Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

PKOL zawiesza degradacje Arka w I lidze?

strona 3/4

25 lipca 2008, 23:40 / piątek
Kornik
Awans wywalczony w pięknym stylu? Co?
Złodzieju!!!!
26 lipca 2008, 13:07 / sobota
debil_28
25 lipca 2008, 23:37 / piątek

Zresztą dla prawdziwych kibiców prokomu nie ważne jest w jakiej lidze prokom kupuje. Nie ważni są piłkarze , działacze , trenerzy . Ważny jest klub na jakim sie wychowało!
-------------------------------------------------- ---------------------------------------------

Ja wiem, nieważne czy górka, czy trybuna pod torami. Nie ważne czy aidsmonda, czy Olimpijska. Nieważne czy piłka, czy tenis. Ważne że znów sie udało.

My kibice Lechii, nie potrafimy was zrozumieć, bo mamy zupełnie inne odczucia związane z awansem. Ja wiem, że bezapelacyjne zwycięstwo w lidze i awans z pierwszego miejsca, jest niczym, w porównaniu z "awansem" z czwartego miejsca, po 20 odwołaniach.
26 lipca 2008, 16:17 / sobota
Gedania,

to, że pomysł barażu Jaga - Arka był durny to oczywiste - szybko się z niego zresztą wycofali...

to, że Arka sprzedawała karnety na ekstraklasę to ich problem, na tej podstawie "awansu" się nie dostaje :) Przegląd Sportowy w raporcie przedligowym (m.in o tym jak idą karnety w każdym klubie) pisał, że Arka w sprzedaży karnetów była gotowa na dwie opcje (E-klasa i 1 liga), ale nie wiem na czym ta gotowość polegała

o ile jest oczywiste, że poinformowanie Arki o grze w ekstraklasie było przed wyrokiem PKOl przedwczesne, o tyle nie wiem co powiedzieć o poinformowaniu klubu o tym, w której lidze zagra 4 dni przed rozpoczeciem rozgrywek, bo TO I TAK JEST CHOLERNIE PÓŹNO. Ale to nie tylko o Arkę tu chodziło, Jaga i Piast zostały poinformowane o tym, że grają w lidze znacznie wcześniej!

Głównym problemem PZPNu był jak zwykle BRAK WYOBRAŹNI, skoro była taka sytuacja, to trzeba było ogłosić 2 tygodnie wcześniej, że sorry - nie wiemy kto ma grać w lidze więc ją przesuwamy np. o 2 tygodnie, o kolejnych decyzjach będziemy informować wkrótce, kibice, kluby, telewizja i TV byłyby wkurwione, ale miałoby to jakieś uzasadnienie - uniknięcie takiego burdelu jaki jest dziś. Ale oni pewnie założyli, że PKOl do niczego się nie przyczepi.

A Kolator powiedział prawdopodobnie "koniec kropka" bez żadnej konsultacji z prawnikami, bo okazało się, że jednak nie można ot tak olać werdyktu PKOl

Teraz liga będzie pewnie powiększona dlatego, że:
- wystąpiły przeszkody prawne w ukaraniu degradacją klubów, którym udowodniono korupcję
- Jaga, Piast i Arka weszły już w różne stosunki cywilno-prawne, umowy, zobowiązania, itd. itp. po otrzymaniu informacji o grze w ekstraklasie

Podoba mi się postawa Prokuratury, że od razu się zainteresowała werdyktami PKOl. Chciałbym aby ktoś powiedział na 100 % w najbliższym tygodniu, czy korupcja była przedawniona i federacja mogła za nią karać, czy nie?

To na teraz kluczowe pytanie.
A nie wiem czemu ekstraklasa nie startuje z powodu m.in Korony Kielce a 1 liga startuje, skoro idąc tą samą linią być może powinno się w niej znaleźć miejsce dla Zagłębia Sosnowiec ?
26 lipca 2008, 17:24 / sobota
3 scenariusze dla ligi

odnośnik
27 lipca 2008, 10:18 / niedziela
smeto - mistrzu hipokryzji - przypomnij sobie jak wy świętowaliście awans do ekstraklasy Olimpii Poznań srając na prawdziwą lechię grająca w III lidze . Nawet demonstrację w Warszawie pod PZPN-em zrobiliście jak nie chcieli wam tego "awansu" zatwierdzić . Buhahaha . Jako jedni z nielicznych daliście się tak skurwić więc jesteście jednymi z ostatnich żeby komuś wypominać awanse .
27 lipca 2008, 10:47 / niedziela
Kornik_28 Od 8 do 12 tysięcy chodziło na mecze II ligi na stadion Bałtyku. Ale tylko ty stale udzielasz sie na naszym forum. Kim ty jesteś ? Jak bardzo musisz być sfrustrowany łajdactwem swojego klubu, ile razy dostałeś lanie od nas, że odreagowujesz w ten sposób. Twoi koledzy zachowali resztki przyzwoitości (bo honoru już nie macie) i nie udzielają się tu.
Ty nie zaliczyłbyś dnia do udanego, gdybyś nie mógł pocieszyć oko kojącą zielenią.
27 lipca 2008, 10:48 / niedziela
Brandzlujesz się przy pisaniu czegoś takiego?

Odpuść sobie żałosny idioto, bo mózg masz tak głeboko przeorany podniecaniem się Olimpią Poznań, że tworzysz jakieś nowe fakty, mogę cię zapewnić, że nikt tu żadnego awansu Olimpii Poznań nie świętował.
27 lipca 2008, 11:02 / niedziela
jest różnica pomiedzy fuzją (istotnie fatalną, szczęśliwie Lechia po reaktywacji drużyny seniorskiej odbyła kwarantannę, w przeciwieństwie do twojej zgody np gdzie nie widać by ktoś miał zamiar odwracać się od Amiki na która sie gremialnie przerzucono) a nielegalnie kupionymi dwoma klasami rozgrywkowymi, kupieniem i utrzymaniem 2 ligi następnie kupieniem 1,
degradacja o jedną klasę wobec kupienia sobie dwóch to kpina ze zdrowego rozsądku - i trzeba być wyjątkowym debilem by tego nie dostrzegać

zresztą . . .to przez ostatnie lata nie jedyny aspekt waszego kurwienia sie,
czemu by się nie przyjrzeć (także w sferze kibicowskiej) zachowujecie się jak szmaty
co i rusz,
cóż ten typ tak ma
27 lipca 2008, 11:16 / niedziela
verde czego się spodziewasz po kimś kto pierwsze co robi po otworzeniu slepi w niedziele to wchodzi na forum wroga;) dla mnie ten kornik to zwykły zboczeniec, któremu dziewczyny z chyloni nie chca dac pomacac.

Taki mały quiz na niedzielny ranek
Gdzie piszczał kornik ?
a) "stacja oliwa"
b) gdynia głowna osobowa po Legia-arka
c) w pracy w niemczech (turecki burdel)
27 lipca 2008, 11:57 / niedziela
debil_28
27 lipca 2008, 10:18 / niedziela

Zeto - mistrzu hipokryzji - przypomnij sobie jak wy świętowaliście awans do ekstraklasy Olimpii Poznań srając na prawdziwą Lechię grająca w III lidze . Nawet demonstrację w Warszawie pod PZPN-em zrobiliście jak nie chcieli wam tego "awansu" zatwierdzić . Buhahaha . Jako jedni z nielicznych daliście się tak skurwić więc jesteście jednymi z ostatnich żeby komuś wypominać awanse .
-------------------------------------------------- -----------------------------------------

Rozumiem że brak mózgu w jakiś sposób tłumaczy twój wpis.

1. Każdy Lechista, na dzień dzisiejszy ze wstydem wspomina czasy Olimpii. Jestem pewny, że taka sytuacja w Gdańsku już się nie powtórzy.

2. Jako jedni z nielicznych?? Amica Poznań (w tamtym czasie 0-3 v.o.), Ceramika Ostrowiec, Groclin Warszawa, Piotrcovia Szczecin, Kaszuby (Połchowo) Wejherowo, Sokół Tychy, Kujawiak Bydgoszcz. Faktycznie, nieliczni. Mało tego 6 z wymienionych przeze mnie klubów, to twoje debilu zgody.
Ciekawe czy na ich forach też piszesz o hipokryzji??

3. Gdybyś był kibicem, a nie zwykłą kurwą, wiedziałbyś że część z nas (m.in. Ja), jeździli zarówno na I, jak i III ligą. Gdybyś był kiedykolwiek na aidsmonda, to w PP, ne mecz III ligowej wówczas Lechii, pojechaliśmy w 400. Liczba dokładanie taka sama, jak was na ostatnich derbach w Gdańsku.
27 lipca 2008, 13:40 / niedziela
Pomijając w jaki sposób k.....y z gdyni wchodzą do ligi , to cieszmy się mamy 6 punktów do przodu .
A co do tematów i polemiki z różnymi pokroju kornik, to nie ma dla was tu miejsca pederaści .
27 lipca 2008, 16:33 / niedziela
28 lipca 2008, 10:04 / poniedziałek
ja pierdolę, jest mi coraz bardziej wstyd że mieszkam w Gdyni. po błaznach z drukarki za wiele się nie spodziewałem ale chodzenie po władysława IV w piątek wieczorem bluzganie na Wielką Lechię i skandowanie "ekstraklasa jest już nasza" jest szczytem...
arkowcy, ciszej nad tą trumną, teraz na swoich meczach oprócz podziękowań dla rysia k. będziecie jeszcze dziękować pzpn-owi?

ps. chyba się szarpnę na bezsensowny wydatek na rejestrację z imieniem byle nie jeździć na gdyńskich blachach
28 lipca 2008, 10:45 / poniedziałek
smieciarka to stara kurwa zakompleksiona wiec wcale sie nie dziwie ze chodza i pierdola glupoty! zreszta gdzie mieli by sie wyzalic ? :) skoro Sopot jest bialo-zielony i sledz sie nie wychyli poza tym sa ciotami i jak zawsze na przekrecie wchodza... ale to normalne jak sie NIE MA HONORU ! ZASAD ! I MIESZKA SIE W WIOSCE !!!
28 lipca 2008, 10:54 / poniedziałek
m1 dram lg - Po twoim wpisie chyba juz zaden sledz z domu nie wyjdzie.+ za napinke - za klawiature
28 lipca 2008, 13:08 / poniedziałek
Generał napisał: " . . . po błaznach z drukarki za wiele się nie spodziewałem ale chodzenie po władysława IV w piątek wieczorem . . . . . i skandowanie "ekstraklasa jest już nasza" . . . "

hyhy, ciężkie przypadki, kmioty,
co prawda wszędzie znajdzie się jakiś niedojeb a nawet kilku,
ale przez lata ostatnie poczyniono tam wiele aby podobny standard zachowań idealnie wpasowywał się w obraz ogółu, tak juz mają, i nie żadne tam co plugawsze wyjątki, taka już ich natura, nikczemna : )))))))))))))))
28 lipca 2008, 16:36 / poniedziałek
To teraz jest tak:

PKOl: pani sędzia z trybunału PKOl przyznaje nawet w prasie, że wina Zagłębia Lubin się przedawniła, bo ostatni czyn korupcyjny miał miejsce w czerwcu 2004 roku a wszczęcie sprawy w 2007 r. Nie ma powodu aby w przypadku Korony nie było identycznie. CO więcej - wg niej orzecznictwo Trybunału jest spójne, bo odwołanie Arki sprzed roku dotyczyło tylko punktów ujemnych a nie degradacji! (nie wiem jeszcze dlaczego w takim razie pozostawili te punkty ujemne) a odwołanie Łęcznej a Zagłębie Sosnowiec ... nie wpłaciło jakiejś kaucji w wysokości 4 tys. zł i ich odwołanie nie było rozpatrywane. Prawdopodobnie przez te 4 tys. dziś Zagłębie jest w 2 lidze zamiast 1.... Nie wiem jakie uzasadniene jest dla Górnika Łęczna. Sprawa Zagłębia - rozpatrzenie jutro,. sprawa Korony - dziś ma być wybrany skład orzekający i jak ustalą kiedy będą się mogli zebrać tak aby wszystkim pasowało, to się zbiorą...
28 lipca 2008, 16:43 / poniedziałek
PZPN: stoi przy swoim, że kluby zaproszone do ligi wg stanu sprzed tygodnia mają zapewnione miejsce w lidze, jeśli kara dla Zagłębia i Korony się anuluje to ligę trzeba powiększyć.

Ekstraklasa S.A.: będzie próbowała przekonać PZPN do wycofania się z decyzji o tym, że 16 klubów, którym obiecano, że zagrają w ekstraklasie. Powiększenie ekstraklasy do 18 zespołów oznacza, że:
- każdy zespół dostanie około 1 mln zł mniej za sprzedaż praw telewizyjnych, bo C+ nie dołoży ani złotówki do wynegocjowanej umowy
- rozegrane zostanie w sezonie 306 meczów zamiast 240 i C+ wyda na transmisje około 3 mln zł więcej
- zgodę musi wyrazić nie tylko C+, Orange TV, TVP i Puma ale także.... 16 zespołów ekstraklasy stanowiące spółkę Ekstraklasa S.A. Nie wiem które to zespoły :) ale nie wszyscy muszą dać się przekonać, np. Odra W. i Polonia B. mówią jasno, że nie widzą powodu aby się zgadzać.
28 lipca 2008, 16:50 / poniedziałek
Wnioski:

- jakoś nie widać przy takiej rozbieżności stanowisk możliwości szybkiego (jedno-, dwudniowego) wyjścia z sytuacji patowej

- prawdopodobnie w ekstraklasie będą grały zespoły, którym udowodniono korupcję podczas walki i awanse w zeszłych latach i zespoły te nie poniosą żadnych poważnych konsekwencji

- prawdopodobnie w ekstraklasie będą grały zespoły, które nie wywalczyły awansu do ekstraklasy, ale przedwcześnie (z uwagi na wiele innych okoliczności) obiecano im grę w ekstraklasie

- fajnie by było, aby Ekstraklasa S.A. znalazła sponsora dla ligi, który pozwoli klubom podreperować budżety o co najmniej ten stracony na transmisjach milion zł i pozwoli wszystkim klubom wyrazić zgodę na polubowne rozwiązanie.
28 lipca 2008, 17:28 / poniedziałek
Piłka się wali, a Listek gania po lesie - to już ignorant 100% - y . Je.... dziad!!

"Super Express": - Piłka się wali, a pan na urlopie. Przecież to nienormalne!

michał listkiewicz: - A dlaczego? Cóż takiego się stało? Że liga ruszy tydzień później? No i co z tego?! Włosi dwa razy opóźniali start ligi, a potem mistrzami świata zostali. Każdy ma prawo do urlopu. Nawet prezes pZPN.

odnośnik
28 lipca 2008, 17:35 / poniedziałek
Świat wg Listkiewicza: jeśli 2 razy przełożymy start ligii to zostaniemy mistrzami świata
28 lipca 2008, 18:08 / poniedziałek
Czy Listkiewicz jest na urlopie czy nie to i tak nic nie zmienia bo nic nie robi...
28 lipca 2008, 21:04 / poniedziałek
trochę off topic, ale mocno mnie to zastanowiło :) Tako rzecze Leo:

- Trzeba wrócić do początków kariery moich piłkarzy. Na spotkaniu z zarządem PZPN spytałem, dlaczego w Polsce nie istnieje liga juniorów. Reakcji nie było, może to dla nich za trudne. A powinno to wyglądać tak jak w Hiszpanii. 16-letni piłkarz Realu Madryt gra w lidze z Barceloną, Valencią, Sevillą. Wiecie, co oznacza dla takiego dzieciaka mecz w białej koszulce "Królewskich" na mini stadionie Barcy? Przed 15 tys. Katalończyków? On w ten sposób uczy się radzenia sobie z presją. W Holandii 18-latkowie występują w meczach młodzieżowych drużyn Ajaksu i Feyenoordu. TO TAKI MECZ JAK W POLSCE SPOTKANIE ARKI Z LECHIĄ. Nawet na tym poziomie uczą się odpowiedzialności i gry w piłkę, bo w tych drużynach przypadkowych ludzi nie ma. W Polsce młodzi piłkarze Wisły trenują cały tydzień, w sobotę pobiją lokalnego rywala 9:0 - i jest ok. Nie ma presji, nie ma odpowiedzialności. Bo co za różnica czy wygrają 9:0, czy 6:1??? Efekt jest taki, że 18-latkowie z Włoch, Portugalii czy Hiszpanii są gotowi do gry na najwyższym poziomie. W takim wieku karierę zaczynał Wesley Sneijder czy Rafael van der Vaart. Kiedy pracowałem w Ajaksie, wyjeżdżaliśmy na mecze towarzyskie nawet z drużynami U-14. W Brazylii spotkaliśmy się z Cruzeiro czy Flamengo. I wymagaliśmy od nich zwycięstw. Bo po to wychodzi się na boisko. A w Polsce z presją piłkarze spotkają się dopiero, gdy debiutują w Ekstraklasie.

Skąd on to może wiedzieć ?:)

odnośnik
28 lipca 2008, 22:16 / poniedziałek
Zastanawia mnie taka rzecz, dlaczego w PZPN tak nagle "zrobiło się" ciśnienie, by w rozgrywkach ekstraklasy zagrał nieuprawniony (z punktu widzenia wyników sezonu 2007/08) zespół? Jełopy z Miodowej za późno dobrali się do dupska miedziankom, więc prawo stoi po stronie Lubina. Durnie na dzień przed werdyktem arbitrażu PKOL (pewnie już wiedzieli, że się spóźnili) "w trybie ekspresowym" obiecali śledziom ekstraklasę. Czy cuchnie Ryśkowymi srebrnikami?
28 lipca 2008, 22:48 / poniedziałek
wg mnie raczej cuchnie niekompetencją i brakiem wyobraźni niż srebrnikami
29 lipca 2008, 19:59 / wtorek
Olo: za całym szacunkiem, ale zastanów się co by było gdyby pan koniec kropka stwierdził Kmita Zabierzów gra w ekstraklasie (nie mam nic do Kmity).

bałaganowi jest winien PZPN i konsekwencje powinien ponosić PZPN. Jeśli koniec Kolator kropka obiecał cokolwiek Arce to nich spełni obietnice :)) ale zgodnie z prawem i regulaminami.
29 lipca 2008, 20:15 / wtorek
Gedania - pełna zgoda.

Napisałem, że "cuchnie niekompetencją i brakiem wyobraźni", co w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z "bałaganowi jest winien PZPN i konsekwencje powinien ponosić PZPN"

tylko nie wiem, czy niorą w tym udział jakieś gdyńskie srebrniki, równie dobrze można przypuszczać, że kghm z jakimś uplolitycznionym prezesem ma potężny wpływ na to co się dzieje i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. A czymś takim, zwłaszcza po rządachy PiSu - też bardzo się brzydzę
29 lipca 2008, 21:36 / wtorek
Ale kurwa burdel, szkoda że kolejny mecz zostaje przełożony, bo warto byłoby dobrze rozpocząć sezon wygraną z eŁKSą. Na tych szmaciarzy listkiewiczów, kolatorów, ruskich (chodzi o rusko:))) i lapsów z pkol szkoda klawiatury.

Będąc kibicem korony, zagłębia czy widzewa byłoby mi niesamowity wstyd - ale oni nie mają honoru, bo w wielu meczach byli przez graczy 'dymani', a i tak im to nie przeszkadzało.
29 lipca 2008, 21:44 / wtorek
Tak się trochę zastanawiam czy obarczanie winą TYLKO PZPNu jest słuszne.

Otóż rok temu Canal + i Ekstraklasa S.A. żądały od PZPNu bezwzględnej walki z korupcją i kar (wyrzucenia z ligi klubów splamionych korupcją, dla C+ stanowiły one towar nieatrakcyjny do finansowania), w tym roku był zjazd w sprawie korupcji, wszystkie media krzyczały, że karania degradacjami przerywać nie wolno, bo inaczej korupcja wróci. Mało tego, minister sportu był za tym aby nadal ostro karać!

PZPN te żądania, jak rzadko co, zrealizował.

Co mamy dziś?
"Rada nadzorcza Ekstraklasy SA na piśmie domaga się od PZPN "niezwłocznego wskazania 16 drużyn uprawnionych do gry w Ekstraklasie w celu umożliwienia rozpoczęcia rozgrywek ligi zawodowej, pod rygorem poniesienia odpowiedzialności majątkowej z tytułu braku takiej decyzji, bądź [z tytułu] zwiększenia liczby zespołów grających w rozgrywkach prowadzonych przez Ekstraklasę SA".

Cóż takiego zrobił PZPN? Otóż czego by nie zrobił i tak miałby przejebane, bo: gdyby nie degradował klubów to zaraz wszyscy by krzyczeli, że nie walczy i popiera korupcję. A dziś okazuje się, że niektóre degradacje były chybione. Gdyby nie zaprosił Arki do ligi i nie odwołał barażu Jaga-Piast, to musiałby przełożyć start ligi ze względu na brak decyzji trybunału arbitrażowego. Przecież Arka została zaproszona do ligi 3 dni przed startem, to ma być przedwcześnie? To jest cholernie późno, ale faktycznie było przedwczesne skoro PKOl miał się jeszcze sprawą degradacji zajmować, więc PZPN powinien był przełożyć co najmniej tydzień przed rozgrywkami start ligi ze względu na brak możliwości wytypowania jej 16 zespołów. No i zaraz by się podniósł huk w mediach a Ekstraklsa S.A. pierwsza krzyczałaby, że PZPN dezorganizuje rozgrywki, a trzeba realizować zawarte kontrakty z tv, sponsorami itd itp.

Natomiast to co dziś widzimy w wykonaniu Ekstraklasy SA to czysty lobbing za własnymi interesami, bo Ekstraklasa S.A. to kluby, w radzie nadzorczej siedzą przedstawiciele klubów, w których interesie jest aby ligi nie powiększać i aby więcej kasy przypadło na każdy z tych klubów. To oczywiste, tylko czy na pewno normalne?

Bo jakie są przyczyny?

Po pierwsze - korupcja - a więc część winy leży po stronie klubów, które stanowią Ekstraklasę S.A.! (co oczywiscie nie oznacza winy tej spółki)
Po drugie - ignorowanie problemu korupcji przez PZPN w poprzednich latach i opieszałość PZPNu w podejmowaniu decyzji (również od czerwca br.)

Po trzecie - i moim zdaniem bardzo ważne - w jakiś nieprawidłowy sposób podzielono kompetencje między PZPN a Ekstraklasę S.A. Związek powinien organizować rozgrywki a Ekstraklassa S.A. je prowadzić, tymczasem jest jakiś rozmyty podział odpowiedzialności, tzn. Ekstraklasa S.A. skupiająca (również skorumpowane) kluby nie ponosi odpowiedzialności za nic w ustalaniu składu ligi (a kieruje się wewnętrznymi siłami nacisku) a ma tylko roszczenia i grozi PZPNowi pozwami! Raz Ekstraklsa żąda walki z korupcją i degradacji (dbałość o produkt!), raz żąda wytypowania 16 zespołów po nagłej zmianie rzeczywistości pod wpływem orzecznictwa PKOl, mimo, że jest wiadomo, że kogoś PZPN musiał poinformować o zaproszeniu do ligi skoro termin jej startu był lada moment a termin startu ligi jest święty. Czyli PZPN robi z siebie idiotę a Ekstraklasa S.A. = kierujące się własnymi interesami kluby mają przeróżne żądania. Tylko czy przypadkiem PZPN nie powinien decydować o sprawach kluczowych i strategicznych i brać za to odpowiedzialność a Ekstraklasie S.A. pozostawić wykonanie i zrealizowanie decyzji? Bo co to znaczy, że kluby nie godzą się na podział tortu z C+ na więcej zespołów? Przecież one nie kierują się koniecznością zachowania jakiegoś tam porządku na wszystkich szczeblach rozgrywek i nie czują odpowiedzialności za trudne podejmowane przez PZPN decyzje, któych same żądały, tylko kierują się własnym interesem. Abstrahuję już od tego, że jest rzeczą nieco śmieszną, że w Polsce połowa klubów utrzymuje się w 50% głównie z kasy C+....

A Ekstraklasa S.A. sama nie potrafi sobie nawet w dobie takiej gospodarczej koniunktury załatwić najważniewjszej sprawy - sponsora ligi. Super menedżerowie.
29 lipca 2008, 22:08 / wtorek
Ja bym do tego jeszcze dodał ciekawostki ze strony Orange dlaczego Ekstraklasa nie podpisała umowy.

odnośnik

Najciekawszy fragment to cele stawiane przez orange jakie kluby miały zrealizować w przeciągu tych 3 lat na jakie miała być umowa:
Celami miało być zwiększenie bezpieczeństwa na stadionach, wyeliminowanie poczucia anonimowości poprzez wprowadzenie do końca 2009 roku systemu monitoringu i identyfikacji kibiców, poprawa infrastruktury stadionowej oraz wprowadzenie obowiązkowych sektorów rodzinnych - wyjaśnia Witucki.

Odpowiedź Ekstraklasy :
"Orange żądała rzeczy, które są nie do zrealizowania przez Ekstraklasę ponieważ nie ma ona na to wpływu."

To ja się pytam, skoro Ekstraklasę tworzą kluby to kto zabrania klubą tworzyć np. sektory rodzinne?
29 lipca 2008, 22:27 / wtorek
Bo zaraz podniosłyby się w klubach głosy, że to się nie da, że to za wcześnie, nie przesadzajmy, zrealizujemy to w ciągu 2-3 lat (tak zresztą powiedział Rusko!) a w rzeczywistości to się zobaczy co będzie za 2-3 lata, bo przecież najważniejsze są najważniejsze miesiące i żeby już transza z C+ wpłynęła.

A w takich firmach jak Orange funkcjonuje zapewnie zarządzanie projektowe i jak się coś postanowi, to najpóźniej w tym przypadku w ciągu kilku miesięcy się to ma.

A więc jak jest coś do zrobienia to EKSTRAKLASA S.A. rezygnuje z 45 milionów zł na sezon, bo nie może wyegzekwować od klubów, które ją tworzą zrealizowania kilku prostych projektów (sektor rodzinny na pewno bardzo chętnie zagospodarowaliby sponsorzy!).

Sorry, ale myślę, że PZPN by z takiej kasy nie zrezygnował, nawet jeśli Orange obwarowałoby umowę koniecznością wydawania kasy na poprawę produktu (bezpieczeństwo, monitoring, sektory rodzinne)
29 lipca 2008, 22:29 / wtorek
znowu autokorekta... "najważniejsze są najbliższe miesiące"...
30 lipca 2008, 08:51 / środa
Kolejny wątek w sprawie:
Trybunał Arbitrażowy przy PKOl nie miał wiedzy o tym, że postępowanie przeciw Zagłębiu wszczęto już w 2004 r. i w związku z tym przedawnienie może nie mieć zastosowania!
odnośnik

I to właśnie mam na myśli mówiąc, że PZPNowi brakuje wyobraźni i razi niekompetencją (co nie znaczy, że WSZYSTKO jest tylko jego winą). Bo teraz wychodzi na to, że degradacja Zagłębia może zostać podtrzymana, a Korony nie, a jeśli Korony nie, to znaczy, że liga mogła spokojnie wystartować w zeszłym tygodniu, bo sprawa Korony nie jest jeszcze rozpatrzona przez PKOl i istnieje zagrożenie, ze nie zostanie rozpatrzona w tym tygodniu bo papiery tej sprawy do wczoraj nie były przekazane przez PZPN do PKOl (nie wiem, czy dziś już są)

Mój typ na ten tydzień: Zagłębie poza ekstraklasą, Korona nie zostanie rozpatrzona i liga startuje w 16 zespołowym składzie. Co nie znaczy, że do przyszłego tygodnia wszystko nie ulegnie zmianie :)
31 lipca 2008, 10:38 / czwartek
Dzis o godz. 10.30 - Zagłębie Lubin, o godz. 12 - Korona Kielce: Trybunał Arbitrażowy przy PKOl rozpatrzy kolejne odwołania klubów ukaranych za ustawianie meczów.
Kolo 15ej pewnie bedzie juz cos wiadomo.
A my swojeee...!
31 lipca 2008, 14:19 / czwartek
Ciąg dalszy cyrku:

Trybunał Arbitrażowy nie podjął ostatecznej decyzji w sprawie Zagłębia Lubin.
Trybunał zwrócił się do Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz do klubu Sportowego KGHM Zagłębie Lubin o dostarczenie potrzebnych dokumentów.
PZPN został zobligowany przez Trybunał do dostarczenia do poniedziałku do godziny 12 statutu PZPN i regulaminu Wydziału Dyscypliny. Dokumenty takie ma złożyć także Zagłębie Lubin.

Trybunał zapowiedział, że ostateczna decyzję w sprawie Zagłębia podejmie 6 sierpnia.

Za kilka minut nowy skład zajmie się sprawą Korony Kielce. Na miejscu jest Adam Żak wraz prawnikami.
31 lipca 2008, 15:14 / czwartek
Rzadko piszę coś o naszych sąsiadach, no chyba, że o Burlikowskim, ale tym razem po raz kolejny zmienili nazwę. Po Rybacki KS, KS Gastronomia itp itd (źródło www.90minut.pl), Janbudzie, Prokomie zostali własnie Polnordem Arką Gdynia.
odnośnik
Gratuluję i zyczę kolejnych sukcesów na polu zmiany nazwy, barw, stadionu, daty założenia, kolejnych fuzji, spadków-awansów...
31 lipca 2008, 15:18 / czwartek
To ja również przyłączam się - "gratulacje" ;-)))
31 lipca 2008, 15:26 / czwartek
"Reprezentanci Zagłębia Lubin podnosili zarzut różnicy uchwalonych przez Walne Zgromadzenie PZPN zmian w statucie, a zarejestrowanych przez sąd dokumentów. "

k***a, jeśli to prawda, że wersja uchwalona przez Walne PZPN różni się od wersji zgłoszonej do zarejestrowania przez sąd to już nie wiem co powiedzieć, totalnie wszystko opada, tam naprawdę rządzi niekompetencja albo głupota do sześcianu, tylko kurator, który sprawdzi legalność i celowość działań, spójność przepisów, itp, itd, bo na tej zasadzie wszystko może się odbywać bezprawnie i zawsze będzie to można podważyć i sprawaliżować działanie PZPN.

Inna sprawa, że jeśli jest to przyczyna przełożenia sprawy, tzn. że jednak możliwa jest degradacja Zagłębia.

"W dalszym ciągu ważą się losy Korony Kielce"
No nie wyobrażam sobie, żeby decyzję w sprawie Korony podejmowali bez znajomości obowiązujących statutów.
31 lipca 2008, 15:39 / czwartek
Teraz PZPN i spółka mają kolejny bliżej nieokreślony twór i ciężki orzech do zgryzienia PORNOL GDYNIA!!!
No i nie zapominajmy o kibicach, buńczucznie nazywających się
PRAWDZIWI WŁADCY PORNOLI!!!
Jak tak dalej pójdzie to ta liga za szybko nie ruszy;))))

Aejaejao!!!
31 lipca 2008, 15:50 / czwartek
Korona też odroczona do 6 sierpnia
31 lipca 2008, 16:03 / czwartek
Jacaraca- nie Władcy Pornoli, a Władek z Ponrola. Dla znajomych Rybak. Nawet na swoim kutrze nakręcił pornola- "Statak Miłości".
31 lipca 2008, 16:06 / czwartek
tak czy siak kurwa mac liga chyba nigdy sie nie zacznie. co za banda skurwialych chujow. tyle moge przekazac na goraco ;]
31 lipca 2008, 16:23 / czwartek
Teoretycznie, jeśli Ekstraklasa S.A. się odpowiednio przygotuje, kolejka 8 sierpnia może się odbyć.
Powiedzą, że decyzja o składzie ligi podjęta będzie 6 sierpnia po południu i będą gotowi na wariant 16 zespołowy, powiedzą tylko klubom żeby nie były pewne, czy się odbędzie. Moim zdaniem odroczenie sprawy oznacza, że degradacje są nadal z jakichś powodów możliwe, a ostatnio wyglądało na to, że już nie są.
Teraz wszystkie media przeanalizują te statuty i ich zmienność, Trybunał Arbitrażowy się wypowie w prasie od czego zależy decyzja i być może będzie się dało przewidzieć, jaka będzie decyzja Trybunału.
31 lipca 2008, 16:31 / czwartek
Olo jak zamotal ;) Predzej mi kaktus na dloni wyrosnie niz 3 kolejka odbedzie sie w terminie...
Wyglada na to, ze pierwszy mecz Lechia zagra w Chorzowie...
31 lipca 2008, 16:39 / czwartek
No dobra, w skrócie: moim zdaniem nie jest wykluczone, że liga ruszy jednak 8 sierpnia :)

Wiesz, może być tak, że C+ i Orange TV się wkurwią (bo np. nie mogą wyemitować sprzedanych reklam) a to jest na Miodowej tak, że jak C+ jęknie to wszyscy stoją na baczność.

A jeśli masz rację, to trochę współczuję tym klubom, któe dziś czują się ekstraklasowe a za parę dni mogą zagrać w 1. lidze, od razu kilka meczów zaległych na starcie. Będą to odrabiać do końca runndy. Nie wiem też, czy cos zrobią z Widzewem, niby degradacja oddalona, ale nie wiadomo w oparciu o który statut :)
31 lipca 2008, 16:47 / czwartek
Aha, jeszcze ciekwostka: do Wawy zjechali się zdaje się dzisiaj prezesi wszystkich klubów ekstraklasy (którekolwiek by to były) i tych dwóch klubów, które mają nadzieję, ze są z ekstraklasy (którekolwiek by to były), żeby spotkać się z PZPN i Ekstraklasą S.A.

Chyba spotkanie stało się bezprzedmiotowe więc może jak się chociaż porządnie nawalą, to ustalą coś konkretnego :)
31 lipca 2008, 16:57 / czwartek
8 sierpnia? raczej srednio, nie zapominaj, ze decyzja pewnie 6 po poludniu a na mecz trzeba pojechac jeszcze. do tego terminarz pewnie beda ustalac raz jeszcze itp itd wiec nie ma co sie za bardzo napalac, 8 najlepiej jechac na ryby
31 lipca 2008, 16:58 / czwartek
ja stawiam że liga stratuje 8 sierpnia :)
31 lipca 2008, 17:38 / czwartek
pzpn podjal decyzje, ze bez wzgledu na decyzje pkol-u, startujemy 8
31 lipca 2008, 18:06 / czwartek
a powiedział to pan koniec kropka i użył zwrotu "na pewno".... :)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.500