Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Puchar Ekstraklasy 2008/09

strona 1/2

19 maja 2008, 23:56 / poniedziałek
Coś nowego dla kibiców Lechii w piłkarskim menu (nie licząc Pucharu Ligi, w którym w przeszłości graliśmy). Na początek terminarz:

Puchar Ekstraklasy - jesień

1. kolejka - 2/3 września 2008
2. kolejka - 5 i 7 września 2008
3. kolejka - 7/8 października 2008
4. kolejka - 10 i 12 października 2008
5. kolejka - 3/5 listopada 2008 (ewentualnie 2 listopada - w zależności od występów w europejskich pucharach)
6. kolejka - 11/12 listopada 2008

Jeśli jesień okaże się udana to ciąg dalszy...

Puchar Ekstraklasy - wiosna

1/4 finału - 21/22 lutego 2009 roku i 3/4 marca 2009
1/2 finału - 14/15 kwietnia i 21/22 kwietnia 2009
Finał - 13 maja 2009
20 sierpnia 2008, 16:16 / środa
Dziś w siedzibie Ekstraklasy SA ustalono podział na grupy Pucharu Ekstraklasy 2008/09. Pierwsza kolejka fazy grupowej zostanie rozegrana 2-3 września.

Grupa A:
1. Cracovia
2. Piast Gliwice
3. Śląsk Wrocław
4. Wisła Kraków

Grupa B:
1. Arka Gdynia
2. GKS Bełchatów
3. Lech Poznań
4. Lechia Gdańsk

Grupa C:
1. Łódzki KS
2. Jagiellonia Białystok
3. Legia Warszawa
4. Polonia Warszawa

Grupa D:
1. Górnik Zabrze
2. Odra Wodzisław Śląski
3. Polonia Bytom
4. Ruch Chorzów

(*) - uczestnicy grup C i D są niepewni

Faza grupowa składa się z sześciu kolejek. Ostatnią przewidziano na 11-12 listopada. Ćwierćfinały zostaną rozegrane 21-22 lutego i 3-4 marca 2009 roku. Półfinały zaplanowano na 14-15 kwietnia i 21-22 kwietnia 2009 roku. Finał zostanie rozegrany 13 maja 2009 roku. Jego formalnym gospodarzem będzie zespół, który w sezonie 2007/2008 zajął wyższe miejsce w rozgrywkach ligowych.
20 sierpnia 2008, 16:30 / środa
grupa bardzo ciekawa. Czyli 4 razy gramy z Polnordem czy jakos tak:)
20 sierpnia 2008, 16:31 / środa
8 września 20:30 mecz wyjazd do gdyni!
20 sierpnia 2008, 16:37 / środa
Dziś w siedzibie Ekstraklasy SA USTALONO PODZIAŁ NA GRUPY Pucharu Ekstraklasy 2008/09. Pierwsza kolejka fazy grupowej zostanie rozegrana 2-3 września.

Grupa A:
1. Cracovia
2. Piast Gliwice
3. Śląsk Wrocław
4. Wisła Kraków

Grupa B:
1. Arka Gdynia
2. GKS Bełchatów
3. Lech Poznań
4. Lechia Gdańsk

Grupa C:
1. Łódzki KS
2. Jagiellonia Białystok
3. Legia Warszawa
4. Polonia Warszawa

Grupa D:
1. Górnik Zabrze
2. Odra Wodzisław Śląski
3. Polonia Bytom
4. Ruch Chorzów

Gołym okem widać, że z losowaniem to nie miało nic wspólnego. Widać, że panowie z Ekstraklasy chcieli podnieść zainteresowanie tymi rozgrywkami i chyba... cholernie im się to udało. Derby Tójmiasta, Mecz z Lechem, Derby Krakowa, Sląsk - Cracovia, no i grupa 4 drużyn ze Śląska chyba każdemu podniesie cisnienie.
20 sierpnia 2008, 16:41 / środa
Wariat, a co w tym złego? Nikt nie mówił że grupy będą losowane, a tak jest pełno atrakcyjnych meczy, możliwość zarobienia przez kluby większej kasy, no i zwiększenie prestiżu PE.

P.S. Szkoda tylko że mecze PE nie są wliczone w karnety, tak jak w większość innych klubów e-klasy
20 sierpnia 2008, 16:44 / środa
Przeciez wiadomo,ze brali pod uwage odleglosci miedzy druzynami.
20 sierpnia 2008, 16:50 / środa
wariat napisał: " . . . Gołym okem widać, że z losowaniem to nie miało nic wspólnego. . . "

:))))))))))))))))))
hyyy
nie do wiary co niektórzy tu wycinają :)))))))))))))))))))))
20 sierpnia 2008, 16:54 / środa
Według mnie zajebiste losowanie, głównie ze względu na Derby. Będzie okazja rewanżu za ostatnią porażkę.

Może to i dobrze, że tak "wylosowali"? Jest bardzo dużo atrakcyjnych kibicowsko meczów, nie oszukujmy się, że też kluby się wzbogacą, bo nie ma porównania między meczem ze śledziami a spotkaniem z takim Wodzisławiem. Ktoś wie, jaki jest terminarz tych meczów?
20 sierpnia 2008, 16:56 / środa
"Wariat, a co w tym złego?"

Nic, broń boże! Jestem jak najbardziej za takimi "akcjami". ;)

"Przecież wiadomo, że kierowali się odległością miedzy drużynami."

Nooo nie do końca, gdyby tylko to było brane pod uwagę to byśmy mieli babe jage zamiast Bełchatowa. Widać, że każdą grupę chcieli zrobić jak najbardziej ciekawą kibicowsko i całkiem całkiem im się to udało. No bo kogo obchodzi ten śmieszny puchar piłkarsko?
20 sierpnia 2008, 16:58 / środa
Baba jaga nie ma blizej do Warszawy?
Pod tym katem myslalem.
20 sierpnia 2008, 17:07 / środa
to dziwne, bo zawsze były podejrzenia, że "losują" by przypadkiem nie było meczów podwyższonego ryzyka, a tu jednak o odległości i atrakcyjność rozgrywek chodzi? ;)

chyba ten bojkot PE, przez kibiców, się skończy :)
20 sierpnia 2008, 17:25 / środa
Wystarczy troche poszukac panie Pio
karnety uprawniają do wstępu na mecze Pucharu Ekstraklasy i Młodej Ekstraklasy
20 sierpnia 2008, 17:31 / środa
W SIEDZIBIE EKSTRAKLASY USTALONO PODZIAŁ NA GRUPY- więc gdzie wy mieliście losowanie?
20 sierpnia 2008, 17:36 / środa
Pierwsze derby Trójmiasta, które zawsze budzą emocje wśród kibiców z całej Polski, w tym sezonie odbędą się nie w ramach rozgrywek ligowych, lecz w Pucharze Ekstraklasy. Jest to spowodowane wynikiem losowania grup do tego turnieju, które odbyło się w środę w Warszawie.Ciekawie zapowiada się grupa, w której toczyć boje przyjdzie gdyńskiemu beniaminkowi. Oprócz wspomnianych derbów Arka zmierzy się także z Lechem Poznań oraz GKS Bełchatów, które jednak pomimo swojej klasy nie prezentowały się zbyt dobrze w ubiegłorocznych rozgrywkach Pucharu, zajmując ostatnie miejsca w swoich grupach.

W pierwszej kolejce tej grupy Arka spotka się na wyjeździe z bełchatowskim GKS, a Lecha w Gdańsku przy Traugutta podejmować będzie tamtejsza Lechia.

Pierwszy mecz derbowy między drużynami Arki i Lechii odbędzie się 8. września bieżącego roku o godzinie 20.30, które zostanie rozegrane na płycie stadionu GOSiR w Gdyni. Ostatnie ligowe derby między tymi drużynami mieliśmy okazję zobaczyć w ubiegłym sezonie II. ligi. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis, w spotkaniu rewanżowym nieznacznie lepsza była Arka, która wygrała po bramce strzelonej przez Grzegorza

SportoweFakty.pl
20 sierpnia 2008, 18:40 / środa
5 września: Lechia - Lech
8 września: Arka - Lechia

Co tu dużo gadać Puchar Ekstraklasy to rozgrywki komercyjne, które muszą walczyć o to aby rosła ich popularność, prestiżowo rozgrywki trzeciej rangi po Ekstraklasie i Pucharze Polski więc pomysł z ręcznym ustawieniem drużyn nawet mi się spodobał.

Derby Trójmiasta, derby Krakowa, derby Śląska (w każdym meczu!) i "derby" Warszawy - firmy ochroniarskie też swoje zarobią :)

Pamięta ktoś kto będzie to transmitował?
20 sierpnia 2008, 18:46 / środa
grupy calkiem przyjemne, bedzie sie dzialo :D i kibice moze sie zmobilizuja bardziej. transmisja w polsat sport bodajze
20 sierpnia 2008, 18:56 / środa
Karnet obejmujący spotkania pucharu ekstraklasy, to też na pewno forma promowania tych rozgrywek, nie wiem jak jest w innych klubach.

Transmisje w Polsacie Sport, o ile umowa nie wygasła, bo przecież Rusko byłby zdolny w imię jakichś dziwnych filozofii nie podpisać z nikim nowej.
20 sierpnia 2008, 19:14 / środa
Transmisje w Polsat Sport.
20 sierpnia 2008, 19:19 / środa
Retransmisje oczywiscie w Trwam :)
21 sierpnia 2008, 02:33 / czwartek
Radzę zwrócić uwagę na pewną kwestię (a'propo wejścia za free karnetowców):
- karnety uprawniają do wstępu na mecze Pucharu Ekstraklasy i Młodej Ekstraklasy, które nie będą posiadać statusu spotkania "podwyższonego ryzyka"

Czyli praktycznie tylko mecz z Bełchatowem.
21 sierpnia 2008, 08:21 / czwartek
Derby w Pucharze Ekstraklasy

odnośnik

"- Na pierwszy rzut oka widać, że grupy były tworzone pod kątem terytorialnym. Planowaliśmy luźno potraktować rozgrywki Pucharu Ekstraklasy i posiadaczy karnetów wpuszczać za darmo. Teraz jednak nie wiemy jakie wymagania organizacyjne postawi przed nami policja. Rywale w tych rozgrywkach są jednak atrakcyjni i myślę, że nasi kibice są zadowoleni z takiego właśnie losowania - przyznaje Błażej Jenek, dyrektor gdańskiego klubu."

Nie wynika z tego aby na spotkania podwyższonego ryzyka mieli na karnety nie wpuszczać. Może chodziło o spotkania podwyższonego ryzyka ME ?
21 sierpnia 2008, 09:32 / czwartek
za: odnośnik

W tym miejscu pragniemy przypomnieć, że zakup karnetu oprócz pewnego wejścia na wszystkie mecze ligowe biało – zielonych wiąże się również z wieloma innymi korzyściami. Poniżej niektóre z nich:

- zakup karnetu umożliwi udział w programie membership, kupno abonamentu w trybie ciągłym przyniesie rabat w wysokości 1% za każdą rundę (bonus za jesień 2008 obowiązywać będzie przy zakupie karnetu na rundę wiosenną, maksymalny rabat w wysokości 20% kibic będzie mógł uzyskać po 10 latach kontynuacji nabywania abonamentu),
- brak zakupu abonamentu przed kolejną z rund anuluje w całości rabat oraz inne przywileje przysługujące posiadaczom (m.in. rabaty w punktach partnerskich),
- docelowo wyższa pozycja w bazie membership będzie uprawniała do pierwszeństwa w wyborze numerowanego miejsca na stadionie, zakupu biletu na mecze wyjazdowe,
- karnety uprawniają do wstępu na mecze Pucharu Ekstraklasy i Młodej Ekstraklasy, które nie będą posiadać statusu spotkania "podwyższonego ryzyka",
- karnety nie obowiązują na spotkania Pucharu Polski,
- rabat na stałe karty wstępu dla oficjalnych zarejestrowanych fan-klubów wynosi 30%,
- wśród nabywców abonamentów wylosowany zostanie wyjazd na jeden z grudniowych meczów angielskiej Premiership
21 sierpnia 2008, 10:38 / czwartek
no dobrze, ale czytając to literalnie:
chodzi o spotkania ME, które mają taki status, czy spotkania PE i ME, które mają taki status ?
21 sierpnia 2008, 10:50 / czwartek
Chyba wyraznie jest napisane:

- karnety uprawniają do wstępu na mecze Pucharu Ekstraklasy i Młodej Ekstraklasy, które nie będą posiadać statusu spotkania "podwyższonego ryzyka",

czyli karnety uprawniaja do wstepu za darmo na mecze w PE i MESA ktore nie maja statusu podwyzszonego ryzyka, a na pozostale mecze, czyli te ktore beda meczami podwyzszonego ryzyka w PE i MESA prawdopodobnie bedziesz musial uiscic oplate.

Przed sezonem zapis byl nastepujacy:

- karnety uprawniają do wstępu na mecze Pucharu Ekstraklasy i Młodej Ekstraklasy,

takze "troszke" zmienili regulamin odnosnie karnetow.
21 sierpnia 2008, 10:56 / czwartek
Witajcie, jak dla mnie jest to jawne złamanie warunków umowy zawartej pomiędzy nami a klubem podczas kupowania karnetów. Wystarczy kliknąć na link odnośnik i zapoznać się jakie były zasady sprzedaży karnetów. Zmiana zasad już po sprzedaży to jednym słowem SKANDAL. Tłumaczenie B.Jenka w Dzienniku jest po prostu śmieszne. Niech się nie zasłania policją i wymogami identyfikacji. Kupując karnety każdy z nas podawał swoje dane a więc ten argument odpada. Skoro nagle zrobił się problem z waznością karnetów na mecze PE to może i taki sam problem dotyczy spotkań o podwyższonym ryzyku w ekstraklasie? Przecież też jest problem identyfikacji posiadaczy karnetów... Po prostu prawda jest taka, że chcieli wystawić w PE zespół poszerzony o rezerwy, liczyli że będą to mecze z klubami typu Polonia Bytom, Odra Wodzisław, Piast Gliwice itp. na których będzie max 2-3 tyś. widzów, a ti nagle taka niespodzianka. Okazało się, że będą mecze prestiżowe, na których będzie komplet i poczuli chęć zysku. Mama nadzieję, że obudzą się i zmienią zdanie lub skonsultują sie z prawnikami klubu, którzy im wytłumaczą że nie można tak robić i traktować kibica inaczej niż poważnego sponsora, klienta.
21 sierpnia 2008, 11:00 / czwartek
Kolega wyzej napisal juz wszystko na temat karnetów . Kolejne bezsensowne posty w stylu ` A czy wejde na karnet na PE bedą dowodem waszej głupoty i braku rozumu . A co do grup to mysle , ze lepiej być nie mogło . Wiadomą jest , ze owe grupy były wybrane. . Zastanawia mnie tez czemu ustawione są mecze tak , aby były podwyzszonego ryzyka . Nie ma co ale w naszej grupie na Lech i na Arke na pewno bedziemy musieli kupic bilety . A odleglosciami tez sie mogli kierowac . ! Gdansk - Wioska Rybacka [30 km] Gdansk - Poznan [300km] Gdansk - Belchatow [430 km] Nigdzie blizej bysmy raczej nie mieli .. Pozdro ;)
21 sierpnia 2008, 11:24 / czwartek
Witam!

Mnie się wydaje, że faktycznie dobrano grupy PE wg klucza geograficznego, a że przy tym zapewniono nam praktycznie same (nawet mecz z Bełchatowem może być fajny, choć pod względami kibicowskimi oczywiście pozostałym dwóm odstaje ;-) ). Po prostu chodziło pewnie o zagwarantowanie większej ilości meczy, ale nie przemęczaniu piłkarzy długimi podróżami. Trochę w tym racji jest i znaleziono chyba tym razem złoty środek zarówno dla klubów, piłkarzy i kibiców.

Co do wchodzenia na karnet, to mnie właśnie zastanawiał brak zapisu na nim o darmowym wstępie na mecze ME i PE. Teraz widać, że klub może się łatwo wypiąć i stwierdzić, że na karnetach nie ma takiego zobowiązania. Mimo, że było na stronie klubowej i może część kibiców kupiła go również dla tej możliwości.

Honorowym wyjściem byłoby sprzedawania tańszych ew. biletów na PE i ME posiadaczom karnetów, ale i tak niesmak pozostał.

Zmieniono zasdady gry w jej trakcie i to nie jest uczciwe...

Pozdrawiam.
21 sierpnia 2008, 11:32 / czwartek
Podobno pyrrusy z Poznania bojkotują ten puchar i nie będa jeździć na wyjazdy.
21 sierpnia 2008, 12:23 / czwartek
kolejna sciema, to juz przestaje byc zabawne. niedlugo moze bedzie trzeba doplacac 10 zeta do meczow ligowych podwyzszonego ryzyka? tak sie nie robi, z rabatem dla posiadaczy karnetow na zeszla runde tez zaszaleli ;/ wstyd a nie profesjonalizm, przy kupnie karnetu podpisywalismy cos innego
21 sierpnia 2008, 12:28 / czwartek
Chyba nie tylko amica bojkotuje, większość ekip także, chyba poza Wisłą która jeździła na wyjazdy PE.

Ten puchar to taki sztuczny twór,na huj on komu?
Do dupy takie derby 4razy w ciągu sezonu,a na dodatek 3 na jesień. Spowszednieje to wszystko, na dodatek część kibiców będzie jeździć, część nie, wszystkie mecze w tygodniu,a na dodatek składy rezerwowe.
Ja to bym sobie dupy nie zawracał tym pucharem, choć trudno będzie odpuścić derby nawet drugich "garniturów";)
Trochę za dużo tego ME i PE, lepiej by ligę kibiców stworzyli zamiast PE:)))

Przestańcie płakać że karnety nie obowiązują, w końcu kasa dla klubu idzie,a jak kogoś nie stać to w telewizji może zobaczyć. Niektórzy to by do sądu już chyba zarząd podali, bo na bilet 10pln trzeba wydać!!! Eh co za ludzie;(

Aejaejao!!!
21 sierpnia 2008, 12:33 / czwartek
Aaa, to tutaj jest kruczek. Byłem przekonany, że czytałem kilka razy przed sezonem, że karnety uprawniają do wejścia na mecze pucharu ekstraklasy

I stąd wzięło się moje pytanie, czy przypadkiem sformułowanie "które nie będą posiadać statusu spotkania "podwyższonego ryzyka"" nie odnosi się w zdaniu "karnety uprawniają do wstępu na mecze Pucharu Ekstraklasy i Młodej Ekstraklasy" do tych ostatnich rozgrywek (ME).

A tu się okazuje, że Zarząd zmienił zasady sprzedaży karnetów.

W rozumieniu przepisów prawa, karnety zakupione przed 20 sierpnia 2008 r. (na podstawie poprzedniej oferty) powinny obowiązywać również na wszystkich meczach PE, ME, natomiast te które są sprzedane po zmianie oferty mogą nie obejmować meczów podwyższonego ryzyka, ale klient powinien być w okienku poinformowany o zmianie oferty w porównaniu do poprzedniej wersji.
21 sierpnia 2008, 12:34 / czwartek
W pełni sie zgadzam z Jacą . Ale tu nie chodzi o kase tylko o jakie kolwiek zasady . Mi to tam osobiscie nie przeszkadza , ze zapłace 10 / 15 pln wiecej , bo za wejscie na mecz byłbym w stanie zaplacic 50 pln ;) i więcej ! Ale takie mieszanie itp to juz czysta zachłannośc. Dobrze ,z e to pieniądze dla klubu wiec bardzo tego nie załuje ! a co do tych Pucharów Ekstraklasy to rowniez wydaje mi sie , ze to bez sensu ..Derby co jakis czas to juz nie to samo ! Ale zawsze miło jest dowalic sledziuchom , zeby wiedzieli kto rządzi w Trójmiescie ! Powinni jeszcze zrobic Puchar Młodej Ekstraklasy , Puchar Kibiców Ekstraklasy , Puchar Rezerwowych Ekstraklasy , zeby tylko siana zarobic. Ahh ten PZPN :-) DNO ! ; )

3 dniii i miazga !:)
21 sierpnia 2008, 12:48 / czwartek
Eeeee no to marszczyfredy z Poznania beda mieli gejowskie party z lachociagami z Gdyni. Ciekawe czy Poznan juz na rozowo przyozdabiaja.
21 sierpnia 2008, 13:55 / czwartek
Podzielam zdanie jacaraca - ten puchar jest potrzebny jak pryszcz na dupie. Zamiast wymyślać i udziwniać jakieś śmieszny puchary, nadali by prawdziwy prestż i rangę Pucharowi Polski, tak jak to ma miejsce w Anglii czy w Niemczech np. Pomijawszy już że większość ekip bojkotuje ten dziwny puchar, nie wiem jak śledzie ale pyry na pewno nie będą u nas na meczu.
21 sierpnia 2008, 14:24 / czwartek
Jestem ciekaw tylko jak to będzie wyglądało.. Mecze podwyższonego ryzyka na PE?
21 sierpnia 2008, 15:30 / czwartek
Jak już ktoś słusznie napisał, nie chodzi o 10 złotych - tylko o zasady. Panie Turnowiecki, nie zawsze zachłanność popłaca.
21 sierpnia 2008, 15:53 / czwartek
tak dzisiaj trochę ochłonąłem to sprawdziłem czym ten PE jest. Wygrać w nim nic nie idzie (troszkę kasy się nie liczy - nie równoważą kosztów meczów zapewne) W genezie miało służyć wydłużeniu sezonu piłkarskiego w Polsce i dać przy okazji możliwość sprawdzenia przed zamknięciem okienka transferowego nowych graczy (dlatego możliwość gry niezatwierdzonych zawodników). Prze całe zamieszanie, ze składem i później startem ligi wzieło to w łeb! PE startuje razem z ligą, więc wiele ekip już oficjalnie je zlewa - np. lech powiedział że na wyjazdach w PE ich nikt nie zobczy, a mecze u siebie potraktują jako sparingi. Więc przynajmniej 1 mecz nam odpada
21 sierpnia 2008, 18:26 / czwartek
Jestem kurewsko niemile zaskoczony faktem dopisania punktu o meczach podwyzszonego ryzyka w PE ...
21 sierpnia 2008, 19:39 / czwartek
Puchar Ekstraklasy to rozgrywki organizowane przez spółkę Ekstraklasa, która składa się z klubów ekstraklasy, więc nie wiem czy Lech może sobie ot tak nie zagrać w tych meczach, skąd to info?

Dodatkowe rozgrywki, na wzór innych pucharów ligi w Europie, oprócz tego co napisał Pio, celem Pucharu było zorganizowanie jakichś rozgrywek w czasie gdy jest przerwa na mecze eliminacyjne kadry (liga nie gra wtedy 2 tygodnie), sprzedanie tych rozgrywek do jakiejś telewizji, która ze względu na to, że nie ma rozgrywek ligowych będzie zainteresowana pokazywaniem tego, pula nagród (chyba 1 mln zł) nie rzuca na kolana więc widocznie pomyślano, że można zwiększyć zainteresowanie dobierając zespoły wg kryterium geograficznego.

Rozgrywki na pewno miałyby większe znaczenie, gdyby nie było Młodej Ekstraklasy, ale przy kadrach zespołów liczących 20-25 zawodników + zespół ME kluby na pewno są w stanie wystawić w miarę sensowne, chociaż rezerwowe, składy. Był jakiś zapis w regulaminie, że w składzie drużyny na mecz PE musi być co najmiej 8 zawodników z kadry pierwszego zespołu. ALe nie wiem czy tak jest nadal
21 sierpnia 2008, 21:46 / czwartek
Ja cierpie dole...

Nie lech tylko jego kibice...
22 sierpnia 2008, 10:09 / piątek
No i chuj, jak bedzie trzeba zaplacic to sie zaplaci. Ludzi pracujacych stac, pretensje moga miec tylko nieroby. Ot co! ;p
22 sierpnia 2008, 10:10 / piątek
dla mnie, z ostatnich dwóch zdań wpisu pio wynika jednoznacznie, że chodzi o piłkarzy Lecha
22 sierpnia 2008, 10:34 / piątek
Poruszając temat zmiany zasad wpuszczania na mecze PE, czy też zastanawiania się przez włądze klubu, czy wpuszczać karnetowiczów za darmo, nie chodziło mi o to że będę musiał wydać kasę na bilet. Nie to mnie zbulwersowało. Nigdy nie załowałem pieniędzy na Lechię i jak będzie trzeba to zapłacę również za mecz PE. Chodzi poprosto o to, że władze klubu patrzą bardzo krótkowzrocznie np. obniżono wiek dla uprawnionych do biletów/karnetów ulgowych (patrząc długofalowo powinni starać się aby jak najwięcej dzieci, młodzieży było stać na wejście albo ich rodziców, którzy mając dwójkę kilkunastoletnich dzieci nie będą się zastanawiali czy budżet domowy to wytrzyma; wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie...) i teraz też można mieć wrażenie, że krótkowzrocznie patrzą na zysk. Najpierw podniesiono drastycznie ceny karnetów, kiedy się zorientowali co np. w podobnej cenie oferuje Wisła Kraków, podali że karnety obowiązują nie tylko na mecze ligowe ale również na ME i PE. Nie można wykluczyć, że rekorodowa sprzedaż karnetów wynikała równieżz tego co władze klubu zaproponowały, a więc możliwość obejrzenia kilku spotkań więcej dla osób chętnych, jako nagroda za zainwestowanie z góry kasy, za lojalność itp. Teraz swoimi słowami wycofują się z czegoś co sami zapropnowali, co podali na pismie jako zasady. Była to po prostu oferta, którą ludzie zaakceptowali. Czy nikt z nas nie zburzyłby się, gdyby kupił sobie telewizję satelitarną z wykazem programów a nagle dowiedzilibyśmy się, że jak chcemy pewne kanały zobaczyć to musimy dodatkowo zapłacić? Myślę, że tak. W przypadku karnetów chodzi po prostu o samą zasadę, o uczciwość i o poważne traktowanie klienta, jakim jest również kibic. Ciekawe czy taką samą zmianę zapisów zaproponowali by sponsorowi już po podpisaniu umowy... Niech nie zapominają, że jednym z głównych sponsorów są kibice, to kibice tworzą klimat dzięki któremu piłkarze chcą grać a sponsorzy wiedzą, że warto wyłożyć kasę na reklamę, pokazać się. Niestety w Polsce często kibiców traktuje się z buta, ma się do nich pretensje że krytykują piłkarzy, że nie chce im sie dopingować... - tutaj polecam artykuł na weszlo.com
Na koniec warto przeczytać wywiad z M.Turnowieckim, który ukazał się dziś na stronie www.lechia.gda.pl, w którym mówi on o nagrodzneiu karnetowiczów darmowym wejściem na mecze ME i PE. Hmm, ciekawe kiedy udzielał on tego wywiadu, a może też nie wie co dzieję się w klubie ;-) Na ME wszyscy wchodzą za darmo (i słusznie) a jak ma się rzecz z PE to chyba nie do końca wiemy... Pozdro i do zobaczenia na T29 w niedzielę.
24 sierpnia 2008, 00:23 / niedziela
Mimo takich losowań ten Puchar i tak będzie olewany przez większosć ekip. Z meczy derbowych które się odbędą w grupach tylko derby 3miasta będą miały jakieś ciśnienie.Oglądałem większość meczy w latach ubiegłych i na trybunach większości stadionów bez względu na przeciwników były 2-3 tysie a w mniejszych klubach nawet tysiaka nie było.Gdańsk Wrocław Gdynia.W tych miastach na meczach tego Pucharu pojawiać się będzie więcej widzów i to tylko ze względu na to że to nowość.Ale i tak zarządy odpowiednio zadbają żeby trochę poutrudniać co odstraszy trochę.Do tego piłkarze jak to z reguły bywa będą kładli lache na te mecze i po sezonie wszystko wróci do normy
24 sierpnia 2008, 00:40 / niedziela
Będzie za dwa tygodnie możliwość ogrywania tych, co nie grają, albo grają mało: Cacicia, Radovanovicia, Mysonę itp.
27 sierpnia 2008, 22:40 / środa
Dwa mecze. Dwie transmisje w telewizji

05.09.2008 Lechia Gdańsk - Lech Poznań 20.30 PolsatSport
08.09.2008 Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 20.30 PolsatSport

wiecej odnośnik
27 sierpnia 2008, 23:04 / środa
wie ktoś ile będą kosztować bilety na Puchar Ekstraklasy ? z góry dziękuję
28 sierpnia 2008, 16:12 / czwartek
zapomniałeś zapytać: i gdzie i kiedy można je kupić :)
28 sierpnia 2008, 16:45 / czwartek
i czy w przerwie meczu można opuszczać obiekt bez ponownego kupowania biletu???
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030