Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Ewentualne utrzymanie przy zielonym stoliku - sondaż

strona 1/1

17 maja 2009, 10:24 / niedziela
W sezonie 1995/96 sympatyzowałem z Lechią / Olimpią i przeżywałem jej spadek z ekstraklasy. Do utrzymania zabrakło wtedy 2 punktów. Boję się, że w tym sezonie może być podobnie, tym bardziej że z natury jestem raczej pesymistą. Ale nadzieja ciągle jest - jeśli Wisła mogła wygrać z wielką Barceloną (to chyba jedyna porażka Barcelony w tym sezonie w pucharach), to i Lechia może zdobyć jakieś punkty z Wisłą. A z Piastem po prostu musimy wygrać. Nie chcę krakać, ale gdyby sytuacja potoczyła się wbrew naszym marzeniom i Lechia miałaby spaść z ekstraklasy, pozostaje jeszcze jedna możliwość. Ktoś może nie dostać licencji, ktoś może się wycofać i wtedy zadziała zielony stolik. Wiem, że włodarze naszego fooballu nie lubią Lechii i raczej nie będą jej ułatwiać pozostania w ekstraklasie, ale gdyby zdarzyła się sytuacja, że Lechia może grać w najwyższej lidze poprzez decyzję przy zielonym stoliku (tak jak śledziuchy rok temu), to czy chcielibyście, aby Lechia skorzystała z tej możliwości? Ja szczerze mówiąc wolałbym, żebyśmy utrzymali się własnymi siłami, a jeśli nie, to za rok wygrajmy I ligę. Nie chcę, żeby ktokolwiek kiedykolwiek wypominał nam, że skorzystaliśmy z jakichś posezonowych ustaleń i że coś było nieczyste. A zatem proste pytanie - gdyby Lechia miała zostać w ekstraklasie nie ze względu na zajęcie np 13 miejsca w tabeli, ale dlatego, że ktoś zwolniłby miejsce - bylibyście za czy przeciw?
17 maja 2009, 10:31 / niedziela
Raczej nie mają wielkiego sensu tego typu rozważania, gdyż jestem na 100% pewien, że się utrzymamy, i to prawdopodobnie już w sobotę. Jednak zakładając CZYSTO HIPOTETYCZNIE - to żadnego pozostania w lidze przy zielonym stoliku!
17 maja 2009, 10:41 / niedziela
o co chodzi z tym zielonym stolikiem bo nie czaję do końca. wogóle to jestem przeciw jakimś głupim sonadażom. napisz jasno o co ci chodzi a nie porównuj nas do śledzi. poza tym zielone stoliki to chyba szachy
17 maja 2009, 13:04 / niedziela
Od kiedy pamietam Lechia zawsze grala honorowo a wszelkie awanse wypracowane byly na zielonej trawie na boisku a nie przy zielonym stoliku wiec jesli mamy spasc to z honorem,bo spadek jesli bedzie to dzieki michalskiemu ktory kurczowo trzymal sie koali ktory juz jesienia powinien byc wyjebany
17 maja 2009, 13:31 / niedziela
Polska liga jest jak PZPN , do dupy. Lechia jest zjawiskiem samym w sobie.
Lechia nie spadnie , co najwyżej przeniesie się do innego grona .
"Extraklasa" to właściwie 3 drużyny i Lechia .
Dla mnie ważne by grała widowiskowo i strzelała bramy (nie do swojej).
Żadnych stolików , tylko boisko . Niestety widać już układy tabeli .Znów minie trochę czasu i Wrocław będzie miał dużo roboty.
pozdro .
17 maja 2009, 17:10 / niedziela
Jedyną opcją uratowania jakiegokolwiek klubu, który zajął miejsce spadkowe, jest brak licencji innego klubu. Wtedy obowiązuje idiotytczny przepis mówiący o przesunięciu drużyny, która nie dostała licencji na ostatnie miejsce w tabeli. Czyli np. jeśli Wisła zdobędzie mistrzostwo a nie dostanie licencji, to ląduje na 16 m., nie wiem jak tam wtedy z eliminacjami LM.

Z tego co gdzieś czytałem problemy licencją mogą mieć Polonia B. i ŁKS, ale znając życie żadna krzywda im się nie stanie.

Nie rozumiem tylko jak licencje mogą dostawać kluby, które nie są zdolne przyjmować kibiców gości.
17 maja 2009, 17:12 / niedziela
Aha, brak licencji, to nie jest żaden "zielony stolik", to sytuacja określona w przepisach a nie arbitralna decyzja leśnych dziadków.
Inna sprawa, że najpierw chyba zostaje w lidze drużyna, która przegrała baraż.
17 maja 2009, 17:52 / niedziela
u nas to jednak jest zielony stolik bo edcyzje o licencjach sa podejmowane dosc dowolnie... ja bym na nic takiego nie liczyl, potrzebujemy punktow i tylko w ten sposob mozemy sie utrzymac. cisnienie rosnie i o to chodzi ;)
17 maja 2009, 17:54 / niedziela
dla mnie to "kuchenne drzwi" a nie "zielony stolik"

"zielony stolik" to by był, gdyby nie dano komuś licencji tylko dlatego, żeby nas utrzymać :)
17 maja 2009, 19:34 / niedziela
a ja pierdolę takie dyrdymały

skończony kretyn założył temat, a kilku idiotów dalej go ciągnie.

Leszek święte słowa. Lechia zmieni jakby co towarzystwo. Wolę grać w I lidze, niż być na siłę pchanym do przodu.
17 maja 2009, 19:38 / niedziela
nigdzie nie napisałem, że będę zadowolony z takiego rozwiązania

pisałem o opcjach, któe mogą się zdarzyć każdemu kto zajmie spadkowe miejsce.

czyli przecież nie nam :)
17 maja 2009, 21:45 / niedziela
ewentualność utrzymania się przy stoliku zależy od sprawności motorycznej utrzymującego się, a także chyba przedewszystkim od ilości pewnych substancji w krwioobiegu, w szczególności alkoholu

zresztą, co ma do tego jego kolor, co to kurwa jest, poker, czy jaki inny brydż?
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.501