Gdańsk: sobota, 16 stycznia 2021
FORUM
Podstrony:


PZPN? DNO !

strona 3/12

3 czerwca 2008, 12:23 / wtorek
3 czerwca 2008, 12:39 / wtorek
Tak myślałem, że sprawa Polonii Bytom to nie jest "ostateczna" dezycja. Towarzystwo wzajemnej adoracji może przecież wszystko, nawet po podjęciu ostatecznej decyzji po której nie ma odwołań :) i nieważne, czy pod nazwą Zarządu czy Komisji ds. Niecierpiącychzwłoki :)

Wczorajszy komentarz Wołowskiego z "GW":
odnośnik

"Niesmak wywołuje również to, że szefem komisji odwoławczej ds. licencji - a więc ciała, które definitywnie pozbawiło Polonię pierwszoligowych złudzeń - jest Zbigniew Sadowski. Ten sam, który cztery lata temu dopuścił do gry nowy Widzew Łódź, czyli przekształconą wyłącznie na papierze spółkę, która bezczelnie odmówiła spłaty gigantycznych długów poprzedniej. Sadowski był wówczas wiceprezesem Łódzkiego ZPN, mało tego, opracowany na początku tego roku raport Wydziału Dyscypliny (wysłany zresztą do prokuratury we Wrocławiu) jednoznacznie wyrokuje, że jego decyzja była bezprawna. A kto dziś ma wymierną korzyść z wyrzucenia Polonii? Także właśnie Widzew, bo dzięki temu formalnie utrzymał się w ekstraklasie (przesunięcie bytomian na ostatnie miejsce to zresztą kolejny dziwoląg w przepisach - czemu niedopuszczenie do nowego sezonu ma mieć skutki również w tabeli poprzedniego?!), a więc za korupcję poleci tylko do drugiej ligi."
3 czerwca 2008, 14:28 / wtorek
Przecież wiadomo, że sadowski to kibic widzewa, już w 2004 r. doszło do skandalu, gdy dostali licencję po jawnym przekręcie.

Reakcja kibiców Widzewa (na fakt jawnego przekrętu sprzed czterech lat) jest podobna jak fanów Lecha, gdy (słusznie) zarzuca się im, że w P.UEFA zagra Amika - udają, że problem nie istnieje.
3 czerwca 2008, 20:16 / wtorek
Co to ma być ? -.-

"Nadzieja dla Polonii"

Czyżby historia miała się powtórzyć. Przed rokiem Komija ds. Licencji PZPN nie przyznała Ruchowi Chorzów prawa do gry w Orange Ekstraklasie. Ostatecznie Niebiescy w ekstraklasie zagrali. 30 maja Komisja uznała z kolei, że Polonia Bytom nie spełnia wymogów i w ekstraklasie grać nie może. Czy jednak rzeczywiście nie zagra?
Jeszcze Polonia nie zginęła. Tak podsumować można wtorkowe decyzje Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dla kibiców z Bytomia z siedziby związku napłynęły pierwsze optymistyczne wiadomości. PZPN zwróci się do UEFA o zgodę na ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego bytomian.

Dwie godziny czekali działacze Polonii oraz Prezydent Bytomia Piotr Koj wraz z grupą kibiców na decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dzięki ich uporowi sprawą nieprzyznania licencji na występy w ekstraklasie związek zajął się raz jeszcze. W trakcie debaty działacze PZPN głosowali nad możliwością ponownego zajęcia się sprawą bytomian przez Komisję ds. Licencji. Nieoficjalnie wiadomo, że cały zarząd poparł starania Polonii.

Teraz wszystko w rękach UEFA, która przed rokiem nie czyniła przeszkód, by Komisja PZPN ds. Licencji ponownie zajęła się sprawą Ruchu Chorzów.
4 czerwca 2008, 11:49 / środa
A teraz baranże odwołali :

Zarząd PZPN na posiedzeniu w dniu 3 czerwca postanowił odwołać terminy meczów barażowych o Ekstraklasę wyznaczonych na dni 7 i 11 czerwca 2008 roku. Nowe terminy meczów, o ile wystąpi taka konieczność, zostaną ustalone przez zarząd PZPN na posiedzeniu w dniu 2 lipca 2008 roku. Przewidywane terminy ewentualnych meczów barażowych określa się na okres od 10 do 20 lipca 2008 roku. Zespoły wystąpią w składach aktualnych na dzień rozgrywania pierwszego meczu.

Takiej farsy to jeszcze chyba nigdy nie było . Buahahaha .
4 czerwca 2008, 15:56 / środa
Czytam i nie wierzę. Chyba założyli, że nie będzie konieczności ich rozgrywania, ale póki nie wiadomo co i jak, to wydali ten komunikat.
4 czerwca 2008, 16:39 / środa
Krótko mówiąc, już możemy szykować się na derby, bo to że do nich dojdzie jest więcej niż pewne...
4 czerwca 2008, 17:07 / środa
Chodzi pewnie o to, że Polonia odwołała się do UEFA (niby komisja licencyjna nie zależy od PZPN tylko od UEFA - mimo, że ci sami ludzie w niej siedzą...) i gdyby UEFA odwołanie uznała, to jednak trzeba by było rozgrywać baraże. A to, że do tego czasu spuszczą Zagłębie i Koronę a Śląsk połączy się z Groclinem, to osobna sprawa....
4 czerwca 2008, 17:41 / środa
co do komentowania "decyzji" PZPN to mija się to z celem, ponieważ zawsze co innego zapowiadają co innego mówią, i zupełnie co innego robią, O sytuacji na nowy sezon to najlepiej czytać między wierszami z różnych najlepiej jak najdalszych od PZPN źródeł. Dlatego stawiam mój szal przeciw pampersom że do ekstraklasy z 2 ligi wejdzie prócz nas i śląska, przynajmniej drukarka i znicz! Czemu? Bo w zeszłą sobote w Pruszkowie działacze Znicza urządzili sobie fetę (kameralną mocno zakrapianą) awansową. Oczywiście nic by to nie znaczyło gdyby nie to że w imprezce uczestniczyli prominentni działacze mazowieckiego OZPN i dziennikarze Przeglądu Sportowego, więc....
5 czerwca 2008, 20:13 / czwartek
odnośnik

"UEFA odrzuciła prośbę PZPN w sprawie Polonii Bytom"
5 czerwca 2008, 20:24 / czwartek
Olo na arkwocy.pl zaraz zaczynają świętować "awans"
fakt,że nie jest to poziom jak na forum koszykarskim,ale smiało wbijaj do ziomów na lampkę szampana :)
5 czerwca 2008, 22:16 / czwartek
JESTTTTTTTTTTTT ARKA W EKSTRAKLASIE@!@!@!@ PANOWIE YEYEYEYE BEDA KOLEJNE WIELKIE DERBY, KIELBASKI I NIESAMOWITA ATMOSFERA!
W przerwie wpuscimy kibicow arki na nasze sektory i wymienimy sie szalami :))!!!!

Pozdro dla kumatych ;d
5 czerwca 2008, 22:35 / czwartek
Nie do końca jest. Bo niby dlaczego?

Przecież hipotetycznie, jeśli Polonia spada na ostatnie miejsce, to miejsce barażowe zajmuje widzewek. Skoro prokom (dalej nie mam pewności, czy nie powinien grać Znicz) miał grać z Jagą baraż, to chyba z widzewkiem też powinien się mecz odbyć.

A tak po jednym wałku (brak licencji dla Polonii Bytom), idą dwa kolejne wałki. Pierwszy to prokom w ekstraklasie, a drugi to wiedzewek w I lidze.

A przecież widzewek powinien grać w I-szej lidze tylko w przypadku zwycięstwa nad prokomem. Przy czym jednocześnie prokom zostałby również w I lidze.
Tylko że wtedy będzie 15 drużyn w ekstraklasie i 19 w I lidze.

W przypadku gdyby wiedzewki przegrały baraż, wtedy spadają aż do II ligi ;-)
5 czerwca 2008, 22:52 / czwartek
zeto widzewek nie gra w barażach bo on leci za korupcje, tyle że teraz tylko o 1 klasę rozgrywkową. Na teraz spadają 3 drużyny Zagłebie S, Widzew i Polonia B. u trzy wchodzą my, śląsk i Piast. Śledziki nie wchodzą, ale niestety są pierwsze w kolejce do zastąpienia kolejnej nie dopuszczonej do gry w ekstraklasie drużyny, Znicz za nimi, nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie uważasz że znicz powinien mieć pierwszeństwo przed drukarką, oświeć mnie!
5 czerwca 2008, 23:41 / czwartek
Pio: bo śledziom z pyska jedzie!!!
5 czerwca 2008, 23:44 / czwartek
nie nawidzę tych kurew i już!!!
6 czerwca 2008, 01:06 / piątek
fan-Lechii, Czas walki - super, że sprawia Wam TO tyle radości i dobrze się bawicie, łączę się z Wami w tym miłych dla Was chwilach :)
(dla mniej kumatych: powyższe zdanie nie ma żadnego związku z Arką, chociaż niektórzy w lot łapiący intencje już przed przeczytaniem na pewno wiedzieli, że ma)

a na temat:
Komisja Licencyjna - ciało niby niezależne od PZPN (zasiadają w niej członkowie PZPNu...) nie przyznała Polonii licencji, Zarząd PZPN stwierdził na podstawie BógJedenRaczyWiedzieć jakich przesłanek, ze decyzja komisji na pewno była zła, krzywdząca i nieprzemyślana i błagał UEFA o zgode na ponowne rozpatrzenie nieodwołalnej dcyzji. Teraz na Miodowej będą mogli z czystym sumieniem mówić, że chcieli, ale to UEFA zachowała się bezlitośnie i bezdusznie. Przypomina się 10 przykazań dla PZPN po tym co PZPN wyprawiał po aferze ligowej w 1993 r.: "1. rozwiążcie się, 2. rozwiążcie się, 3. rozwiążcie się, .....10. rozwiążcie się.
A i tak nie będzie Wam wybaczone"
6 czerwca 2008, 09:16 / piątek
Olo powiedz mi tylko jedno, z kim ty sympatyzujesz ;s!
6 czerwca 2008, 09:43 / piątek
Jestem kibicem Lechii Gdańsk.

Nie jestem kibicem PZPNu :)
11 czerwca 2008, 23:41 / środa
Straszny bałagan w tym PZPN-nie ...

Czyli nadal nie wiadomo czy arka wchodzi czy też nie ?
11 czerwca 2008, 23:44 / środa
Silver buraku poczytaj troche postów które są wyżej,pomyśl,rozkmiń a po jakimś czasie znajdziesz odpowiedź na twoje jakże mądre pytanie.
11 czerwca 2008, 23:55 / środa
Wydam spokojnie ;] Nie burakuj ...

Patrz że te posty są z 6 czerwca a mamy 11 czerwca gdzie padło z kolei dużo kolejnych wiadomości a najświerzsze są z dzisiaj które mówią jasno ...

11czerwca :

Na awans do ekstraklasy "kuchennymi drzwiami" nie ma już też ***chyba*** co liczyć gdyńska Arka, dla której przy połączeniu Śląska z Dyskobolią zwolniłoby się miejsce w krajowej elicie.

Nie wykluczone jednak, że żółto-niebiescy już za rok będą się szykować do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Wiec nadal niewiadomo na 100% Czy arka wchodzi ...
12 czerwca 2008, 01:30 / czwartek
SilveR_LG
11 czerwca 2008, 23:55 / środa
Wydam spokojnie ;] Nie burakuj ...

Patrz że te posty są z 6 czerwca a mamy 11 czerwca gdzie padło z kolei dużo kolejnych wiadomości a najświerzsze są z dzisiaj które mówią jasno ...

11czerwca :

Na awans do ekstraklasy "kuchennymi drzwiami" nie ma już też ***chyba*** co liczyć gdyńska Arka, dla której przy połączeniu Śląska z Dyskobolią zwolniłoby się miejsce w krajowej elicie.

Nie wykluczone jednak, że żółto-niebiescy już za rok będą się szykować do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

(Wiec nadal niewiadomo na 100% Czy arka wchodzi ... ) Jak masz napisane w pośćie że nadal nie wiadomo czy Arka wchodzi to po jaki chuj sie pytasz czy to pewne czy nie pewne,ogarnij sie ! PS.Jak już to WYDMA a nie WYD(A)M !
12 czerwca 2008, 14:37 / czwartek
Przychodzi kibic do fryzjera i mowi: GOL!!
19 czerwca 2008, 21:06 / czwartek
Kibice zaatakowali w nocy siedzibę Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej (BZPN) w centrum Sofii - poinformowało centrum prasowe MSW.

W budynek rzucano petardy i butelki z "koktajlem Mołotowa". Rannych nie było z powodu późnej godziny napadu, ale budynek BZPN ucierpiał. Całkowicie został spalony znajdujący się w sąsiedztwie warsztat.

Do incydentu doszło po piątkowej demonstracji kibiców CSKA. Klub na początku tygodnia pozbawiono licencji za nieregulowane płatności, m.in. wobec zawodników.

W liście otwartym do premiera kibice CSKA zażądali, aby państwo interweniowało finansowo na rzecz klubu, grożąc blokadą Sofii za tydzień.

Sytuacją finansową w klubie zajęła się Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego. Według sobotnich mediów bułgarskich z kasy CSKA zginęło kilka milionów euro.

RP
19 czerwca 2008, 21:10 / czwartek
Czas iść śladami Bułgarów :)
19 czerwca 2008, 21:48 / czwartek
Dokładnie tak ! Żadna z tych kurew się nawet nie pofatygowała aby uczesyniczyć w pogrzebie A. Ledwońia. Mało tego to przedstawiciele Austryjackiego awiązku byli obecni .
19 czerwca 2008, 22:05 / czwartek
Bo stypa nie była w luksusowym hotelu z basenem i darmowymi dziwkami..
19 czerwca 2008, 23:18 / czwartek
Bo pogrzeb to smutna uroczystość, a listek i reszta bandy świętuje pierwszy punkt w historii Mistrzostw Europy!
20 czerwca 2008, 00:33 / piątek
Tę śpiewkę już dobrze znamy. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz kolejny raz zapewnia, że zrezygnuje z ciepłej posadki. "Ale z polskiej piłki nie odejdę, tak łatwo się mnie nie pozbędziecie" - mówi i już wskazuje swojego następcę. "Grzegorz Lato. On jest jedynym wybawieniem" - podkreśla.

"Nadal będę działał w polskiej piłce, nie wiem jeszcze tylko w jakiej roli" - mówi Michał Listkiewicz. Jego odejścia od dawna domagają się kibice i media. Bezskutecznie.

Wiadomo jednak, że "Listek" nie chce już stać na czele PZPN-u. Mówi, że najlepszym kandydatem na stanowisko prezesa jest Grzegorz Lato. "Był mistrzem olimpijskim, dwukrotnym medalistą mistrzostw świata, tym królem, senatorem Rzeczypospolitej..." - wyjaśnia Listkiewicz na łamach dziennika "Polska".

Listkiewicz nie wie, dlaczego wszyscy się go czepiają. "Zawsze pomagam, a nawet piwka nie dostałem! Ale jeżeli ma to pomóc w naprawie naszej piłki, niech tak kibice biało-czerwonych krzyczą do końca mojego życia" - kończy.

Śmieje się frajer ludziom w żywe oczy. Oby zgnił w męczarniach.
20 czerwca 2008, 00:36 / piątek
odnośnik

No i fotka do artkułu, najlepiej podsumowująca cała tę farsę. Hańba dla Polski!
28 czerwca 2008, 23:54 / sobota
Póki Listkiewicz będzie rządził polskim futbolem,będzie bałagan,absurdalne decyzje,to taki prywatny folwark 'Listka',robi co chce a nikt nie jest w stanie nic zrobić-rozpierd...ć to czas nastał!!!
29 czerwca 2008, 00:36 / niedziela
29 czerwca 2008, 04:50 / niedziela
lato czy zima i tak bedzie przejebane. majdan mial dobre piora od zawsze :)
29 czerwca 2008, 15:10 / niedziela
czas wziąć przykład z innych... Bułgar potrafi a Polak nie?
29 czerwca 2008, 20:33 / niedziela
NIE !!!!!!!!!!
2 lipca 2008, 00:48 / środa
KORONA 2 LIDZE !!
5 lipca 2008, 10:33 / sobota
odnośnik

Tak się zastanawiałem czy wkleić ten link tutaj czy do wątku "uśmiechnij się: ;-)
7 lipca 2008, 22:57 / poniedziałek
Polonia Bytom w Ekstraklasie
9 lipca 2008, 21:43 / środa
18 lipca 2008, 21:53 / piątek
odnośnik

No tak takim szalikiem to nawet zabić można...kurwa szok
18 lipca 2008, 22:29 / piątek
PAnie d.g. tu siem muszem wtroncić, bo to nie pzpn a "władze" bliżej niezidentyfikowane nałorzyły zakaz noszenia szalików, na meczach podwyrzszonego ryzyka.

W Gdańsku w dniu meczu, powinien być całkowity zakaz sprzedarzy bananuw ;-)
19 lipca 2008, 11:29 / sobota
Czy to nie wczoraj Związkowy Trybunał Piłkaarski miał rozpatrywać odwołanie Korony Kielce? Nigdzie w necie jakiegokolwiek zdania na ten temat
19 lipca 2008, 11:50 / sobota
Z tego co mi wiadomo zjazd się nie odbył. Decyzja ma byc podjęta w najbliższy poniedziałek.

"Związkowy Trybunał Piłkarski PZPN nie zebrał się w piątek, a posiedzenie wyznaczył dopiero na poniedziałek. Grozi to, że nie zdąży przed inauguracją rozgrywek rozpatrzyć odwołania Korony. Kielczanie dobrze wiedzą, że w takim przypadku pozostaną w ekstraklasie i zamierzają walczyć o korzystny werdykt albo przedłużanie rozprawy. Adam Żak, prezes klubu już powiedział PAP, że "podniesie istotne argumenty, których Wydział Dyscypliny nie chciał bądź nie mógł wziąć pod uwagę". Przypomnijmy, że w pierwszej instancji Korona ukarana została degradacją jedną klasę rozgrywkową, siedmioma punktami ujemnymi na starcie nowego sezonu oraz grzywną w wysokości 70 tysięcy. Jednak bez zatwierdzenia tych sankcji przez trybunał nie można jej wykluczyć z ekstraklasy, choć wobec klubu są podejrzenia w związku z ustawieniem wyników ponad 10 meczów jeszcze w III lidze."

Za trojmiasto.pl
19 lipca 2008, 16:04 / sobota
I w takim układzie, gdyby Korona została Ekstraklasie, tak jak i Polonia Bytom, to dzieci Rysia z rybackiej wioski nadal w I lidze będą siedzieć haha
19 lipca 2008, 18:01 / sobota
A wtedy postawię sobie duuuuużo piffka !!!
29 lipca 2008, 23:12 / wtorek
31 lipca 2008, 11:51 / czwartek
Historia korupcji i sporów klubów z PZPN. Z dedykacją dla wszystkich kretynów, którzy kupowali mecze a dziś twierdzą, że kar nie powinno być, bo to było dawno...
odnośnik
1 sierpnia 2008, 21:34 / piątek
wiecie dzisiaj rozmawiałem z jednym arkowcem (dowiedziałem się w środku rozmowy) w sumie atmosfera była nawet przyjazna... powiedział mi, że to że arka wejdzie do ekstraklasy było wiadome od początku poprzendiego sezonu... kiedy spytałem skąd taka pewność odpowiedział "money money money... przecież areczka to najbogatszy klub w polsce !" ... niestety ale to jest smutna prawda :( przy dzisiejszych władzach śledzie obojętnie od wszystkiego zawsze będą w czołówce :(
1 sierpnia 2008, 21:52 / piątek
buzala94 czy to 94 to rok twojego urodzenia?? to by sie zgadzalo.....
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013