Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

EXTRAKLASA JEST JUŻ NASZA

strona 1/4

8 maja 2008, 11:43 / czwartek
Zostały 4 kolejki do zakończenia sezonu. Na dzień dzisiejszy w walce o awans liczą się Lechia, Znicz, Piast, Śląsk, Arka, Polonia. Podbeskidzie i Płock z walki tej odpadli.

W najbliższej kolejce najtrudniejsze mecze mają Lechia i Polonia. Reszta spokojnie powinna zdobyć kompelt punktów:

Katowice- Lechia
Arka- Jastrzębie (Rzepka jeszcze nigdy nie przegrał w Trójmieście!)
Śląsk- Odra
Piast- Łomża
Stal- Polonia
Znicz- Motor

Następna kolejka i dwa bardzo ważne mecze dla układu tabeli:
Praktycznie tylko Śląsk ma łatwy mecz. Piast spokojnie może zgubić punkty w Płocku.

Lechia- Znicz
Polonia- Arka
Motor- Śląsk
Wisła- Piast

Kolejna kolejka i znów hit. Reszta drużyn raczej bez problemów zdobędzie 3 pkt.

Śląsk- Lechia
Arka- Odra
Piast- Jastrzębie
Tur- Polonia
Znicz- Warta

Ostatnia kolejka moim zdanie zdecyduje co najwyżej o miejscu barażowym. Lechia, Arka i Śląsk raczej spokojnie wygrają swoje mecze. Znicz będzie miał ciężko w Bielsku, a o 3 miejsce w bezpośrednim meczu powalczą Piast z Polonią.

Lechia- Stal
Motor- Arka
Podbeskidzie- Znicz
Polonia- Piast
Warta- Ślask

Zakładając zwycięstwo Lechii ze Stalówką w trzech najbliższych meczach Lechia potrzebuje zdobyć 2 pkt, żeby mieć zapewniony awans do ekstraklasy!!!
8 maja 2008, 11:55 / czwartek
nejlepiej by było świętowac awans we Wrocku... ;)
8 maja 2008, 11:59 / czwartek
może podwójny awans tam będziemy świętować ;-) strach pomyśleć bo to by sie tam działo....
8 maja 2008, 12:00 / czwartek
Zeto czemu w trzech?
Do konca cztery kolejki zostaly ;)
Moze lepiej nie ogladajac sie na nikogo wygrac w katowicach i ze Zniczem i miec awans zapewniony :)
Po tym co jednak wczoraj widzielismy przy T29 bedzie ciezko to osiagnac...
8 maja 2008, 12:06 / czwartek
podwójny awans we Wrocławiu...i poranna procesja w Boże Ciało ;)
8 maja 2008, 12:08 / czwartek
5 ptk to raczej za malo.
Nawet zakladajc remisy ze Zniczem,Slaskiem i wygrana ze Stalowka to moze wyjsc kibel.

6 powinno starczyc, ale potrzeba jednego potkniecie Piasta i zachowanie korzystnego bilansu ze Slaskiem.
8 maja 2008, 12:09 / czwartek
Ekstraklasa jest blisko, ale nie należy się cieszyć przed wcześnie. Fakt, potrzebne jest 7 punktów, w 4 meczach by zapewnić sobie awans, ale:

- przed nami dwaj trudni przeciwnicy - Śląsk oraz Znicz, gdzie kluczem do awansu jest wygrana z Pruszkowianami.
- z taką formą jaką ostatnio pokazuje Lechia - trudno będzie nawet w Katowicach
- jak przez tych co po niektórych zjebów z młyna, nie wejdziemy do końca tego sezonu, to się nam chłopaki mogą podłamać(chociaż doping i tak z Kmitą, z tego co słysze był nie najlepszy, ale zawsze jakiś był ......).

Mam szczerą nadzieje, że się uda, jednak na pewno będzie trudno. Jednak 7 punktów to nie wiele !!!

Pozdrawiam!!!!
8 maja 2008, 12:09 / czwartek
Radziłbym wstrzymać się z dopisywaniem sobie punków juz dzisiaj.
Po wczorajszym meczu trudno liczyć na punkty w Katowicach. Śląsk też może podejść bez sentymentów i rozjechać nas u siebie (wysoka premia za awans dla piłkarzy z Wrocka). Znicz Pruszków na pewno będzie walczył, z nimi będzie ciężko choćby o punkt. To po prostu silna drużyna i ma o co grać. Stalówka w tradycyjnej "kolejce cudów" może gryźć trawę i sprawić niespodziankę. Jeżeli jeszcze dzisiaj leśne dziadki zgodnie z duchem czasu odejmą punkty za rasizm, to sytuacja będzie bardzo ciężka. Piłkarze wczoraj pokazali jak bardzo są zaangażowani i trudno im się dziwić, większość z nich w drużynie pierwszoligowej miejsca nie znajdzie. Jak dla mnie awans jest jeszcze dla nas bardzo daleko.
8 maja 2008, 13:55 / czwartek
Majac w skladzie takich asow jak Manuszewski, Rogalski, Cetnar czy Miklosik nie mozna byc pewnym czegokolwiek, wiec moze nie zapeszajmy ;)
8 maja 2008, 14:17 / czwartek
Zeto twoja teoria jest dobra ale ja bede spokojny jak zdobedziemy u siebie 6 punktow wierze jeszcze ze jak to sie zdazalo wczesniej nam wychowankowie lub byli gracze trzaskali bramki tak moze nasz wielki wojownik Pęki i Andruszczak strzela swojemu bylemu klubowi w Katowicach
8 maja 2008, 15:39 / czwartek
na jakiej podstawie maja nam punkty odjac przeciez to jest bezprawne a co do awansu trzeba wygrac 2 mecze i awans mamy pewny :)
9 maja 2008, 07:47 / piątek
Jutro 3 pkt i wszyscy przestaną marudzić ;-)

TYLKO LECHIA
9 maja 2008, 13:51 / piątek
Po raz pierwszy chcę by Zeto miał rację. Ale wiele cudów się zdarza w polskiej piłce, więc nie ma co podgrzewać emocji. Moim zdaniem mogą się jeszcze zdarzyć jakieś nerwowe sytuacje, ale I liga będzie nasza.
9 maja 2008, 14:38 / piątek
Taaa a na koniec ,tak ze 4-5 dni po końcu ligi pezpeen oswiadczy , że w ramach walki z korupcja ,ligi nie bedzie.tylko jedna 32 zespołowa liga
9 maja 2008, 14:57 / piątek
Taaa a na koniec ,tak ze 4-5 dni po końcu ligi pezpeen oswiadczy , że w ramach walki z korupcja ,ligi nie bedzie.tylko jedna 32 zespołowa liga
10 maja 2008, 09:48 / sobota
Zeto: założyłeś wariant optymistyczny, niezależnie od innych wyników Lechii potrzeba 8 punktów czyli 3 zwycięstw, w innym przypadku wystarczy ich mniej, ile to się okaże.
10 maja 2008, 09:55 / sobota
nic sie nie okaze, wygrywamy dzis w Katowicach i mamy extraklase
10 maja 2008, 16:03 / sobota
Matti przecież remis ze Zniczem lub Śląskiem, z automatu odbiera również punkty naszym rywalom. Tak więc remis w Katowicach i w jednym z tych dwóch meczy daje nam awans- oczywiście przy zwycięstwie ze Stalą w ostatniej kolejce. Zresztą Znicz nie wygra teraz Motorem.
10 maja 2008, 17:10 / sobota
Wiem o tym kontratak, pisałem wyraźnie, że Zeto założył wariant optymistyczny, będzie można powiedzieć więcej po 31. kolejce.
10 maja 2008, 19:00 / sobota
juz niedługo !!! jeszcze troche i mamy I LIGĘ !!!! a właściewie OE !!!!
10 maja 2008, 19:26 / sobota
no to polonia odpadła z wyścigu...
zobaczymy jak reszta wyników tej kolejki. arka NIE ma już szans nas dogonić, Śląsk może dorównać nam w punktach, więc w najgorszej wersji(przegrane 3 mecze ... nie wierze) mamy 3 miejsce i baraże:)

strata choćby jednego punktu przez śląsk/piasta oznacza,że jesteśmy w 1 lidze...

GDAAAAŃSKAAAAAAAAA LEEEEECHIAAAAAAA AAAAAAEJAEJAOOOOOOOOOOOO!
10 maja 2008, 19:38 / sobota
Chyba coś Ci się pomyliło :) Jest do zdobycia 12 pkt . Arka maksymalnie może zdobyć 64 pkt, Śląsk - 66, Piast - 67 pkt no i Znicz może zdobyć 70 pkt. Wiec wszystko jeszcze przed nami. Oczywiście wątpię by tak było :) Mamy 63 pkt i wystarczy nam wygrana i remis :)
10 maja 2008, 19:56 / sobota
Piotrku z zaspy jak w 3 meczach zdobyć 12 pkt ...zdradz tajemnicę ...
Zastanów się zanim coś napiszesz
10 maja 2008, 20:01 / sobota
Irek, z czołówki tylko Lechia ma 3 mecze. Reszta drużyn gra jeszcze swój mecz w tej kolejce :-)
10 maja 2008, 20:07 / sobota
Prawde mowiac, wystarczy nam tylko pokonac Znicz i liczyc na potkniecie Piasta i mamy juz wtedy zapewnione OE, mam tu na mysli ze ponizej 2giego miejsca spasc nie bedziemy juz mogli. No a jesli Piast sie nie potknie to tak jak mowicie, zwyciestwo i remis :)

Ale szczerze mowiac to wierze ze zdobedziemy jeszcze 7 punktow i wejdziemy z 1 miejsca ;) czemu 7? to chyba kazdy powinien znac terminarz nasz i wiedziec z kim gramy w 33 kolejce ;)

Pozdrawiam :)
10 maja 2008, 20:07 / sobota
Obiektywnie i na chłodno rzecz biorąc to już macie OE. Gratuluję. Waleczny zespół, determinacja i doświadczenie zaprocentowały wiosną. Liczę, że do was dołączymy, ale coś czuję, że po OE Piast będzie jechał w ostatniej kolejce do Warszawy. Tak czy inaczej raz jeszcze gratki, już nic wam awansu nie zabierze...
10 maja 2008, 20:09 / sobota
Wydaje MISIE, ze Kontratak ma racje a Zeto nie.
Wlasnie bylem w niemieckim CPN-ie i z radosci po dzisiejszych 3 punktach kupilem sobie 15 piw, coby do 23:00 starczylo.
10 maja 2008, 20:13 / sobota
wszystko wiem ...może to ja niedoczytałem jakiejś wypowiedzi (zwracam honor)
Najwazniejsze że awans jest niemalże nieunikniony i spełni sie marzenie nas wszystkich .
10 maja 2008, 20:48 / sobota
Witam!

Ogromnie cieszy zwycięstwo w Katowicach. Jesteśmy już o krok od upragnionego, po latach awansu. Mimo słabszej ostatnio gry, udaje nam się zdobywac cenne punkty. Ekstraklasa wkrótce nasza!

Pozostaje pytanie co dalej czyli jakim składem zagramy w OE? Kto powinien zostać (wg mnie bramkarze, Rybski, Buzała, Pęczak, Wołąkiewicz i...?).
10 maja 2008, 21:15 / sobota
mam nadzieje że Piast zgubi punkty, wygracie ze Zniczem i do Wrocławia na kacu przyjedziecie :D
10 maja 2008, 21:54 / sobota
Witam!!!
W 1984 r. w dniu 24 czerwca na Traugutta 29 w ostatniej kolejce gdzie sędziował Pan Jarguz (jeden z lepszych na tamte czasy sędziów) w meczu z Górnikiem Wałbrzych??? był taki transparent, pamiętam bo stałem tuż pod nim:
EXTRAKLASA JEST JUŻ NASZA... i tak było, tłuste lata ponownie wracają!!!
Pozdrawiam z głębokim optymizmem
Zolw z LechiiStanu (WIELKIEGO LECHiiSTANU)
10 maja 2008, 21:57 / sobota
Za pare dni bedzie mi dane swietowac po raz drugi awans Lechii do I ligi, kto z Was byl przy ostatnim awansie ? Jakies 25 lat temu ? Jak ten czas szybko leci...ta dekada I ligi bez Lechii trwala krotko jak ,,17 mgnien wiosny,,.
10 maja 2008, 21:57 / sobota
Witaj Zolw
Mnie sie wydaje,ze to byl mecz z Zaglebiem Lubin :-)
Pozdrawiam
10 maja 2008, 22:22 / sobota
A mi przypomniał dzisiaj koleżka z daleka , iż nie tak dawno zastanawialiśmy się czy bez wzmocnień nie awansujemy do 4 tej..ligi . Ostatnie 2 lata były przełomowe , trafne roszady w składzie . Strzał w 10tkę z Kubickim. Docenić jednak trzeba wkład Jastrzębia, Kaczmarka i Borka. Pozdro dla znajomych . A my swoje ..
10 maja 2008, 22:34 / sobota
mam nadzieję, że ze zniczem sprawa awansu będzie rozstrzygnięta. Szkoda tylko, że meczyk w niedziele. Wielu kibiców pewnie w poniedziałek do tyry, a tak po grubszym melanżu pewnie niejeden w Motławie by sie wykąpał... MY WIERZYMY TYLKO W BKS!!!
10 maja 2008, 22:39 / sobota
Na pewno Kocur, Żółw21, Czarny68 i MarekM.
Ilu jeszcze się znajdzie z tamtych czasów? Ilu w międzyczasie odeszło w zaświaty?

ps. na 100% Zagłębie Lubin. Wynik 4-2 i takiego samego życzyłbym sobie w meczu ze Stalówką.
10 maja 2008, 23:03 / sobota
przeczucie mi mowi ze awans swietowac bedziemy 18 po meczu wygranym ze ZNICZEM 17 w sobote arka i piast straca punkty maja ciezkie mecze i po niedzielnej wygranej mamy pewny awans :)
11 maja 2008, 00:07 / niedziela
Oczywiscie ze Zaglebie Lubin,rozerwany plot i wbiegniecie na murawe po postatnim gwizdku.Niezapomniane wrazenia!!!
Cudo-mozna bedzie to powtorzyc!!!
11 maja 2008, 01:26 / niedziela
nie zapomne tego awansu 25 lat tem rysiu polak i kruszczyna to byle akcje i bramki
zrobie wszystko zeby przyjechac na tydzien i zobaczyc znowu awans.LECHIA jest wielka !!!!!!!!
11 maja 2008, 01:34 / niedziela
po wczorajszym zwycięstwie to tylko kataklizm mógłby nam odebrać awans , ale tak jak wy poprzypominajmy sobie awanse z tamtych ubiegłych lat.
Czy ja już taki stary czy co? nie ważne, wszystko na temat . Pozdro , liczy sie tylko LECHIA i
11 maja 2008, 01:36 / niedziela
Oczywiście że ostatni mecz był wtedy z Zagłębiem Lubin. Lechia wygrała 4-2 i lepszym bilansem bramkowym pokonała w lidze poznańską Olimpię! Pozdrowienia z pijanych Gliwic- zgodnie z tradycją, awans Lechii został uczczony przy Neptunie- tyle tylko, że tym razem w Gliwicach!
11 maja 2008, 08:25 / niedziela
Ostatnio fete zepsuło nam zomo rozpędzając większość ok 10tys pochodu,który szedł
pod Neptuna.Pamiętam że Wolf zapowiadał kąpiel z Neptunem po awansie:))
11 maja 2008, 10:22 / niedziela
Do awansu bez oglądania się na innych potrzeba jeszcze 4 punktów.
11 maja 2008, 10:24 / niedziela
Oczywiście założyłem 3 punkty ze Zniczem, chyba się nie pomyliłem w obliczeniach...
11 maja 2008, 10:58 / niedziela
To było Zagłębie Lubin. Płot w czasie 2 połowy zaczął (chyba) demontować M. (nie mylić z Panem Markiem:). Ostatnie kilkanaście minut część młynu przestała na bierzni. Co ciekawe było tam (na bierzni) ok. tysiąca osób a w tym czasie w młynie był dalej ścisk :). (Młyn był oczywiście na prostej). Dla mnie to było niesamowite przeżycie. Przez lata 70 kibice Lechii rokrocznie karmieni byli nadziejami na awans. Ich niespełnienie powodowało, że extraklasa była (przaynajmniej w moim odczuciu) czymś nieosiągalnym. Poza tym do 1 ligi wchodziła tylko najlepsza drużyna z ligi (były dwie grupy 2 ligi). Lechia cały sezon goniła Olimpię.
Nieustająca pogoń za Olimpią, wspomnienia z dzieciństwa (lata 70) powodowały, że fetując na murawie T29 wciąż nie wierzyłem w to co się stało. Potem był kilkutysięczny biało-zielony marsz na Długą. Przy wejściu na starówkę rozbija go zomo. Ale pod naptunem i tak się się znalazłem :))
11 maja 2008, 11:31 / niedziela
Wariant optymistyczny:
Piast i Śląsk albo Znicz i Piast nie wygrywają dziś jednocześnie swoich meczów i do awansu wystarczy nam zwycięstwo za tydzień ze Zniczem.

Wariant realny:
Znicz, Piast i Śląsk wygrywają dziś swoje mecze,
wygrywamy za tydzień ze Zniczem i do awansu brakuje nam jednego punktu, ale możliwe, że nawet jego nie trzeba będzie zdobywać jeśli co najmniej dwie drużyny spośród Znicz / Piast / Śląsk pogubią punkty w ostatnich 2 kolejkach punkty.

Wariant pesymistyczny:
Znicz, Piast i Śląsk wygrywają dziś swoje mecze, a my nie wygrywamy za tydzień ze Zniczem i o bezpośredni awans bijemy się do samego końca (nie można przegrać wtedy na Śląsku).

Nasza przewaga nad Arką praktycznie uniemozliwia jej dogonienie Lechii więc jej nie uwzględniam.

Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt: co dziś uchwali PZPN. Po pierwsze nadal jest możliwość, że poleci Zagłębie Lubin i do ligi wejdą bezpośrednio 3 zespoły.
Ale jest też możliwa wszechstronna abolicja i Sosnowiec, i Widzew zagrają w przyszłym sezonie w II lidze co sprawia, że z II ligi polecą za 2 tygodnie 4 zespoły a nie 2. Czyli Łomża, Kmita, Warta, Odra i nawet Motor nadal są poważnie zagrożone a grają w tych ostatnich kolejkach (również dziś) z drużynami walczącymi o awans. Więc muszą być zmotywowane :)
11 maja 2008, 11:53 / niedziela
...na 100% Zagłębie Lubin. Wynik 4-2 ...
FAKTYCZNIE TAK BYłO, bo było tak dawno temu, a zarazem jak by przed chwilą :-)
Zwracam honor za pomyłkę, ale bierzcie pod uwagę, że Żółwie żyją po 200 lat, a ja już młody nie jestem i pamięć nie ta!!!!!!!! :-)))))
Kochani WYGRAMY i EXTRAKLASY NIE ODDAMY!!!
Ja tam w LECHIE WIERZE i TO SZCZERZE...
Zolw z LechiiStanu
11 maja 2008, 11:55 / niedziela
Niestety na mecz z Zagłębiem Lubin trafiłem dość późno, więc miejsca - nawet dla takiego chuderlaka jak ja - już nie było. Kibicowałem spod zegara. Świetny mecz, niezapomniana para naszych napadziorów, 6 brameczek na pożegnanie II ligi, kibice na bieżni, marsz na Stare Miasto, zabawa w berka z milicją i kanałami pod Neptuna, to była jazda. Niezapomniane chwile.

W tym roku takich atrakcji (zabawy uliczne z policją) raczej nie będzie i przy chóralnych śpiewach przez Złotą Bramę, Traktem Królewskim - jak na szlachtę przystało - odwiedzimy Neptuna, zawieszając mu biało-zielony szalik na szyi.

Na samą myśl o 24 maju 2008 już mi ciśnienie skacze.
11 maja 2008, 11:57 / niedziela
Sędzią był słynny Wit Ż.
11 maja 2008, 12:01 / niedziela
Zolw...stojac, za czesto trzymasz sie butelki tak ja ja, stad te luki w pamieci. Niech tylko Cie dopadne w Maxie, trzeba bedzie znowu sie napic. Pamietam, ze ongis z Gornikiem Walbrzych gralismy mecz otwarcia na Lechii. 1:0 dla nas, w ich skladzie gral Ciolek, mistrz rzutow wolnych. Bieniaminkiem z nami byl Radomiak. Baltyk Gdynia byl juz w I lidze.
 
1 2 3 4
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.460