Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Ekstraklasa - sezon 2009/10

strona 2/32

2 czerwca 2009, 21:31 / wtorek
Jak najlepszy strzelec tego sezonu (nie mówie tu o Brożku), odejdzie z Legii to cienko ich widze w przyszłym sezonie...
2 czerwca 2009, 21:42 / wtorek
Gianni własnie to mialem na mysli ;)
2 czerwca 2009, 22:13 / wtorek
Ani na Szczota ani na Ślusarskiego ani na Pawlusińskiego nie ma szans bo nie dość ze są drodzy to mają kontrakty wysokie. Panowie jeśli szukać wzmocnień to raczej w klubach które się utrzymały a nie w tych co lecą. Moje typy to do obrony Kowalczyk z Odry i Grodzicki z Ruchu, a do pomocy Małkowski z Odry. Gorzej z napadem bo na naszym podwórku ze świecą szukać. Może spektakularny powrót Mięciela?
2 czerwca 2009, 22:16 / wtorek
a myślisz, że Miecięl weźmie mniej niż Ślusarski?
2 czerwca 2009, 22:36 / wtorek
odnośnik

''12. Tomasz Kafarski (Lechia Gdańsk). PZ: MAŁE
Jest pewniakiem do dalszej pracy w Lechii Gdańsk. Nikt nie widzi powodu, aby zmieniać szkoleniowca w tym klubie. Tomasz Kafarski jest obiecującym szkoleniowcem, który utrzymał dla Gdańska Ekstraklasę. W dodatku kilka lat był związany z Lechią w roli piłkarza. W kilku słowach - właściwy człowiek we właściwym miejscu.''
2 czerwca 2009, 22:41 / wtorek
Nie wiem czy weźmie mniej ale myślę że jest bardziej wart tych pieniędzy. Wiadomo że przydałby się młody, perspektywiczny napastnik ale naprawdę ciężko o takiego, który gwarantowałby 8-10 goli w sezonie. Myślę że Mięciel mógłby tyle strzelić
3 czerwca 2009, 00:44 / środa
Zablocki pyknal 7 :) w przyszlym sezonie bedzie lepiej :)
3 czerwca 2009, 08:26 / środa
Będzie lepiej jeśli będzie miał wysokiego partnera w ataku.

W jakim wątku pisać o składzie 2009/2010, tu? w "transfery"?
Pytam poważnie, trochę się to rozjeżdża.
3 czerwca 2009, 09:15 / środa
Pisz i tu i tu :) I tak to forum zaniedbane strasznie :)

A tak na serio to o wzmocnieniach lepiej piszmy w transferach, a ten wątek zostawmy na ogólna sytuacje w lidze.
3 czerwca 2009, 20:00 / środa
Zarządy Arki Gdynia i Cracovii Kraków apelują o poszanowanie istniejącego prawa i "szacunek dla polskiej piłki nożnej"chcą wyrolować LKS.odnośnik
3 czerwca 2009, 20:07 / środa
ciekawe gdzie kurwy mialy szacunek dla prawa i pilki noznej jak hurtowo kurwa mecze kupowali, niech sie nie osmieszaja pajace.
3 czerwca 2009, 21:24 / środa
3 czerwca 2009, 23:24 / środa
Może ktoś wie co z tym boiskiem treningowym bo już dawno miał być zrobiony a rozgrzebali i tak leży cały czas. Ktoś coś wie na ten temat?
5 czerwca 2009, 00:45 / piątek
Panowie! Ja bym poczekał z tym pisaniem na tego nas nie stać, na tamtego też nie.

Przypominam, że w zeszłym sezonie Górnik miał budżet 30 mln a teraz będą mieli 10 mln. Samo odejście Kasperczaka (30tys euro miesięcznie) nie wystarczy. Albo kogoś sprzedadzą albo będą obniżać kontrakty. Może wtedy da się kogoś wyjąć.

A pieprzenie że 45-50 tys miesięcznie dla dobrego piłkarza to dużo oznacza, że 7-8 miejsce możemy sobie miedzy bajki włożyć. Takie są minimalne pensje dobrych, powtarzam dobrych piłkarzy w tej lidze i albo dojdziemy do tego pułapu albo będziemy grali o miejsca 11-14.

Jeśli chodzi o piłkarzy to chciałem zwrócić uwagę na Dancha i Pazdana z Górnika. Młodzi, zdolni i epizodami u Leo.
5 czerwca 2009, 08:01 / piątek
Dokładnie, International Level jak Zahorski . ;]
5 czerwca 2009, 11:28 / piątek
Danch nam ladna bramke strzelil w PP :) odnośnik
5 czerwca 2009, 20:38 / piątek
Sudushka: 50 tysiecy to jest kontrakt nie dobrego pilkarza , tylko bardzo dobrego.I to nie pieprzenie tylko fakty.Najwyzszy kontrakt w ekstraklasie to 75 tysiecy(Łobodzinski).A jezeli twierdzisz ze tylko grajkowie pobierajacy takie siano moga nam zagwarantowac miejsce w pierwszej siodemce to spojrz jeszcze raz na tabele , a dokladniej na wyniki ŁKS u i Gornika i zastanow sie co piszesz.Kamil Bartosiewicz zarabial 1,3 tys,zlotych plus premie za mecze.Gorawski,Banaś,Szczot po 50 tysiecy..Miliony wyrzucone w bloto.
5 czerwca 2009, 21:00 / piątek
Trzeba dac szanse Trafarskiemu!!!! napewno nie jet slabszy od Kowalczyka
5 czerwca 2009, 21:02 / piątek
Michalski szmato - chyba nadchodzi czas na twoje bliskie spotkanie z "kilkoma sfrustrowanymi osobami, które same nie mają żadnego pomysłu i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności w klubie."
5 czerwca 2009, 21:04 / piątek
Sorki - nie w tym watku mialo byc, chociaz nie zaszkodzi.
5 czerwca 2009, 22:41 / piątek
mialkus: To prawda Łobodziński ma największy kontrakt w lidze. Tylko, że on zarabia 350 tys rocznie. Dodam tylko, że w walucie w Europie znanej jako euro. Czyli ni mniej ni więcej ale 30 tys euro (140 tys złotych) miesięcznie + premie :)

Podobne pensje 200-300 tys euro rocznie ma jeszcze z 15-20 grajków w tej lidze.

To prawda Bartosiewicz zarabiał 1,3 tys złotych, tylko właśnie uciekł do Legii, gdzie dostanie 15-20 razy więcej.

Jasne, że pieniądze nie grają, ale ja mówiłem, żeby po 40-50 tys dać trzem nowym piłkarzom, którzy wskoczą do pierwszego składu i będą stanowić o sile zespołu.
6 czerwca 2009, 21:00 / sobota
Zapomniales odjac wysoki podatek,wszystko sie zgadza ze Łobodzinski zarabia 350 tysiecy euro , ale brutto!.Teraz najwyzszy kontrakt w lidze prawdopodobnie bedzie mial Stilic.Mowi sie o sumie nawet 500 tysiecy euro netto.Mila chcial grac w Lechii za 35 tysiecy zlotych, nie dostal tyle .W Slasku dostal tyle , teraz pewnie bedzie mial wiecej.Z Marcinem Zajacem bylo podobnie.Chcial 25 tysiecy, tu podobno chodzilo o dlugosc kontraktu.Jasne ze dwoch , trzech czolowych zawodnikow musi miec pieniadze okolo 40 tysiecy.Np taki Adamski , kktory ma w ŁKS ie 40 tysiecy, nie przyjdzie grac do Lechii za mniej,bo np w takim Zaglebiu dostanie tyle
6 czerwca 2009, 21:26 / sobota
W tym temacie. Niższe kontrakty ma tylko Polonia Bytom

odnośnik
6 czerwca 2009, 22:12 / sobota
Z tego co wiem Majewski z Polonii zarabia nie 35 tylko 60 tysiecy.Na tej liscie tez nie ma czy to sumy netto czy brutto, a to zasadnicza roznica.Scherfen ma 35 tysiecy a 50 to ma Ława.Szkoda ze nie umiescili grajkow z Widzewa czy Zaglebia Lubin, bo tam tez bogato (Robak okolo 50 tysiecy).Najwieksze drewno Ekstraklasy Pawel "gram alibi" Strąk 50 kola i kontrakt na 5 lat.Ladnie ich Kasperczak ustawil.
7 czerwca 2009, 12:31 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 czerwca 2009, 12:49 / niedziela
jagielonia jet ostatnia w tabeli
ma minus -10 punktów
i korupcja w białymstoku jest
o
nie lubie jagieloni bardzo
i ch kibice jakoś dziwnie się zachowują
lato kocha jagielonnie
lato to córa korynu
7 czerwca 2009, 18:12 / niedziela
Tak se ostatnio myślałem o łks-ie...I na dzień dzisiejszy może nie być derbów Łódzi, ale także mogą być (zarówno w 1 lidze jak i w ekstraklasie), bo przecież jeszcze sprawa Widzewa nie jest rozstrzygnięta. Naprawde obejżyjcie se dzisiejsze cafe football...Najgorsze jest to, że popełniane są przestępstwa na oczach wszystkich i ludzie ci (pzpn) są bezkarni cokolwiek by niezrobili...Bo nawet teraz jak Łks się odwoła to sprawa zostanie rozpatrzona za 2-3-4? tygodnie a baraże przecież za bodajże tydzień i wtedy już będzie musztarda po obiedzie...
7 czerwca 2009, 18:56 / niedziela
Pewnie ze szkoda Łks-u. Klub nie zamieszany w korupcje ktory ma (byc moze niedlugo nie bedzie) problemy finansowe jak nie jeden klub w ekstraklasie ale kto sie wstawi za Łks?? Nie ma nikogo

Tym bardziej jak Łks spadnie to zacznie wszystko od nowa nie poradzi sobie w 1lidze wiec zacznie od 5ligi albo A-klasy na naszych oczach rozjebia klub ktory mozemy juz nie zobaczyc przez najblizsze 10lat.

Szczyt wszystkiego jest pismo cracovi i arki toc to kurwy bez honoru. cracovia teraz bedzie probowac udowadniac wszystkim ze w tej lidze mozna caly sezon przelezec grac kompletne dno i jeszcze miec mozliwosc zagrania w barazach

Zobaczymy jaka bedzie decyzja 10 w sprawie Widzewa jak awansuje to bedzie porazka totalna.

PS. Zagadka kiedy teraz zacznie sie liga mnie nie zdziwi jak we wrzesniu ale obstawiam koniec sierpnia
7 czerwca 2009, 19:18 / niedziela
Arke i Cracovie ładnie Hajto podsumowal. Powiedzial ze zamiast stekac i wysylac pisma mogli wywalczyc utrzymanie na boisku i wtedy by nie bylo placzow i zali. Odniosl sie tez do stadionu ŁKS, ze skoro ich stadion nie nadaje sie do uzytku to co mozna powiedziec o tym w Gliwicach?
8 czerwca 2009, 14:50 / poniedziałek
kasa na piłkarzy w Lechii jest dramatycznie niska w porównaniu do reszty zespołów..najważniejsze będzie utrzymać podstawowy skład i poważnie zastanowic się co chcemy osiągnąć, żeby nie doszło w połowie sezonu do powtórki patologicznej sytuacji, kiedy oddano najlepszego zawodnika "za dopłatą"..tak robią tylko ciułacze i cieniasy..to nie ma nic wspólnego z profesjonalną piłką, takie podejście to walka o przetrwanie..więc liczmy siły na zamiary i jednocześnie nie ośmieszajmy się ruchami, które osłabiają zespół o kibicach nie wspomnę:)..mam nadzieję że zarząd Lechii wyciągnął wnioski z tej lekcji..drugiej szansy może nie być..
8 czerwca 2009, 17:33 / poniedziałek
odnośnik

Bylyby jaja jakby odwiesili degradacje Koronie i Cracovia by i z tego 14 miejsca poleciala :D
8 czerwca 2009, 18:05 / poniedziałek
Stoważyszenie Trenerów to se może wybrać fryzjera na przewodniczącego.
Ja do tego stowarzyszenia wzajemnego lachociągostwa nie należe i mam nadzieję że nie należy też żaden z trenerów Lechii.

Niech se tam brudne paznoknie w pzpnNIE chopaki malują ale kiedyś ten beton skruszeje!!!

Ja jakiem napinacz, Zegar sam się do tego własnoręcznie przyczynię.
Kruszenie betonu uważam za otwarte.
Pomożecie???
8 czerwca 2009, 18:55 / poniedziałek
Nie można polecieć za 14 miejsce, najpierw rozegraliby baraże a na wypadek wygranej Craxy musieliby rozszerzyć ligę.
A i tak wydaje mi się że bardziej prawdopodobny jest powrót do degradacji Widzewa. A wtedy może jednak dojdzie do derbów Łodzi w ... I lidze.
8 czerwca 2009, 19:02 / poniedziałek
Ale kto będzie Ci zmienial lige w tej chwili! Jesli Korona wygra proces to bedzie musiala wrocic do Ekstraklasy a wtedy musi jedna wiecej spasc... chyba logiczne nie? I nikt nie bedzie Ci przeciez na 2 miesiace niecale przed rozpoczeciem kolejnego sezonu zmienial ksztalu ligi w przyszlym sezonie.
8 czerwca 2009, 19:07 / poniedziałek
Żartujesz, prawda?:)
Nie można zmienić zasad gry w ich trakcie, ani po ich zakończeniu (chociaż sezon się jeszcze nie skończył) - za zajęcie 14 miejsca nie można klubu zdegradować, bo wygra on przed każdym sportowym i niesportowtm trybunałem(abstrah*jąc od tego, że Cracovia nie zajęła 14 m., ale jednak się na nim znalazła). Kluby nie mogą ponosić winy za pomyłki PZPN, jedynym rozwiązaniem byłoby rozszerzenie ligi, być może PZPN mógłby się do niego nie zastosować i zapłacić jakies gigantyczne odszkodowanie.
8 czerwca 2009, 19:09 / poniedziałek
Czlowieku :) to jest Polska, to jest PZPN tu nie ma rzeczy nie mozliwych :)
8 czerwca 2009, 19:13 / poniedziałek
Simek86
8 czerwca 2009, 19:09 / poniedziałek
Czlowieku :) to jest Polska, to jest PZPN tu nie ma rzeczy nie mozliwych :)

I wszystko jasne........ Nic dodać nic ująć
8 czerwca 2009, 19:20 / poniedziałek
No tak, zapomniałem. "Sędzia powinien odgwizdać rzut rożny" :)
8 czerwca 2009, 19:21 / poniedziałek
a myslicie,ze dlaczego zrobili takie furtki w tych wszystkich przepisach i uchwalach ?!
Zeby pozniej w dowolny (tylko dla siebie korzystny)sposob je interpretowac.
Galimatias totalny,zrobia tak-musza placic odszkodowanie,zrobia odwrotnie-tez nie pasi :)
Na koniec oznajmia : POBITE GARY !
8 czerwca 2009, 20:02 / poniedziałek
Do ME 2012 dziady z Miodowej maja spokoj .Po mistrzostwach mam nadzeje ze nie bedzie ukladania sie z czerwona zaraza i wszystko odbedzie sie na drodze rewolucyjnej.Zorganizowana grupa przestepcza jaka jest pzpn zostanie rozjebana w pyl.
8 czerwca 2009, 20:10 / poniedziałek
Najśmieszniejsze jest to, że łamią prawa w 'białych rękawiczkach'. Strasznie mnie to dziwi dlaczego prokuratura się tym wszystkim nie zajmuje, przecież to są normlane przesępstwa jak kradzież jabłek czy morderstwo. Dziwi mnie też, czemu canal+ nie powie "pobite gary". Czemu nie zabierają w tej sprawie głosu, w końcu bądź co bądź mają coś do powiedzenia.
8 czerwca 2009, 20:13 / poniedziałek
reka reke myje to i sie nikt nie wychyla... nawet minister sportu jest zadowolony ;]
8 czerwca 2009, 20:20 / poniedziałek
Nie, nie, narkęcamy się, ustalmy coś: nie ma takiej możliwości, aby Cracovia została zdegradowana bez gry w barażu, bo coś tam się wydarzy z Koroną. Takich jak tu jeszcze nie było i nie będzie, jeśli ktoś twierdzi inaczej, to znaczy, że nie wie o czym mówi.
8 czerwca 2009, 20:24 / poniedziałek
ja bym sie raczej wolal umowic, ze na nic sie nie umawiamy ;) jeszcze lks dostanie licencje, sn cos pokombinuje i bedzie rewolucjo-karuzela. z pzpnem nigdy nic nie wiadomo i zadna decyzja mnie nie zdziwi
8 czerwca 2009, 20:24 / poniedziałek
"takich jak" = "takich jaj"....

najlepsze to, że gdyby trzeba było ligę powiększać, to jak bumerang wróci temat: więcej klubów w ekstraklasie to mniej kasy z C+, veto! i tak w kółko, o ile to liga się spóźniła w zeszłym roku ?:)
8 czerwca 2009, 20:27 / poniedziałek
Olo.gda napisał:

"Nie, nie, narkęcamy się, ustalmy coś: nie ma takiej możliwości, aby Cracovia została zdegradowana bez gry w barażu, bo coś tam się wydarzy z Koroną. Takich jak tu jeszcze nie było i nie będzie..."

Bo Ty tak chcesz? I skoro tak ma byc jak tak chcesz to reszta nie wie o czym mowi? wez puknij sie w czolo i ocknij sie chlopie!! Spojrz wstecz jak to sie dzialo do tej pory!! I Ty oczekujesz tu normalnosci?? A wiesz co ich obchodzi zdanie kibica?

GÓWNO ICH OBCHODZI NASZE ZDANIE!!

Teraz rozjasnilo sie?
8 czerwca 2009, 20:40 / poniedziałek
Co się działo do tej pory? Zdegradowano klub, który nie zajął w tabeli miejsca spadkowego, tylko dlatego, że potrzebne było miejsce dla kogoś innego? Nic takiego się nie wydarzyło. Są różne pokazy nieudolności, głupoty, forowania jednych i gnębienia innych, ale takich jaj jeszcze nie było. To tak jakby PZPN teraz zmniejszyli ligę do 12 zespołów i powiedzieliby: 10 klubów się utrzymało i dwa weszły z I ligi. Realne? Nierealne.
8 czerwca 2009, 20:54 / poniedziałek
Ty chyba na przelomie lipca i sierpnia to na Cyprze byles jak nie pamietasz co sie dzialo, a teraz nam sie jawnie szykuje powtorka z rozrywki :)
8 czerwca 2009, 20:59 / poniedziałek
No tak, teraz bycie na Cyprze największą obelgą!

Simek, nie zabierali w ekstraklasie miejsca nikomu kto się w niej utrzymał, albo miał możliwość na boisku sie utrzymać, tylko rozdawali prezenty kolejnym zespołom z II ligi, baraże też odpuścili, ale nie żeby Jagę zdegradować, tylko żeby utrzymać. Żadnych szans obrony przed jakimkolwiek sądem czy trybunałem za administracyjną decyzję o degradacji tylko dlatego, że jeszcze jedno miejsce jest potrzebne.
9 czerwca 2009, 08:54 / wtorek
Michalski sprowadza swojego kolejnego kumpla, tym razem 34-latka.

odnośnik
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.021