Gdańsk: wtorek, 20 kwietnia 2021
FORUM
Podstrony:


Ekstraklasa - sezon 2008/09

strona 4/25

24 lipca 2008, 08:51 / czwartek
~castorp- nie rząd Tuska...Kaczora...Czy nawet Marcinkiewicza tylko chyba jeszcze pierdolone komuchy bo dziadki siedzą na swoich stołkach od niepamiętnych czasów jedynie szkoda że rząd w takiej chwili jak ta czyli burdel jakiego dawno nie było nie rozwiązał całego PZPN i innych organizacji które niewiem po co są... dać na ten okres piłkę we władze UEFA czy co nieznam się na tym... byle by dziadki nie siedziały na Miodowej już ani dnia więcej a ci którzy powinny byli ukarani za korupcję...
24 lipca 2008, 09:41 / czwartek
Tuskonowicz robi swoje. Rozwiązuje problem przepełnionych więzień, poprzez przedawnienia. Rodaków z zagranicy ściąga nie przez może stanowiska pracy, ale prze bezzasadnie mocną złotówkę. Stadiony i autostrady powstają jak grzyby po deszczu :-) Przeproś Odejdź- lub po ludzku, spieprzaj dziadu!
24 lipca 2008, 10:01 / czwartek
Prawda jest taka, że od początku lat 90. rządzili praktycznie sami nieudacznicy, dlatego śmieszy mnie przerzucanie się błotem ze strony PiS i PO choćby w sprawie polskich stoczni - aktualna to 'dorobek' wszystkich rządów, podobnie jest z innymi kwestiami. Donek boi się podjąć ryzkownych, ale potrzebnych reform - jak na przykład ograniczenie przywilei emerytalnych, a osłabienie roli związków zawowodowych (w niektórych zakładach jest ich po ... kilkanaście) -> gdyż prowadzi kampanię prezydencką.

Szkoda, że Kaczyński nie ma jaj, i ratyfikuje Traktat Lizboński, który jest jednym wielki bublem (nawet 'The Economist' napisał: Just bury it).

Załuję też, że Korwin robi z siebie często błazna - bo UPR to chyba jedyna w miarę sensowna opcja, niestety ma wyniki na granicy błędu statystycznego ...
24 lipca 2008, 11:39 / czwartek
Zobaczycie, że powiększą ligę. PZPN będzie się bał, że przegra proces ze śledziami i będzie musiał zapłacić zajebiste odszkodowanie za poniesione straty(zresztą słusznie będzie się bał...). Nie będą po prostu mieli innego wyjścia.
Dojdzie jeszcze Korona i mamy 18 zespołów...
24 lipca 2008, 12:24 / czwartek
śledzie licza własnie na takie rozwiązanie (18 drużyn) i szczerze mówiąc wygląda, że to jest bardzo prawdopodobne. Pewnie nawet C+ do tego będzie namawiał. Jak już wspominałem, dla nas odroczenie kolejki to w sumie dobra informacja, jest czas na wzmocnienia i zgranie Ziela z drużyną
24 lipca 2008, 12:35 / czwartek
Komedii ciąg dalszy:))))
Kurwa ale to są jaja!!!!
odnośnik
24 lipca 2008, 12:46 / czwartek
Ponoć sponsorem Ruchu ma zostać WOŚP :D.
24 lipca 2008, 13:14 / czwartek
24 lipca 2008, 13:38 / czwartek
Konri nie sponsorem, a partnerem. WOŚP nie bedzie dawał Ruchowi zadnych pieniedzy, tak samo jak UNICEF nie przelewa zadnych na konto Barcelony.
24 lipca 2008, 14:16 / czwartek
Obradują już 2 godziny...
Oczywiście nie można dowiedzieć się tego z oficjalnej strony pzpn, bo ta od rana... nie działa. Żadna nowość, kolejny dowód jak mają wszystkich w dupie.

odnośnik
24 lipca 2008, 14:20 / czwartek
Pewnie rzeczywiście powiększą esktraklasę.

Nie wiem jak kibicom zagłębia, korony czy widzewa nie jest wstyd, ale widać, że to ludzie bez zasad.
24 lipca 2008, 16:52 / czwartek
24 lipca 2008, 17:48 / czwartek
A za tydzien sytuacja sie nie zmieni i dalej nic nie bedzie wiadomo.
24 lipca 2008, 17:58 / czwartek
Co za syf. Widac ze w polskiej lidze lepiej zatrudniac dobrych prawnikow niz pilkarzy. Pewnie to co fujarka czy kghm wydali na papugi starczyloby na wybudowanie kilku fajnych boisk
24 lipca 2008, 21:54 / czwartek
Nie rozumiem w czym problem... Ja bym zrobil co następuje:
- 18 drużyn w Ekstraklasie (niech te drużyny, które są posądzane o korupcje grają w Ekstraklasie. Czemu nie?
- Każda z drużyn posądzonych dostanie po 50 punktow ujemnych,
- Spadają 4 drużyny, przy awansie 2 z 2 ligi i za rok znowu gramy16 drużynami, tak jak to powinno być.

Przeciez to jest proste jak jebanie;).
25 lipca 2008, 10:37 / piątek
" W tej sytuacji tylko wróżka może przepowiedzieć ,kiedy kibice zobaczą pierwsze mecze tego sezonu ekstraklasy (DzB)" oraz "pracowałem w wielu krajach afrykańskich ale takiego cyrku jeszcze nie widziałem (Henryk Kasperczak,DZ) "
Te dwa teksty chyba najlepiej obrazują Polską Ekstraklasę... tragedia...
25 lipca 2008, 10:53 / piątek
A może by tak zrobić w końcu najazd na pzpn? Tak jak oni to mówią, dla dobra Polskiej Piłki.
25 lipca 2008, 11:05 / piątek
Tak jak to robili w Bośni ;D
25 lipca 2008, 11:09 / piątek
Canal+ przeprasza kibiców

odnośnik

Jacek Okieńczyc, szef sportu w Canale+: Denerwuje mnie to, ale stając do przetargu, wiedzieliśmy, z jaką rzeczywistością się zderzymy. Musieliśmy przełożyć pierwszą kolejkę, by w przyszłym tygodniu ostatecznie wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Chcemy, by Trybunał Arbitrażowy przy PKOl jak najszybciej podjął decyzje dotyczące kar dla Korony i Zagłębia Lubin. W tym, co ustalił Zarząd, jest furtka, by w tym sezonie zagrało 18 zespołów! Ale nieustalone zostały żadne zasady spadku i awansu.
25 lipca 2008, 20:20 / piątek
Minister Sportu odrzucił w czwartek 24 lipca wniosek Widzewa Łódź w sprawie nadania przez PZPN licencji Polonii Bytom.

Skargę łódzkiego klubu uznano za bezprzedmiotową i niepodlegającą kontroli ministerstwa.

Konfidenci:).
25 lipca 2008, 23:05 / piątek
Typ ma racje... dla mnie stadiony w OE powinny byc oddalone o minimum 75+ km, zeby zadnych derbow nie bylo i glupich burd jakis drecholi... I bylo mozna w spokoju sobie siedziec i jesc kiełbaski na meczu i patrzec jak klub wzmocniony jakimis Chorwato-drewnami i Mysona z hukiem spada z ligi...

Pies zdechl... zebysmy tylko jakims cudem sie utrzymali... moze kogos zdegraduja w przyszlym zesonie za korupcje (oby nie nas... :>) i bedzie wolne miejsce...
25 lipca 2008, 23:23 / piątek
o kurwa co za zjeb uffffff kurwa yanek masz dekel zryty od budziolu juz?
26 lipca 2008, 00:43 / sobota
26 lipca 2008, 03:41 / sobota
Minister Sportu odrzucił w czwartek 24 lipca wniosek Widzewa Łódź w sprawie nadania przez PZPN licencji Polonii Bytom.

Skargę łódzkiego klubu uznano za bezprzedmiotową i niepodlegającą kontroli ministerstwa.

Konfidenci:).
-------------------------------------------------- ----------------------------------------
Oj tam konfidenci ;-) działają zgodnie z prawem i zasadami moralnymi. W końcu "dumna" flaga "Ludzie Honoru" zobowiązuje.... niedosyć pzpn się na nich "uwziął" i chce ich niesłusznie ukarać, to jeszcze Ty się musisz pastwić... buhahaha ;-))))
26 lipca 2008, 11:15 / sobota
czyli jesli zaglebie i korona zostana przywrocone do extraligi to kasa z c+ dzielona bedzie na 18.
Lechia straci prawie 1mln zl.
czyli jakis jeden dobry transfer.
mam nadzieje ze zarzad sie na to nie zgodzi.twarym byc nie mientkim.
26 lipca 2008, 11:34 / sobota
NIECH GRAJĄ ALE BEZ PIENIĘDZY Z C+ DO CZSU ROZTRZYGNIĘCIA WE WSZYSTKICH INSTANCJACH SĄDOWYCH.
26 lipca 2008, 11:38 / sobota
dokładnie. Chcą grac niech zrezygnują z kasy
26 lipca 2008, 12:16 / sobota
Dzielić się kasą ze złodziejami? Czy oni na łby poupadali?
26 lipca 2008, 12:24 / sobota
Ludzie... ogarnijcie się !!!

Nie awansowaliśmy dla pieniędzy !!!
Awansowaliśmy dla prestiżu Lechii Gdańsk !!!

Ten milion nas nie zbawi. Mamy drużynę, mamy klub, mamy kibiców na miarę EX i tego powinniśmy być dumni. Jeden transfer więcej lub mniej nic nie zmieni. Celem na najbliższy sezon jest spokojne utrzymanie i przy potencjale piłkarskim i finansowym, który posiadamy, spokojnie to osiągniemy.

Kasa jest ważna, ale nie za cenę skomlenia o nią !!!

Mielismy budżet, który wystarczył do awansu. Piłkarze grali za przysłowiowe "grosze" a pokazali nam, co są warci. Zrobili ten awans dla siebie, dla klubu, dla kibiców, dla Gdańska.
I ewentualny brak tego miliona nie wpłynie na ich i naszą postawę.

Lechia jest WIELKA nie dlatego, że jest bogata, tylko dlatego, że tworzymy Ją My... kibice, piłkarze, działacze.
26 lipca 2008, 12:39 / sobota
Ale tu nie chodzi o to, czy będziemy mieli budzet wynoszący 10 czy 11 milionów złotych, ale o elementarne zasady. Nie dość że złodzieje nie zostaną w ogóle ukarani, nie dość, że dzięki tym skandalicznym praktykom osiągnęły korzyści finansowe - to teraz mają jeszcze się z nimi inne kluby dzielić?
26 lipca 2008, 12:50 / sobota
NIE ZGODZĘ SIĘ Z TOBĄ ŻĘ 1-MLN TO NIC.DLA WISŁY LECHA I LEGII TO MOŻE NIC ALE DLA NAS TO NP TRANSFER KACZMARKA Z KORONY KTÓRY MOŻE BYC MOTOREM NAPĘDOWYM NASZEJ DRUŻYNY.
A POZATYM DLACZEGO KORONA I ZAGŁĘBIE KTÓRYM UDOWODNIONO KORUPCJĘ MAJĄ DOSTAĆ JESZCZE PIENIĄDZE NASZYM KOSZTEM.
JAK CHCĄ GRAC W OE TO BEZ KASY DOPUKI NIE WYJAŚNI SIĘ SPRAWA.
26 lipca 2008, 14:25 / sobota
Marek - wszystko to prawda co napisałeś, przecież nikt nie mówi że potęga Lechii zmaleje bez tego miliona. Ino tu zupełnie nie o to chodzi. Nie jesteśmy finansowym krezusem i każdy o tym wie, a milion to w naszym wypadku znacząca kwota. Masz z gory załozony budżet, zaciągnięte zobowiązania i nagle brakuje Ci na końcu okresu rozliczeniowego okrągłego miliona - wyłożysz z własnej kieszeni?? To nie 30-50 tysiaków... I tu nie chodzi o żadne skomlenie czy proszenie się kogos o coś. To pieniądze z góry przewidziane dla nas i uwzględnione w budżecie klubu.
26 lipca 2008, 14:53 / sobota
Też zastanawiałem się, czy nie byłoby dobrze, aby C+ nie płacił Koronie i Lubinowi, w końcu C+ żądał, aby do ligi nie dopuszczać klubów umoczonych w korupcję.

Ale to by oznaczało, że nie mógłby pokazywać meczów z Lubina i Kielc a te kluby musiałyby mieć możliwość sprzedania transmisji komuś innemu a na to C+ nigdy by się nie zgodziło, bo dla niech produktem jest cała liga, kilka meczów transmitowanych, potem skróty ze wszystkich, Mogłoby się okazać, że w Lubinie byłyby mecze kolejki a oni nie mogliby ich pokazywać. To nie wchodzi w grę.

Stracimy niecały 1 mln zł w budżecie, to bardzo dużo kasy, ale też się zgadzam, że najwazniejsze że w lidze gramy, a może sponsor ligi albo znalezieni dodatkowi sponsorzy pomogą nam powiększyć budżet.

Wiecie co powiedizał prezes skorumpowanego zagłebia lubin? że czuje się pełnoprawnym członkiem 16-zespołowej ekstraklasym ale jako prezes takiego klubu zgadza się, aby kasę z tytułu praw tv podzielić na 18 zespołów.

K***a, co za tupet, szkoda, że nie da się zabrać mistrzostwa kraju, jeśli chwilę przed mistrzostwem do ekstraklasy awansowało się w taki sposób.
26 lipca 2008, 14:58 / sobota
Legii zabrali kilkanaście lat temu, ale Zagłębiu nie zabiorą mimo, że "cała Polska to widziała"
26 lipca 2008, 15:08 / sobota
Mało tego, nikt wtedy "za rękę" nikogo nie złapał i nie udowodniono, że tamte mecze Legii i ŁKSu były sprzedane. Ale mistrzostwo odebrano i nie zwrócono go.

Dziś korupcja udowodniona, kara nałożona, wykonana i ... teraz trzeba karę cofnąć bo porządek prawny ma pierwszeństwo nad takimi szczegółami jak duch i sens sportu
26 lipca 2008, 15:10 / sobota
żeby nie było - to oczywiste, że tamte mecze były sprzedane :) ale argumentem było właśnie, że "cała polska widziała" a nie twarde dowody potwierdzone przez prokuraturę
26 lipca 2008, 16:19 / sobota
"A już napewno w takich miastach jak Gliwice, Białystok czy Gdynia nazwa PZPN powinna być pisana od dzisiaj złotymi zgłoskami."

odnośnik

weź pan Panie Engel, rozbieg i walnij barana w ścianę, bo w obecnej sytuacji taka wypowiedź przechodzi w skandal...
26 lipca 2008, 23:14 / sobota
Dlaczego w temacie 18 drużyn i mniejszej kasie wymieniacie Koronę i Zagłębie? Przecież gdy odwołanie w PKOL będzie skuteczne to PZPN przeforsuje 18 drużyn w ekstraklasie to ten super dodatkowe miejsca będą przeznaczone dla drużyn awansujących ale nie zajmujących miejsc zgodnie z regulaminem dających awans. Czyli Arka i Piast bo bez barażu.

Natomiast obecnie pada już hasło startu ligi 8 sierpnia. Czyli ekstraklasa wzięła w swoje ręce organizacje i chce przez dwa tygodnie wyczyścić sprawę składu ekstraklasy i I ligi. Mam nadzieję że się powiedzie.
27 lipca 2008, 00:04 / niedziela
Dlatego, ze zgodnie z ustalonym przez PZPN i C+ porządkiem, od półtora roku kluby, którym udowodniono korupcję, która przyczyniła się do awansu o klasę wyżej, są degradowane i nie należy im się miejsce w ekstraklasie. I póki co w przypadku Korony i Zagłebia jest to aktualne, tyle, że wykonanie kary na tych drugich jest zawieszone.

A jeśli już iść tym tokiem myslenia, to nie Piast, tylko Jagiellonia i Piast - bo Piastowi "należał się" baraż i miał w nim takie same szanse jak Jagiellonia.
27 lipca 2008, 00:27 / niedziela
Olo: zgodnie z obecnym stanem Zagłębie L. nie jest zdegradowane czyli jest to klub ekstraklasy.
27 lipca 2008, 09:38 / niedziela
Gedania - fakt.

Nie sądzę, aby PKOl w tym tygodniu chciał zaprzeczyć sam sobie, więc pewnie będzie jednak 18 drużyn. Ciekawe co na to wszystko Górnik Łęczna, lata procesowania się jak Szczakowianka?
28 lipca 2008, 22:04 / poniedziałek
Trybunał Arbitrażowy przy PKOl rozpatrzy w najbliższy czwartek odwołania Zagłębia Lubin i Korony Kielce, co może przyspieszyć rozpoczęcie rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy w sezonie 2008/09.....
...- Zagłębie Sosnowiec nie wniosło skutecznie swej skargi z powodu nieuiszczenia wpisu sądowego. Klub miał na to siedem dni, a nie uczynił tego przez kilka miesięcy. Sprawa jest zamknięta. Klubowi nie przysługuje już żaden inny termin na wniesienie skargi - oświadczył mecenas Cajsel.

odnośnik
Hahaha Zagłębie w tym bałaganie miało swoją szanse a nie wpłacili kasy i niema odwołania HAHAHA
29 lipca 2008, 11:24 / wtorek
Nieoficjalnie mówi się, że niepowiększanie ligi też jest możliwe - wtedy nie zostaliby do niej przyjęci nadprogramowi beniaminkowie: Piast Gliwice i Arka Gdynia, zwalniając miejsca dla Zagłębia Lubin i Korony Kielce (Trybunał przy PKOl prawie na pewno uchyli degradację nałożoną na klub przez PZPN).

Kolejny spadek kolegów z gdyni? Niemniej, to skandal, żeby takie klubiki jak zagłębie, korona czy widzew nie poniosły kary. A lapsy z lubina jakiś czas temu rozwieszały billboardy po Wrocławiu namawiając na przyjazd na spotkania zagłębia - na takie rzeczy wydaje się publiczne pieniądze kghm ...
29 lipca 2008, 11:44 / wtorek
Panie Marku M - w naszej sytuacji nie możemy gardzić kasą,która jakby nie patrzeć się nam należy! Co innego Wielkość naszej Lechii,a co innego realia gdzie piłka = biznes.
Rzucisz Pan bananem na meczu, klub dostanie kare to będą pieniążki na uiszczenie!!!

Aejaejao!!!
29 lipca 2008, 11:51 / wtorek
mysle, ze jesli juz to kasy nie powinny dostac sledzie i Piast ;] awans z 4 miejsca jest bezprawny w przypadku, kiedy degradacja jest zawieszona. a Piast niech gra baraz i sie okaze. takie jest prawo, mozesz kogos zabic ale jak np. psiarnia cos zjebie i ci tego nie bedzie w stanie udowodnic w odpowiedni sposob to nie pojdziesz jebac. taki mamy porzadek prawny i nic sie nie da zrobic. na bank nie powinnismy sie dzielic nasza, uczciwie wywalczona kasa, z kimkolwiek. to ich brochy, ze sa w takiej sytuacji.
29 lipca 2008, 16:06 / wtorek
" Zwolennikiem powiększenia ekstraklasy jest choćby Jerzy Engel, a także minister sportu Mirosław Drzewiecki. Ostatecznie wszystko rozstrzygnie się jednak dopiero w czwartek, po decyzji Trybunału Arbitrażowego PKOl. " .....
"Władze CANAL+ już zapowiedziały, że nie zwiększą nakładów na ligę i roczna pula nie przekroczy wcześniej ustalonych 125 mln zł. Co to oznacza? Ano że w przypadku powiększenia ligi poszczególne drużyny otrzymałyby mniejsze środki od komercyjnego nadawcy."
odnośnik

Mam nadzieje,że kilka "biedniejszych" klubów nie zgodzi się na takie rozwiązanie i zbojkotuje ten gówniany pomysł. Niech start ligi się przesuwa w nieskończoność, nie widze powodu dla którego Lechia kopiąca przez kilka lat piłke na pastwiskach w Starym Polu (ostatnio dymałem panne ze Starego Pola, uła gorąca dziołcha) itp ma oddawać kawałek tortu C+ bo na siłę skorumpowane lubinki muszą grać w ekstraklasie. A synek Englea nie był upierdolony w jakąś afere? i teraz tatuś ma czelność "walczyć z korupcją" heh śmiech. Do tego Drzewiecki ... co sapie,poci się i jąka. Typ bez własnego zdania, który powtarza wkółko do okoła,ze Listkiewicz dotrzyma słowa, a listkiewicz już nie dotrzymał, bo znowu coś przeniesli na inny termin, komedia :)
29 lipca 2008, 16:09 / wtorek
ciężko będzie śledziom zabrać ekstraklasę, nawet jeśli TA orzeknie po myśli zagłębia i korony( bardzo prawdopodobne, ale nie pewne) to zarząd PZPN musiał by uchylić uchwałę z zeszłego czwartku (nieprawdopodobne) .Jeśli tego nie zrobi może (nie musi!!!) wkroczyć min.Drzewiecki i samemu uchylić tą uchwałę - t0o jeszcze mniej prawdopodobne niż kapitulacja PZPN ponieważ naraziło by na pewne ataki PiS na PO oskarżające ich o wspieranie korupcji itp.

P.S Jak wiecie akcjonariuszami Ekstraklasa S.A są zarząd PZPN i 16 klubów ekstraklasy tzn. na teraz min arka, piast i jaga, a bez zagłębia i korony więc.....
29 lipca 2008, 16:17 / wtorek
Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej nie podjął we wtorek decyzji w sprawie rozpoczęcia rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 2008/09. Zdecydowano tylko, że w rozgrywkach będzie uczestniczyło 16 zespołów.

no wiec jednak moze poleca, latwiej zmienic uchwale niz isc na wojne z PKOLem
29 lipca 2008, 16:18 / wtorek
odnośnik

ja pierdole jak to się szybko zmienia, to arki ni mo w ekstraklasie :) chyba ze pokłol zaprzeczy sam sobie :)
29 lipca 2008, 16:20 / wtorek
Powtarzam, nie da się zrobić tak, że ktoś nie dostanie kasy, bo kluby SPRZEDAJĄ PRAWA DO TRANSMISJI MECZÓW ZE SWOICH STADIONÓW a umowa z Canal + dotyczy CAŁEJ LIGI a nie całej ligi minus dwa zespoły, które w takiej sytuacji musiałyby mieć możliwość sprzedania transmisji ze swoich meczów innym stacjom na co C+ nie pójdzie.

To nie jest tak, że kasa z C+ to jakiś bonus w ekstraklasie i można go odebrać klubom, które w jakimś stopniu na nią nie zasłużyły, i nieważne czy będą to Zagłębie i Korona (bo kupowały mecze a nie poniosły kary) czy Piast (chociaż jego awans nie jest "bezpodstawny", należałoby mu dać możliwość grania barażu, albo chociaż kazać podzielić się kasą z Jagiellonią) czy Arka (bo "awans" bezpodstawny, chociaż nie wiem jak w kontekście orzeczeń PKOl patrzeć na jej punkty ujemne w zeszłym sezonie, a przy okazji: jeśli punkty ujemne z jakiegoś powodu nie podlegają przedawnieniu to może by zaprosić Lubin i Kielce z dopiskiem małymi literkami: -20 pkt na starcie?)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.032