ze w Polsce nie wiele jest klubow ktore mozna skojarzyc po inicjalach, bo jakby nie patrzec skrot AG jest stosowany przez kibicow w swoim gronie, tylko dla tego ze szybcij napisac, jednakze malo kto stosuje o ile wogole stosuje w celu przywolania nazwy klubu i miasta. Tak samo sie dzieje z innymi klubami , TSW, WKS, SKS, KPL-badz CWKSL czy KSP. Raczej zaden klub oprocz Wisly, ktora jednak w malym stopniu ale posiada ten inicjal nie stosuje skrotu. No moze LP ma jeszcze jakis poziom. Warto dodac ze na swiecie skrot odgrywa wazna role przypatrzmy sie np. MANutd Bardzo czeste i bardzo na temat. I to jest chyba dla mnie najbardziej znany inicjal klubowy, silna marka gdzie niegdzie stosowana czesciej niz sama pelna nazwa. FCB - Bayern czy Barcelona, BVB - ?? Rowniez czesto stosowane i bardzo silne. ACM - Milan jednak juz nie ma, takiej pozycji.

Zalozylem temat gdyz mysle ze ciekawe jest miec silny inicjal, z ktorym kojarzyc sie bedzie klub. Nasza marka stale sie rozwija i coraz czesciej stosujemy LG T29 i coraz wiecej ludzi wie o co chodzi. Jest to pewne ulatwienie i przyspieszenie pisania , jednakze nie mozna zaniedbac pelnej swietej nazwy klubu. Co zrobic zeby skrot LG nie kojarzyl sie ludziom tylko i wylacznie z firma LG ? Jakie sa wasze przemyslenia na ten temat i jakie wg was kluby posiadaja silne inicjaly z ktorymi od razu kojarzy sie klub. Chodzi mi o stosowanie przez media.

Pozdrawiam
14 marca 2008, 23:58 / piątek
Legia ma (L), my miejmy LG.

gratuluje tematu, wreszcie jakis normalny - (bo nie pisał lincoln)
15 marca 2008, 00:00 / sobota
Proponuje aby firma LG zmieniła nazwę na " el-dzi" hehe a tak na serio to ja wole oficjalna nazwę Lechia Gdańsk!!
15 marca 2008, 00:04 / sobota
Według mnie LG może być w dalszym ciagu kojarzone z Legią a nie z nami.
15 marca 2008, 00:13 / sobota
Co do Legii to fakt maja L zapomnialem ale jezeli sie napisze same L to nie wiadomo o co chodzi musi byc koniecznie w nawiasie (L) wtedy owszem pierwsza mysl i wiadomo o co chodzi. Nam kibicom LG od razu kojarzy sie z Lechia, ale np mojej mamie co pojdzie raz na rok na mecz LG to juz odpowie albo Lechia albo firma elektroniczna
15 marca 2008, 00:24 / sobota
zgodze sie zeby zostalo LG choc to pasuje do firmy od tv
15 marca 2008, 00:55 / sobota
A co ze skrótem RH ?!

Spójrzmy w Wikipedię...

* Rh (rhodium) jest symbolem chemicznym pierwiastka rod
* Rh (rhesus) - jeden z układów grupowych antygenów krwi
* Rh - dwuznak używany w łacinie
* Rh+ - grupa muzyczna reprezentująca styl ska i rock

Czy aby o czymś nie zapomnieli !?
15 marca 2008, 08:38 / sobota
MariNAostro na huj napisałes take głupoty???bawi cie to mongole!???
15 marca 2008, 14:07 / sobota
uważam, że LG powinno być wypromowane w jak największym stopniu, bo rozpoznawalność takiego inicjału świadczy też o prestiżu klubu. tak samo jak zresztą skrót T29 i sama nazwa "Traugutta", których używa się chyba trochę mniej. jeżeli chodzi o powiązanie klubów z ulicami, to najlepszymi przykładem są Łazienkowska czy Bułgarska - rozpoznawalne od razu. oczywiście większość osób, które są na tym forum zna znacznie więcej "adresów" polskich klubów, ale tak powszechnie to chyba mówi się o tych dwóch.
15 marca 2008, 14:16 / sobota
Jeżeli mamy w szerszej skali promować LG, Zarząd powinien zakręcić się koło fimy LG w sprawie sponsoringu. Obydwu stronom wyszłoby to na dobre. A LG na koszulkach miałoby dwojakie znaczenie.
W perspektywie OE i transmisji TV - niewykluczone - że to by wypaliło.
15 marca 2008, 14:20 / sobota
haha dobry motyw z tą firmą LG... parę lat temu, nie wiem jak teraz, sponsorowali Girondins Bordeaux, może byśmy z nimi też nawiązali współpracę transferową. :D
15 marca 2008, 14:30 / sobota
Zgadzam się z tym że LG jest coraz częściej kojarzone z Lechią, ale niestety niektórzy kojarzą ten skrót z Legią. A co sądzicie o CHWM? Skrót też coraz bardziej znany na skalę ogólnokrajową.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.326