Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Jak Lechia jest postrzegana za granicą?

strona 1/1

20 września 2008, 23:19 / sobota
Znajomy Szkot zabral mnie na Celtic-St mirren jakis czas temu. Stary kibic i duzo kuma pierdolony. Pyta sie komu kibicuje, ja mowie ze Lechii Gdansk. Okazuje sie ze on czytal o Lechii na forach i mi mowi ze jestesmy klubem zdecydowanie prawicowym. No i zaczalem sie zastanawiac czy moze kmini solidarnosc/LWalesa i te klimaty czy chodzi o raczej rasistowskie postawy paru kibicow (bananagate albo RH minus) albo mieszanka jednego i drugiego. Jak wiadomo takiemu Celtikowi blisko do Liverpoolu czy St Pauli wiec lewica. Koles nie mial pretensji ale jasno nie bylem mu w stanie tego wytlumaczyc.

Wiec czy glownym czynnikiem jest tu to ze my jako Gdansk po prostu nie glosujemy na komunistów jak jakis jebany elblag/koszalin czy o cos innego? W sumie Gdansk jest miastem stoczniowym czyli w duzej czesci robotniczym. Teoretycznie moglby wchodzic tu juz klimat You will never walk alone. W kazdym razie nie chcialbym byc postrzegany jako kibic klubu takiego jak Lazio. Ani jako lewicowiec. Chce byc jak Adam Malysz
20 września 2008, 23:22 / sobota
genialna płęta
21 września 2008, 21:12 / niedziela
A ja nie skumałem.

Chodzi o to, że chce mieć wąsy?
21 września 2008, 21:51 / niedziela
Nie. Kolega zakochał się w Izie Małyszowej i chciałby jej kupić narty.
22 września 2008, 00:55 / poniedziałek
To dobrze że na świecie mówią o nas "klub zdecydowanie prawicowy" bo tak właśnie jest. Na wielu stadionach w Polsce jest klimat "prawicowy" ale to my w tym temacie wiedziemy prym i nie chodzi mi w tym przypadku o rasizm czy antysemityzm. Wystarczy poczytać hasła na naszych flagach, posłuchać opowieści starszych kibiców na temat lat 80ych. To nas własnie różni od takiego np. czerwonego Zagłębia, które śpiewa "Edward klask klask Gierek klask klask". Mogłeś opowiedzieć twojemu lewicowemu znajomemu historie tej ziemi, pewnie zrozumiał by dlaczego tak manifestujemy takie poglądy. Wolał bym 100 razy bardziej być postrzegany jako kibic klubu "typu" SS Lazio niż jakiś brudas-transwestyta z pedalskiego St Pauli.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.474