Gdańsk: czwartek, 25 kwietnia 2019
FORUM
Podstrony:

PKOL zawiesza degradacje Arka w I lidze?

strona 2/4

23 lipca 2008, 23:14 / środa
Na dziś, jeśli decyzja Trybunału Arbitrażowego przy PKOl jest spowodowana przedawnieniem, wygląda na to, że od strony formalno-prawnej wszystkie decyzje o degradacjach, o ile zostały podjęte w duchu fair play, to niestety również z naruszeniem prawa.

Trudna sprawa dla PZPN, bo z jednej strony wymagano od nich bezwzględnego karania za korupcję, z drugiej zaś: teraz kilka klubów może natychmiast iść do sądów, albo trybunału w Lozannie i pomimo umoczenia w korupcję mogą w swoich sprawach wygrać. Nie wiadomo tylko czy mieliby dostać odszkodowania, czy nakazałoby przywrócenie ich do lig, z których pospadali. To oczywiście potrwa. Ja bym szukał wszelkich sposobów aby za wszystkie nieodpowiedzialne decyzje osoby, które brały kasę za podejmowanie tych decyzji, były pociągane do odpowiedzialności materialnej. Chociaż te 3 miesięczne wynagrodzenia. Czy w PZPN jest jakiś radca prawny? Jeśli tak, to powinien oddać wszystkie swoje pobory za to co się tam dzieje. Ale oni pewnie nie mają prawnika, jak się ma Sir Koźminskiego, to prawnicy niepotrzebni.

Wg mnie, jest pole do popisu dla Ministra Sportu:

1. Pismo i spotkanie z UEFA,

2. Uzgodnienie z UEFA wprowadzenia kuratora do PZPNu (uzasadnienie poniżej) i zapewnienie, że rząd gwarantuje kontynuację przygotowań do EURO 2012

3. Zawieszenie Zarządu PZPN i wprowadzenie kuratora do Związku spowodowane:

- milczącym akceptowaniem przez całe lata rozwiniętego procederu korupcyjnego w polskiej piłce, którego nie byłoby na taką skalę, gdyby nie brali w nim udziału ludzie PZPN (nie ma takiej możliwości, aby władze PZPN nie wiedziały o tym jaka jest prawda);

- brakiem możliwości wyciągnięcia konsekwencji za korupcję z powodu przedawnienia (to PZPN jest winny tego, że te przestępstwa się przedawniły)

- całkowitym brakiem kontroli nad prowadzonymi rozgrywkami krajowymi

- całkowitym brakiem poszanowania dla uchwalonych przez sam PZPN przepisów (i liczne przykłady: od licencji Polonii B., poprzez bezpodstawne ogłaszanie baraży Arka- Jagiellonia, na dzisiejszym cyrku kończąc)

- całkowitym brakiem odpowiedzialności za podejmowane decyzje (który może spowodować bankructwo kilku prywatnych podmiotów gospodarczych, fajnie to dziś określił prezes Piasta: „Powinienem się już przyzwyczaić, że w PZPN nie ma rzeczy niemożliwych. Ale to skrajnie nieodpowiedzialna decyzja. Za trzy dni mamy grać inauguracyjny mecz w ekstraklasie, dziś podpisałem umowę na wynajem stadionu w Wodzisławiu (obiekt Piasta nie spełnia wymogów), pozyskaliśmy piłkarzy, podpisaliśmy z nimi zawodowe kontrakty na grę w ekstraklasie, zawarliśmy inne umowy, z których nie wywiążemy się grając w pierwszej lidze. I co teraz? Kto poniesie odpowiedzialność za losy tylu ludzi, za koszty? Takie decyzje są z jednej strony kabaretowe, z drugiej - skandaliczne. Kierownictwo związku nie wie, co robić, PZPN zaprzecza własnym regułom, nic nie jest pewne, ostateczne, wszystko może zostać zakwestionowane. I takie sytuacje mogą się powtarzać co sezon.)

- PZPN stanowi blokadę dla rozwoju polskie piłki, w której coraz trudniej o zaangażowanie poważnych sponsorów, którzy nie chcą aby prowadzone przez nich biznesy były kojarzone z dezorganizacją, korupcją i jakimkolwiek brakiem poszanowania dla reguł gospodarczych i prawnych.

Tylko, że niestety rząd mamy mało sprawny i pewnie nie będą nawet próbować :/
23 lipca 2008, 23:51 / środa
Przede wszystkim nie może być mowy o zmianie terminarza / co najwyżej przeożenie pierwszej kolejki na ostatnią/!
Ludzie sobie poplanowali urlopy pod kątem konkretnych meczy. Przykładowo mój brachol przyjeżdża 31 lipca na 5 dni z Norwegii specjalnie na mecz z żydami a mój syn w tym samym czasie i celu z Londynu.
I co??? Teraz te huje z miodowej mają wszystko pozmieniać??? Przecież mnóstwo kiboli z całej Polski zostałoby w ten sposó wyruchane bez mydła!
Żebym miał pewność że nikt mi nic nie zrobi to tych skurwysynów z pzpn-u zaciągnąłbym do jakiejś komory i zagazował!!!
I to by było definitywne rozwiązanie problemu!!! Bo inaczej się z tymi kurwami nie da!
24 lipca 2008, 00:00 / czwartek
Olo: ten kto wydaje decyzje jest również kompetentny do odwołania tej decyzji
24 lipca 2008, 00:02 / czwartek
Może ktoś mi wytłumaczy bo ja sobie zadaje to pytanie od dawna.

Na czym to polega, że kluby które mają dowody na korupcje piszą odwołania do tej decyzji? I to jest brane pod uwage przez PZPN?
24 lipca 2008, 00:08 / czwartek
odnośnik
śledzie mogą dać na PZPN do UEFA... co moim zdaniem było by dobrym pomysłem...
tak jak większość z nas nie nawidze śledzi tak moim zdaniem PZPN ich wyhujał najbardziej ze wszystkich co chwile zmieniając zdanie... fakt nie zasłużyli na Ekstraklase grając na boisku ale to jest kurestwo żeby kluby które brały udział w korupcji zostały kompletnie oczyszczone z zarzutów !!! To jest jakaś kompletna farsa !!!
Co to wogóle ma być ??? PZPN, wydział arbitrażowy, pkol, wd pzpn... a każde sobie leci w huja do każdego można sie odwołać i cofnąć każdą decyzje... przecież sprawa z żydzewem ile czasu temu została rozwiązana !!! Nie powinno być żadnych kurwa odwołań była korupcja? Była-> jest kara i koniec !!! Pierwszy raz zgadzam się z kimś z tej wioski za Sopotem :D
24 lipca 2008, 00:14 / czwartek
Zeusik - tracą wszyscy, od kibiców, którzy jakoś tam się poustawiali, poumawiali, zaplanowali i zapłacili za wyjazdy, nawet ci, którzy powysyłali smsy na wygrajlige, po firmy, które ligę obsługuję (telewizja, ochrona, zamówione kiełbaski) aż po kluby, które może już poniosły jakieś wydatki na przejazdy, hotele itd.

Gedania - nawet jeśli tak, to PZPN we własnym zakresie cofając decyzję o degradacji Korony jednym ruchem przyzna się do błednych degradacji i arbitraż PKOl nie będzie już potrzebny (tylko, czy PZPN przyznał się kiedyś do jakiegoś błędu i czy degradacje można w ogóe uznać za błąd? przecież to hańba jeśli je cofną).

Jesli tak będzie, to myślę, że PZPN jutro się pokaja (zresztą dawno chcieli zrezygnować z degradacji tylko im uczciwy naród nie pozwolił:) ) i dopuści do ligi 18 zespołów, będzie miał wtedy najmniej problemów - pozostaną tylko Łęczna i Polkowice na karku.

Tylko, że każdy dostanie wtedy mniej kasy z C+ :/
24 lipca 2008, 00:24 / czwartek
Saned - na tym, że wyciąganie sankcji musi być zgodne z jakimś tam obowiązującym porządkiem prawnym,

jeśli dobrze rozumiem przyczyny dzisiejszego wyroku trybunału PKOl, to jesli wyrok (kara) zapadła 2 lata i 1 dzień po terminie czynu karalnego, to choćbyś miał niezbite dowody - nie można kary nałożyć, bo czyn karalny się przedawnił. Przedawnienie powoduje "ustanie" karalności czynu.

Nie dotyczy przestępstwa korupcji popełnionego po 1.01.2007
24 lipca 2008, 13:35 / czwartek
Jeśli, jak pisałem wczoraj, będzie 18 zespołów to ja jestem za tym, żeby terminarza nie zmieniać, a niech w każdej kolejce Zagłębie gra z Koroną, jak 22 sierpnia PKOl jednak ich zdegraduje to się wyniki anuluje, posprząta, pozamiata, sprawy nie będzie.

A jak nie, to niech za karę jeżdżą w kółko z Kielc do Lubina i na odwrót, skoro inaczej się ich karać nie da. Aha, i bez transmitowania tych meczów w C+ i w związku z tym bez kasy z C+, bo niby z jakiej paki ma się ona dzielić na 18?

Canal + na pewno się zgodzi, bo to oni powiedziei PZPN że nie życzą sobie mieć skorumpowanych klubów w ekstraklasie (stąd konsekwentne degradacje) a PZPN i tak sobie przecież rozgrywki i tabele ustawia dowolnie więc nie zrobi to im różnicy :)
24 lipca 2008, 15:28 / czwartek
24 lipca 2008, 15:47 / czwartek
Nie tak nie może być, bo na pewno się utrzymają. Mam inną opcje. Niech połączą ekstraklasę z 1 ligą będzie w jednej rundzie 33 mecze :) A tak na poważnie. Zaorać cały PZPN.
24 lipca 2008, 15:57 / czwartek
Liga rusza w piątek (jutro), grać będzie 16 zespołów. Ino narazie nie wiadomo jeszcze które.
24 lipca 2008, 16:03 / czwartek
jeśli jutro to zapewe ze śledziami, zagłebie nie ma przecież licencji
24 lipca 2008, 16:03 / czwartek
Liga startuje w piątek! Z 16 zespołami

W południe rozpoczęło się w Warszawie nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN. Władze związku omawiać będą sytuację spowodowaną środowymi decyzjami Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl. Na razie wiadomo, że liga wystartuje w piątek i zagra w niej 16 drużyn.

Na przesunięcie startu ligi nie zgodziła się TVP Ta sama która płaci "sędzinie" - przyp. mój, Zemadar), która miała zaplanowaną transmisję z meczu Wisła Kraków - Ruch Chorzów. O tym, że w ekstraklasie zagra 16 drużyn zdecydował z kolei głos przedstawicieli Canal+. Nie wiadomo jeszcze które drużyny zagrają w lidze.

Trybunał uchylił decyzję PZPN o degradacji za korupcję do niższej klasy rozgrywkowej Widzewa Łódź oraz wstrzymał do 22 sierpnia wykonanie identycznej kary nałożonej na KGHM Zagłębie Lubin.

Oznacza to, że Widzew w nowym sezonie powinien zagrać w I lidze (dawna druga), a Zagłębie w Ekstraklasie.

Zarząd PZPN ma podjąć decyzję, w jakim składzie i kiedy rozpoczną się rozgrywki ligowe.

Przed wejściem na obrady zarządu były selekcjoner kadry Jerzy Engel powiedział telewizji TVN, że PZPN rozważy powiększenie ekstraklasy do osiemnastu zespołów: - Konsultowałem się z trenerami ligowymi. Dla nich najważniejsze jest, aby rozpocząć rozgrywki jak najwcześniej. Czy w ekstraklasa będzie liczyła szesnaście czy osiemnaście zespołów, to już sprawa drugorzędna.

Zarząd PZPN wciąż obraduje za zamkniętymi drzwiami i nie podaje żadnych informacji. Więcej szczegółów wkrótce.

Za powiększeniem ligi opowiedział się także minister sportu, Mirosław Drzewiecki.

gazeta.pl
24 lipca 2008, 16:11 / czwartek
24 lipca 2008, 16:13 / czwartek
Jagiellonia, Piast i śledzie w ekstraklasie - info 90minut.pl
24 lipca 2008, 16:24 / czwartek
Szok, pierwsza decyzja pzpn, z którą się zgadzam:).
24 lipca 2008, 16:33 / czwartek
Zagłębie na chwile obecną nie gra w żadnej lidze, do czasu wyjaśnienia ich mecze są zawieszone, Widzew zaczyna sezon w I lidze. Ekstraklasa i I liga startuje na chwile obecną zgodnie z terminarzem
24 lipca 2008, 16:33 / czwartek
Właściwie była łatwa do przewidzenia, nawet ten zjebany pzpn nie jest na tyle głupi,zeby odjebać taki numer. Dobrze,że trochę zdrowia psychicznego kosztowało to śledzików no i może któryś z piłkarzy co wczoraj dał nózkę z Gdyni już nie wróci. Chociaż to małe pocieszenie, bo u nas też nie widać nikogo nowego. Jak usłyszałem od bardzo wiarygodnego "źródła" miał być u nas Kaczmarek już jakiś czas temu,a nie ma do dziś. "Jakiś czas temu" był stosunkowo niedawno wiec cały czas czekam na te radosną wiadomość, czy od "źródła" ;) czy z jakiegoś oficjalnego komunikatu.
A i jeszcze gdzieś tam można wyczytać,że mecze pierwszej kolejki te transmitowane przez C+ mogą być przełożone przez syf w pzpnie.
24 lipca 2008, 16:35 / czwartek
Zagłębie i Korona mogą być... dookoptowane do ligi w trakcie sezonu jeśli taki będzie ostateczny werdykt PKOl.

W sumie sensowne, tylko mam nadzieję, że PKOl rozpatrzy to wcześniej niż 22 sierpnia bo będzie bardzo niefajnie, jeśli przez połowę sezonu niektóre drużyny będą miały zaległe mecze a bardzo tego nie lubi równeiż Canal + (bo musi burżujom przed telewizorami tłumaczyć dlaczego nie wszystkie mecze kolejki rozegrano na czas).

I jeszcze jednak super ciekawostka - nie wiem, może ktoś to już tu napisał - Przewodnniczący WD PZPN Gilarski powiedział, że PKOl chyba bazował na nieaktualnym statucie PZPN, bo w 2005 r. w statucie PZPN pojawił się zapis o wydłużeniu okresu karalności za korupcję do 5 lat.

I teraz nie wiem, czy odnośnie korupcji popełnionej w 2004 r. do przedawnienia obowiązuje 2 lata czy 5 ?
24 lipca 2008, 16:38 / czwartek
Ja pierdo**** Koźmiński z pzpn przed chwilą mówił że startują jutro, teraz wypowiada się prezes ekstraklasy (Rusko) w połączeniu z C+ mowi że pierwsza kolejka jest przelożona i zaczynają od drugiej.... parodia, a obydwa gremia siedzialy na jednej sali podczas obrad....
24 lipca 2008, 16:40 / czwartek
Przedawnienie pewnie obowiązuje jak komu czapka stanie ;)
Pomysł dokoptowania dwóch zespołów podczas trwajacej ligi to mega debilizm jak dla mnie.
Niech się ta liga zaczyna normalnie i bardzo dobrze,że bez lubinków, niech już nie wróca do ekstraklasy ze swoimi 3,5 tyś kibiców.
24 lipca 2008, 16:50 / czwartek
FCLG - ale na trzeźwo ciężko się podejmuje takie decyzje
24 lipca 2008, 16:53 / czwartek
PZPN swoje, Ekstrakalsa swoje...
Kurwa pojebalo ich tam?!
Grac tak jak bylo ustalone wczesniej, a nie dokoptowywac skorumpowane druzyny !!!
24 lipca 2008, 16:54 / czwartek
Zaczynamy lige od meczu z LKS
24 lipca 2008, 17:00 / czwartek
PZPN nie wie co robi, jeśli w lidze nagle znajdzie się 18 zespołów, bo taki będzie werdytkt PKOl, to ile zespołów leci do II ligi? W trakcie sezonu postanowią???? Nie można! A przecież od tego zależy ile zespołów spadnie i ile spadnie z 1 ligi i ile zespołów będzie w ekstraklasie i I lidze za rok... BURDEL!

Myślę, że PZPN po wyroku PKOl o wycofaniu degradacji złoży odwołanie do Sądu Najwyższego - o kasację. I pewnie ma jakieś tam szanse.
24 lipca 2008, 17:09 / czwartek
to jednak śledzie w eksraklasie liodnośnik
24 lipca 2008, 17:09 / czwartek
Uchwała nr X/156 z dnia 24 lipca 2008 roku
Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej
w sprawie działań organów związkowych w związku z orzeczeniami Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl

Na podstawie art. 34 § 1 pkt r) Statutu PZPN postanawia się, co następuje:
W związku z wyrokiem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl z dnia 23.07.2008 roku uchylającym orzeczenie Związkowego Trybunału Piłkarskiego PZPN z dnia 2 kwietnia 2008 roku i umorzeniem postępowania w sprawie klubu Widzew Łódź SA, jak również wstrzymaniem wykonania decyzji organów dyscyplinarnych PZPN z dnia 15 maja i 20 czerwca 2008 roku w sprawie Zagłębia Lubin SSA – tj. rozstrzygnięciami odbiegającymi w sposób rażący od dotychczasowej linii orzecznictwa Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu PKOl w zakresie interpretacji terminów przedawnienia czynów korupcyjnych - na podstawie art. 34 § 1 pkt r) Statutu PZPN uchwala się co następuje:

I. W zakresie rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy:
1. W sezonie 2008/2009 Ekstraklasa rozpoczyna rozgrywki w składzie 16 drużyn wg stanu na dzień 22 lipca 2008 roku i przyjętym terminarzem rozgrywek, zgodnie z wcześniejszymi decyzjami Związku.
2. Z chwilą rozstrzygnięcia przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl skarg Zagłębia Lubin i Korony Kielce zostaną podjęte stosowne decyzje dotyczące rozgrywek w sezonie 2008/2009.

II. W zakresie rozgrywek o mistrzostwo I ligi:
1. Mecze z udziałem klubów Zagłębie Lubin i Korona Kielce w rozgrywkach I ligi zostają odwołane do czasu podjęcia ostatecznych decyzji merytorycznych przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl.
2. Miejsce wycofanego z rozgrywek I ligi Klubu Polonia Warszawa zajmuje Widzew Łódź S.A.
3. Rozgrywki I ligi rozpoczynają się zgodnie z terminarzem.

III. W zakresie rozgrywek o mistrzostwo II ligi:
1. W rozgrywkach o mistrzostwo II ligi grupy wschodniej miejsce Widzewa Łódź zajmie Concordia Piotrków Trybunalski.
2. Rozgrywki II ligi rozpoczynają się zgodnie z terminarzem.

IV. Członkowie Zarządu PZPN uznali decyzje Trybunału za skandaliczne i skrajnie nieodpowiedzialne, podjęte z naruszeniem prawa oraz dotychczasowej linii orzeczniczej tego organu. W tej sytuacji PZPN podejmie kroki prawne zmierzające do zmiany orzeczenia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl. Zapowiedziano jednocześnie kontynuowanie przez organy dyscyplinarne Związku surowej polityki wobec wszystkich podmiotów, które dopuściły się korupcji w sporcie.

V. Niniejsza Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Uchwała nr X/157 Zarządu PZPN z dnia 24 lipca 2008 dot. stanowiska Zarządu w sprawie wykładni przepisów o przedawnieniu stosowanych przez organy związkowe

Na podstawie art. 34 par. 1 pkt r) Statutu PZPN postanawia się, co następuje:
I. Zarząd PZPN po zapoznaniu się z dotychczas stosowaną przez organy dyscyplinarne i jurysdykcyjne PZPN linią orzecznictwa w sprawie terminów przedawnienia odpowiedzialności dyscyplinarnej oraz orzeczeniami Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl z dnia 23 lipca 2008 roku uznaje dotychczasowe stanowisko organów związkowych za prawidłowe i zgodne z polityką władz PZPN w sprawie zwalczania korupcji w piłce nożnej. Zarząd PZPN deklaruje podjęcie wszelkich możliwych działań prawnych mających na celu uchylenie skutków nieprawidłowych merytorycznie rozstrzygnięć Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl w tym m.in. złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Do czasu zajęcia przez Sąd Najwyższy wiążącego stanowiska, jako najwyższy organ wymiaru sprawiedliwości w Polsce, Zarząd PZPN nie widzi przeciwwskazań do kontynuowania przez organy dyscyplinarne i jurysdykcyjne dotychczasowej wykładni przepisów związkowych w sprawie przedawnienia.
II. Niniejsza uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

odnośnik
24 lipca 2008, 17:26 / czwartek
Czego by nie powiedzieć - podoba mi się stanowisko PZPN, nie dali się. Walka z korupcją musi być bezwzględna, zebrali się, uzgodnili stanowisko - że jeśli werdykt Arbitrażu będzie niekorzystny i Zagłębie i Korona miałyby pozostać w ekstraklasie, to złożą kasację do Sądu Najwyższego, bo taka linia orzecznictwa jest sprzeczna z sensem sportu.

To jakieś panie z PKOl namieszały, w dodatku bez słowa komentarza wyjeżdżając sobie zaraz po werdykcie na urlop. KGHM fundował?
24 lipca 2008, 21:06 / czwartek
wiem, że to nie miejsce, ale nie mogłem się oprzeć..
młodsi może nie znają tego kultowego programu...
odnośnik
24 lipca 2008, 21:20 / czwartek
Olo: nie żartuj z korupcją walczy prokuratura we Wrocławiu, a z decyzji to mogą się cieszyć tylko śledzie że specjalnie dla nich powiększono ekstraklasę.

Czekam np. na decyzję pana koniec Kolatora kropki co zrobi w sytuacji gdy PKOL podejmie decyzje kasujące degradacje np, w połowie ... września.

Jeśli leśne ludki w PZPn mówią coś o jajach, to faktycznie trzeba mieć jaja i podjąć decyzję, a nie tylko przepychać ją w przyszłość. PKOL decyzje podejmie, na pewno.

Jest tutaj cała mas absurdów, pierwszy z brzegu to ustalenie składu ekstraklasy ewentualnie ilości klubów po starcie rozgrywek. To już sensowna wydaje się propozycja szefa sportu w TVP Korzeniowskiego aby zawiesić rozgrywki.

Wówczas byłby faktycznie czas na koszenie korupcji.

Co np. PZPN zrobi z Jagiellonią przecież podano, że na dniach miała być podjęta decyzja. Czyli w sierpniu kolejna degradacja kolejne Zagłębie Sosnowiec? Trzeba mieć jaja.
24 lipca 2008, 21:38 / czwartek
widac ze nie potrafia ogarnac tematu itd,LISTEK WON WON WON!!!!!!!!!!!!KURWA WON!!!!!!!!!!!!!!!
24 lipca 2008, 21:52 / czwartek
omg arka w Ekstraklasie
24 lipca 2008, 21:55 / czwartek
24 lipca 2008, 22:35 / czwartek
Gedania,

PZPN - chciał, nie chciał (wiadomo, że nie chciał) - musiał się w walkę z korupcją włączyć, bo wymagali tego normalni ludzie, krzykliwe media, prokuratura we Wrocławiu, rząd, sponsorzy i przede wszystkim Canal +, który jasno powiedział, że nie będzie współtworzył produktu ochlapanego błotem. A jak C+ coś każe to trzeba działać, bo duży szeroki strumień siana stamtąd płynie i lekce sobie wazyć ich opinii absolutnie nie wolno.

Decyzja PKOl dziwna, ale gdyby PZPN nie miał woli aby za korupcję nadal bezwzględnie karać to dziś pokornie szybciutko przyjąłby werdykt PKOl i byłoby po temacie.
24 lipca 2008, 22:59 / czwartek
Chwile temu Rusko powiedział na TVP, że najpóźniej liga wystartuje z 3 kolejki. Na pierwszą nie ma wiekszych szans, a druga chyba także zagrożona.
pzdr
25 lipca 2008, 08:48 / piątek
No bo oni przecież tak naprawdę nie dogadali się i prawie nic nie ustalili!

PZPN: Drużyny, które były poinformowane o grze w ekstraklasie (pewniaki + Arka, Jaga, Piast) zostają, Zagłębie i Korona "w zamrażarce" (popis elokwencji Koźmińskiego), liga startuje w ten weekend.

Ekstraklasa S.A.: Liga nie startuje w ten weekend, być może wystartuje za tydzień (co nie jest pewne) dopóki nie będziemy pewni jaki jest ostateczny skład ekstraklasy (bo nasi partnerzy biznesowi też muszą wiedzieć na czym stoją), powiększenie ekstraklasy jest mało prawdopodobne.

Widzicie jakieś punkty wspólne?

Na miejscu Ekstraklasy S.A., która prowadzi rozgrywki, po następnych werdyktach TA PKOl wystosowałbym do PZPN pismo z wnioskiem: proszę wskazać 16 drużyn mających wystartować w ekstraklasie.
25 lipca 2008, 09:00 / piątek
Dariusz Żuraw został piłkarzem Arki Gdynia, lecz po kilku dniach przestał nim być. Doświadczony obrońca po decyzji PKOL przywracającej do ekstraklasy Zagłębie Lubin zdecydował się na nietypowy krok. "Podarłem kontrakt z Arką" - przyznaje w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

odnośnik
25 lipca 2008, 11:22 / piątek
olo.gda
Ciekaw jestem jak oni by wytypowali te drużyny. Na podstawie losowania?:P Kto wie... może jeszcze Lechie cofną do nowej 1 (starej 2) ligi. W końcu to jest POLSKA!:D

PS. Żuraw już pewnie polubił klimat nadmorski. Działacze Lechii mogliby się postarać, żeby się przeniósł o te 30 km na południe...
25 lipca 2008, 11:42 / piątek
a po co nam taką łajza co mówi,że nie musi nikomu nic udowadniać i tylko chcę się pobawić w piłkę? na treningach pewnie wysyła smsy.... bo gwazdka trenowac nie musi. te miernoty piłkarzyki z naszego pięknego kraju mają okrutnie najebane w głowach. W arce sobie pogwiazdorzy, pogadaja sobie o lidze mistrzów, o najlpeszym trenerze ligowym itd itd a na koniec sezonu beda znowu spiewac te swoje "za rok wracamy, wszystkich rozpierdalamy"
25 lipca 2008, 15:46 / piątek
Żuraw ma ważny kontrakt z arką i wieczorem wraca. I bardzo dobrze po co nam taki emeryt?
A co do całego zamieszania to chyba nawet wróżka nie wywrózy jak to się skończy. Mały quiz - ile drużyn będzie grało w "ekstra"klasie?
25 lipca 2008, 16:53 / piątek
Orzecznictwem Trubunału Arbitrażowego przy PKOl zajęła się Prokuraktura Krajowa.

Powstaje ciekawe pytanie: dlaczego w przypadku Widzewa zastosowano argument o przedawnieniu a nie zastosowano go w przypadku zeszłorocznych degradacji, mimo, że przesłanki były takie same.

odnośnik
25 lipca 2008, 17:17 / piątek
Robi się coraz śmieszniej

Okazuje się, że Sosnowiec złożył odwołanie do PKOl już w lutym, dużo wcześniej niż Widzew i Zagłębie L i ... do dzisiaj nie zostało w ogóle rozpatrzone!

odnośnik
25 lipca 2008, 17:24 / piątek
Znowu jakis przekret poszedl,sponsor druzynki z okolic Wroclawia kghm ma duzo kasy,poszla koperta pod stolem i wszystko
25 lipca 2008, 17:28 / piątek
Olo: dla mnie sprawa jest jasna

1. koniec II ligi: pośpiesznie bez żadnego prawnego umocowania organizuje się baraż pomiędzy 3 od końca drużyną ekstraklasy i 4 II ligi . Ciekawy jestem czy dzwonił pan koniec kropka?

2. 4 drużyna II ligi rozpoczyna sprzedaż karnetów na ... ekstraklasę

3. dzień przed posiedzeniem Trybunału PKOL - opada pytanie, jaka będzie reakcja PZPN gdyby PKOL przyznał rację ukaranym klubom. NIC! skład ekstraklasy jest ustalona koniec kropka.

4. PKOL przyznaje rację Widzewowi oraz zawiesza działanie kary degradacji Zagłębia rozpoczyna się spór pomiędzy PZPN i ekstraklasą. Z przecieków wiadomo, że PZPN jest za powiększeniem ekstraklasy Ekstraklasa przeciwna. Możliwość powiększenia ekstraklasy ochoczo podchwytuje eminencja Klocek razem ze swym ulubionym klubem który traktuje już decyzje nie "sraniem" tylko z pewną roztropnością.

więc co robi PZPN aby wyjść na swoje? ustala 16 drużyn w ekstraklasie + 2 zamrożone. Jak PKOL wyda decyzję korzystną dla Zagłębia i Korony to co.

Pan koniec kropka stwierdzi, że chcieli walczyć z korupcją ale przegrali oraz, że nie mają innego wyjścia jak powiększyć ekstraklasę. No bo jak wielce zasłużony klub ma rozegrać już mecze w ekstraklasie i spać niżej?

Dla mnie ewidentnie zawsze zbyt szybko dochodzi do zapowiedzenia awansu z miejsca nie dającego normalnie promocji do ekstraklasy.

Wydaje mi się również że obecnie najbardziej racjonalnie postępuje Ekstraklasa - zawiesiła rozgrywki oraz poprosiła PKOL o możliwe najszybsze decyzje w sprawie odwołań od degradacji. Jak PKOL odrzuci degradacje w przyszłym tygodniu będzie ciekawa walka o ekstraklasę.

ps ekstraklasa składająca się z 18 drużyn to mniejsza kasa dla Lechii Gdańsk od ekstraklasy i C+.
25 lipca 2008, 19:08 / piątek
nie wiem czy to pytanie juz padlo bo nie czytalem tego watku wiec jesli bylo to oki...mianowicie zastanawia mnie czemu Piast gra baraz a Arka ktora byla nizej w drugiej lidze ma zapewniony start w ekstraklasie?
25 lipca 2008, 20:14 / piątek
Nie wiem dlaczego nikt Ci nie odpowiedział (tzn wiem,ale weekend zaczynam od bycia kulturalnym także zostawie to dla siebie)
Ja Ci chętnie odpowiem, nikt nie gra barażu. A poki co to w ogole nikt w nic nie gra i nie wiadomo kiedy zagra :))))
25 lipca 2008, 20:25 / piątek
:) no to chyba nie jestem na biezaco ...codziennie jakies nowe newsy,zaczyna byc ciezko sie w tym polapac :)
25 lipca 2008, 20:44 / piątek
zostało podane, że powiększenie ekstraklasy do 18 drużyn oznacza mniej o 1 mln zł dla każdego klubu.
25 lipca 2008, 22:53 / piątek
Takiego burdelu jak w PZPN to chyba nawet w moim pokoju nie ma...

Niech Pelikan i Szczakowianka awansuja...
25 lipca 2008, 23:37 / piątek
Możecie sie tu nawet posrać i pospuszczać a ARKA i tak będzie grała w ekstraklasie .

Zresztą dla prawdziwych kibiców Arki nie ważne jest w jakiej lidze Arka gra . Nie ważni są piłkarze , działacze , trenerzy . Ważny jest klub na jakim sie wychowało !

Ale co wy tam możecie wiedzieć o tym internetowe ćwoki i kibice sukcesu .
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.301