Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

PKOL zawiesza degradacje Arka w I lidze?

strona 1/4

23 lipca 2008, 15:46 / środa
Zagłębie Lubin wygrało sprawę w Trybunale Arbitrażowym przy PKOL i zagra w Ekstraklasie. Z najwyższą klasą rozgrywkową pożegna się Arka Gdynia. Są jednak wątpliwość czy decyzja Trybunału jest prawomocna. Istnieje nawet możliwość zawieszenia rozgrywek do czasu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości - dowiedzieliśmy się z dobrze poinformowanego źródła w Ekstraklasie S.A.
23 lipca 2008, 15:50 / środa
to juz nawet nie sa kurwa jaja
totalny burdel
23 lipca 2008, 15:56 / środa
PO 18-tej będzie wiadomo

Decyzja Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. przyniosła już jeden konkretny skutek. Właśnie trwa spotkanie przedstawicieli PZPN i Ekstraklasy, podczas którego strony najprawdopodobniej ustalają scenariusz dalszego postępowania. Decyzje mają zapaść ok. godz. 18. Możliwości są trzy:

- PZPN może nie zastosować się do decyzji trybunału (o takiej możliwości mówił już wcześniej rzecznik związku Zbigniew Koźmiński, popiera ją również np. Michał Tomczak, były szef Wydziału Dyscypliny PZPN) i nie dopuścić do rozgrywek ekstraklasy Zagłębia, a do pierwszej ligi (dawnej drugiej - Widzewa).

- Rozgrywki zostaną przełożone, a decyzja: który klub w której gra lidze - zostanie podjęta za kilka dni, po bardziej szczegółowych analizach.

- PZPN jeszcze dziś zaakceptuje orzeczenie trybunału i w rozpoczynających się w piątek rozgrywkach w ekstraklasie zagra Zagłębie (kosztem Arki Gdynia), a w pierwszej lidze - Widzew (kosztem ŁKS Łomża).

szkoda ze nie ma 4 opcji 18 drużyn w Ekstraklasie
23 lipca 2008, 16:03 / środa
dla mnie sprawa prosta:

są dwie opcje

1. zmniejszenie liczby drużyn
2. Zagłębie i Korona gra w ekstraklasie do czasu ostatecznego uprawomocnienia się kar.
23 lipca 2008, 16:04 / środa
Twórcy Skarbów Kibica złapią się za głowy:-).

A tak na poważnie - to szkoda, że najpierw PiS, a teraz PO nie ma jaj, by rozpierdolić w puch ten cały pzpn.
23 lipca 2008, 16:04 / środa
wg. mnie w tej sytuacji nie zostaje nic innego jak podjac dwie uchwaly :

1. Lechia Mistrzem Polski i Zdobywca Pucharu Polski 2008/2009

2. Wszyscy jebia PZPN
23 lipca 2008, 16:11 / środa
odnośnik

(...)
Zagłębie w Ekstraklasie? Kara zawieszona, nie anulowana

Końca zamieszania w naszej "skopanej" nie widać. Decyzją Trybunału Arbitrażowego przy PKOl do Ekstraklasy jeszcze w sezonie 2008/09 powróci zdegradowane za korupcję Zagłębie Lubin. Ma to się odbyć kosztem Arki Gdynia. Jednak nie wszyscy są o tym przekonani. Powstała wątpliwość, czy decyzja Trybunału jest prawomocna.

Postępowanie w sprawie Zagłębia odroczono do 22 sierpnia, a do tego czasu wstrzymano wykonanie zaskarżonych decyzji. A to oznacza, że kara wobec Zagłębia została zawieszona, ale jeszcze nie anulowana. Właśnie za miesiąc Trybunał Arbitrażowy przy PKOl zbierze się ponownie i wówczas podejmie ostateczną decyzję.

Tyle tylko, że za dwa dni powinien ruszyć nowy sezon ligowy, z Zagłębiem Lubin wśród szesnastki uczestników. Jak podaje wyszlo.pl Polski Związek Piłki Nożnej wcale nie zamierza respektować dzisiejszych ustaleń i od decyzji Trybunału Arbitrażowego przy PKOl z pewnością się odwoła, a w piątek ekstraklasa ruszy z... Arką na pokładzie.

(...)

Nagłe spotkanie władz PZPN

Jeszcze dziś, tuż po godzinie 16:00 zbierze się Komisja ds. Nagłych PZPN, by podjąć decyzję w sprawie rozgrywek ligowych w sezonie 2008/09. Komisja ma się ustosunkować do werdyktu Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim.
23 lipca 2008, 16:25 / środa
odnośnik

Decyzja trybunału arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim sprawiła, że na dobrą sprawę nie wiadomo, kto w piątek zagra na inaugurację Ekstraklasy. Możliwych scenariuszy jest jeszcze co najmniej kilka!
Wariant 1

PZPN akceptuje decyzję trybunału. Z ekstraklasy "spada" Arka Gdynia, a w jej miejsce gra Zagłębie Lubin. Widzew występuje w 1. lidze (dawna druga). Wtedy jednak Związek naraża się na roszczenia gdynian, którzy mogą zażądać barażu o ekstraklasę z Jagiellonią Białystok!

Wariant 2

PZPN nie akceptuje decyzji trybunału i rozpoczyna grę według ustalonego terminarza (bez Zagłębia Lubin, a z Arką). Wtedy jednak - jak w przypadku Szczakowianki Jaworzno - naraża się na wysokie odszkodowanie za niewprowadzenie w życie decyzji PKOl.

Wariant 3

PZPN odwołuje się od decyzji do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie w Szwajcarii. Wtedy najlepszym rozwiązaniem byłoby wstrzymanie rozpoczęcia sezonu do czasu rozpatrzenia wniosku PZPN. Decyzja trybunały ds. sportu byłaby wtedy ostateczna.

Wariant 4

PZPN powiększa ekstraklasę. To wariant najmniej zgodny z przepisami, ale paradoksalnie dla Związku najmniej kosztowny, bo wtedy unika wszelkich kłopotów z roszczeniami klubów. W ekstraklasie zagrałoby wtedy 17 klubów. Może szanse otrzymałby wtedy także Znicz, aby liczba drużyn była parzysta.

Wariant 5

Wracamy do propozycji Zbigniewa Lewickiego, prezesa warmińsko-mazurskiego okręgowego związku piłki nożnej, według której o mistrzostwo Polski zagrają wspólnie zespoły ekstraklasy i pierwszej ligi (dawnej drugiej). Dopiero na podstawie wyników tej 34-zespołowej (!) ligi nastąpi podział na drużyny ekstraklasy i 1. ligi.
23 lipca 2008, 16:29 / środa
:-)))))))))))))))))))))))))
23 lipca 2008, 16:30 / środa
Jak dla mnie sprawa powinna być jasna od kilku tygodni - przełożenie rozpoczęcia ligi o przynajmniej 2 tygodnie. Sprawy robione na szybko nic dobrego nie przyniosą. Swoją drogą z KGHM-em to było jasne do przewidzenia... :|
23 lipca 2008, 16:33 / środa
Czas działa na naszą korzyść - Zielu lepiej pozna i ustawi drużyne :)
23 lipca 2008, 16:36 / środa
Ja nie kumam tego, że PKOl odrczył sprawę do 22 sierpnia, czy ci ludzie w ogóle nie myślą? A odroczyć do 24 lipca do godz. 8 rano to nie łaska?

PKOl nie uchylił decyzji w sprawie Zagłębia, tylko ją odroczył zawieszając wykonanie kary. Dlaczego?
Jeśli to prawda, że dlatego, że NA POSIEDZENIU NIE ZJAWIŁ SIĘ PRZEDSTAWICIEL PZPN to nie mogę się doczekać dzisiejszych wypowiedzi Koźmińskiego, będę ryczał ze śmiechu jak tylko go zobaczę.
23 lipca 2008, 16:40 / środa
Na chuj jest w takim razie ten pzpn? Oni spierdalają wszystko to co mogą i żyja za nasze pieniadze . Ich postawić przed sąd
23 lipca 2008, 16:44 / środa
pzpn pzpn jebac jebac pzpn
23 lipca 2008, 16:47 / środa
listkiewicz
23 lipca 2008, 16:47 / środa
Jest jeszcze jeden fajny aspekt: co byście zrobili na miejscu Zagłębia?

Jeśli sprawa jest odroczona i tylko z tego powodu mają zagrać w ekstraklasie, to ryzykują, że 22 sierpnia decyzja o degradacji zostanie wykonana. Co wtedy? Jeden rok w ekstraklasie na takich samych zasadach jak Sosonowiec w zeszłym sezonie a potem rok w I lidze, czyli tak naprawdę 2 lata w plecy.

Mocno bym się zastanawiał, czy warto.
23 lipca 2008, 16:49 / środa
KONIEC KURWA, ORGANIZUJEMY POCIAG POSPIESZNY DO WARSZAWY, MILE WIDZIANE KANISTRY I POCHODNIE!!!!!!!!!

NA POCHYBEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE I OBY SKURWIELE ZAPLACILI ZA SWOJE GRZECHY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DZIADY Z MIODOWEJ BASTION NADCIAGA!!!!!!!!!!
23 lipca 2008, 18:22 / środa
Ciekawy problem prawny:
PKOl - sprawa widzewa się przedawniła po 2 latach
WD PZPN - wg regulaminu FIFA od 01.01.2007 r. przedawnienie nie dotyczy korupcji w sporcie
w zeszłym roku ci sami ludzie w PKOl uznali, że przedawnienie nie dotyczy arki, łęcznej i kogoś tam jeszcze a w trybunale arbitrażowym przy PKOl siedzą m.in profesorowie prawa...

Może chodzi o to, że przepisy FIFA weszły w życie już po faktycznym przedawnieniu się sprawy widzewa a przedawnienia nie można cofnąć (bo prawo nie działa wstecz)?
23 lipca 2008, 18:42 / środa
i jeszcze:
jeśli przyczyną jest przedawnienie i ma to podstawy prawne (jeśli), to w przypadku korony będzie identycznie! korona kupowała mecze w sezonie 2003/04, w 2006 nastąpiło przedawnienie i regulamin FIFA z 2007 nie ma nic do tego
wniosek?
aby w ekstraklasie było 16 zespołów powinien się odbyć baraż: jagiellonia - piast

więc albo pzpn zaryzykuje sprawy sądowe ciągnące się latami i wielką kasę na odszkodowania (dziadki z własnej kieszeni nie zapłacą...) albo będziemy mieli 18 zespołów w ekstraklasie
23 lipca 2008, 19:02 / środa
olo.gda co ty się tak podniecasz ???? piszesz te posty jakby to nas dotyczyło
My awansowaliśmy w sportowej walce z pierwszego miejsca i mamy te głupie decyzje i ten burdel w pzpn w dupie !!!!!!!!!!!!!!
Gdyby rybie łby nie były skorumpowanym klubem bez honoru to pewnie już by nie musiały czekać na debilne decyzje, a tak dobrze tym kutasom że na dwa dni przed początkiem ligi nie wiedzą gdzie grają. Jakaś mała, ale zawsze, kara za to że nie wyjebali ich tak jak powinni czyli do 3 ligi.
Olać te śledziowe gówno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZAWSZE NAD WAMI PIERDOLONYMI ŚLEDZIAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23 lipca 2008, 19:06 / środa
nie zauważyłeś że to dotyczy całej ligi?

Jest decyzja PZPN: baraż Jagiellonia - Piast
23 lipca 2008, 19:07 / środa
Komisja ds. Nagłych PZPN: Zagłębie Lubin w ekstraklasie, Widzew w 1. lidze
autor: Polska Agencja Prasowa, 2008-07-23, 18:39, źródło: PAP
23 lipca 2008, 19:09 / środa
O k.... ale jaja!!!!!!
23 lipca 2008, 19:10 / środa
odnośnik

Ostateczna decyzja w sprawie terminu rozpoczęcia rozgrywek ligowych w sezonie 2008/09 zapadnie w czwartek, po porozumieniu z TVP oraz stacją Canal Plus.
23 lipca 2008, 19:12 / środa
a w piątek pewnie zdegradują jagiellonię żeby się nie wygłupiać z tym barażem i nie przekładać 1 kolejki :)

teraz już sobie jaja robię
23 lipca 2008, 19:16 / środa
to w której lidze grają śledziki?
23 lipca 2008, 19:19 / środa
a w której mogą grać skoro zajęli 4 miejsce w II lidze a pewny gry w ekstraklasie nie jest piast, który zajął miejsce 3 ?:)
23 lipca 2008, 19:19 / środa
pytanie powinno brzmieć w której lidze teraz beda kupować :))))))
23 lipca 2008, 19:24 / środa
Ale prawda jest taka, że to nie koniec burdelu.

Decyzji PKOl w sprawie Zagłębia jeszcze nie ma (jest odroczona) i wcale nie jest powiedziane, że będzie korzystna dla Zagłębia, jeśli przyczyną jest przedawnienie, to dlaczego Trybunał podjął decyzję w sprawie Widzewa a nie podjął w sprawie Zagłębia skoro przesłanki do oddalenia degradacji są te same?
23 lipca 2008, 19:28 / środa
mi chodzi o to,czy już jest decyzja w której lidze grają a nie chce mi się czytać 15 linków i snuć domysłów. Ma ktoś link gdzie jest oficjalne stanowisko pzpnu,a nie spekulacje dziennikarzy?
23 lipca 2008, 19:30 / środa
na stronie PZPN decyzja będzie na końcu, wg dziennikarzy jest tak, że Zagłębie gra w ekstraklasie, Arka i Widzew w 1 lidze a ponieważ za chwilę Trybunał Arbitrażowy może oddalić degradację Korony to 26 i 30 lipca rozegrany będzie baraż Jagiellonia - Piast.
23 lipca 2008, 19:33 / środa
A teraz już moje dywagacje: liga będzie przełożona nawet o 4 tygodnie.

A skoro oni mają zamiar czekać na decyzję o Koronie a Trybunał Arbitrażowy zbierze się 22 sierpnia to.... mam nadzieję, że namówią Trybunał do zebrania się wcześniej.

Nie mogą teraz przywrócić Korony do ekstraklasy, skoro wydali na nią prawomocny wyrok
23 lipca 2008, 19:33 / środa
Ale jaja... a myślałem że już nic mnie w tym temacie nie zdziwi :)
23 lipca 2008, 19:38 / środa
Teoretyczny skład ekstraklasy:
Wisła Kraków
Legia Warszawa
Polonia Warszawa (za Groclin)
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Korona Kielce
Cracovia
Górnik Zabrze
GKS Bełchatów
Ruch Chorzów
ŁKS Łódź
Odra Wodzisław
Polonia Bytom
Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok lub Piast Gliwice (baraż)
23 lipca 2008, 19:42 / środa
Kurwa, tego się nie spodziewałem nawet po tych gamoniach.

Drzewiecki, miej jaja i rozwal w pył tą grandę!

Teraz czekam aż C+ zrezygnuje, a kluby już ukarane wytoczą procesy.
23 lipca 2008, 19:51 / środa
Toć to przebija nawet "Mode na sukces" ;-)))
Powinni roz***** pzpn w drobny pył w obecnej sytuacji, nawet kosztem wykluczenia naszych druzyn z europejskich pucharów (zresztą i tak w nich nic nie znaczą), kosztem nawet odebrania EURO. Zbyt daleko to już zaszło żeby im pobłażać, w każdym cywilizowanym kraju już dawno byli by skończeni... a u nas mają się w najlepsze i śmieją się wszystkim w twarz... Najwyżej zrobimy własną Ligę Wolnego Miasta, bynajmniej będą derby z Gedanią ;-))))
23 lipca 2008, 19:51 / środa
ale możesz mieć fan-Lechii rację, nigdzie nie znalazłem informacji, że posiedzenie Komisji ds. Nagłych się zakończyło, ani żadnego cytatu (wypowiedzi) kogokolwiek z tego gremium...

nadal obradują?
23 lipca 2008, 19:55 / środa
23 lipca 2008, 19:58 / środa
To chyba dla nas bardzo dobra wiadomość z dwóch względów:

Po pierwsze Zieliński dostanie więcej czasu na zapoznanie się z drużyną i poukładanie wszystkiego, a zawodnicy otrząsną się z wczorajszego szoku, przy okazji może uda się jeszcze załatwić jakiś transfer.

Po drugie, Arki nie przesuna do ekstraklasy, zawsze chciałem aby w najwyższej klasie rozgrywkowej doszło do takich derbów, ale po tym co ostatnimi czasy odpierdala ten klub i to tyczy się wszystkich od kibiców po ich władze nie będę za nimi tęsknił.

Jest też gorsza strona medalu, taki werdyk dla Zagłębia i Widzewa oznacza przyzwolenie na korupcje, to raz. Dwa, wydymali Jagiellonie i Piasta po całej linii, choć nie przepadam za pierwszymi, a do drugich mam stosunek obojętny, to im współczuje.

Generalnie dobrze, że start ligi zostanie opóźniony, sama sytuacja jest beznadziejnie, beznadziejna, nie ma dobrego rozwiązania.

Z biało-zielonymi pozdrowieniami z UK.
23 lipca 2008, 20:55 / środa
wg mnie decyzja powinna PZPN powinna być taka:

- baraże 26 -30.07

- liga startuje 26.07 oprócz meczy z udziałem drużyn rozgrywających baraże / lub przełożona jest pierwsza kolejka

i wszystko gra

ekstraklasa

Lechia Gdańsk
Korona Kielce
Legia Warszawa
Lech Poznań
Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin
Odra Wodzisław
Polonia Bytom
Polonia Warszawa
ŁKS Łódź
Wisła Kraków
Cracovia Kraków
GKS Bełchatów
Śląsk Wrocław
Ruch Chorzów
Jagiellonia lub Piast

ważne że śmieszny klubik w I lidze :))
23 lipca 2008, 20:59 / środa
na jakiej podstawie Korona miałaby wg Ciebie zagrać 26 lipca w ekstraklasie?
23 lipca 2008, 21:10 / środa
Olo: na podstawie tego co przeczytałem, ale sytuacja jest dynamiczna i teraz znowu nic pewnego z PZPN

a na takiej zasadzie że PZPN boi się również skasowania degradacji Korony (ale ona się jeszcze nie odwołała, w obecnej sytuacji byłaby frajerem gdyby tego nie zrobiła)
23 lipca 2008, 21:11 / środa
na tej podstawie ze Korona sie odwola od decyzji degradacji, skoro Zaglebiu sie udalo wywalczyc zawieszenie to nie watpie w to ze scyzoryki tez sprobuja, dlatego wzial pod uwage to ze 26 i 30 lipca odbeda sie baraze, a tylko odwolanie Korony daje taka mozliwosc
23 lipca 2008, 21:12 / środa
popierdolone to,że hej. Jak zostawią lubinków to bedzie juz skandal (ale im chyba udowodnili 3 mecze) no,ale jesli zostawią Korone gdzie tych zarzutów jest sporo wiecej to bedzie mega kicha. Nie ma się co jarać dziś specjalnie, bo jutro ogloszą i tak jakieś inne cuda. Pewnie w ekstraklasie beda i lubinki i arka. Kiedyś Zeto miał taki pomysł,żeby nie iść na derby, teraz można by nie iść na mecz z tą pod Wrocławska wichurką lubinem, bo śledziki jednak jakąś kare dostali (mimo,że to chuj nie kara) a tu wszystko wskazuje na to,że lubinki się bujną. Mimo,ze i tak ten pomysl jest niedozeralizowanie ale manifestacja przeciw kurestwu w pzpnie była by elegancka
23 lipca 2008, 21:19 / środa
a tak na marginesie po raz drugi PZPN pośpieszył się w sprawie drukarki. W maju przedwcześnie ustalając skład barażu z Jagiellonią teraz dzień za szybko awansując
23 lipca 2008, 21:49 / środa
ja tu widze niezły burdel :)
"piłkarski poker" to nawet nie stał koło tego co się teraz dzieje...
23 lipca 2008, 22:46 / środa
Jest fajnie, a nawet zajebiście!!!!!!! Modliłem się o przesunięcie ligi i jest, jest, jest!!!!!

Dziady z pznp, na chuj się męczycie?? Ustalcie jutro z c+, kto zostaje Mistrzem Polski i kto spada. Rozlosujcie PP. I jedziemy z tym koksem.

Po chuj chodzić na mecze, skoro wy tworzycie lepszy kabaret??

A i nie zdziwcie się, jak dostaniecie od Stowarzyszenia fakturę, z naliczoną karą za odwołanie pociągu do Wa-wy. Dla was to chuj nie koszty. Dla nas kawał grosza.
23 lipca 2008, 22:49 / środa
Gedania, ja nie twierdzę, że Korona nie zagra w ekstraklasie (pisałem o tym wyżej), ja twierdzę, że nie ma takiej opcji, żeby Korona zagrała w ekstraklasie już 26 lipca, bo na dziś Korona jest zdegradowana przez PZPN, wyrok jest prawomocny i zanim zajmie się tym arbitraz PKOl to trochę czasu minie, zwłaszcza, że Korona złoży odwołanie dopiero w piatek (25 lipca)
23 lipca 2008, 22:51 / środa
Jedno jest pewne ku... jutro jak co dzien musze na 6.00 byc w pracy POZDRAWIAM WSZYSTKICH BIALO-ZIELONYCH `wyspijcie sie za mnie :) a sledzie w piz.. z extraklasy tam wasze miejsce
23 lipca 2008, 22:51 / środa
Niezly Burdel kurwa mac. Tak to tylko w Polsce moze byc... !

Niech sie wreszcie zdecyduja co i jak a nie zmieniaja kurwa zdanie jak Baba podczas menopauzy... Moja Schorowana Babka Jest mnie uciazliwa niz ich pierdolenie raz tak i siak...

I tak bedzie jak oni chca to niech wymysla jak to ma wygladac i jedziemy z tym baunsem A nie podchodza do tego jak nierozprawiczony do dziwki... !
 
1 2 3 4
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.447